Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Avangers

Battleship

John Carter

Prometheus

The Dark Knight Rises

Star Wars Episode I: The Phantome Menace

Men In Black III

 

Csak amiket eddig moziban óhajtok megnézni. Nálam ez már rekord termés, ha azt veszem, hogy évente csak két-három film szokott érdekelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cowboys and Aliens

 

 

„Ez egy teljesen elszállt történet, érzelmileg mégis azonosulni lehet vele”- mondta Harrison Ford az egyik interjújában. És azt hiszem, ezzel a mondattal tökéletesen összefoglalta a film lényegét.

 

Elszállt történet – nézzük csak. Hát mi más is lehetne egy inváziós sci-fi a vadnyugaton?? Illetve mi más is lehetne egy western földönkívüliekkel?? Pont olyan, ahogy ezek a sorok után tűnik: vérbeli blockbuster, egy igazán szórakoztató, helyenként kifejezetten izgalmas és jól sikerült alkotás, amit tulajdonképp egy percig sem illik komolyan venni. Mert nem is azért készült.

 

Nekem pl. fogalmam sem volt, hogy ennek (is) az alapja egy képregény. Így már érthetőbb az egész ötlet, ami tűnjék bármennyire agyalágyultnak is, működik. Na jó, természetesen totál hollywoodi módon - elvégre ez nem egy Skyline -, de működik. Valahogy képes voltam együtt élni a filmmel, képes voltam elfogadni azt, amit látok. Túl nagy képzelőerő még csak nem is kellett nekem hozzá, hisz számomra egyértelmű, hogy nem csak a mai időkben jöhetnének ide idegen civilizáció képviselői: miért is ne lehetne hát más korba helyezni a kalandot?? Itt megpróbálták, sikerült. Volt a filmnek ugyanis egy megfoghatatlan, aranyos bája, az akciók és a kalandok okos adagolásával, a hamisítatlan feeling létrehozásával, ráadásul a többrétegű karakterek alkalmazásával. S ezek után akár lehet Fáraók és Űrlények vagy Királyok és Űrlények is. Csak tessék hasonlóan jól megcsinálni.

 

A kezdés kimondottan ütős. Mintha Jason Bourne ébredt volna a vadnyugaton. Rögtön megcsapott az imádnivaló western-érzés, Lonergan (Craig) karaktere pedig a maga titokzatosságával és amnéziájával kiváló alapanyag volt a bonyodalmakhoz. A kisvárosi események, lövöldözés, kocsma, börtön, mind mind jól beillesztett western elemek – a szórakoztatóbb fajtából. Dolarhyde (Ford) színre lépésével pedig megjelenik az ellenfél, a vetélytárs, a rossz is…. azaz, mégsem. Ugyanis két dolog zökkenti ki a normális kerékvágásból a mozit: egyrészt az idegenek belépője, másrészt meg annak a ténynek a világossá válása, hogy a karaktereink bekategorizálhatatlanok. Mármint ahogy megyünk előre a sztoriban, úgy derül ki, hogy senki nem csak jó, senki nem csak rossz. S ez nekem nagyon tetszett. Ettől is lett – a Ford által említett módon – szerethető az egész: bármelyik központi figuráért lehetett izgulni, lehetett vele azonosulni. Mint western, kiválóan megcsinált film, hangulat, háttér, díszlet, emberek, szerepek nagyon rendben, s a jelenetek nyomokban magukban hordozzák a régi klasszikusok jegyeit is. Úgy, hogy közben alkalmazkodnak a sci-fihez..

 

Mert – bár a western vonal jóval erősebb – ez egyben kétségkívül fantasztikus film is. Modern kifejezéssel élve egy inváziós sci-fi. Maga az ötlet remek is, azonban ennek megvalósítását én biza’ elkapkodottnak érzem. A T4-hez hasonló járművek, a bilincs Lonergan kezén, még a hajó beillesztése a környezetbe is nagyon jó. Sőt, egész addig, amíg meg nem látjuk az „űrlényeket” a titokzatossággal sikerül fenntartani az izgalmat ezen a vonalon is. Hogy aztán a végére egy kicsit lehűtse kedélyünket. Valahogy ezek az alienek nekem nem jöttek be látványilag, felépítésük, mozgásuk alapján sokkal többet vártam tőlük, mint ahogy értelmileg is. Nem igazán akarok spoilerkedni, de a végső nagy csatában nyújtott teljesítményük inkább valami arizonai tehénpásztor csapatot idézett. Mindig zavar ilyenkor, hogy ha már valakik idáig eljutottak, beágyazták magukat földünkbe, akkor a büdös életben nem győzni le őket. Sem abban a korban, sem most. Kamerák, mozgásérzékelők nem voltak hajó körül??? Fegyverek?

Annyira tipikusan álomgyári ez a végjáték, hogy elvett egy csillagot az értékelésből. Egy nagyszerű ötlet jól kidolgozva, egy banális befejezéssel, ráadásul menet közben ismét történt valami, amit egyre nehezebben viselek a hasonló mozikban. Itt a tűzről pattant menyecskére gondolok… Fölösleges és hatásvadász csavar lett belőle.

 

Mindezek ellenére nagyon jól szórakoztam a filmen. Sikerült becsempészni a sci-fit a westernbe, hitelesen és élvezhetően - akár újabb stílusbravúrként is tekinthetünk rá. A színészek is élvezték az egészet – ez szinte látszott is -, az egész mozi jól össze volt rakva. Egy hajcsomó ugyan hiányzik az igaz mély, maradandó élményhez, de még így is bőven ajánlható kategória. Western fanoknak meg sci-fi fanoknak egyaránt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát lássuk csak. Ami a Dzséjt által említett listából engem érdekel (+ Expandables 2):

 

Star Wars mindenek felett. :D

TDKR

MIB3

Exp. 2

esetleg Avangers

esetleg Prometheus

 

A Battlefield tuti nem, a John Carternek eddig meg még nem jártam utána.

 

No R2-D2, nekem nagyon meghoztad a kedvem ehhez CB ws Aliensekhez. :)

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, akár másolhatnám is a listádat, ezek engem is mind, egytől egyik érdekelnek és moziban szeretném megnézni őket. Expandables 2 nem sirat meg, az elsőt sem láttam moziban, nem is baj. :P :P De én még beillesztem a listába a The Hobbit Part I-et is... és van még valami, de egyszerűen nem ugrik be... :P

 

Ja... Silent Hill 2 és Resident Evil 5 (Ciki? Lehet. De ez van!) :P ...és talán a Dredd is moziban nézős lesz. :) Valamint az új Pókember is érdekel.

 

Rog! Ismét sirály a Riddick kép! Téháiksz! :);)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ja... Silent Hill 2

 

Tényleg, a Silent Hillnek nincs még kitűzött premierje? Az első rész talán az egyetlen játékadaptáció, ami tetszett.

 

Az én listám elég rövid, de ahhoz képest, hogy az utolsó film, amit moziban láttam, az Avatar volt, valóságos folyam :lol:

 

- Baljós Árnyak

- Prometheus

- A Hobbit

- The Raven

- Silent Hill: Revelations

- TDKR

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont most akartam én is linkelni. Na ettől már megjött hozzá a kedvem, úgy látszik jobban belevágnak a lecsóba mint az előző szériában. Kicsit darkosabb is, én spidey hozza a h-lyegyerek formáját. Viszont ez a titok a múltjában érdekes, de azért várós. A gyík meg úgy néz ki mint Norman Osborn lidércként az ultimateban. :) Nálam ez is plusz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

és talán a Dredd is moziban nézős lesz. :) Valamint az új Pókember is érdekel.

 

Rog! Ismét sirály a Riddick kép! Téháiksz! :);)

Szívesen! :)

 

Apropó Dredd bíró bácsi:

 

dredd1.jpg

 

dredd2.jpg

 

dredd3.jpg

 

dredd4.jpg

 

 

A legalsón levő stukkertartás eredetére van egy tippem. :D

 

leeloo.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez még mindig iszonyú... XD

Mintha valami bili lenne a fején... :D és ezért alatta sírna. :D

_11339.jpg

ÉN VAGYOK A TÖRVÉNY! :D Na ez a király!

http://www.youtube.com/watch?v=itmNiTwHOsM

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régebbi stuki rulez! :D

A válság idején már csak csóró cuccra telik a bíráknak. :D Mondjuk a cuccostól függetlenül a múvi még lehet képregényhűbb hangulatú az előző eresztésnél.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Colombiana

 

 

Kár, hogy a csaj monogramja CR és nem JB lett….mert akkor talán még jobban illeszkedhetne a nagy triumvirátushoz (Jason Bourne, Jack Bauer, James Bond). Azonban így is: vagy én voltam túl jó passzban, vagy segghülye vagyok hozzá, de én ezt az egész mozit kimondottam élveztem.

 

Végre egy jó akciófilm, ami – néhány valóban átgondolatlan tettet leszámítva – próbál a realitás talaján maradni, kifejezetten okos és leleményes ötletekkel operál. Végre egy érzelmileg igazán hiteles bosszúfilm, ahol a főhős pontosan azt teszi, amit elvárunk tőle. Végre egy akciófilm, ahol nem fogtam a fejemet nézése közben: nincsenek minél nagyobb robbanások, eszetlen autós üldözések, feltámadó halottak. Végre újra egy film, amiben a bosszút álló főszereplő nő. S nem is akármilyen :-)

 

Számomra már az első tíz-tizenöt perc valami egyedi hangulatot varázsolt a szobába: a kolumbiai maffia közegébe helyezett nyitány a maga feszültségével meggyőző és logikus volt, ugyanakkor a dél-amerikai helyszín melege, mocska is átjött a képernyőn… Mindemellett kellően tudtuk sajnálni, s kellően tudtunk szorítani is Cataleyanak – akkor is, ha a fél városon, tetőkön át való rohangászás ismerősnek is tűnt… (JB). A szegény ártatlan kislány későbbi tettei bizony erkölcsi alapot kapnak, s hiába tudjuk, hogy a gyilkolásra soha nincs felmentés, mégis az alkotók e tekintetben – érzelmileg - rendesen becsapnak minket. Bizony, szerethető figurává tették Cataleyát…a hatásos, ámde undorító asztalra hányós jelenet ellenére. Aki aztán mindent megtesz azért, hogy az is maradjon. Kezdve a gyerekként az utat a nagybácsihoz, folytatva a szimpatikus részeg sofőr figurával – évekkel később – a rendőrségen. A kislány felnőtt lett (ajaj, micsoda felnőtt), s profi bérgyilkos lett belőle..

 

Mégpedig olyan bérgyilkos, aki a bosszú angyala is egyben. Újfent egy remek stílus összeolvasztási kísérlet, mindkét szál működik – együtt és külön-külön is. A megbízások, az elvállalt munkák, gyilkosságok, a maguk profin megtervezett kivitelezésével együtt a bosszúhoz vezető út állomásai is egyben. Okos felépítésű kivégzések, néhány igazán kiváló ötlettel (az egyik kedvencem a cápás, a másik a kutyás). Ha csak önmagában ezek lettek volna, még úgy is egészen élvezhető lett volna a mozi, azonban a végcél természetesen a nagy leszámolás – ami valóban nagyon nagy lett. Minden tekintetben. Látványilag, érzelmileg, mindenhogy. Számomra az egész film nagyon rendben volt – köszönhetően a jó forgatókönyvnek, ami a szerethető karakteren át kellő izgalmat és apró örömöket nyújtott..

 

Ugyanakkor – ha reálisan nézzük – néhány esemény bizony hagy némi kivetnivalót maga után. Sokan szidják a rendőrőrs szellőzőrendszerét, annak hiteltelenségét, van benne valami – de engem mégis bevitt az erdőbe a hihetetlen precizitás, ami ott, akkor történik. (JB). Ugyanúgy természetesen életszerűtlen a nagy leszámolás, meg az onnan hiányzó kiérkező rendőrség – csakhogy ezeknél sokkal nagyobb képtelenségeket is lenyomtak már a torkunkon, s azokat mégis elfogadta a többség. Ezt a filmet valamiért nem szeretik…

 

Pedig legalább Zoe Saldana miatt lehetne. Az Avatar kékre festett Neytirije ezúttal (is) valós szépségében tündököl – ami azonban fontosabb, hogy játszik is. Tökéletes a hideg gyilkológép szerepében. Társai (számomra) ismeretlen színészek voltak, azonban karakterüket kiválóan hozták. Senkinél nem éreztem, hogy kirívóan mellényúlás lett volna a casting. Jó lett a díszlet, a trükkök, a háttér – kifejezetten van egy feelingje a filmnek. S mint minden jó bosszúfilm, érzelmileg is képes hatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.