Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Tegnap én is letudtam Valerianékat. Nekem is bejött. Eleinte meg se akartam nézni de inkább hallgattam a pozitív véleményekre és mégis megsasoltam. Nem bántam meg. Elvárásom csak annyi volt a muvival szemben hogy hozza már úgy-ahogy az ötödik elem színvonalát. Szerintem jól teljesített.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett a Valerian, ötletes volt, látványos.

Viszont nem értem mi olyan jó az ötödik elemben. Tavaly láttam először, de alig bírtam végignézni. A látvány jó benne de ennyi. Az se mindig. A lények jók, de némelyik ruha hihetetlenül gagyi. A humor rettenetes. Nem tudtam eldönteni, hogy ez most sci-fi vagy valami rossz paródia. Amikor Chris Tucker megjelenik ott válik a film nézhetetlenné.

Szerintem a Valerian ezerszer jobb film. Bár ott is becsúszik néhány rossz poén. Pl amikor Laureline ráüvölt a ruhát mutogató idegenre. Ott meg is ijedtem hogy ez is az ötödik elem szintjére süllyed, de szerencsére itt nem tolták túl ezeket.

Amit nagyon hiányoltam, hogy jó lett volna valami eredet történet, honnan ismerik egymást Valerian és Laureline, stb.

Viszont nagy kár hogy bukni fog a film. Szívesen nézném a folytatásokat.

 

Valaki amúgy leírná miért is jó az ötödik elem? Tényleg érdekel. Vagy csak a nosztalgia miatt tetszik az embereknek? Kizártnak tartom, hogy bejönne olyanoknak akik most látják először.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a nosztalgia nem játszik mert amikor először láttam nem tetszett. Aztán az évek során baromira megkedveltem. Kellemesen laza, színes, tele van zsúfolva remek vizuális ötletekkel, sokszor pedig bámulatosan jól vannak összevágva a képek és a zene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a nosztalgia nem játszik mert amikor először láttam nem tetszett. Aztán az évek során baromira megkedveltem. Kellemesen laza, színes, tele van zsúfolva remek vizuális ötletekkel, sokszor pedig bámulatosan jól vannak összevágva a képek és a zene.

Poén, de velem is így volt. Amikor először láttam (még videotékából kikölcsönözve!), akkor baromira nem tetszett, nagyjából pont azért, amiért Atinak sem jött be. Viszont a családban ezzel egyedül voltam. Aztán pár évvel (jó pár évvel...) anyám megvette DVD-n 999-ért, akkor újra megnéztem, és akkor nagyon megtetszett, nagyjából pont azért, amiért atinak nem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit nagyon hiányoltam, hogy jó lett volna valami eredet történet, honnan ismerik egymást Valerian és Laureline, stb.

 

Űrzavar címen van egy 2D-s animációs sorozat, azon alapul a film, illetve az azonos című képregényen, hogy mennyire releváns a sorozat története a film szempontjából nem tudom, de azért egy képet adhat a szereplőkről. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a muvi bemutatásának idején nagyon ötödik elemes voltam. Először elkezdtem infókat gyűjteni róla. Gyűjtögettem a filmes magazinokban megjelent cikkeket és megnéztem Az ötödik elem nyomában című doksifilmet. Aztán megnéztem a muvit az akkor még üzemelő helyi moziban, utána megvettem a regényváltozatát és kazin a zenéjét. A regényt kétszer el is olvastam míg a zenéket többször is meghallgattam. Később pedig megszereztem a filmet videókazin és DVDn. Egy ideig még Millukába is belezúgtam.

Ez a rajongásféle mostanra jócskán alábbhagyott. A filmet elég régen láttam teljesen, a zenéjét is régen hallgattam és a regényt is régen olvastam úgyhogy ideje lenne legalább a muvit és a zenéjét újra letudni mert azokat még mindig bírom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a muvi bemutatásának idején nagyon ötödik elemes voltam. Először elkezdtem infókat gyűjteni róla. Gyűjtögettem a filmes magazinokban megjelent cikkeket és megnéztem Az ötödik elem nyomában című doksifilmet. Aztán megnéztem a muvit az akkor még üzemelő helyi moziban, utána megvettem a regényváltozatát és kazin a zenéjét. A regényt kétszer el is olvastam míg a zenéket többször is meghallgattam. Később pedig megszereztem a filmet videókazin és DVDn. Egy ideig még Millukába is belezúgtam.

Ez a rajongásféle mostanra jócskán alábbhagyott. A filmet elég régen láttam teljesen, a zenéjét is régen hallgattam és a regényt is régen olvastam úgyhogy ideje lenne legalább a muvit és a zenéjét újra letudni mert azokat még mindig bírom.

És "Millukát" már nem bírod? :nana: (És akkor még le sem csaptam a becézésedből eredő durva magaslabdát! ;) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Millukázhatnékom az idő múlásával elmúlt. De sebaj. Akadtak helyette más nőcik akik érdekelnek.

Azt a magaslabdát meg csapd le hátha visszapattan és jól orrba vág..:D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Millukázhatnékom az idő múlásával elmúlt. De sebaj. Akadtak helyette más nőcik akik érdekelnek.

Azt a magaslabdát meg csapd le hátha visszapattan és jól orrba vág..:D

szerintem már így is érti aki akarja! :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett a Valerian, ötletes volt, látványos.

Viszont nem értem mi olyan jó az ötödik elemben Tavaly láttam először, de alig bírtam végignézni. A filmjénekegyike - pedig a látvány jó benne de ennyi. Az se mindig. A lények jók, de némelyik ruha hihetetlenül gagyi. A humor rettenetes. Nem tudtam eldönteni, hogy ez most sci-fi vagy valami rossz paródia. Amikor Chris Tucker megjelenik ott válik a film nézhetetlenné.

Szerintem a Valerian ezerszer jobb film. Bár ott is becsúszik néhány rossz poén. Pl amikor Laureline ráüvölt a ruhát mutogató idegenre. Ott meg is ijedtem hogy ez is az ötödik elem szintjére süllyed, de szerencsére itt nem tolták túl ezeket.

Amit nagyon hiányoltam, hogy jó lett volna valami eredet történet, honnan ismerik egymást Valerian és Laureline, stb.

Viszont nagy kár hogy bukni fog a film. Szívesen nézném a folytatásokat.

 

Valaki amúgy leírná miért is jó az ötödik elem? Tényleg érdekel. Vagy csak a nosztalgia miatt tetszik az embereknek? Kizártnak tartom, hogy bejönne olyanoknak akik most látják először.

 

Micsoda?????????????????????????,

 

Az a film egy bármikor újranézős remekmű, egy abszolút 10/10-es mozi. Minden idők top 10 sci-fi akciófilmjében benne van, sci-fi akcióként a T2-vel az Emlékmással és a Csillagközi invázióval említhető egy lapon.

 

 

A történetvezetése nagyon jól kidolgozott, a csting remekül sikerült, a humora pedig szerintem egyszerűen zseniális.

Különösen tetszett Ian Holm Alienes easter eggje, Dallas korábbi feledtese és Cornelius is szinte állandó humorforrás, de Zorg-al kapcsolatban is számos ilyen van. Az is tetszik, hogy a humor számos fajtája egyszerre van jelen. Vannak kifinomult, szatirikusabb részek, és vannak harsányabb - de nem obszcén részek. viszont a humor jelentős részéhez valamennyi intelligencia is kell.

 

"Maga német?"

 

A film ráadásul úgy humoros, hogy közben a történet is komolyan vehető marad.

 

A látvány és az akciók ma is megállják a helyüket - ellentétben pl. a PT-el. A jövő ábrázolása is kellőképp részletes. Mindent egy bevéve a film attól jó, hogy kb. minden fontos elemre - alapsztori, forgatókönyv, casting, látvány, zene, vágás - nagyon odafigyeltek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott, de elhessegettem, mondom arra nem vonatkozhat..

Jó az Ötödik elem, de el tudom fogadni, ha valaki nem szeretett bele, ha akár szereti is a műfajt.

 

Más: John Wick 2.

Nekem csalódás. Az első rész üde volt és nagyon jól működött, jó bosszúfilm, mely bemutatott egy reális alvilágot, de ez egyszerűen túl lett tolva. Mind a hullagyártás, mind a jelenetek, mind az alvilág bemutatása témában.

Nem tudom mit vártam, sajnálom, hogy nem jött be(nekem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF:

PT = prequel trilogy.

 

Mondjuk ezt nem értem: a fogatverseny, a geonosisi csata, kamino, mustafar, stb. mind megállják a helyüket még ma is. :)

 

OFF vége

 

 

Nem is mertem erre gondolni. Fasorban sincs hozzá. Persze szép az ötödik elem, de ennyi.

 

Ne vicceljetek már, a PT messze leggyengébb eleme a CGI (ahogy a 97-es bővített OT filmeknek is) . Egy rakás résznél üvölt, hogy blue box vagy green box előtt vették föl őket - még amikor csak sétálnak a jedi templom belsejében arról is - , holott megoldható lett volna díszlet/jelmez kombinációval.

 

A nagy csatknál is, hogy animáltak a szereplők - még a trooperek is legtöbbször . Az OT bábu Yodája meg makett AT-AT-i hihetőbbek voltak, mert sajnos a CGI dolgoknak egyszerűen nem jön át a "tömegük".

 

Nem véletlenül tért vissza a Disney a jóval több díszlethez

 

A PT elősorban Lucas CGI mániája miatt lett kritikák és fanyalgás tárgya - másodsorban pár castingos döntés és lucas rendezői hányosságai miatt. Túlerőltette. Nem véletlen, hogy a CGI-os részeken azóta több újabb BD kiadásnál is finomítani kellett.

 

Szvsz még ma sincs ott a technológia, hogy ezeket a dolgokat jelmez/díszletek nélkül időtállóan meg tudják csinálni, pedig a dzsungel könyvében azért már eléggé odatették magukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy örülök, hogy nincs olyan éles szemem, hogy le tudjak ragadni vagy észre venni, hogy melyik filmben mennyire oda vagy nem oda illő CGI és ezt most SW-n kívül is értem. Persze az is lehet, azért nem veszem észre, mert nem is érdekel és nem azt vizslatva ülök le megnézni egy filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tovább megyek... én a District 9 körüli hype-ot sem értettem soha. Nem volt rossz, de olyan elképesztően, eszeveszetten jó sem!

Annyiból mindenképp kiemelkedő, hogy "idegen inváziós" filmet így még nem láttunk. A dokumentarista jelenetek az elején pluszban hozzáadtak a hangulathoz, de a készítők nem ragaszkodtak foggal-körömmel a stílushoz, hanem a film közepére mertek egy tökös akciófilmet csinálni belőle.

 

Szerintem a fogadtatása maga a téma miatt és az áldokumentarista jelenetek miatt lett annyira pozitív. Neill Blomkamp olyan közepes akció filmet tett le az asztalra, ami tudott újat mutatni a nézőknek, és ez elég lett ahhoz, hogy kiemelje a tucat sci-fic sorából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.