Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Vasember 3

 

Mit is mondhatnék? Az első részt nem láttam moziban, csak azért néztem meg később, mert nagy volt a hepaj körülötte és felkeltette az érdeklődésemet. Nos nem volt rossz, de máig úgy érzem, hogy túlértékelt. A második részt már moziban néztem. Lapos volt, nem is nagyon maradt meg belőle semmi. Annyira emlékszem, hogy Mickey Rourke egy versenypályán két elektromos ostorral csapkod mint a meszes. :P

 

Aztán jött a Bosszúállók, ami jó volt ugyan, de nem annyira (szvsz) mint amennyire felkapták.

 

Most meg itt a Vasember 3, ami - véleményem szerint - a 3 rész közül a legjobb, sőt a Bosszúállókat is leveri (nálam). Nagyon élveztem a filmet, főleg talán Ben Kingsley és Guy Pearce miatt. A Mandarin ("mindkét értelemben") remek volt!!

 

Szokásomhoz híven nem értékelem pontokkal a filmet, inkább csak annyit mondok, hogy remek mozi élmény volt. De basszus, Start Treket akarok... MOST. Film előtt adták az előzetesét! Más se kellett nekem... :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előzetesekkel kapcsolatban:

Engem a Thor 2 szinkronos trailere jobban felvillanyozott. Ha jól hallottam, Malekith (Eccleston) hangja Haás Vander Péter lesz, ami arra utal, hogy a szinkronkészítők végeztek némi kutatómunkát, úgyhogy emelem kalapom előttük (egyébként általánosságban a Marvel filmek szinkronjával meg vagyok elégedve).

A másik előzetes, ami meghozta a kedvem a mozis nézéshez, az a Magányos Lovas volt. Eléggé úgy néz ki, mint egy Karib tenger kalózai a vadnyugaton (Rendező: ugyanaz, producer: ugyanaz, Johnny Depp, főszereplők mindkettőben törvényen kívüliek, akik egy gonosz kereskedelmi társaság ellen harcolnak, stb), de engem megvettek kilóra :D .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem sem tud nagyon felizgatni a Vasember film. Szerintem is túl van értékelve. Az Avengersben jó volt, a csapattal együtt, de külön valahogy nem olyan jó. Megnézem majd persze, de moziba tuti nem megyek el rá, csak a látvány miatt.

Viszont most már biztos hogy Synder lesz a rendezője a Justice League filmnek, ami azon múlik, hogy hogy teljesít az Acélember a mozikban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick, téged nem emlékeztetett

Tony hőképes nyomozása (és a robbantás módja) valamire, amit nem is olyan rég láttunk? :D

 

 

Lok, most rohadt hülyén érzem magam, mert sajnos nem ugrik be mire gondolsz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick:

 

A The Clone Wars Sabotage c. részére gondolok. Mindkét esetben egy-egy személy volt a bomba, ráadásul a holokivetítős felvételnézegetős nyomozás is egy az egyben ugyanolyan volt. Lehet, hogy a közös tulajdonosnak (Disney) hála a TCW-sek előbb ismerték a film sztoriját és beleépítették a sorozatba? Ez nem lehetett véletlen egybeesés.

 

 

Jaj azt el is felejtettem mondani: a film (Vasember 3) zenéje nagyon badass :rock: , főleg a főtéma. Márcsak amiatt is érdemes volt végigülni a stáblistát :D .

 

http://www.youtube.com/watch?v=Nqp6g1s3PC0

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vasember 3

 

 

 

A baj az, hogy van/volt a Bosszúállók. Két szempontból is: egyrészt mert nálam minden tekintetben iszonyat magasra tette a lécet, humorban, látványban, a nagybetűs szórakoztatásban egyaránt, másrészt pedig történetileg – ugyanis a Vasember harmadik epizódja közben, mikor is annyiszor emlegetik New Yorkot, csak nem ment ki a fejemből, hogy hol van a Shield, meg a többiek… Oké, Thor elrepült, Hulk inkább marad Bruce, na de hol van pl. a Kapitány, mikor is Amerikát fenyegetik????

 

Mindezek fényében ez a Vasember epizód sem tetszett. Az első fél óra kifejezetten unalmas volt, sőt tulajdonképp a nagy fináléig az volt. A Stark ház lerombolása a trailerben jobb volt, nagyvásznon, normál játékidőben kissé gagyira sikerült: a túl sok infó a képen hitelvesztetté tette a jelenetet. Az egész moralizálás és pszichés betegség Starknak abszolút nem állt jól, az ellenfél katonái pedig sok mindenre emlékeztettek, de leginkább az X-menre.. Keveselltem a humort, a poénokat, túl érzelgős és túl lassú lett az egész film, amit jó sok robbanással és tűzzel próbáltak feledtetni. A Mandarin karakterének valódi mivolta mellett egyedül a vascsapat jött be, annak ott volt valami bizsergető bája. És humora.

 

Négy film alapján Junior jobb Holmesnak, Ben Kingsey és Guy Pearce viszont király volt gonosznak. Ugyanakkor Vasemberből még mindig az első epizód a legjobb, mint ahogy számomra az is nyilvánvalóvá vált, hogy eme karakter a többi Bosszúálló nélkül üres lufi.

 

60%

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztük mi is a Vasember 3-at:

 

 

Hatalmas várakozással ültem be, hiszen mindenhonnan jót lehetett hallani a széria 3. darabjáról, ráadásul a Vasember a kedvenc Avengers karakterem, ehhez képest... hát nagy csalódás volt, sajnos. Sok minden nem tetszett, leginkább, hogy az általam várt Mandarin karaktert végül így kifilézték, kisemmizték. Guy Pearce jó volt, de azért nem elég jó, és sok általam logikai bukfencnek ítélt kérdés vetődött fel bennem a film megtekintését követően, amihez hasonlót persze az 1-2. rész kapcsán is meg lehetne fogalmazni tucatjával, itt viszont mégsem működött nálam az egész, úgy kompletten.Kár érte, mert a trailerek alapján simán kinézett belőle egy TDK szintű dráma, ehhez képet nálam simán alulmúlta a sorozat első részét is - na mindegy, hátha majd a Thor 2.

 

 

Jó szívvel kap egy 6/10-et, de lehet második megtekintésre azért jobban tetszene. Most bevallom őszintén, mást vártam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én semmit sem vártam. Bevallom őszintén én nem tudok egy Marvel filmtől elvárni semmit. Az első két Vasember film sem volt nálam több egy közepesnél. A Bosszúállókat is kicsit túlértékeltnek érzem, de ez a 3. Vaspasas kifejezetten bejött. Nem tudtam, hogy mire számítsak a Mandarin kapcsán, nem ismertem az eredeti képregényt így az eredeti Mandarint sem, de megmondom őszintén, végig azt reméltem már az elejétől, hogy

Guy Pearce karaktere legyen a fő gonosz... és ez bejött. Plusz az ehhez köthető fordulat is tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ehhez mit szóltok? :)

 

"Láttuk a Star Trek Into Darkness-t, és azt kell mondanunk, hogy ez az új Sötét lovag, az új Birodalom visszavág és az új Skyfall, vagy mindez egyben. Olyan film, amit legszívesebben azonnal újranéznél, ahogy véget ért. A tökéletes blockbuster. Idén nem is nézünk több filmet, mert ennél már nem jöhet jobb. :)"

 

- Tóth Csaba, VOX magazin

 

"Làttam a Star Trek Into Darkness-t. Idén mar úgysem lesz ennél jobb. Százas."

 

- Csákvári Géza, Népszabadság

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Tóth Csaba, VOX magazin

Az ő véleményükre többnyire adok (mármint eme újságéra általában, az íróik között már nem figyelem, kinek az ízlése áll a legközelebb hozzám), mert az évek tapasztalata alapján sokszor összepasszol az enyémmel. De sokára lesz még május18!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ehhez mit szóltok? :)

 

"Láttuk a Star Trek Into Darkness-t, és azt kell mondanunk, hogy ez az új Sötét lovag, az új Birodalom visszavág és az új Skyfall, vagy mindez egyben. Olyan film, amit legszívesebben azonnal újranéznél, ahogy véget ért. A tökéletes blockbuster. Idén nem is nézünk több filmet, mert ennél már nem jöhet jobb. :)"

 

- Tóth Csaba, VOX magazin

 

"Làttam a Star Trek Into Darkness-t. Idén mar úgysem lesz ennél jobb. Százas."

 

- Csákvári Géza, Népszabadság

Mezei nézői vélemény:

"So, lot of explosion, lot of vfx, lot of punchlines but, the Spirit of Roddenberry? Where is it?? The 2009's Star Trek was a crappy scifi movie and this one is the same thing..."

 

:lol: :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel csak arra akartam rávilágítani, hogy mi várható "fan" körökben. :D

Ugyanazt a sz*rhalmaz, amit a Deep Space Nine megjelenése óta folyamatosan. És kit érdekel?

 

Ha Roddenberry még ma is élne, a Star Trek már sehol sem lenne.

Dehogy nem! Ugyanúgy létezne. Azért ne feledjük el, hogy ő találta ki, majd támasztotta fel először. És egyik alkalommal sem ő ölte meg. Sokan, főleg a Star Trek b*zik félreértik Roddenbery "szellemiségét." Az ilyen kis köcsögök szerint az a Star Trek, hogy "szeressük egymást emberek, mer' az olyan jó." Mint valami füves hippi álom. Az más kérdés, hogy Kirk részenként dugta meg az aktuális dögös csajt (találós kérdés: hány ujja kell ahhoz, hogy összeszámold az ÖSSZES Star Trek műben szereplő ronda nőket, megsúgom, háromnál többre nem nagyon van szükség :)). Mindehhez persze az járt, hogy szteptáncot járt az elsődleges irányelven, és többet hadonászott fézerrel, mint Sisko, pedig a négus állomáskapitány végiglövöldözött három háborút. És persze a látvány sem volt éppen visszafogott és hétköznapi se a TOS-ban, sem a TNG-ben.

Szóval, akik szerint az Abrams féle Trekben nincs benne Roddenberry szellemisége, az nem a Star Treket szereti, hanem a saját eltiport lelkének kényszerképzeteit vetíti ki a Trekre, de az sosem szólt arról, amire ő gondol.

Az egyetlen, amihez Roddenberry mindig ragaszkodott, az a pozitív jövőkép, de ez bizony benne van az Abrams filmekben is.

 

Na ehhez mit szóltok? :)

 

"Láttuk a Star Trek Into Darkness-t, és azt kell mondanunk, hogy ez az új Sötét lovag, az új Birodalom visszavág és az új Skyfall, vagy mindez egyben. Olyan film, amit legszívesebben azonnal újranéznél, ahogy véget ért. A tökéletes blockbuster. Idén nem is nézünk több filmet, mert ennél már nem jöhet jobb. :)"

 

- Tóth Csaba, VOX magazin

 

"Làttam a Star Trek Into Darkness-t. Idén mar úgysem lesz ennél jobb. Százas."

 

- Csákvári Géza, Népszabadság

Idétlen baromságok, túlcifrázott ömlengések. Boaaaa... :45:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ehhez mit szóltok? :)

 

"Láttuk a Star Trek Into Darkness-t, és azt kell mondanunk, hogy ez az új Sötét lovag, az új Birodalom visszavág és az új Skyfall, vagy mindez egyben. Olyan film, amit legszívesebben azonnal újranéznél, ahogy véget ért. A tökéletes blockbuster. Idén nem is nézünk több filmet, mert ennél már nem jöhet jobb. :)"

 

- Tóth Csaba, VOX magazin

 

"Làttam a Star Trek Into Darkness-t. Idén mar úgysem lesz ennél jobb. Százas."

 

- Csákvári Géza, Népszabadság

Ha egy kritikus, sőt, egyből kettő ilyet ír egy látványfilmről, az nagyon-nagyon bíztató. :) Nekem nincsenek nagy ST gyökereim, az előző Abrams-film volt az első, amit láttam. és nagyon tetszett. Ha ahhoz hasonlóan jó lesz, már az is remek filmélményt ígér. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon tetszett az újabb Star Trek. Így, hogy JJ már a SW-ban is benne van, egyenesen premiernapi nézést tervezek az új ST-vel.

Ezen kívül az Acélember és a Szörny Egyetem a 'moziban látnom kell' kategória eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy nagyszerű hírem a Die Hard rajongóknak. :rock:

 

A hatodik részt, amely jelenleg a Die Hardest címre hallgat, Ben Trebilcook nevű ürge írja.

 

Ennek sztorijáról még nem sokat tudni, csupán annyit, hogy New Yorkban indul, de javarészt Tokióban játszódik majd. Trebilcook azt ígéri, hogy maximálisan hű lesz a franchise-hoz, és mindent megtesz azért, hogy ne okozzon csalódást a rajongóknak. :rock:

Egyelőre sem Bruce Willis, sem a franchise jelenlegi főproducere, Alex Young nem bólintott rá Trebilcook treatmentjére, amely az író szerint a Die Hard-filmek Rocky Balvoája lehet :yeah::clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, maradjunk az utolsó smiley-nél. :D De most őszintén, minek kell 6. rész? Gondolom, majd itt is előszednek valamelyik polc mélyéről egy poros sablon-forgatókönyvet...

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.