Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Donát, köszi, hogy írtál a filmről, mint írtam, mindenképpen megnézem valamikor valahogyan. Riddick, gondolj bele, hogy Gary Oldmant először jelölték végre Oscarra, és ezért a szerepért :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Suszter, szabó, baka, kém

 

Hú. Elég összetett film, az biztos, hogy eltart egy darabig, míg az ember kibogozza a szálakat, és ez még a film után is folytatódik a fejünkben. Jó film, Gary Oldman nagyon jól játszik benne, és a többiek sem maradnak adósaik: akik szeretik a brit színészeket, azok nem fognak csalódni, egy rakat szerepel belőlük a filmben. Tényleg jó, hamisíthatatlan kém történet, ami ráadásul Budapesten kezdődik, úgyhogy még hazai vonatkozása is van a dolognak.

Egészen hasonló a véleményem róla. Nekem is tetszett és kifejezetten izgalmas lett a végére. Viszont Donát, nem érezted úgy, hogy néha a film bonyolultabbnak adja el a történetet, mint amilyen? Behoz egy csomó karaktert, akikről azt hiszi az ember, hogy fontosak lesznek. A visszaemlékezésnél néha nem is érezni, hogy visszaemlékezés és rögtön le se esik, hogy a múltban járunk. Van egy csomó ilyen húzás, ami miatt könnyű benne elveszni miközben maga a történet talán mégsem ennyire bonyolult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egészen hasonló a véleményem róla. Nekem is tetszett és kifejezetten izgalmas lett a végére. Viszont Donát, nem érezted úgy, hogy néha a film bonyolultabbnak adja el a történetet, mint amilyen? Behoz egy csomó karaktert, akikről azt hiszi az ember, hogy fontosak lesznek. A visszaemlékezésnél néha nem is érezni, hogy visszaemlékezés és rögtön le se esik, hogy a múltban járunk. Van egy csomó ilyen húzás, ami miatt könnyű benne elveszni miközben maga a történet talán mégsem ennyire bonyolult.

Abszolút így éreztem. Olyannyira, hogy mikor elindultunk barátnőmmel hazafelé, elkezdtem mondani, hogy ezt meg ezt meg ezt nem értem, de... és aztán ahogy soroltam fel, hogy mit nem értek, mindenre találtam hirtelen magyarázatot, csak olyan szövevényesen lett az egész tálalva, hogy az ember a végére sem értette meg, hogy az egész hogyan is illeszkedik össze. Ezért is írtam, hogy a film után is agyalni kell a dolgokon ahhoz, hogy minden tiszta legyen.

 

Ami a visszaemlékezéseket és a karaktereket illeti: itt is teljesen egyetértek. Néha csak nagyon indirekt módon lehetett rájönni, hogy ez most egy visszaemlékezés, arról nem is beszélve, hogy előfordult, hogy egy szál következtetését nem igazán hangsúlyozták ki, így az ember akaratlanul is megkérdezte magától: "ez tényleg az volt, amire gondolok?"

 

 

gondolok itt pl. arra, amikor az elején megölt kémről kiderült, hogy mégsem ölték meg Pesten

 

 

És néha bizony a karakterek is csak úgy bekerültek a film középpontjába úgy, hogy hirtelen azt sem tudtam, kiről van szó. Valószínűleg az volt a koncepció, hogy végig trenírozza az ember az agyát, hogy összerakjon egy képet, azonban ehhez az alaptörténet önmagában nem lett volna elég bonyolult, ezért felhúztak néhány plusz falat az egész köré.

 

 

a karakterekhez még: nekem csak egészen a végén esett le, hogy ez a bizonyos Karla olyan fontos szereplő. Előtte azt hittem, hogy nő. Az előtt meg fogalmam sem volt, hogy hogy illeszkedik a Köröndhöz és a többi karakterhez.

 

 

Mondjuk ezzel együtt nekem is tetszett, bár mondtam is barátnőmnek, hogy kimondottan örülök, hogy sikerült megnyernem ezt a könyvet, mert így legalább minden letisztulhat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick, gondolj bele, hogy Gary Oldmant először jelölték végre Oscarra, és ezért a szerepért :)

 

Köszi az infót! Nem tudtam róla, örülök neki!I Így még inkább várom a film megtekintését, mint eddig ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, innen indulva és tovább böngészve a filmklubbon megtudtam azt is, hogy ugyanaz a rendező, mint az Engedj be! esetében. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a rohadt! Nem értem miért nem tudták az elsőt is ilyen trash-re megcsinálni. :D Nagyon durvás. Látszik, hogy kevesebb pénzből készült mint az előző, de annál jobban tetszik. :)

Ha jól emlékszem az első rész előtt is eléggé égtél a lázban. :D

 

Bár szerintem továbbra is borzalmas. Sőt.. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pacák fejére is rágyúrhatnak még mert néha úgy néz ki mintha képen öntötték volna egy vödör hamuval. Valami csontszínhez hasonló színezet talán jobb lenne neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rendőrakadémiás nagypofájú exbandavezér írni és rendezni is szokott. Mik ki nem derülnek.

Tele lehet már a hócipője Amerikával. :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=-1-NRmuXTls

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A repüléstől parázók emiatt biztos jobban fognak parázni.

 

 

 

Tőle már a World's greatest dad is valami zseniális volt, bár ez kicsit erősnek tűnik.

A "Született gyilkosok" rajongói lehet hogy odalesznek érte.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vad Magyarország

 

Kicsit megkésve, de jómagam is bepótoltam a természetfilmet. :) Nos. Túlságosan hanyatt nem estem tőle, de be kell vallani nagyon szép árvízi területeket mutatott be a film ( nyaranta gyakran látogatok én is ilyet :) ). Szerencsére sikerült megcsípnem egy hd forrást és kalapom emelem előtte. :)

Mellékesként megjegyzem, hogy nyomon követem a Spektrumon futó madárfotós sorozatot is, illetve Attenborough Frozen Planet sorozatát is. Nem kellett még csalódnom bennük. :) Igazi kényeztetés a tv-nek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jöhetne már Spawn is valami jó adaptációban.

Azt is csak húzzák-halasszák. Mondjuk én a meglevővel egész jól elvagyok de attól függetlenül megnéznék egy keményebb feldolgozást.

 

Repülős horror film. Jó lesz. :D

Az máris egy jó pont hogy nem a Bermuda-háromszögben játszódik.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt is csak húzzák-halasszák. Mondjuk én a meglevővel egész jól elvagyok de attól függetlenül megnéznék egy keményebb feldolgozást.

Legutoljára 2009-ben volt szó Spawn-ról. Akkar az volt, hogy McFarlane asztalán máe 5 stúdió ajálata hevert.

Biztos túl magas lenne a költségvetsé és túl brutális és így nem merik még bevállalni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, és sok potenciál is lehet benne. Bár egy repülőgép azért eléggé behatárolt terület. :)

Igen de azért van esély rá hogy jól süljön el elvégre készültek már jól sikerált repülőn játszódó múvik.

 

 

Biztos túl magas lenne a költségvetsé és túl brutális és így nem merik még bevállalni.

Pedig nem kéne annak megabrutálnak lennie. Elég lenne ha jobban közelítene a képregényekhez mint a Fehér J. Miskás. A költségvetésen pedig le tudnának faragni ha akarnának. Ha még nem tudják akkor rájöhetnének hogy olcsóbban is lehet jó filmet csinálni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.