Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ugyanmár. Diesel, Johnson, Stallone, Statham, közelében sincs a színészetnek. Nézzük őket, de nem jó színészek.

Pedig de: szinészet az is, hogy megjelensz a vásznon és máris van egy kisugárzásod. Hogy jól hangzanak a szádból a keménynek szánt egysorosok. Ha ezt egy profi csinálja akkor egyszerünek tünik. "Ugyan nem is szinészet bárki megcsinálja." Menj be egy konditerembe és mondasd el ugyanezt az első eléd akadóba. Hülyén fog hangzani a szájából, mert ez nem igy működik. Kell hozzá kvalitás. Nem olyan tipusu mint egy Shakespeare szinésznek, de kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vin Diesel egy teljesen átlagos-okés színész. Amit rábiznak azt megcsinálja. Tegye fel a kezét, akit zavart a Ryan közlegény megmentésében. Akinek nem ugrana be: ő Caparzo közlegény, aki

a francia családtól elveszi a kislányt mert emlékezteti az unokahúgára, aztán leszedi egy mesterlövész

. Nem ő fogja az Oscar díjas alakitásokat nyújtani nyilván, viszont Rock mellett az egyetlen régivágású (értsd: kellően kigyúrt) akcióhős, akit már csak a hangja is arra predesztinál, hogy macsó karaktereket játszon. Utóbbi miatt egy elég jó szinkronmunkát is maga mögött tudhat: a '90-es évek egyik legjobb rajzfilmjében az Iron Giant-ban ő adja a robot hangját. Akárcsak Rock-nak neki is azaz átka, hogy vége a '80-as éveknek és a kigyúrt akcióhősökre alig van igény. Kár. Én megnézném, ahogy leggéppuskáz egy hadsereget.

 

Én emlékszem rá a Ryanből. Azért azt te sem gondolod komolyan hogy valami nagy színész. Elnézzük hogy lő, meg verekszik de nem adnánk neki Oscart. Ez Hollywood. Előkapni a kigyúrt csávót, a lányok sikongatnak de ez nem színészet.

Mondjuk engem sokkolt, hogy de Niro az új Statham-filmben szerepet vállalt. Hogy süllyedhet valaki ennyire mélyre????

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig de: szinészet az is, hogy megjelensz a vásznon és máris van egy kisugárzásod. Hogy jól hangzanak a szádból a keménynek szánt egysorosok. Ha ezt egy profi csinálja akkor egyszerünek tünik. "Ugyan nem is szinészet bárki megcsinálja." Menj be egy konditerembe és mondasd el ugyanezt az első eléd akadóba. Hülyén fog hangzani a szájából, mert ez nem igy működik. Kell hozzá kvalitás. Nem olyan tipusu mint egy Shakespeare szinésznek, de kell.

 

Ne haragudj ,de ez nem színészet. Mert akkor bármelyikünk megjelenhet a vásznon. A színészet egy tanult szakma és tehetség velegye. A kisugárzás megvan, de ez közelében sincs annak mint amit pl Sinkovics előadott a színpadon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én emlékszem rá a Ryanből. Azért azt te sem gondolod komolyan hogy valami nagy színész. Elnézzük hogy lő, meg verekszik de nem adnánk neki Oscart. Ez Hollywood. Előkapni a kigyúrt csávót, a lányok sikongatnak de ez nem színészet.

Mondjuk engem sokkolt, hogy de Niro az új Statham-filmben szerepet vállalt. Hogy süllyedhet valaki ennyire mélyre????

Alább leirtam, csak magamat tudom ismételni: nem nagy szinészek, de szinészek és jól csinálják a dolgukat. Ugyanis amit csinálnak ahhoz abszolute nem elég kigyúrva lenni, kockás hasat csinálni. Megjelenés kell, profizmus a kamerák elött. És ehhez értenek. Persze hogy nem fognak Oscart kapni, de ezt a beidézett hozzászolásomban is irtam ("Nem ő fogja az Oscar díjas alakitásokat nyújtani nyilván"). De az Oscar az ilyen sznob marhaság és egyébként is tök mindegy kinek adják -régen másképp gondoltam, de idén speciel már nem is követtem nyomon kinek adták- attól, hogy hozzájuk nem a komoly drámai szerepek passzolnak, még nem jelenti, hogy a munkájukhoz ne kéne szinészet. Különben nem müködne amit csinálnak.

 

Egyébként nagyon tanulságos tud lenni: akinek van kamerája vagy haveri körben van kamera érdemes kiprobálni milyen szinészkedni elötte és visszanézni (nem kell drámát csak valami egyszerüt: mondjuk saját magunkat hozni). Tényleg nagyon tanulságos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alább leirtam, csak magamat tudom ismételni: nem nagy szinészek, de szinészek és jól csinálják a dolgukat. Ugyanis amit csinálnak ahhoz abszolute nem elég kigyúrva lenni, kockás hasat csinálni. Megjelenés kell, profizmus a kamerák elött. És ehhez értenek. Persze hogy nem fognak Oscart kapni, de ezt a beidézett hozzászolásomban is irtam ("Nem ő fogja az Oscar díjas alakitásokat nyújtani nyilván"). De az Oscar az ilyen sznob marhaság és egyébként is tök mindegy kinek adják -régen másképp gondoltam, de idén speciel már nem is követtem nyomon kinek adták- attól, hogy hozzájuk nem a komoly drámai szerepek passzolnak, még nem jelenti, hogy a munkájukhoz ne kéne szinészet. Különben nem müködne amit csinálnak.

 

Egyébként nagyon tanulságos tud lenni: akinek van kamerája vagy haveri körben van kamera érdemes kiprobálni milyen szinészkedni elötte és visszanézni (nem kell drámát csak valami egyszerüt: mondjuk saját magunkat hozni). Tényleg nagyon tanulságos.

 

Miért hívod őket színésznek? Ok eljátszák a kemény csávót de nem színészek.Mert ha őket színésznek hívjuk akkor minek nevezzük ezek után Eperjest, vagy Cserhalmit?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne haragudj ,de ez nem színészet. Mert akkor bármelyikünk megjelenhet a vásznon. A színészet egy tanult szakma és tehetség velegye. A kisugárzás megvan, de ez közelében sincs annak mint amit pl Sinkovics előadott a színpadon.

Na látod, akkor nem is ismered őket: akikről beszélünk azok nagyrészt tanulták a szinészetet. Diesel korábban szinpadon játszott. Stallone dráma-tagozatra járt. Igenis tanulták a szinészetet. A nagy izmaik behatárolják, hogy milyen figurákat hozhatnak hitelesen, de ez nem jelenti azt hogy ne tudnának játszani. Egyszerüen sznobság azt mondani, hogy ez nem szinészet: az megvan amikor Stallone a Rambo egy végén bőgve előadja a monologját: na az csak egy szinész szájából lehet hiteles.

 

Az egyetlen ripacs köztük az Arnold, aki tényleg sose tanult semmi szinészetet és épp ezért totál röhejes amikor valamit nem faarccal akar mondani vagy érzelmeket akar megjeleniteni az arcán (lásd Terminátor három autócsapkodós jelenetét). Ő a tökéletes példa rá, hogy mi van akkor ha csak kisugárzás van, de nincs szinészi tudás (ettől függetlenül imádom a filmjeit persze).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért hívod őket színésznek? Ok eljátszák a kemény csávót de nem színészek.Mert ha őket színésznek hívjuk akkor minek nevezzük ezek után Eperjest, vagy Cserhalmit?

Hát az Eperjest például a Stallone simán veri szinészetben. Szegény Eperjes irtó nagy ripacs tud lenni néha.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az Eperjest például a Stallone simán veri szinészetben. Szegény Eperjes irtó nagy ripacs tud lenni néha.

 

 

Hát ebben nem értünk egyet, de ez nem baj,. :D Egyszerűen egy akciószínészt nem veszek komolyan. Azért Bodrogi Gyulát ne hasonlítsuk már Stallonéhoz. Egy gyúróteremből egy ökröt szerzek, az is kenterbe veri Stallonét mint színész. Ők nem színészek. Elvannak a kamera elött de nullák ha színészkedni kell. Ha ez így múködne(kigyúrt csávók játszanak), akkor minek a színi iskola?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ebben nem értünk egyet, de ez nem baj,. :D Egyszerűen egy akciószínészt nem veszek komolyan. Azért Bodrogi Gyulát ne hasonlítsuk már Stallonéhoz. Egy gyúróteremből egy ökröt szerzek, az is kenterbe veri Stallonét mint színész. Ők nem színészek. Elvannak a kamera elött de nullák ha színészkedni kell. Ha ez így múködne(kigyúrt csávók játszanak), akkor minek a színi iskola?

Persze kihuzol egy gyuróst a konditeremből és máris Oscarra jelölik amiért bokszol a kamerák elött. Engem ugyan nagyon hidegen hagy az Oscar, de Stallonét jelölték rá (színészként!). A szakma veled ellentétben elismerte a kvalitásait. A sziniiskola pedig sok mindenre jó: Stallone azonban ugye erről bővebben tudna nyilatkozni, mert ő tanult is ilyen helyen.

 

Az pedig, hogy mennyire nem nulla ha szinészkedni kell Stallone számtalanszor bizonyitotta hosszú pályája során. Ő ugyanis nem csak néz és lő. Alig van olyan szerepe, ami ne kivánna tőle szinészetet is. Példa kedvéért egymás mellé kell tenni a Copland és az Oscar Stallonéját. (egyébként elég frankó lenne ha a konditermekből lehetne kihuzogatni a Stallonékat - ugyanis per pillanat a magyar szinésztársadalom nagyobbik fele valami elképesztő mesterkélt a kamerák elött még az egyszerü bagatell szerepekben is)

 

Egyébként meg ez olyan mintha azt mondanád, hogy a ponyvaírók -mondjuk Leslie L. Lawrence vagy a régiek közül Rejtő Jenő- nem is írók és nem is értenek hozzá és bárki utánuk csinálja, hisz hol vannak ők egy Shakespeare-től vagy bármelyik kortárs komoly mű írójától. Mintha csak az lenne számba vehető teljesítmény, ami vérkomoly meg amit agyon lehet díjazni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vin Diesel egy teljesen átlagos-okés színész.

Ó nekem abszolút nincs bajom vele, sőt az egyik kedvencem a maga területén. :) A Pitch Black -ben jól adja a néma gyilkost, de amúgy is teljesen ok a srác.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne haragudj ,de ez nem színészet. Mert akkor bármelyikünk megjelenhet a vásznon. A színészet egy tanult szakma és tehetség velegye. A kisugárzás megvan, de ez közelében sincs annak mint amit pl Sinkovics előadott a színpadon.

Szerintem ez nagyon nem így van. Azt a szituációt ami a kamera előtt van nehéz elképzelni. Sok mindent ki kell zárni, és úgy előadni magad, hogy az természetesnek hasson. Ez sokkal nehezebb mint gondolnánk. Bomarr jól írta, ki kell próbálni. Visszanézve borzalmas lesz az eredmény. Igenis színészet amit csinálnak, persze azon belül egy egyszerű fajta. Én mondjuk ezekbe az izomagyakba azt csípem, hogy természetesen adják magukat. Nézz meg egy magyar filmet. Legtöbbjükben akkora színpadiasság van, hogy abszolút nem hat természetesnek a színészek játéka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De itt most színészi tehetségről volt szó, nem más faktorról.

Oks, csak ne várjunk tőlük olyat amit mondjuk egy színházi előadótól várnánk el. Ezek itt ikonok. Se többek, se kevesebbek. :D Bomarr amúgy jól összeírta a lényeget. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oks, csak ne várjunk tőlük olyat amit mondjuk egy színházi előadótól várnánk el. Ezek itt ikonok. Se többek, se kevesebbek. :D Bomarr amúgy jól összeírta a lényeget. :)

Így van. Nem nézem le őket mint színészeket, csak a helyén kezelem a bandát. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyetlen ripacs köztük az Arnold, aki tényleg sose tanult semmi szinészetet és épp ezért totál röhejes amikor valamit nem faarccal akar mondani vagy érzelmeket akar megjeleniteni az arcán (lásd Terminátor három autócsapkodós jelenetét). Ő a tökéletes példa rá, hogy mi van akkor ha csak kisugárzás van, de nincs szinészi tudás (ettől függetlenül imádom a filmjeit persze).

Nem állítom, hogy ismerem Arnold minden filmjét (sőt biztos hogy nem), és nem is különösebben kedvelem a kisugárzását, de szerintem a True Lies-ban nagyon jó volt, épp mert nem azt a kemény fickót adta, amit egyébként szokott. Pl. sokat kellett beszélnie. :D Bár én szinkronosan ismerem, így az eredeti hangról nem tudok nyilatkozni, de az egész film az egyik legjobb akció-vígjáték, amit ismerek, ahol minden nagyon rendben volt, még Schwarzenegger is. :)

 

 

Hát az Eperjest például a Stallone simán veri szinészetben. Szegény Eperjes irtó nagy ripacs tud lenni néha.

Egyetértek, de többségében ilyen szerepeket is játszik, nyilván nem véletlenül. Láttam pl. 2 éve A fösvényben, színpadon, és zseniális volt. Ahogy nyilván nem kell bemutatni a Csapd le csacsit sem. :) Karakterszínész.

 

 

Nézz meg egy magyar filmet. Legtöbbjükben akkora színpadiasság van, hogy abszolút nem hat természetesnek a színészek játéka.

Ez azért túlzás. Filmje válogatja. Viszont az igaz, hogy ritkán készül jó magyar film, mert nem találják meg a jó témát, ami egyedivé és közben szórakoztatóvá is tenné, vagyis versenyképes lenne a külföldi filmekhez képest. Nem a régi Kabos-filmek re-make-je jelenti a filmművészet csúcsát, az biztos. Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Bane szerepére még nem született megfelelő színész. :D

Nincs az egész színész társadalomban olyan aki eljátszhatná Bane-t? Egyébként ha valaki nem ismeri és meglátja, akkor vajon az izmai alapján eltudja hinni, hogy ő egy Sith Nagyúr?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más: Mostanában elkezdtem olvasni Stephen King regény óceánját a Setét tornyot, és azt kell, h mondjam, h maga a nagybetűs REMEKMŰ, és a legnagyobb örömre filmek és mini-sorozatok is készülnek belőle, Javier Bardemmel.

Én végig olvastam az egész sorozatot pár éve, és nagyon tetszett, bár nem vagyok egy nagy King-olvasó, alig olvastam pár könyvét, nekem nagyon nyomasztóak. A Setét toronyról írtam is a könyvek topikban annak idején (szerencséd van, hogy már mind kijött, én az utolsó kötet megjelenésére két évet vártam, és ha elérsz oda, megtudod, milyen kín volt ennyit várni egy könyv megjelenésére) :) A filmekről is szoktam berakni cikket, ha egyet-egyet elkapok a neten. Kicsit félek tőle, de attól még kíváncsi vagyok, vajon mit képesek kezdeni a filmesek ezzel a szériával. Piszok nehéz dolguk lesz, az tuti :D Hol jársz a könyvek közül?

 

Ami szerintem még nagyon jó az a Kedvencek temetője.

Könyvben sem tudtam végig olvasni, annyira rémisztőnek találtam. Inkább maradok King fantasy könyveinél :) Bár az említett Tortúrát évek óta szeretném megnézni, majd egyszer csak sort kerítek rá.

 

Egyébként nagyon tanulságos tud lenni: akinek van kamerája vagy haveri körben van kamera érdemes kiprobálni milyen szinészkedni elötte és visszanézni (nem kell drámát csak valami egyszerüt: mondjuk saját magunkat hozni). Tényleg nagyon tanulságos.

Még a kamera közelségétől is frászt kapok, szóval nem is próbálkoznék ilyennel, tuti iszonyú lenne a végeredmény :D De egyébként a kamera előtt tényleg tudni kell "viselkedni".

 

Nincs az egész színész társadalomban olyan aki eljátszhatná Bane-t? Egyébként ha valaki nem ismeri és meglátja, akkor vajon az izmai alapján eltudja hinni, hogy ő egy Sith Nagyúr?

Szerintem nem csak az izmok teszik a Sith Nagyurat, ezért is nehéz kiagyalni, hogy vajon ki tudná megfelelően megjeleníteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem csak az izmok teszik a Sith Nagyurat, ezért is nehéz kiagyalni, hogy vajon ki tudná megfelelően megjeleníteni.

Ebben tökéletesen igazad van, csak itt arról folyt a vita, hogy aki izmos az rossz színész és abból így értelmet nem sokat lehet kinézni. Bane pedig eléggé izmos... De tény, nála nem csak az izomzat számít.

Az is kérdés, hogy az a színész aki eljátszaná őt, mennyire hasonlítson rá?

Mert például Mark Wahlberg tökéletesen illett Max Payne-hez.

De a Hitman című filmben Timothy Olyphant nem annyira illett 47-es-hez.

Tehát az is kérdés, hogy a hasonlóság is legyen mérvadó vagy ne?

 

De itt van négy kép, hogy miről is beszélek:

 

130900190800.jpg

 

130900190811.jpg

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én végig olvastam az egész sorozatot pár éve, és nagyon tetszett, bár nem vagyok egy nagy King-olvasó, alig olvastam pár könyvét, nekem nagyon nyomasztóak. A Setét toronyról írtam is a könyvek topikban annak idején (szerencséd van, hogy már mind kijött, én az utolsó kötet megjelenésére két évet vártam, és ha elérsz oda, megtudod, milyen kín volt ennyit várni egy könyv megjelenésére) :) A filmekről is szoktam berakni cikket, ha egyet-egyet elkapok a neten. Kicsit félek tőle, de attól még kíváncsi vagyok, vajon mit képesek kezdeni a filmesek ezzel a szériával. Piszok nehéz dolguk lesz, az tuti :D Hol jársz a könyvek közül?

 

Az igazat megvallva, csak a neten olvastam, h lesz Setét torony film, és, h milyen sokan várják, én meg nem is hallottam róla. Na mondom a kíváncsiság kedvéért elolvasom a könyvet... utána néztem, ekkor láttam, h 7 regény, több ezer oldal, több novella King társától, képregények... na mondom az első könyvet elolvasom, h tudjam miről van szó. Az elején láttam, h itt valami teljesen eredeti dologról van szó. Az első könyvnek a vége, olyan kérdéseket boncolgat, amik mindig is foglalkoztattak engem is... Az a befejezés... na utána, nem lehet, nem folytatni, szóval most járok a 2. kötetnél. :) Ahogy olvastam jövőre jelenik meg a 8. könyv ami 2 regény között fog játszódni a 3. és a 4. vagy a 4. és 5. között nem is tudom.

 

A film(ek)től egyenlőre nem félek, mert Ron Howard azért messze nem kezdő, és nagyon jó filmjei vannak (a dávincsi hozott anyag volt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem addig érdekelt a dolog amíg úgy volt hogy a Lost készítői csinálják, csak ők kiváltak azzal az indokkal hogy nem akarják elrontani kedvenc regényüket.

 

 

Az meg hogy a kigyúrt színészek nem lehetnek jók az persze hogy hülyeség, de ha belegondolunk általában nem ok nélkül szednek fel az emberek 200 kiló izmot. Tehát nem a színészi tudásukkal akarnak hódítani, hanem a testükkel.

(és most nem az ilyen Hugh Jackman-féle izmosokra gondolok, hanem a párral feljebbi kategóriára)

 

És ehhez hozzátartozik a skatulyázás is. Ha most Arnie hirtelen megtanulna színészkedni, akkor is vicc lenne keresztapaként. Lehetne akármennyire is jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért van még más az izmos karakterekben a színész színészségén és izmain kívül. Rendező, színészvezetés. Jól megírt karakter, akivel tud azonosulni és lélekből játszani. Attól nem lesz jó/rossz színész valakiből, hogy vannak izmai. De attól sem, hogy nincs kigyúrva :) Nőknél ugyanez van szépséggel és domborulatokkal. Attól, hogy valaki szép és formás, még nem feltétlenül lesz rossz színésznő (Natalie Portman pl). A modellből lett színésznőkkel (pl az új TF-filmben a Carly -t alakító színésznőnek asszem egyetlen parfümreklámja van a fotómodell szakmán kívül) sem feltétlenül az a baj, hogy ab ovo rossz színészek. Viszont a modelleket kiképzik arra, hogy közönyös nézéssel végigvonaglodjanak a kifutón, nem lehet könnyű utána megtanulni ennek az ellenkezőjét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igazat megvallva, csak a neten olvastam, h lesz Setét torony film, és, h milyen sokan várják, én meg nem is hallottam róla. Na mondom a kíváncsiság kedvéért elolvasom a könyvet... utána néztem, ekkor láttam, h 7 regény, több ezer oldal, több novella King társától, képregények... na mondom az első könyvet elolvasom, h tudjam miről van szó. Az elején láttam, h itt valami teljesen eredeti dologról van szó. Az első könyvnek a vége, olyan kérdéseket boncolgat, amik mindig is foglalkoztattak engem is... Az a befejezés... na utána, nem lehet, nem folytatni, szóval most járok a 2. kötetnél. :) Ahogy olvastam jövőre jelenik meg a 8. könyv ami 2 regény között fog játszódni a 3. és a 4. vagy a 4. és 5. között nem is tudom.

 

A film(ek)től egyenlőre nem félek, mert Ron Howard azért messze nem kezdő, és nagyon jó filmjei vannak (a dávincsi hozott anyag volt).

Ide írom, mert film is meg könyv is, szóval maradhat itt akár, de ha csak a könyvekről esik szó, akkor átmehetünk majd a könyvek topikba is. Ron Howard nem kezdő, de azért az anyag sem egyszerű, az a mód, ahogyan filmre adaptálják, meg pláne nem szokványos, szóval bármi kisülhet belőle. Már évek óta tervezgetik a megfilmesítést, és eddig még nem sok konkrétumot tudni. Mindenesetre nem csodálom, hogy olyan sokan várják :) No igen, az első könyv bő 200 oldal volt, a leghosszabb, egyben utolsó pedig több, mint 900, ez valóban több ezer oldal.

Annyit spoilerezek, hogy az első rész befejezését követi még pár áll leesős :D Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a 8. könyvben, ami jó, hogy valahol a 3-5 között játszódik majd. Habár.... na jó, a tippem, hogy kb. miről szólna szerintem, inkább nem írom le előre, de az, hogy melyik könyvek közé rakja be King, előre vetíti a sztorit. És ennek örülök, mert az egész sorozat számomra leginkább tetsző részéhez tenne hozzá. A 4. könyv után kapcsolódtam be, egy kolléganőmtől kaptam kölcsön, és utána folyton várni kellett a folytatásokra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem addig érdekelt a dolog amíg úgy volt hogy a Lost készítői csinálják, csak ők kiváltak azzal az indokkal hogy nem akarják elrontani kedvenc regényüket.

Á, szóval kedvenc regényük? Ezek után már nem sok mindenen csodálkozom, ami a Lostot illeti :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.