Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ez azoknak a szempontjából biztos tuti akik látták a filmet, de akik nem azok joggal gondolhatják, hogy spoiler.

Na de ezt Dzséjt írta, aki allergiás a spoilerkedésre (ez a tény csak elmondja, hogy mennyire spoiler vagy nem) ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azoknak a szempontjából biztos tuti akik látták a filmet, de akik nem azok joggal gondolhatják, hogy spoiler. Persze utána hatvanhét hsz -ben lehet tisztázni, hogy de mégse az.... Mindegy, megnézem és írok valamit róla.

Tehát tegyem spoilerbe, ami nincs is a filmben, ergo nem lehet spoiler, mindezt azért, nehogy valaki azt higgye, hogy spoiler. Bocs, de ennek se füle, se farka. Nem feltételezhető azok részéről, akik nem látták a filmet, hogy azért nincs joggal spoilerben, mert nem spoiler?

 

Na de ezt Dzséjt írta, aki allergiás a spoilerkedésre (ez a tény csak elmondja, hogy mennyire spoiler vagy nem) ;)

Sajnos én is szoktam hibázni, lőttem már le poénokat akaratlanul, így maga a személy nem feltétlen biztosítja, hogy amit leír, az nem spoiler.

 

Jó mondjuk részemről ez a két sánta ló versenyének az esete, de az Avengersnél érdektelenebb városromboldát én még nem igen láttam. Itt legalább hihető, hogy a gonosz tud ártani. Az Avengersben az űrlények olyan elképesztően bénák hogy az egyik főhős anélkül nyilazza őket hogy oda nézne.

 

Az épületeknek legalábbis tudott. :)

Az Avengersben legalább a tényleg béna idegenek bírtak szerencsével. Rogers sikerült meglőni, Thort is megsebezték, Stark kis híján meghalt, és még egy pillanat erejéig Hulkot is bele tudták lőni a betonba. Nálam ez elvette a teljes tétnélküliség élét. Itt viszont a főgonoszok totál random működtek. Ott van pl. az a csaj Zod táborából. Vonatokat hajigál, helikoptereket köp le az égről, de a minden tervüket dugába döntő repülőt nem tudja elintézni. Ott be kell mennie a belébe, elvánszorogni nehezen a pilótafülkébe és még ott is bambulni egy sort, míg a tök mezei kiskatona benyögi erőltetett visszavágását. Eh... Mi lett volna, ha minden teketória nélkül megragadja a gép farkát, megpörgeti és az egyik házhoz vágja, vagy elhajítja a Napba? Sajnos az ilyen húzásokkal drasztikusan leértékelték a főgonoszokat.

 

Persze, ahogy írtad, mindkettő a két sánta nyihaha esete, szóval annyira nem oszt, nem szoroz. Mint ahogy sajnos a legtöbb szuperhősfilmben ez a helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Man of Steel.

 

Remek film a képregény adaptációk között. Egy percig nem unatkoztam. A röhejes elődökre köröket ver, főleg látvány terén de egyébként minden másban is. Meglátszik, hogy Nolan keze benne van. Kategóriájában mindenképpen top filmnek mondanám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttad a 2006-os Superman Returns-t? Az ha jól rémlik azért annyira nem volt röhejes, bár mély nyomokat nem hagyott bennem (kb. úgy ahogy ez se).

 

Én nemrég tekintettem meg a 2006-os Superman-t. Szerintem bántóan egyszerű film, Kevin Spacey jeleneteiben volt egy-két jó poén, a romantikus szál ellenben már önmaga paródiája volt... Superman is túl színpadiasnak hatott nekem. Nem nagyon szeretem a mai szuperhősfilmeket (Vasember és társaik), de azok ennél merőben komplexebb történettel és viszonyrendszerrel dolgoznak.

 

:clap:

 

Az egyik - hanem a - kedvenc magyar filmem. Viszont az ajánláshoz én azt is hozzátenném, hogy azoknak ajánlom, akik ismerik a történelmet. Mármint a magyart, és főleg a kommunizmus időszakát. Múltkor elkövettem azt a hibát, hogy olyasvalakinek reklámoztam, aki egyáltalán nem ismeri a korszakot: a poénok jelentős része előtt értetlenül állt.

 

Egyébként pedig fenomenális. Az Ötödik pecsétet nem ismerem, de ha szerinted az még ennél is jobb, mindenképpen megnézem.

 

Az igaz, hogy kell hozzá egy bizonyos fokú történelmi ismeretanyag, de ez inkább a finomabb hangolású poénokra igaz, a humor nagy része (főleg a Pelikán - Bástya elvtárs koordináta-rendszerben) könnyen értelmezhető. Szerintem itt az is fontos, hogy úgy akarok e leülni elé, hogy érteni is akarom, vagy csak nevetek... én mai szemmel is nagyon tudom értékelni ezt az alkotást, úgyhogy szerintem abszolút időtálló film.

Az ötödik pecsétről annyit, hogy egy más stílusú mozi, mint ez, de komoly súlya van a történetnek. Mindenképpen ajánlani tudom, egyébként Őze ott is hatalmasat alakít!

 

Az ötödik pecsétet én is tudom ajánlani, mert nagyon jó film. Ráadásul moziban volt szerencsém látni, a szomszéd városban szervezetek egyik évben régi magyar filmek sorozatot.

 

Nem tudom hol volt ez, de ha lesz még ilyen, kérlek írd be ide a fórumra. Szeretem a régi magyar filmeket, szívesen elmennék egy ilyenre. :)

 

Egyébként van egy folytatása is, a Megint tanú, de azt nem ajánlom senkinek. Az ötödik pecsét szintén nagyon jó film.

 

Azt nem láttam, de máshol se hallottam túl biztató véleményeket róla...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a hónap elején voltam Herkules forgatáson, azt kell mondanom, The Rock jó arc, egyáltalán nem veszi magát körül testőrökkel (persze nem is lenne rá szüksége :D ), így a statiszták, rajongók számára megközelíthető. :)

Hoppá, és mi szereped volt a forgatáson? :)

Szépen is nézne ki, ha Herkules testőrökkel venné körül magát :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttad a 2006-os Superman Returns-t? Az ha jól rémlik azért annyira nem volt röhejes, bár mély nyomokat nem hagyott bennem (kb. úgy ahogy ez se).

Sajnos de, sőt, annyira a régi filmeket akarták feleleveníteni, hogy pont ugyanolyan, csak modern köntösben fájóbb a dolog (oké, annyira nem röhejes, mint a 3-4, azokat alulmúlni azért már nagyon sok tehetség kellene). Már ha úgy tekintünk rá, mint mondjuk a Man of Steelre, vagyis komolyan vesszük a film keretein belül. Viszont, ha úgy nézünk rá, hogy egy megkésett '70-es, '80-as évekbeli Superman folytatás, akkor ez a röhejesség a bája lesz.

 

Mai pótlásaim (szépen, lassan beérem 2013-at :D).

 

The Hunger Games: fogalmam sincs, hogy milyen az általános megítélése ennek a filmnek, de nekem személy szerint baromira tetszett. Régóta a gépemen csücsült, de eddig annyira nem érdekelt, hogy elolvassak néhány véleményt róla. Az Escape Plan előtt ment a második rész előzetese, az hozta meg hozzá a kedvem. Kellemes, szórakoztató mű, ami finoman (nem látni fejeket hullani), de a maga módján mégis durván (de azért levágják a fejeket), jó értelemben vett dühítően ábrázolnak egy igen gáz, megosztott világot. A regényhez is meghozta a kedvem, bár arról azért kérnék egy véleményt a könyv topicban, ha netán valaki olvasta.

 

The Amazing Spider-Man: sokkal jobban tetszett, mint a Raimi-féle változat, de ez sem tudta megszerettetni velem póki karakterét. Maga a figura jó lenne, ha nem állandóan valami irritáló csávó játszaná, irritálóan megírt szerepben. Látványos, akció dús, de Spider-Man is marad ott, ahol Superman, az érdektelenség homályában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Hunger Games: fogalmam sincs, hogy milyen az általános megítélése ennek a filmnek, de nekem személy szerint baromira tetszett.

Én anno Donát ajánlása után hajtottam fel a filmet. Szerintem is baromi jó. Épp most készülök összerakni egy top40-es listát a tavalyi év legjobbjaiból és ez tuti szerepelni fog rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom hol volt ez, de ha lesz még ilyen, kérlek írd be ide a fórumra. Szeretem a régi magyar filmeket, szívesen elmennék egy ilyenre. :)

Nem is a hol, inkább a mikor lényeges, kb. 10 éve, szóval akkori egyszer alkalom volt :)

 

Ody, a Man of Steelről kizárólag csak tőled jött pozitív kritika, jól meg is leptél vele.

 

Az én gépemen is ott ült a Pacific Rim napok óta, gyorsan megnéztem. Nem hoz semmi extrát, azt viszont nagyon szórakoztatóan és látványosan teszi, jó film volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Hunger Games: fogalmam sincs, hogy milyen az általános megítélése ennek a filmnek, de nekem személy szerint baromira tetszett. Régóta a gépemen csücsült, de eddig annyira nem érdekelt, hogy elolvassak néhány véleményt róla. Az Escape Plan előtt ment a második rész előzetese, az hozta meg hozzá a kedvem. Kellemes, szórakoztató mű, ami finoman (nem látni fejeket hullani), de a maga módján mégis durván (de azért levágják a fejeket), jó értelemben vett dühítően ábrázolnak egy igen gáz, megosztott világot. A regényhez is meghozta a kedvem, bár arról azért kérnék egy véleményt a könyv topicban, ha netán valaki olvasta.

Én is kb. egy hónapja láttam először, tudva, hogy hamarosan itt a folytatás, és mert én csak jót hallottam róla a környezetemből + a szinésznőt is nagyon megkedveltem a Napos oldal c. filmből. Nekem is nagyon tetszett. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, a Man of Steelről kizárólag csak tőled jött pozitív kritika, jól meg is leptél vele.

Ami azt illeti, nincs egy hete, hogy írtam a filmről, ráadásul kimondottan pozitívat. ;) De ha jól emlékszem, pl. Riddick és kudar tetszését is elnyerte anno...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami azt illeti, nincs egy hete, hogy írtam a filmről, ráadásul kimondottan pozitívat. ;) De ha jól emlékszem, pl. Riddick és kudar tetszését is elnyerte anno...

Így van. :) Ezért is néztem meg. Kicsit meglepett, hogy a kemény mag ennyire lehúzta. Nem bántam meg a rá áldozott időt, szerintem kiváló film. Nem az agyatlan képregény filmek közül való.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól emlékszel Sky, egyébként is többnyire arról írok, ami tetszett, ami nem arra ritkán fecsérlek időt és karaktert. Felesleges.

Apropó... épp ma este néztem meg újra (Man Of Steel). És még mindig jó volt! Nem Nolan-féle TDK Trilogy szint, de nem is vártam tőle soha olyan szintet.

 

A The Hunger Games-en is remekül szórakoztam. A 2. rész már moziban nézős lesz.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én anno Donát ajánlása után hajtottam fel a filmet. Szerintem is baromi jó. Épp most készülök összerakni egy top40-es listát a tavalyi év legjobbjaiból és ez tuti szerepelni fog rajta.

Örülök, hogy adsz az ajánlásomra. :)

 

És ha már itt tartunk, hadd ajánljak egy másik filmet, bár ez más témájú/típusú: egy megható, életszerű film egy meglehetősen elrugaszkodott alapszituációjú filmtől. Ez pedig az Időről időre. Aki látta az Igazából szerelmet, és tetszett neki, annak mindenképpen ajánlom, de azoknak is, akik szeretnének egy Életrevalókhoz hasonló filmélményből részesülni.

 

Egy ízig-vérig brit film, aminek szerintem nagyon szép mondanivalója van, remek színészekkel (Bill Nighy, Rachel McAdams) és meglehetősen megható. Férfiasan bevallom, én is megkönnyeztem. Ritkán készül ilyen szívmelengető alkotás ilyen magas színvonalon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, ez az én érdeklődésemet is felkeltette. Be lesz pótolva.

 

Anno a te ajánlásodra néztem meg a The Help-et is, és szuper volt! :)

Hasonló színvonal, más az alaptéma, de mindkettő komoly mondanivalóval ellátott film, jó színészekkel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Acélmanust illetően sorry, de bennem tényleg az maradt meg, hogy pozitívat nem igazán olvastam róla :oops:

Ody, a kemény mag azért húzta le, mert tényleg rossz film :P

Ez pedig az Időről időre.

Már kinéztem magamnak október elején, csak mozi környékére nem jutok el :( Már három néznivaló film is akad, fogalmam sincs, hogy fogom őket gyorsan pótolni...

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ezt akartam mondani amit Bomarr, hogy ebből nem derül ki, hogy ez látvány film lenne, de ennél nem is ez lesz a fő cél szerintem.

Ha tényleg ebből a képregényből lesz akkor tetszeni fog nekem. Valahol még most is megvan, azt hiszem előkeresem. :)

X-Men_v1_141.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.