Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Köszi. Teljesen világos.

Végletekig leegyszerűsítve:

Retcon: egy információ újraértelmezése.

Reboot: egy világ/univerzum (franchise) újraértelmezése.

Remake: egy történet újraértelmezése.

(Csakhogy teljes legyen a reizék sora. :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végletekig leegyszerűsítve:

Retcon: egy információ újraértelmezése.

Reboot: egy világ/univerzum (franchise) újraértelmezése.

Remake: egy történet újraértelmezése.

(Csakhogy teljes legyen a reizék sora. :D)

 

 

Neked is köszi. A remake teljesen világos volt eddig is mert ugye magyarul: újraelkészítés. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma horrornapot tartottam. Gondoltam egy kaptafára megnézem azon filmeket amiktől tartottam. Két film volt terítéken a Mártírok és az Eden Lake. Gondoltam a Mártírokkal kezdem, mert az a durvább. Rettentően tévedtem. Figyelem, most nagy szavak jönnek. Egy kortyot sem ittam(lehet ez a baj), mert januárban szervezetjavítás van. No alkohol. Akkor a nagy szavak.

Semmi, ismétlem semmi meg sem közelíti azt az iszonytató borzalmat, főleg lelki értelemben, ami az Eden Lake-ből árad. A Fűrész ,a Mártírok vígjátékok ehhez képest. Olyan szinten sokkolt, hogy 1 órája lett kb vége és csak nézek magam elé, és lehet hogy aludni sem fogok tudni. Az emberi gonoszság olyan szinte van ábrázolva annyira hihetően(maga a szitu simán megtörténhet), hogy jóérzésü ember csak arra ghondolhat: Hogyan lehet erre képes valaki aki embernek született?

Holnap írok róla bővebben, meg a Mártírokról is, de most szerintem nézek egy Beugrót hátha javít valamit rajtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap írok róla bővebben, meg a Mártírokról is, de most szerintem nézek egy Beugrót hátha javít valamit rajtam.

Remélem, mára helyre állt a lelki világod :) Ezért sem nézek ilyen filmeket, kíváncsiság ide vagy oda. Ha meg valami mégis lehangol, szerencsére találok valami vidámat, ami helyre billent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap írok róla bővebben, meg a Mártírokról is, de most szerintem nézek egy Beugrót hátha javít valamit rajtam.

 

A Mártírok szerintem hatalmas film. Fő erejét nem a közvetlen hatásában érzem - inkább aljas mód beeszi magát az ember agyába, és onnantól egyszer csak muszáj lesz újra végignéznie, miután akár napokig filózott rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The ides of march

Egy bő másfél órás feszes tempójú film George Clooney-tól az elnökválasztási mizériáról (aminek nem értem mindig teljesen a menetét, ideje lenne már rendesen utánajárni), amiben főhősünk (Ryan Gosling remek évet tudhat maga mögött 3 jó filmmel) a kampányban dolgozik, tehetséges ifjú felívelő pályával, a leendő elnöknek készülő szenátor pedig olyan, mint a mesében. De mivel ez nem egy mese, és kell a malőr, a háttérben főhősünk mindenféle sorsbefolyásoló döntésekre kényszerül végül. Remek film volt, nagyszerű színészekkel a kampányolás hátteréről.

 

Moneyball

Egy közgazdász statisztikai módszerekkel állít össze szinte leírt játékosokból pénzhiány miatt egy olyan baseball csapatot, akikkel főhősünk, a remeklő Brad Pitt, szeretne szezont nyerni :D Imádom az ötletet :D Lassan indul, lassan kapjuk az infokat, de kb. 30 perc után elkezd az ember szorítani a fickónak, és aztán a csapatnak is. A visszaemlékezős jelenetek üde színfoltjaival. Ez is remek film volt, Philip Seymour Hoffmann pedig mindkét filmben mellékszerepel.

 

Ha már Clooney. Amikor rendez és jelölik érte, mindjárt megdobják színészi díjakkal, mint ahogy történt a mostani Golden Globe-on is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Thelomeris-Sorsvonalakról van valami újság? Én legutóbb youtbe-on találtam egy egy órás interjút Hatvani Balázsal, de az még novemberi, és abban azt ígérte, hogy december végén, vagy 2012 elején a mozikba kerül, de azóta sem találtam semmi frissebbet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az El Mariachi: A Zenészt. Szerintem nagyon jó film volt, persze régi és olcsó is volt, de volt egy sajátos hangulata, az egész komolyan volt véve, jól is nézett ki, a történet is tetszett. Szép kezdés Robert Rodriguez számára. Kíváncsi vagyok, hogy ezt a szálat hogy folytatják majd a Desperadoban, aminek a legelején Banderas ugye zenél mint állat, holott most el volt lőve a srác keze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túl vagyok a Desperadón, tetszett, de valahogy hiányzott belőle valami, ami az első részben megvolt és kicsit furcsa volt nézni, mert folyton az járt a fejemben hogy ez hogy illeszkedik az előző részhez. >.<

 

Szerk.: Utólag rájöttem, hogy ez igazából nem a film hibája volt, hanem hogy kimerült voltam és nem volt annyira hangulatom hozzá, egyébként imádom. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Thelomeris-Sorsvonalakról van valami újság? Én legutóbb youtbe-on találtam egy egy órás interjút Hatvani Balázsal, de az még novemberi, és abban azt ígérte, hogy december végén, vagy 2012 elején a mozikba kerül, de azóta sem találtam semmi frissebbet.

Szó mi szó megint nagy lett a csend körülötte. Az augusztus közepe táján beharangozott második tízert és az azutáni hosszabb trélert igazán megmutogathatnák már.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szó mi szó megint nagy lett a csend körülötte. Az augusztus közepe táján beharangozott második tízert és az azutáni hosszabb trélert igazán megmutogathatnák már.

Ha fele olyan jó lesz mint amennyi munkaóra benne van, akkor nem fogunk csalódni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha fele olyan jó lesz mint amennyi munkaóra benne van, akkor nem fogunk csalódni. :)

Nálam a sztori lényegének megismerése után valamelyest kisebbek lettek az elvárások így szerintem nem csalódnék nagyot ha arra kerülne a sor.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül a Volt Egyszer Egy Mexikó is sorra került. Itt már tényleg az volt a baj, hogy egy kicsit túlnőtt azon, mint amiről szólnia kellene, olyannyira, hogy a főszereplő néha már alig volt a képernyőn. Tény, hogy Johnny Depp is kitett magáért, de mégiscsak a főhős volt fontosabb. A végére már úgy éreztem, hogy talán egy picit szétesett a történet, de ettől függetlenül nagyon jó volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy baj van, a magyarok nagyon nem értik hogy mitől lesz egy film jó. Jönnek 3D-vel, Sherlock Holmes-szal, ilyen steampunkos Dark City bohózattal, de leginkább csak pózolások ezek, mindenféle önálló érték nélkül.

Mementó, Ponyvaregény, szinte akármelyik Eastwood film, és napestig lehetne sorolni. Centekbe kerültek.

 

De ha annyira ragaszkodnak a romantikus vígjátékokhoz, ott van a (500) Days of Summer, legjobb a témában. Nem kell minden körben a Csányit meg a Hujbert erőltetni.

Ha komolyan ott tartunk hogy a Valamit Amerikát tartják a legjobb magyar filmnek, akkor innen már csak felfele vezethet az út.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The ides of march

Egy bő másfél órás feszes tempójú film George Clooney-tól az elnökválasztási mizériáról (aminek nem értem mindig teljesen a menetét, ideje lenne már rendesen utánajárni), amiben főhősünk (Ryan Gosling remek évet tudhat maga mögött 3 jó filmmel) a kampányban dolgozik, tehetséges ifjú felívelő pályával, a leendő elnöknek készülő szenátor pedig olyan, mint a mesében. De mivel ez nem egy mese, és kell a malőr, a háttérben főhősünk mindenféle sorsbefolyásoló döntésekre kényszerül végül. Remek film volt, nagyszerű színészekkel a kampányolás hátteréről.

 

Moneyball

Egy közgazdász statisztikai módszerekkel állít össze szinte leírt játékosokból pénzhiány miatt egy olyan baseball csapatot, akikkel főhősünk, a remeklő Brad Pitt, szeretne szezont nyerni :D Imádom az ötletet :D Lassan indul, lassan kapjuk az infokat, de kb. 30 perc után elkezd az ember szorítani a fickónak, és aztán a csapatnak is. A visszaemlékezős jelenetek üde színfoltjaival. Ez is remek film volt, Philip Seymour Hoffmann pedig mindkét filmben mellékszerepel.

 

Ha már Clooney. Amikor rendez és jelölik érte, mindjárt megdobják színészi díjakkal, mint ahogy történt a mostani Golden Globe-on is.

Mindkét filmet előjegyeztem megnézésre, nagyon jónak ígérkeznek. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy baj van, a magyarok nagyon nem értik hogy mitől lesz egy film jó. Jönnek 3D-vel, Sherlock Holmes-szal, ilyen steampunkos Dark City bohózattal, de leginkább csak pózolások ezek, mindenféle önálló érték nélkül.

Mementó, Ponyvaregény, szinte akármelyik Eastwood film, és napestig lehetne sorolni. Centekbe kerültek.

 

De ha annyira ragaszkodnak a romantikus vígjátékokhoz, ott van a (500) Days of Summer, legjobb a témában. Nem kell minden körben a Csányit meg a Hujbert erőltetni.

Ha komolyan ott tartunk hogy a Valamit Amerikát tartják a legjobb magyar filmnek, akkor innen már csak felfele vezethet az út.

 

 

Szerintem a Kaméleon az első. Persze a Valami Amerika a második.Végre nem a magyar kesergés, panasz és (általában részeges)melós van a középpontban, hanem mertek nyugati modern filmet csinálni.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Moneyball

Egy közgazdász statisztikai módszerekkel állít össze szinte leírt játékosokból pénzhiány miatt egy olyan baseball csapatot, akikkel főhősünk, a remeklő Brad Pitt, szeretne szezont nyerni :D Imádom az ötletet :D Lassan indul, lassan kapjuk az infokat, de kb. 30 perc után elkezd az ember szorítani a fickónak, és aztán a csapatnak is. A visszaemlékezős jelenetek üde színfoltjaival. Ez is remek film volt, Philip Seymour Hoffmann pedig mindkét filmben mellékszerepel.

Most fejeztem be, isteni film. A fényképezésért és a hangokért megelőlegezem neki az Oscart. Aaron Sorkin is ismét bizonyítja hogy ott van a forgatókönyvírás csúcsán.

Amúgy nem tudom te hogy voltál vele, de azért kicsit ismerni kell hozzá a baseball alapjait, mert nem kezdenek el semmit se magyarázni. Főleg angol felirattal volt elég követhetetlen néha. :D

 

 

Szerintem a Kaméleon az első. Persze a Valami Amerika a második.Végre nem a magyar kesergés, panasz és (általában részeges)melós van a középpontban, hanem mertek nyugati modern filmet csinálni.

Jó de ha az mondjuk hogy legjobb magyar film, akkor miért csak ilyen változó színvonalú komikus produktumok jutnak az emberek eszébe? Valami Amerika, Üvegtigris, Kaméleon, Indul a bakterház, és a többi.

Ezeken kívül meg vannak az elvont és totálisan öncélú művészfilmek.

 

A filmiparunk bizony reformációra szorul. De én ezt egy hatalmas ziccernek látom, mert hiszem hogy egyszer valaki megcsinálja a magyar Keresztapát, vagy a magyar Kutyaszorítóbant. Tátong ez a piac.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy Magyarországon a filmművészet - akárcsak részben a könyvipar - belegyepesedett az évtizedekkel ezelőtt keletkezett sznobizmusba. Idehaza csak az az érték, aminek mély mondanivalója van, annak meg - két kivétellel - létjogosultsága sincs, ami pusztán szórakoztatni akar. És bár ebből próbálnak kitörni, nem megy, hiszen a romantikus komédiák és vígjátékok a magyar filmiparban az egyetlen elfogadott szórakoztató műfajok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A magyar filmek közül nálam csak a "Tizedes meg a többiek" és Ötvös Csöpi négy régi kalandja tudta elérni azt hogy igazán bírjam őket. A többivel úgy vagyok hogy akadnak olyanok amiket csak egyszer láttam és akadnak olyanok is amiket még nem is láttam és nem is akarok megnézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És bár ebből próbálnak kitörni, nem megy, hiszen a romantikus komédiák és vígjátékok a magyar filmiparban az egyetlen elfogadott szórakoztató műfajok.

 

Általában ugyanazokkal az arcokkal, egyértelműen "vedd meg a filmzenealbumot" érzetű c-kategóriás betétdalokkal... egy bizonyos körnek biztosan jó biznisz. Ráadásul ezekkel a filmekkel esély sincs rá, hogy rajtunk kívül bárkit is érdekeljen a "magasművészeten" kívüli magyar filmgyártás. Jó ötletekkel, színészekkel (akik végre nem hiszik azt, hogy a kamerák előtt is a színpadi színészetet kell alkalmazni, a legtöbb magyar színész a filmekben zavaróan színpadias), és máris lehetne egy olyan filmünk, mint pl. a svédeknek az Engedj be (szórakoztató, elgondolkodtató, horror, szociodráma, kis költségvetésből is színvonalas megvalósítás - megy ez, csak akarni kell), vagy a már korábban említett Tarantino-filmek. De végre egy méltó, jó hazai történelmi-kosztümös filmet is megnéznék, feledtetve a Honfoglalás - Hídember és társai okozta traumát.

 

Amúgy utóbbi időben hazaiból az Argo tetszett, és a 90-es évek terméséből a Retúr.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon rágyúrnék a történelmi filmekre idehaza. Szó is volt két Hunyadi filmről....pár éve. Azóta se hallani felőlük. Ebbe kéne fektetni a pénzt, nem pedig a Kis Vuk féle szörnyűségekbe.

Isten igazából a magyar filmipar valahol a két világháború környékén élte a fénykorát ( pl: Kabos, Latabár filmek ) és ezt azóta se tudták megismételni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nem a magyar kesergés, panasz és (általában részeges)melós van a középpontban, hanem mertek nyugati modern filmet csinálni.

 

Na végre!! Ez az a pontos kifejezés, amit kerestem arra miért nem szeretem a "lakosság által" kedvelt magyar filmeket, Üvegtigris, Zimmer Feri... sőt az egész Tímár élet"mű".

 

A '30-as években még a magyar filmgyártás is olyan volt, h nyugaton is játszották őket, bátran megállták a helyüket, és a magyarok is jobban preferáltak egy Kabos-filmet, mint egy nyugati társát. Sőt mind a mai napig élvezetesek számomra, a Kölcsönkért kastély pl. az egyik kedvenc vígjátékom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.