Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ha már II. vh. épp tegnap néztem meg A fegyvertelen katonát, az első fele annyira nem jött be, na de a második mindenért kárpótolt. A legdurvább az egészben, hogy igaz történet. Láttunk már olyat, hogy egyes igaz történeteken alapuló filmeket Hollywood úgy megcsavar, hogy csak nyomokban marad bennük igazság és én ezt is gondoltam eme filmnél is gondolván nem létezik, hogy ennyi embert kicipelt. Úgy voltam vele, hogy igazából biztos 2-3 embert kihozott (ami így is szép teljesítmény lenne) a többit meg hozzátették, hogy még hősiesebbnek tűnjön az egész. Aztán amikor a végén jönnek a dokumentum filmes idézetek, meg a kész tények hát azon elámultam, hatalmas teljesítmény. Visszatérve a filmre én örültem volna ha kicsit többet mutat meg a háborúból főleg, hogy általában nem ezen az oldalon folyó harcokat szokták megfilmesíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hasonló a véleményem Jack legújabb kalandjairól. :) Az eleje nagyon zsenge, eléggé erőltetett humorral, de aztán viszonylag hamar sikerült visszatalálni végre az első két rész stílusához, és onnantól kezdve már nagyon tetszett, igazán jókat nevettem rajta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

John Wick 2 az előzőhöz képest nagyobb szintre lépett, grandiózusabb lett, de szerintem nem feltétlen áll neki jól. Akxióban nincs hiány az biztos.

 

 

 

Az mindenképp jó ötletnek tartom, hogy már nem csak mezei nehézfiúkat kell neki elintéznie, hanem hasonszőrű kollégáit is, de az kissé túl lett tolva szerintem. Már majdnem minden második ember profi bérgyilkos. A repülőről leszállás után gyakorlatilag meg sem áll miközben szanaszét szúrkálják meg lövik, ezzel meg a golyóálló szövettel teljesen elvitték ilyen képregényes/szuper(anti)hősös irányba, már régen láttam, de ha jól emlékszem az előző rész még jobban a realitás talaján maradt ilyen szempontból. A 3. rész meg előreláthatólag még erre tesz egy lapáttal majd, így is alig tudott 2-t lépni, hogy valaki ki nem akarta volna nyírni, most amikor az egész világ rá fog vadászni szerintem mindenki gyilkos lesz aki szembejön, mint egy lövöldözős játék olyan lesz, akivel találkozik az ellenség. Le merném fogadni, hogy az egyetlen szövetségese a csávó lesz akit életben hagyott a metrón, Cassian no, de nem az Andor. :D

 

 

 

Hozza azt amit az előző rész csak még többe ez jó. Az viszont nem tetszik amilyen irányba vitték a storyt meg a "realitást".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ÚJ FORGALMAZÓ HOZZA A FOX FILMJEIT MAGYARORSZÁGON

Hollywoodban hat nagyobb filmstúdiót tartanak számon, és ezek mindegyikének van egy saját, jól bejáratott forgalmazója: a Forum Hungary a Walt Disney, a UIP-Duna Film a Universal és a Paramount, az InterCom pedig a Sony, a Warner és a 20th Century Fox filmjeit szállítja, vagy legalábbis szállította eddig.

 

Most azonban fontos változás történt a piacon: a Disney szárnyalásának köszönhetően az utóbbi időkben remek időszakot maga mögött tudó Forum Hungary sikeresen megegyezett a Foxszal, így a mutánsok (köztük Deadpool), a Predator és Alien-filmek, valamint a Kingsman folytatása is az ő kezükben van immár. Illetve lesz, egész pontosan 2017. szeptember elsejétől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pókember

 

A legjobb Póki múvi ami eddig kijött (mondjuk én a Tobey Maguire-ösért sem voltam soha nagyon oda, a Garfield-osat pedig egyszerűen csak utáltam). Remek poénok, nagyszerű akciók, Tom Holland remekel, pörgős, látványos... mi kell még? :D

 

Egyetlen jelentősebb negatívum, hogy egy fél mondattal rendesen felborították az eddigi filmek kronológiáját... Azért kár volt.

 

A második stáblista utáni jelenet viszont zseniális. Mindenképp megéri végigülni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spider-Man: Homecoming - én is most értem haza róla. A második stáblista jelenet a legjobb az egész filmnek, azt mindenképpen üljétek végig. :D Na jó, ez talán kicsit negatívan hangzott. Alapvetően nem rossz film, tartom, amit az előttem szóló mondott, eddig ez a legjobb Pókember-film. De ezúttal sem lettem Pókember fan. Számomra a legnagyobb erény és a legnagyobb gyengeség ugyanaz: Peter Parker még gyerek. Így is viselkedik az egész film alatt, ez a lelke az egész filmnek, minden erre van kihegyezve. Ez jó, mert sok MCU-klisével szakít, ezúttal a főgonosz is érthetőbb figura (nem jobb, de mindenképpen jobb a motivációja, nem azért gonosz, mert csak), de sok esetben engem a tini-vonal idegesített. Néha úgy éreztem, ez túlhúzták. Értem, hogy kellettek, meg emiatt lett ez másabb, mint az eddigiek, de akkor is, néha kifejezetten idegesített.

Ugyanakkor sokkal jobban élveztem, mint például az Ant-Mant vagy az Age of Ultront, volt egy elég meglepő fordulat (pedig így visszagondolva, adta magát, még egy alkalommal én is gondoltam rá...), nagyon látványos, és tényleg üdítő, hogy sok klisét sudba dob. És jó a humora. Nem harsányan kacagtató, csak olyan mosolygós. Szóval nem ez lesz a kedvenc MCU-filmem, nem leszek most sem Pókember-rajongó, de nem bántam meg a rászánt időt, és jobb, mint pár elődje, mármint az MCU-ban, nem a Pókember-franchise-ban, mert abban mindegyik filmnél jobb.

 

Egyetlen jelentősebb negatívum, hogy egy fél mondattal rendesen felborították az eddigi filmek kronológiáját... Azért kár volt.

Bár a múltkor is megszívtam az idővonallal, de azért megkérdem: mire gondolsz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos ami biztos spoiler mögött

 

Az elején azt láttuk ahogy a Keselyűék a new yorki csata után takarítanak, amit ugye az Avengersben láttuk. Eddig úgy volt hogy maga a csata akkor játszódott, amikor a film kijött, azaz 2012-ben. Erre a következő vágókép az hogy "8 évvel később".

Mi a fasz? Akkor most vagy a két lehetőség van:

1) vagy a Hazatérés játszódott 2020-ban, ami nem igaz, mert Donald Glover karakterének a korából és a születési dátumából egyértelműen kijön, hogy 2017-ben játszódik a film;

2) vagy az Avengers igazából 2010-ben játszódott (és minden film ami előtte volt 2008 és 2010 közé lett összesűrítve), ami megintcsak nem lehet, mert a Daredevilben a feka újságíró nagy címlapsztorija a new yorki csatáról 2012 májusára van datálva (és amúgy is hülyeség így összesűríteni az első fázis filmjeit)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És tényleg, pedig az a csata ráadásul napra pontosan van említve, mert több univerzumbeli újságban is szerepelt a pontos dátum. Ezt szerintem akkor elszámolták, de nagyon csúnyán. (Lehet az Iron-Mannel számoltak? Bár a 8 év még úgy is nagyon felkerekítve jön ki...)

 

Ami még nagyon tetszett:

 

Tony és Pepper újra együtt. Annyira gáz volt, hogy egy három filmen át épített kapcsolatot a Civil Warban off screen szétzúztak. Amúgy ez tuti a rajongók miatt került be (mint anno az Avengersben).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem tetszett annyira. Ez a ruhában lévő mesterséges intelligencia kiborító. Ráadásul az egész filmben nem volt felhőkarcolók közti hálóhintázás, pedig csak azért néztem moziban. Enélkül számomra nincs pókember film.

Az se tetszett, hogy May néni itt egy életvidám nő volt, meg se említi Ben bácsit. Nem azt mondom, hogy sírjon, de azért egy mondat vagy egy fénykép jó lett volna róla. Úgy éreztem ebben az univerzumban nem is létezik.

Az akciók nagyon gyengék. Bármelyik korábbi film akciói lekörözik. A zene se volt maradandó.

Viszont volt pár nagyon jó poén, nem is egy. A karakterek mind nagyon jók. A csavar is nagyon durva volt. Stan Lee szokás szerint nagyon jó volt és a meglepetés cameo is nagyon ütött.

Tom Holland nagyon jó, tényleg a legjobb pókember lehet belőle.

Szóval nem lenne ez rossz film. Mint vígjáték nagyon jó. Megszületett az első pókember film amiben nincs sírás. :D Ha nem láttam volna eddig egy pókembert se valószínűleg nagyon tetszene. De így annyi a változtatás, pl Flash ( akivel nem lenne gondom ha nem Flash lenne a neve :D ) Érezhetően nagyon más felé akarnak elmenni. Ami van akinek bejön van akinek nem. Nekem egyelőre nagyon nem.

Én inkább megnéznék egy pókember 4et egy öregebb tapasztalt pókemberrel, vagy egy csodálatos pókember 3at. Nagy kár ezekért. Nagyon kíváncsi lennék Sam Raimi milyen akciókat alkotna a mai technikával. Garfield féle széria meg nagyon lezáratlan így.

Persze azért kíváncsi vagyok mi lesz ebből, csak hagyják el ezt a mesterséges intelligenciát.

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul az egész filmben nem volt felhőkarcolók közti hálóhintázás, pedig csak azért néztem moziban. Enélkül számomra nincs pókember film.

Azért tetszetős, hogy számodra milyen fajsúlyos dolgoktól lesz jó egy film. :evil: De volt egy marha jó poén arra, hogy mi van, ha nincs felhőkarcoló. :P

 

Az se tetszett, hogy May néni itt egy életvidám nő volt, meg se említi Ben bácsit. Nem azt mondom, hogy sírjon, de azért egy mondat vagy egy fénykép jó lett volna róla. Úgy éreztem ebben az univerzumban nem is létezik.

Legalább nem azzal van bajod, hogy egy 15 évesnek miért nem 80 éves a nagynénje. :) Megjegyzem, bár nem May említette, de szóba került Ben bácsi, szóval tuti létezett. De nyilván ez olyasmi, amit A) vagy nem akarnak többé kifejteni, mert már az újszülött is tudja (ugyanolyan unalmas része Pókembernek Ben bácsi, mint Clark Kentnek bármelyik szülője - ne ismételjék azt, amit az is tud, aki sosem látta ezeket a filmeket vagy képregényeket, mert UNALMAS!). B) Később lesz csak fontos, ami annyiból nem rossz pont, hogy legalább nem az első részt terhelik ezzel a vééééééégtelenül unalmas szállal, de persze negatív pont a folytatásra. Ben bácsi pont annyi szerepet kapott, amennyi kell: említették, hogy meghalt. Csók. Bár a Men of Steelben is ennyi szerepet kapott volna az öreg Kent... Szerintem ez így teljesen jó volt. May néni már nyilván kiheverte annyira, hogy ne minden egyes nap minden egyes percében bőgjön, ami ugye aztán marha életszerű. Legalább annyira, mint a nagymama korú May néni.

És ez az egyik, ami tetszett, pont ez a klisékkel szakítás. És így belegondolva, nem csak MCU, de Pókember szinten is. Nem 3-szorra meséli el ugyanazt (röhej is lett volna csak azért másodszor is rebootolni). Más a sztori, más Peter, más May, mindeni más, még... azt nem mondom, hogy ki, aki látta, úgyis tudja. És nem foglalkoznak olyanokkal, amit már kétszer lenyomtak a torkunkon. Ezért nem untam, mint az említett Man of Steelt vagy az Ant-Mant. Az előbbi ugye az újrafeldolgozás miatt, az utóbbi meg az MCU klisék miatt unalmas.

 

Én inkább megnéznék egy pókember 4et egy öregebb tapasztalt pókemberrel, vagy egy csodálatos pókember 3at. Nagy kár ezekért.

Hát, én egyiket sem sajnálom, az tuti. A Raimi féle póki 3. része istentelenül sz*r film. A másik széria annyira tetszett, hogy a második részre a mai napig nem bírtam rávenni magam. Örülök, hogy egyik sem folytatódott. Mondjuk azért sem bánkódnék, ha ez sem folytatódna, mert annyira nem jött be, de inkább ez, mint abból a kettőből még egy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, én egyiket sem sajnálom, az tuti. A Raimi féle póki 3. része istentelenül sz*r film. A másik széria annyira tetszett, hogy a második részre a mai napig nem bírtam rávenni magam. Örülök, hogy egyik sem folytatódott. Mondjuk azért sem bánkódnék, ha ez sem folytatódna, mert annyira nem jött be, de inkább ez, mint abból a kettőből még egy.

A csodapók miért nem tetszett? Elsőre én sem örültem neki, de annyi baj van vele, hogy túl hamar jött, és ugyazokat az ismert dolgokat meséli el, ráadásul lassabban is, a zene nem olyan jó és nincs benne J. Jonah Jamenson. :D Ennyi. Minden más tekintetben jobb mint az első pókember.

A második résszel már voltak bajok, de ott főleg a túlzsúfoltság és az univerzumépítés volt a probléma. Ami befejezetlen maradt, mivel a Sony túlságosan elbízta magát és belebukott.

De ez itt a hazatérésnél is baj. Akkora cliffhanger volt a vége, hogy fogalmam sincs, hol akarják ezt folytatni. A bosszúállókban ez a jelenet folytatódna?

 

Nekem nem tetszik az ötlet, hogy pókember az MCU része. Mivel az MCU filmeket annyira nem kedvelem. Elvoltam velük, de tavaly csináltam egy újranézést belőlük, és így egyben nagyon látszottak a hibáik. Annyira egy kaptafára megy és tét nélküli az egész, hogy jó időre elegem lett belőle. Egyszer nézős szórakozásnak jók, de maratont nem szabad tartani belőlük :D

Most csak pókember érdekel jobban. De mégis meg kell néznem őket, hogy értsem az új pókembert. Az Amerika kapitány 3 nélkül a hazatérés eleje érthetetlen, mit is csinál Peter. Az amerika kapitány meg a többi MCU film nélkül érthetetlen. :D Szóval rengeteg filmet kell megnézni, hogy mindennel tisztában legyünk. Most meg kell néznem a Végtelen háborút, hogy kiderüljön mi lesz a hazatérés végével.

Ha meg véletlenül összeveszne a két stúdió akkor ez a pókember is mehetne a levesbe. Ami idővel elkerülhetetlen, mivel már most bekavar a sony a pókember nélküli univerzumukkal, amivel elveszik a főgonoszok nagy részét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pókember valami csoda anyaggal feltámasztotta volna Emma Stone-t és az apját...

Lehet, hogy csak próbálta volna. A csoda anyag miatt nagyon érdekelt volna ez a sztori. Lehet, hogy így akarták behozni a Venom és a Vérontó szimbiótát. Az Ultimate verzióban Richard Parker csoda anyaga volt, ami gyógyította volna a halálos betegségeket.

Most így még jobban sajnálom, hogy nem ez valósult meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan, könyörgök, akkor Emma Stone apja már évek óta halott volt, erre maga a színész nyilatkozta, hogy a tervekben az volt, hogy visszatér a halálból. Nem tudok elképzelni olyan forgatókönyvet, ahol egy ilyet értelmesen meg lehetne valósítani...

 

Szerk.:Amúgy itt olvashatsz (angolul) néhány dologról, amit a Sony tervezett és az e-mail szivárgásból kiderült.

Többek között volt arról szó, hogy Póki felkéri a Sinister Six-et, hogy segítsenek neki legyőzni Carnage-t. A harc közben már valahogy rajta lenne a szimbióta, amitől később azért szabadulna meg, mert a Sinister Six kicikizte a ruciját.

Nekem ebből az jön le, hogy a harmadik filmben valószínűleg nem csak Carnage-t és Symbiot-to mutatták volna be, hanem az egész Sinister Six-et is. Ergo a Sony megint nem tanult a múlt hibáiból, és megint tele akart zsúfolni egy filmet főgonoszokkal... Arról nem is beszélve, hogy milyen ostoba indokkal szabadult volna meg Póki a szimbiótától... És ez Amy Pascaltól származik, aki annak idején a Sony filmes részlegének egyik "atyaúristene" volt.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy jó rendező egy sz*r forgatókönyvből is tud jó filmet alkotni. Egy jó forgatókönyvből meg egy sz*r rendező csak sz*rt tud alkotni... De most jut eszembe, hogy Jakebbulváros kommentjére próbálok reflektálni... Bocsi! :D:evil::P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A minap megnéztem a Life-ot. Hát....Kár volt érte. :cry: Eredeti ötlet semmi, a végkifejlet sejthető, de legalább a látvány egész elfogadható.

 

Igazából nem fikázni akarok, mert szerintem így is elég sok fikába botlik az ember fia a netet böngészve, akarva-akaratlanul is. De ez a film kicsapta a biztosítékot. Vajon miből gondolja a tisztelt rendező, hogy egy innen-onnan összelopott ötletekből, azokat szolgaian lemásolva, de az eredetiség leghalványabb jele nélkül, a szereplők nulla jellemfejlődése nélkül jó filmet lehet csinálni? Ez egy feltupírozott Alien-copy, de annak a zs kategóriás verziója.

Szerkesztve: - M.Laci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.