Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Bariss Jedi volt. És önerőből fordult a rend ellen.

Vagyis elég önfejű sajàtos értékrenddel bír.

Szóval, ha most már Sith -csatlós, abban rejlik lehetőség de talàn igényel magyaràzatot is.

 

Yoda szerint elég egyszer a sötét útra lépni, onnantól dominálni fogja az egész életedet. Baris átállt a sötét oldalra és innentől nagy jelentősége már nincs a motivációnak, elég elfogadni a szomorú tényt, hogy a sötét ösvényt választotta. Persze ki lehet fejteni, hogy mik voltak azok a sorsfordító jelentőségű események, amik a sötét oldalra csábították, de az erő ilyettén aktivitását csak a prequel igyekezett politikai színezettel megtámogatni. Az OT esetében (Yoda szemszöge), csak a tény számít, hogy az alany melyik utat választotta. Baris elvesztette a jediségét, de a Rebelsben akár még vissza is szerezheti. Érdekes kettősség továbbá, hogy Yoda mindig lemond azokról, akik a sötét ösvényt választják. Nála determinált, hogy a sötétség fogságából nem lehet kiszakadni. Én szívesen látnék egy bűnbánó Barist, ami megmutatná, hogy van kiút a sötétségből. Ezzel fel lehetne építeni Vader pálfordulását is.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda szerint elég egyszer a sötét útra lépni, onnantól dominálni fogja az egész életedet. Baris átállt a sötét oldalra és innentől nagy jelentősége már nincs a motivációnak, elég elfogadni a szomorú tényt, hogy a sötét ösvényt választotta. Persze ki lehet fejteni, hogy mik voltak azok a sorsfordító jelentőségű események, amik a sötét oldalra csábították, de az erő ilyettén aktivitását csak a prequel igyekezett politikai színezettel megtámogatni. Az OT esetében (Yoda szemszöge), csak a tény számít, hogy az alany melyik utat választotta. Baris elvesztette a jediségét, de a Rebelsben akár még vissza is szerezheti. Érdekes kettősség továbbá, hogy Yoda mindig lemond azokról, akik a sötét ösvényt választották. Nála determinált, hogy a sötétség fogságából nem lehet kiszakadni. Én szívesen látnék egy bűnbánó Barist, ami megmutatná, hogy van kiút a sötétségből. Ezzel fel lehetne építeni Vader pálfordulását is.

 

Ventress példÁul visszatàncolt valamelyest a sötétségből.

Csak arra céloztam, hogy a sötét oldal ösvényére ràlépni, egy dolog, de nem feltétlenül jelentené nàlam ez azt, hogy szolgàlni akarom az aktuàlis sith rendet.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak arra céloztam, hogy a sötét oldal ösvényére ràlépni, egy dolog, de nem feltétlenül jelentené nàlam ez azt, hogy szolgàlni akarom az aktuàlis sith rendet.

 

Nyilván, de Yoda szerint onnantól már nem a te döntésed a dolog. Egyszerűen a sötét oldal eluralja a cselekedeteited és átveszi feletted a kontrolt. Állítólag a Dark Disciple könyvben Ventress kitanítja Vost, hogyan lehet a sötét oldal akaratától függetlenül használni a sötét oldal erejét. Ez számomra orbitális baromságnak hangzik, de majd ha elolvastam, akkor véleményezem.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azt érdemes figyelembe venni, amit Filoni-ék folyton hangoztatnak: a legtöbb Birodalmi úgy gondolja, hogy a Birodalom rendet hozott, és rendet tart a Galaxisban, biztonságot nyújt a lakóknak (igaz ennek az állítólagos felfogásnak nyoma sincs eddig a Rebels-ben). Barriss pedig miért állt át a Sötét Oldalra? Mert úgy látta, hogy a Jedi Rend és a Köztársaság a háborút, a pusztítást, a káoszt szítják.

 

Aztán ott van az is, amit Filoni a Celebration-ön mondott Barriss-ről: az eredi tervek szerint felrobbantotta volna magát. Direkt azért változtatták meg a tervet, hogy később használhassák a karaktert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barriss pedig miért állt át a Sötét Oldalra? Mert úgy látta, hogy a Jedi Rend és a Köztársaság a háborút, a pusztítást, a káoszt szítják.

Akkor kicsit szereptévesztésben lehetett Barriss, mert a tárgyaláson 'army of the darkside" -ként írja le a jediket. Erre átáll a darkside -ra? :D Itt kicsi ellentmondást érzek. Barriss valószínűleg elvi okokból csatlakozott a Birodalomhoz. Kicsiben olyan lehet, mint Anakin későbbi meggyőződése. Rendet hoztak a galaxisba. Ami még érdekes lehet az Barriss és Vader kapcsolata. Korábban nem voltak túl jóban ugyebár. Apropó...Barriss tudja, hogy kicsoda valójában Vader?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor kicsit szereptévesztésben lehetett Barriss, mert a tárgyaláson 'army of the darkside" -ként írja le a jediket. Erre átáll a darkside -ra? :D Itt kicsi ellentmondást érzek. Barriss valószínűleg elvi okokból csatlakozott a Birodalomhoz. Kicsiben olyan lehet, hogy mint Anakin későbbi meggyőződése. Rendet hoztak a galaxisba.

Én is ezt mondtam, mert mi bár arról beszélünk, hogy ő állt át a Sötét Oldalra, de ő ezt nem így fogta fel. ;)

Ami még érdekes lehet az Barriss és Vader kapcsolata. Korábban nem voltak túl jóban ugyebár. Apropó...Barriss tudja, hogy kicsoda valójában Vader?

Én arra tippelek hogy valami olyasmi, mint Tarkin-nal, csak fordított szereposztásban. Barriss pedig szinte biztosan nem tudja, hogy ki van a páncél alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Disney Csatorna Facbook oldalon egy feltett kérdésre: Az után szeretnék érdeklődni hogy a Siege of Lothal-t mikor fogjátok adni? És hogy esetleg mikor kezdődik a második évad nálunk?

Disney Csatorna így válaszolt: Október 11-én adjuk majd, a második évadról egyelőre még nincs hírünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Disney Csatorna Facbook oldalon egy feltett kérdésre: Az után szeretnék érdeklődni hogy a Siege of Lothal-t mikor fogjátok adni? És hogy esetleg mikor kezdődik a második évad nálunk?

Disney Csatorna így válaszolt: Október 11-én adjuk majd, a második évadról egyelőre még nincs hírünk.

 

 

Én nekem meg ezt írták e-mailben,hogy A tervek szerint októberben folytatódik a sorozat. Utána már úgyis az AXN-t fogok nézni átvészelni a mindenhét 1 részt vele D: Ricsikém :---))))

Szerkesztve: - RoCSeV
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag az angoloknál kijött a Lost Commanders és a Relics a SkyGo -n. Lehet keresgélni a neten hátha felrakták már.

 

Valóban kijött, mert már a kritika is olvasható a két részről. (A Sky Go online alkalmazáson/TV-n keresztül lehet megnézni. http://go.sky.com/)

 

Kritika:

http://makingstarwars.net/2015/09/star-wars-rebels-the-lost-commanders-review/

 

Update #1:

 

Ha kijön a rip, elsőként itt érdemes keresni:

 

http://boards.4chan.org/co/thread/75957209/star-wars-rebels

 

Update #2:

 

Az epizódok állítólag már nem elérhetőek. Csak időlegesen voltak megtekinthetőek.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis videó. Kiváncsi leszek kiderül-e az átmenet. A klónhadsereg hogyan változott át rohamosztagosokká?

Ha arra gondolsz, hogy miért és hogyan cserélték le őket, akkor én is.

Tippem amúgy a fejlődésgyorsítás okozta korai öregedés.

Lejàrt szav-idő.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért szerintem a klónok leselejtezésében az is közrejátszott, hogy az Új Rend katonái csak hírből ismerjék az áruló Jediket, így kiküszöbölve a Jedik iránti esetleges szimpatizációt, mint amit Rexék is tanusítanak most.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha arra gondolsz, hogy miért és hogyan cserélték le őket, akkor én is.

Tippem amúgy a fejlődésgyorsítás okozta korai öregedés.

Lejàrt szav-idő.. ;)

 

A miért az rendben van. A klónhadsereg ahogy a nevében is van hadsereg, katonákkal akiket háborúra, harcra képeztek ki. A Birodalomnak viszont rendfenntartó erő kellett, akiket máshogyan kell kiképezni és más célokra. Magyarán a klónhadsereg teljesen alkalmatlan volt rendfenntartásra, ők az átmenet voltak csak a Birodalom kezdetén. Na ez az átmenet érdekelne engem. Rex-éktől remélem kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.