Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

B*ssza meg az is az anyját, aki nem hozza be hazánkba a Guardians of the Galaxy-t BD-n. :fuck2::fuckoff: Abszurdisztán 2014, köszöntjük kedves utasainkat. :angry:

Külföldön érdemes szétnézni, hátha van valamelyiken magyar felirat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még csak most szembesültél vele??

Igen, csak ma olvastam a DVDExtrán. Az elmúlt napokban nem nagyon voltam netközelben. Boldog tudatlanság volt az. :(

Reagálni minek? Pont le van sz*rva a vásárló, minek érdeklődik? Azért remélem, hogy nem a Disney, bár kitelik belőlük - ugyanakkor eddig én jelét nem láttam annak, hogy ilyen lépésre szánnák el magukat, ellenben a ProVideo évek óta egyre rosszabb.

 

Gondolom ennyire pang a piac és nem fogynak a BD-k.

Lehet, mondjuk nem csoda, amilyen árak néha vannak. Amilyen gáz ma Abszurdisztánban a helyzet, az emberek már nem igazán vásárolhatnak BD-t. BD-t? DVD-t sem! Én szerencsés vagyok, hogy nekem ez jelenti a gondot (a legkisebb gondot, hisz nekem is van éppen elég ennél nagyobb gondom). De akkor is, legalább valami korlátozott példányszámot, vagy valamit. Mégsem valami B kategóriás filmről, vagy valami bukott cuccról van szó, hanem 2014 egyik legsikeresebb filmjéről. Ráadásul ezt nem kiadni a karácsonyi szezonban?

Bosszantó, főleg, mert az MCU filmek az első olyan széria, ami már csak BD-n van meg. Mindegyik rész, erre nuku GotG. Oké, én még megrendelem külföldről, szinkronnal amúgy sem nézném meg, a feliratra meg hál' isten már nem szorulok rá. De apám is szereti ezeket a filmeket, így neki kellene a magyar szinkron. Mondjuk hátha külhonban valahol rákerül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...nuku GotG. Oké, én még megrendelem külföldről, szinkronnal amúgy sem nézném meg, a feliratra meg hál' isten már nem szorulok rá. De apám is szereti ezeket a filmeket, így neki kellene a magyar szinkron. Mondjuk hátha külhonban valahol rákerül.

Hihetlen és bosszantó egyetértek, de megoldjuk. A jó öreg dvd remélhetőleg 5.1-es szinkronja olyan jól fog virítani egy külföldi 1080p BD-rip-en az nmagról, hogy öröm lesz nézni a faterral.

Én is ebből adok majd az enyémnek!

Egyébként -szarkazmussal jegyzem meg-, hogy lehet ez a legújabb taktika a mozibakényszerítésre:

Az ember nem tudhatja mi lesz. Így azt kell mondjam valóban egyszeri, egyedi és megismételhetetlen élmény volt a film 3D-ben a moziban a nyáron. Kár lett volna kihagyni..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

B*ssza meg az is az anyját, aki nem hozza be hazánkba a Guardians of the Galaxy-t BD-n. :fuck2::fuckoff: Abszurdisztán 2014, köszöntjük kedves utasainkat. :angry:

 

Most láttam a Vox facebook oldalán:

 

"A Pro Video hivatalos reakciója A galaxis őrzői Blu-ray körüli helyzetre:

 

Tisztelt Vásárló!

Ezúton szeretnénk tisztázni a The Walt Disney Company magyarországi Blu-ray kiadványai körül kialakult helyzetet.

Mérhetetlenül csalódottak voltunk, amikor az első információk eljutottak hozzánk azzal kapcsolatban, hogy A galaxis őrzőivel kezdődően a Walt Disney új filmjei Magyarországon nem jelenhetnek meg Blu-ray formátumon. Hosszú hónapokon keresztül tárgyaltunk a Disney illetékeseivel, de sajnos minden erőfeszítésünk ellenére sem tudtuk elérni, hogy meggondolják magukat. A döntés hátterében a Disney tájékoztatása alapján költséghatékonysági megfontolások állnak, azaz címenként nem fogy annyi Blu-ray lemez a hazai piacon, hogy a Disneynek megérje a magyar változatot elkészíteni. Ezzel természetesen pont azokat a rajongókat, gyűjtőket hozzák kellemetlen helyzetbe, akik hajlandóak legális forrásból megvásárolni a kívánt termékeket...

A forgalmazók lehetőségei nagyon korlátozottak egy ilyen helyzetben, alapvetően egyáltalán nincs beleszólásunk abba, hogy mely filmek, mikor és milyen formátumban jelenhetnek meg.

A fenti döntéssel kapcsolatos észrevételeiket, panaszaikat az alábbi e-mail címen tehetik meg:

registration@disney.hu

A Pro Video továbbra is minden tőle telhetőt megtesz, hogy az elérhető legnagyobb választékkal, változatos termékekkel (pld. díszdobozos/többlemezes kiadvány, future pack, rendezői változat, digi-book stb.) és izgalmas akciókkal álljon partnerei és vásárlói rendelkezésére.

Üdvözlettel,

Pro Video Film & Distribution Kft."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A galaxis őrzőivel kezdődően a Walt Disney új filmjei Magyarországon nem jelenhetnek meg Blu-ray formátumon.

 

 

Akkor az új Star Wars filmek is itthon csak DvD-n jelennek meg ezentúl... :para::(

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tuti, hogy egy Star Wars filmet már nem vagyok hajlandó dvd-n nézni. De mondjuk manapság már mindent (sorozatot/filmet) minimum 720p-ben nézem.

 

Innentől kezdve egyetlen régiós kiadvány sem kap magyar vonatkozást. Búcsút mondhatunk hát a Marvel-filmek, a Pixar-rajzfilmek és a Star Wars-epizódok magyar felirattal és/vagy szinkronnal ellátott változatainak.

http://aeonflux.blog.hu/2014/11/19/blu-ray_ami_holtan_erkezett

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben nálunk az Alien-filmek vagy évente kapnak új diszdobozos Blu-ray kiadást. Most karácsonyra jön egy újabb. Nem tudom ki hozta meg ezt a döntést, de a k*rva anyját. Én tuti irok a kérdéses e-mail címre. Annak ellenére is, hogy nem velem csesznek ki, mert én már kezdek rászokni a külföldi Blu-ray rendelésekre, TV-sorozatok ugyanis egyáltalán nem jönnek nálunk, tehát például Trónok harcát csak DVD-n nézhetnék Doctor Who-t meg sehogy se, ha a legális magyar piaci lehetőségeke hagyatkoznék. És azzal például eleve nem számoltam, hogy a Rebels-t valaha is itthon kihoznák.

 

De az hogy itthon ne jönnének ki a nagy címek Blu-ray-ei sikeresen.... oké nem látom számokat, de látom a tényt hogy a többi stúdiótól folyamatosan jönnek a friss filmek. Biztos nem könyöradományból. Egyelőre azért valahogy csak el lehet adni huszadszorra is például az Alien-diszdobozokat. (ugyanakkor mondjuk a Gyűrűk Ura trilógia bővitett kiadása például Blu-ray-en nem jelent meg nálunk, ami szintén vicc)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem a megjelenésig hátralévő kb. másfél év alatt lesz valami pozitív változás (na jó, kéz a biliből kivéve....). Belegondolva a Disney címei (SW, MCU, Pixar pl.) pont még a kis piacocskánkon is talán kelendőbb termékek közé tartoznak, így nem csak a rajongók, gyűjtők szívnak, hanem azok is, akik csupán néhány kedvencet vagy, vagy ha már drága, akkor legalább referencia értékű lemezt vásárolnak. Így is rengeteg (több stúdiótól származó) jó cím nem érhető el kéken (LOTR-bővített, hahó! Egy angol áruházból láttam egy képet, halomban állt, hazai pénztárcához képest is p*csa pénzért), de a SW vagy/és Marvel rajongóknak is szép lesz feltenni a DVD-t a teljes BD kollekció mellé, miközben magról csorog az mkv...

Szerkesztve: - reaper
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt, a k*rva anyjukat. Másrészt, éljen az internet, amíg nincs netadó. Már így is szemezgettem pár sorozattal (TCW, Chuck, Firefly) Azért én is írok majd erre a címre, csak, hogy érezzék a törődést.

 

Közben nálunk az Alien-filmek vagy évente kapnak új diszdobozos Blu-ray kiadást.

De tényleg, ha nem vagyunk elég nagy piac a BD-hez egy-egy filmre, hogy-hogy megéri behozni hozzánk a negyedik(!!!) Alien díszdobozos BD-t, nem beszélve a folyamatosan a piacon lévő filmenkénti példányról? vagy a harmadik Jurassic Park díszdobozt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az a kérdés, Dzséjt, amire nem kapsz választ!

 

Mindamellett, hogy borzasztóan elkeserít a hír, nagyon remélem, hogy a többi kiadó nem követi a Disney példáját, és jó ideig kapunk még BD kiadványokat. Főleg a limitált, legteljesebb Interstellar kiadvány érdekel jelenleg! A 3D-s bővített Smaug pusztaságát a Váratlan utazás ugyanezen kiadványa mellé már beszereztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem sok víz lefolyik még a Dunán 2016 április-májusig(kb. ep 7 megjelenés). Vagy a türelmeseknek akár 2020-at is írhatok, mire az új trilógia teljes lesz, talán helyreáll a rend.

A saga BD is például jó ideig szinkron nélkülinek lett hirdetve aztán mégsem úgy lett. (tudom, nem teljesen egyenrangú példa)

Nincs itthon vásárlóerő ez van. Én az xpressen kihagytam 2 évet. Komplett 2012-t és 2013-at is.

Idén összel öszarakattam pár rendelést és érdekes módon dvd-kből, kizárólag 999-ért. 2 kivétel volt: Polar Express BD 3D és Bogyó és Babóca -3. évad(premier megjelenés(1990.-)

A BD-re a gatyám is rámenne, ha lecserélném a dvd gyűjteményemet, így sajnos csak néhány címem van eredeti BD-n..(Saga BD, Avatar bőv, TCW-moizifilm)

Én nem akarom védeni a kiadót, de azzal tisztában vagyok, hogy mi a helyzet a hazai piacon.

Teljes munkatársi, baráti és tágabb családi körömben rajtam kívül 1 embert, -családot- tudok, aki vesz(bár inkább csak vett) eredeti kiadványokat.

Mindenki más hintázik a karosszékben és töltöget, de olyan is van, nem is egy aki töltetget mással magának.-mer nem ért hozzá..

Addig örüljünk míg a filmeket egyáltalán forgalmazzák, mert a következő lépcső, hogy meg sem jelentetik és akkor mozis szinkront kell raknunk a 'mag' mkv-ire...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a helyzet hogy én is ezt látom magam körül, sőt a neten is. Azt hittem a hírre minden filmes fórum robbanni fog, de inkább a vállvonogatás a jellemző. Úgy tűnik ez tényleg csak egy maroknyi embert érint és ők se százával vették a filmeket.

Megjegyzem a Blu-ray megjelenése óta én se vettem túl sok filmet. DVD-ből több száz volt, a kék lemezeken viszont csak 7 sorozat évad és 19 film van meg. A következő fél évre max. 4 újabb kiadvány van betervezve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem még nincs BR lejátszásra alkalmas eszközöm, így Blu-Ray lemezem sincs, mégis aggasztónak találom a helyzetet, mintha csak folytatódna Magyarország elszigetelődése a nyugati világtól. Aggasztó a tendencia, és nem lennék meglepve, ha geopolitikai tényezők is lennének a háttérben. De ezen a ponton be is fogtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem még nincs BR lejátszásra alkalmas eszközöm, így Blu-Ray lemezem sincs, mégis aggasztónak találom a helyzetet, mintha csak folytatódna Magyarország elszigetelődése a nyugati világtól. Aggasztó a tendencia, és nem lennék meglepve, ha geopolitikai tényezők is lennének a háttérben. De ezen a ponton be is fogtam.

 

Ugyanezt érzem én is. Ez már lassan a balkán ha már most nem az. Röhej hogy az sw-t sem fogják kiadni. Nemhogy előre jutnánk hanem megyünk évszázadokat visszafele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet rendelni külföldről. Eddig rendeltem és ezután is fogok. Olcsóbb is.

 

 

Nem mindenki tud angolul ráadásul sokaknak nyelvérzéke sincs hogy megtanuljon, harmadszor az anyanyelvén szeretné élvezni. Elképesztő hova jutottunk 25 év alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem még nincs BR lejátszásra alkalmas eszközöm, így Blu-Ray lemezem sincs, mégis aggasztónak találom a helyzetet, mintha csak folytatódna Magyarország elszigetelődése a nyugati világtól. Aggasztó a tendencia, és nem lennék meglepve, ha geopolitikai tényezők is lennének a háttérben. De ezen a ponton be is fogtam.

Ez baromság szerintem, fölösleges mindenhova belelátni a politikát.

 

Egyszerűen arról van szó, hogy kevés ember engedheti meg magának a BD-t. A Disney most így döntött, remélem mások nem követik a példáját, mert attól függetlenül, hogy nekem nincs egy Blu-ray lemezem se (nem engedhetem meg magamnak, illetve más prioritások vannak az életemben), azt szeretném, hogy minél több ember megtehesse, hogy a kedvenc filmjeit megveszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen arról van szó, hogy kevés ember engedheti meg magának a BD-t.

Igen, és az ország lakóinak átlagkeresete még véletlen sincs összefüggésben a politikával. ;) Az embereknek alig van pénze a jelenlegi helyzet miatt, naná, hogy évek óta inkább kajára költik, semmint BD-re. Az ugyanis nem valami tápláló. A Disney meg naná, hogy kivonul, hiszen szórakoztató cikkeket, azaz filmeket árulnak, nem élelmiszert. Az átlagembernek, akikből jóval több van ebben az országban, mint tehetősből, már luxuscikk a BD, és nem telik rá. És ennek bizony keményen politikai okai vannak. Ha mindig is így lett volna, a Disney nem most vonul ki, hanem mondjuk öt évvel ezelőtt, vagy eleve, be sem jön.

Persze van még az is, hogy a magyar ember jobb szeret ingyen élni, mint fizetni, tehát nálunk a vásárlói kultúra is a béka hátsója alatt van, de azon elsősorban jobb fizetésekkel lehetne segíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de Donát konkrétan aktuálpolitikai helyzetre célzott (nem a gazdaságra utalt, hanem geopolitikára). 2007-ben, amikor megjelent a Blu-ray itthon, ugyanúgy szegények voltak az emberek, mint most. Szerintem a BD akkor is luxuscikknek számított. Sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy amikor 2007-ben megjelent, még az ára is olyan volt, 10000-15000 forintért mérték a mezei kiadványokat. Ezek most harmadannyiba kerülnek már. A fizetés akkori értékéből a mai BD-árakat simán ki lehetne fizetni. Sajnos nem így van, hiába kerül harmadannyiba egy szimpla film, az emberek ma sem tudják megvenni. Azért ez elgondolkodtató.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az átlagkereset nem túl rózsás ettől függetlenül egy ilyen átlagkeresetű ország simán ki kéne tartson egy Blu-ray piacot. Elég csak az okostelefonok vagy a HD Tv-k fogyását nézni. És valszeg ki is tartaná, ha valaki kinyomná az nCore-t meg még pár hasonló oldalt. Szó se róla én se örülnék neki. De amig ingyen ott van szinkronosan 1080p-ben addig a többség inkább nem ad ki Blu-rayre. Itthon ráadásul sokan simán hülyének nézik azt aki filmet vásárol.

Egyébként én például ha nem lenne nCore biztos hogy többet vásárolnék. És nem egy olyan embert ismerek aki soha nem vett Blu-rayt de ott a full HD TV a lakásában és biztos vagyok benne hogy venne filmet ha rákényszerülne, mert nagyon is megtehetné.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudtam, hogy harmadannyiba kerül már (nagyon tájékozatlan vagyok BD kapcsán, be kell valljam). Akkor viszont szerintem Bomarrnak van igaza, a mentalitással van probléma elsősorban, amellett, hogy a rémes gazdasági helyzetet sem szeretném elbagatellizálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre írtam a megjegyzésem a vásárlói kultúráról. :) Bőségesen lenne mit azon is javítani. Viszont én magamon veszem észre, hogy mennyire nincs pénzem BD-re. 2012-ben még 9 BD-kiadást rendeltem, ebből öt díszdobozos, több lemezes, extra kiadás volt (Alien Quadrilogy, A Sötét Lovag trilógia, a Jurassic Park trilógia - ez egy méretes T-Rex szobrot is tartalmazott -, a Titanic évfordulós kiadása és az Avatar bővített extra változata). Ezek mellé befigyelt még négy sorozatévad DVD-n és egy DVD film. Idén - holott több munkám van (és az egyik ugyanaz, ami 2012-ben is megvolt már), többet keresek és az igényeim sem változtak a filmek terén - már csak hat BD-re és két könyvre futotta. A hetedik BD lett volna a Guardians. És egy deka különleges kiadás sincs köztük, mindegyik fapados változat. Megjegyzem, még a 2013-as felhozatal is jó volt, akkor a 6 fapados BD mellé még befigyelt 2 sorozatévad és egy film DVD-n. Ha többet keresek, elvileg többet kéne tudnom költeni, nem? Ennek ellenére pont a pénzem hiánya miatt csappant meg a költekezésem filmek terén. És lőjenek le, én nem tartozom az "inkább letöltöm" kategóriába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem zárnám ki az aktuál helyzetünket sem, amibe mind geopolitikai mind gazdaságpolitikai tényezők is belejátszanak. Pláne nem titulálnám baromságnak, ha tájékozatlan vagyok a témában. Bizonyítékaim nyilván nincsenek, de Magyarország egyre inkább perifériára szorul Európán belül mind gazdaságilag mind pedig diplomáciailag, ami ilyen döntésekben igen is közrejátszhat. Nyilván ha lenne vásárlóerő, akkor ez kevesebbet nyomna a latba, de mivel nincs, én megértem, hogy a továbbiakban nem kívánnak velünk foglalkozni. A továbbiakban ezt nem kívánom tovább fejtegetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nute-al értek egyet: egy ilyen filmforgalmazói döntésben politikát látni szerintem is túlzás. Ha valahol akkor a filmforgalmazásban magasan tesznek a politikára. Ahol nyereséges ott megjelennek, függetlenül a politikai berendezkedéstől, diplomáciától, szimpátiától, akármitől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.