Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Egyik rosszabb volt, mint a másik, és nem csak a film, de a színészválasztás is. Mark Wahlberg, mint Max Payne? Na neeeee... már röhögtem ezen, mikor először hírül adták.

Azt már sokszor hallottam, hogy játékokból és képregényekből nem lehet jó filmet készíteni. Így ezt most nem is kérdem meg, hogy miért lett annyira rossz a film. Csak szeretném tudni, hogy akkor a két filmhez mely színészek illettek volna a legjobban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmben is mondta az ifjú Spock: bármi is történt eredetileg, ez már egy új idősík. Attól a pillanattól kezdve, hogy a USS Kelvin fogta a szingularitás jeleit, megváltozott az idővonal. Itt amúgy összefoglaltam, mi minden változott:

http://dzsejt.sfblogs.net/2009/05/11/valtozasok-a-star-trekben-avagy-mennyit-szamit-egy-hajo/

 

Dzséjt: Persze! Ezt nem is vitatom, csupán - mivel nem láttam egy részt sem eddig a Star Trekből - arra voltam kíváncsi, hogy az előző filmek a régi vagy az új idősíkot mutatták be. Attól, hogy Spock még észrevette ezt az egyértelmű következményt, még minden, amit mondott az eredeti idővonalhoz képest igaz. Csak hát az öreg Spock (aki az eredeti vonalat képviselhette) lazán jöhetett volna egy olyan idősíkból, amit a filmek nem mutattak be, hiszen ez egy prequel epizód.

 

 

Hogy értsd: az én szemszögemből, aki még egy részt sem látott eddig, lehetett az is, hogy mindaz, amit az öreg Spock elmesélt, már megmutatták a korábbi filmek. A Vulcan nem pusztult el, és a korábbi filmek megmutatták azt az idősíkot. Ellenben a másik bolygó igen, ami fekete lyukat hozott létre, stb.

 

Viszont az én nézőpontomból annak is volt rációja, hogy az egész történet, amit most látok, a korábbi részek alapja (hiszen egy prequel), azaz a korábbi részek egy olyan idővonalon játszódtak, ahol a Vulcan felrobbant, stb. Ezesetben az öreg Spock egy olyan idővonalról származott volna, amit nem mutatott be egyetlen film sem.

 

Oldie beírása alapján világossá vált, hogy az első az igaz - de lehetett volna a második is, és mivel ez egy prequel rész, ha jól hallottam, logikusabbnak tűnt számomra a második magyarázat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem állítom, hogy ismerem Arnold minden filmjét (sőt biztos hogy nem), és nem is különösebben kedvelem a kisugárzását, de szerintem a True Lies-ban nagyon jó volt, épp mert nem azt a kemény fickót adta, amit egyébként szokott. Pl. sokat kellett beszélnie. :D Bár én szinkronosan ismerem, így az eredeti hangról nem tudok nyilatkozni, de az egész film az egyik legjobb akció-vígjáték, amit ismerek, ahol minden nagyon rendben volt, még Schwarzenegger is. :)

 

Itt megtudsz nézni egy egy perces jelenetet eredeti hangokkal a filmből és eltudod dönteni, hogy így is megállja-e a helyét. Szerintem Arnoldon ÓRIÁSIT segít a szinkron (a True Liest egyébként én is nagyon szeretem)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Persze! Ezt nem is vitatom, csupán - mivel nem láttam egy részt sem eddig a Star Trekből - arra voltam kíváncsi, hogy az előző filmek a régi vagy az új idősíkot mutatták be. Attól, hogy Spock még észrevette ezt az egyértelmű következményt, még minden, amit mondott az eredeti idővonalhoz képest igaz. Csak hát az öreg Spock (aki az eredeti vonalat képviselhette) lazán jöhetett volna egy olyan idősíkból, amit a filmek nem mutattak be, hiszen ez egy prequel epizód.

De ez nem prequel rész, bár tény, hogy a Star Trekben laikusnak annak tűnhet (a fil prequelnek tűnik, a készítők meg rebootnak reklámozták). Viszont a valóság az, hogy ez egy prequel-sequel-reboot film.

 

Sequel, mert az öreg Spock az elsődleges Trek univerzumból jött, kapcsolata a romulanokkal egy TNG-s duplaepizódból származott (ez sajnos mondjuk a filmből kimaradt, bár nehéz is lett volna elmagyarázni, révén egy húsz éves epizódról van szó, aminek "következményeivel" eddig egyáltalán nem foglalkoztak).

Prequel, mert a klasszikus szereplők fiatal énjét mutatja be, még az eredeti sorozat előtt (bár a fő cselekmény már az első pilot epizód után játszódik).

És reboot, mert itt aztán semmi sem úgy történt, mint ahogy azt az eredeti univerzumból megtudhattuk, egyes szereplők teljesen más jellemek lettek (Chekov), máshogy alakultak a kapcsolatok (Uhura-Spock), mások lettek a hajók (Enterprise), és bezony, elpusztult a Vulcan.

De értem, miért lehettél bizonytalan, mert ez a prequel-sequel-reboot dolog nem túl elterjedt, még a készítők is inkább csak rebootnak tartják, amit sikerült úgy megcsinálni, hogy az folytatja egy eredeti karakter történetét és lezár egy TNG-s történetszálat, illetve előzményt nyújt - igaz, már csak az új idővonalbeli - a klasszikus szereplőknek (illetve meg lett említve egy Enterprise szereplő sorsa -> Archer admirális, akinek a kutyáját Scotty transzportálta a csuda tudja hova :lol: ). Bár azt azért gondolhattad volna, hogy Leonard Nimoy-t nem fogják egy olyan Trek univerzumos Spockra leszerződtetni, akihez az öreg Trek rajongók - mint én :D - érzelmileg egyáltalán nem kapcsolódhatnak, hiszen maga Nimoy szereplése csak két célt szolgált: adni egy kis ajándékot az öreg rajongóknak és összekötni az elsődleges univerzumot az alternatív univerzummal. Már persze, ha tudtad, hogy Leonard Nimoy játszotta az eredeti Spockot, mert ha nem, akkor nem szóltam. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez nem prequel rész., bár tény, hogy a Star Trekben laikusnak annak tűnhet. Viszont a valóság az, hogy ez egy prequel-sequel-reboot film.

Szerintem zseniálisan oldották meg! Próbálták meghagyni a régi kult ST -t, de emellett egy új vonalat is behoztak ami ok a folytatásra. Így kell tisztelettel nyúlni egy legendához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Super 8

 

Remek film volt! Ahogy írtátok, igazi nosztalgia mozi. Szinte az összes 80 -as évek béli filmsiker lenyomata benne van ET -től elkezdve egészen a nyolcadik típusú találkozásokig. Abrams nagyon ért ezekhez a szörnyekhez, néhol kemény Cloverfield feelingem volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek

 

 

Az egyik Star Trek rajongó ismerősöm szerint az új Star Trek által létrehozott új idősík mellett az eredeti is létezik. Állítólag a 2009-es film egy új tüköruniverzumot hozott létre.

 

 

Jól mondja az ismerősöd. A Trek is az alternatív univerzumokra építi az időutazást, így a manipulálás csak egy új idősíkot kreál, de az eredeti érintetlen. Valójában már maga az Enterprise sorozat is egy ilyen alternatív idővonal, amit a Star Trek 8 hozott létre, csak mivel ott sztori szerint igyekeztek elkerülni az idővonal szennyezését, az eltérés minimális (pl.: az emberiség már a 2153-ban találkozik a borggal, nem csak a 2365-ben - bár már azt megelőzően is voltak kontaktok -, de még ez sem nagy eltérés, mert az NX-01 Enterprise legénysége sosem jött rá, hogy ők a borg).

Jelenleg három hivatalos létező Trek univerzum van:

1) Az elsődleges univerzum, ebben játszódnak nagyrészt a sorozatok és a filmek.

2) Az alternatív univerzum, melyben a 11. film játszódik és amit a Narada és Spock időutazása kreált.

3) A tüköruniverzum, amelynek semmi köze semmiféle időutazáshoz, hanem ez egy párhuzamos világ, amit transzportáció és egyéb hasonló módokon tudnak elérni a szereplők - nagy ritkán, és általában onnan jönnek inkább át ide, hogy segítséget kérjenek -, és afféle gonosz Star Trek világ ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem zseniálisan oldották meg! Próbálták meghagyni a régi kult ST -t, de emellett egy új vonalat is behoztak ami ok a folytatásra. Így kell tisztelettel nyúlni egy legendához.

Egyetértek! Mérhetetlen tisztelet van abban a filmben, remekül átemelték a régiek erényeit, mindezt úgy, hogy meg tudták újítani, ráadásul reboot mivolta ellenére teljesen hozzákapcsolható az eddig Trek univerzumhoz, nincs elszeparálva.

 

Most néztem, hogy augusztus 10.-én jelenik meg a Battle: Los Angeles Br-en.

DVD-n is akkor jelenik meg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden bizonnyal ismeritek a Vitathatatlan trilógiát, nagyon jó film mind a három. Főleg a harmadik rész.

Ebből kifolyólag tudtok valamit a negyedik részről?

Mert én rengeteg videót láttam róla, aminek nagy része fake volt, de van pár melyekről bizton állítják, hogy valódi.

Most akkor lesz negyedik rész vagy sem?

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudja valaki, hogy az amazon.com -tól rendelhető Batman filmeken található magyar felirat?

Ha megnézed az adott film adatlapját, akkor lejjebb ott vannak a Product Details-ben az audio és a felirat választható nyelvei. De meg lennék lepve, ha lenne rajtuk magyar felirat.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt megtudsz nézni egy egy perces jelenetet eredeti hangokkal a filmből és eltudod dönteni, hogy így is megállja-e a helyét. Szerintem Arnoldon ÓRIÁSIT segít a szinkron (a True Liest egyébként én is nagyon szeretem)

Köszi, hogy beraktad. :) Egyébként nekem a hangszínével nem lenne bajom, ha kifejezőbben beszélne. Persze, ez csak egy kis részlet, de nyilván jellemző.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert én rengeteg videót láttam róla, aminek nagy része fake volt, de van pár melyekről bizton állítják, hogy valódi.

Most akkor lesz negyedik rész vagy sem?

Én nem ismerem a filmeket, de a készítésük dátumából tisztán látszik hogy kb. 4 évente jön ki egy új rész, és mivel az utolsó 2010-es én egy ideig nem számítanék folytatásra

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is remekül oldották meg akkor a Treket.

 

Dzséjt: De, Leonarddal tisztában vagyok, de azt gondoltam, hogy a sztori mindig is így kezdődött Jim és Spock között, hogy egy másik univerzumbeli Spock ráterelte őket a barátság útjára, és ez erre egy utalás. De akkor ezek szerint nem. Minden világos. Talán én is neki veselkedek a Trek filmeknek a nyáron. Bár van belőlük még 10...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is remekül oldották meg akkor a Treket.

 

Dzséjt: De, Leonarddal tisztában vagyok, de azt gondoltam, hogy a sztori mindig is így kezdődött Jim és Spock között, hogy egy másik univerzumbeli Spock ráterelte őket a barátság útjára, és ez erre egy utalás. De akkor ezek szerint nem. Minden világos. Talán én is neki veselkedek a Trek filmeknek a nyáron. Bár van belőlük még 10...

 

Érdemes megnézned őket, nem rosszak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: De, Leonarddal tisztában vagyok, de azt gondoltam, hogy a sztori mindig is így kezdődött Jim és Spock között, hogy egy másik univerzumbeli Spock ráterelte őket a barátság útjára, és ez erre egy utalás.

Hát nem, a Star Trekben nincs önbeteljesítő időutazás. :) Nem is tudom elképzelni, honnan jött ez neked, hiszen ilyenre még csak utalás sincs a filmben. És nem is lenne értelme. Na de mindegy, a lényeg, hogy képbe kerültél. A másik tíz filmről meg csak ugyanazt tudom mondani, amit Brodie-nak. Érdemes megpróbálkozni velük, de ha az egyik nem tetszik, lehet ugrani a másikra, mert annyira eltérőek.

 

Érdemes megnézned őket, nem rosszak.

Bár egy kifejezetten rossz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem, a Star Trekben nincs önbeteljesítő időutazás. :) Nem is tudom elképzelni, honnan jött ez neked, hiszen ilyenre még csak utalás sincs a filmben. És nem is lenne értelme. Na de mindegy, a lényeg, hogy képbe kerültél. A másik tíz filmről meg csak ugyanazt tudom mondani, amit Brodie-nak. Érdemes megpróbálkozni velük, de ha az egyik nem tetszik, lehet ugrani a másikra, mert annyira eltérőek.

 

Nem önbeteljesítő időutazás. Csupán - ha a régi filmek a most felvázolt történetet folytatnák - akkor Spock és Kirk mindig úgy beszélnének barátságuk kezdetéről, ahogy most láttuk, míg az az idősík, ahonnan az idős Spock érkezett, lényegtelen. És arra gondoltam, hogy ezeknek az utalásoknak a köszönhetően alakították így a sztorit. Ezért robbantották fel a Vulcant, stb., mert a régi filmekben is ezzel az időszállal foglalkoztak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este a vége miatt megnéztem Darabont papa 2007-es ködösítését. Ez az eresztés jobban bejött mint annak idején Ács Jani bá' kalózkodása. Arra mondjuk már nem is emlékszem.

Emennek a vége rám csak addig volt hatással amíg tartott. Kemény vége van de keményebbnek is érezhettem volna ha közben nem agyaltam volna kicsit a végén bár nagyon valószínű hogy anélkül is leestek volna a dolgok.

 

 

Még mikor mind az áruházban voltak arra gondoltam hogy az elég ütős lenne ha szinte mindenki elhalálozna a bagázsból és majdnem bele is trafáltam. A "szinte mindenki elhalálozna" rész passzolt míg az emberkék mennyisége és a helyszín már nem. Na jó azért kemény hogy a fater kiirtott mindenkit a kocsiban mikor már nem is nagyon kellett volna. Ezt is lehetett már sejteni én legalábbis már a lődözés közben gyanítottam hogy lesz valami ami miatt a pacák potyára küldte el a többi négyet a másvilágra. Én arra gondoltam hogy tesz pár lépést és kisétál a ködből de a filmes verzió se rossz.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól mondja az ismerősöd. A Trek is az alternatív univerzumokra építi az időutazást, így a manipulálás csak egy új idősíkot kreál, de az eredeti érintetlen. Valójában már maga az Enterprise sorozat is egy ilyen alternatív idővonal, amit a Star Trek 8 hozott létre, csak mivel ott sztori szerint igyekeztek elkerülni az idővonal szennyezését, az eltérés minimális (pl.: az emberiség már a 2153-ban találkozik a borggal, nem csak a 2365-ben - bár már azt megelőzően is voltak kontaktok -, de még ez sem nagy eltérés, mert az NX-01 Enterprise legénysége sosem jött rá, hogy ők a borg).

Jelenleg három hivatalos létező Trek univerzum van:

1) Az elsődleges univerzum, ebben játszódnak nagyrészt a sorozatok és a filmek.

2) Az alternatív univerzum, melyben a 11. film játszódik és amit a Narada és Spock időutazása kreált.

3) A tüköruniverzum, amelynek semmi köze semmiféle időutazáshoz, hanem ez egy párhuzamos világ, amit transzportáció és egyéb hasonló módokon tudnak elérni a szereplők - nagy ritkán, és általában onnan jönnek inkább át ide, hogy segítséget kérjenek -, és afféle gonosz Star Trek világ ez.

Archerék találkoztak a borggal? Melyik rész volt ez, melyik évadban? Látnom kell. :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy itt olvasom a hozzászólásokat, bonyolultnak tűnik ez a Star Trek. A Star Wars könnyebb és világosabb. :D

Annyira nem bonyolult, csak hosszabb. Negyvenöt évnyi fennlét, kilenc TV sorozat, tizenegy mozifilm (már készül a tizenkettedik), egy animációs film, a több tucat képregény és könyv kitermelt egy Star Warshoz hasonlóan tág világot. Csak itt több órányi anyag van, ami kanonnak számít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.