Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Sky: Nem azt mondtam hogy rosszak ezáltal ezek a filmek, csak azt hogy unalmas most már ez az egykaptafa történetvezetés, és egyszerűen üdítő látni az ellenpéldákat. Mióta világ a világ, a szuperhősös filmek egy azonos sémára épülnek, ami bizonyosan érhető. Nem őket akarom leszólni, hanem Nolan Batmanjét dicsőíteni, ami képes volt kitörni ebből a skatulyából.

 

Egy karakter halála nem tudom mióta váratlan amúgy, beleillik a receptbe.

Avengers

 

Amikor az az ügynök faszi meghalt bevallom nem értettem hogy miért úgy kezelték a dolgot mint ha valamelyik főszereplő halt volna meg, számomra nem volt több egy háttérszereplőnél.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Avengers

 

Mert egy szerethető mellékszereplő volt, aki állandóan ott sertepertélt az események közelében. Jelentéktelen alak, egy senki, egy egyszerű ember a sok szuperhős között, mégis ő az, aki az életét adja, míg a többi emberfeletti hős azon agonizál, hogy ki a f*szább gyerek.

Amúgy is, a legtöbb esetben, különösen film és TV sorozatoknál hatásosabb, ha a szerethető mellékszereplőt nyírják ki, mert a főszereplők, főleg a matiné jellegű sorozatokban ritkán pistulnak meg, így izgulni sem izgul érte senki. És ez igaz Nolan Batmanjére is, nem csoda, hogy végül Rachell állt Föld körüli pályára.

 

 

Amúgy azért kíváncsi vagyok, mi volt olyan marha meglepő a Batman Beginsben vagy a The Dark Knight-ban? Engem csak Ra's al Ghul kiléte lepett meg, de ez is csak azért, mert nem vagyok járatos a képregényekben annyira, hogy a fickó megjelenéséből leessen a dolog. Utána már én is a homlokomra csaptam, hogy de nyilvánvaló volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy karakter halála nem tudom mióta váratlan amúgy, beleillik a receptbe.

Avengers

 

Amikor az az ügynök faszi meghalt bevallom nem értettem hogy miért úgy kezelték a dolgot mint ha valamelyik főszereplő halt volna meg, számomra nem volt több egy háttérszereplőnél.

 

 

Valószínűleg azért, mert a többi filmben is szerepelt Furyvel együtt, így ők összekötő láncszemek a sztorik között, vagyis filmenként hiába háttérszereplő, mégsem a szokásos módon az.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Avengers

 

Mert egy szerethető mellékszereplő volt, aki állandóan ott sertepertélt az események közelében. Jelentéktelen alak, egy senki, egy egyszerű ember a sok szuperhős között, mégis ő az, aki az életét adja, míg a többi emberfeletti hős azon agonizál, hogy ki a f*szább gyerek.

Amúgy is, a legtöbb esetben, különösen film és TV sorozatoknál hatásosabb, ha a szerethető mellékszereplőt nyírják ki, mert a főszereplők, főleg a matiné jellegű sorozatokban ritkán pistulnak meg, így izgulni sem izgul érte senki. És ez igaz Nolan Batmanjére is, nem csoda, hogy végül Rachell állt Föld körüli pályára.

 

 

Amúgy azért kíváncsi vagyok, mi volt olyan marha meglepő a Batman Beginsben vagy a The Dark Knight-ban? Engem csak Ra's al Ghul kiléte lepett meg, de ez is csak azért, mert nem vagyok járatos a képregényekben annyira, hogy a fickó megjelenéséből leessen a dolog. Utána már én is a homlokomra csaptam, hogy de nyilvánvaló volt.

Engem meglepett, hogy jópofizások nélkül, jól kibontott, egészen emberi karakterekkel és olyan akciójelenetekkel is lehet képregényhős filmet csinálni, ahol nem a látvány és a "de cool" érzés az elsődleges és ahol az eseményeknek valóban van súlya. Bár gondolom a többiek nem ezt értették meglepő mellett... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky: Nem azt mondtam hogy rosszak ezáltal ezek a filmek, csak azt hogy unalmas most már ez az egykaptafa történetvezetés, és egyszerűen üdítő látni az ellenpéldákat. Mióta világ a világ, a szuperhősös filmek egy azonos sémára épülnek, ami bizonyosan érhető. Nem őket akarom leszólni, hanem Nolan Batmanjét dicsőíteni, ami képes volt kitörni ebből a skatulyából.

Ezt értem, de úgy tűnt, a Marvel-filmek lealacsonyításával akartad dicsőíteni Nolan Batmanjait, ezért is írtam, hogy az eltérő stílusnak köszönhetően nem túl helytálló az összehasonlítás, még ha mindkettőnél szuperhősfilmről is van szó, abszolút mást képviselnek. Én legalábbis mindkét irányzatot a helyén tudom kezelni.

 

A Coulsonos dologra már válaszoltak előttem.

A csapattagok érthető módon nem halhattak meg, kellett egy fontosabb, de feláldozható szereplő is, hogy legyen némi dráma színezet is a filmben.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem meglepett, hogy jópofizások nélkül, jól kibontott, egészen emberi karakterekkel és olyan akciójelenetekkel is lehet képregényhős filmet csinálni, ahol nem a látvány és a "de cool" érzés az elsődleges és ahol az eseményeknek valóban van súlya. Bár gondolom a többiek nem ezt értették meglepő mellett... :)

Igen, én is így tippelem, bár ez valóban meglepő volt, azt elismerem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én utálom az összes szuperhősös filmet, eddig szinte az összesben csalódtam (talán még a Burton-féle Batman és a Pókember 1 a legjobb).

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy azért kíváncsi vagyok, mi volt olyan marha meglepő a Batman Beginsben vagy a The Dark Knight-ban?

Engem például Rachel és Dent halála is meglepett, a már említett Ra's al Ghul is meglepő volt, és negatív meglepetés volt a Madárijesztő hamar lerendezése.

 

Ui.: Lehetne ezentúl a képeket is spoiler mögé rakni? Köszönöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek annyira spoileresek hogy az már szinte fáj.

Nem is ezek miatt kértem, hanem azért mert közeledik a bemutató ideje, és ilyenkorra már kezdenek érkezni a spoileresebb képek is, és még véletlenül sem szeretnék belebotlani egybe se. Remélem érthető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, Karrde: Igazatok van, mondjuk én nem tudtam vele szimpatizálni különösebben.

 

Amúgy azért kíváncsi vagyok, mi volt olyan marha meglepő a Batman Beginsben vagy a The Dark Knight-ban? Engem csak Ra's al Ghul kiléte lepett meg, de ez is csak azért, mert nem vagyok járatos a képregényekben annyira, hogy a fickó megjelenéséből leessen a dolog. Utána már én is a homlokomra csaptam, hogy de nyilvánvaló volt.

A meglepő alatt nem fordulatokra kell gondolni, hanem olyan történeti elemekre amiket sehol máshol nem léptek meg.

 

 

Ezt értem, de úgy tűnt, a Marvel-filmek lealacsonyításával akartad dicsőíteni Nolan Batmanjait, ezért is írtam, hogy az eltérő stílusnak köszönhetően nem túl helytálló az összehasonlítás, még ha mindkettőnél szuperhősfilmről is van szó, abszolút mást képviselnek. Én legalábbis mindkét irányzatot a helyén tudom kezelni.

Nem alacsonyítom le, de még csak nem is hasonlítom össze. Egyet mondtam, hogy Nolannek sikerült az ami szerintem egyik más rendezőnek sem, nyilván nem is volt másnak ez cél. Sajnos (?).
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A meglepő alatt nem fordulatokra kell gondolni, hanem olyan történeti elemekre amiket sehol máshol nem léptek meg.

Ja, így értem. Bár egyet majd csak akkor fogok érteni, ha a harmadik rész végén Batman kinyiffan. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, Karrde: Igazatok van, mondjuk én nem tudtam vele szimpatizálni különösebben.

 

Az első Vasember filmben láttam először, ott ugrált folyton, és Tonyt szerette volna egy megbeszélésre befűzni, így aztán az évek alatt több filmbeli feltűnésével egy jó öreg bútordarab vált a fickóból, ezért sajnáltam a halálát :) Talán ez egy jobb magyarázat, vagyis kicsit megközelíthetőbb. Persze ez is ízlések és pofonok kategória :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy akciófilmben azért nem az a meglepő, ha megoldanak egy problémát. Az inkább, hogy hogyan oldják meg. Például Hulk jelenete a végén. Meglepő? Hát a stáblistába szúrt jelenetek, azok pl igen. Azok arra vannak, hogy miután megkaptad amiért fizetted a mozijegy árát, kapjunk valami olyat is amire nem számítottunk. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Szépen lassan körvonalazódik a Robotzsaru remake/reboot, a kamera mögött továbbra is Jose Padilha álldogál és arra vár, hogy beindulhasson a forgatás. De egyelőre még a szereplőválogatás zajlik, újabb ismert színészt sikerült megnyerni Gary Oldman személyében.

 

Oldman játssza azt a feltalálót(-tudóst-szakit), aki kitalálta hogyan lehet egy embert robottá alakítani. A karakter neve Norton lesz, aki megpróbál megfelelni a cége igényeinek és aggódva, lelkiismeretfurdalással nézi, ahogy az általa készített zsarunak előtörnek emberei érzelmei, próbál valamennyit megőrizni emberiességéből. A karakter nem volt benne az 1987-es verzióban.

 

2013 augusztus 9-re tűzték ki a bemutatót, a munkálatok Torontóban fognak zajlani, ahol Joel Kinnaman öltheti fel magára a fémcuccot."

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egyszer: Nem ezekkel a filmekkel van gond, így szeretem őket én is, de szimplán örülök annak hogy van olyan film a műfajban ami képes újat mutatni. :P

 

Karrde: Rémlik valami, köszi. :)

 

Revan: Mondjuk én nem tartom teljesen követendőnek azt a trendet hogy minden ismert történetet fogjunk és sötétítsük el, és aztán verjük a mellünket hogy milyen felnőttes. Egy feldolgozás legyen bizonyos mértékig hű a saját világához, ami például a Pókembernél nem a komorságot jelenti.

Batman története pedig a maga tragikumával és sötétségével megköveteli ezt a látásmódot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk én nem tartom teljesen követendőnek azt a trendet hogy minden ismert történetet fogjunk és sötétítsük el, és aztán verjük a mellünket hogy milyen felnőttes. Egy feldolgozás legyen bizonyos mértékig hű a saját világához, ami például a Pókembernél nem a komorságot jelenti.

Batman története pedig a maga tragikumával és sötétségével megköveteli ezt a látásmódot.

Látod, csak megvan a közös nevező. :) Ezt próbáltam kifejteni lentebb, az "eltérő stílusok" alatt. Egy Vasembernél pl. elképzelhetetlennek tartom, hogy működjön a komorság, dráma, még ha meg is lehetne oldani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is ezek miatt kértem, hanem azért mert közeledik a bemutató ideje, és ilyenkorra már kezdenek érkezni a spoileresebb képek is, és még véletlenül sem szeretnék belebotlani egybe se. Remélem érthető.

Enélküll is érthető volt. Én úgy vagyok ezzel hogy csak a spoilereseket dugdosnám el. Máskülönben a többit tán senkii se nézné meg mert azt hinnék hogy tényleg spoileresek. Akkor meg nincs sok értelme berakni őket.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egyszer: Nem ezekkel a filmekkel van gond, így szeretem őket én is, de szimplán örülök annak hogy van olyan film a műfajban ami képes újat mutatni. :P

 

Karrde: Rémlik valami, köszi. :)

 

Revan: Mondjuk én nem tartom teljesen követendőnek azt a trendet hogy minden ismert történetet fogjunk és sötétítsük el, és aztán verjük a mellünket hogy milyen felnőttes. Egy feldolgozás legyen bizonyos mértékig hű a saját világához, ami például a Pókembernél nem a komorságot jelenti.

Batman története pedig a maga tragikumával és sötétségével megköveteli ezt a látásmódot.

Én nem arról beszéltem, hogy sötétítsenek el bizonyos Pókember történeteket, hanem, hogy azokat a történeteket dolgozzák fel, amikor Peter sötétebb napokat élt meg. Ilyen volt például a 70-es évek elején Gwen Stacy halála, ami sokkolta a képregény rajongó társadalmat, és Peter is kifordult teljesen magából. Vagy ott volt az az időszak miután Harry meghalt és Peter az ideg összeroppanás szélére került. Pl. a Pókember és Sikoly történet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki tervezi megnézni a MIB3-at?

Most értem haza róla a moziból. Nagyszerű folytatás és előzmény egy csomagban! Aki szerette az első két részt, ezt is imádni fogja. Sokkal jobb a másodiknál, sőt, nekem kicsit jobban tetszett az elsőnél is. Csak két gondom volt vele:

 

Nem volt Jeebs és Franke. Illetve, Franke volt, de csak a háttérben képeken.

 

Ja, és érdemes előtte megnézni az első két filmet, mert sok apróság van, amire visszautalnak. Na meg a film alapjaiban változtatja meg a filmekről alkotott eddigi képet. Azaz a két főszereplőről alkotott képet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.