Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ben-Hur

Egek, na ez moziélmény volt. A hang ugyan kissé "bakelites" de a történet, a zene, a látvány (ami NEM CGI :D ) azok székbe döngöltek majdnem négy órára. Micsoda film :love:

 

És most számoltam utána, kb 18 éve láttam utoljára azt a filmet. De először kb húsz éve. Rámfért már az újranézés, és megérte.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Karrde a választ!

 

Időközben már megnéztem a filmet. Korábban egyetlen X-men filmmel se volt semmi bajom, mindegyik tetszett, a többségük kifejezetten nagy élmény volt. De ez! Ez valami hihetetlenül király film lett. :clap::rock: Már két éve, mikor megtudtam, hogy Apokalipszis, azaz En Sabah Nur lesz a harmadik rész főgonosza, nagyon lázba jöttem és már nagyon vártam a mostani filmet. Az előzetesek nagyon felcsigáztak. Tegnap végre elmentem megnézni. Minden várakozásomat felülmúlta a film. Nem hittem volna, hogy ilyen jó lesz. Rég volt már, hogy egy mozi ennyire le tudott volna bilincselni. Az érzelmek széles skálája végigment rajtam: döbbenet, katarzis, szomorúság, öröm a vicces jeleneteknél. Rég éreztem már, hogy egy filmnél a szívem a torkomban dobog. Amúgy is nagyon szeretem az ilyen, a múlt, vagy ismeretlen ködéből előbukkanó szuper erős, megalomániás gonoszokat. En Sabah Nurnál sikerült a misztikumot jól tálalni. A főszereplők közül mindenki elnyerte a tetszésemet: Magneto, a professzor, Rejtély, Árnyák, Küklopsz, Jean, Higanyszál, Moira, Bestia, Plazma, Vihar, ... Még

Rozsomákot is sikerült beletenni egy ütős harci jelenet erejéig.

Nagyon gyorsan eltelt az idő. Grandiózus látványvilágban fenomenális volt. Amikor véget ért a film egy olyan érzés szált meg, ami gyerekkoromban éreztem utoljára: de jó lenne most azonnal újranézni, akár még kétszer is egymás után!

A legjobb X-men film, sőt az eddig általam látott legjobb képregény film. Úgy érzem ezt most semmi nem múlhatja felül.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel most kicsit visszaadtad a reményt. :) Nagyon vártam ezt a filmet és kissé lelomboztak az eddigi szinte egyöntetűen negatív kritikák. Bár nekem anno az X3 is kifejezetten tetszett, noha azt is sokat ekézték, ekézik a mai napig. Ha az új X-Men megüti mondjuk a First Class vagy a legutóbbi színvonalát, akkor én már élvezni fogom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Karrde a választ!

Szívesen. Gondoltam, hogy neke tetszeni fog a film. Nem azt mondom, hogy rossz, csak éppen egy átlag rombolós filmnél alig jobb, azt is a karaktereinek köszönheti. Nekem a kevesebb zúzás, több történet felállás sokkal jobban bejön.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon szeretem az X-Men sorozatot. Ennek főképp az az oka, hogy mélyebb tartalmat, ideológiát és filozófiát véltem felfedezni benne, mint a többi Marvel (vagy úgy általánosságban képregényt adaptáló) filmben. Bár ahogy hallom, pont ez hiányzik kifejezetten a legújabb részből. Az eredeti trilógiát teljes egészében nagyra értékelem, nekem a záróepizód se lógott ki a sorból. Rozsi eredetfilmjét élveztem, mint akciófilmet, X-Men filmnek már kevésbé volt értékelhető. A másik külön filmje már szerintem minden téren tré volt. A (részben) új stábbal forgatott eddigi két film nálam elmaradt a trilógiától, viszont így is jól szórakoztam rajtuk, ill. méltónak éreztem őket a brand-hez. Kíváncsi leszek, hogy az Apokalipszis hol fog helyet foglalni ebben a sorban, az előzetes (spoilermentes) infóim alapján valahova az Origins környékére (kicsit feljebb) várom minőségben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az első és a második (szerintem is értékelhetetlenül xar) Farkas fimet is ebbe a franchise-ba soroltad, akkor a Deadpoolnak is itt lenne a helye. :P

Nekem a First Class a kedvencem a szériában, utána a Deadpool, majd a Days of Future Past, végül a klasszikus sorozat növekvő sorrendben, a Farkas filmeket meg inkább hagyjuk is :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a First Class a kedvencem a szériában, utána a Deadpool, majd a Days of Future Past, végül a klasszikus sorozat növekvő sorrendben, a Farkas filmeket meg inkább hagyjuk is :D

Nálam pont így, annyi különbséggel, hogy a "klasszikus" sorozat egy jó nagy szakadék után jöhet csak az említett három film után. Újranézve eléggé erejüket vesztették, de a First Class óriásit ütött. Kár, hogy a legújabb résznek olyan harmatosak az előzetesei. Apokalipszis kicsit se tűnik ijesztőnek vagy érdekesnek. Sajnos könnyen eltudom képzelni, hogy én is azok közé tartozom majd akik húzzák rajta a szájukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem Bomarr sikerült kibékülnöd azóta a karakterrel :)

Hát nem lesz a kedvencem :) Közben csurognak az első kritikák és nem túl biztatóak. Nem döngölik teljesen a földbe, de pont olyan dolgokat kritizálnak, amiktől a trailerek alapján eleve tartottam. Klisés szövegek, a karakterek cseppet sem érdekesek, a fél-ork csaj röhejes stb. Ugyanakkor úgy látom sok fannak meg tetszik. Meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon szeretem az X-Men sorozatot. Ennek főképp az az oka, hogy mélyebb tartalmat, ideológiát és filozófiát véltem felfedezni benne, mint a többi Marvel (vagy úgy általánosságban képregényt adaptáló) filmben. Bár ahogy hallom, pont ez hiányzik kifejezetten a legújabb részből. Az eredeti trilógiát teljes egészében nagyra értékelem, nekem a záróepizód se lógott ki a sorból. Rozsi eredetfilmjét élveztem, mint akciófilmet, X-Men filmnek már kevésbé volt értékelhető. A másik külön filmje már szerintem minden téren tré volt. A (részben) új stábbal forgatott eddigi két film nálam elmaradt a trilógiától, viszont így is jól szórakoztam rajtuk, ill. méltónak éreztem őket a brand-hez. Kíváncsi leszek, hogy az Apokalipszis hol fog helyet foglalni ebben a sorban, az előzetes (spoilermentes) infóim alapján valahova az Origins környékére (kicsit feljebb) várom minőségben.

Magneto esetében szerintem ott volt a mélyebb tartalom és a dráma. A mostani film szerintem nagyon jól összekötötte Erik múltját

Nálam egyébként a mostani trilógia már felülmúlja a régit.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magneto esetében szerintem ott volt a mélyebb tartalom és a dráma. A mostani film szerintem nagyon jól összekötötte Erik múltját

Magneto-t én egy rendkívül jól sikerült antagonistának tartom, pláne a a műfajon belül. Direkt nem azt írom, hogy főgonosz vagy hasonló, mert benne pont az az egyik legszebb, hogy nem olyan fekete-fehér genyó, mint akit sokszor látunk. Ebbe most itt nem mennék bele részletesebben (ha vkit esetleg érdekel, akkor kifejthetem vmennyire), de nekem ő szinte egy személyben jelenti a cáfolatot arra az elterjedt nézetre, miszerint a Marvel képtelen jó karaktereket felmutatni a negatív oldalon.

Mindettől függetlenül, nem tudom mennyire működhet egy újabb X-Men film, amelyben az ő drámájára és sorsára van kihegyezve a sztori. Feltéve persze, hogy így van, nem tudom. A régi trilógiában kellő súllyal szerepelt, a FC-ban kicsit jobban előtérbe került, de jól működött a dolog. A Future Past-ban már kicsit erőltetetten hatott a dolog, inkább éreztem azt, hogy a sztorit akarják mindenáron úgy tekergetni, hogy a fiatal Erik fontos szerephez juthasson, nem pedig egy logikusan felépített történet kívánta az előkerítését.

 

Nálam egyébként a mostani trilógia már felülmúlja a régit.

Nálam is felülmúlná, ha nem az készült volna régebben és fektette volna le az alapokat. Az újabb filmekkel nekem szinte csak és csupán az a gondom, hogy néhány esetben nehezen, vagy egyáltalán nem összeegyeztethető a korábbi trilógiával. A legjobb példa erre X-Prof. és bizonyos hozzá köthető motívumok. A legtöbb ellentmondásra születtek (szerintem többnyire igencsak) izzadtságszagú magyarázatok, de erősen kilóg a lóláb. Az időutazással húztak egy merészet, más szempontból meglépték az előbb-utóbb elkerülhetetlent és megkönnyítették a későbbi dolgukat a koherens sztori terén. Ennek ellenére az új filmek nem illeszkednek tökéletesen a korábbiakhoz, ami mindenképp hiba, ezért nem tudom őket jobbra értékelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam pont így, annyi különbséggel, hogy a "klasszikus" sorozat egy jó nagy szakadék után jöhet csak az említett három film után. Újranézve eléggé erejüket vesztették, de a First Class óriásit ütött. Kár, hogy a legújabb résznek olyan harmatosak az előzetesei. Apokalipszis kicsit se tűnik ijesztőnek vagy érdekesnek. Sajnos könnyen eltudom képzelni, hogy én is azok közé tartozom majd akik húzzák rajta a szájukat.

Biztosan azok közé fogsz tartozni :) Én is hasonlóan gondolok ezekre a sztorikra, nagy szakadék után jönnek csak a korábbi X-filmek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magneto-t én egy rendkívül jól sikerült antagonistának tartom, pláne a a műfajon belül. Direkt nem azt írom, hogy főgonosz vagy hasonló, mert benne pont az az egyik legszebb, hogy nem olyan fekete-fehér genyó, mint akit sokszor látunk. Ebbe most itt nem mennék bele részletesebben (ha vkit esetleg érdekel, akkor kifejthetem vmennyire), de nekem ő szinte egy személyben jelenti a cáfolatot arra az elterjedt nézetre, miszerint a Marvel képtelen jó karaktereket felmutatni a negatív oldalon.

Mindettől függetlenül, nem tudom mennyire működhet egy újabb X-Men film, amelyben az ő drámájára és sorsára van kihegyezve a sztori. Feltéve persze, hogy így van, nem tudom. A régi trilógiában kellő súllyal szerepelt, a FC-ban kicsit jobban előtérbe került, de jól működött a dolog. A Future Past-ban már kicsit erőltetetten hatott a dolog, inkább éreztem azt, hogy a sztorit akarják mindenáron úgy tekergetni, hogy a fiatal Erik fontos szerephez juthasson, nem pedig egy logikusan felépített történet kívánta az előkerítését.

 

 

Nálam is felülmúlná, ha nem az készült volna régebben és fektette volna le az alapokat. Az újabb filmekkel nekem szinte csak és csupán az a gondom, hogy néhány esetben nehezen, vagy egyáltalán nem összeegyeztethető a korábbi trilógiával. A legjobb példa erre X-Prof. és bizonyos hozzá köthető motívumok. A legtöbb ellentmondásra születtek (szerintem többnyire igencsak) izzadtságszagú magyarázatok, de erősen kilóg a lóláb. Az időutazással húztak egy merészet, más szempontból meglépték az előbb-utóbb elkerülhetetlent és megkönnyítették a későbbi dolgukat a koherens sztori terén. Ennek ellenére az új filmek nem illeszkednek tökéletesen a korábbiakhoz, ami mindenképp hiba, ezért nem tudom őket jobbra értékelni.

 

Magneto drámája szerintem most újra előtérbe kerül. Több olyan jelenet is volt, ami megdöbbentett vele kapcsolatban. Főleg az egyik, mely nagyon szomorú...

Az Elsőkkel tudomásom szerint az X-men egy újra indításon esett át. Az Elsők X-men univerzumában is sok minden hasonlóképpen megtörténik, mint a 2000-es évek X-men filmjeiben, de sok a jelentős eltérés is, hisz reboot-ról van szó. A mostani Apokalipszisben ez még jobban látszik.

 

X-men kérdés: akinek tetszett a First class de aztán technikai okokból nem látta a Future past-ot*, annak érdemes megnéznie a mostanit?

 

*bevallom az időutazós történetek eleve nem szoktak a kedvenceim lenni....

Igen, feltétlenül kell ismerni előtte Az eljövendő múlt napjait, minden ami az első és a második részben történt fontos kihatással van a harmadikra.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Elsőkkel tudomásom szerint az X-men egy újra indításon esett át. Az Elsők X-men univerzumában is sok minden hasonlóképpen megtörténik, mint a 2000-es évek X-men filmjeiben, de sok a jelentős eltérés is, hisz reboot-ról van szó.

Én úgy tudom, hogy a First Class nem reboot, hanem sima (elég régre visszanyúló) előzménye a trilógiának. Ahogyan Rozsi eredetsztorija is. Azaz az X-Men az Eljövendőig egy egységes idővonalon mozog, noha vannak benne ellentmondások és bukfencek, de ezek nem szándékos eltérések, hanem hibák. Az Eljövendőben láthatjuk az eredeti vonalból származó jelent/jövőt, onnan utaznak vissza az időben és írják át a történelmet. Tehát abban a filmben van egy töréspont, ahol kettéágazik az egész és egy alternatív vonalon megyünk tovább, ezzel kvázi felülírva az összes (ezt a pillanatot követő) korábbi film cselekményét. Az Apokalipszis pedig ebbe az új idővonalba illeszkedik, azaz az eredeti trilógiához nincs köze. Viszont az továbbra is fennáll, hogy mindkét világ ugyanúgy az Elsőkön alapul, az közös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

X-men kérdés: akinek tetszett a First class de aztán technikai okokból nem látta a Future past-ot*, annak érdemes megnéznie a mostanit?

 

*bevallom az időutazós történetek eleve nem szoktak a kedvenceim lenni....

Nem érdemes. Lehet, hogy nem a kedvenceid az időutazós filmek, de nem hagyományos értelemben vett időutazós sztoriról van szó, szóval szerintem pótold, ráadásul remek darab. Ha a First Class tetszett, a második rész is be fog jönni, mert az nagyrészt annak a folytatása, némi idővonalas toldással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudom, hogy a First Class nem reboot, hanem sima (elég régre visszanyúló) előzménye a trilógiának. Ahogyan Rozsi eredetsztorija is. Azaz az X-Men az Eljövendőig egy egységes idővonalon mozog, noha vannak benne ellentmondások és bukfencek, de ezek nem szándékos eltérések, hanem hibák. Az Eljövendőben láthatjuk az eredeti vonalból származó jelent/jövőt, onnan utaznak vissza az időben és írják át a történelmet. Tehát abban a filmben van egy töréspont, ahol kettéágazik az egész és egy alternatív vonalon megyünk tovább, ezzel kvázi felülírva az összes (ezt a pillanatot követő) korábbi film cselekményét. Az Apokalipszis pedig ebbe az új idővonalba illeszkedik, azaz az eredeti trilógiához nincs köze. Viszont az továbbra is fennáll, hogy mindkét világ ugyanúgy az Elsőkön alapul, az közös.

Nem előzmény, biztos, hogy Az Elsők reboot. Rákérdeztem annak idején Marvel szakértőnél. És úgy tudom, hogy 2011-ben is az egyik filmes is rebootnak hívta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nem értem, hogy mi értelme lett volna akkor az időutazásnak és az események átírásának, ha már az Elsőkben amúgy is reboot-olták volna az egészet. Meg akkor az Eljövendőnek semmi köze az eredeti trilógiához, az az Elsők által reboot-olt vonalon van, amit aztán az időutazás után megint eltörölnek és egy újabb elágazás van? Ez így nekem nem áll össze. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.