Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Na akkor ez vagy teljesen kimaradt, vagy már elfelejtettem, hogy olvastam róla. A Felhőatlasz szerintem jó film volt, így nem mondanám, hogy a Mátrix óta nem tettek le semmit az asztalra (amelynek 2-3. része nekem egyébként egyáltalán nem tetszik).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ha jól emlékszem volt már itt szó róla, talán pont a Jupiter Ascending kapcsán :hmm:

 

Szerk.: Utánakerestem és tényleg nem volt. Akkor biztos egy filmes oldalon futottam bele a hírbe :oops:

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt még az egyikük férfi volt. A középső Lana (Laurence) Wachowski.

 

MV5BMTM1MjQ4NzU3NF5BMl5BanBnXkFtZTcwNzEyNDg1OA@@._V1_SY1000_CR0,0,1369,1000_AL_.jpg

 

Utána a tesója is úgy gondolta, hogy jobb ha vált. :D Ez lett belőle. Talán mondanom se kell, hogy a középső az. :D

 

MV5BMTA0MDU5MzU2ODFeQTJeQWpwZ15BbWU4MDA1NDQ0NTgx._V1_SY1000_CR0,0,724,1000_AL_.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ő férfiként normálisan nézett ki (ha szabad ilyet mondanom férfiként). Lanán (Larry-n) azért korábban is lehetett látni, hogy a másik térfélen játszik. Egyébként én mindig azt találtam viccesnek, hogy ha egy illető hirtelen kijelenti, hogy ő amúgy a másik nemhez tartozik, akkor a sajtó, a wikipédia, minden akként kezdi automatikusan nevezni (amikor a katonai adatokat kiszivárogtató Bradley Manning Chelsea-vé "avanzsálódott", azonnal a "she" személyes névmást kezdték használni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha jól tudom a Felhőatlaszt és a V for Vendettát is ők írták. Egyiket sem láttam, de egész jókat hallottam róluk (főleg az utóbbiról).

Nem? Akkor én is azt mondom, hogy gyorsan pótold őket, mert nagyon jó filmek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A V for Vendetta valóban nagyon jó film, azt én is csak ajánlani tudom. A Cloud Atlast nem láttam még én sem. Mondjuk azt azért érdemes megjegyezni, hogy a V for Vendettát csak írták a Wachowski bratyók nővérek, a rendezést James McTeigue vállalta, a Cloud Atlasnál meg Tom Tykwer besegített a rendezésbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszett a Felhőatlasz, olyannyira, hogy meg is vettem és el is olvastam az alapjául szolgáló azonos című, 2004-ben megjelent regényt, amit egy bizonyos David Mitchell írt (brit a csóka, ez már nem is meglepő)!

 

Hogy miért tetszett a Felhőatlasz? A történetek közötti vágások bravúrosak voltak (Oscart kellett volna, hogy kapjon, de még jelölést sem kapott), valamint az, ahogy 3-4-5 adott esetben 6 különböző karaktert alakított egy-egy színész, az valami zseniális volt!!! Na hát meg... TOM HANKS!

 

Mellesleg én alapvetően szeret(t)em Wachowski-ék filmes ízlését, de szimpatikusabbak voltak, amikor még az volt a nemük, aminek születtek!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Warcraft:

Remélem nem bántok meg senkit, de számomra nézhetetlen.

Az orkok mindenestül befogadhatatlanok nekem. Mind a méretük, mind a megint ordító cgi..

30 perc után feladtam ezt is. Nincs lélek a filmben. Hiába, van ami nem nagyvászonra termett.

Ennek monitoron helye és úgy hogy játszol, nem pedig bámulod.

Vágytam egy jó fantasy-ra, nem jött be.

És miért ilyen elcseszett az orkok cgi-ja, - 7évvel az avatar után, 17-tel az epI után- hogy már az első jelenetben fel kell horkanni; "-jéé! Műanyag!!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ponthogy az orkok még egész jól néztek ki (néha több érzelem volt az arcukon, mint egyes nem-CGI szereplőnek). Nekem az emberi díszletek lógtak ki nagyon, pedig azok többnyire meg voltak építve. A páncélzatok nevetségesen néztek ki. Tudom, hogy így festettek a játékokban is, de szerintem itt lehetett volna némi szabadságot venniük, hogy ne legyen az egésznek műanyag íze.

Annyiból egyetértek, hogy olykor-olykor nekem is olyan érzésem volt, hogy egy videójáték cut-scene-t néznék, de ezeknél sem az orkoknál lógott ki a lóláb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ponthogy az orkok még egész jól néztek ki (néha több érzelem volt az arcukon, mint egyes nem-CGI szereplőnek). Nekem az emberi díszletek lógtak ki nagyon, pedig azok többnyire meg voltak építve. A páncélzatok nevetségesen néztek ki. Tudom, hogy így festettek a játékokban is, de szerintem itt lehetett volna némi szabadságot venniük, hogy ne legyen az egésznek műanyag íze.

Annyiból egyetértek, hogy olykor-olykor nekem is olyan érzésem volt, hogy egy videójáték cut-scene-t néznék, de ezeknél sem az orkoknál lógott ki a lóláb.

warcraft:

 

Nem akarlak meggyőzni a véleményemről, és mint írtam a nagy egészet sem tudom értékelni, de rögtön az első jelenet, ahol romantikusan hempereg a férfi- és a terhes ork mama, már ott nagyon bántotta a szememet az arcmimika. Nem is tudom; a felület, a légiesség(megint, mint mindig..), de, hogy legyen a egy konkrét példa:

a terhes pocak ahogy megmozdul. A bőr túl rugalmas érzetet kelt.

Borzalmas megvalósítás..Kb az Alien tojás külseje mozgott így 97-ben a 4. részben. Így nem mozog a bőr soha..

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Súlyosak ezek a Wachowski-ék. Főleg Lilly. :D

Amúgy a vérbosszús muvit én is bírom. Igaz csak egyszer láttam és nem igazán akarom újrázni. A Felhőatlaszt meg elkezdtem valamikor de olyan nehézkesen adta el magárt nekem hogy egy idő után inkább csak beletekergettem és azóta se akadt kedvem ahhoz hogy rendesen meglessem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Angry Birds film:

Nos ezen jól szórakoztam a gyerekekkel. Talán miattuk, de sokszor sikerült hangosan nevetni.

Hozzá kell tenni, hogy a játékot/játékokat jól ismerjük és szeretjük.

És azt kell mondjam, hogy amit ebből a 2 dimenziós egyszerűségből ki lehetett hozni, azt kihozták. Persze jöttek mentek a kvázi időhúzó bulik/zenék, de belefért.

egyes dolgokon persze változtatni kellett pl.: Matildán és Bombán, mert amit ők csinálnak a játékban azt a film már nem bírta volna el, de jó lett végülis!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszett a Felhőatlasz, olyannyira, hogy meg is vettem és el is olvastam az alapjául szolgáló azonos című, 2004-ben megjelent regényt, amit egy bizonyos David Mitchell írt (brit a csóka, ez már nem is meglepő)!

 

Hogy miért tetszett a Felhőatlasz? A történetek közötti vágások bravúrosak voltak (Oscart kellett volna, hogy kapjon, de még jelölést sem kapott), valamint az, ahogy 3-4-5 adott esetben 6 különböző karaktert alakított egy-egy színész, az valami zseniális volt!!! Na hát meg... TOM HANKS!

Mintha én írtam volna. :) Azt még hozzáteszem, hogy nagyon jó a könyv, némileg jobban is belemegy a történetbe, mint a film, nekem segített jobban összerakni a kapcsolatot a történetek között, viszont mégis a film tetszett jobban, pont a vágások és az említett színészi bravúrok miatt.

 

 

a Cloud Atlasnál meg Tom Tykwer besegített a rendezésbe.

Ő rendezte a Parfüm c. filmet, amit szintén érdemes megnézni. Hátborzongató, de jó film.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Készül az élőszereplős vagyis inkább live-action Az oroszlánkirály Jon Favreau rendezésében aki az új A dzsungel könyvet rendezte. Én nagyon szeretem az eredetit gyerekkorom meghatározó meséje volt mert akkor imádtam az ilyen állatos dolgokat még VHS-n is megvolt és mivel az új A dzsungel könyvet látványa nagyon tetszett ezért én várom.

 

Már most mennek a hurrogások hogy miért remakelnek ilyen klasszikust. De én nem értem hogy ez miért baj, a néző ezen csak nyerhet. Az eredeti alkotás megítélése és minősége nem fog változni az mindig ott lesz lásd: Ben Hur. Hiába kijött idén belőle egy feldolgozás ami elvileg egy kalap sz*r attól de az eredeti 59-es (ami amúgy szintén remake) megítélése nem változott. Ha jó lesz az új oroszlánkirály akkor csak örülni kell neki ha nem akkor meg úgy is elfelejtődik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már most mennek a hurrogások hogy miért remakelnek ilyen klasszikust. De én nem értem hogy ez miért baj, a néző ezen csak nyerhet. Az eredeti alkotás megítélése és minősége nem fog változni az mindig ott lesz lásd: Ben Hur. Hiába kijött idén belőle egy feldolgozás ami elvileg egy kalap sz*r attól de az eredeti 59-es (ami amúgy szintén remake) megítélése nem változott. Ha jó lesz az új oroszlánkirály akkor csak örülni kell neki ha nem akkor meg úgy is elfelejtődik.

Yep, ez a helyes hozzáállás. Kár, hogy nem az általános hozzáállás. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Készül az élőszereplős vagyis inkább live-action Az oroszlánkirály Jon Favreau rendezésében ...

Akkor tényleg nincs megállás! Kár, hogy nekünk már nincs Sinkovits Imrénk Mufasa-hoz.

Vajon a remake-ben eredeti hangon visszatér JEJ, Irons és Atkinson például?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már most mennek a hurrogások hogy miért remakelnek ilyen klasszikust. De én nem értem hogy ez miért baj, a néző ezen csak nyerhet. Az eredeti alkotás megítélése és minősége nem fog változni az mindig ott lesz lásd: Ben Hur. Hiába kijött idén belőle egy feldolgozás ami elvileg egy kalap sz*r attól de az eredeti 59-es (ami amúgy szintén remake) megítélése nem változott. Ha jó lesz az új oroszlánkirály akkor csak örülni kell neki ha nem akkor meg úgy is elfelejtődik.

Ez igy oké, de ott tartunk, hogy a nagyszabású filmek túlnyomó része ma már remake, folytatás vagy adaptáció és sajnos nem azok a fajták amik lelkesedésből születnek (mint az '59-es Ben Hur). Csak azért készülnek mert sok pénzt kilehet belőlük préselni. Én egy-két éve még bizakodó voltam, de az idei év szerintem katasztrófális. Ennyi középszerű ócska nagyfilmet Hollywood szerintem még sosem produkált. Minden olyan jelre ami arra mutat hogy megyünk tovább ezen a mostani úton a magam részéről beállok a hurrogók közé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igy oké, de ott tartunk, hogy a nagyszabású filmek túlnyomó része ma már remake, folytatás vagy adaptáció és sajnos nem azok a fajták amik lelkesedésből születnek (mint az '59-es Ben Hur). Csak azért készülnek mert sok pénzt kilehet belőlük préselni. Én egy-két éve még bizakodó voltam, de az idei év szerintem katasztrófális. Ennyi középszerű ócska nagyfilmet Hollywood szerintem még sosem produkált. Minden olyan jelre ami arra mutat hogy megyünk tovább ezen a mostani úton a magam részéről beállok a hurrogók közé.

 

De te két külön dologról beszélsz. Az hogy ma már a nagyszabású filmek túlnyomó része már remake, folytatás vagy adaptáció ez már vagy 5 éve így van. Volt is erről egy cikk ahol jól látható volt hogy az évente TOP 10 legnagyobb bevételt termelő filmek között éveként körülbelül csak egy film volt olyan ami teljesen új. Ezzel egyet értek ez nem a legjobb arány de nem ez a fő baj. Hanem az hogy középszerű ócska filmeket csinálnak. Mert lehetne jó remake, folytatás vagy adaptációkat is csinálni és ha ez így lenne akkor sokkal kevésbé zavarná az embereket az arány de nincs így. Az baj hogy számos okok miatt a stúdiók nem mernek kreatívabb filmeket csinálni. Nem gondolom hogy sokkal jobb lenne a helyzet ha minden évben csupa új ötlet alapján készülnének a filmek de ugyan olyan középszerű ócska minőségben mint most. Nem az alapanyaggal van a gond hanem az alkottassál.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy bizonyos trendről beszélek amibe úgy tűnik ez az Oroszlánkirály is be fog tagozódni. A Thing az '59-es Ben Hur meg egy rakás remek film remake volt mégis szuperül sikerültek. Az Oroszlánkirály nem tudom milyen lesz, de láthatóan nem lelkesedésből vagy azért születik mert valakinek volt egy jó ötlete hogy dobja fel a régi filmet, hanem mert a Dzsungel könyve kaszált egy csomó pénzt a Disney pedig még több pénzt akar látni. Pont az a baj hogy itt tartunk: a filmek bátortalanok és üzleti utasitásra születnek. Önmagában hogy remake nem baj, az hogy ennyire egyértelmű, hogy csak felső utasitásra készül már nagyonis az. Ezért van ekkora gödörben Hollywood. Teljesen mindegy melyik újság hány filmet tudott az elmúlt évekből összeszámolni 2016 eddig egy mélypont volt. Semmi üdvözölendőt nem látok abban ha Hollywood ebben a gödörben akarja még mélyebbre ásni magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hogy kicsit védjem az Oroszlánkirályt és a nagy szabású remakeket. Ezt Az oroszlánkirályt külön venném a többi remake-től ahogy a Dzsungel könyvét is mert itt konkrétan egy rajzfilmből csinálnak live-action filmet nem pedig rajzfilmből-rajzfilmet (Ghost in the shell) vagy filmből-filmet (Ben Hur). Itt konkrétan műfajt vált a dolog. Azt hogy a filmek üzleti utasításra születnek ez még önmagában nem probléma. Disney nem azért szarja ki magából az SW filmeket mert annyira lelkesek az SW világához de mondhatnám a Marvelt is.

 

Önmagába a nagyszabású remakek számával nincsen probléma mert évente csak 3-4 jön. Inkább a remake, reboot, folytatás, adaptáció együttes számával van gond. Mert ez így a sok.

 

Én a 2016-s nyári felhozatalt semmivel se érzem gyengébbnek mint a tavalyit. Mind a 2 év ugyan olyan sz*r.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény már a tavalyi is átlagon aluli volt. 2014 viszont szerintem még jó év volt. Nekem úgy tűnik hogy a tehetségek kezdenek kikopni Hollywoodból. Kénytelenek a kissebb filmek felé fordulni vagy beállni a sorba középszerű filmeket csinálni.

 

Ami a műfajváltást illeti: én a Dzsungel könyvétől se voltam annyira hanyatt esve, pedig ott rajzfilmből lett film. Ami igazán tetszett az a megvalósítás: az hogy az egész környezetet meg az állatszereplőket ilyen szinvonalon keltse életre a CGI adott neki némi újszerűséget. De ez az Oroszlánkirálynál már rutin lesz. Most ugyanazt megcsinálják pepitába. Lehet hogy ezzel is el lehet majd lenni, de jó lenne valami érdekeset látni. Félek tőle, hogy az eredeti filmek sorsát megpecsételték az olyan filmek mint a John Carter meg a Jupiter felemelkedése. Előbbi ugyan adaptáció volt de mégis eredeti volt és ambiciózus, utóbbi pláne. Csak közben nem voltak elég jó filmek és retek rosszul szerepeltek a pénztáraknál. Mintha ez megpecsételte volna a dolgok folyását. Úgy tűnik mintha keresztet lehetne vetni a nagyszabású eredeti filmekre.

Ha ma akarná megcsinálni Lucas a Star Warst félek tőle senkitől nem kapna rá pénzt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.