Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Minden filmbe kell egy olyan karakter, akivel azonosulhatunk, akinek a szemén át látjuk a történetet. Robotokat bámulni 2 órán keresztül lehet hogy papíron jól hangzik, de megvalósításilag nagyon nem lenne jó.

 

Az előző részekkel se az volt a gond hogy kevés robot volt benne, messziről se. Az első részben volt a legkevesebb robotolás, még is az volt a leghatásosabb. A kevesebb néha több.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kill the Irishman / Nem írnek való vidék

 

 

Úgy gondolom, semmiképp nem mehetünk el szó nélkül a magyar forgalmazók újabb ecebóca címválasztása mellett… Hogy honnan asszociáltak erre a címre, azt ugyan sejteni lehet, csak a miértet nem. Ennek a mozinak ugyanis köze nincs a Coen testvérek filmjéhez, sem hangulatában, sem témájában, sem kivitelezésében. Sokkal inkább tudnám a Halálos közellenség (Mesrine) –hez hasonlítani. Úgy néz ki, Hollywoodnak is szüksége volt az egyik amerikai fenegyerekét vászonra vinni, nehogy lemaradjon a franciáktól, a baj azonban az, hogy a két francia film a maga dupla hosszú játékidejével is jobban sikerült, mint ez….

 

A szinopszis nagyjából rendben van. Adva van egy ír csóka, aki saját erejéből, vagányságából eljut valahova a 70-es évek Amerikájában, ami aztán sért bizonyos érdekeket s megpróbálják megölni. Önmagában a történet rendben is van így, állítólag ez is megtörtént eseményeken alapul, de én nem kívánom mélyen a valóságtartalmát firtatni. Biztosan hasonlóan történt – egyébként ezt volt hivatott a sok dokumentumbejátszás is alátámasztani – sokkal fontosabbnak tartom, milyen érzelmi reakciókat volt képes kiváltani a film… S bizony, itt azért vannak hiányosságok. Pedig így, utólag végiggondolva, minden klappolt..

 

A háttér, a történelmi tabló hibátlan. Ez a kor már nem volt olyan régen, hogy ne lenne emlékem róla, s bizony gyakran ugrott be egyfajta Starsky és Hutch, San Francisco utcáin, Francia kapcsolat feeling. Az autók, az öltözködés, a díszletek – szó szerint visszaröpítettek a 70-es évekbe. A sztori kezdeteit (mármint az ír/olasz rivalizálás kezdeteit) pedig nem is oly rég láttam a Gengszterkorzóban. Így hát totál hiteles volt számomra az egész, felesleges autós üldözések, felesleges eltúlzott látványelemek nélkül.

A casting is hibátlan. Egyszerűen parádés szereposztás, egészen kiváló és karakteres színészekkel. Mindenekelőtt természetesen azzal a Ray Stevensonnal, akit sokáig nem tudtam hova tenni. Az a bajusz, meg pajesz annyira megváltoztatta, hogy csak később jöttem rá, ő volt Titus Pullo is a Rómában. Itt is zseniális, amit alakít, az öntörvényű, tökös ír legényt. Nem mondom, hogy keresve sem találhattak volna jobbat a szerepre, de akit találtak, az maximumot nyújt. Abban a trikóban, pajesszal meg néha pont olyan volt, mint a 70-es évek felnőttfilmes fickói… Színésztársai nem különben kiváló figurák. Bob Guntont a 24-ből öröm volt ismét látni, de Christopher Walker, Val Kilmer (még mindig elhízva), Vinnie Jones, Paul Sorvino feltűnése is nagy élmény volt. Erre sem lehetett tehát panasz.

 

Mégis, valami hiányzott az igazi katarzishoz… Jómagam a forgatókönyvet okolom érte, pontosabban a történetvezetést. Eleve már a többszöri időrendi ugrás nem tesz jót a filmnek, mikor lehetne valami feszültség, sokszor félbeszakad az érzelmi ív. Néhány történeti szál, amiben lehetett volna érzelem, el van dobva – gondolok itt a feleség vonalra – helyette egy vérgőzös fószer balhéi kerülnek előtérbe. Apropó, itt jön, ami igazán hiányzott: a látott sztori szerint sokszor, sok minden büntetés nélkül maradt, az időbeli ugrások miatt nem sikerül árnyalni Danny Green jelelmét. Végig marad egy verőlegény, aki okosabb ugyan, mint a többi átlagmunkás, annyira azonban mégsem, hogy megakadályozza a számára elkerülhetetlent. Pl. van egy jelenet, ahol a végkifejletet egy ütéssel/pisztollyal simán megváltoztathatta volna (mikor a furgonos emberrel először összefut). De nem tette… Figurájában ugyan érezni, hogy van jó, amihez lehetne kötődni, de sosem lehet vele végképp azonosulni – így tulajdonképp érdek nélkül történik vele az, ami. Talán ha közelebb hozták volna, ha megszerethettem volna, jobban tetszett volna a film is. Ugyanakkor maga a történet, a clevelandi maffia története sem fogott meg annyira: úgy érzem, csak kiragadtak egy eseményt a tengerentúl leszámolósdiaiból, találtak erről egy könyvet, s máshogy megcsinálták a maguk újbóli közellenség filmjét.

 

No persze e negatív fennhangokkal tarkított vélemény ellenére a film abszolút nézhető, érdekes darab. Viszont nincs benne olyan jelenet, esemény, ami miatt polcra kellene tenni. Egyszer látni elég.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, rohadt ciki, de EZT én úgy megnézem, mint ház!

Én ezt a filmet imádtam, akár ciki, akár nem, de azóta sem láttam, pedig DVD-n is megvan. Engem nagyon megrázott maga a kerettörténet, a Titanic tragédiája, s emiatt valahogy sosem volt hozzá hangulatom. Lehet, hogy emiatt a 3D mozi is kimarad.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Varro McClane :D

 

 

Ez már a Die Hard 5-ből van? Ami azért érdekes mert tavalyi év második félévében tele voltak a hírportálok azzal a hírrel hogy Bruce Willis idén januárban Budapesten forgatja Mclane újabb kalandjait. Csakhogy feltünt nekem hogy Willis januárban nem volt Magyarországon. Tehát akkor hol is forgatják ezt most konkrétan és miért hiúsult meg a magyarországi forgatás?

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.youtube.com/watch?v=v0hSL3a_kaw

 

 

Ez már a Die Hard 5-ből van? Ami azért érdekes mert tavalyi év második félévében tele voltak a hírportálok azzal a hírrel hogy Bruce Willis idén januárban Budapesten forgatja Mclane újabb kalandjait. Csakhogy feltünt nekem hogy Willis januárban nem volt Magyarországon. Tehát akkor hol is forgatják ezt most konkrétan és miért hiúsult meg a magyarországi forgatás?

:nana: Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.