Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Megnéztem a Napfényt.
Ha a vámpírosra gondolsz akkor annak Alkonyat a honi címe.

A Napfény egy másik film címe.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más.

Megnéztem a Napfényt.

Hááááááát........

Nem volt rossz, de valami nagyobb volumenű dologra számítottam. :) Érződik rajta a könyvadaptációszag. ;)

Én csak a feléig jutottam kb. 1 hete, szóval nem nagyon tetszett nekem se. Unalmas már egy kicsit ez a téma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sci-fi filmre gondoltam, amikor beindítják a Napot.

 

Sztem elég gáz volt a film... ;) inkább értelmetlen...

Spoiler:

A föld védelme a céljuk...és komolyan...kitérőt tesznek??? :)

Persze nem csak ez volt vele a gondom annó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sztem elég gáz volt a film... ;) inkább értelmetlen...

 

A föld védelme a céljuk...és komolyan...kitérőt tesznek??? :)

 

Persze nem csak ez volt vele a gondom annó.

 

 

 

A bomba miatt tették a kitérőt. Kettővel nagyobb lett volna az esélyük.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Meg az a kínlódás amit lerendeztek hogy ki kéne azt a hapit nyúvasztani mert bepörgött. A hülyék. ;)

Vagy ott volt az a pasas amelyik eltűnt. Jól bírta a sugárzást az ürge. És még lehetne sorolni. :)

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem eljött az ideje annak amit már korábban ígértem, azaz, jöjjön az idei mozifilmtermés számomra érdekesnek, kedvencnek való darabjainak sorrendje vagy legalábbis sorrendbe való állítása. Így elsőre belegondolva, volt idén vagy egy tucat film melyre beültem, de az már most biztos, hogy semelyikben se csalódtam.

Nem is tudom hol kezdjem, melyik műfajnál, esetleg év elején, vagy durr bele a közepébe és ahogy puffantak a filmek.....?

Szóval lássuk akkor az animációs részleget. Star Wars rajongás ide vagy oda, nálam bízz isten Wall-E felfalta a klónokat szőröstül-bőröstül. A grafika kiváló, sztori remek, karakterek piszkosul szerethetőek. Nálam ebben a kategóriában első a Wall-E. ( Annyit még elárulok, hogy a Kung-fu Panda sajna még kimaradt, de DVD-n bepótlásra fog kerülni :) De már nem hinném, hogy meg tudná változtatni a sorrendet. )

Kalandfilmek. Nah ebből már volt több is. :) Ugye ott volt kedvenc régészprofesszorunk kalandja, az Indiana Jones és a Kristálykoponya királysága, Utazás a Föld középpontja felé, rögtön 3D-ben(!), és a Múmia 3.

Nehéz lenne itt dönteni, hiszen az első régi szép időket elevenítette fel, a második agyonverte látványvilágban a vetélytársait, a harmadik pedig......nos a Múmia 3 valahogy ?csak? simán jó volt. Azt hiszem itt a sorrend marad a felsorolás szerint. Indiana Jones maradt az a régimódi, kopottas figurának akit lehetetlen kisöpörni az ember tudatából és szívéből, pedig a 3D-s film fantasztikusan lenyűgöző volt. :)

Akciófilmek (ide veszem a képregényadaptációkat is). Nézzük csak mi is volt idén. AVP2, John Rambo, Cloverfield, Vasember, Hihetetlen Hulk, Wanted, Batman: A sötét lovag, Hancock....és asszem ennyi, kapásból legalábbis :) ( Párom majd úgyis jön és kiegészít, szépen fejemhez fogja vágni a kihagyott filmeket. :D )

Sorrend.

Nah ez most nehéz dolog, de egyszersmind marha könnyű dolgom van hiszen majd egész évben EGY filmet hangoztattam ami számomra piszkosul bejött és földhöz döngölte a többit......egészen addig amíg nem gyűt a Vasember. :)

Igen, csak azért is a Cloverfieldet mondom elsőként :P És ez a film nem csak ebben a kategóriában nyert, hanem úgy általában is. :) Főleg úgy, hogy aznap, előtte, John Rambo kiirtotta fél Burmát. Ez így a két film egyben hatalmasat ütött. :) De most már belátom, hogy a kézikamerás, ál-dokumentumfilm csupán paraszthajszállal nyert a Vasember előtt, mert ez a soron következő film az, mely az elejétől a végéig úgy jó ahogy van. :) Rambo meg kap tőlem egy tiszteletbeli első helyet a dobogón, mert az Indiana Jones mellett bizony még ez a film bizonyította, hogy nem kell elfelejteni a nyolcvanas éveket, ma is létük van a jelen korban. :) És piszkosul jó volt, ami ugye nem mellékes :).

Van még egy kategória viszont amiről érdemes még pár szót ejteni. Koncertfilmek.

Idén kaptunk belőlük kettőt is. Ott volt ugye a U2 3D, mely nagy sláger volt a dokumentumfilmeket unó IMAX mozi látogatóinak, továbbá, természetesen az ír rockbanda kedvelőinek, illetve Martin Scorsese elénk varázsolta a Rolling ?ezeksosehagyjákabba? Stones, Shine a light címen futó, Bigger Bang koncertturnéjuk, New Yorki színhelyét, azaz a Beacon Theatre-i fellépésüket.

Mindkét koncertfilm egyedülálló volt a maga nemében.

U2 gigavásznon, 3D-ben, Rolling Stones pedig vérbeli koncertfeelinggel, igaz standard vásznon, 2D-ben.

Mivel az utóbbin nevelkedtem fel, apám révén aki kamaszkoromban rám bízta a kétkazis magnót, hogy suliból hazaérve vegyem fel rádióból a Stones albumait amit leadtak valami zenei műsorban, no meg mint olyan aki maga is megkedvelte a bandát, a Stones végzet az élen. :) Ennél a koncertnél jobban átjött a hangulat, pörögtek a fiúk, jópofa dumákat nyomtak le a számok között a fekete-fehér visszaemlékezésekben ( ahol a piszkosul suhancképű Jagger egyszer meg is jegyezte, hogy még két évet ad a bandának. Na ezt azóta még jól kitoldották cirka negyvennéggyel.).

Remélem ilyen koncertekből még lesznek a továbbiakban is, mert eddig igencsak híján voltunk belőlük. Led Zeppelin, Queen, és most ez a kettő....szóval lehet még bővíteni a dolgot. :) Pl egy fasza kis AC/DC koncerttel. :P:):D

No, ennyi voltam, biztos lehet kifogásolni az ízlésemet, de egye fene, a véleményemen akkor se változtatok. :P:D

Jövőre viszont köményebb évünk lesz. Ajaj, de még mennyire. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért remélem láttál idén valami igazán jó filmet is :) :)

 

Apropó: még a fórumtalin meséltem egy koreai bosszúfilmről, ami kapcsán igértem, hogy majd beirom a cimét ebbe a topicba. Na egy picit késve, de törve nem: A bittersweet life (Dalkomhan insaeng)

 

Nem láttam még filmet, amiben ennyire tudtak volna lőni. Ha elkezdődik egy tűzpárbaj akkor szakad minden: padló, fal, testrészek... ami éppen akad. Az eleje drámai, aztán meg egy rakás olyan akció-jelenet jön, amihez mérhetőt például idén amerikában még csak megközelitöleg se tudtak produkálni. Érdemes ránézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívem, nem hagytál ki semmi egetrengetőt a felsorolásból, momentán fél perc alatt egy sem jut eszembe :)

Nálam még nincs itt az év vége, de én nem is fárasztok senkit ilyen évértékelővel, mivel kb. mindhez két szót írnék max. :) De azért majd beírom, hogy mi fogott meg igazán, ha nem felejtem el :) És mindezt persze úgy, hogy csak nagyon kevés filmet láttam az idei termésből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kung fu Panda

 

Noh, ígéretemhez híven ( lásd alább) előbb megnéztem. :) Ééééés nagyon jó volt. :)

De továbbra is marad a lenti sorrend. :)

 

 

Bomarr, kösz a filmcímet. :)

Ami a megjegyzésedet illeti, eltekintek a rosszaló pillantástól. :) Ugyanis nem biztos, hogy rajtam kívül más is fel tud nőni ezekhez a filmekhez. :);)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép termés, Oldie! :)

Nálam az edei mozinézés meglehetősen kurtára sikerült: TCW. Ezzel el is vitte minden kategóriában a pálmát. :)

Másra sem időm, sem pénzem nem volt. Majd talán egyszer láthatom a többit is, ha másként nem, valami kalóz megoldásban... Bár még azt is meggondolom, megéri-e a fáradozást és a (vírus) kockázatot...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, kösz a filmcímet. :)

Ami a megjegyzésedet illeti, eltekintek a rosszaló pillantástól. ;) Ugyanis nem biztos, hogy rajtam kívül más is fel tud nőni ezekhez a filmekhez. :) :)

Inkább le tud alacsonyodni nem? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor én is csinálok egy gyors listát:

1.: The Dark Knight/A sötét lovag

Minden idők egyik legjobb filmje szerintem, nekem legalább is top5-ös. Mindenben k*rva jó.

2.: No Country for Old Men/Nem vénnek való vidék

Zseniális főgonosz, kiváló színészek, szép képbeállítás. Kicsit lassú a tempója, de nagyon jó.

3.: Indiana Jones 4

Eléggé megosztott film, de szerintem baromira jó. Kalandos, vicces, látványos. Mi kell még?

4.: Tropic Thunder/Trópusi Vihar

Egyértelműen az év legviccesebb filmje, Robert Downey J. egy állat. :D

5.: In Bruges/Erőszakik(ehh..)

A hangulat csak úgy árad ebből a filmből, és ez el is viszi a hátán az egészet.

6.: Burn After Reading/Égető bizonyíték

Ilyen szerencsétlen alakokat is rég láttam már filmben, nagyon jó. Igazi színészparádé.

7.: Cloverfield

Végre egy szörnyes film ami nem annyira klisés, és az egész stílusa is nagyon meggyőző. Az ismeretlen színészek szerepeltetése külön ragyogó ötlet.

8.: Vantage Point/Nyolc tanú

Fordulatos és izgalmas, Dszekksepördel meg mindennel együtt.

9.: Iron Man/Vasember

Laza akciófilm, még lazább Robert Downey J.-al.

10.: Wall-E

Mindenképp az egyik legjobb 3D-s animációs film, aranyos főszereplővel. A megvalósítása pedig bámulatos.

 

Eléggé erős évet zártunk, meg kell hagyni. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.