Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Death Note (2017)

 

Ez valami borzalmasan gyenge lett. Én már a kezdetektől fogva, amikor megtudtam, hogy amerikaiak csinálják, nagyon féltem. És a félelmem be is igazolódott. 
Az egész olyan, mintha egy ócska Death Note-koppintás lenne, amelyet az Asylum csinált. Pedig ez a Netflix mesterműve. Hát, Netflix, ezt eléggé elszúrtátok. 
A főszereplő, Yagami Light, aki itt Light Turner (atyaég...), egyáltalán nem emlékeztetett az animéből megismert karakterre. Egy sablonos, átlagos srác volt. Kirát az eredeti műben egy sokkal gonoszabb figuraként ismerhettük meg. Az, hogy L-t pedig egy feka színész formálta meg, egyszerűen röhögőgörcsöt okozott nálam. Így elbaltázni egy ilyen remek, fondorlatos karaktert... 
Egy csomó fontos szereplő is kimaradt, köztük Misa vagy éppen Matsuda, de a másik halálisten, Rem sem tűnt fel. Mondjuk másfél órás filmbe nem tudom, hogy lehetett volna ennyi mindenkit belesűríteni. 
A sok eső és sötétség viszont tetszett, ezáltal kellőképpen sötét hangulata volt a filmnek. Meg azért brutalitásból sem volt hiány. Azonban én továbbra is a japánok által készített DN-trilógiát tudom csak ajánlani mindenkinek, mert azok igencsak szerethető filmek, még ha egyikük sem egy hollywoodi szuperprodukció. (Mondjuk az L örökösei nekem nem tetszett, de még mindig inkább az, mint ez a netflixes förmedvény.) 
2/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Az anime-sorozatot nagyon csipem, a Netflix film pedig szerintem is rémes, de a japán filmek szerintem még ennél is rosszabbak.

Ahogy írtam, nem egy hollywoodi szuperprodukció egyik sem, de legalább szerethetőre sikerültek, és hűek az animéhez. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megnéztem a Wonder Womant, és bár tetszett úgy-ahogy, de továbbra is úgy gondolom, a DC nyomában sincs egyelőre a Marvelnek filmeket tekintve. 
Eddig a következő DC-művekhez volt szerencsém: Batman, Batman visszatér, Mindörökké Batman, Batman és Robin, Batman: Kezdődik, A Sötét Lovag (a 3. részét még nem láttam, de igyekszem minél előbb bepótolni), Suicide Squad, BvS, Acélember, Wonder Woman. Ezek közül szerintem a Wonder Woman mindenképp kiemelkedik, de Nolan, illetve Tim Burton Batmanjei is. A többit inkább hagyjuk... 
Én továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy a MCU sokkal jobb, szórakoztatóbb filmeket gyárt, szerethetőbbek, humorosabbak a karaktereik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az MCU filmjeit leginkább a DC egységes univerzumot építő filmjeivel lehet érdemes összehasonlítani. Az Acélember szerintem egyszerűen csak jellegtelen film egy sótlan főszereplővel. A BvS egy kihagyott ziccer, ami a játékidő előrehaladtával válik egyre szánalmasabbá, majd ér el az értékelhetetlenségig. A Suicide Squad egy katyvasz, ami a röhejes alapötlet mellett belefullad abba, hogy túl sok "szuperhőst" akar egyszerre mozgatni. A WW meg számomra botrányosan gyenge, Gal Gadot testén kívül egyetlen értékelhető motívumot sem tudnék belőle említeni, egy kliséhalmaz az egész, az is bűnrossz tálalásban.

 

A többi DC film kapcsán egyértelműen kiemelkedik Nolan Batmanje, az egy minden téren remek trilógia. Emellett pedig a V for Vendetta filmet tudom még nagyon meleg szívvel ajánlani, szerintem zseniális film, a képregényes műfajon belül pedig pláne kiemelkedő alkotás.

 

MCU-"DCU" összehasonlításban szerintem is messze jobb a Marvel. Mindent egybevetve már necces, azért a DC előbb említett filmjei nagyon erősen felhúzzák ezt az oldalt, míg a Marvel (most tekintsünk el attól, hogy Disney, Fox stb.) is büszkélkedhet erős melléfogásokkal. Elég mondjuk a F4-ra vagy az Elektrára gondolni, de nekem nagyon nem jött be a Csodálatos Pókember duó se. Ezen az oldalon az X-Men, ami masszívan pozitív irányba billenti a mérleget, az igen jó széria.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, luke19 írta:

Nekem a Watchmen a kedvenc képregényfilmem. 

Nekem is az egyik kedvencem.
Legjobb képregény adaptációnak tartom.

Másrészt az MCU hozzám is közelebb áll mint a DCEU. Utóbbival sajnos az a gond, hogy sokaknak nem tetszett a túl komor megközelítés - ami nekem egyébként nagyon bejött. A BvS-t is egy nagyszerű filmnek tartom - bár Steppenwolf jelenetét én benne hagytam volna.
A Suicide Squad-ról inkább nem mondok semmit... Az alkotók próbálták másolni Deadpool-t (agresszió, humor, antihősök terén), de az eredmény nem épp a legjobb.
A WW meg csalódás volt. Ahogy pb írta, Gal Gadoton kívül nem sok értékelhető volt benne. Legalább már a BvS-ben nem volt egy olyan naiv nő mint 100 évvel előtte.

A Ragnarököt láttátok már?

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

éppen most, Merr-Sonn írta:

Én már igen, és kellemesen lepődtem meg rajta. Mondják, hogy a Thor filmek gyengék a MCU-n belül, de ez nem volt az, szóval tudom ajánlani.

Már láttam én is még múlthét kedden. :D Hát a Dark World-nél nem volt nehéz jobbat készíteni.
Nekem tetszett. Eléggé éles váltás a "komolyabb" hangulat után ez a lazaság. Bár Korgg karaktere és a hülye poénjai annyira nem jöttek be. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, RacerX írta:

Már láttam én is még múlthét kedden. :D Hát a Dark World-nél nem volt nehéz jobbat készíteni.
Nekem tetszett. Eléggé éles váltás a "komolyabb" hangulat után ez a lazaság. Bár Korgg karaktere és a hülye poénjai annyira nem jöttek be. :D

Viszont Jeff Goldblum mindent vitt. :D Nekem is tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is láttam az új Thort.

Eddig a legjobb Thor film ez vitathatatlan.

Viszont van ami nem tetszett. Mégpedig az, hogy annyira jól fel volt vezetve Hulk megjelenése, annyira ütött volna tényleg, ha nem tudom előre, hogy benne lesz. Nagyon nagy kár volt ellőni az előzetesben és a posztereken.

Most már posztereket se szabad nézni  :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Én szinkronosan láttam, és nem voltam elájulva tőle. Nem rossz film, de nekem túlságosan is hajazott már ez GotG-re, amiből évente bőven elég egy... Mindenesetre kellemes kikapcsolódást nyújtott arra a két órára

Én most először láttam feliratosan MARVEL-t, nem bántam meg. Goldblum hangja... :D:D:D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, pb69 írta:

MCU-"DCU" összehasonlításban szerintem is messze jobb a Marvel. Mindent egybevetve már necces, azért a DC előbb említett filmjei nagyon erősen felhúzzák ezt az oldalt, míg a Marvel (most tekintsünk el attól, hogy Disney, Fox stb.) is büszkélkedhet erős melléfogásokkal. Elég mondjuk a F4-ra vagy az Elektrára gondolni, de nekem nagyon nem jött be a Csodálatos Pókember duó se. Ezen az oldalon az X-Men, ami masszívan pozitív irányba billenti a mérleget, az igen jó széria.

Nekem a Csodálatos Pókember nagyon tetszett! A második része már kevésbé, de az se volt rossz. Az első viszont az egyik kedvenc képregényfilmem. Én a Spider-Man: Homecominggal nem tudok dűlőre jutni. Az valami  förtelem szerintem, még paródiának is rossz. Én nem tudtam komolyan venni.

Ha már marveles mellényúlásokról tárgyalunk, akkor én mindenképpen megemlíteném a Spider-Man: Homecomingot. A F4 is egy borzalmasan gyenge film lett, én az eredeti duológiát preferálom. Az egy szerethető, szórakoztató duológia meglátásom szerint, még a nem éppen jól életre keltett kőemberrel is - értem ezalatt azt, hogy nem animációs volt. Nekem még a 2003-as Hulk is negatívum, szerintem az szintén elég pocsék alkotás, a 2008-as már lényegesen klasszabb, még ha Edward Norton nem is éppen volt a szerepbe illő.

X-Men-filmeket nagyon dicsérik, de engem valahogy sosem tudtak érdekelni. A legeslegelső részét egyszer megnéztem, az mondjuk tetszett, meg az idei Logant is láttam, az egy elég kemény mozi volt. Elektrát pedig még nem láttam, de több helyen is hallottam, hogy gyenge. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, luke19 írta:

Nekem a Watchmen a kedvenc képregényfilmem. 

20 órával ezelőtt, RacerX írta:

Nekem is az egyik kedvencem.

 

Én is bírom. Főleg a rendezőit. Már csak azt vagyok hajlandó megnézni ha őrzőzni akarok.

 

20 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

 

Szuper, remélem, jó filmet hoznak össze :)

Detto.

Amúgy Jimmy jól elvan a muvi forgatása közben. :D

 

 

Arról nem szól a fáma hogy az a paróka a filmben is a fején lesz-e de szerintem szimplán csak poén akar lenni. Annak viszont nagyon jó. :D

 

28 perccel korábban, caseyjones írta:

Nekem a Csodálatos Pókember nagyon tetszett! A második része már kevésbé, de az se volt rossz. Az első viszont az egyik kedvenc képregényfilmem.

Azokat is csípem. Nekem a második jön be jobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Rog írta:

Amúgy Jimmy jól elvan a muvi forgatása közben. :D

Úgy látszik :D

 

Thor Ragnarok

Néha elég eszement volt, és sok mindent el lehetne mondani erről az epizódról, de azt nem, hogy unalmas vagy érdektelen lett volna :) Az ilyen filmekért (is) létezik a mozgókép :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Thor: Ragnarok - eddig a The Dark World volt a kedvenc Thor-filmem (a Civil Warig a kedvenc MCU-filmem is), de most a Ragnarok átvette a vezetést a Thor-trilógiában (azért a Civil War még mindig jobban tetszik). Bár a Guardians of the Galacy vol. 2-n is sokat nevettem, ennek a humora sokkal jobban bejött. Taika Waititi jellegzetes humora végig tetten érhető volt és a Winter Soldier óta először éreztem azt, hogy egy rendező tényleg képes merészet lépni - csak míg a Russo-tesók meghátráltak, addig Waititi nem tett ilyet, ezáltal több meglepetést is okozott.

Spoiler

Álmomban sem hittem, hogy Volstaggot, Fandralt és Hogunt egy cameónyi pillanat alatt kinyírják, és azt is csak egyszer gondoltam, hogy Odin kinyiffan, aztán legyintettem, hogy úgysem. Asgard felrobbantása pedig olyasmi, ami még egy álomban átélt álomban sem jött volna elő, és ezt még akkor tetézték azzal, hogy Thor ötlete alapján Loki vitte végre. És persze Thor félszeművé avanzsálása is meglepett.

 

Volt jó pár aranyos kikacsintás is az MCU-ra, ezek közül ráadásul egy elvarrt egy, az első Thor óta ott lebegő rejtélyt... Vagyis igazából az Avengers: Age of Ultron óta lebeg ez a kérdés:

Spoiler

Miért van Odin Kamrájában is egy példány a Thorban, ha az Age of Ultron végén Thanos a saját "szekrényéből" veszi elő? Hát, itt a válasz: hamisítvány van Odin tulajdonában.

 

Arra viszont kíváncsi vagyok, mi az a nagy hajó a stáblista közbeni jelenetben. Thanos? Esetleg az Őrzők?

 

Az biztos, hogy a legkirályabb szereplő Jeff Goldblum volt. (A Jurassic Park másik főhősét, Sam Neillt felismerte valaki? Én nem, csak most olvastam a film után, hogy kit játszott. Mondjuk Matt Damont sem ismertem fel. :) ) A másik pedig Mark Ruffalo, akin nagyon érződött, hogy egyrészt most már Hulkot alakítva is ott lehetett a forgatáson, másrészt zseniális volt, amikor előjött Banner. Thor és Banner még sokszor társulhatnának. :lol: Persze ott volt Loki is, és hát na... Ő Loki volt a javából most is. És amikor először látja meg Hulkot...

Spoiler

"El kell tűnnöm a bolygóról!" :lol2:

 

Egyetlen bánatom, hogy ezt most magyarul kellett megnéznem, mert apámmal mentünk el rá, és szerintem nagyon rossz volt a szinkron. Több esetben is kifejezetten kínos volt az előadás módja. Most várhatom BD-n, hogy végre eredeti hanggal is hallhassam.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyilkosság az Orient expresszen

 

Spoiler

Sem a könyvet nem olvastam, sem a korábbi filmadaptáció(ka)t nem láttam, tehát teljesen "vakon" ültem be a moziba. Még Poirot-filmet sem láttam elejétől a végéig egyet se, mivel nem vagyok egy nagy krimi-őrült - de alkalmanként kíváncsi vagyok néhányra.
Ez a film teljesen lenyűgözött. Nekem Kenneth Branagh játéka meggyőző volt Poirotként, én nem ragaszkodom annyira David Suchet-hez. Egyébként nagyon jó volt a szereplőgárda, igazán igényes, elismert színészeket sikerült összeválagatni: Johnny Depp, Penelopé Cruz, Willem Dafoe, Michelle Pfeiffer... Daisy Ridley is tetszett, nagyon karakteres volt, jól állt neki a szerep (már a Star Warsban 7-ben is szimpatizáltam vele). De nálam Depp és Pfeiffer játéka vitt mindent, főleg előbbié.
Mint írtam, nem ismerem az alapsztorit, így rengeteg meglepetés ért a film során. Először is, én amikor megláttam Johnny Deppet, szinte biztos voltam benne, hogy ő fogja elkövetni a gyilkosságot. Erre meg pont őt gyilkolták meg! Na, erre számítottam volna a legkevésbé. A többi ember között is folyton vacilláltam, hogy most akkor ki lehet a tettes, ugyanis mindegyikőjüknek voltak gyanús megmozdulásai, megszólalásai. És amikor a végén jön a csattanó, miszerint a vonat összes utasa kivette a részét a gyilkosságból, majdnem dobtam egy hátast. Na, erre még véletlenül sem számítottam volna.
Összességében egy rendkívül izgalmas krimit láthattam, pompás kamerázással és látványvilággal, remek színészekkel, valamint egy roppant jó sztorival. Mivel én nem láttam az eredeti verziót, így nekem nincs viszonyítási alapom, de szerintem ez egy kiváló alkotás lett. Ötös.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 2017. 11. 10. at 8:35 PM, Dzséjt írta:
Spoiler

 

Miért van Odin Kamrájában is egy példány a Thorban, ha az Age of Ultron végén Thanos a saját "szekrényéből" veszi elő? Hát, itt a válasz: hamisítvány van Odin tulajdonában.

 

Arra viszont kíváncsi vagyok, mi az a nagy hajó a stáblista közbeni jelenetben. Thanos? Esetleg az Őrzők?

 

 

Spoiler

Egyébként ha jobban megfigyeled, Odin kamrájában egy jobbkezes kesztyű volt, míg Thanos egy balosat húzott fel. Gondolom egy pár készült belőle. De az a módszer amit a filmben használtak, hogy elvarrják, jobb megoldás. :D

Az hajó a stáblista közepén: A neve Sanctuary II. Thanos hajója.
Nem lennék meglepve, ha nem véletlen találkozás lenne. Mondjuk Loki magukra hívta őt. Mert az nyilvánvaló hogy a Tesseract-ot szépen benyúlta és valamivel vissza kell "nyalni" magát Thanos-nál, ha már egy csatát és egy másik Végtelen Követ is elvesztett a Földön.
 

 

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, akkor a hajóval jól gondoltam.

 

Spoiler

Vagy Loki hívta rájuk a Tesseract miatt, vagy Thanos kereste meg őket, hogy megkérdezze, hová vitték a követ, amit ott őriztek Asgardon. Mert szerintem azt már tudta, hogy egy ott volt, csak szerintem Odin miatt nem volt mersze megtámadni. Azért Asgard nem éppen a Föld, és még a Földdel is pórul járt, hiszen két végtelen követ is elvesztett, pedig egy a birtokában volt.

 

A kesztyűből feltűnt, hogy az a másik kézre való, és eddig a filmig az is volt a hivatalos magyarázat, hogy tényleg egy pár készült belőle. Ami nem is volt rossz, azt a logikai buktatót kivéve, hogy mindössze öt végtelen kő van, amit nehéz elosztani tíz felé. :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Dzséjt írta:
  Spoiler elrejtése

Vagy Loki hívta rájuk a Tesseract miatt, vagy Thanos kereste meg őket, hogy megkérdezze, hová vitték a követ, amit ott őriztek Asgardon. Mert szerintem azt már tudta, hogy egy ott volt, csak szerintem Odin miatt nem volt mersze megtámadni. Azért Asgard nem éppen a Föld, és még a Földdel is pórul járt, hiszen két végtelen követ is elvesztett, pedig egy a birtokában volt.

 

A kesztyűből feltűnt, hogy az a másik kézre való, és eddig a filmig az is volt a hivatalos magyarázat, hogy tényleg egy pár készült belőle. Ami nem is volt rossz, azt a logikai buktatót kivéve, hogy mindössze öt végtelen kő van, amit nehéz elosztani tíz felé. :) 

 

Én úgy tudtam 6 van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

 

  Spoiler elrejtése

Megfeledkeztem a még nem meglelt lélekkőről. Kíváncsi vagyok, az hol van. Lehet Wakandában? Vagy az már csak az Infinity Warban kerül elő? :hmm:

 


 

Spoiler

Én eddig úgy hittem hogy Heimdall-nál van. Ha látja az összes lelket, akkor logikus lett volna hogy a Lélek kő segítségével. De nem így történt.
Még az is meglehet hogy az alapból Thanosnál van.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.