Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Sajna ez tényleg így van. És néha meg sem lehet indokolni hogy miért. Egyszerűen nem.

Na ha már Bomarr elmítette a Babelt, akkor most én is megnéztem. Talán kicsit kusza lett, mert az érzéseim is azok voltak.

 

Babel

 

Nagyon erőteljes és kemény film. Két és fél óra tömény fájdalom és kiszolgáltatottság, és nem a rossz értelemben. Mindezt 4 különböző szálon láthatjuk.

Egyiken nyomon követhetünk egy süket-néma Japán lány hányattatott életét.

Egy amerikai házaspárét, /Pitt és Blanchett/ akiket megtámadnak egy buszon, és a támadó testvérpár, akik minden szándék nélkül követik el a tettet.

És végül, a házaspár gyermekei, akikre a mexikói dadájuk vigyáz. És titokban elviszi őket mexikóba, a fia eskövőjére.

Nagyon tetszett, hogy a végén mindegyik történet kapcsolódott egymáshoz. Még akkor is ha el voltak kicsit csúszva időben. Ám a legvégén nagyon meglepődtem - más végkifejletre számítottam. Érdekesnek találtam hogy a Pitt-Blanchett páros eléggé háttérbe volt szorulva. Azt hittem leginkább róluk fog szólni. De jól el volt osztva szerencsére.

Bár úgy vélem kicsit hosszú volt. Simán bele lehetett volna sűríteni 2 órába. Vagy kevesebbe.

A film remekül bemutatja, hogy néha mennyire nem értik meg egymást az emberek, még akkor sem, ha ugyanazt a nyelvet beszélik. Mindenesetre tanulságos.

Ezért az volt az első gondolatom miután vége lett, hogy a film címe, tökéletes. A hangulat végig elég nyomasztó, főleg a történések, de a zene és a zene hiánya is rásegít erre.

Nincs mindig Happy End - azt hiszem ez elég jellemző a filmre. Ez az igazi dráma.

Nem az a könnyed film, úgyhogy megválogatni, hogy kivel és mikor nézitek.

 

7/10

 

babel%20POSTER.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy tetszett. Én úgy cirka egy hónapja ezt irtam róla:

 

Alejandro González Inarritu a 'Korcs szerelmek' rendezőjének legújabb filmje a valóság azon részét tárgyalja, ami felett a filmesek olyannyira szeretnek elmenni. Ha egy kémfilmben vagy egy akciófilmben a főszereplő leesik egy idegen terepen, nem kell izgulnia. A legelhagyatottabb helyen is talál majd egy embert, aki ha törve is, de beszéli az angolt és hősünk máris megtudja értetni magát. Sok háborús eposzban a beépülő kémnek nem is feltétlenül kell tudnia németül vagy oroszul, elég ha akcentussal beszéli az angolt és a büdös életben nem fog lebukni.

Inarritu azonban nemcsak a kommunikációs különbségekből adodó afférokról beszél, hanem ezzel együtt a kultúrák közötti, néhol áthidalhatatlannak tünő szakadékokról. Ezt talán legjobban a marokkói sivatagban rekedő amerikai turista-házaspáron keresztül sikerül érzékeltetnie. Ahogy ott ülnek az egyik falu kunyhójában kiszolgáltatottan, mellettük a viskó urával, egy pipázgató öregasszonnyal, valóban azt érezzük, hogy bár fél méterre sincsenek egymástól, mégis egy világ választja el őket. Persze nyilván az is közrejátszik, hogy jómagam is jártam Marokkóban... jól emlékszek hogy megvolt rémülve pár utas, amikor közölték, hogy fél napnyira vagyunk mindentől, amit hagyományos értelemben véve civilizációnak neveznek. Amerre a szem elnéz kietlen senkikföldjét lát, vagy éppen falvakat, amikben a mende-mondák szerint szivesen fogadják a betérő idegeneket, de az estét nem töltheti ott senki, aki hitetlen, mert akár meg is ölhetik (ez a mende-monda mondjuk csak konkrétan egy bizonyos faluról hirlik). A film tökéletesen adja vissza azt a magára hagyatottságot, amit akkor érezhetne az arrajáró, ha pont ott a sivatagban érné egy tragikus baleset.

Nehéz rangsorolni, de ha a filmben felsorakoztatottak közül második helyezettet kéne hirdetni, akkor mindenképp a süket-néma japán lány történetére voksolnék. Öszinte, néhol megrázó, de mégis nagyon emberi képekben villannak fel a társadalomból való kirekesztettség képei. Míg a többi történeti szál általában csak abbamarad, addig ennek a szálnak egy nagyon erős befejezést is adtak, ami egyben a film végszava is.

Emellett mintegy a fent emlitett turistapár történetének mellék-ágaként betekintést kapunk egy marokkói kecskepásztor-család hétköznapjaiba, ami remek kontrasztul szolgál az urbánus tokiói képekhez. A mexikói-szálat kicsit kevésbé éreztem fajsúlyosnak, de azért ott is akad egy-két remek élethelyzet? néhány olyan is, amiben magamra ismertem.

Inarritu filmje nem akar valami nagy általános igazságot átnyujtani nekünk? nagyotmondás nélkül mesél élethelyzetekről és rád bizza mit kezdesz velük. Biztos lesznek olyanok, akik legyintenek, mások eltöprengenek vagy éppen belül meghatja őket valamelyik történet, esetleg a puszta hangulat? alkat kérdése. Én imádtam minden percét!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

HÁt igen. Szép kis leírás. Gratula hozzá.

Nekem erről az jut eszembe talán kicsit leegyszerűsítve a dolgokat hogy:

Az akciófilmekben a főhősnek sosem kell parkolóhelyet keresnie. :cool::lol: EZt most a bármikor bárhol talál angolul beszélő emberre értettem. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most megint nem töltöm le, de a trailer 2-es után, ami úgy másfél hónapja lehetett, nem emlékszek, nem akarok hazudni, de kiadtak egy nem-amerikai, véresebb változatot. Most nincs kedvem megint leszedni, de lehet hogy akkor ebben újultak. Mindenesetre a feature videót megnéztem. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem vissza az avatarom cseréjének időpontját, december 8.án történt. Ez már az "új" trailerből van. :cool: De igazad lehet, lehet hogy az apple-ig csak most jutott el. Arra nem emlékszek, hogy a trailert honnan szedtem le anno.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékeim szerint az elején a kiirás pont arról szólt, hogy csak azután lehet bevenni valamit, ha már belülről is megromlott. Ha a film a belső romlásról akart volna szólni akkor ahhoz biztos nem kell Cortez meg hóditó spanyolok.

Mondjuk az más kérdés, hogy szerintem magáról a belső romlásról se sokat mond el, viszont egy jó kis üldözésről annál többet, nomeg a valszeg nem túl történelem-hű, de annál hangulatosabb maja városbemutatóról nem is szólva :D

Nahát megnéztem, bár már két napja rémálmaim voltak és amit álmodtam a filmben köszönt vissza.

Először fordult elő életemben, hogy megkérdezték tőlem moziban, film közben, hogy "Kimenjünk?" ugyanis egy bizonyos jelenetnél kiszakadt belőlem, hogy "Ugye ezt nem kell végignéznem még egyszer?" Kaptam javaslatot, hogy hunyjam be a szemem aztán, valami belső perverziótól hajtva hősiesen kibírtam, gondoltam ennél rosszabb már nem jöhet, és harmadszorra biztos nem tudják ezt érdekesen bemutatni. Kicsit besokaltam, talán ez volt a holtpont. Iszonyat kínosan éreztem magam egyes jeleneteknél, szó szerint szenvedtem, ám onnantól kezdve, hogy a kalandfilm valóban kalandfilmmé változott a kínzásnak vége szakadt és olyan ismerős lett, mintha már láttam volna. A menekülős részt végig izgultam és már nem is érdekelt hogy majákat látok-e vagy kiket. Kijövet a moziból az a kérdés fogalmazódott meg "Nem érezted úgy, hogy egy kicsit értelmetlen volt az egész?", már a menekülés, olyan hiábavalóvá vált, aztán eszembe jutott a Hideghegy, látszólag abban is értelmetlen a szökés és mégsem az.

Eredetileg mikor megláttam a film plakátját, másra számítottam, azt gondoltam talán megtudok valami érdekeset a maja kultúráról, aztán hogy halottam mi van benne elkezdtem tartani tőle. Kijövet a moziból, filmnézős áldozatom (bár az inkább magam lettem), azt mondta "A maják nem ilyenek voltak." "Honnan tudod?" - kérdeztem. "Érzem." -jött a válasz. Azt is mondta ?Mel Gibson bolhából csinált elefántot?, na ezt nem egészen értettem, inkább elefántból bolhát.

 

Feldúlt a film és azt váltotta ki, hogy utána nézzek történelmi vonatkozásoknak. Az aztékok híresek hasonló mentalitásról, újabban a majáknál is megtalálták a filmben látott szertartások nyomait. Hát nem vitatkozom.

A film végnapokat mutat be, mint a cím is mutatja, és a mondanivaló nekem film közben úgy jött le, hogy ?Legyél mihaszna és akkor szabad vagy.? Vagy ?Legyél nő és könnyebben megúszod?.

Komolyan:

Az értelmetlenség, a sors elől nincs menekvés. Ilyen puhányak lettünk? Az emberi életre és halálra egész máshogy tekintünk a természettel való kapcsolatunk kissé ?elhidegült? és ezért nehéz befogadni ezt a koránt sem romantikus és idilli bemutatást?

Tényleg a kislány Alavaróékat is megjósolta? Ezért nem szeretném még egyszer megnézni.

 

Hogy is tudnám ajánlani: mazohistáknak kötelező darab vagy ?Próbáljuk újra kezdeni.?

:D:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a kislány azt mondja, hogy a fiú a Jaguárral fogja okozni a törzs vesztét, ami így is történt, tekintve, hogy Jaguár Mancs üldözése kapcsán találkoztak Cortezékkel a maják, akik ezek után valószínűleg bevezették az európaiakat a birodalom szívébe, és megmutattak nekik mindent, akik ezt jól kihasználván gyarmatukká tették a földet és az ott élőket.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szeretem az Oscart de azt hiszem idén nézni fogok és mindenhol a Pan Labirintusának fogok drukkolni. A bábelt is nagyon sok témában indították. És a Véres gyémántokat is. Meg kéne már végre néznem. :P TAlán ma. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újraszinkronizálták a Ghostbustert és milyen borzalmas.

Én a régivel már elég régen láttam így nem zavar annyira az új.

Engem a Die Hard 1 és 3 új szinkronja idegesít még akkor is ha nem szoktam azzal nézni őket. A másodikéhoz meg hozzá se nyúltak. A legidegesítőbb az hogy a 3-at először eredetivel adták aztán előjöttek az újjal, a reklámját meg az eredtivel nyomták. A Teve2 meg a Bad Boysot játszotta le így. Reklám régi, film új szinkron.

Igaz máskor is előfordult már hogy a reklámban más szinkron volt mint a filmben és még új szinkron se volt.

Retekék a Mélység titkát meg T3-at adták úgy. Előbbinél örültem hogy Budnak Gáti Oszi a hangja mert azelőtt nem láttam még, utóbbit szerintem akkor meg se néztem.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szeretem az Oscart de azt hiszem idén nézni fogok és mindenhol a Pan Labirintusának fogok drukkolni. A bábelt is nagyon sok témában indították. És a Véres gyémántokat is. Meg kéne már végre néznem. :P TAlán ma. :P

A labirintus filmet nálunk márciustól játsszák, és anyám szülinapján elmegyünk rá közösben :D Csak ez tart vissza attól, hogy le ne szedjem. Ellenben vasárnap lejött Babel és Blood Diamond, csak a héten nem tudom megnézni, mert megy a műkori eb, és azt nézem. A maradék kevéske időben meg sorozat, és net. Na majd jövő héten :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.