Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nekem az Interstellarból kettő nézés elég is volt. Másodjára csak azért néztem meg mert az első nézés kamerás volt és DVDsen is látni akartam. Amúgy tetszegetett de nem hagyott túl mély nyomot bennem.

A Dunkirköt is megnézem majd valamikor de inkább megvárom a DVDs változatot mert nem érdekel annyira hogy sürgősen látni akarjam.

Amúgy ezt hogy kell ejteni? Az angol trailerekben "Dankörk", a magyar trailerben viszont talán "Dönkerk" volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy ezt hogy kell ejteni? Az angol trailerekben "Dankörk", a magyar trailerben viszont talán "Dönkerk" volt.

Hát a "dönkerk" az eredeti francia kiejtés, a "dankörk" pedig az, ahogy az angolok ejtik.

 

Gondolom olyan ez, mintha mi csinálnánk egy Őrvidék filmet. Mi Őrvidéknek hívnánk, a németek (és mindenki más a világon) pedig Burgenlandnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Guardians of the Galaxy vol. 2: bár az újdonság varázsa elmúlt, helyette van sok-sok röhögés. Felhőtlen, könnyed, hangulatos. Akinek az első rész tetszett, ez se hagyja ki, aki csak egy vidám kalandra vágyik, az se hagyja ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Guardians of the Galaxy vol. 2: bár az újdonság varázsa elmúlt, helyette van sok-sok röhögés. Felhőtlen, könnyed, hangulatos. Akinek az első rész tetszett, ez se hagyja ki, aki csak egy vidám kalandra vágyik, az se hagyja ki.

Pont erre számítottam. Milyen az Awesome mix vol 2?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csütörtök este voltam megtekinteni. A látvány az első rész óta nem sokat változott, a zene talán még jobb is, mint az első részben, de a humor terén nagyon odatettek. A történet semmi extra, a főgonosz jobban ki lett fejtve, mint Ronan az első részben, de még mindig nem túl erős. A csapatdinamika kezd egész jó lenni, ugyan voltak elhanyagol kapcsolatok. A Vol 3-ra meg jöhet Stallone és a bandája :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A Civil Warban pont nem kellett volna villognia Missourinál a pontnak, hiszen ott csak azokról a helyekről volt szó, ahol a Bosszúállók miatt civilek sérültek vagy haltak meg. Ehhez az eseményhez nekik semmi közük. Az, hogy a filmben nem tűntek fel ők, sem a S.H.I.E.L.D. magyarázható azzal, hogy az egész jelenség néhány perc alatt zajlott le, és még nem ért oda egyik banda sem. Mert ugye az azért világos, hogy ezek nem teleportálnak, vagyis idő kell, amíg reagálnak és megtesznek egy kontinensen átívelő távot. Egyedül az lehet itt logikai buktató, hogy a sorozatban nem említenek egy ilyen eseményt, de ez még egy későbbi epizódban visszautalásként simán megtörténhet, és akkor puff, máris nincs ezzel gond. Bár megjegyzem, a Guardians of the Galaxy vol. 2 pont az Agents of S.H.I.E.L.D. első és második évada között játszódik, úgyhogy nem csoda, hogy abban a zűrzavaros időszakban, amikor az ügynökség éppen titokban újraépül, nem tud mindennel foglalkozni, plusz mi is lemaradtunk róla, hiszen a sorozat szüneten volt. Coulson viszont abban az időszakban simán foglalkozhatott akár ezzel is, amire később még lehet utalás.

Amúgy a cikk tárgyi tévedésben is leledzik. A Bosszúállók a The Avengers végén szétmentek, mindenki a maga dolgára. Csak a The Winter Soldier után álltak újra össze, miután a S.H.I.E.L.D. összeomlott.

Szóval, a Bosszúállókat éppen leköti a Hydra elleni háború, a S.H.I.E.L.D.-et meg az, hogy újjáépüljön. Ennek ellenére semmi nem gátolja azt, hogy legalább az ügynökség kivizsgálja ezt az eseményt a két évad között, majd valamikor később megemlítsék.

 

 

Az MCU-ban van ennél sokkal nagyobb logikai bukfent is, amit már nem lehet így, kisujjból kimagyarázni. Például hogy az embertelen fenyegetés ellen miért nem lép fel a Bosszúállók csapata, és még inkább, erről miért nincs szó a Civil Warban. Mert a filmben úgy van az egész lefestve, mintha rajtuk kívül nem lennének más emberfeletti figurák a világban.

 

Pont erre számítottam. Milyen az Awesome mix vol 2?

Awesome! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még csütörtökön láttam a Galaxis őrzői 2-t. Tényleg nagyon jó film. Még viccesebb, mint az első rész volt szerintem is.

Szakadt az egész közönség a poénokon.

Cameok szenzációsak voltak. Egy 80-as évekbeli legenda emlegetése hatalmas ötlet volt.

 

Ja és remélem készül a spinoff :D

18237998_10155617862816840_5123631267905404246_o.jpg?oh=cb0f552ad7420f79b12a3737e1385c23&oe=59831BBC

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is arra gondolok. Szerintem a mai technika nem tudja azt a feelinget hozni, amit a modellek és háttérvetítések hoztak. Az sokkal puritánabb, "látványtalanabb" volt. A mai technika sokkal élesebb, részletesebb képet ad, ezáltal nagyon más feelinget teremt mint a régi korszak technikái. A CGI szebb, élesebb, részletesebb, a modell durvább, elnagyoltabb, kézzelfoghatóbb. Az eredeti Blade Runner hangulatához szerintem nagyon sokat hozzáad a terepasztal, amit megépítettek, a modellek, a díszletek. Ezek megvalósításuknál fogva árasztanak más feelinget. Még úgy is, ha itt is megépítettek dolgokat. Példának okáért, a Halálcsillag vagy a Yavin IV számomra annak ellenére más feelinget áraszt az ep4-ben és az RO-ban, hogy nagyon aprólékos másolatok (és mindkét esetben megépített díszletek).

Ez persze nem rossz, csak el kell fogadni, hogy más. Mondjuk nekem az eredeti Blade Runner sem a szívem csücske, talán csak a 2001 Space Odyssey-t tartom unalmasabbnak, viszont a hangulata az páratlan. Azt az új film ha akarná sem tudná újra megidézni egy az egyben. Viszont annak örülnék, ha 2017-es mércével hozna egy hasonló hangulatot, mint az eredeti '82-es mércével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ő szerezte a zenét? :o

 

Nem, hanem Jóhann Jóhannsson, aki már a Sicarión és az Érkezésen is együtt dolgozott a rendezővel. Én igazából a zenétől félek a legkevésbé, szerintem jól össze fogja hozni.

 

Az új előzetes viszont szerintem is katasztrofális. Egyedül abban reménykedek, hogy a nagyközönségnek szánták, akiket be kell csalogatni a filmre, és arra számítanak, hogy a szuperfanok amúgy is megnézik.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevesebb unalmasabb filmet ismerek, mint a Blade Runner. Egy pár hónapja döntöttem úgy, hogy végre megnézem. Úgy 30 perccel a vége előtt kinyomtam, annyira unalmas volt.

Pedig az utolsó 30 perc a legizgibb, ott legalább kétszer megmozdulnak a 30 perces monológ alatt, amiben van 5-5 perc néma bambulás. :evil:

Ezzel mélységesen egyet tudok érteni. Sőt csak egy még unalmasabb filmet tudnék mondani, a 2001 Space Odyssey.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg az a helyzet, hogy 2001 nélkül nem lenne Star Wars, a Blade Runner nélkül meg Ghost in the Shell (most lehet hogy nagy baromságot írtam, de a képi világban nálam párhuzamosságok vannak). Szóval valóban lehet hogy unalmas, de 1968-ban és 82-ben mindkettőnek volt létjogosultsága. Egy tanácsot adhatok minden unatkozónak: hagyjátok a napi gondokat, lazuljatok el, üssétek ki magatokat valamivel, és úgy nézzétek. Szerintem így mindakettő még a mai napig nézhető. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig az utolsó 30 perc a legizgibb, ott legalább kétszer megmozdulnak a 30 perces monológ alatt, amiben van 5-5 perc néma bambulás. :evil:

Ezzel mélységesen egyet tudok érteni. Sőt csak egy még unalmasabb filmet tudnék mondani, a 2001 Space Odyssey.

Azt ezek után meg sem merem próbálni. :D

 

Persze megértem, ha valakit el kap a film hangulata. De számomra ez sajna élvezhetetlen volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg az a helyzet, hogy 2001 nélkül nem lenne Star Wars, a Blade Runner nélkül meg Ghost in the Shell (most lehet hogy nagy baromságot írtam, de a képi világban nálam párhuzamosságok vannak). Szóval valóban lehet hogy unalmas, de 1968-ban és 82-ben mindkettőnek volt létjogosultsága. Egy tanácsot adhatok minden unatkozónak: hagyjátok a napi gondokat, lazuljatok el, üssétek ki magatokat valamivel, és úgy nézzétek. Szerintem így mindakettő még a mai napig nézhető. :rock:

Se a létjogosultságuk, se a filmtörténelmi szerepük nincs megkérdőjelezve, sőt még azt sem mondom, hogy rossz filmek, mindkettőben vannak olyan dolgok, amiket zseniálisnak tartok - de puskával sem tudnának rávenni, hogy még egyszer megnézzem őket. Ha viszont úgy nézném meg őket, ahogy te javasoltad, elaludnék rajtuk. Úgy még az Alienen is elalszom, pedig azt imádom. :)

Megjegyzem, szerintem ezek egyáltalán nem a "kiütve jó nézni" kategória, mert éppen hogy agyalós mozik, oda kell rájuk figyelni. Kiütve, ellazulva a Transformers meg a Halálos iramban filmeket jó nézni.

Amúgy nem mondtál baromságot, a Ghost in the Shellre valószínűleg hatással volt a Blade Runner.

 

Azt ezek után meg sem merem próbálni. :D

Komolyan nem ajánlom. Ha a Blade Runnert untad, azon megőrülsz. Van egy jelenet, ami úgy tíz percig tart (bár ötvennek tűnik), és csak azt látni, hogy megy a hajó gyök kettővel. A vége meg... uh... Inkább nézném egy hétig a Blade Runnert, minthogy még egyszer látnom kelljen a 2001-et. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Kiütve, ellazulva a Transformers meg a Halálos iramban filmeket jó nézni.

 

He, he. Pedig, ha 82-ben nem is, de 68-ban egyáltalán nem volt különös, ha egy filmet "kiütve" néztek meg, de még az sem, ha egy filmet "kiütve" készítettek el. Bár példát most nem tudok felhozni. Talán a Szelíd motorosok. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.