Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Hosszú idő után végre rászántam magam az újabb két Terminátor megnézésére. A Salvation Christian Bale ellenére se tetszett különösebben. Voltak jó momentumai és az alapötlet is bejött, de összességében valahogy mégis félrement. A világ megmentésével kapcsolatos csavar ült, a sztori nagyjából rendben volt, de a karakterekkel érdemben nem kezdtek semmit. Egyikőjüket se tudtam megkedvelni, a szerelmi szál meg idegesítő és hiteltelen volt, nekem legalábbis. Ezen kívül volt pár kritikán aluli megoldás, mint pl. a "robotszív", az újjáélesztés vagy épp a kultfigura CGI arca.

 

A Genisys viszont kifejezetten tetszett. Más a hangulata és a tónusa, mint a régieknek, de bejön. Tudom, hogy a legtöbbeknek kínzás volt a film, ill. a klasszikusok megcsúfolásának érezték, nekem mégis adták a visszautalások és a kapcsolódási pontok. Az aktuális világunkra és annak technológiával való átitatottságára való reflektálás is tetszett, noha nyilván nem ezen volt a hangsúly. Számomra ütősek voltak a szereplők, a többségük legalábbis. A történet nem volt egy nagy durranás, de egy sci-fi bőrbe bújt akciófilmhez elment. Szóval én remekül szórakoztam rajta, mondjuk biztos velem van a baj, mert nekem a 3. rész is tetszett. :)

 

Tudom, hogy mindkét rész eredetileg egy új trilógia nyitánya lett volna. A Salvation esetében azt éreztem, hogy (főleg a karaktereknél) vannak olyan erős hiányosságok, amik talán ennek tudhatóak be, de nem volt elég jó a végeredmény. Persze lehet, hogy csak belemagyarázás, mivel tudom, hogy folytatást terveztek. A Genisys-nél mégis úgy gondolom, hogy önmagában is egy elég kerek film, megáll a saját lábán. Pontosabban folytatás nélkül se hagy komolyabb hiányérzetet. Ha jól tudom, akkor viszont ennek a további részeit is elkaszálták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Genisys viszont kifejezetten tetszett. Más a hangulata és a tónusa, mint a régieknek, de bejön. Tudom, hogy a legtöbbeknek kínzás volt a film, ill. a klasszikusok megcsúfolásának érezték, nekem mégis adták a visszautalások és a kapcsolódási pontok.

Szerintem azért annyira nem lett lehúzva a film, és az itteni fórumtársak legtöbbjének is tetszett. :) Azért remélem, hogy a trailer készítői azóta szakmát váltottak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval én remekül szórakoztam rajta, mondjuk biztos velem van a baj, mert nekem a 3. rész is tetszett. :)

Akkor ugyanaz a bajunk, mert én is így vagyok vele. :)

 

Tudom, hogy mindkét rész eredetileg egy új trilógia nyitánya lett volna. A Salvation esetében azt éreztem, hogy (főleg a karaktereknél) vannak olyan erős hiányosságok, amik talán ennek tudhatóak be, de nem volt elég jó a végeredmény. Persze lehet, hogy csak belemagyarázás, mivel tudom, hogy folytatást terveztek. A Genisys-nél mégis úgy gondolom, hogy önmagában is egy elég kerek film, megáll a saját lábán. Pontosabban folytatás nélkül se hagy komolyabb hiányérzetet. Ha jól tudom, akkor viszont ennek a további részeit is elkaszálták.

A TS hibája sajnos sok esetben a vágóasztalon keresendő, rengeteg olyan jelenet, ami a világhoz és a karakterekhez adott hozzá, elveszett a vágószobában. Például Kate sokkal nagyobb szerepet kapott volna. Volt egy jelenet, amiben ő és John arról beszélgetnek, hogy mivel annyiszor utaztak vissza a múltba és változtatták meg a jövőt, az a világ nem ugyanaz, amiből Kyle jött, így az sem biztos, hogy John meg tudja menteni az emberiséget. De volt egy olyan jelenet is, ami szintén arra megy rá, hogy a sok beavatkozás kétségessé tette a sorsukat, mert a T-800-as korábban jelent meg - ezt a tengeralattjárón adta volna elő, a félelmeit a kiborgok korai megjelenésével kapcsolatban (a poén az, hogy az egész trailerkampány John kétségeire épült fel, a filmben pedig ennek nyoma sincs). Kimaradtak a T-700-asok (a gyárban csak szétszerelve lehet látni őket), a T-RIP-nek is több ideje lett volna a vásznon, ugyanígy kimaradt a haláltábor rengeteg jelenete, például a lázadás és az ostrom. Marcus létezését is jobban elmagyarázták volna (ráadásul nem Skynet, hanem a csaj a film elejéről, aki addigra szintén hibriddé vált Skynetnek hála). Szóval bőségesen kifilézték a filmet a vágóasztalon.

A TG végével nekem így, hogy nem lesz folytatás az az egy bajom van, hogy

mutatják, hogy Skynet sértetlenül átvészelte a robbanást, vagyis önmagában nincs lezárása a filmnek. :(

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

War Dogs: kellemes kikapcsolódás, amelyben Scorsese-stílusjegyek is felfedezhetőek. Mindenkinek ajánlom a filmet, még akkor is, ha a Fegyvernepperrel nem ér fel.

Már egy ideje tervben van, de nem jutok odáig..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval én remekül szórakoztam rajta, mondjuk biztos velem van a baj, mert nekem a 3. rész is tetszett. :)
Akkor ugyanaz a bajunk, mert én is így vagyok vele. :)

 

Ez a baj nálam is jelentkezett. Plusz súlyosbító tényező hogy nekem mindegyik termi muvi bejön valamennyire. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a baj nálam is jelentkezett. Plusz súlyosbító tényező hogy nekem mindegyik termi muvi bejön valamennyire. :D

Szerintem te ásd el magadat jó mélyre. Mi meg föléd kerülünk, legalábbis én biztos, mert így vagy úgy, de nekem is bejött eddig mindegyik termi. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a baj nálam is jelentkezett. Plusz súlyosbító tényező hogy nekem mindegyik termi muvi bejön valamennyire. :D

 

 

Szerintem te ásd el magadat jó mélyre. Mi meg föléd kerülünk, legalábbis én biztos, mert így vagy úgy, de nekem is bejött eddig mindegyik termi. :D

Csatlakozom. A helyén kezelem a dolgokat, és a szinvonal beli különbségeket is érzem, de mindben volt ami tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyiptom istenei:

Na itt egy film, amit kerültem, csak jobb ötlet híjján kezdtem bele, és most félbe is szakítottam.

Hivalkodó cgi, szines szagos látványorgia, videojátékszerű megmozdulások, ocsmány -30 évvel ezelőtti színvonalú- mögéfényképezések..

Érdemes folytatni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb. egy éves csúszással én is megnéztem a legújabb Terminátor-filmet. Nem annyira gáz, mint amennyire sokan leírták, egész szórakoztató volt vasárnap estére :)

 

Az én figyelmemet kerülte el, vagy tényleg nem derült ki, hogyan kerültek terminátorok 84 előttre. Ezt gázosabbnak érzem, mint a vége főcím utáni jelenetet, mert az végül is csak a "csapó" utáni ráadás, rá lehet fogni nagy jóindulattal, hogy folytatások hiányában nem része a sztorinak.

Elnézést, csak nehéz visszanézni egy évi hozzászólást, hátha valahol kiderül.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem derült ki, mint ahogy az sem, hogy

 

Papsy-nak ki törölte a memóriáját a visszaküldésével kapcsolatban - ugyanakkor felismerte a T-3000-est és a létrehozásával kapcsolatos kísérletekre is "emlékezett", szóval csak szelektíven törölték a memóriáját.

 

Gondolom ezek a folytatásból derültek volna ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelműen a folytatásokból kaptuk volna meg a válaszokat ezekre. Nagyon sajnálom, hogy nem lesz belőle semmi, szerintem a Genysis nagyon szórakoztató és a magam módján okosan felépített film volt, kellett volna neki még legalább egy rész!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Passengers:

Nyilván egy csomó morális dolog felvetődik majd..Egyelőre nem is tudom, hogy milyen tipusú sci-fi lesz.

De nagyon szeretem a műfajt, mindig remélem, hogy valami igazán jó lehet a következő szépreményű alkotás.

 

Közben befutott egy rövidke teaser

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

71 éves korában elhunyt Curtis Hanson rendező. Életműve nem sok alkotást tartalmaz, de 90-es évektől kezdve olyan remek, igazi feszültséggel teli filmeket forgatot, amiket csak 70-es és a 80-as évek elején tudtak. Isten nyugosztalja. Sajnos kezdenek elmenni azok az alkotók akik még igazi rettenetet tudtak a szívekbe csempészni.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

71 éves korában elhunyt Curtis Hanson rendező. Életműve nem sok alkotást tartalmaz, de 90-es évektől kezdve olyan remek, igazi feszültséggel teli filmeket forgatot, amiket csak 70-es és a 80-as évek elején tudtak. Isten nyugosztalja. Sajnos kezdenek elmenni azok az alkotók akik még igazi rettenetet tudtak a szívekbe csempészni.

Nem ismertem túlzottan. Átnéztem a munkásságát és csak a Veszélyes vizeken-t láttam, és talán a Kéz, amely a bölcsőt...

Előbbit tudom, hogy szerettem!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.