Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Nagyon izgi. :rock:

Az inkvizitorpacákot szinkronizáló pacák kilétét is felfedhetnék már. Nem ismerős a hangja de attól persze még lehet hogy ismerjük. Klassz lenne ha egy jól befutott színészt kértek volna fel ötödik tesó hangoztatására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit szóltok Vader Hangjához? Nem fog hiányozni a Gép hangja?:D Kicsit furcsa ez a én fülemnek. Mit gondoltok? Változtatnak vagy jó lesz ez így ahogy van? Mert Külföldön az eredeti szinkron hangján szólal meg. Ugy néz ki én tippeltem jól,hogy Nem Bariss lesz a inkvi. Őt is likvidálták lehet a 66 parancsba . Rex-re nagyon kíváncsi leszek. Kedvenc karakterem. Most,hogy az AXN adja a SW Világát kicsit jobban érzem magam dec 18 ig :---)))) Na meg Nemsoká Bétázhatunk akinek kedve van hozzá a Battlefrontba :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha van eszük akkor megvariálják hogy elfogadható legyen. Vagy ha az mégse megy nekik akkor legalább közelítsen az elfogadható szinthez.

 

 

Na ez kimaradt, köszi. :)

Szívesen! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem csak az előzetes ment effekt nélkül.

Ami a Spark bővítettjében volt, azt úgy meg lehetne szokni!

 

 

Remélem az még elment,jó mondod. Írtam is nekik üzenetet,hogy a mély gépi hang egy szimbólum a Star Wars-ban, Ha ez a szinkron marad akkor az szentségtörés lesz és nagy port fog kavarni. Nem fogják nézni XDDD

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre erősebbnek és erősebbnek tűnik ütőerőben ez a második évad, főleg az első alaphangjához mérve. Azért durva, mekkora váltást képesek eszközölni úgy, hogy a műsor továbbra is élvezhető marad.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barrist tulajdonképpen a saját hülyesége kapta el, mivel megtartotta Ventress kardjait a nagyon hülye. :)

 

Én ebben a néhány mondatban semmi igazán személyest nem vélek felfedezni, amiből azt következne, hogy ez Barriss.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát mondjuk ja. Eddig többségében visszakapták a régi szereplők a hangjukat.

 

Vader, Bail, Ahsoka, Rex, 3PO, R2, Lando, Tarkin, Obi-Wan, mindegyikük vagy a TCW-s vagy a filmes hangján szólalt meg. Egyedül Palpatine kapott más hangot. Ezek után valóban fura lenne, ha Hetedik Nővér Barriss, de tök más hangon beszél.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nem arról volt szó, hogy Freddie Prinze Jr. utalt rá, miszerint nem Barriss az? Miután Barrissznek más mintázatú a tetoválása, ráadásul sokkal alacsonyabb is, mint a Hetedik Nővér. Tudom, a tetoválást és a szemeket ki lehet magyarázni, ha nagyon akarjuk, bár szerintem elég erőltetett.

Palpatine parancsára Vader újabb inkvizítorokat küldött a Jedik levadászására. Ahsoka kiemelt fontosságú, mert általa akarják megtalálni a többi túlélő Jedit. Nem meglepő, ha egy hűséges alattvaló (jelen esetben inkvizítor) elszánt/elvakult odaadással akarja végrehajtani a feladatát.

 

Azt egyébként nem lenne rossz tudni, mi lett Barrisszel. Ahsokát ki akarták végezni azért, amit Barriss tett. Miután kiderült az igazság, Barriss megúszhatta a kivégzést?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben van valami. Bár...

 

 

Barriss -t Anakin, azaz Vader kapta el. Ahsoka -nak semmi köze nem volt ahhoz, hogy lebukott.

 

 

 

Egyrészt egy elborult elméjű tömeg gyilkosról beszélünk; másrészt valószínűtlen, hogy tudná hogy Vader volt Anakin, tehát úgyis tekinthet a dologra, hogy Ahsokán keresztül áll bosszút Anakin-on, akit halottnak hisz; harmadrészt személyes ügy nem feltétlen jelent bosszút, Vader sem azért akar megszabadulni Ahsokától, mert dühös rá, hanem mert emlékezteti őt valamire amire nem akar emlékezni.

 

 

Barrist tulajdonképpen a saját hülyesége kapta el, mivel megtartotta Ventress kardjait a nagyon hülye. :)

 

Én ebben a néhány mondatban semmi igazán személyest nem vélek felfedezni, amiből azt következne, hogy ez Barriss.

 

 

 

Nem a mondatok, hanem a viselkedés. Egyből az jutott róla eszembe, ahogy Maul viselkedett Mandalore-on miután elkapták Obi-Wan-t.

 

 

 

Egyébként ha ő lenne akkor visszahívhatták volna az eredeti hangját is nem?

 

Hát mondjuk ja. Eddig többségében visszakapták a régi szereplők a hangjukat.

 

Vader, Bail, Ahsoka, Rex, 3PO, R2, Lando, Tarkin, Obi-Wan, mindegyikük vagy a TCW-s vagy a filmes hangján szólalt meg. Egyedül Palpatine kapott más hangot. Ezek után valóban fura lenne, ha Hetedik Nővér Barriss, de tök más hangon beszél.

 

Hayden-t sem hívták vissza a TCW-re, pedig szerette volna elvállalni Anakin szinkronját, és mivel a karrierjét elsüllyesztették a prequel fikázók, ideje is lett volna rá, meg a gázsija sem lett volna vészes.

 

 

Egyébként amilyen géphangja van a Nővérnek, lehet ugyanazért Gellar a hangja, mint amiért James Earl Jones Vader-é.

 

 

 

 

Nem arról volt szó, hogy Freddie Prinze Jr. utalt rá, miszerint nem Barriss az?

 

A tavalyi Ahsokát övező trollkodás után szerintem nem érdemes az ilyen megjegyzéseket készpénznek venni.

 

Miután Barrissznek más mintázatú a tetoválása, ráadásul sokkal alacsonyabb is, mint a Hetedik Nővér. Tudom, a tetoválást és a szemeket ki lehet magyarázni, ha nagyon akarjuk, bár szerintem elég erőltetett.

 

Anakin sokkal komolyabb változásokon ment keresztül és ő is tíz centivel magasabb lett.

 

Palpatine parancsára Vader újabb inkvizítorokat küldött a Jedik levadászására. Ahsoka kiemelt fontosságú, mert általa akarják megtalálni a többi túlélő Jedit. Nem meglepő, ha egy hűséges alattvaló (jelen esetben inkvizítor) elszánt/elvakult odaadással akarja végrehajtani a feladatát.

 

A Főinkvizítor is elszánt odaadással hajszolta Kanan-ékat. Ez egészen más.

 

Azt egyébként nem lenne rossz tudni, mi lett Barrisszel. Ahsokát ki akarták végezni azért, amit Barriss tett. Miután kiderült az igazság, Barriss megúszhatta a kivégzést?

 

Ez bennem is felmerült még régebben, de ezt a lehetőséget ki lehet zárni. Filoni egy rajongó kérdésére válaszolva a Celebration-ön elmondta, hogy az eredeti tervek szerint Barriss felrobbantotta volna magát a GAR központ börtönében. Ezt végül kifejezetten azért törölték, hogy később is használhassák a karaktert, tehát nem valószínű hogy kivégzőosztagra írták volna át a jövőjét. Arról nem beszélve, hogy amikor Filoni ezt elmondta, úgy indított, hogy "Hát mit is mondjak. Azt elmondhatom, hogy mi nem történt Barriss-el". És közben alig tudta elfojtani azt a tipikus vigyorát, ami mindig kiül a képére, amikor spoileres témákról beszél. In-universe meg könnyen ki lehet magyarázni, hogy Palpatine elkendőzte az ügyet.

 

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nem a mondatok, hanem a viselkedés. Egyből az jutott róla eszembe, ahogy Maul viselkedett Mandalore-on miután elkapták Obi-Wan-t.

Én ilyet sem érzek, egy csöppet sem. Szerintem csak a szokásos sötét oldali megszállott viselkedés, se több, se kevesebb.

 

 

Hayden-t sem hívták vissza a TCW-re, pedig szerette volna elvállalni Anakin szinkronját, és mivel a karrierjét elsüllyesztették a prequel fikázók, ideje is lett volna rá, meg a gázsija sem lett volna vészes.

Most mondtál egy példát tíz másikkal szemben. Meg azért na, nem ugyanaz a kategória egy hangszínész és egy rendes színész. Hayden még elsüllyedt karrierrel együtt is kétszer annyit kérhetett volna, mint Matt Lanter, mivel Ő volt Anakin Skywalker és mert normális színész (mostanában készülnek sztrájkolni a hangszínészek, mert kevés pénzt kapnak). Ewan McGregor is azért nem lett egyszer sem az animált Obi-Wan Kenobi hangja, mert egy vagyonba került volna, de Samuel L. Jackson és Christopher Lee sem a véletlen kedvéért szinkronizált csak a TCW mozifilmben. Ha megfigyeled, csak a "nevenincs" színészek térhettek vissza állandóra, de még ők is csak epizódszerepekbe. Achmed Best vagy Antony Daniels karakterei sem szerepeltek non-stop, de Jar Jar még így is két epizód erejéig más hangon szólalt meg. Stb. Plusz, még az sem biztos, hogy Christensen jó hangszínész.

Viszont a tény az, és ezt aligha lehet megcáfolni, hogy eleddig a TCW-ben megjelent vagy abban is szerepet kapó karakterek két kivétellel a TCW-s hangjukon szólaltak meg. Szóval semmi sem indokolná a sorozat szempontjából, hogy Meredith Salengert leváltsák. Ha csak nem az, hogy Freddie Prinze Jr. kiharcolt egy kis melót a nem túlságosan foglalkoztatott nejének. De hogy alkotói szempontból indok nincs rá, az tuti.

 

 

Egyébként amilyen géphangja van a Nővérnek, lehet ugyanazért Gellar a hangja, mint amiért James Earl Jones Vader-é.

Nagyjából kizárt, mert a promóciós anyagokban többször is emberi hangon, maszk nélkül beszél Hetedik Nővér.

 

 

Anakin sokkal komolyabb változásokon ment keresztül és ő is tíz centivel magasabb lett.

Ja, mert neki levágták a lábait és újakat kapott. ;) Legjobb tudásunk szerint Barriss nem lett két lábbal alacsonyabb, mielőtt néhány centivel megnőtt volna. :)

 

A tavalyi Ahsokát övező trollkodás után szerintem nem érdemes az ilyen megjegyzéseket készpénznek venni.

Azért ne keverjük össze a szezont a fazonnal. Ahsoka egy fanfavorit, főszerepet játszó karakter, aki a levegőben maradt a TCW befejezésével. Barriss egy sokadik mellékszereplő, nem fanfavorit és sorsa nem maradt úgy a levegőben, mint Ahsokának: Takitn megmondta, hogy az árulót kivégzik, innentől logikus, hogy ez megtörtént, csak a togruta helyett a tetovált lány ment a fal elé. Persze nem mutatták, de ne kellejen már mindent a szánkba rágni ahhoz, hogy elhiggyük, megtörtént. Persze a másik véglet sem lehetetlen, de akkor íme a kérdés: minek tartották volna életben? Inkvizítorok még nem voltak. És ha Barrisst már a legelején bevették, akkor miért csak a hetedik a nővérek között? Képzett Jedi lovag és már azelőtt megvolt Palpatine-nak, hogy az inkvizítorok intézménye egyáltalán szükségessé vált. Mégis csak a hetedik helyre futotta? Ha a szám a belépési sorra utal, akkor ki volt az őt megelőző hat nő? És ha a rangja, egy képzett Jedi lovag miért lehet kisebb rangú, mint a láthatóan egy Jedihez fel sem érő főinkvizítor?

Plusz, Ahsoka megjelenése nagyot szólt, fontos tényező. Barrisst nem várják tömegek, megjelenése annyira lenne meglepetés, mint Tarkin vagy Vader megjelenése.

 

Mindezek ellenére én is erősen úgy érzem, hogy Barrisst fogjuk viszontlátni, csak eddigi minden az ellenkezőjét mutatja. És nem úgy, mint Ahsokánál, hogy hologramon köpenyt hordott, meg eltorzította a saját hangját, mert ezektől még simán rá lehetett jönni, hogy ő az. Viszont itt más a tetoválás, a magasság, a hang, egyszóval: más az egész karaktere a Hetedik Nővérnek.

 

mivel a karrierjét elsüllyesztették a prequel fikázók

:facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hayden-t sem hívták vissza a TCW-re, pedig szerette volna elvállalni Anakin szinkronját, és mivel a karrierjét elsüllyesztették a prequel fikázók, ideje is lett volna rá, meg a gázsija sem lett volna vészes.

Ez egy kicsit erős nem? Jó, nem ünnepelt világsztár. Egyébként sokak számára bőven az! De a karrierjéért sem kell aggódni.

És nem kötekedés, de akkor kik és miért "süllyesztették el" Mark Hamill karrierjét?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Én ilyet sem érzek, egy csöppet sem. Szerintem csak a szokásos sötét oldali megszállott viselkedés, se több, se kevesebb.

 

Szerintem meg teljesen más a kettő.

 

Nagyjából kizárt, mert a promóciós anyagokban többször is emberi hangon, maszk nélkül beszél Hetedik Nővér.

 

Akkor én ezekről lemaradtam, mert én csak a bemutatkozó videójában és ebben hallottam beszélni, és mindkettőben géphangja van. Maszkban és anélkül egyaránt.

 

Ja, mert neki levágták a lábait és újakat kapott. ;) Legjobb tudásunk szerint Barriss nem lett két lábbal alacsonyabb, mielőtt néhány centivel megnőtt volna. :)

Legjobb tudomásunk arra sem terjed ki, hogy ne vált volna két lábbal alacsonyabbá. Ahogy arra sem, hogy megmaradt volna a Legends szerinti Klónok Háborúja végi 20-21 éves kora, ahelyett, hogy Ahsoka kortársává fiatalították volna, tehát a jó-öreg pubertás is simán befér a magasság különbség okai közé, elvégre Ahsoka is tíz centivel magasabb lett. Arról nem beszélve, hogy az egyetlen karakter akihez hozzámérhetjük a magasságát az a 15 éves Ezra, a Ghost legalacsonyabb kétlábúja, szóval lehet nincs is az tíz centi.

 

Azért ne keverjük össze a szezont a fazonnal. Ahsoka egy fanfavorit, főszerepet játszó karakter, aki a levegőben maradt a TCW befejezésével. Barriss egy sokadik mellékszereplő, nem fanfavorit és sorsa nem maradt úgy a levegőben, mint Ahsokának:

Nincs is akkora trollkodás körülötte, nagyrészt csak nem igen beszélnek az "elefántról a szobában". De a tavalyi húzásaik után, csak és kizárólag azt érdemes komolyan venni, ha Filoni maga mondja, nyíltan bele a kamerába, minden köntörfalazás nélkül, hogy "a Hetedik Nővér nem Barriss". Freddie twitter kommentjei nem jelentenek semmit. Eleve nonszensz, hogy majd pont egy szinkronszínésznek megengednék hogy lelője a poént.

 

Takitn megmondta, hogy az árulót kivégzik, innentől logikus, hogy ez megtörtént, csak a togruta helyett a tetovált lány ment a fal elé. Persze nem mutatták, de ne kellejen már mindent a szánkba rágni ahhoz, hogy elhiggyük, megtörtént

Filoni kerek-perec megmondta, hogy Barriss eredeti halálát kifejezetten azért törölték a "The Wrong Jedi" végéről, mert később is fel akarták használni a karaktert. Ezek után persze, tuti biztos, hogy off-screen nyírták ki. :roll:

Tarkin-ról pedig szintén Filoni elmondta, hogy magasról tett az egész ügyre, őt csak az érdekelte, hogy megalázhassa a Jediket. Palpatine-nak pedig például, semennyibe nem került volna elintézni, hogy egy másik miriliait állítsanak a fal elé.

Persze a másik véglet sem lehetetlen, de akkor íme a kérdés: minek tartották volna életben? Inkvizítorok még nem voltak.

Mint a múltkor szóba került Palpatine már a TCW "Children of the Jedi" epizódjában tervezgetett egy ilyen szervezetet.

És ha Barrisst már a legelején bevették, akkor miért csak a hetedik a nővérek között? Képzett Jedi lovag és már azelőtt megvolt Palpatine-nak, hogy az inkvizítorok intézménye egyáltalán szükségessé vált. Mégis csak a hetedik helyre futotta? Ha a szám a belépési sorra utal, akkor ki volt az őt megelőző hat nő? És ha a rangja, egy képzett Jedi lovag miért lehet kisebb rangú, mint a láthatóan egy Jedihez fel sem érő főinkvizítor?

 

Wookie szerint csatlakozási sorrend szerint vannak számozva, de hogy honnan veszik, nem tudom, szóval ezt sem érdemes készpénznek venni. Azt senki nem mondta, hogy Barriss egyből az elejétől belépett volna, elvégre mégiscsak képzett Jedi, még ha elbukott is. Lehet néhány évi átkondicionáláson ment keresztül először. Gellar pedig meg is jegyezte a bemutatkozó videójában, hogy "szám szerint hetedik a sorban, de valójában sokkal inkább első". Az egyébként, hogy "hetedik nővér", nem jelenti, hogy hat másik nő volna előtte, elvégre egy férfinak ugyanúgy lehet a nővére ;)

 

Plusz, Ahsoka megjelenése nagyot szólt, fontos tényező. Barrisst nem várják tömegek, megjelenése annyira lenne meglepetés, mint Tarkin vagy Vader megjelenése.

Egyrészt, viccelsz? Mikor Filoni-t évekig ostromolták azzal, hogy Ben Quadinaros mikor fog szerepelni a TCW-ben? Barrissnek nagyon is vannak rajongói. Tény nem akkora tömegek, mint Ahsokának vagy Rexnek, de azért elég komoly számban. Másrészt azért menjünk csak vissza egy kicsit az időben, nekem még rémlik, hogy elég komoly felhajtás támadt, mikor Tarkin besétált a sorozatba. Vader feltűnése pedig majdnem akkorát szólt, mint Ahsokáé.

 

Mindezek ellenére én is erősen úgy érzem, hogy Barrisst fogjuk viszontlátni, csak eddigi minden az ellenkezőjét mutatja. És nem úgy, mint Ahsokánál, hogy hologramon köpenyt hordott, meg eltorzította a saját hangját, mert ezektől még simán rá lehetett jönni, hogy ő az. Viszont itt más a tetoválás, a magasság, a hang, egyszóval: más az egész karaktere a Hetedik Nővérnek.

 

Ahsoka úgy hordott köpenyt a hologramon, hogy még a szarvainak, meg a csápjainak sem volt nyoma. Legalább egy epizódban neki sem Ashley volt a hangja, éa még akkor is torzítva. Mikor végül feltűnt, az arcformájának köze nem volt ahhoz, ahogy a TCW-ben kinézett, legalább tíz centivel magasabb lett, és a csíkjai is alig felismerhetőek. Érdekes, hogy ugyanezek a változások, csak Hetedik Nővérnél-nél mutatnak a nyilvánvalóval ellenkező irányba...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igyekszem spoiler-mentes maradni, de ez a Barriss-téma így is eljutott hozzám és elég rég pörög. Én nem örülnék neki, ha előszednék, mint inkvizítort. Szeretem a PT-OT és TCW-Rebels kötődéseket, de nem kell átesni a ló túloldalára. Barriss nekem sehogy sem illik a képbe, akkor meg csak azért ne erőltessék bele, mert szerepelt a TCW-ben. Dzséjt gondolataival egyetértek, pár in-universe gondolattal egészíteném ki.

 

Ahsoka őszintén hitt a jedi elvekben és valószínűleg (Padmé-val is nagy barátnők voltak) a köztársaság intézményében, ill. általánosságban a demokráciában is. Neki a sithek irányította rémuralomnál kevés visszataszítóbb rendszer létezhetett, így teljesen kézenfekvő volt, hogy szerepet vállal a lázadásban. Ez illett hozzá. Anakin-ban is megvoltak a sötét oldal csírái és a jelleme alapján egész jó sith alapanyag volt. Ő maga állt sith-nek és ő maga utalt rá nem egyszer, hogy a diktatúrával nincs baja. Így a Birodalom neki több szempontból is feküdt, Sidious-szal vagy Tarkin-nal is jó viszonyt ápolt korábban. Szóval ezen esetekben a "térfélválasztás" karakterhű és a Szövetség, valamint a Sith Rend is érthető módon fogadta őket.

Barriss ezzel szemben egy elmeháborodott figurának tűnt, aki elveszett a saját képzelt világában. Anno nagyon konzervatív és hithű jedi volt, aztán eltört benne valami (ezt nem láthattuk, hacsak nem a férges esetnek is nagy szerepe volt benne) és megbolondult. Szerinte a Rend letért a helyes útról, a béke helyett harcol és feleslegesen háborúzik stb.. Na most az egy dolog, hogy ezt szerinte robbantgatással, öldökléssel és mások bemártásával kell orvosolni, ez mutatja a világtól való elrugaszkodottságát, az önellentmondást, az őrületet. Viszont az elméleti céljai sehogy nem passzoltak Sidious-hoz, hiszen ő nem a régi útra akarta visszavezetni a jedi-ket és nem egy békés demokratikus rendszert akart kierőszakolni.

Ráadásul egy ilyen pszichésen instabil figurát minek akartak volna az inkvizítorok közé? Valószínűleg be lehetett volna törni, ki lehetett volna használni és el lehetett volna vele hitetni, hogy a Birodalom jó dolog, de minek? Ezt nála jobb "alapanyagok" esetében is megtehették és ott kisebb volt a kockázat is. Barriss kapcsán sokkal jobb ötletnek tűnhetett mondjuk a példastatuálás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor én ezekről lemaradtam, mert én csak a bemutatkozó videójában és ebben hallottam beszélni, és mindkettőben géphangja van. Maszkban és anélkül egyaránt.

Akkor rosszul hallod, mert egyáltalán nincs gépi hangja maszk nélkül. Legfeljebb egy kis visszhangja van valamiért (mint Talzin nagyinak), de az meg valószínűleg a hangmérnök munkája. És emiatt is kizárható az elmélet, mert ad1) a gépi hangot a hangmérnök valósítja meg, nem a színész, és mint az az ep5-ben már bizonyított, még James Earl Jones hangja is pótolható (és azért 1997 óta sokat javult a technológia ezen a téren is), így akár egy cinege hangú nő is szinkronizálhat, plusz, Gellardnak alapból vékony a hangja.

 

Legjobb tudomásunk arra sem terjed ki, hogy ne vált volna két lábbal alacsonyabbá. Ahogy arra sem, hogy megmaradt volna a Legends szerinti Klónok Háborúja végi 20-21 éves kora, ahelyett, hogy Ahsoka kortársává fiatalították volna, tehát a jó-öreg pubertás is simán befér a magasság különbség okai közé, elvégre Ahsoka is tíz centivel magasabb lett. Arról nem beszélve, hogy az egyetlen karakter akihez hozzámérhetjük a magasságát az a 15 éves Ezra, a Ghost legalacsonyabb kétlábúja, szóval lehet nincs is az tíz centi.

Ja, meg az is lehet, hogy Ahsokát megerőszakolta egy wampa és az így született gyermek az Ötödik Fivér. Azért a fantazmagóriával történő érvelést mellőzzük.

Barriss kora egyetlen nagyon jó okból kifolyólag biztos, hogy nem változott: szerepel az ep2-ben, és nem tűnik tizenévesnek. És a jelek (sehol sincs Luminara, senki sem szólítja padawannak) arra utalnak, hogy már Jedi lovag volt, amikor azt a kis balhét rendezte. És ha ez igaz, akkor már csak ezért sem lehetett tizenéves.

 

Freddie twitter kommentjei nem jelentenek semmit. Eleve nonszensz, hogy majd pont egy szinkronszínésznek megengednék hogy lelője a poént.

No comment...

 

Filoni kerek-perec megmondta, hogy Barriss eredeti halálát kifejezetten azért törölték a "The Wrong Jedi" végéről, mert később is fel akarták használni a karaktert. Ezek után persze, tuti biztos, hogy off-screen nyírták ki. :roll:

Ja, de a halálát még akkor törölték, amikor futott a TCW és fingjuk nem volt arról, hogy a sorozatot kaszát kap. És valószínűleg a terveik is a TCW-re vonatkoztak. Persze ennek ellenére felhasználhatják a karakterét, de tuti, hogy nem az az ötlet valósul meg, ami miatt a TCW-ből kinyesték.

 

Tarkin-ról pedig szintén Filoni elmondta, hogy magasról tett az egész ügyre, őt csak az érdekelte, hogy megalázhassa a Jediket. Palpatine-nak pedig például, semennyibe nem került volna elintézni, hogy egy másik miriliait állítsanak a fal elé.

Persze, hogyneeee... Mert Tarkin azzal aztán valóban nem tudja megalázni a Jediket, ha árulás vádjával nyilvánosan kivégezteti az egyiküket, és persze a Jediknek fel sem tűnik, hogy Barriss helyett egy másik nőt ölnek meg. Pláne nem a mesterének... És persze a Jedik ezután ki sem kérik a holtestet, hogy rendesen eltemessék...

 

Mint a múltkor szóba került Palpatine már a TCW "Children of the Jedi" epizódjában tervezgetett egy ilyen szervezetet.

A tervezgetett és a megvalósított között elég éles a határvonal. Ráadásul, a Children of the Jedi alapján a kis magánhadseregét nagyon fiatal korú Erőhasználókból akarta megvalósítani, amibe ugye Barriss baromira nem fér bele. A Breaking Ranks meg még tovább valószínűsíti, hogy az inkvizítorokat legkésőbb is 10-15 éves koruk között válogatják ki, amibe Barriss az ep2 miatt szintén nagyon nem fér bele.

 

"szám szerint hetedik a sorban, de valójában sokkal inkább első"

Ja, és ez nyilván tény, nem olyan "poénnal tegyük coollá már előre a saját karakterünket"-féle részrehajlás, mint amit milliónyi színész megtette már.

 

Az egyébként, hogy "hetedik nővér", nem jelenti, hogy hat másik nő volna előtte, elvégre egy férfinak ugyanúgy lehet a nővére ;)

Uh... Ja, mert ezek nyilván testvérek, és Palpatine az anyjuk, Darth Vader meg az apjuk. A Főinkvizítor meg a nagybátyjuk. És véletlen sem valamiféle rend, ahol nem rokoni kapcsolatok miatt nevezik nővérnek és testvérnek egymást.... :pfff:

 

Másrészt azért menjünk csak vissza egy kicsit az időben, nekem még rémlik, hogy elég komoly felhajtás támadt, mikor Tarkin besétált a sorozatba. Vader feltűnése pedig majdnem akkorát szólt, mint Ahsokáé.

De a belépő miatt, mert mindkettőnek baromi jó volt a belépője. És nem az volt meglepetés, hogy szerepelnek, hogy visszatértek. Süsd meg, én már a Rebels előtt megmondtam, hogy Vader, Bail, Tarkin és Palpatine biztos szerepeli fognak a sorozatban. Mily meglepő, igazam lett, pedig nem vagyok Nostradamus, egyszerűen csak evidens. Aki azon ült le, hogy ezek szerepelnek egy az ep4-et alig pár évvel megelőző sorozatban, nos, az idióta. A belépőjük miatt ültek le az emberek. Meg azért, mert Vader körül még akkor is nagy a hype, ha csak a retyóra megy ki, de ha Vader rajongói körét te Barriss rajongói köréhez tudod hasonlítani, akkor én feladom ezt a vitát, mert abban ésszerűség már nemigen van.

 

Ahsoka úgy hordott köpenyt a hologramon, hogy még a szarvainak, meg a csápjainak sem volt nyoma.

Embo meg úgy bújt beleegy szenátusi őr holografikus másába, hogy ki se látszott mögüle, pedig aztán testalkatra közük nem volt egymáshoz, plusz szép nagy kalapja van. És simán elhitték körülötte az emberek, hogy ő egy valódi(!!!!) szenátusi őr. És ezt a példát én anno fel is hoztam, majd közöltem, hogy ha így lehet manipulálni egy hologramot, akkor nehogy már egy csukja egy távolsági hívás folyamán problémát okozzon.

Amúgy, Ahoskának végig Eckstein a hangja a Rebelsben is. Sehol nem találom nyomát az ellenkezőjének (értelme sem lenne, hiszen, ha már fizetik Ecksteint, miért fizetnének meg pár mondatért egy másik színészt, majd még torzítanák is el a hangját), ellenben arra igen, hogy végig ő volt a hangja, csak uncredited.

 

Mikor végül feltűnt, az arcformájának köze nem volt ahhoz, ahogy a TCW-ben kinézett, legalább tíz centivel magasabb lett, és a csíkjai is alig felismerhetőek. Érdekes, hogy ugyanezek a változások, csak Hetedik Nővérnél-nél mutatnak a nyilvánvalóval ellenkező irányba...

Mert Ahsokát nem mutatták be előre, nem más a hangja, sok-sok ember várta, a TCW-ben függőben maradt a sorsa, mindenkit érdekelt, hová lett, és mellesleg, a belépőjében ő maga mondja: "my name is Ahsoka Tano." Plusz nem voltak ellenjelek. A magassága, változása betudható annak, hogy ő tényleg tizenéves volt (plusz ugye a nyilvánvaló: más stílusa van a Rebelsnek, mint a TCW-nek), míg, mint már írtam, kizárt, hogy Barriss még nővőfélben volt. Plusz a tetoválásai nem kicsit változtak, hanem teljesen. Számukban, formájukban, elhelyezkedésükben, ami inkább jelenti azt, hogy ő egy másik mirialan, hiszen ilyen változások eddig csak különböző mirialanokon volt látható. Luminara is máshol, máshogy, más formákban hordta a tetkóit. És itt jegyezném meg, hogy a Rise of the Old Mastersben Luminara tetkói nem változtak meg, sőt, a két sorozat közötti alapvető stílusjegyeket leszámítva tökéletesen felismerhető volt. Amint ránéztél, tudtad, hogy az Luminara. Ahogy tudtad Ahsokánál, tudtad Bailnél, Kenobinál, tudni fogod tudjuk kiknél, de még Tarkin is hasonlított TCW-s önmagához, pedig aztán ő is öregedett. Ellenben Hetedik Nővért még ha jó alaposan megnézem, akkor sem látom benne Barriss-t.

 

Persze, mint írtam, mindez még előttem sem zárja ki, hogy végül nem Offee tér vissza. Mert ugye egyszer anno Darth Maul is kétségtelenül halott volt. Szóval bár a józan ész ellentmond annak, hogy az inkvizítor Offee legyen, attól még simán lehet Offee. Aztán majd kapunk valami homályos magyarázatot arra, hogy miért néz ki tök máshogy, miért tök más a hangja, és ezzel miért hágták meg hátulról a kontinuitást, amire egészen eddig gondosan ügyeltek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.