Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerdán volt szerencsém másodjára is látni a Trópusi vihart, és míg elsőre csak egy egyszeri filmnek tűnt, második nézésre felkúszott nálam a legjobbak közé. Robert Downey szövegei (szerintem a szinkron baromi jó lett!), Stiller rendezése és szereplése, valamint a főf*szfej és az aszissztense... hát szétnevettem az agyam, másodjára többet nevettem, mint elsőre!

 

Nekem nagyon tetszett tehát, és ritka, hogy valami másodjára jobban jöjjön be, mint elsőre, de így történt!

 

10/9

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap leszedtem az Indy 4-et hd-ben, és azóta megnéztem kétszer is. Az év talán második legjobb filmje, 100% szórakozás az egész film. Kalandos, vicces, akciódús, és ennyi nekem bőven elég. Néhány jelenet már klasszikus számomra.

 

Pár napja jött ki a legújabb South Park rész, ami arról szólt végig hogy Spielberg és Lucas hogy erőszakolta meg(szó szerint!) Indiana Jones-t, kb. 3-4-szer meg is ismételték azt a jelenetsort hogy Lucas-ék lehúzzák Indy gatyáját, és hát csúnya dolgokat művelnek vele. Ezt most azért említettem meg, mert egyszerűen nem bírom felfogni hogy mi ez a hatalmas negatív visszhang a film körül. Most vagy alapból utálják szegény Lucast, és automatára van állítva nekik a Lucas-fikázó gép, vagy nem tudom.. Ki vannak azon akadva hogy Indy túlél egy atomrobbanást egy frigóban, de az már teljesen normális, ha a frigyláda fogja magát és a szuper lézerével leéget pár német hátsót. Ehh, ki érti ezeket..

Persze azzal semmi gond ha valakinek nem tetszik a film, de néhányan már küldték a fenyegetőleveleket a rendezőnek, mert hát hogy képzelték hogy ilyen sz*rt adnak ki a kezeik közül.

 

Olvasgatom az imdb fórumát is, hát az ottaniaknál kevésbé értelmes egyedeket nehéz lenne találni. Például volt egy interjú Shia-val, ahol elmondta hogy szerinte nem Indy változott, hanem a közönség(és milyen igaza van), erre meg 200 oldalon keresztül szegény gyerek pocskondiázása ment.

 

Én komolyan nem értem, hogy egyesek mit vártak ettől a filmtől. Mert akármit kaptak volna, csak fikáztak volna úgy is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki vannak azon akadva hogy Indy túlél egy atomrobbanást egy frigóban, de az már teljesen normális, ha a frigyláda fogja magát és a szuper lézerével leéget pár német hátsót.

A frigyláda egy misztikus dolog. Az atombomba nem az, hanem valós dolog. Az egyikbe bele lehet magyarázni akármit, a másikról tudod, hogy ott döglik meg az, aki a robbanás hatósugarában van, akármiben is ül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én komolyan nem értem, hogy egyesek mit vártak ettől a filmtől. Mert akármit kaptak volna, csak fikáztak volna úgy is.

Egyetértek. Amúgy ugyanez történt a Clone Wars mozival is. Sőt, én még az Ep1-et is ide sorolnám.

Shiának meg igaza van!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna én nem így látom. Elég rég láttam, de azért emlékszem még olyan jelenetekre, akik komikussá tették a filmet, ami eddig nem volt IJ film ben: pl kezdődik az atommal, aztán a majmos jelenet, amikor egymás mellett megy a két kocsi shia meg átlépve kardozik...omg...a templomba ahova lehetetlen bejutni, röpke egy perc alatt sikerül nekik...Szóval nem a rajongók változnak, hanem sajna tényleg a film.

A CWnak ehhez semmi köze, mivel az egy teljesen más közönségnek készült, és aki ezt em tudta megemészteni, annak nem tetszett, de az IJnál nincs így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pl mik? Én láttam már párszor őket, de nem nagyon láttam bennük ilyen marhaságokat.

Ha volt is, az beletartozik a misztikus körbe, ahogy Dzséjt is mondta.

 

Amúgy meg ami jó, azt nem lehet fikázni, ami nem jó...na azt lehet...

De ezt úgy mondtad mintha Te még nem szóltál volna le semmit. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oh, az első három részben ennél jóval fatálisabb "hibák" vannak. :evil:

 

Obi1 jól mondja. A filmnézők változtak meg. Aki már nem fikázz valamit az nem is trendi.

 

Azért elég kemény így általánosítani.

 

Az én magánvéleményem az, hogy az I4 és a CW is vacak lett. És mondom ezt úgy, hogy sz*rok a trendekre.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másoknak meg tetszett mind a kettő, tudtak rajta szórakozni. Ma a TDK féle keménykedés a trendi, amint látható azt kajálja a nép ezerrel. Bár az Indy4 elég jól kaszált, így a számok megint csak Lucas -t és Spielberget igazolják. Így volt ez az összes SW filmnél is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oh, az első három részben ennél jóval fatálisabb "hibák" vannak. :evil:

 

Obi1 jól mondja. A filmnézők változtak meg. Aki már nem fikázz valamit az nem is trendi.

Ez tényleg durva általánosítás, Oldi. Azt hiszem, már rájöhettél, hogy jómagam elég sok olyan filmet szeretek, amit mások "trendiségből" fikáznak, és nem vagyok egy Lucas-ellenes valaki sem, de az Indy4-től én sem vágtam hanyatt magam, sőt, a vége kifejezetten nem tetszett. Egynek elmegy, de az első és harmadik rész százszor jobb és szórakoztatóbb.

A valóság kreatív elferdítése meg valóban volt az előző Indy filmekben is, bőven, de akkora baromság, hogy valaki egy frigóban túlél egy atomrobbanást, és a frigo megreptetését, és utánna még meg is nézi, hogy milyen szép a gombafelhő, na ez azért túlzás volt a javából. Ennyire a valós dolgokkal sosem rugaszkodtak el a valóságtól, csak a misztikus ketyerékkel, de azokkal lehet.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az atomrobbanásos poén tényleg elég elrugaszkodott, a majmos poén meg úgy sz*r ahogy van. Egyébként nekem semmivel sem nyújtott kevesebbet mint a régi részek, igaz többet se.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Javítsatok ki ha tévedek, de mint ha a második részben is lettek volna hibák a láva felett lévő elpusztíthatatlan vasszerkezet miatt. Vagy az is a misztikus dolog?

 

A film vége nekem se tetszett(nem a legvégére gondolok), az egy kicsit eltúlzott volt. De ha a trilógia e-fajta dolgait is elnézzük, akkor ezt is el lehet. Semmivel se meredekebb mint a gyilkos frigyláda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film vége nekem se tetszett(nem a legvégére gondolok), az egy kicsit eltúlzott volt. De ha a trilógia e-fajta dolgait is elnézzük, akkor ezt is el lehet. Semmivel se meredekebb mint a gyilkos frigyláda.

A barlangos csillés üldözés úgy ahogy van nonszensz. Legalább annyira gázos mint Shia kardozása a két autón állva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pl mik? Én láttam már párszor őket, de nem nagyon láttam bennük ilyen marhaságokat.

Ha volt is, az beletartozik a misztikus körbe, ahogy Dzséjt is mondta.

 

Amúgy meg ami jó, azt nem lehet fikázni, ami nem jó...na azt lehet...

De ezt úgy mondtad mintha Te még nem szóltál volna le semmit. :evil:

Párat már felsoroltak itt előttem. :( De anno már szó volt ezekről. Ja és ezeknek semmi köze a mpsztikumhoz.

 

Sajna sokan dívatot csinálnak azzal, hogy ha tehetik lefikáznak bármi olyan filmet amit a maguk kis képzelgéseit nem akarta teljesíteni. Lásd TCW. Hiába mondják már meg előre a készítők, hogy ez egészen milyen film is, a fikagépek tesznek rá és teljesen más megközelítésből véleményezik. Mint pl sok más filmet is. Van egy blogom és azon fikázok. E'van. :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Javítsatok ki ha tévedek, de mint ha a második részben is lettek volna hibák a láva felett lévő elpusztíthatatlan vasszerkezet miatt. Vagy az is a misztikus dolog?

Nyavaját, az a "jelenet kedvéért beáldozzuk a valóságot". De 10 emberből jó, ha kilencnek leesik, hogy ott hiba van a képen (nekem speciel eddig nem tűnt fel, pedig tényleg). Viszont 10-ból 10 tuti sületlenségnek nézi az atombombázást. Poénnak elment, de ki is rúgott egy fokot a film értékelésekor nálam.

 

Az autóldözéses-vívás viszont már nem ilyen, az, pont az, ami szolidabban ferdíti a valóságot, mint a csillés (bár pont ez a kettő is az oka, hogy pont az Indy 2-t és 4-et nem szeressem annyira). Tudjuk, hogy lehetetlenség, de mégis, elhiszi az ember, mert nem üvölt a képébe, hogy márpedig ilyen nem lehetséges. Mint ahogy azt is tudjuk, hogy John McClane-nek meg kellett volna halni az első tűzharcban. Viszont az atombombához felér a gumicsónak, mert az is orbitális hülyeség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én amikor néztem a filmet, egyáltalán nem kiáltottam fel az atombombás jelenetnél, sőt az egyik kedvencem is lett. 5 másodperc múlva robban az atom, erre meg bemászik a családi frigóba.. Olyan Indy-s volt az egész. Persze tudtam hogy a valóságban ez nem így működne, de hát az űrhajóknak sincs hangja az űrben, nem is érdekel az ilyesmi hibák keresés.

 

A kardozós jelenetről csak annyit, hogy minden nagy költségvetésű filmben van egy ehhez hasonló rész. És azért még mindig jobb mint a Karib 2-féle malomkeréken való kardozás. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.