Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ezek a Young Adult könyveken alapuló filmek nem éppen a filmek krémjei és eléggé egy kaptafára készülnek szerintem, az egyetlen ami tetszett eddig az Útvesztő, de abban is maga az útvesztő tette érdekessé a filmet, gyanítom annak hiányában a 2. rész sem valami nagy cucc(még nem láttam).

Nekem a Divergent első része tetszett. A másodikról úgy hallottam, hogy elég gyenge eresztés lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éhezők viadala (3/I): Egy szóban - csalódás.

 

Több szóban: hol van ez az első résztől? A mesterkélt jelző illik talán a legjobban az egészre.

Én nem láttam még, majd most megnézem a 3/2 előtt. Az első két film nagyon tetszett, mint filmek is megállják a helyüket. :)

Megjegyzem, hogy szerintem a 3. kötet sem ér fel az előző kettőhöz, így ha egy filmbe gyúrták volna össze, az is csalódást keltene a filmnézőkben. Igazából csak a legvége tetszett igazán. Remélem, az filmen is jól sikerült. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éhezők viadala (3/I): Egy szóban - csalódás.

 

Több szóban: hol van ez az első résztől? A mesterkélt jelző illik talán a legjobban az egészre.

 

 

Ennek a 3/1 résznek is vannak jó jelenetei, de nagyon hullámzó az egész epizód, szóval összességében nem a legjobban sikerült darabja a sorozatnak. Tervezem, hogy az utolsót moziban nézem meg ennek ellenére :)

 

Éhezők viadala nálam is moziban nézős lesz. A 3/1-et egész egyszerűen nem kellett volna így elkészíteni, pont. Belefért volna az egész Mockingjay egy háromórás filmbe, csak ugye, rókabőr....

 

Maxi egyetértek. Kb ugyanúgy járt, mint a Potter 7.1 vagy az Alkonyat 4.1 - egy meglehetősen hosszú és unalamas felvezetés a nagy fináléhoz. Teljesen felesleges volt kettészedni - de hát tudjuk, hogy a pénz nagy úr... :roll:

 

Éhezők viadala 3.1

 

 

Ezek a Young Adult könyveken alapuló filmek nem éppen a filmek krémjei és eléggé egy kaptafára készülnek szerintem, az egyetlen ami tetszett eddig az Útvesztő, de abban is maga az útvesztő tette érdekessé a filmet, gyanítom annak hiányában a 2. rész sem valami nagy cucc(még nem láttam).

 

Ajaj, az Útvesztő 2 még rosszabb, mint mondjuk az Éhezők viadala 3.1. Jól gondolod, az útvesztő hiányában gaykorlatialag minden elveszett, ami jó volt...

 

 

Útvesztő 2

 

 

 

Nekem a Divergent első része tetszett. A másodikról úgy hallottam, hogy elég gyenge eresztés lett.

 

Ez viszont nekem jobban tetszett, mint az első fejezet. Működött a meglepetés a végén...

 

Beavatott 2

 

 

:)

 

 

.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film, vagy a logó? Mert a film a maga nemében eszméletlen!

A logó. A film nem igazán érdekel. Utánaolvastam és megnéztem az egyik trélerjét és arra jutottam hogy kihagyom.

 

 

Amúgy találtam néhány érdekes egyedi Universal logót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maxi egyetértek. Kb ugyanúgy járt, mint a Potter 7.1 vagy az Alkonyat 4.1 - egy meglehetősen hosszú és unalamas felvezetés a nagy fináléhoz. Teljesen felesleges volt kettészedni - de hát tudjuk, hogy a pénz nagy úr... :roll:

Hát személy szerint nekem a Harry Potter 7/1 jobban tetszett, mint az egész szériát lezáró folytatás. Az Alkonyatnál meg mindegyik hogy szétszedik vagy sem, alapjáraton borzalmas az összes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maxi egyetértek. Kb ugyanúgy járt, mint a Potter 7.1 vagy az Alkonyat 4.1 - egy meglehetősen hosszú és unalamas felvezetés a nagy fináléhoz. Teljesen felesleges volt kettészedni - de hát tudjuk, hogy a pénz nagy úr... :roll: .

Na ezzel viszont én nem! A Harry Potter sorozatból a 3. után a 7/1 a legerősebb szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éhezők viadala nálam is moziban nézős lesz. A 3/1-et egész egyszerűen nem kellett volna így elkészíteni, pont. Belefért volna az egész Mockingjay egy háromórás filmbe, csak ugye, rókabőr....

 

Totálisan egyetértek!

 

---------------

 

Az Útvesztő és Az Útvesztű - Tűzpróba

 

Hát nem tudom. Nekem ez a film (Tűzpróba) annyira tetszett, hogy 2x is megnéztem moziban. :P Lehet, hogy az én igényeim egyre sz*rabbak, de nagyon bejött. Jobban, mint az első része. Az első regényt egyébként a 2. film megtekintése után kezdtem el olvasni, és döbbenetesen sokat változtattak a filmen a regényhez képest. Egy csomó dolog nem úgy történik a filmben, ahogy a regényben. Persze ez alapvetően nem egyedi a könyvek filmes adaptációjánál, de egy The Martian után (ami szerintem nagyon könyvhű volt) eléggé durván hatottak az eltérések és kihagyások (hozzáköltések), amik a filmben voltak a könyvhöz képest. (Persze nincs baj a hozzáköltéssel és bővítéssel, a The Hobbit esetében pl szerintem nagyon jót is tett az alapanyagnak.) Ennek ellenére is tetszett a film, de hasznos volt a sztori átláthatóbb és "kiterjesztett" megértéséhez elolvasni a regényt is. Alig várom, hogy havertól lenyúljam a folytatást, a Tűzpróba regényt is, hogy összehasonlítsam a (számomra óriási pozitív meglepetésként ható) filmmel!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát személy szerint nekem a Harry Potter 7/1 jobban tetszett, mint az egész szériát lezáró folytatás. Az Alkonyatnál meg mindegyik hogy szétszedik vagy sem, alapjáraton borzalmas az összes.

 

 

Na ezzel viszont én nem! A Harry Potter sorozatból a 3. után a 7/1 a legerősebb szerintem.

 

 

Nekem olyan, mint egy petting. :D :D

 

Időhúzás az ostrom előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem olyan, mint egy petting. :D :D

Ez úgy mondod, mint ha a petting rossz lenne. :D

 

Nekem egyébként azért is tetszik nagyon a 7/1, mert az egyik legjobban sikerült HP-s könyvadaptáció, szerintem nagyon hű a regényhez. És nem mellesleg a Halál ereklyéi első fele is jobban tetszett anno olvasáskor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez úgy mondod, mint ha a petting rossz lenne. :D

 

Nekem egyébként azért is tetszik nagyon a 7/1, mert az egyik legjobban sikerült HP-s könyvadaptáció, szerintem nagyon hű a regényhez. És nem mellesleg a Halál ereklyéi első fele is jobban tetszett anno olvasáskor.

 

 

Nem rossz az, csak nincs befejezve... :P

 

Sajnos én nem olvastam a könyveket (bár megvannak), így e szempontból vélhetően igazad van. Csak moziként, önmagában nézve olyan se füle, se farka, szerintem tök érzni rajta, hogy egy hosszúra nyúlt felvezetés.

 

Ugyanakkor az is igaz, hogy másodszorra - miután az ember ismeri az egész történetet,látja az összképet - már sokkal jobban bejött, de első benyomásom, anno, a mozban ez volt. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Terminator 5!

Huhh...ez most azert rendesen meg volt keverve...de nagyon tetszett!Ez is eleg latvanyosra sikeredett!!!

 

 

Mindjuk a vege kicsit kusza nekem...Most ,akkor mi lett Johnnal?Meghalt.Igy,hogy menti meg az emberiseget?Kyle meg mar 2 van abban az idosikban...most fogjak osszehozni csak Johnt?Vagy mi a repa ban mar itt? :D

 

Stablista utan meg ott a Skynetnek az idogep...ooh anyam.

Keson is neztuk....de meg meg kell neznem legalabb 1x. :)

 

Szerkesztve: - Donát
Bár a hozzászólásod kesze-kusza, a spoilerekre azért tessék már figyelni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Terminator 5!

Huhh...ez most azert rendesen meg volt keverve...de nagyon tetszett!Ez is eleg latvanyosra sikeredett!!!

 

 

Mindjuk a vege kicsit kusza nekem...Most ,akkor mi lett Johnnal?Meghalt.Igy,hogy menti meg az emberiseget?Kyle meg mar 2 van abban az idosikban...most fogjak osszehozni csak Johnt?Vagy mi a repa ban mar itt? :D

 

Stablista utan meg ott a Skynetnek az idogep...ooh anyam.

Keson is neztuk....de meg meg kell neznem legalabb 1x. :)

 

 

fuh ne is mond. én is láttam de nekem nem jött be. Látványra okés mert tényleg látványos volt meg csili-vili, de itt a történetben h megváltozott az idősík mert megakadályozták az ítélet napját meg ki hogy mit hogyan küldött vissza.. hát.. szerintem az első két rész volt a legjobb.. igazi old school darab.. még talán a 3-ik is elment de az utána lévők.. áh. kár elrontani.. abba kellett volna hagyni szerintem, nem tudom hány bőrt tudnak még lehúzni a "fémvázról" (sztoriról) hát nem tudom lesz e folytatás a kaput nyitva hagyták lesz ami lesz de olyan jó mint a régiek szerintem nem lesz egyik se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is nem rég láttam a Terminator Genisys. Ahogy régebben olvastam sokan írták itt hogy nagyon szórakoztató meghasonló. Ez része igaz is valóban az volt de a story :facepalm: . Iskola példája annak hogy egy kifacsart történetből hogy kreáljanak újabbat feleslegesen. Semmi értelme nem volt ennek a filmnek kicsit olyan érzésem volt h szembe köpi az első 3 részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

T5:

Hàààt...

Ugyanaz a baja, ami a jó is benne. A kevert idővonal és a palakàtokon ellőtt megaspoiler(ami a nagy mellbevágás lehetett volna!) egyszerre szolgáltat jó és kifogásolható jeleneteket.

A poénok jók. Na nem a "papàzàs". Az sz@r.

A nagy egész mostmár teljesen haza lett vágva, ez biztos. Önálló darabként meg nehez elkülöníthető.

Számomra értékelhetetlen. Nem úgy értem, hogy rossz, hanem hogy nem tudom osztályozni..

Ez most ilyen lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sosem értettem ezt a "szembeköpi az előző részeket" mondatot. Már annyiszor hallottam más filmeknél is, de sosem tudtam rendesen értelmezni. Mi a fenét köp szembe egy folytatás a régi részek esetében, de mégis mit? Magyarázzátok már el nekem! Ha nem jön be egy folytatás, akkor IGNORÁLOM és csak a korábbi részeket veszem figyelembe. Szembeköpni? Én a Genisysben pont azt éreztem, hogy erőteljesen tisztelgett a korábbi részek előtt, főleg az első kettő előtt!

 

Mikor kiderült, hogy az új rész nem a Salvationban elkezdett jövőbeli ember-gép háborús sztorit viszi tovább nagyon bosszús voltam, ám amit a Genysisben láttam végül pont olyasmi volt, amit elképzeltem: ha már mindenképpen visszamegyünk az időben ÚJRA, akkor az legyen valami más. Jelentem a Genisys úgy lett MÁS, hogy mégis nagyon sok aspektusában ugyan az vagy nagyon hasonló volt a klasszikus részekhez (korábbi részek előtti tisztelgés!!!) és ez pont a megkutyult időfolyamnak volt köszönhető. A maga módján a film igenis okos! (Lehet kövezni, de én annak tartom!)

 

 

Eredetileg már a Salvationban is meg akarták lépni azt, hogy a film végére Terminátort csinálnak Johnból, de mivel a forgatókönyv azon verziója kikerült a netre újraírták a végét és így lett a szívműtétes megoldás végül, amit a filmben is láttunk.

 

A Genisys ugyan azt a marketing bullshitet követte el, mint anno a Salvation. Lelőtte a legnagyobb poént, hogy John Terminátor lesz és egyben főellenség. Anno lelőtték, hogy Marcus Wright gép! Annyiból volt sz*rabb a Genisys marketingje, hogy itt lényegében minden el lett szarva, amit lehetett. Ekkora gány marketinget én még sohasem láttam.

 

 

Ha mindenáron negatívat kell mondanom a filmről, akkor azok a következők:

 

- Marketing katasztrófa!!!

- A Papizás nekem sem jött be túlzottan, de túl tudtam magam tenni rajta.

- Egész megbarátkoztam a castinggal, de azért el tudtam volna képzelni ütősebb színész gárdát!

 

Minden más tetszett és piszkosul jól szórakoztam rajta. Terminator filmen ennyit még nem röhögtem, és nem azért mert annyira sz*r lett, hanem mert tényleg jó poénok voltak benne, főleg Arnold szállította őket. + szerintem Arnold ennyire nem lubickolt Terminátor szerepben. Igen, szvsz a T2-ben sem volt ennyire jó!!!

 

Terminátor 3 - A gépek lázadás. Ez az a rész, ami nekem minden tekintetben kilóg és ez tetszik a legkevésbé.

 

James Cameron nyilatkozta a Genisys premiere előtt, miután levetítették neki a filmet, hogy számára ez az igazi 3. rész. Többször is írtam már, hogy maximálisan egyetértek Cameronnal... én is így gondolom. Sokak szerint marketing duma volt tőle, szerintem meg nem!

 

A masszív T1-2 hívők utálkozó kampánya és a bődületesen sz*r marketing (amit nem is értek, hogy engedhettek így... ehh... nem is folytatom) elvágta a filmet. Ezért hasalt el anyagilag. (Amerikában szűk 90 misit termelt, ami nagyon csekély összeg. A film büdzséje 155 miska volt. Amerikán kívül 350,4 misit kalapolt össze, ami már annyira nem rossz. Ez így összesítve bő 440 millió dolcsi.)

 

A Genisys egy új T Trilógia nyitányának volt szánva. Ezért is maradtak szándékosan nyitott kérdések

(pl: a Sarah-t védő Terminátort "Papi" ki küldte vissza az időben?)

 

 

+ terveztek egy TV sorozatot is a Terminator világában... és rohadt bosszús vagyok, hogy úgy tűnik mindezt le lehet húzni a klotyón, mert sohasem fog megvalósulni!

 

Áldom az eget, hogy az Episode VII marketingje olyan, amilyen. Semmit nem árul el. Nem lő le poént, csavart, semmit. A sztorit még mindig nem ismerjük. Amit tudunk, az vagy igaz vagy nem. A trailer semmi konkrétat nem mutat a történetet illetően. Ha így lett volna a Genisys-sel is ÁLLÍTOM, hogy más lett volna a leányzó fekvése. Ja meg ki kellene vonni az egyenletből a hatereket is!

 

Riddick T véleményét "hallhattátok" :P :P ;):):D

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sosem értettem ezt a "szembeköpi az előző részeket" mondatot. Már annyiszor hallottam más filmeknél is, de sosem tudtam rendesen értelmezni. Mi a fenét köp szembe egy folytatás a régi részek esetében, de mégis mit? Magyarázzátok már el nekem! Ha nem jön be egy folytatás, akkor IGNORÁLOM és csak a korábbi részeket veszem figyelembe. Szembeköpni? Én a Genisysben pont azt éreztem, hogy erőteljesen tisztelgett a korábbi részek előtt, főleg az első kettő előtt!

 

Az a baj hogy ez nem egy igazi folytatás. Akkor lenne igazi folytatás ha mondjuk a jövőbeli harcot nézzük és stb. Ez egy prequel/sequel keverék "Mi a fenét köp szembe egy folytatás a régi részek esetében, de mégis mit?" Azt hogy ezzel a filmmel semmisé teszi az eddigi filmeknek a történeteit értelmetlenül. És itt az értelmetlenül van a hangsúly. Mert az X-men estében ott van értelme meg van magyarázva és esszerű logikus az egész. Genisysben ugye még nincs magyarázat és ezzé nincs is baj. De amit eddig láttam a storyból abból nem láttam értelmét hogy miért kellett vissza menni és újra fel kavarni a T1-T2 jól felépített storyát. És még a legnagyobb bullshit a storyban hogy 28xor állítják meg a ítéletnapját és tudjuk 28xor is be fog következni. És még ami tetszett látták hogy ez új story nem igazán fog passzolni az eddigi idősíkban akkor behozzák ezt az alternatív idősíkot. Ezzel nekem annyira megerőszakol lett a story és izzadság szagú. De egyszer meglehetett nézni voltak jó poénok és aki szereti Terminátor filmet annak biztos tetszett mert mindent megkapott ami egy Terminátor filmbe szerepelni kell. Én sose voltam terminátor fan valószínűleg ezért nem jött be nekem annyira.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

én nem írtam hogy szembeköpi az elődöket.. ( ha nem rám értetted akkor bocs ) én arra céloztam hogy ennek az új résznek az élményindexe legalább is nálam sokkal alacsonyabban van mint az első kettő. történetben is és szereplőkben is. régen tökéletesen illett Arnold-ra a terminátor.. most is oké ő az igazi T de már idős a kor mindenkit megfog, viszont nélküle meg nincs terminátor ( számomra legalább is ) szóval ezért írtam h rosszabb ez a rész mint az előző kettő nem ad olyan igazi jó átélést. Régen be lehetett szarni a terminátortól. Emlékezzünk csak az első részben félelmetes volt, egy IGAZI gyilkológép, most meg már papi.. hát vicc. ezért írtam h szerintem felesleges folytatni és tovább taszítani a mélybe egy jó filmet/filmeket (1-2) de ez persze csak szerény véleményem ettől másé eltérhet persze vagy egyezhet is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se érzem úgy hogy szembeköpték volna az előző részeket. Nekem mindegyik Termi múvi tetszeget valamennyire. Ez a Genisys-es jön be a legkevésbé de annyi baj legyen.

 

Amúgy a Termiket nem szembeköpni hanem szembefújni szokás. :D

DhblDIE.gif

 

 

én nem írtam hogy szembeköpi az elődöket.. ( ha nem rám értetted akkor bocs )

Szerintem az elszánt T:G gyűlölőkre értette.

 

 

Amúgy találtam néhány érdekes egyedi Universal logót.

No ez is jópofa. Vissza a jövőbe - 2002-es DVD kiadás

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérném a moderátorokat hogy szerkesszék Riddick legutolsó hozzászólását. Elég durva spoilerek vannak kint nyiltan. Az ok hogy az előzetes lelőtte a legnagyobbat, de nem mindenki néz előzetest sem, főleg ha tudja hogy lelövi a nagy poént.

Én már láttam szombaton a filmet, de van akik még nem.

Bocs Riddick de tényleg nagyon spoilereztél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi Frenkie, erre nem gondoltam a trailer miatt, tökéletesen igazad van. (Apropó, mi a véleményed a filmről? Vagy már írtál róla csak átsiklottam felette?)

 

Köszi Nute, és bocsi, máskor igyekszem jobban figyelni! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehézkes lett a 2 után az egész T széria. Cameron távozása, Sarah kiíràsa, hogy annyi John, ahány film..

Ez mind nehezen befogadható.

Cameron szerintem már bánja , hogy törölte a T2 befejező jelenetét, melyben 2029-ben ép a játszótér és ott van a Connor család nyugiban. Elkerülte volna ezeket a megerőszakolt vargabetűket.

Én amúgy tudom élvezni a 3-4-5-öt is, de valami hiányzik. Nincs úgy feszültség, nem epic és a katarzis is elmaradt mindhárom esetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cameron szerintem már bánja , hogy törölte a T2 befejező jelenetét, melyben 2029-ben ép a játszótér és ott van a Connor család nyugiban. Elkerülte volna ezeket a megerőszakolt vargabetűket.

Egyrészt, szerintem nagy ívben lesz*rja, másrészt, még egy rossz írónak is tartana vagy harminc másodpercig abból a pozícióból folytatni a szériát.

A baj az, hogy eleddig csak rossz írók, rossz producerek, rossz rendezők és rossz színészek kapták meg a T-szériát. Na, nem mintha Cameron összetörte volna magát, hiszen a T2 úgyszólván a T1 remake-je, de ő legalább hatásosan tudta azt megrendezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt, szerintem nagy ívben lesz*rja, másrészt, még egy rossz írónak is tartana vagy harminc másodpercig abból a pozícióból folytatni a szériát.

A baj az, hogy eleddig csak rossz írók, rossz producerek, rossz rendezők és rossz színészek kapták meg a T-szériát. Na, nem mintha Cameron összetörte volna magát, hiszen a T2 úgyszólván a T1 remake-je, de ő legalább hatásosan tudta azt megrendezni.

 

Mert tovább lépett. Nagy csavarral jó lett a főgonosz, abszolút méltó hidegrázós rohadék lett az új gonosz, és a sztori lezárását is egy fokkal mélyebbre helyezte.

John Connor is üde színfolt volt és Sarah Connor is komoly jellemfejlődést kapott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Csillagok Között c. filmet. Huuuh. Egy pár dolgot nem értek. Hát most nem tudok írni pár soron kívül mert egyszerűen le vagyok fagyva. Ilyen fantasztikus filmet az SW-n kívül nem láttam. Ez a film a 2. helyre kúszott fel nálam (az első helyen az SW szerepel megrendíthetetlen szilárd talajon). Maga a film a szokásosnál hosszabb volt. Ez 10/9.999 (csak hogy ne legyen 10/10 mert akkor az SW-vel egy szinten lenne. :D). Mint mondottam pár dolgot nem értek. Biztos vagyok benne, hogy ezt már kibeszéltétek, de se időm, se energiám 6 millió hsz-t elolvasnom. Ki a t*köm rakta oda azt a féreglyukat? Azt is az emberek? Nem hiszem. Mikor a feketelyuk belsejében mókolt a párhuzamos világokban, miután a gravitáció segítségével Morze jelekkel sikeresen elkülde az üzenetet akkor utána "összeomlott" a feketelyuk a tezerákt (tényleg, a feketulyk a belsejében tezerákttá változik, ahogy a robot mondta?) (Bocsi de a Kocka

után imádom ezt a szót használni :D még akkor is ha a robot hiperkockát mondott) utána ő "elájul" és valamilyen hajószerűségen ébred fel. Jól leszkippelték a kérdéseket. Á még a kérdéseket sem tudom rendesem feltenni. Megáll a processzorom a sok gondolkodástól.

Először azt gondoltam, fizikai képtelenség, hogy a feketelyuk belsejében életben lehet maradni. Jobban belegondolva... annak a sok dolognak ami belezuhan valahová ell kell kerüljön. Értem én hogy atomjaira szakad, de csak úgy nem tűnhet el akármi. (E=MC2) Fizikai képtelenség, hogy valami megszűnjön létezni. Nem vagyok fizikus. Mondjuk az elképzelhető, hogy valami atomjaira esik egy feketelyukban és az atomok is elemi részecskékre esnek majd azok energiává "esnek szét" és az energia áráramlik a feketelyukba. (Ez kb olyan mint a kvantumfizikában, hogy minden, Te, Én, a szikla, az asztak, a fal, az üveg, a fénykardom egy hullám. De ha én ránézek a fénykardomra, nem azt látom, hogy az egy hullám.) De azt nehezen hiszem, hogy a dolgok átadják az energiájukat a feketelyuknak. Tényleg elképzelhető, hogy a feketelyuk felsejében egy aféle tezerákt van, vagy valami olyan dolog, vagy maga a feketelyuk belseje olyan, hogy utazni lehet téren és időn át és valójában a feketelyuk egy speciális féreglyuk, amivel az időben is lehet utazni. Adott egy aszteroida. Belesétál a feketelyukba, atomjaira esik szét, végig majd egy Isteni hatalom dönt a sorsáról, hogy most ide, oda, esetleg egy másik időben, másik párhuzamos univerzumban itt "dobja" ki. A feketelyukaknak van nem is egy, hanem végtelen sok "fehér" lyuka ahol a dolgokat dobja ki? (Még ha atomjaira szétbomlott állapotban is) Véleményem szerint a filmnek igaza van, hogy a feketelyuk használható dimenziókapumak. És mellesleg a filmben végig van egy Isteni hatalom, vagy minden az emberek műve? Minden. Az egész.

Remélem senkinek nem okoztam ezzel elmezavart. :D

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Csillagok Között c. filmet. Huuuh. Egy pár dolgot nem értek. Hát most nem tudok írni pár soron kívül mert egyszerűen le vagyok fagyva. Ilyen fantasztikus filmet az SW-n kívül nem láttam. Ez a film a 2. helyre kúszott fel nálam (az első helyen az SW szerepel megrendíthetetlen szilárd talajon). Maga a film a szokásosnál hosszabb volt. Ez 10/9.999 (csak hogy ne legyen 10/10 mert akkor az SW-vel egy szinten lenne. :D). Mint mondottam pár dolgot nem értek. Biztos vagyok benne, hogy ezt már kibeszéltétek, de se időm, se energiám 6 millió hsz-t elolvasnom. Ki a t*köm rakta oda azt a féreglyukat? Azt is az emberek? Nem hiszem. Mikor a feketelyuk belsejében mókolt a párhuzamos világokban, miután a gravitáció segítségével Morze jelekkel sikeresen elkülde az üzenetet akkor utána "összeomlott" a feketelyuk a tezerákt (tényleg, a feketulyk a belsejében tezerákttá változik, ahogy a robot mondta?) (Bocsi de a Kocka

után imádom ezt a szót használni :D még akkor is ha a robot hiperkockát mondott) utána ő "elájul" és valamilyen hajószerűségen ébred fel. Jól leszkippelték a kérdéseket. Á még a kérdéseket sem tudom rendesem feltenni. Megáll a processzorom a sok gondolkodástól.

Először azt gondoltam, fizikai képtelenség, hogy a feketelyuk belsejében életben lehet maradni. Jobban belegondolva... annak a sok dolognak ami belezuhan valahová ell kell kerüljön. Értem én hogy atomjaira szakad, de csak úgy nem tűnhet el akármi. (E=MC2) Fizikai képtelenség, hogy valami megszűnjön létezni. Nem vagyok fizikus. Mondjuk az elképzelhető, hogy valami atomjaira esik egy feketelyukban és az atomok is elemi részecskékre esnek majd azok energiává "esnek szét" és az energia áráramlik a feketelyukba. (Ez kb olyan mint a kvantumfizikában, hogy minden, Te, Én, a szikla, az asztak, a fal, az üveg, a fénykardom egy hullám. De ha én ránézek a fénykardomra, nem azt látom, hogy az egy hullám.) De azt nehezen hiszem, hogy a dolgok átadják az energiájukat a feketelyuknak. Tényleg elképzelhető, hogy a feketelyuk felsejében egy aféle tezerákt van, vagy valami olyan dolog, vagy maga a feketelyuk belseje olyan, hogy utazni lehet téren és időn át és valójában a feketelyuk egy speciális féreglyuk, amivel az időben is lehet utazni. Adott egy aszteroida. Belesétál a feketelyukba, atomjaira esik szét, végig majd egy Isteni hatalom dönt a sorsáról, hogy most ide, oda, esetleg egy másik időben, másik párhuzamos univerzumban itt "dobja" ki. A feketelyukaknak van nem is egy, hanem végtelen sok "fehér" lyuka ahol a dolgokat dobja ki? (Még ha atomjaira szétbomlott állapotban is) Véleményem szerint a filmnek igaza van, hogy a feketelyuk használható dimenziókapumak. És mellesleg a filmben végig van egy Isteni hatalom, vagy minden az emberek műve? Minden. Az egész.

Remélem senkinek nem okoztam ezzel elmezavart. :D

 

Nos, annyi szent, hogy elég türelmes vagy. Sci-fi rajongóként egy évet várni egy kijött filmmel? Amúgy az értékelésed, kissé érzelmi alapú, hogy máris ezüstérmes és nem is érted teljesen. De soha nem mérném a star wars-hoz. Nem szabad. Ez nem egy kategória. A maga nemében mindkettő 10/10.

 

A film (sajnos) némi időparadoxonba teljesedünk ki. Igen emberek rakták oda. Olyan emberek, akik a jövöben már birtokában vannak a tudásnak, ami ebből a feketulyukból eredeztethető. De ne feledd, hogy a féreglyuk nem egyenő a fekete lyukkal. Amúgy én sem merném állítani, hogy teljesen értem a filmet. Én mindig ott tévedek el hogy, hogyan van esélye Dr Brand-ért visszamenni, ha ennyivel előrébb landolt az időben?Azthiszem már volt, hogy megleltem a választ, de most nem ugrik be. Csak a problémára emlékszem.

 

Ez a film annyiszor bűvöl el, ahányszor nézem. eddig 3-4 szer láttam, de mindig együtt megyek a felfedezőkkel, újra és újra megkapom az @gyf@szokat. Ez egy bonyolult film.

Én nem tudom egydimenziósan nézni, mindig túlagyalom. Érzelmi vihar is amúgy, gondolom ezért is szaladt fel nálad is a listán ennyire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, annyi szent, hogy elég türelmes vagy. Sci-fi rajongóként egy évet várni egy kijött filmmel? Amúgy az értékelésed, kissé érzelmi alapú, hogy máris ezüstérmes és nem is érted teljesen. De soha nem mérném a star wars-hoz. Nem szabad. Ez nem egy kategória. A maga nemében mindkettő 10/10.

 

A film (sajnos) némi időparadoxonba teljesedünk ki. Igen emberek rakták oda. Olyan emberek, akik a jövöben már birtokában vannak a tudásnak, ami ebből a feketulyukból eredeztethető. De ne feledd, hogy a féreglyuk nem egyenő a fekete lyukkal. Amúgy én sem merném állítani, hogy teljesen értem a filmet. Én mindig ott tévedek el hogy, hogyan van esélye Dr Brand-ért visszamenni, ha ennyivel előrébb landolt az időben?Azthiszem már volt, hogy megleltem a választ, de most nem ugrik be. Csak a problémára emlékszem.

 

Ez a film annyiszor bűvöl el, ahányszor nézem. eddig 3-4 szer láttam, de mindig együtt megyek a felfedezőkkel, újra és újra megkapom az @gyf@szokat. Ez egy bonyolult film.

Én nem tudom egydimenziósan nézni, mindig túlagyalom. Érzelmi vihar is amúgy, gondolom ezért is szaladt fel nálad is a listán ennyire.

Na jól van igazd van, az SW-t nem szabad beskálázni. :D

Igazából már régóta ígérgettem magamnak, hogy megnézem de nekem is vannak bizonyos "zavaró körülmények" hogy téged idézzelek. :D (pl csak mobilom van, mobilnettel így elég nehéz dolgom van pénzem meg nincs folyton moziba járni)

Hát egy párszor még meg kell néznem. :) Elég érdekes film minden esetre. Idáig az Eredet volt amit 2X kellett megnéznem hogy rendesen megértsem de ezt biztos többször kell majd. :D (Amíg nem lesz zsém gépre addig sajnos ilyen éves lemaradásban fogom látni a jó filmeket)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.