Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én ugyanezen az állásponton vagyok Riddick. Na nem mindig, mondjuk egy jónevű franchise új filmjeinél van egy bizonyos léc, de amit egyáltalán nem ismerek előre, mint a Pacific Rim, ott nem támasztok sem helyes sem téves feltételeket, elvárásokat, hadd lepődjek csak meg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egy filmnél téves igény, hogy legyen például érdekes története akkor részemről arra a filmre kár az időt pazarolni. Én nem akarom magam gyengén összerakott filmekre edzeni. Ahhoz egyébként is túl jó a kinálat. Igy is annyi jó film készül manapság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egy filmnél téves igény, hogy legyen például érdekes története akkor részemről arra a filmre kár az időt pazarolni. Én nem akarom magam gyengén összerakott filmekre edzeni. Ahhoz egyébként is túl jó a kinálat. Igy is annyi jó film készül manapság.

Nem, az nem téves igény szerintem sem, de a Pacific Rim-nél az ismeretlenbe ugrottam fejest, még rendező szintjén is, szóval azért nem akartam elvárni igazán akármit is, mert még nem ismertem a pali stílusát. Megjegyzem, úgy látom a film után, hogy érti a dolgát, szóval a jövendőbeli filmjei esetén azért már nekem is lesznek számításaim. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Tűzgyűrűnél szerintem botorság várni kidolgozott történetet, egyértelmű, hogy a látványon van a hangsúly, de ettől függetlenül az ember nyilván elvárásokkal ül egy-egy film elé (jelen esetben, hogy minél áll-leejtősebb akciójelenetek kerüljenek terítékre).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos én sem értek egyet ezzel a hozzáállással, ilyen alapon soha nem járnék moziba. Igenis van elvárásom, ha nem jön be ilyen vagy olyan irányban, legfeljebb némileg csalódok (akár pozitívan is), de ezek csak filmek, nem történik semmilyen tragédia akkor sem.

 

Tegnap ezt a filmet néztem meg:

http://www.youtube.com/watch?v=GIzRNL45GWU

Lassan építkező remek történet, kiváló karakterábrázolások, alakítások és megfelelő hangulat uralja Tornatore ezen filmjét, persze Morricone zenéjével fűszerezve. Jó film volt, érdemes volt megnézni, ajánlani leginkább Pildinek, Bomarrnak és SimonZ-nak tudom, a többieknek erős fenntartásokkal, de bárki tehet vele egy próbát :)

Köszi az előzetest, nekem is felkeltette az érdeklődésemet ez a film. Amúgy is be van tervezve egy mozi jövő hétre, lehet, hogy ez lesz a kiválasztott. :)

 

Amúgy én is szeretek biztosra menni, ha moziba megyek. A legtöbbször vannak elvárásaim, eleve szívesen támaszkodom ajánlásokra, mint a fenti is, vagy olyan is volt már, hogy a történet keltette fel az érdeklődésemet, és az megért egy próbát. Nagy melléfogásra nem is emlékszem, bár persze volt olyan, ami nem váltotta be a reményeket teljes mértékben. No ilyen volt pl. a Szemfényvesztők, ami

nagyon szépen építkezett felfelé, ment előre, izgalmas is volt, látványos is, de a vége annyira szimpla lett, hogy ott csalódást éreztem. :(

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez marha jó lesz. :D

Ez az elözetes nekem is nagyon bejött, ráadásul maga a Töki, Jeff Bridges az egyik főszereplő! Viszont ez most azon kevés filmek egyike ahol a nézők és a kritikusok összeborultak és tényleg mindenki utálja. Rottenen 11%, imdb-n 5,4 úgy hogy ilyenkor ez ugye még esni is szokott. Remélem valamit benéztek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az előzetest, nekem is felkeltette az érdeklődésemet ez a film. Amúgy is be van tervezve egy mozi jövő hétre, lehet, hogy ez lesz a kiválasztott. :)

Remélem, fog tetszeni, ha ezt a filmet nézitek meg. Nem kicsit rizikós, hogy végül bejön-e, de ez sok filmnél így van :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Géppisztolyos prédikátor

Nemrég végre megnéztem. Már a 2011-ben mutogatott trélerekből tudtam hogy ezt látnom kell de sajna elfelejtettem és csak pár napja jutott eszembe. Geri Butlert nagyon bírom bár nem minden filmje jön be igazán. Ilyenek például a 300 és a Gamer. Kibírhatónak találtam őket de nem igazán az eseteim.

Ellenben ez az igaz történeten alapuló prédikátoros nagyon tetszett. Geri elég frankón adta a kemény motoros drogkereskedőből a harcolni kényszerített és egyéb szudáni gyerkőcök megmentőjévé avanzsált és Istenre rátaláló pacákot.

 

8/10

 

Plusz ez a filmje jött be eddig a legjobban. Megelőzte a Törvénytisztelő polgárt. Azt is 8-asra értékeltem csak a prédikátoros kicsit erősebb nyolcas lett.

 

 

"Jancsika és Julcsika"

A múlt héten ezt is letudtam. Nem igazán csípem a boszorkányos (plusz a farkasemberes-vámpíros-zombis) filmeket de ez a fajta mégis be tudott jönni. Gemma (nem a Giuliano :D) és Jeremy (nem az Irons :D) nem tartoznak a kedvenceim közé de amúgy kibírhatónak ítélem meg őket.

A csajszi az Alice Creed-es emberrablós filmjében egyáltalán nem jött be de emebben egész csininek találtam. Valamennyire meg is kívántam. :D

Majdnem úgy mint Famke Főnixet (még hasonlított is a harmadik X-MEN tűzmadárkájára). Csak majdnem mert őt már régóta rohadtul bírom. Ebben a filmben is gyönyörű volt (kivéve mikor nem). Nem is láttam olyan filmjét amiben nem lett volna az. Számomra ő a film legnagyobb pozitívuma. Azt is mondhatnám hogy "Baromira kell nekem az a nő. Erre is meg arra is.". Lehet hogy elfogult vagyok de nem gondolhatom másképp ha egyszer mégis úgy gondolom.

Persze más pozitív dolgot is találtam ebben a boszigyilkolászós múviban. A tesók tűrhetőek voltak, a boszik randák mint a bűn, és a kinyírásuk módjai is elég frankók.

 

Persze van néhány dolog is ami nem jött be.

 

 

Például az hogy a skacok összekomáztak "Shrek-kel". Valahogy az ilyen ellenségekből haverokká válások sehogy se akarnak bejönni. Meg unom is már őket. Az AvP-ben még úgy ahogy elment de a Robi Rodriguez és Nimród predis filmjének az esetében már unni kezdtem. De ha valakik ilyen komázgatásokat akarnak ilyen-olyan filmekbe berakni akkor tegyék nyugodtan. valahogy csak kibírom.

A másik ami nem tetszett az a végén levő monológozás és bepózolás. Beállnak ott hogy azt sugallják a nézőknek hogy ők milyen qrva kemények. Ne elénk álljanak hanem egy boszorkányhorda elé és nekik játszák a fejüket.

Én semmi értelmét nem látom az efféle dolgoknak. Főleg a monológizálásoknak. Kibeszélnek a nézőkhöz a egyes szereplők a filmekből. Még jó hogy nem dugják ki a fejüket közben a vászonból vagy a tevéből. Gondolom a gyártók a hangulatot akarják pozitívan fokozni csak nálam épp ellenkezőleg sül el. Nem mintha nagy baj lenne mert azt is kibírom de ha zavar akkor zavar. A Sin City is zavaró ebből a szempontból de nem nagyon mert abban legalább a sztori javát szolgálja az emberkék elmélkedése. Plusz azért is mert nem is tetszik igazán. Egyszer megnéztem és egyelőre annyi is volt. Már jobb véleménnyel vagyok róla mint régebben de mégse lett a szívem csücske.

 

 

Hogy mit fogok én ezért a spoileres részért kapni. :D

 

 

8/10

 

 

Maniac

Tegnap este ez is megvolt. Már a Drive óta nem láttam jóféle pszichopatás filmet de tegnap végre sikerült."Eli" (nem az akinek a könyve van :D) Wood se tartozik a kedvenceim közé de ebben a filmeben negyon bejött a játéka. Az arculata kibírhatóbb mert férfiasabb mint Frodóé (őt valahogy nem csípem) és a szövegelése is elég jó lett. Nem láttam valami sok filmben (Vissza a jövőbe 2, Halhatatlan szerelem, A jófiú, Deep Impact, Sin City) de ezek közül csak a Sin City-s figurája jött be. A többiből kettőt kivéve nem is rémlik már.

Erre a pszicho figurára amit nyomatott viszont valószínűleg jó ideig emlékezni fogok. Eléggé zakkant volt az ipse.

A végső hajsza szerintem nagyon ott van.

 

 

Nem volt semmi ahogy a csaj belenyomta a csákóba a műkezet. Aztán mégis pórul járt szegény. Pedig helyes csajszi volt.

Amúgy a korábbi kocsi alóli lábszurkálásos gyilkolászás is klassz volt. Na meg Anci menedzserének vagy milyének a kinyírása se volt semmi.

A vége mondjuk nem tiszta. Azon tűnődök hogy a csákó bánt-e el olyan csúnyán magával csak úgy mutatták be mintha mások tették volna vele vagy a kinyírt nőcik tértek-e vissza bosszút állni.

Mindkettőt elképzelhetőnek tartom mert egy-egy filmben mindkét esetre láttam már példát.

 

 

8/10

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snitch

 

Nagyon tetszett a valós történeteken alapuló film. Dwayne Johnson meglepő módon fantasztikusan alakítja a fia érdekében ,kőkemény bünőzőkkel kapcsolatba lépő átlagmanust. Meg kiderül hogy az USA-ban nagyon durván büntetik az első drogügyet amin eléggé meglepődtem. Szóval jó kis film volt annak ellenére hogy Johnsont nem a megszokott szerepében látjuk, ami csak emeli a film értékét.

 

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is a napokban néztem meg The Rock új filmjét, szerintem is jó film. Talán a végén túl egyszerűen oldódtak meg a dolgok, de azért így is remekül bontották ki a drámát. Ja és jó volt a Walking Dead Shane-jét új szerepben látni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon tetszett, de a 10/10et kicsit túlzásnak találom, legalábbis az én szempontomból. :D Én is szeretem az ilyen igaz történeteket.

 

Ez pedig egy elég komoly jelenet. Nem tudom mennyi van a filmben, de ez jó.

http://www.youtube.com/watch?v=uJ7kS1BWh6o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Forrest Gump

Nem egy mai film, de már jóideje fontolgattam a megnézését, így megtettem..... aztán mégegyszer. Nos, ilyen jó elegyű filmet is ritkán lát az ember. A történelmi jelentőségű jelenetek, amiknek Gump nem tudja felfogni a jelentőségét, egyszerűen zseniálisan voltak megoldva. A szerelmi történet és a színészi alakítások is nagyon ügyesen vannak megoldva, Hanks nagyon jól játssza az együgyű, 75-ös IQ-val rendelkező emberkét. Végig azt éreztem, hogy milyen rugalmasan halad az időben a film, és a hossza ellenére igenis tartalmas darab, mindig történik valami. Ilyen "időutazós" filmet se láttam még, nagyon tetszett.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Forrest Gump

Én is 2-3 hete láttam először, nekem is nagyon tetszett. Főleg a mondanivalója. Ritkán fordul elő, hogy egy 3 órás film minden perce leköt, de itt ez történt. Pedig nem éppen akciófilm... ez szerintem magáért beszél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, fog tetszeni, ha ezt a filmet nézitek meg. Nem kicsit rizikós, hogy végül bejön-e, de ez sok filmnél így van :)

Végül ezt néztük meg, és igazán remek filmnek tartanám, ha kicsit másként zárják le.

Annyira szépen haladt előre a történet, megmutatva, hogy nyit a világra a lánnyal együtt Oldman is, ahogy egymást húzták ki a lelki nihilből, és ehhez képest arculcsapás volt számomra is a befejezés, hogy mindez csak átverés és az öreg haver részéről bosszú volt, nemcsak a főhősnek. Nem azzal van bajom, hogy nem jött össze a nagy boldogság, mert nem is vártam happy endet, de ez a kitervelt összeesküvés így annyira lesújtó volt, hogy magam is kiábrándultságot éreztem.

Szóval úgy is mondhatjuk, hogy túl hatásos lett a vége. Viszont a címe nagyon találó. :)

 

Te is úgy értetted egyébként, hogy

minden előre ki volt tervelve, a srác kibérelte a házat, odaküldte a csajt és a gondnokot, hogy játsszák el a sztorit, és a csaj bolondítsa el Oldmant, és a cél, a képek megszerzése, már az elejétől fogva megvolt?

 

 

 

Forrest Gump

Nem egy mai film, de már jóideje fontolgattam a megnézését, így megtettem..... aztán mégegyszer. Nos, ilyen jó elegyű filmet is ritkán lát az ember. A történelmi jelentőségű jelenetek, amiknek Gump nem tudja felfogni a jelentőségét, egyszerűen zseniálisan voltak megoldva. A szerelmi történet és a színészi alakítások is nagyon ügyesen vannak megoldva, Hanks nagyon jól játssza az együgyű, 75-ös IQ-val rendelkező emberkét. Végig azt éreztem, hogy milyen rugalmasan halad az időben a film, és a hossza ellenére igenis tartalmas darab, mindig történik valami. Ilyen "időutazós" filmet se láttam még, nagyon tetszett.

Nagyon régen láttam, de annak idején nagyon szeretettem. Most, hogy szóba hoztad, kedvet is kaptam hozzá. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2015: szuperhős-filmek és értelmetlen folytatások (lásd Függetlenség napja 2, Jurassic Park 4 stb.) tömkelege, a felhozatalból csak az EP7-et és az Assassin's Creedet várom.

Miért volt ez valamikor másképp? :D

Én azért várok párat. :) SzupiBecci, 007, WarC, Avengers de persze a legjobban a SWt. :) Ezek szinte biztos jók lesznek. :) (Ha valamelyik nem, popcornnak akkor is) :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.