Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nekem is elegem van már az élőszereplős Star Wars sorozatokból, mert azt az egyet sem készítették el - kb. ez a kategória. :)

 

Ezt jócskán kisarkítottad :)

 

Én eléggé szkeptikus vagyok ezekkel kapcsolatban, inkább maradjunk ennyiben... A japán és az amerikai kultúra jócskán eltér egymástól, finoman fogalmazva is. Ha összehasonlítok egy hasonló témájú animét és egy amerikai filmet, kb ég és föld a kettő, szinte minden tekintetben. Ezért gondolom, hogy az anime hangulatát nem tudja majd megragadni egy amerikai film... Máshogy gondolkodnak az amerikaiak mint a japánok.

 

A Death Note filmmel kapcsolatban meg... annak hogy fekete lesz L, nem látom mi értelme. Az a karakter egész egyszerűen úgy volt jó ahogy volt az animében. Vagy játszhatta volna Matsuyama Kenichi is, aki kb az élő megfelelője a karakternek, a 2006-os japán DN filmben tökéletesen alakította. De a fekete L baromira kizökkentő lesz... Ráadásul az egésznek totál polkorrektség szaga van... Hogy csak azért is kell egy fekete főszereplő, még akkor is ha semmi értelme. És én aggódom, hogy ez a polkorrektség valahogy beszivárog majd az elkövetkezendő amerikai animefeldogozásokba is.

 

De ne legyen igazam, és legyenek jó filmek. De mint mondtam, nagyon szkeptikus vagyok ezekkel kapcsolatban

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérek egy címet! Most! Azonnal!

Under the Skin (A felszín alatt), de nagyon ne legyenek magas elvárásaid, a filmnek szó szerint az az egy értékelhető eleme van, hogy Johnasson pucér benne.

 

Én eléggé szkeptikus vagyok ezekkel kapcsolatban, inkább maradjunk ennyiben... A japán és az amerikai kultúra jócskán eltér egymástól, finoman fogalmazva is. Ha összehasonlítok egy hasonló témájú animét és egy amerikai filmet, kb ég és föld a kettő, szinte minden tekintetben. Ezért gondolom, hogy az anime hangulatát nem tudja majd megragadni egy amerikai film... Máshogy gondolkodnak az amerikaiak mint a japánok.

De én nem is várnám el a helyedben azt, hogy ugyanazt a hangulatot adja, mert az abszolúte lehetetlen, már csak a megváltozott médium miatt is. Az egyik élőszereplős, a másik rajzolt. Ugyanazt a hangulatot még akkor sem tudná visszaadni, ha nem lenne az amúgy valóban létező ordas nagy kulturális különbség. Kapásból egy példa: totál más egy MCU-filmnek a hangulat, mint egy ugyanazokkal a karakterekkel operáló Marvel rajzfilmsorozatnak. Az anime hangulatát egy médium tudja visszaadni: az anime. Főleg, ha ugyanaz a rajzoló. Már az is durván megváltoztathat dolgokat, ha más a rajzoló. Vagy anime, de más technikával készül. Erre nagyszerű példa pont a Ghost in the Shell, aminek ugye van egy olyan felújított változata, ahol rengeteg jelenet CGI. Hát már az mennyire elüt az eredetitől. Vagy mennyire elüt az eredeti anime az eredeti mangától, pedig ott a rajzok még közel azonosak is.

Én nem a kulturális különbségek, meg a más médium miatt aggódom, ez szerintem olyasmi, amit el kell fogadni, és ezt figyelembe véve kell nézni a filmet. De ez minden adaptációra igaz. Nyilván nem fog Hollywood meztelenül akciózó Johanssonnal blockbustert csinálni. (Megjegyzem, pont a GitS annyira azért nem üt el a nyugati felfogástól, sokkal kevésbé érzem japánosnak, mint mondjuk a Death Note-ot, vagy még inkább, egy Akirát vagy Evangeliont). Ezek a filmek, különösen a Death Note azon hasalhat el, hogy hogyan szuszakolják bele a komplex és terebélyes sztorit két órába. A GitS-nél még ott van fogódzónak az anime, de a Death Note szerintem képtelenség, hogy elférjen két órában. Annak minimum sorozatnak kéne lennie.

 

A Death Note filmmel kapcsolatban meg... annak hogy fekete lesz L, nem látom mi értelme. Az a karakter egész egyszerűen úgy volt jó ahogy volt az animében. Vagy játszhatta volna Matsuyama Kenichi is, aki kb az élő megfelelője a karakternek, a 2006-os japán DN filmben tökéletesen alakította. De a fekete L baromira kizökkentő lesz... Ráadásul az egésznek totál polkorrektség szaga van... Hogy csak azért is kell egy fekete főszereplő, még akkor is ha semmi értelme. És én aggódom, hogy ez a polkorrektség valahogy beszivárog majd az elkövetkezendő amerikai animefeldogozásokba is.

Szerintem az, hogy L fekete, nem oszt, nem szoroz. A történetben nincs szerepe annak, hogy L milyen raszba tartozik. Ezen ugyanúgy felesleges rugózni, mint azon, hogy a Doctor Strange-ben az Ancient One egy tipikus kínai vénségből egy angol nő lett, vagy, hogy a Star Trek: Beyondban Sulu homokos. Amíg a rasznak, nemnek vagy szexuális beállítottságnak nincs a történetben szerepe, addig változtatható. Hogy polkorrektségből lett-e fekete, azt nem tudom, de manapság már az mindig csak polkorrektség lehet, ha fekete színészt választanak. Komolyan, lassan már ott járunk, hogy csak akkor jó egy színész, ha fehér, ha feketét vagy más raszt választanak, az csak a polkorrektség jegyében történhetett meg, és semmi köze ahhoz, hogy esetleg a meghallgatáson olyat alakított, amitől rá esett a választás. De még ha a szent PC miatt is került be, ha jól alakít, hát én személy szerint jó magasról le fogom sz*rni. Ha nem jól alakít, nem hozza L-t, akkor szívás.

 

Akárhogy is, a lényeg az, hogy legalább várjuk meg a film végét, és csak aztán jelentsük ki, hogy elegünk van belőle. Én sem fűzök egyikhez sem nagy reményeket, különösen nem a Death Note-hoz, szerintem az képtelenség, hogy két órában működjön. Az, hogy milyen színű az egyes szereplők bőrszíne, tulajdonképpen hót nem izgat. Felőlem L indián lány is lehet, Light meg svéd huszonéves, de az sem izgat, ha a helyszín mondjuk Kairo vagy egy holdbázis. Amíg hozzák azt a pszichológiai macska-egér játékot, addig okés. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húha, a Doctor Strange felülmúlta minden várakozásomat. Én is azt mondom hogy érdemes 3d-ben megnézni, bár a látvány anélkül is biztos üt. (Egyik haverunk csak azért nem jött velünk moziba, mert biza se 3d-ben, se szinkronosan nem hajlandó filmet nézni - hát nem tudja, miről maradt le :) ) . A sztori nekem kicsit túl gyors tempójú volt, Strangenek nagyon hamar vált minden nyilvánvalóvá és érthetővé, nem igazán volt érezhető, hogy amit tapasztalt, felborította az egész eddigi világnézetét. De ezt leszámítva nincs semmi bajom a filmmel, teljesen jól megcsinálták, szinte hibátlanul.

Azt is szeretem az ilyen jellegű (látványos és egyben elgondolkodtató) filmekben, hogy elképesztő álmaim szoktak lenni utána. Remélem, ez most is így lesz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Strangenek nagyon hamar vált minden nyilvánvalóvá és érthetővé, nem igazán volt érezhető, hogy amit tapasztalt, felborította az egész eddigi világnézetét.

A világnézete valószínűleg már évekkel ezelőtt felborult. Ne feledjük, itt már nyíltan ismert, hogy vannak idegenek, akik teleportkapukon és űrhidakon át esnek be a Földre, villámokat gerjesztenek, pörölyökkel röpködnek, átváltoznak, illúziókat keltenek (az asgardok közt is vannak mágusok ilyen téren, Lokit ugye annak is nevezi Thor), a sötét elfekről, a konvergenciáról, a különféle képességekkel bíró inhumanokról nem is beszélve. Ja, és mindez ellen szintén különleges képességekkel bíró lények küzdenek (ez idő tájt az egyik közellenség a Földön Quake, aki földrengést tud okozni az akaratával, és egy lángoló koponyájú sorozatgyilkos). A New York-i csata, a londoni csata, a sokoviai incidens és az inhuman lázadás után az, hogy vannak mágusok annyira már nem lehet meglepő, pláne nem egy olyan okos embernek, mint Strange.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arrival

 

Nagyon jól összerakott film, kicsit szokatlan a mai mainstream filmek között. Valóban intelligens sci-fi, ezáltal néhol unalmasnak is tűnhet, de jobban belemerülve cseppet sem az. Egyébként olyan hihetetlen nagy csavarokat senki ne várjon tőle, a nagyszerűsége inkább az előbb említett összerakottságából fakad. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arrival

 

Nagyon jól összerakott film,

 

Örülök, hogy tetszett a film Ody :clap:

 

Valamit nem értek azonban

 

Mi miatt is akarják megvédeni az emberiséget az űrlakók? És miért is 3000 évente?

 

 

Nagyon érdekelne

 

Vajon mit mondhatott a haldokló felesége a kínai tábornoknak :hmm:

 

 

Ezek után nagyon várom az új Szárnyas fejvadász filmet. A rendező szerintem nagyon tehetséges!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy tetszett a film Ody :clap:

 

Valamit nem értek azonban

 

Mi miatt is akarják megvédeni az emberiséget az űrlakók? És miért is 3000 évente?

 

 

3000 év múlva az emberiség fog segíteni rajtuk, és mivel ők másképp látják az időt, gondolom idejöttek, hogy egybeforrasszanak minket azért, hogy idő előtt ne irtsuk ki magunkat. Így segítettek magukon és rajtunk is. :) A filmben el hangzik a win-win pozíció. Így mi is jól jártunk és ők is. :)

 

 

Nagyon érdekelne

 

Vajon mit mondhatott a haldokló felesége a kínai tábornoknak :hmm:

 

Szerintem teljesen mindegy mit mondott, inkább arra kellett az infó, hogy akkor amikor Louise felhívja a tábornokot az higgyen neki.

 

 

 

Ezek után nagyon várom az új Szárnyas fejvadász filmet. A rendező szerintem nagyon tehetséges!

Egyetértek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek után nagyon várom az új Szárnyas fejvadász filmet. A rendező szerintem nagyon tehetséges!

Hány éve is emlegetjük Frenkie-vel a Prisoners című filmjét? Annak idején moziban volt szerencsém látni, most már tessék megnézni :) Elnézést, ha már megtörtént.

 

Nem mellékesen az Arrival az év filmje! Eddig, de még az is előfordulhat, hogy az is marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hány éve is emlegetjük Frenkie-vel a Prisoners című filmjét? Annak idején moziban volt szerencsém látni, most már tessék megnézni :) Elnézést, ha már megtörtént.

 

Nem mellékesen az Arrival az év filmje! Eddig, de még az is előfordulhat, hogy az is marad.

 

 

Igen egyetértek. A Prisoners nem csak mint thiller és krimi nagyon jó, hanem pl Hugh Jackman is olyan szerepben van a vásznon amit eddig nem szoktunk meg tőle. Az aggodalomtól félörült apát akit zseniálisan alakít. De maga a hangulata is jó ,és mostanság érdemes megnézni mert a film Hálaadás és környékén játszódik azaz november végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Under the Skin:

Nem titok, hogy miért is néztem a meg a filmet..(Köszi Dzséjt még 1x..)

DE te jó ég, hogy mi is volt ez? Komolyan csak akkor írom le a véleményemet, értelmezésemet, ha valaki hajlandó velem pár szót beszélni róla, mert csak üresen beírni nincs értelme.

A meztelen Scarlett majdhogynem nem érte meg a megtekintést mert olyan kontextusokba helyezték, hogy azok képesek voltak -szerintem- természetes szépsége és bájai abszolút kioltására.

Szóval bővebben akár spoileresen csak önként jelentkezőkkel folytatnám..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mellékesen az Arrival az év filmje! Eddig, de még az is előfordulhat, hogy az is marad.

Reméljük, azért nem. :)

 

A Prisoners számomra hatalmas csalódás volt anno. Lehet adnom kéne neki egy második esélyt, de eddig még nem vitt rá a lélek.

Miért nem tetszett?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért nem tetszett?

A krimi szál bugyuta volt, mintha a sötét középkorban nyomoznának. Jake Gyllenhaal az egyik kedvenc színészem, nagyon jól is alakított, tök érdekes karaktere volt. Egyáltalán nem volt az a nyomozó alkat, viszont semmit nem tudtunk meg róla, szóval elpocsékolt lehetőség. Eleve olyan kevés szereplő van, hogy kizárásos alapon hamar összeáll, hogy ki lehet a hunyó. A legtöbb karakter motivációja meg totálisan érthetetlen volt számomra. A pap röhejes, az öregasszony szintén, a fiú viselkedését se tudtam hova tenni. Pláne, hogy azért messze nem volt annyira bárányka, ami sokat vett el az alapszitu éléből.

Hugh Jackman a másik favoritom, ő is remekül játszott. Nála értettem is az indítékokat, viszont a sztori nem futotta meg azt a drámát, amit szerintem kellett volna. Engem nagyon érdekelt volna, hogy miként dolgozza fel a főhős mindazt, ami történt. Ha már ő volt a főszereplő, akkor ez igazán beleférhetett volna az amúgy nem rövid játékidőbe, mert ott csapódhattak volna le az érdemi tanulságok. Ráadásul nekem a történet üzenete elég visszás, elvégre noha Jackman egy morálisan erősen megkérdőjelezhető (bár érthető) utat tapos, a végére mégis lényegében ő oldja meg az ügyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.