Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én a GyU-kat csak film formában ismerem. A bővítetteket ha olyanom van akkor elnézegetem. A simákat csak egyszer és jó rég láttam így már nem is igazán tudom milyen jelenetkülönbségek vannak a két verzió között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyűrűk Urával én úgy vagyok mint a Star Wars-al. Bármikor meg tudom nézni újra, bár Smeagol karakterét nem tudom megszokni sose, néha olyan idegesítő tud lenni. Jó hogy beleesett a lávába :D Gyűrűk Urát azért úgy jó nézni hogy ha kicsit ismered a hátteret is, (jó hogy van GYU fan barátom aki felvilágosított :)) meg azért Szilmarilokat is érdemes hozzá elolvasni, Sauronról is meglehet tudni jópár dolgot, Sarumánról meg Dumb...Gandalfról is, meg magáról a GYU világának a megteremtéséről :) Aki ismeri a bibliát annak lesz 1-2 ismerős sztori, csak hát türelem kell hozzá, nem épp érdekfeszítőre írta szegény Tolkien.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem a GyU-k megnézése előtt egyáltalán nem vonzott a fantasy-téma és utána se jött meg hozzá jobban a kedvem. Tolkien tudott valamit hogy legalább a GyU-k érdekelnek fantasy-művek közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bane 2009

A történethez ez volt írva:

Katherine egy földalatti cellában tér magához, három másik nõ, Jane, Natasha és Elaine "társaságában". Teljes amnéziában szenvednek, és csak kevés idejük van arra, hogy kiderítsék hol vannak, még mielõtt a szadista Dr. Murdoch és a rejtélyes Handsome Man megérkezne. A nõk hamar rájönnek, hogy részesei egy hátborzongató kísérletnek, melynek nincs nyilvánvaló, egyértelmû célja. Egy éjszakán, Jane elég sokáig ébren marad, és szemtanúja lesz egy félelmetes személy, a vérfoltos "Sebész" látogatásának a cellájukban. A "Sebész" egyesével egy négyjegyû digitális számot vág a bõrükbe, ami annak az idejét jelzi, hogy mikor tér vissza megölni Õket. Van esélyük a megmenekülésre? Mi a célja a kísérletnek? És vajon ki, vagy mi sikoltozik minden éjjel, amikor a lámpák lekapcsolódnak...?

Elég érdekes vége van a filmnek, egyáltalán nem erre számítottam és amikor már azt hittem, hogy nem tartalmaz több fordulatot, ismét meglepett valamivel. Amúgy elég alacsony költségvetésű alkotás, mégis volt benne annyi újító és elgondolkoztató ötlet, hogy 7/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Nyolcadik utas: A Halál filmet full hd felbontásban és jószerivel az állam keresem. Mintha ma forgatták volna. Nagyon toszta a transzfer, színek élénkek, képzaj nuku......az effektek ami van olyan amilyen, ahhoz nem nyúltak....megmosolyogtatók. :) És persze még pár más egyéb momentum is, amik részét képezik az idejétmúlt sablonos hatásoknak amik a nézőkre kellene ma napig hatnia. :)

Pár dolog viszont most jól jött a Prometheus előtt; lesz mit összevetni a két filmben elhangzott dolgok között majd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony, a Blu-Ray forrású Full HD Aliens képe bámulatosan szép :D Bár az Alien és az Alien 3 is jól néz ki Full HD-ban, érdekes módon talán pont a 4. rész nem lett olyan jó, mint várná az ember képileg... szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyvnek és a filmnek egyébként szerintem is meg kell állnia a saját lábán. A Gyűrűk Uránál ez egyébként is két egymástól gyökeresen eltérő élményt jelent.

Ez így igaz. Jó a sok változtatása a könyvhöz képest, mert filmként a történet jobban megállja a helyét.

Részemről nem is igazán keresem kifejezetten ezeket, inkább élvezem a filmeket önmagukban, de ha már szó van róla, akkor meg szoktam pár apróságot említeni, melyek nem lettek volna egetrengetően szükséges módosítások, ezekre itt most nem térek ki, de úgy általában nem szoktam fennakadni módosításon, mert a két különböző médium mást kíván meg. Akkor morgok inkább, ha valami fontos nem jön át a vásznon, vagy szükségtelen volt/szükséges lett volna.

 

Szilmarilokat ki olvasta? :D Az is érdekes, bár kell hozzá türelem.

Off

Én már többször is, imádom :D Tudom, hogy nehéz olvasmány a nagy többség részére, de én nagyon szerettem olvasni. Egyébként a Szilmarilokat ebben a formában Tolkien fia állította össze, ez egy szerkesztett könyv, maguk a történetek eredeti változatokban léteznek, de többségük eredetiben nem itt került kiadásra (már ami kiadásra került). Ha olvasod, a megfelelő topikban lehet dumálni a könyvről :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éhezők viadala

 

Túlságosan nem akarom leszólni, sőt, meg is fogom majd venni/nézni még egyszer, de nagyon túlzónak érzem a hype-ot körülötte. Az eleje kifejezetten idegesítő a kamerarángatózás miatt, a játékidő túl hosszú, percekig nézzük a csajt a fán ülni, egy feszesebb vágás jót tett volna a mozinak. Néhány része unalmas, a többi amolyan Tini Runnig Womenes. A Battle Royal sokkal jobb, de mindenekelőtt véresebb ennél. Ahhoz viszonyítva DisneyBattle Royal..

 

A csaj szerethető, a srác is. A legjobb jelenet az volt, mikor kiintett a kamerába két ujjal... Amúgy néhány dolgot nem értek, sem a tüzet, sem a kutyákat. Azok hogy kerültek elő...

 

A moziban 6 ember volt velem együtt. Ez most vagy a feliratos filmnek köszönhető, vagy a bukta előszele...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A moziban 6 ember volt velem együtt. Ez most vagy a feliratos filmnek köszönhető, vagy a bukta előszele...

Azt kétlem.

Bár az igaz, hogy idehaza kevesebben kattantak rá.

 

Ami engem illet, asszem a Sherlock Holmes 2, vagy a Baljós Árnyak 3D előtt láttam az előzetesét és valahogy nem igazán hozott lázba. Amennyit hallottam róla az engem a Menekülő ember "tinisített" változatára emlékeztetett, persze lehet, hogy én vagyok az alulinformált. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.youtube.com/watch?v=yyD0gpykaJc

 

 

Amennyit hallottam róla az engem a Menekülő ember "tinisített" változatára emlékeztetett, persze lehet, hogy én vagyok az alulinformált. :D

Nekem a sztorijának olvasása után ugrott be hogy menekülő emberkés beütése van. Érdekel hogy ez jobban be fog-e jönni mint amaz ami sose jött be igazán.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Nyolcadik utas: A Halál filmet full hd felbontásban és jószerivel az állam keresem. Mintha ma forgatták volna. Nagyon toszta a transzfer, színek élénkek, képzaj nuku......az effektek ami van olyan amilyen, ahhoz nem nyúltak....megmosolyogtatók. :) És persze még pár más egyéb momentum is, amik részét képezik az idejétmúlt sablonos hatásoknak amik a nézőkre kellene ma napig hatnia. :)

Pár dolog viszont most jól jött a Prometheus előtt; lesz mit összevetni a két filmben elhangzott dolgok között majd. :)

 

 

Akkor érdemes majd megvásárolni Blue-Ray-en.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már szerintem nem kapható. Én legalábbis sehol se láttam mostanság. .S

Az Xpressen még kapható. Bár szerintem a Prometheus után megint ki fog jönni egy új ugyanolyan kiadás, mint a Quadrilogy volt. Legalábbis remélem, mert a Quadrilogy BR-ről lecsúsztam. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.youtube.com/watch?v=ZkRi4HNNumM

 

Rég szórakoztam ilyen jót egy filmen, igazából zombi film paródia, nagyon egyszerű vonalvezetés, de van benne Star Warsos utalás és nagyon sokat nevettem a karaktereken. Előfordultak egyedi ötletek és a maszkok is nagyon tetszettek, nálam 8/10 :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most kezdett el érdekelni.

Érdekes koncepció, csak kár, hogy létező koncepció. Lehet jó film lesz, de minek kellett ezt is remake-elni? Pláne, hogy szerintem az eredeti is egy "nagyobb a füstje, mint a lángja" típusú film. Jó, de távolról sem annyira kiemelkedő, hogy hosszú távon foglalkozzon vele az ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

szerintem az eredeti is egy "nagyobb a füstje, mint a lángja" típusú film. Jó, de távolról sem annyira kiemelkedő, hogy hosszú távon foglalkozzon vele az ember.

Én is így gondolom. Legfeljebb emezzel se fognak hosszú távon foglalkozni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bolygó neve: Halál Blu-ray verzió.

Na ezt a részt is mintha idén forgatták volna. Pengeéles, leszámítva egy enyhe szűrőt ami homogénebbé teszi. A régi szűrőt azonban Cameron szépen eltávolította. :) Magáról a hangról annyit, hogy a szinkron nem egy durranás, sajnos ama bizonyos alapanyagból valahogy nem sikerült egy igen elfogadható minőséget kreálni. Viszont a magyar szöveg és a felirat között ég és föld a különbség. Szóval ha eljutok az eredeti nagy felbontású hang teszteléséig, igencsak kompromisszumra leszek kényszerítve. :S

Maga a film mint történet egy élmény, érdekes kérdések vetődtek fel bennem ismét, főleg a mesterséges emberek létét illetően. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Furcsa, hogy a szintetikusokról merült fel benned kérdés, mert bár a téma benne van, csak érinti a kérdést, pláne, hogy az egészet elejti Bishop MI magatartás fékezőjével.

A kérdést Cameron a Terminator 2-vel boncolgatta, semmint az Aliens-szel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Xpressen még kapható. Bár szerintem a Prometheus után megint ki fog jönni egy új ugyanolyan kiadás, mint a Quadrilogy volt. Legalábbis remélem, mert a Quadrilogy BR-ről lecsúsztam. :(

 

 

Nem kapható már a tojásos változat? Pedig arra készültem ha majd meglesz a tv. megveszem. Remélem az sw-nél nem lesz ez hogy mire odaérek nem lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.