Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Tegnap megnéztem én is a WW-t. Hát, nem volt rossz, de azért kiemelkedőnek sem nevezném. Az hogy a DCEU legjobbja, nem sokat jelent (ugye egy vakokkal teli világban a félszemű a király). Engem az utóbbi két év bármelyik MCU alkotása jobban szórakoztatott, mint ez.

A 3D-t meg messziről kerülje, aki tudja, mert még a napfényes jelenetek is sötétnek tűntek, hát még a sötétben játszódó képsorok (ami kb. a film két harmada).

 

A Fekete Párduc egyelőre olyan semmilyennek tűnik. Majd talán a második előzetes jobban felkelti az érdeklődésemet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahol Európában (1948)

78393_1489853435.9539.jpg

A Valahol Európában még 2000-ben bekerült a legjobb 12 magyar film közé (ez a bizonyos Budapesti tizenkettő), 2012-ben pedig a Magyar Művészeti Akadémia beválasztotta a legjobb 53 magyar alkotás közé.

A hangzatos elismerések miatt betettem a megnézendő filmek listájába, de évekbe került mire rávettem magam, hogy meg is nézzem. Most már látom, hogy kár a hasonló filmeket halogatni: ami ennyi helyről kapja a hozsannát az szinte biztos hogy legalább egy érdekes filmélménnyel tud szolgálni.

De mielőtt agyon dícsérném, beszéljünk kicsit a negatívumokról. A "Valahol Európában"-t 1947-ben a kékcédulás szavazás évében forgatták. Tehát abban az átmeneti időszakban készült amikor a Rákosi diktatúra még nem épült ki és az átlagembernek akár még úgy is tünhetett, hogy a világháború borzalmai után egy szebb világ fog ránk virradni. Ebben az időben az egymással viaskodó pártok a világnézetüket például filmek támogatásával igyekeztek terjeszteni. Ha valami mögé beálltak elvárták, hogy az adott alkotásból a világnézetük tisztán kikristályosodjon a néző előtt.

Nos a Valahol Európábant a Kommunista Párt pénzelte. Ennek megfelelően az utolsó öt-tíz percben több szólamot is kapunk a közelgő aranykorról, ahol minden a népért történik és még az árva gyerekek is kaphatnak kastélyt, mert a burzsoáziát végre kiseprik és mindent megkap a nagy betűs NÉP.

 

Igen a befejezés pont olyan borzasztó, mint amilyennek hangzik. Viszont az oda vezető út lenyűgöző. A rendező Radványi Géza láthatóan az olyan neorealistáktól tanult mint Rossellini: és pont azért olyan baromi erős a Valahol Európában, ami miatt például a "Róma, nyitott város" is felér egy mentális tarkón vágással. Azok a filmek amik közvetlen a háború vége után készültek olyan őszintén tudnak mesélni a világháborúról, amire talán már sose lesz példa. Nekik ugyanis ez nem történelem, hanem a forgatás előtt nem sokkal még a mindennapi valóság volt. Amikor a világháborúról beszélnek még nem berögzült közhelyekkel és sokszor látott műfaji elemekkel mesélik el a történetüket.

 

A Valahol Európában első két-harmadában, amikor a rendezőnek még nem kell nyomnia a ráerőszakolt kommunista propagandát, elképesztő képsorok peregnek. Az elején például egy montázsban látjuk hogyan váltak árvává a főszereplő gyerekek: az egyik épp tereli az állatokat amikor lebombázzák a falujukat, egy másikat épp viszik a koncentrációs táborba, amikor kiderül hogy a felnőttek ki tudják tolni a vonat kicsinyke ablakán, így túlélheti a deportálást.

Az igazi dráma viszont csak azután jön, hogy a magukra maradt gyerekek összeverődnek. A körülmények kihozzák belőlük az állatot: amikor meglátnak három akasztott embert, nem meghatódnak: örülnek hogy a hullákról levehetik a cipőket és végre lesz normális lábbelijük. Amikor betörnek egy romvárba és találnak egy jókedélyű öregembert pusztán heccből meg akarják ölni. A legerősebb mégis talán az a visszaemlékezés, amelyben a bandához csatlakozott lány feleleveníti hogy egy német katona hogyan erőszakolta meg. A film egymás után viszi be a gyomrosokat. Ilyen erős magyar filmből nagyon kevés van. Kár azért a befejezésért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új majmok bolygójáért nagyon oda vannak a kritikusok.

http://hu.ign.com/war-of-the-planet-of-the-apes/24852/news/nem-szimplan-jo-hanem-rohadt-jo-az-uj-a-majmok-bolygoja-film

 

"Még mindig a hatása alatt vagyok. Nem egy tipikus blockbuster semilyen szempontból sem. Annyi érzelmi fesztültség van benne, mint egy magasfeszültségű vezetékben."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sony egyik fejese közben megerősítette, hogy a Venom film mégis az MCU által létrehozott univerzumban fog játszódni. Talán hallgattak a (korántsem kedvező) rajongói visszhangokra, és módosítottak a korábbi terveken.

 

Mindenesetre érdekes lesz látni egy olyan MCU filmet, amelyik úgymond egy antagonistát helyez majd a középpontba.

 

Szerk.: Mondjuk az interjú során Kevin Feige is ott volt, és ugyan próbált minél jobban fapofát vágni, mégis mintha a hír hallatára meglepetést lehetne leolvasni az arcáról :lol: :lol: :lol:

DCnHW2kXkAA2DRV.jpg

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Június folyamán bepótoltam pár filmet, amit az elmúlt jóóó hosszúúúúú időőő alatt felhalmoztam egyéb elfoglaltságaim miatt. Ezekről ejtenék pár szót.

 

The Nice Guys (Rendes fickók): jómagam nagyon szeretem Shane Black filmjeit, mert remek karaktereket tud felvonultatni kellően egyedi akciófilmekben, amiknek a humora is zseniális tud lenni. Senkinek sem kell bemutatni a Lethal Weapont, a The Long Kiss Goodnightot, a The Last Boy Scoutot vagy Kiss Kiss Bang Banget, de speciel az egyik kedvenc MCU-filmem is Black nevéhez fűződik. Igen, bármilyen hihetetlen is, az Iron Man 3-ról van szó. Szóval nagy várakozásokkal vártam a The Nice Guyst, amire sajnos moziba nem jutottam el, és az elmúlt időszak lestrapáltsága miatt sokáig halogattam is. Aztán pár hete rászántam magam, a hangulatom is vidámabb volt, na mondom, hajrá. És nem csalódtam! Az egyetlen dolog, ami nem volt ebben a filmben benne Black készletéből, az a karácsony témája, minden más, amit Blacktől szeretni lehetett, jelen volt. Mivel a film a '70-es években játszódik, a hangulata páratlan, ráadásul még a pornót is belekeverik, ami egy hollywoodi produkciótól, pláne ebben a formában polgárpukkasztás a javából. Persze főhőseink is vérlázítóak. Russell Crowe egy kemény csávót alakít, aki azzal keresi a kenyerét, hogy pénzért péppé ver szatírokat, kukkolókat, míg Ryan Gosling egy lecsúszott, noiros magánhekus, aki pénzért hajlamos az ügyfeleinek hazudni, reggelire is Whiskey-t iszik és olykor - akaratlanul - a lányát is magával viszi a bűn színhelyére, még akkor is, ha az egy pornóbuli. Persze a lánya (Angourie Rice) se piskóta, hiszen érettebb, mint a két felnőtt főhős együttvéve, ő furikázza a papát, miközben csak 14 éves, és több nyomot göngyölít fel, mint az apja a legjobb napjain.

A film csavarjai is kellően agyamentek, ami szerencsére a kiszámíthatatlanság javára válik. A humor pedig... Nos, csak képzeljük el, amint hőseink a magától üzemelő autóban egy nagyra nőtt gyilkos méhével diskurálnak. Hát igen, baromságokból nincs hiány, ami az akciókra is jellemző, de éppen ez adja meg egy Shane Black film sava borsát. Őrült a film, őrült jó hangulattal, és a legkomorabb napot is képes feldobni. Erősen ajánlott mindenkinek!

 

The Lego Batman Movie (Lego Batman: A film): Lego-őrültként imádom a The Lego Movie-t, de a The Lego Batman Movie-tól tartottam. Egyrészt, ezt nem Phil Lord és Christopher Miller rendezte, hanem Chris McKay, akitől annak ellenére tartottam, hogy szeretem a Robot Chickent, aminek több epizódját is rendezte, például a

-at. De az a helyzet, hogy a The Lego Movie-ban nem éppen Batman volt a kedvenc karakterem, sőt néha kifejezetten idegesített. Plusz ritkán láttam arra példát, amikor egy sidekick köré épített film jó lett volna. Szerencsére a The Lego Batman Movie ezek közé tartozik. Nem olyan jó, mint a The Lego Movie, annak érdekesebb szereplői, több mondanivalója és jobb megvalósítása volt, ugyanakkor ez a film egy nagyon kellemes DC (és picit Marvel) paródia. Aki ismeri Baty képregényes történetét, az nagyon jól szórakozhat rajta, de szerintem azokat is megmosolyogtathatja, aki nem ismeri fel az összes Batmobilt, de azért tudja, ki az a Robin. Egyszer mindenképpen érdemes megnézni, ha tetszett a The Lego Movie.

 

Suicide Squad (Öngyilkos osztag): azért jó a hype-vonat kisiklása után filmet nézni, mert az elvárásaid már az elgázolt vérmes rajongók tetemei alatt vannak. A DC univerzuma sosem mozgatott meg igazán, még úgy sem, hogy másodszorra sikerült valamennyire befogadnom a Man of Steelt, míg a Batman v Superman: Dawn of Justice legnagyobb meglepetésemre nagyon tetszett. Ennek ellenére a DCEU-t elcseszett húzásnak tartom ebben a formában. A Warner inkább csak megpróbálja inaszakadtából beérni a Disney-Marvel párost, nem nézve, milyen minőségű alkotásokat hagy maga után. Ennek ellenére a Suicide Squad felkeltette az érdeklődésem, mivel az uncsi hősök helyett a gonoszok kerültek középpontba. Rossz jel volt, hogy a stúdió belepofázott, és emiatt utólag humoros jeleneteket forgattak a filmhez, illetve eleve tartottam attól, hogy a Warner nem fogja megengedni azt az igazi sötétséget, amit egy ilyen filmtől elvárna az ember.

Hát, nem is engedte, a gonoszok egyáltalán nem voltak gonoszok, még ha gyilkoltak is, akkor is csak bűnözőket nyírtak ki. Meh... Uncsi! Példát vehetnének a Batman: Arkham... játéksorozatról. De mivel erre már fel voltam készülve, így nem ért meglepetésként, így összességében kellemes csalódás volt a film. Két dolog nem tetszett igazából: Joker (Jack Nicholson, Heath Ledger és Mark Hamill Jokere után Jared Leto Jokere semmilyen, unalmas volt), és a főellenség, Enchantress. Olyan jó lenne, ha a Warner rájönne, hogy a főhős csak annyira jó, amennyire a főgonosz. Na most, az Öngyilkos osztagban Diablót leszámítva egy szuperképességű figura sem volt, erre bevetik ellenük a DC egyik legerősebb ellenjét, Enchantresst? :o No comment... De ez ugyanígy igaz a Batman v Supermanra, ahol Supi ellenfele Batman, majd Batman még hatékonyan szembeszáll Doomsday-jel is? Itt is tanulhatnának a Marveltől: ha istenek is a porondon vannak, akkor minimum félistenek harcoljanak velük. Lokit értelemszerűen csak Hulk és Thor ütheti ki, de ha már halandót küldünk rá, akkor az legalább Iron Man legyen. Erre itt az isteni Enchantress ellen beküldik Deadshotot és Herley Quinnt? WTF? :o:roll: Az Öngyilkos osztagot Enchantress nagyjából úgy vágta volna gajra, mint Lokit Hulk a The Avengersben.

Na mindegy, ennek ellenére azért tudtam szórakozni a filmen. Nagyjából soha többé nem nézem meg, de nem tartom olyan rossznak, mint ahogy lehúzták. Egyszer meg lehet nézni egy unalmas estén. Pláne Margot Robbie miatt, aki a film legkiemelkedőbb alakja Harley Quinn-nel, és a kiemelkedő alakot tessék szó szerint venni. Ilyen alakot! Ha nem csinál a Warner Harley Quinn filmet, nagyon sok kamaszt foszt meg a szép álmoktól. :evil:

 

Split (Széttörve): a múltkor mondtam, hogy érdemes a hollywoodi blockbustereken kívül is keresgélni, és ennek a kijelentésemnek az egyik ékes példája a Split. Elég nyomasztó film, szóval nem egy depressziós vagy fárasztó napra ajánlom, ugyanakkor nagyon tudom ajánlani a megnézését, elsősorban James McAvoy zseniális alakítása miatt. Ha ez az ürge nem kap valamikor Oscar-díjat, akkor az akadémia újra elmehet a k*rva anyjába. Nem beszélnék a történetről, mert nehéz bármit mondani spoilerezés nélkül, de legyen annyi elég, hogy három elrabolt tini lányról és az elrablójukról szól. Így leírva nagyon sovány, de higgyétek el, érdemes megnézni. Én nagyjából a Lady in the Water és a The Happening tájékán minden M. Night Shyamalanba fektetett bizodalmamat elvesztettem, de a Splittel sikerült visszanyernie. És a legvége... Hát nagyjából a Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest az utolsó film, aminek így lecsüccsentem a meglepetéstől a végén.

 

Hunt for the Wilderpeople (Vademberek hajszája): szintén egy olyan mozi, ami a "ne csak hollywoodi blockbustereket keress" szellemben ajánlott megtekintésre. Meglátni és megszeretni, nagyjából így tudnám ezt a filmet összefoglalni. Tavaly még vittem a PGO-n az Ez történt a filmvilágban rovatot, amiatt botlottam bele a Hunt for the Wilderpeople trailerébe, és tudtam, hogy ezt a filmet nem csak látni akarom, de imádni is fogom. A sajátos humorú Taika Waititi rendezte filmben egy öregúr (Sam Neill) és egy kövér, bajkeverő, árva kisfiú (Julian Dennison) az Új Zélandi bozontosban menekül az őket üldöző rendőrség és a gyámügy elől. Hogy miért és hogyan, azt nem fogom lelőni, mert bár nem nagy meglepetés, úgy érzem, a legjobb, ha ezt a filmet az ember nézve ismeri meg. Végtelenül bájos, és nem harsányan kacarászósan, hanem olyan feel good módon vicces. Zseniális film, én mondom! Tulajdonképpen közvetlen a Split után néztem meg, mert az eléggé tacsra vágott lelkileg, de ez a film simán visszahozott egy kedélyes állapotba. Nincs jobb kifejezés rá: a Hunt for the Wilderpeople egy feel good film. S persze szigorúan angol hanggal tessék nézni, mert ehhez a filmhez az akcentus is hozzá jár. És ezután nagyon kíváncsi leszek arra, hogy milyen lesz a Taika Waititi rendezte Thor: Ragnarok. Mennyire telepszik rá Hollywood és a mainstream. Ha sikerül ellenállnia ennek, ha hagyják alkotni, akkor megkockáztatom, hogy az egyik legszórakoztatóbb MCU-filmet szállítjuk neki.

 

The Passengers (Utazók): bár a trailer felkeltette az érdeklődésem, és Chris Pratt és Jennifer Lawrence pont az a két színész, akiknek személye miatt képes vagyok moziba vonulni (kevés ilyen ember van), a sok negatív kritika elrettentett a filmtől. Hát, hülyeség volt tőlem, pedig éppen csak beletekintettem néhány megszólalásba, és általában nem szoktam hallgatni másokra. De most valahogy tényleg visszakoztam, pedig ez a film nekem nagyon tetszett. A trailer tényleg becsapós, egyáltalán nem azt kapjuk, amit ígér, de ez amúgy is jellemző sok trailerre. Viszont ha ezen túl tudunk lendülni, szerintem egy nagyon jól felépített, érdekes szituációt boncolgató, szerethető karakterekkel operáló, látványos sci-fi-romantikát kapunk, ami ráadásul - az érthető kitérőn kívül - végig pozitív. Én végig nagyon élveztem, és a végén már drukkoltam a happy endért. Sok dolgon lehet itt filózni, de ez is csak jó. Ez is azt mutatja, hogy a filmben van plusz.

 

Nem olvastam vissza, nem tudom, volt-e róla szó, de több kritikában olvastam, hogy Jim meggyilkolta Aurorát azzal, hogy felébresztette. Lehet én látom furán a dolgot, de szerintem ezzel - még ha el is vette addigi, semmitmondó életét - pont, hogy megmentette a nőt. Mert ennek a nőnek Jimig nem volt élete.

 

Én azt mondom, nagyon érdemes megnézni, mert ez is egy olyan film, aminek a végén az ember jól érzi magát. Ha pedig a romantikára, az akcióra és a sci-fire is fogékony, pláne az ő filmje. Megjegyzem, engem annyira megragadott, hogy a blogomon kicsit bővebben is írtam, úgyhogy ha valakit érdekel az elemzésem, erre tessék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek csak most "hallottam" hogy a Trainpotting 2 az előzetessel ellentétben nem a klasszikus szinkronhangokkal készült el.

Most nem viszem túlzásba a hangulatjeleket, de nagyon rossz nosztalgiagyilkos döntésnek tartom.. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, Dzséjt :) A lenti filmeknek a felét láttam, egyedül a The nice guys, amiről teljesen mást gondolok, de a hiba bennem van, nekem ez a stílus nem jön be. Split hónapok óta a listámon, csak mostanában nem tudok időt szakítani filmnézésre. Még az új Karib... -t sem láttam :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Június folyamán bepótoltam pár filmet, amit az elmúlt jóóó hosszúúúúú időőő alatt felhalmoztam egyéb elfoglaltságaim miatt. Ezekről ejtenék pár szót.

 

The Nice Guys (Rendes fickók):

Én láttam még tavaly moziban, és magam is remekül szórakoztam rajta. :) A 70-es évek hangulatát abszolút sikerült elkapni, a karakterek is bejöttek, és főleg azért, mert mindkettő egyszerre volt óriási balfék és mégis szerethető. Plusz a kislány is nagyon jó fej volt, még tudott lendíteni rajtuk is. :)

 

The Passengers (Utazók): bár a trailer felkeltette az érdeklődésem, és Chris Pratt és Jennifer Lawrence pont az a két színész, akiknek személye miatt képes vagyok moziba vonulni (kevés ilyen ember van), a sok negatív kritika elrettentett a filmtől. Hát, hülyeség volt tőlem, pedig éppen csak beletekintettem néhány megszólalásba, és általában nem szoktam hallgatni másokra. De most valahogy tényleg visszakoztam, pedig ez a film nekem nagyon tetszett. A trailer tényleg becsapós, egyáltalán nem azt kapjuk, amit ígér, de ez amúgy is jellemző sok trailerre. Viszont ha ezen túl tudunk lendülni, szerintem egy nagyon jól felépített, érdekes szituációt boncolgató, szerethető karakterekkel operáló, látványos sci-fi-romantikát kapunk, ami ráadásul - az érthető kitérőn kívül - végig pozitív. Én végig nagyon élveztem, és a végén már drukkoltam a happy endért. Sok dolgon lehet itt filózni, de ez is csak jó. Ez is azt mutatja, hogy a filmben van plusz.

 

Nem olvastam vissza, nem tudom, volt-e róla szó, de több kritikában olvastam, hogy Jim meggyilkolta Aurorát azzal, hogy felébresztette. Lehet én látom furán a dolgot, de szerintem ezzel - még ha el is vette addigi, semmitmondó életét - pont, hogy megmentette a nőt. Mert ennek a nőnek Jimig nem volt élete.

 

Én azt mondom, nagyon érdemes megnézni, mert ez is egy olyan film, aminek a végén az ember jól érzi magát. Ha pedig a romantikára, az akcióra és a sci-fire is fogékony, pláne az ő filmje. Megjegyzem, engem annyira megragadott, hogy a blogomon kicsit bővebben is írtam, úgyhogy ha valakit érdekel az elemzésem, erre tessék.

Elolvastam a blogodat is, és maximálisan egyetértek mindennel. :) Télen én is a film, és ezen belül is Jim pártjára keltem, pontosan azokért a dolgokért, amiket említesz. Nagyon szép romantikus film, csodálatos látvánnyal. :) A sci-fi terén említett logikátlanságok engem nem zavartak, mert a film teljesen magával ragadott, nem is vettem észre őket. :hehe:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam a blogodat is, és maximálisan egyetértek mindennel. :) Télen én is a film, és ezen belül is Jim pártjára keltem, pontosan azokért a dolgokért, amiket említesz. Nagyon szép romantikus film, csodálatos látvánnyal. :) A sci-fi terén említett logikátlanságok engem nem zavartak, mert a film teljesen magával ragadott, nem is vettem észre őket. :hehe:

Legalább nem vagyok egyedül. :)

Lehet ezeket a logikátlanságokat, vagy furcsaságokat én sem vettem volna észre, ha nem az Alien: Covenant után nézem meg. A két film szinte teljesen ugyanúgy indul.

 

Hatalmas hajó, amin több ezer telepes és X mennyiségű legénység utazik hibernálva, erre jön egy neutronvihar/aszteroida mező, ami miatt a hajó megsérül. És a Covenantban a számítógép azonnal elkezdi felébreszteni a sérülésre a legénységet. Sőt még ott is meghibásodik az egyik hibernátor, bár annak durvább következményei lesznek.

 

Ha anno a moziban nézem meg, lehet nekem sem csípte volna ennyire a csőröm. Mondjuk most is csak az elején meresztettem kicsit a szemem emiatt, aztán engem is berántott a film. Szerencsére! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A The Passengers-t és a The Nice Guys-t én is csípem. Plusz a szuicid osztagos muvit is egy kicsit. A Split-et, a vademberes és a Lego Batmanus muvit még nem láttam de előbbi kettőt mindenképp meglesem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Split: nagyon tetszett, és nagyon meglepett a végén a

párhuzam / univerzum építés

 

Én is pótoltam a hétvégén, nekem is bejött.

 

Nem lennék a szörny helyében, ha Dunn utánaindul :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.