Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Sztem pont jól megoldották a dolgot. Az eredeti filmbe se volt igazán jelentősége a túlzott meztelenkedésnek. A filmben meg pláne semmi értelme nem lett volna de így pont jó.

Ami nagyon tetszik hogy sok beállást átvettek az eredeti filmből viszont a story az teljesen más lesz ha jól látom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén szólva, nem hiszem, hogy erről a filmről érdemben lehet beszélgetni.Egy zagyvaság, amit művészfilmnek próbál beállítani a rendezője, de annak is sz*r.

Ugye??!!

Akkor jó! Mert én sem ma kezdtem. És próbáltam belelátni mindent. Legelvontabb verselemzői énem vadászta a metaforákat, az egzotikus színtereket, de végül mégsem mondhatom azt, hogy na tessék; "ide lyukadtunk ki. Sehova nem lyukadtunk ki! :angry:

 

Először azt hittem egy sorozatgyilkos szedi áldozatait, majd a gyilkosságokat mutatják be azzal hogy a férfiak elvesznek a fekete semmiben.

De a hölgy egyszerre volt törékeny és veszélyes. Vészjósló és bizarr. Kíváncsi és szenvtelen. Kerestem társadalomkritikát is. Férfiak és az álomnő, mint utópia viszonya.

És akkor jött az groteszk figura(nem tudom maszk volt-e vagy egy valódi szerencsétlen) és a tengerparti jelenet a családdal. Életmentés majd gyilkosság(?) Bazmeg semmi értelme.

Aztán az egész "kisvárosi kisemberszag", ami belengi és amiből annyira kilóg Scarlett..Nyilván ez volt a cél. A végkifejlet(?) ha merhetem annak nevezni némi választ adhat, persze értelmezésfüggő ez is:

Ha szó szerint vesszük, akkor Scarlett egy eltévedt "földönkívüli" aki ratyi helyre csöppent, naívan kipróbált pár dolgot ezen a világon, de csak mocsokkal találkozott, végül rábaszik.

Ha alternatívát kellene megfogalmaznom, akkor a másik lehetőség az, hogy egyszerűen egy nő, akinek minden mindegy, elferdült értékrendjével tesz vesz, végül rábaszik.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, te jócskán több erőfeszítést tettél ennek a filmnek a megértésére, mint én. Én végül csak oda lyukadtam ki, már azon kívül, hogy túl sokat vett el az életemből, hogy

 

egy földönkívüli, ami valahogy idekevert, gőze sincs, mi ez itt és ráb*szik.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, te jócskán több erőfeszítést tettél ennek a filmnek a megértésére, mint én. Én végül csak oda lyukadtam ki, már azon kívül, hogy túl sokat vett el az életemből, hogy

 

egy földönkívüli, ami valahogy idekevert, gőze sincs, mi ez itt és ráb*szik.

 

Beteg fos, sajnos ebben kell maradnunk, de nem értem az ilyeneknek a létjogosultságát. Vannak rétegfilmek, vannak művészfilmek, de nem kell ezeknek egy idő után az "üzenet" vagy legalább az "érthetőség/tanulság" mezsgyéjére lépni?

Megmondom őszintén azért piszkál, mert láttam a stáblistán, hogy regény az alapja. És mindig arra gondolok, hogy írott formában csak muszáj volt állást foglalni. Ott nemigen lehet ilyen ködös képet festeni, mint vizuálisan. Mi lehet-e mögött? Vagy semmi? Az az eset van, mikor a művészi stílus a tehetségtelenség álcája és nem a befogadóban van a hiba, hanem tényleg egy koncepciótlan katyvasszal állunk szemben?

 

A földönkiívüli szál esélye csak a végén kerülhet képbe. De mikor korábban szeretkezik a buszon felszedett emberrel, majd' frászt kap, mikor az ráélvez.

Persze ez a reakció is kétértelmű, hisz egy lány is megijedhet egy korai magömléstől, de egy idegen is meglepődhet, hogy mi történt. De a látottak után, a bőrváltás is kétesélyes, hisz az egyértelműen látottak(?) ellenére nekem van benne egy kis "testen kívüli élmény" áthallás, mint amit egy megerőszakolt lány élhet át, és majd ahogy semmivé foszlik, ha az eseménynek a legrosszabb módon kell véget érnie.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ne akarj ilyen mélységeket belelátni, a készítők már a megjelenés előtt egyértelművé tették, hogy

 

Johansson egy idegen lény. Ami baj, mert ha ezt nem teszik meg, akkor legalább lehetett volna valamin úgy ahogy (jobb időtöltés híján) agyalni. De a készítőknek muszáj volt állást foglalnia - interjúban, nem a filmben -, innentől kezdve megette a fene az egészet.

Amúgy én azt nem értem igazán a filmmel kapcsolatban, hogy Johansson hogy mondhatott erre igent?

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ne akarj ilyen mélységeket belelátni, a készítők már a megjelenés előtt egyértelművé tették, hogy

 

Johansson egy idegen lény. Ami baj, mert ha ezt nem teszik meg, akkor legalább lehetett volna valamin úgy ahogy (jobb időtöltés híján) agyalni. De a készítőknek muszáj volt állást foglalnia - interjúban, nem a filmben -, innentől kezdve megette a fene az egészet.

Amúgy én azt nem értem igazán a filmmel kapcsolatban, hogy Johansson hogy mondhatott erre igent?

 

 

 

 

 

Biztos szívességfilm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy én azt nem értem igazán a filmmel kapcsolatban, hogy Johansson hogy mondhatott erre igent?

Szerintem szárnypróbálgatásnak, skatulyák ellen vállalgatnak ilyeneket. Bár a fapofa, amit játszott, nagy kvalitásokat nem igényelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem én is az Arrivalt. Jól felépített, intelligens sci-fi, amit a trailer is sugallt. Nagyon rendben volt, bár néhol mintha nem sikerült volna jól felépíteni a tetőpontokat.

 

Arrival

Nagyon jól összerakott film, kicsit szokatlan a mai mainstream filmek között. Valóban intelligens sci-fi, ezáltal néhol unalmasnak is tűnhet, de jobban belemerülve cseppet sem az. Egyébként olyan hihetetlen nagy csavarokat senki ne várjon tőle, a nagyszerűsége inkább az előbb említett összerakottságából fakad. :)

 

Öööö... what?! Ha ezt azért írtad, hogy totálisan megtévessz, akkor köszi, emiatt abszolút nem vártam fordulatot, pedig atyaég mekkorát ütött, hogy a csaj végig a saját jövőjét látja! :o Beleborzongtam a gyerekrajzos jelenetnél a felismerésbe. Az egész úgy volt felépítve, mintha a csaj már átesett volna a lány elvesztésének traumáján, aztán a film derekán kiderül, hogy az egész még csak előtte áll. Mi ez, ha nem hihetetlen nagy csavar? :o

 

 

 

3000 év múlva az emberiség fog segíteni rajtuk, és mivel ők másképp látják az időt, gondolom idejöttek, hogy egybeforrasszanak minket azért, hogy idő előtt ne irtsuk ki magunkat. Így segítettek magukon és rajtunk is. :) A filmben el hangzik a win-win pozíció. Így mi is jól jártunk és ők is. :)

 

 

Remekül megválaszoltad, Ody! Jake, nézted is a filmet, vagy csak láttad? Nálam inkább az a nagy kérdés, hogy ezek után a teljes emberiség máshogy fogja látni az időt? A csaj sem látott tovább a filmben a saját személyes tragédiáján. Nem látott infókat a távoli jövőre vonatkozón, szóval engem nagyon érdekelne, hogy pontosan mik is eme képesség határai, és min megyünk majd keresztül ennek tudatában. Ha sikerül ugye kitágítani az előrelátás képességét, akkor bármi, amit a jövőben felfedeznének, hasznosítható lenne a jelenben is így felgyorsítva a fejlődési ütemünket.

 

 

Szerintem teljesen mindegy mit mondott, inkább arra kellett az infó, hogy akkor amikor Louise felhívja a tábornokot az higgyen neki.

 

 

Persze, tök mindegy volt, mit mondott, a lényeg, hogy olyan infóhoz jutott hozzá, amiből a kínai vezető levágta, hogy itt valóban egy technológiai adományról van szó, és nincs értelme hadat viselni ellenük. Nagyon tetszik az egységbe kovácsolási koncepció is.

 

 

Remek volt, kiváló tanulsággal! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem én is az Arrivalt. Jól felépített, intelligens sci-fi, amit a trailer is sugallt. Nagyon rendben volt, bár néhol mintha nem sikerült volna jól felépíteni a tetőpontokat.

 

 

 

Öööö... what?! Ha ezt azért írtad, hogy totálisan megtévessz, akkor köszi, emiatt abszolút nem vártam fordulatot, pedig atyaég mekkorát ütött, hogy a csaj végig a saját jövőjét látja! :o Beleborzongtam a gyerekrajzos jelenetnél a felismerésbe. Az egész úgy volt felépítve, mintha a csaj már átesett volna a lány elvesztésének traumáján, aztán a film derekán kiderül, hogy az egész még csak előtte áll. Mi ez, ha nem hihetetlen nagy csavar? :o

 

 

:lol: Ez nekem nem ütött akkorát, bár bevallom tényleg nagy csavar. :D Egyébként nekem minden akkor lett világos, amikor Louise a lénnyel beszélgetett. Ott elmondja neki mi a lényeg.

 

 

Remekül megválaszoltad, Ody! Jake, nézted is a filmet, vagy csak láttad? Nálam inkább az a nagy kérdés, hogy ezek után a teljes emberiség máshogy fogja látni az időt? A csaj sem látott tovább a filmben a saját személyes tragédiáján. Nem látott infókat a távoli jövőre vonatkozón, szóval engem nagyon érdekelne, hogy pontosan mik is eme képesség határai, és min megyünk majd keresztül ennek tudatában. Ha sikerül ugye kitágítani az előrelátás képességét, akkor bármi, amit a jövőben felfedeznének, hasznosítható lenne a jelenben is így felgyorsítva a fejlődési ütemünket.

 

A robbanás előtt rengeteg írást közöltek velük. Ha emlékszel hihetetlen sok írást "köptek a táblára". Szerintem idővel Louise megfejtette ezeket, melyekben rengeteg információ lehetett a fejlődésre. Ezt azt is alátámasztja, hogy a nő nagy híresség lett.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arrival

 

Nagyon jól összerakott film, kicsit szokatlan a mai mainstream filmek között. Valóban intelligens sci-fi, ezáltal néhol unalmasnak is tűnhet, de jobban belemerülve cseppet sem az. Egyébként olyan hihetetlen nagy csavarokat senki ne várjon tőle, a nagyszerűsége inkább az előbb említett összerakottságából fakad. :)

Nem mellékesen az Arrival az év filmje! Eddig, de még az is előfordulhat, hogy az is marad.

Így van, igazi filmélmény volt! Egy hete méltattam a Doctor Strange-t, ami izgalmas és látványos, de ez a film egy egész más műfajban ugyanolyan lenyűgöző, csak másképp.

 

Megnéztem én is az Arrivalt. Jól felépített, intelligens sci-fi, amit a trailer is sugallt. Nagyon rendben volt, bár néhol mintha nem sikerült volna jól felépíteni a tetőpontokat.

 

Öööö... what?! Ha ezt azért írtad, hogy totálisan megtévessz, akkor köszi, emiatt abszolút nem vártam fordulatot, pedig atyaég mekkorát ütött, hogy a csaj végig a saját jövőjét látja! :o Beleborzongtam a gyerekrajzos jelenetnél a felismerésbe. Az egész úgy volt felépítve, mintha a csaj már átesett volna a lány elvesztésének traumáján, aztán a film derekán kiderül, hogy az egész még csak előtte áll. Mi ez, ha nem hihetetlen nagy csavar? :o

 

Amikor erre rávezetik a nézőt, az a film egyik tetőpontja. A gyerekrajz többször is szerepel, de az értelme csak később derül ki, amikor már Louse is érti. A másik tetőpont az, amikor az idegenek elmennek, mert sikerült a küldetést teljesíteniük,az emberiség összefogott. Nekem ott állt össze a kép, bár megfogalmazni csak mostanra sikerült. Csodálatos, ahogy Louise mindenre rájött. :)

 

 

 

Remekül megválaszoltad, Ody! Jake, nézted is a filmet, vagy csak láttad? Nálam inkább az a nagy kérdés, hogy ezek után a teljes emberiség máshogy fogja látni az időt? A csaj sem látott tovább a filmben a saját személyes tragédiáján. Nem látott infókat a távoli jövőre vonatkozón, szóval engem nagyon érdekelne, hogy pontosan mik is eme képesség határai, és min megyünk majd keresztül ennek tudatában. Ha sikerül ugye kitágítani az előrelátás képességét, akkor bármi, amit a jövőben felfedeznének, hasznosítható lenne a jelenben is így felgyorsítva a fejlődési ütemünket.

 

 

Az elején Louise maga mondta, hogy ha megtanulunk egy idegen nyelvet, az megváltoztat minket, a gondolkodásmódunkat. Ez a nyelv először őt, de aztán az egész emberiséget is megváltoztathatja, hiszen látjuk, hogy megjelent a könyve erről, és az estély, ahol Sang tábornokkal beszélgetett, is ennek a jegyében zajlott. Szerintem ez egyértelmű jele annak, hogy ez a pozitív folyamat végbemehet, ahogy az összefogás is létrejött. Ha pedig összefogás van, akkor sokkal több erőforrás fordítható a tudományra, mert hiszen nem lesz szükség pl. fegyverekre egymás ellen, és a tudományos fejlődés elvezethet minket oda, hogy majd 3000 év múlva képesek legyünk segíteni. Az emberiség egy szuper intelligens faj lehet a jövőben, és nem olyan, ahová ma tartunk, hogy magunk után hagyhatunk egy túlzottan felmelegedett bolygót, miután kipusztultunk....

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy érdekes magyar utalás az Arrival egyik párbeszédében.

Nekem már a film közben is leesett, hogy erre gondolhatott a párbeszédben a karakter. Bár az Oszd meg és Uralkodj! latin kifejezés populárisabb lett volna. :)

Viszont az elején a szanszkrit dolog az nálam totál homály volt.

 

Amúgy még gondolkodva a filmen, az jutott eszembe, hogy

 

 

Azért Ian karakterének a kibontását nem igazán vitték túlzásba. Elég keveset tudtunk meg róla, amit én személy szerint eléggé sajnálok. Nagyobb lehetett volna a dráma, ha az ő szemszögéből, karakteréből is többet látunk.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy érdekes magyar utalás az Arrival egyik párbeszédében.

Azért furcsa lehet ezt idegen nyelven, pl. angolul hallani. :)

 

 

Amúgy még gondolkodva a filmen, az jutott eszembe, hogy

 

 

Azért Ian karakterének a kibontását nem igazán vitték túlzásba. Elég keveset tudtunk meg róla, amit én személy szerint eléggé sajnálok. Nagyobb lehetett volna a dráma, ha az ő szemszögéből, karakteréből is többet látunk.

 

 

Ian csak asszisztál ebben a filmben, mert mindent Louise nézőpontjából látunk. Ahogy a nő rájön, mit kell tennie, azt éli át a néző is, és ez a személyesség fontos tényező abban, hogy ez a film ilyen jó lett.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De igen, nem is adják moziban másképp. Viszont az említett magyar szó nem hangzik el angolul, és erre lennék kíváncsi, hogy hangzik. :)

Salami tactics? :D Ráadásul ez már két szó...

 

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Salami_tactics

 

A filmben amúgy úgy hangzik el, hogy a magyaroknak szavuk is van rá. Nálunk egy szó. ;)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már anime adaptációkról volt szó...

 

 

Na én ezt várom nagyon (bár ez a teaser nem mutat sokat, de aki ismeri a Fullmetal Alchemistet, annak szerintem nem kell magyarázni, miért várós ez). És milyen király hogy az ep8 mellé érkezik jövő télen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na az amerikaiak egy japán karakterből csináltak amerikait, most a japánok csinálnak egy európaiból japánt... :) És ez még itt zavaróbb is, mert a környezet hangsúlyosan nem japán. Remélem ha a Berserk-ből valaha csinálnak filmes adaptációt ott kicsit autentikusabb lesz a casting.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem...

 

Edward Elric legfeljebb annyira európai karakter, hogy európai neve van... Amúgy meg eredetileg Edowādo Erurikku (ha kanjit átírjuk Hepburn-be). Ez a név lett aztán angolosítva, és nyugaton kényelmesebb ezt használni.

 

A környezet meg egy fantasy világ, amit Arakawa Hiromu dolgozott ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen egy fantasy világ, ami valójában egy alternatív Európa. Az egész világ megjelenése a figurákkal együtt az ipari forradalom környéki Európát idézi. Szándékosan, mert hogy az alkotót ez a korszak inspirálta és ezt akarta beletenni a fantasy világába. Az hogy Edward japán lett az kb. annyira bután mutat mintha Aragorn kínai lett volna. Persze Középfölde se létezik, hisz az is egy fantasy világ, de ahogy a Fullmetal Alchemist-nál úgy ott is egyértelmű, hogy mit akar hangulatban megidézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.