Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt: Igen, a képekről eszembe jutott még egy: :D

Prometheus

 

Ha a Tervezők és köztünk nincs DNS eltérés, ugyanaz a faj vagyunk, stb. stb., akkor miért kellett a teremtésnél a fickónak a fekete löttyöt meginnia? Miért nem maradt ott a bolygón néhány fehér magas fickó (mint a képeken), és kezdték el benépesíteni a földet? :) Vagy mi értelme volt a fekete lötty megivásának?

 

Nem tudom, de megkérdem a több millió évre előre tervező bio-mérnök Űrutas haveromat, hogy ugyan, miért csinálták ezt. :)

 

Gondolom kísérleti patkányokat akartak, megnézni a saját evolúciójukat, vagy csak ilyenjük volt. De az biztos, hogy nem egy Mérnök kolóniát akartak létesíteni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig szerintem a régi Batman-ek, nem rossz filmek, csak más megközelítés. Ott Joker nem elmebeteg, hanem egy bohóc, lehet rajta nevetni és az átváltozását is bemutatja a film. A második rész sem rossz, igaz a Pingvin történet vége elég bugyuta lett, de önmagában a színészi játék, a fura díszlet és az elmebeteg bandák érdekessé teszik a filmet.

A SW-t meg tök felesleges idekeverni, ott egy rész költségvetése volt annyi, főleg az újabbaknál, mint régi Batmanből 3 együttvéve. Meg ha úgy nézzük pont fordított a helyzet, mivel a Denevérembernél a régi a rosszabb, az SW-nél pedig az újabb filmek küszködnek olyan hibákkal, amit a régiek mesteri szinten kikerültek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig szerintem a régi Batman-ek, nem rossz filmek, csak más megközelítés. Ott Joker nem elmebeteg, hanem egy bohóc, lehet rajta nevetni és az átváltozását is bemutatja a film. A második rész sem rossz, igaz a Pingvin történet vége elég bugyuta lett, de önmagában a színészi játék, a fura díszlet és az elmebeteg bandák érdekessé teszik a filmet .

Te olvasod is a hozzászólásaim, vagy csak nézed őket? :pfff: A régi Batman részek 3. - 4. részét húztam le, erre te előállsz az 1-2-kal. :clap:

 

A SW-t meg tök felesleges idekeverni, ott egy rész költségvetése volt annyi, főleg az újabbaknál, mint régi Batmanből 3 együttvéve. Meg ha úgy nézzük pont fordított a helyzet, mivel a Denevérembernél a régi a rosszabb, az SW-nél pedig az újabb filmek küszködnek olyan hibákkal, amit a régiek mesteri szinten kikerültek.

Abszolút nem fölösleges volt idekeverni. Szerinted 8 év sok idő ahhoz, hogy egy kalap alá vegyek négy filmet. Szerintem meg 28 év is kevés ehhez, erre példa a SW. Magyarul: baromira nem idő, sokkal inkább reboot függő, hogy egybe tartoznak, vagy sem. Hogy a két film költségvetése hogy jön ide, az viszont annál fogósabb kérdés.

 

Meg ha úgy nézzük pont fordított a helyzet, mivel a Denevérembernél a régi a rosszabb, az SW-nél pedig az újabb filmek küszködnek olyan hibákkal, amit a régiek mesteri szinten kikerültek.

 

Ezt meg egy SW rajongói fórumon hadd ne kommentáljam.... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A SW-t meg tök felesleges idekeverni, ott egy rész költségvetése volt annyi, főleg az újabbaknál, mint régi Batmanből 3 együttvéve.

A régi Batmanek közül csak az első résznek volt jóval 100 milka alatt a költségvetése (30), a maradék 3 már 100 körül mozog (80, 100, 125), miközben az új Star Warsok költségvetése 115 körül volt, szóval nem drasztikus a különbség. Azt meg főleg nem értem mi köze a költségvetésnek a részek kiadásainak között eltelt idejőhöz :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán, hogy ami régen egy baromi drága effekt volt és hónapokig készítették, azt ma már egy kisebb csoport nevetve összedobja. Magyarul kevesebb munkaidő, mégis magasabb színvonal. Tehát, régen fizettél 30-40embert, és az ő munkaórájukat, ez ma már arányait nézve jóval olcsóbb és kevésbé munkaerő igényes. Plusz a pénznek az értéke folyamatosan romlik, tehát ami régen soknak tűnt, az a mai mértékkel mérve fele annyit sem ér.

 

Te írtad, hogy neked a 2. sem tetszett, azért írtam és kevertem ide.

 

Attól, hogy valamiért rajongok, még ha sz*r, akkor szólok érte. És akárki akármit mond, az I. rész szerintem a széria egy szégyenfoltja, csak a nagyon elvakultak nem veszik észre, hogy mint film baromi gyenge alkotás.

Azt is hozzátenném, hogy az SW világa nem CSAK a filmekből áll. A játékokat nagyon kedvelem, főleg a Republic Commandót. Millió hasonló jellegű világháborús, SWAT-es cucc készült, mégis a környezet, a történet, a fegyverek sokkal egyedibbé és értékesebbé teszik. Plusz képregényeket is olvastam, majd a könyveknek nekiállok, meg ugye az animációs sorozat.

Ezért jó párhuzam a Batman, abból is készült képregény, film, sorozat, játékok, ha úgy mondd rajongok érte, mégis ki merem jelenteni, hogy a 4. egy f*s...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz a pénznek az értéke folyamatosan romlik, tehát ami régen soknak tűnt, az a mai mértékkel mérve fele annyit sem ér.

Akkora baromságot írtál, hogy az már fáj. Ami régen 80/100/125 millióba került, akkori árakon, az sokkal több pénzt jelent, mint ami ma kerül 80/100/125 millióba. Ha valamihez nem értesz - inkább maradj csendben.

 

Attól, hogy valamiért rajongok, még ha sz*r, akkor szólok érte. És akárki akármit mond, az I. rész szerintem a széria egy szégyenfoltja, csak a nagyon elvakultak nem veszik észre, hogy mint film baromi gyenge alkotás.

Ha rajtam állna, ezért meg úgy kivágnálak innen, mint macskát dolgát végezni. Ez a hely azon emberek gyűjtőhelye, akik szeretik az sw-t 1-től 6-ig. Aki szerint az első rész szégyenfolt, az spricceljen át a Batman fórumra, rontsa ott a levegőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit régen 80-ból kihoztál, az akkor igényesnek és látványosnak tűnt, az akkori kor technikáját nézve. Ma ennyi pénzből nem igazán lehet kihozni odaverős dolgokat, főleg, hogy az ingerküszöb is nőtt. Magyarul az a pénz ma már sokkal kevesebbet érne. Régen, lehet 200.000 vettél egy Ladát és verted rá magad, ma ennyiből vehetsz 10-et használtan, jó állapotban.

 

Akkor ez nem rajongói oldal, hanem fanatikus. Ha jól tudom, sehol sem írták, hogy a tagság feltétele a 6 film teljes imádata és gyenge pontjainak elnézése. Plusz az idegsítő, felesleges karakterek eltűrése, béna színészi játékok kedvelése, logikátlan eseménysorozatokban logika keresése... Szerintem baromság azt állítani, hogy a 6 film egy színvonalat üt meg, mindenki fel tudna állítani egy sorrendet közöttük, be merem vállalni, hogy az első rész lenne legtöbb embernél a sereghajtó.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit régen 80-ból kihoztál, az akkor igényesnek és látványosnak tűnt, az akkori kor technikáját nézve. Ma ennyi pénzből nem igazán lehet kihozni odaverős dolgokat, főleg, hogy az ingerküszöb is nőtt. Magyarul az a pénz ma már sokkal kevesebbet érne. Régen, lehet 200.000 vettél egy Ladát és verted rá magad, ma ennyiből vehetsz 10-et használtan, jó állapotban.

Ennek semmi köze a pénzromláshoz, egyszerűen a technológia javult. Anno 100 forintból kaphattál 3 gombóc fagyit, ma fél gombócot kapsz érte. Ezért a régi 100 forint sokkal többet ér, mint a mai 100 forint. A pénz értékét ne keverjük már a technológiai fejlődéssel, mert egyrészről tök más a két dolog, másrészről egymás ellen hat. Anno 100 milla többet ért, csak rosszabb technológiai minőséget kaptál érte, mert nem volt még CGI, stb. De attól még többet ért basszus, ezért írtál orbitális nagy hülyeséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ez nem rajongói oldal, hanem fanatikus. Ha jól tudom, sehol sem írták, hogy a tagság feltétele a 6 film teljes imádata és gyenge pontjainak elnézése. Plusz az idegsítő, felesleges karakterek eltűrése, béna színészi játékok kedvelése, logikátlan eseménysorozatokban logika keresése... Szerintem baromság azt állítani, hogy a 6 film egy színvonalat üt meg, mindenki fel tudna állítani egy sorrendet közöttük, be merem vállalni, hogy az első rész lenne legtöbb embernél a sereghajtó.

Akkor én most közlöm veled: igen, feltétel a 6 film elfogadása, és szeretete. Lehet természetesen kritizálni, de ami összeköt minket itt, hogy mind a 6 filmet szeretjük és elfogadjuk. Amibe nem fér bele, hogy valaki szégyenfoltnak nevezze az EpI-et.

 

Úgyhogy ajánlom, hogy ezt vésd az eszedbe. Ha nem akarsz rövid úton bannolásra kerülni, a továbbiakban tartózkodj az EpI vagy a prequel részek ócsárlásától, mert amennyiben ez nem történik meg, "viszlát!" A további offokat törlöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én a jelenből nézem a múltat és nem a múltból a jelent. Tehát lehet régen valami annyit ért, de ma kevesebbet ér jóval, értékvesztés, kopás, elöregedés. Plusz tegyük hozzá, hogy régen lehet annyi volt egy gombóc fagyi, de ha akkor valaki a mostani minimálbért kapja, örömében fut egy kört a háza körül. Tehát, ha arányaiban nézzük, figyelembe véve a mai kor fejlettségét és felépítését...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A régi Batman filmek közül a Tim Burton által rendezettek nagyon tetszettek, a két Scumacher film nem igazán.

A Nolan féle verziók szerintem jobbak lettek, mint a régiek.

 

A SW filmeknél én az újaknál soha nem érzékeltem hibákat. Számomra éppolyan jók, mint a régiek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én a jelenből nézem a múltat és nem a múltból a jelent. Tehát lehet régen valami annyit ért, de ma kevesebbet ér jóval, értékvesztés, kopás, elöregedés. Plusz tegyük hozzá, hogy régen lehet annyi volt egy gombóc fagyi, de ha akkor valaki a mostani minimálbért kapja, örömében fut egy kört a háza körül. Tehát, ha arányaiban nézzük, figyelembe véve a mai kor fejlettségét és felépítését...

Minden amit írsz, az én igazamat igazolja. A bérek -- Leírta Nabo: 100 millió körüliek voltak a költségvetések. Akkori árszínvonalon! Tehát ha ma 100 millióba kerülne egy színész gázsija, akkor csak 20 millióba került, hiszen ahogy te is írtad, a bérek is alacsonyabbak voltak. Vedd már észre, hogy a költségvetési adatok adottak, akkori árakon, ami jóval többet ér, mint ma ugyanannyi pénz. Ne egy közgazdásszal akarj vitatkozni az inflációról...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

HA ez egy filmes topic és leírom, hogy mit találok bénának az első epizódban, akkor az miért off?

 

Akkori áron többet ér, de én a jelenértékről beszéltem végig, mondom, hogy nem a múltból nézem a jelent, hanem fordítva.

 

Azért, kedves Flóribá, aki megkérdőjelezi a moderátorok munkáját, mert az EpI-nek van saját szekciója, tehát minden EpI-et és Star Warst a saját helyén kell kibeszélni. Hadd ne kelljen már beszámolnom neked minden döntésem miértjéről. A második bekezdés pedig még mindig baromság.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-gon Jinn egy nagyon értékes és fontos szereplője a SW sagának, ráadásul az egyik kedvenc karakterem. Őszintén szólva én sajnáltam a halálát, habár tudtam, hogy szükséges. (Ezért is fáj annyiara, hogy a Jedi-növendék sorozatot nem fejezték be.)

Jar Jar szintúgy az egyik kedvenc karakterem, engem nagyon mulattatott a viselkedése és a jelleme. Éppúgy szeretem, mint mondjuk Csubit, Thripiot, Anakint, Luke-ot..stb.

A Baljós előrevitt a történetben, hisz elindult Sidious Köztársaság megdöntési folyamata, Anakint behozták a képbe, és olyan események történetek, amelyek kihatással voltak a jövőre.

 

Ez off! A következőt törlöm!!! Ep1-et az Ep1-es topikba!

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök mindegy, honnan nézel mit. Nézheted a múltból a jövőt, a jelenből a múltat, a jövőből a jelent, vagy a jelenből a jövőt: a lényeg, hogy amit régen 100 millióból kihoztak, ahhoz ma 200 kellene tisztán az inflációt nézve. Az már más kérdés, hogy jobb a technológiai adottság, ezért szebbek a filmek, de amit írtál, ettől függetlenül hülyeség, és mivel képtelen vagy elismerni a másik igazát, itt le is zárhatjuk a beszélgetést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök mindegy, honnan nézel mit. Nézheted a múltból a jövőt, a jelenből a múltat, a jövőből a jelent, vagy a jelenből a jövőt: a lényeg, hogy amit régen 100 millióból kihoztak, ahhoz ma 200 kellene tisztán az inflációt nézve. Az már más kérdés, hogy jobb a technológiai adottság, ezért szebbek a filmek, de amit írtál, ettől függetlenül hülyeség, és mivel képtelen vagy elismerni a másik igazát, itt le is zárhatjuk a beszélgetést.

Tehát, ha régen egy Trabant előállítása 300.000 Ft volt, akkor az ma 600.000 Ft lenne, értem, köszi! Plusz ma már emberek helyett gépek dolgoznak, így ma már minden előállítása jóval olcsóbb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flóri, a technológia is fejlődött. Hogy megértsd: ma már nem gyártanak trabantot, mert elavult sz*r. Persze, egy trabant ma is kijönne 60 000 Ft-ból (sokat mondtam, valójában a legoim felét nem kéne értékké tennem, hogy vegyek kettőt :D), csak éppen senki sem csinál trabantot, mert elavult. Ugyanígy nem csinál ma már senki háttérvetítést, vagy stopmotiont, mert elavult. Persze, hogy olcsó, ami elavult, és persze, hogy ami ma elavult, az régen a csúcstechnológia volt és ezért akkor méregdrága. Az a CGI, ami ma 200 millióba fáj, harminc év múlva nem fog ennyibe kerülni, mert elavult lesz, senki sem fogja használni, a technológia túlszárnyalja, stb. Ha ezt nem fogod fel... nos, hadd ne folytassam, mert jogosan bannolnának.

 

(Remélem Frenkie letiltva tartja még mindig. :clap2: Frenkie, ha ezt olvasod, mindenki érdekében, fel ne old a tiltást. Moderátori utasítás. :))

 

Ha valamihez nem értesz - inkább maradj csendben.

Most mér' akarod örök némaságra kárhoztatni? :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Tiltva van ,de mivel ha valaki beidézi az írását, azt én is látom. :D Kiváncsi voltam, elolvastam és nem tudom sírjak vagy röhögjek. Én már régen megmondtam hogy a srác nem sw-rajongó és senkinek az érzéseit nem tiszteli. Nem foglalkozom vele tovább. Teljesen hidegen hagy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért arra nem lennék kíváncsi hogy milyen módszerrel petéznek az emberek az alienek szájába... :D

És ha hagyományos módszerrel kell megtermékenyíteni? :D Vajon melyik férfi vállalná be a savas Alien királynőt hátulról? :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.