Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én is remélem. Ráadásul ezek az X-men származék emberek (vagy kik) mennyire kilógnak a sorból, te jó ég. :facepalm:

 

Azok a "származékok" a képregényekben oszlopos tagjai a Bosszúállóknak, főleg Scarlet Witch.

 

 

Ezzz ütős lesz!!!

Kiváncsi vagyok min balhézik össze Vasember és Hulk, mivel huzza ki a gyufát Thor-nál Tony és hogy mi képes összetörni Kapi pajzsát?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a képregényfilmek unalmasak. Roppant felszínes az összes, az ellenségekről már nem is beszélve (főleg, hogy a legtöbbjüket már láttuk képregényben). Alap, hogy valami hatalmas nagy k*csögöt ki kell találni aki ellen lehet harcolni. Ebben az a baj, hogy ez filmről filmre egyre nagyobb volument kíván. Ez teljesíthetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a képregényfilmek unalmasak. Roppant felszínes az összes, az ellenségekről már nem is beszélve (főleg, hogy a legtöbbjüket már láttuk képregényben). Alap, hogy valami hatalmas nagy k*csögöt ki kell találni aki ellen lehet harcolni. Ebben az a baj, hogy ez filmről filmre egyre nagyobb volument kíván. Ez teljesíthetetlen.

Naná, hogy a képregényfilmben a képregényben látott ellenfelek jelennek meg. Minden szereplő a képregényekből avanzsál át, azért képregényfilm. Ráadásul nem kell már kitalálni őket, a legtöbbjük már 30-40 éve ki lett találva.

Na meg, hogy is volt az az unalom és felszínesség a The Dark Knight-trilógiával és a Man of Steellel? Azok is képregényfilmek ám, és az azokban lévő ellenfelek, hősök és mellékszereplők is a képregényekből jöttek, és nem mellesleg, azokban is egyre nagyobb k*csögöt hoztak be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TDK -nál már ez nem is nagyon működött mert Joker annyira zseniális lett, hogy azt nem lehetett überelni. Persze tudom, hogy ezek a filmek miként működnek de sajnos ez engem nem tud megérinteni mélyebben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk én sosem várok eget rengető mondanivalót ezektől a filmektől, de nem is azért készülnek. Látványos, poénos, badass 2 óra, ami az egyszerűségével szórakoztat... a helyükön kezelve szerintem meglepően jók is tudnak lenni. Számomra pl. egy Guardians of the Galaxy semmivel nem nyújtott kevesebbet egy Avatarnál. Ez nem rossz teljesítmény, ha figyelembe vesszük, hány tucat film létezik már ugyanebben a kategóriában. Amíg fenn tudják tartani az érdeklődést, addig szerintem semmi probléma nincs ezekkel a filmekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tutinak ígérkezik ez az új bosszúállós múvi. :rock:

 

 

Én is szeretem az Alien 4-et. Jobban mint a harmadik részt. Nekem főleg Ron Perlman karaktere jön be.

Én is őt komálom a negyedikben a legjobban.

 

- Pont a Föld. Az a sz*rfészek.

- Ha jó időt akarunk futni hagyjuk itt a bicebócát. Bocs haver.

- Megöllek! Tudod értelmezni?! Vagy rajzoljak egy folyamatábrát?!

 

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel ők is a Marvel univerzum részei, így nem értem, miért lógnának ki? Az, hogy a filmekben eddig nem mosták őket össze annyira, attól még egymás mellett kell lenniük. A képességük sem valami kilógó, hiszen ott van Thor már a kezdetek óta, mellette Malekith, Loki, Ronan, mind "mágikus" képességekkel bírnak. És a beszélő fa és a harci mosómedve is ebben a sorban ül. Stb. Hogy a S.H.I.E.L.D.-ben feltűnő szuperemberkékről már ne is tegyünk említést.

A filmekben bemutatott világtól idegenek. Ez nem az X-men sorozat, szerencsére, mert azt speciel utálom A főbb szereplők az Avengers előtt kaptak külön filmet, szépen fel lettek vezetve (talán csak Sólyom volt a kivétel, ő csak egy rövidke szerepet kapott a Thorban, a Fekete Özvegy pedig az Ironmanbe lett belesűrítve). Ezek viszont kvázi a semmiből lettek előkapva, egy bónusz jelenetet leszámítva, és szerintem totál elütnek a filmes világtól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk én sosem várok eget rengető mondanivalót ezektől a filmektől, de nem is azért készülnek. Látványos, poénos, badass 2 óra, ami az egyszerűségével szórakoztat...

Csak éppen szórakoztatás és szórakoztatás között is van különbség :) Szeretem a képregényfilmeket, de általában azok szoktak jól sikerülni, amelyek nem csak a rombolásról szólnak.

 

Ezek viszont kvázi a semmiből lettek előkapva, egy bónusz jelenetet leszámítva, és szerintem totál elütnek a filmes világtól.

Egy kicsit még nekem is szoknom kell, de meglátjuk, hogy a filmben hogyan fognak működni.

Remélem, a pasas lesz fele olyan cool, mint a legutóbbi X-menben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmekben bemutatott világtól idegenek. Ez nem az X-men sorozat, szerencsére, mert azt speciel utálom A főbb szereplők az Avengers előtt kaptak külön filmet, szépen fel lettek vezetve (talán csak Sólyom volt a kivétel, ő csak egy rövidke szerepet kapott a Thorban, a Fekete Özvegy pedig az Ironmanbe lett belesűrítve). Ezek viszont kvázi a semmiből lettek előkapva, egy bónusz jelenetet leszámítva, és szerintem totál elütnek a filmes világtól.

Pont az a bónuszjelenet az alapozó, a többit meg majd kibontja a film. Mivel valószínűleg semmivel sem lesznek főbb szereplők, mint Black Widow vagy Hawkeye voltak az Avengersben, nem is értem, minek kéne rájuk külön filmet áldozni.

Vízió meg még a trailerben sincs benne, pedig ő is csatlakozik a csapathoz.

 

Nem kell mindenkinek külön filmet csinálni. A Guardians karakterei is a semmiből jöttek, hiszen egyiküknek sem volt előzményfilmje. Falcon az Am. Kap. 2-ben is a semmiből jött, ahogy az Avengersben Hawkeye sem volt éppen több előzménnyel megáldva, mint e két személy. Azt meg még mindig nem értem, miért ütnek el az MCU világától? Miben ütnek el? Ruhájukban, képességeikben, jellemükben? Mert kettőben semmi kirívó nincs, a jellemüket meg még nem ismerjük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont az a bónuszjelenet az alapozó, a többit meg majd kibontja a film. Mivel valószínűleg semmivel sem lesznek főbb szereplők, mint Black Widow vagy Hawkeye voltak az Avengersben, nem is értem, minek kéne rájuk külön filmet áldozni.

Vízió meg még a trailerben sincs benne, pedig ő is csatlakozik a csapathoz.

 

Nem kell mindenkinek külön filmet csinálni. A Guardians karakterei is a semmiből jöttek, hiszen egyiküknek sem volt előzményfilmje. Falcon az Am. Kap. 2-ben is a semmiből jött, ahogy az Avengersben Hawkeye sem volt éppen több előzménnyel megáldva, mint e két személy. Azt meg még mindig nem értem, miért ütnek el az MCU világától? Miben ütnek el? Ruhájukban, képességeikben, jellemükben? Mert kettőben semmi kirívó nincs, a jellemüket meg még nem ismerjük.

 

Nem tudok mást írni, minthogy nekem túl X-menesek. A korábbi szereplőknél nem éreztem ilyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor mi lesz majd, ha a Fox végre lekattan az X-men jogokról, és az MCU-ba is be tudják mesélni Magnetót vagy Wolverine-t, esetleg a komplett X-men csapatot. :) Mert biza Wolverine tagja volt egy ideig az Avengersnek, szóval ha a Marvelhez visszakerülnek a jogok, tuti meg fog jelenni - már ha akkor még futnak majd MCU filmek. Mint ahogy valószínűleg amint kiesik a Sony kezéből a Spider-Man jogai, Peter Parker is megjelenik az MCU-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is őt komálom a negyedikben a legjobban.

 

- Pont a Föld. Az a sz*rfészek.

- Ha jó időt akarunk futni hagyjuk itt a bicebócát. Bocs haver.

- Megöllek! Tudod értelmezni?! Vagy rajzoljak egy folyamatábrát?!

 

:D

 

Hatalmas dumái vannak. :lol:

 

 

Milyen X-Men karakterről van szó az új Avengers-filmben? Nekem a trailerben nem tünt fel ismerős arc az X-Menből.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hatalmas dumái vannak. :lol:

 

 

Milyen X-Men karakterről van szó az új Avengers-filmben? Nekem a trailerben nem tünt fel ismerős arc az X-Menből.

Higanyszál és a Skarlát Boszi.

Higanyszál benne volt a legutóbbi Xmen filmben, csak nem ez a színész alakította.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor mi lesz majd, ha a Fox végre lekattan az X-men jogokról, és az MCU-ba is be tudják mesélni Magnetót vagy Wolverine-t, esetleg a komplett X-men csapatot. :) Mert biza Wolverine tagja volt egy ideig az Avengersnek, szóval ha a Marvelhez visszakerülnek a jogok, tuti meg fog jelenni - már ha akkor még futnak majd MCU filmek. Mint ahogy valószínűleg amint kiesik a Sony kezéből a Spider-Man jogai, Peter Parker is megjelenik az MCU-ban.

Értem és tudom is, de nem tetszik a képregény irány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Higanyszál és a Skarlát Boszi.

Higanyszál benne volt a legutóbbi Xmen filmben, csak nem ez a színész alakította.

 

Köszi. Kb 3 hete látttam a filmet de nem emlékszem senkire akit így szólítottak volna hogy Higanyszál. Mit tudott ő?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üzentem Döminek, s meg is válaszolta. Ahogy gondoltam, a válasz, nem. Más volt a BD és más a DVD alapanyaga.

Köszönöm a közbenjárást! Láttam a szomorú hírt..Így nem ér többet az eredeti mint a letöltött.(Még idén legalábbis) :para:

 

Más:

Avengers 2 trailer: Ahhoz képest, hogy Hulk mit szedett le egy öklössel az első részben

furcsállom, hogy ellenfél egy Stark robot-páncél

:hmm:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. Kb 3 hete látttam a filmet de nem emlékszem senkire akit így szólítottak volna hogy Higanyszál. Mit tudott ő?

Ő volt a gyorsan futó srác. Elsősorban az "X-men univerzumhoz" tartozik (ő Magneto fia), de a képregényes Avengers-nek is oszlopos tagja, így történhetett, hogy mindkét sorozatban szerepelhet - bár az MCU művekben nem utalhatnak rá, hogy mutáns, sem arra, hogy ki az apja :hehe: . Skarlátboszival is hasonló a helyzet, csak őt a Fox még nem vette elő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más:

Avengers 2 trailer: Ahhoz képest, hogy Hulk mit szedett le egy öklössel az első részben

furcsállom, hogy ellenfél egy Stark robot-páncél

:hmm:

 

A sima Vasember-páncélban Thor sem tudott igazán kárt tenni, pedig ugyanolyan erős, mint Hulk. Ezt a páncélt meg valószínűleg kifejezetten Hulk ellen építi Stark. Legalábbis a páncél neve Hulkbuster, és a képregényekben az első variánst azért építették, hogy elpusztíthassák vele Hulkot, ha a szükség úgy hozza.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő volt a fiatal nagyon gyors csávó :)

 

 

Ő volt a gyorsan futó srác. Elsősorban az "X-men univerzumhoz" tartozik (ő Magneto fia), de a képregényes Avengers-nek is oszlopos tagja, így történhetett, hogy mindkét sorozatban szerepelhet - bár az MCU művekben nem utalhatnak rá, hogy mutáns, sem arra, hogy ki az apja :hehe: . Skarlátboszival is hasonló a helyzet, csak őt a Fox még nem vette elő.

 

Köszönöm. Ez a Magneto fia meg érdekesnek hangzik. Ki az anyja? Van valami oldal ahol az X-Men összes karakteréről van info, múlt családi kapcsolatok kapcsán?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van valami oldal ahol az X-Men összes karakteréről van info, múlt családi kapcsolatok kapcsán?

Hidd el, nem akarsz te ebbe mélyen belemenni. Az alatt a 70 év alatt amióta van Marvel - egy kis túlzással élve - már mindenki kavart mindenkivel, és mivel ezek a filmek sokszor (vagy inkább általában) csak lazán követik a forrás anyagot, nem is érdemes mélyebben belemenni ezekbe a dolgokba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ha mégis érdekel, két jó kis wiki van:

Marvel képregényes adatbázis.

 

Marvel filmes adatbázis.

 

Quicksilver és Scarlett Witch anyja egy cigány nő volt, Magda. Miután megszülte az ikreket, meghalt. Magneto csak később értesült a gyerekeiről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont itt egy példa, hogy a filmesek mennyire kakilnak a forrásanyagra:

 

1) Küklopsznak (Scott Summers) a képregényben van egy öccse Plazma (Alex Summers). Na mármost az X-Men 1-3 a 2000-es évek környékén játszódik, és itt Küklopsz olyan 25-30 éves lehet, ergo olyan 1970 körül született. Plazma feltűnt az X-Men: First Class-ban, ami a kubai válság idejében játszódott, és akkor volt kb. 20 éves, ergo olyan 1942 körül született. => Kizárt, hogy Scott Alex bátyja legyen.

2) Az eheti Shieldben feltűnt egy ügynök, aki a képregényben Sólyomszem felesége volt. Na, itt közte és Sólyomszem közt soha nem volt semmi, ehelyett a csaj Lance Hunter ex-e lett.

 

 

És ez csak két példa, hogy miért nem lehet 100%-osan (de még 50%-osan) hagyatkozni a képregényekre

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Marvel ás DC képregényekben egyaránt annyi Alternatív Univerzum, Idősik létezik, hogy rengetegféle eredettörténet is van, a filmek meg tényleg egy kissé vagy olykor nagyon más megközelítést alkalmaznak így történhetett meg, hogy:

 

 

 

Farkas egyik legádázabb ellenfele a testvére a filmek szerint, Tony Stark felvállalja a világ előtt, hogy ő Vasember vagy, hogy a Hangya (Hank Pym) nem alapító tagja a Bosszúállóknak és egyébként képregények szerint Ultron is az ő "érdeme" és még hosszan lehetne sorolni a különbségeket.

 

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.