Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

MCU jövője, plusz Thor: Ragnarok.

Spoiler

Ja, ez népszerű elmélet, főleg a THANOS miatt, ahol ugye a H jelentené Heimdallt (bár szvsz Agamoto Szeme ezt az elméletet megdöntötte, mert az összes többi esetben a tárolóeszköz nevét használták, nem azt, hogy micsoda, pl. a T az a Tesseract, és nem Cube). Az elmélet nálam viszont azért áll instabil lábakon, mert eddig egyetlen követ sem tároltak élőlényben, pont azért, mert csak nagyon kevés lény képes megtartani. A sötét tündék, a celestialok (és az ember-celestial hibridek, de csak támogatással, hiszen még Star-Lordot is majdnem szétszedte a hatalomkő), meg a titánok feltehetően. Hogy egy asgardi képes lenne megtartani, erősen kérdéses. Talán Odin képes rá, de nem vagyok biztos abban, hogy a többi asgardira ugyanez lenne jellemző, mert azért nem annyira ősi lények, mint a celestial, a sötét elf vagy a titán.

Ugyanakkor az elmélet mellett áll, hogy Heimdallhoz a Thorban és a The Dark Worldben is úgy álltak hozzá, hogy talán az egyetlen lény, aki veszélyt jelenthet Odinra. Az első részben Loki konkrétan rákérdez, fél-e Odin Heimdalltól, a második részben meg, amikor Heimdall kijelenti, hogy elárulja Odint, az einherjarok azonnal ugrottak, ami azért jelzi, hogy tényleg veszélyes lehet Mindenek Atyjára.

És a Heimdall elmélet nem dől meg, amíg a lélekkő nem valami más módon kerül elő. Szóval akár az is lehet, hogy a Sanctuary II-n Loki odaadja a Tesseractot, Thanos meg kitépi a követ Heimdall fejéből, aztán sutty, már a nyitópercekben megkaparinthat két követ is az őrült titán. Persze ezzel Heimdalltól is búcsút vehetünk.

 

Mondjuk belegondolva, ha Thanos kezébe kerül az asgardi nép maradéka, lehet, hogy az Infinity Warban a kihaló fajok listájáról a kihalt fajok listájára kerül az asgardi. :para:

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

A kiszivárgott gyatra minőségű comic con-os előzetesben látszik hogy Thor valamilyen roncsok között lebeg és felkenődik a Milano szélvédőjére. Szerintem az a stáblistás jelenet folytatása lesz. Thanos kinyír mindenkit, Hulk, és Valkűr valahogy elmenekülnek. Loki beáll Thanos mellé - amíg az érdekei úgy kívánják. Az asgardi nép kihalófélben lesz így a Gyűjtő örülhet, mert esély lesz rá hogy lesz egy ritka faj a gyűjteményében. Aztán ugye a Xandart és a Nova hadtestet is lefogja győzni valahogy - ott van az Orb. Majd jön a Föld inváziója.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Guardians of the galaxy vol. 3:

Jajj miket beszélek?! Thor: Ragnarök;

Szóval nagyon szórakoztató film lett, mint ahogy fentebb el is viccelem, de nagyjából ez a helyzet. Egyetértek Dzséjttel kb mindenben.

Azon meglepődtem, hogy Sötét világ enyire bejött, nekem közepes MCU film az. De ez rohadt jó volt. Azt az elméletet is legyártottam, hogy ezt direkt vették ennyire humorosra, hogy meglovagolják a GotG hullámot mégegyszer, mert ha jól tudom bevételben is közepes volt a The Dark world.. Na mindegy. Ez sikerült.

Cate Blanchett még sosem tetszett ennyire, mint ebben a filmben. Mind külsőleg, mind alakításban. A két testvér remek. Hulk-ot jól használja a film. Az utalások, kapcsolódási pontok mind a helyén vannak.

Natalie Portman távollétére tudja valaki az "out universe" magyarázatot?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, csoli1138 írta:

Guardians of the galaxy vol. 3:

Jajj miket beszélek?! Thor: Ragnarök;

Szóval nagyon szórakoztató film lett, mint ahogy fentebb el is viccelem, de nagyjából ez a helyzet. Egyetértek Dzséjttel kb mindenben.

Azon meglepődtem, hogy Sötét világ enyire bejött, nekem közepes MCU film az. De ez rohadt jó volt. Azt az elméletet is legyártottam, hogy ezt direkt vették ennyire humorosra, hogy meglovagolják a GotG hullámot mégegyszer, mert ha jól tudom bevételben is közepes volt a The Dark world.. Na mindegy. Ez sikerült.

Cate Blanchett még sosem tetszett ennyire, mint ebben a filmben. Mind külsőleg, mind alakításban. A két testvér remek. Hulk-ot jól használja a film. Az utalások, kapcsolódási pontok mind a helyén vannak.

Natalie Portman távollétére tudja valaki az "out universe" magyarázatot?

Thor dobta :D meg is említi amikor New Yorkban szelfiznek vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, csoli1138 írta:

Tudom. De ez az "in universe" magyarázat.

Ja bocs. Portman nem kapott rá felkérést. Felesleges lett volna visszahozni arra a pár percre, főleg hogy nem a Földön játszódik a cselekmény jó része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, csoli1138 írta:

Értem. Ez eszembe jutott, hogy a történet nem kívánta, de hallottam egy olyan pletykát, hogy NEM AKART szerepelni többet MCU filmben..

Aztán ki tudja, hogy tyúk vagy a tojás..

Kevin Feige még márciusban (ha jól emlékszem) vallotta be, hogy baromira nem tudtak mit kezdeni Jane karakterével (nem így nyíltan, de a nyilatkozatában a sorok között ez van). Később azt is elárulták, hogy azért volt szükségük Brunnhilde-re, hogy legyen Thornak egy vele egyenlő párja (mondjuk fura, hogy eredendően Sif is ezért volt a történetben). Valljuk be, egy több ezer évig élő idegen lény mellé nem igazán passzol egy halandó, pláne, ha az az isten melózás közben galaxisok között túrázik. Jane ugye már a The Dark Worldben is próbált tovább lépni. Ugyan Thor visszajött, de aztán az Age of Ultronban megint lelépett, és eltelt laza két év azóta.

Ráadásul a Ragnarok történetében helye sem lett volna. Halandónak ebben a játszmában, amikor majdnem halhatatlanokat nyírnak ki 10 másodperc alatt? Hela megremegteti a szempilláit és Jane kitörlődik a téri-idő kontinuumból. :) Ahogy anno Odin mondta: Jane annyira illik ebbe a világba, mint kecske az ünnepi vacsoraasztal mellé.

Ez az, amiért nekem még kicsit elképzelhetetlen az Infinity War. A Bosszúállók frankó csapat a Földön, de ahogy Tony mondta az AoU-ban, ha valami az űrből szakad rájuk, nem sok esélyük van. Thanos meg több galaxis legnagyobb ellenfele. Akik talán van némi sansza a Bosszúállók közül, az Wanda, Hulk, Thor, Strange, Parker és Vízió (mert vagy mágikus képességeik vannak, vagy szintén részben halhatatlanok). Tony, T'Challa és Rogers még talán egy percig tarthatják is magukat Thanosszal szemben, technológiájuknak vagy képességeiknek hála (esetleg ha még bevennék Quake-et, és a Ghost Rider is visszatérne, azt csípném). Scott, Hope, Wilson, Barton, Rhodes, Buckey és Romanoff jobb, ha elhagyják a bolygót, mert ha szembekerülnek Thanosszal, talán lesz még egy másodpercük, hogy éljenek egy kicsit.

 

De visszatérve a Thorra, én Jane-t nem is hiányoltam.

Spoiler

Még a szakításuk sem érdekelt, a fentiek miatt nem is láttam, hogy ennek a kapcsolatnak bármi esélye lenne. Anno Stark és Pepper szakítása jobban zavart, de azt legalább azóta helyretették.

 

Viszont Darcy hiányzott. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerepelt volna, de mivel a színésznő a világ másik végén forgatott, így nem ért rá a felvételekkor, ezért kiírták a karakterét a történetből.

Spoiler

Feltehetően ő is meghalt volna Hela keze által, szóval talán jobb is. Mivel ő gyakran jár magánküldetéseken (csak a Földre kétszer visszatért a Thor után, és együttműködve Coulsonnal és a SHIELD-del szökött asgardiakra és kóbor kreekre vadászott, utóbbi esetben ugyanabban az évben, amikor Thor Ultronnal hadakozott), így nem is fura, hogy éppen nem tartózkodott Asgardon.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még ami eszembe jutott a Thor kapcsán

 

Spoiler

Nekem Strange volt egy kicsit fura ebben a részben. Elég nagy fejlődésen ment keresztül a saját epizódjában, de azért mégis csak durva volt, hogy ennyire dominálta Lokit és hát Thor sem tudott vele szinte semmit sem kezdeni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Thor sosem tudott mit kezdeni a mágiával, Lokit meg azon túl, hogy váratlanul érte a dolog, leginkább csak a megtévesztő mágiákhoz ért. Mindezeken túl Strange a valaha volt egyik legerősebb mágus, amit csak tetéz azzal, hogy fotografikus memóriája van, és fél éve lakik egy olyan helyen, ami tele van mágikus kacatokkal és varázslatokat tartalmazó könyvekkel. Egy ilyen ember ennyi idő alatt egy könyvtárat bebifláz és elsajátít.

Amúgy, ha rangsorolnunk kéne erőben a jelenlegi MCU szuperhősöket (nem fogom mindet, csak a top10-et), akkor így, a Thor: Ragnarok idején talán (tippre) ez a helyzet:

 

1. Vízió - az Elmekőnek hála Vízió majdnem elpusztíthatatlan és az ereje korlátlan, bármire képes

2. Wanda Maximoff (Skarlát Boszorkány) - mivel az Elmekő adta neki a hatalmat, így ő az egyik legerősebb mágikus lény a Földön

3. Stephen Strange - a valaha élt egyik legerősebb mágus, nem feltétlen csak a Földön

4. Thor - az egyik legősibb faj tagja, kis híján halhatatlan, korlátlan erővel és a villámok erejével

5. Bruce Banner (Hulk) - halhatatlan szinte korlátlan fizikai erővel

6. Drax - kis híján halhatatlan, szintén majdnem korlátlan fizikai erővel

7. Peter Parker (Pókember) - szintén kis híján halhatatlan, fizikai ereje pedig már most emberfeletti, ugyanakkor ő még fejlődik. A képregényekben már ott jár, hogy egy ütéssel képes kicsapni Hulkot.

8. Robbie Reyes (Szellemlovas) - egy halhatatlan démon egy másik világból, elviekben bárkit meg tudna ölni ezen a listán (csak azért sorolom hátra, mert a Szellemlovas alkuhoz köti a szolgálatait és pofátlan módon képes elhagyni a gazdatestét, illetve eddig nem került szembe igazán nagy figurával, például Hulkkal vagy asgardival).

Spoiler

Plusz nála kevesebb király karakter van az MCU-ban.

 

9. Daisy Johnson (Quake) - alapvetően nem nagy szám a csaj...

Spoiler

A francokat nem, az MCU legdögösebbike.

Skye-Season-3-Promo-Stills-skye-agents-o

Ugyanakkor ereje teljében képes lenne elpusztítani a Földet.

10. Steve Rogers (Amerika kapitány) - emberfeletti képességek. Tulajdonképpen itt kéne kihagyni helyet, mert elég nagy a hézag a Kapitány és Quake között.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyit tudok Marvelről, ő erősebb, mint Quake. Persze jelenleg csak a képregényes Marvelt tudom összehasonlítani az MCU-s Quake-kel.

Warlockot megtippelni sem tudnám, hiszen teljesen más figura lesz. Anno a kozmikus entitások által teremtett ember volt (az MCU-ban ezek hozták létre a végtelen köveket), most a Sovereign hozza létre. Emiatt szerintem visszafogottabb figura lesz. Mondjuk pont ettől érdekes. Mondjuk ezután felmerül a kérdés: mi volt a Gyűjtőnél az a báb. A Guardians of the Galacy vol. 2-ig azt tippelte mindenki, hogy az Warlock bábja, de hát kiderült, hogy nem. :hmm: Okés, nem fontos, csak érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megnéztem A Sötét Lovag - Felemelkedést, mivel - bármily meglepő - korábban még nem láttam. Ez annak tudható be, hogy bár nagy képregény-őrült vagyok, de én olyannyira Marvel-párti vagyok, hogy csak azokat a filmeket néztem világéletemben már a kezdetektől fogva, így DC-filmeket illetően súlyos lemaradásban voltam. Így történt, hogy Nolan Batmanjeit csak most láttam először.

Őszintén megvallva, nekem a TDK-trilógia első két része nem tetszett annyira. Ezt úgy kell érteni, hogy ötös skálán mindkettőre négyest adtam. Viszont a harmadik rész valami borzasztóan kafa lett, ki merem jelenteni, hogy ilyen jó szuperhősös filmet még életemben nem láttam! Sokkal jobban bejött, mint az előzmények (még Tim Burton Batmanjeit is megelőzi nálam, pedig azok a kedvenc Batman-filmjeim). Akciódús volt, látványos, és szerintem Wayne-nek nem volt még ilyen zseniális ellensége. Bár Heath Ledger remekül alakította Jokert, nekem Tom Hardy Bane-ként sokkal ütősebb volt. De igazán maga a karakter, Bane tetszett jobban, mint Joker.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pedig szerintem a Nolan féle trilógia zárása messze elmarad az első két résztől (főleg a TDK-tól). Bane halála borzalmas, a zsaruk vs. bűnözők összecsapás a végén csak szimplán nevetséges, a lezárás vágása is el lett cseszve, és ezek csak a számomra legfájóbb dolgok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Guardians of the galaxy vol. 3:

Jajj miket beszélek?! Thor: Ragnarök;

Szóval nagyon szórakoztató film lett, mint ahogy fentebb el is viccelem, de nagyjából ez a helyzet. Egyetértek Dzséjttel kb mindenben.

Azon meglepődtem, hogy Sötét világ enyire bejött, nekem közepes MCU film az. De ez rohadt jó volt. Azt az elméletet is legyártottam, hogy ezt direkt vették ennyire humorosra, hogy meglovagolják a GotG hullámot mégegyszer, mert ha jól tudom bevételben is közepes volt a The Dark world.. Na mindegy. Ez sikerült.

Cate Blanchett még sosem tetszett ennyire, mint ebben a filmben. Mind külsőleg, mind alakításban. A két testvér remek. Hulk-ot jól használja a film. Az utalások, kapcsolódási pontok mind a helyén vannak.

 

Abszolút egyetértek. :) Régen szórakoztam ennyire jól filmen, a humor teljesen bejött, és minden karakter tetszett, és jópofák voltak az egyes epizódszereplők is

Spoiler

(pl. az elején az asgardi színházi jelenetben szereplő Lokit Matt Damon játszotta :D).

Thor és Loki a leginkább (minden közös jelenetük aranyat ért), de megemlíteném Cate Blanchettet is, aki annyira szörnyen gyönyörű volt benne, hogy fel sem ismertem, csak már a stáblistánál. Galadriel után jó volt egy ennyire ellentétes szerepben is látni.  :)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Pildi írta:
  Spoiler elrejtése

(pl. az elején az asgardi színházi jelenetben szereplő Lokit Matt Damon játszotta :D)

. Thor és Loki a leginkább (minden közös jelenetük aranyat ért), de megemlíteném Cate Blanchettet is, aki annyira szörnyen gyönyörű volt benne, hogy fel sem ismertem, csak már a stáblistánál. Galadriel után jó volt egy ennyire ellentétes szerepben is látni.  :)

A Gyűrűk Ura és a Hobbit világából minden Tünde uralkodó gonosz karaktert játszott valamelyik MCU filmben :D

Elrond - Vörös Koponya (Amerika Kapitány)
Thranduil - Ronan (Galaxis őrzői)

És ugye most Hela :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 2017. 11. 06. at 8:10 PM, JakeSully írta:

A Disney lehet, hogy bekebelezi a FOX studiót és a TV részlegét is.

 

 

 

Hála az égnek úgytűnik ez most nem jött össze.

 

Nem örültem volna, ha elbarmolják az X-men filmuniverzumot. Az úgyvolt jó, ahogy, minden hibájával együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 2017. 11. 09. at 6:12 PM, luke19 írta:

Nekem a Watchmen a kedvenc képregényfilmem. 

 

Kick-Ass, Dredd, Rocketeer.

 

A Watchmen is nagyon jó. Nyilván nem annak a korosztálynak készült, mint az MCU fiilmek.

 

Elvileg a DC mozik sem.

 

Mint "univerzuzumot" az X-men-t bírom a legjobban.

 

A DC mozik közül kiemelkedik a 3 Nolan féle Batmen. Leginkább mert kihagyta az emberfeletti képességű lényeket, és egy a valósághoz közeli univerzumba helyezte a sztorit.

 

Nekem bejött még a Smallvill sorozat is - főlega 4. évadtól. Eyecandy szinten kifejezetten erős széria volt és szinte az összes DC-s figura, vagy annak rokona legalább cameo szinten feltűnt benne.

 

 

On 2017. 10. 31. at 5:17 PM, JakeSully írta:

Thomas Janes szerint (hátul a buszban) , az új Predator filmben egy csapat elit kommandós fog megküzdeni a Ragadozókkal.

 

30102017_01.jpg

 

Na, jelen állásszerint ez a legvárósabb 2018-as film (meg a két X-men mozi).

Cameron új Terminátora elvileg "csak" 2019-ben jön.

Szerkesztve: - Tarzaan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Tarzaan írta:

 

Hála az égnek úgytűnik ez most nem jött össze.

 

Nem örültem volna, ha elbarmolják az X-men filmuniverzumot. Az úgyvolt jó, ahogy, minden hibájával együtt.


Az X-Men miatt én is aggódtam volna, de legalább csináltak volna végre egy tisztességes F4 mozit. 2015-ben is azért jött ki az a... "film", hogy a jogok el ne évüljenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, RacerX írta:


Az X-Men miatt én is aggódtam volna, de legalább csináltak volna végre egy tisztességes F4 mozit. 2015-ben is azért jött ki az a... "film", hogy a jogok el ne évüljenek.

 

Az F4 kívül esik az érdeklődési területemen:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

LEGO Batman - A film

 

Felettébb mulatságosnak és szórakoztatónak találtam, pedig nem éppen az én korosztályom volt megcélozva ezzel a filmmel. Egy remek paródiát csináltak a Batmanből. És a legjobb, hogy az egész LEGO-ból készült. Én csípem a brickfilmeket, már A LEGO-kaland is nagyon tetszett (kivéve a "Minden szupi szuper" kezdetű betétdalt, mert attól a falat kapartam). 
Tetszett, hogy más, a Batman világától teljesen eltérő univerzumok jellegzetes alakjai is feltűntek, mint például Voldemort a Harry Potterből, King Kong vagy éppen A szem a Lord Of The Ringsből. Ezek a tényezők csak még komikusabbá tették az egész filmet. 
A főhős szuper volt (mindkét értelemben), nagyon eltalálták az ő karakterét, dőltem a kacagástól egyes megszólalásainál, megmozdulásainál. Ráadásul amikor levette a maszkját, a LEGO-figura tisztára Christian Bale-re hasonlított - nyilván róla mintázták. 
De a legmurisabb az egészben szerintem az volt, hogy az eddig megjelent összes Batman-filmből (1966-2016) előkerült néhány képkocka. :)

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 11. 13. - 6:48 PM, Dzséjt írta:

Legalábbis digitális legóból. :) 

 

Igen. Mondjuk egy rendes, igazi, egész estés brickfilmnek is örülnék, viszont az leírhatatlanul sok meló. Tudom, hisz anno én is próbálkoztam vele. :) Napokig dolgoztam vele, végül lett egy 3 perces filmecske.

Amúgy a YouTube tele van az ilyenekkel, és van köztük meglepően profi is. (Star Warsból is találni nagyon jópofákat.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zöld Lámpás (2011)

 

Nem tudom, mikor láttam utoljára ennyire hitvány képregényfilmet/szuperhősfilmet. Konkrétan Tim Robbinson kívül semmi értékelhetőt nem találtam benne. A karakterek egytől egyig gagyik voltak szerintem, a látvány abszolút felejthető volt, a történet se tetszett, a főgonosz megjelenése pedig akaratlanul is megmosolyogtatott - nem bírtam komolyan venni, ahogyan az egész filmet se. Ryan Reynolds se alakított valami  nagyot, a Deadpoolban fényévekkel értékelhetőbb volt az alakítása.
Szvsz ennél a förtelemnél még Joel Schumacher 1997-es Batmanjét is ezerszer szívesebben nézném meg a jövőben. Továbbra sem meggyőző a DC filmes univerzuma, egy-két kivételtől eltekintve. Pedig szerintem remek szuperhőseik vannak, akikben van sok potenciál.

10/2

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.