Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Akkor rosszul hallod, mert egyáltalán nincs gépi hangja maszk nélkül. Legfeljebb egy kis visszhangja van valamiért (mint Talzin nagyinak), de az meg valószínűleg a hangmérnök munkája. És emiatt is kizárható az elmélet, mert ad1) a gépi hangot a hangmérnök valósítja meg, nem a színész, és mint az az ep5-ben már bizonyított, még James Earl Jones hangja is pótolható (és azért 1997 óta sokat javult a technológia ezen a téren is), így akár egy cinege hangú nő is szinkronizálhat, plusz, Gellardnak alapból vékony a hangja.

Talzin visszhangjához semmi köze nincs, egyébként ha már ott tartunk, hogy ki hall rosszul, felmerült benned, hogy esetleg te vagy az? James Earl Jones hangját pedig nem produkciós, hanem in-universe szempontból hoztam fel.

 

Ja, meg az is lehet, hogy Ahsokát megerőszakolta egy wampa és az így született gyermek az Ötödik Fivér. Azért a fantazmagóriával történő érvelést mellőzzük.

Barriss kora egyetlen nagyon jó okból kifolyólag biztos, hogy nem változott: szerepel az ep2-ben, és nem tűnik tizenévesnek. És a jelek (sehol sincs Luminara, senki sem szólítja padawannak) arra utalnak, hogy már Jedi lovag volt, amikor azt a kis balhét rendezte. És ha ez igaz, akkor már csak ezért sem lehetett tizenéves.

Na ez érdekes. Te vádolsz engem fantazmagóriázással, miközben te magad is puszta feltételezésekre támaszkodva állítod, hogy Barriss már lovag volt, mikor megzakkant? Nézzük csak meg ezeket a "jeleket":

1: "az ep2-ben nem tűnik tinédzsernek". Ja mert a nyolc kiló csuklyát viselőt, a háttérben három másodpercig látható karakterről meg lehet állapítani, hogy mennyinek tűnik. A színész életkora irreleváns, elvégre a hatvan éves Qui-Gont is az akkor 45-47 éves Liam Neeson játszotta, a 14 éves Padmét meg a 17 éves Natalie Portman. A TCW-ben pedig Barris bőven tinédszernek nézett ki, legfeljebb 2 évvel idősebbnek Ahsokánál. Még emlékszem is sokan meglepődtek, mikor megjegyeztem, hogy elméletileg Anakin-nal közel egyidős. Arról nem beszélve, hogy egyáltalán nem pédátlan hogy valaki a húszas évei közepéig nőjön.

2: "Luminara sehol". Aha, mert nem láttunk rá tucatnyi példát, hogy Anakin Ahsoka nélkül rohangászik a Galaxisban, és fordítva....

 

Ja, de a halálát még akkor törölték, amikor futott a TCW és fingjuk nem volt arról, hogy a sorozatot kaszát kap. És valószínűleg a terveik is a TCW-re vonatkoztak. Persze ennek ellenére felhasználhatják a karakterét, de tuti, hogy nem az az ötlet valósul meg, ami miatt a TCW-ből kinyesték.

Ha Filoni kifejezetten arra a kérdésre válszolva, hogy "Mi lett Barriss-el?" azt válaszolja, hogy "Nem öltük meg, pedig terveztük", az nála olyan, mintha azt mondaná "Igen vissza fogjuk hozni." Azt meg egy szóval sem mondtam, hogy ugyanaz a terv fog megvalósulni, nem tudom, ezt honnan szedted.

 

Persze, hogyneeee... Mert Tarkin azzal aztán valóban nem tudja megalázni a Jediket, ha árulás vádjával nyilvánosan kivégezteti az egyiküket, és persze a Jediknek fel sem tűnik, hogy Barriss helyett egy másik nőt ölnek meg. Pláne nem a mesterének... És persze a Jedik ezután ki sem kérik a holtestet, hogy rendesen eltemessék...

Na és most ki fantazmagorizál? 1. Tarkin-nak csúnyán a képébe robbant az ügy, elvégre ország-világ előtt bizonyították, hogy egy ártatlant próbált kivégeztetni. Ezek után én meghúznám magamat egy kis időre a helyében. 2: Egy pillanattal ezelőtt még te izéltél, hogy hol a fenében van Luminara, most meg azon gondolkodsz, hogy ott kellett lennie, egy kivégzésen, amire jelenlegi információink szerint soha, sehol nem is került sor, csak a te fejedben? 3: Miért akarnának a Jedik részt venni egy áruló kivégzésén, és pláne miért tartanának rendes temetést a számára, mikor annyira fostak a közvéleménytől, hogy rendes nyomozás és kihallgatás nélkül kidobták a Rendből az első Jedi-t akit meggyanúsítottak? 5: Még ha akarnának is a szóban forgó történetszál nem épp azt bizonyította, hogy meg is kapnák amit akarnak.

 

A tervezgetett és a megvalósított között elég éles a határvonal. Ráadásul, a Children of the Jedi alapján a kis magánhadseregét nagyon fiatal korú Erőhasználókból akarta megvalósítani, amibe ugye Barriss baromira nem fér bele. A Breaking Ranks meg még tovább valószínűsíti, hogy az inkvizítorokat legkésőbb is 10-15 éves koruk között válogatják ki, amibe Barriss az ep2 miatt szintén nagyon nem fér bele.

 

És megint, ki az aki fantazmagorizál? Sehol semmi nem állítja, hogy Palpatine csak és kizárólag kisdedek közül válogatna. Sem a Főinkvizítor, sem az Ötödik Fivér nem úgy néznek ki mintha 25 évesek lennének, és ő korukat sokkal inkább meg lehet saccolni, mint Barriss-ét a három másodperces ep2-es szerepléséről.

 

Uh... Ja, mert ezek nyilván testvérek, és Palpatine az anyjuk, Darth Vader meg az apjuk. A Főinkvizítor meg a nagybátyjuk. És véletlen sem valamiféle rend, ahol nem rokoni kapcsolatok miatt nevezik nővérnek és testvérnek egymást.... :pfff:

 

:facepalm: Ne haragudj Dzséjt, de ez már a mindenáron kézzel-lábbal rugdalódzva tagadás kategória. A Dathomiriak is fivérnek és nővérnek szólították egymást, az Inkvizítorok meg a jelek közt ugyanezt csinálják. Nem is értem mit akartál ezzel.

 

Embo meg úgy bújt beleegy szenátusi őr holografikus másába, hogy ki se látszott mögüle, pedig aztán testalkatra közük nem volt egymáshoz, plusz szép nagy kalapja van. És simán elhitték körülötte az emberek, hogy ő egy valódi(!!!!) szenátusi őr. És ezt a példát én anno fel is hoztam, majd közöltem, hogy ha így lehet manipulálni egy hologramot, akkor nehogy már egy csukja egy távolsági hívás folyamán problémát okozzon.

 

És most szépen felhoztál még egy érvet amellett, hogy miért hülyeség a Hetedik Nővér kinézetére alapozni...

Amúgy, Ahoskának végig Eckstein a hangja a Rebelsben is. Sehol nem találom nyomát az ellenkezőjének (értelme sem lenne, hiszen, ha már fizetik Ecksteint, miért fizetnének meg pár mondatért egy másik színészt, majd még torzítanák is el a hangját), ellenben arra igen, hogy végig ő volt a hangja, csak uncredited.

Filoni mondta vagy a "Fire Across the Galaxy", vagy a "Siege of Lothal" kommentárjában vagy az "Ahsoka's back" videóban, hogy direkt volt, hogy más játszotta Fulcrumot, hogy megpróbálják összezavarni azokat, akik esetleg megkísérelnék visszaállítani Fulcrum torzítatlan hangját (amire sor is került)

 

Mert Ahsokát nem mutatták be előre, nem más a hangja, sok-sok ember várta, a TCW-ben függőben maradt a sorsa, mindenkit érdekelt, hová lett, és mellesleg, a belépőjében ő maga mondja: "my name is Ahsoka Tano."

 

És pontosan azért mert a teljes titkolódzást egyszer már eljátszották, most úgy tartják életben a találgatást, hogy próbálnak összezavarni minket. Pontosan ugyanilyen viták tucatjaival volt tele a net, amikor arról beszéltek, hogy Fulcrum miért nem lehet Ahsoka, aztán persze, hogy ő volt.

 

Plusz nem voltak ellenjelek. A magassága, változása betudható annak, hogy ő tényleg tizenéves volt (plusz ugye a nyilvánvaló: más stílusa van a Rebelsnek, mint a TCW-nek), míg, mint már írtam, kizárt, hogy Barriss még nővőfélben volt.

Már megint a magasság...Megnéztem azt két a videót még párszor, egyre biztosabb vagyok benne, hogy csak Ezrához képest magas. Kanan-nál jó félfejjel, az Ötödik fivérnél meg egy fejjel alacsonyabb

 

Plusz a tetoválásai nem kicsit változtak, hanem teljesen. Számukban, formájukban, elhelyezkedésükben, ami inkább jelenti azt, hogy ő egy másik mirialan, hiszen ilyen változások eddig csak különböző mirialanokon volt látható. Luminara is máshol, máshogy, más formákban hordta a tetkóit. És itt jegyezném meg, hogy a Rise of the Old Mastersben Luminara tetkói nem változtak meg, sőt, a két sorozat közötti alapvető stílusjegyeket leszámítva tökéletesen felismerhető volt. Amint ránéztél, tudtad, hogy az Luminara.

Ja mert egy tetkót nem lehet eltávolítani, abban az univerzumban, ahol egy injekcióval egy teljesen más emberré tudnak változtatni téged...apropó a hangodat is megtudják változtatni.

 

Ahogy tudtad Ahsokánál, tudtad Bailnél, Kenobinál, tudni fogod tudjuk kiknél, de még Tarkin is hasonlított TCW-s önmagához, pedig aztán ő is öregedett. Ellenben Hetedik Nővért még ha jó alaposan megnézem, akkor sem látom benne Barriss-t.

Hát mikor Ahsoka feltűnt én bizony csak azért tudtam, hogy ő az, mert bemutatkozott. Az arcszerkezete köszönőviszonyban sincs a TCW-s modellével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát mikor Ahsoka feltűnt én bizony csak azért tudtam, hogy ő az, mert bemutatkozott. Az arcszerkezete köszönőviszonyban sincs a TCW-s modellével.

Ebbe egyet értek ahogy ezen a képen is látható gyakorlatilag minden megváltoztattak.( a fejformát, a szem formáját, a szeme színét, az arc mintáit, a homlok formáját, az orrát, az állát, a szempillát, a szeme méretét, a szarva színét, és mintázatát). Érdemes megnézni TCW-s felnőt Ahsokát is szerintem a változások ellenére a Rebels-es jobb.

Ahsoka-Comparison.png

Amúgy a Dzséjt vs Werebazs párbajban inkább a Dzséjt oldalán állok de jó néhány érvein azért hangosan felnevettem volt 1-2 nevetségesen hülye érv de a többivel egyet értek. Én is úgy gondolom h ő nem Barriss mert túl sok tény szól ez ellen. De úgy 30% esélyt láttok rá h ő az. Mert az eddig amit tudunk erről a Hetedik Nővérről azt még meg lehet magyarázni h ő Barriss másik Ahsoka vs Barriss szintén érdekes lenne. Elég komoly érzelmeket váltani ki Ahsokából ha megölné Barrist egy párbaj során.

A szinkron érvelések kapcsán bennem felmerült egy olyan lehetőség is hogy ha ő tényleg Barriss és ezt majd csak később akarják felfedni akkor egyértelmű hogy másik szinkron kell neki mert ha megkapta volna a régit azzal le lőtték volna a csavart.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka kinézetét tényleg érdemes kihagyni bármiféle érvelésből, mert valóban eléggé félrecsúszott a modell. Vagy nem tudom, lehet koncepcionálisan néz ki totálisan máshogy, mint anno. Akár direkt is megváltoztathatta a külsejét, amúgy is franc se tudja mi hogy van a togruta-knál. Lehet ilyen szinten változnak a mintáik idővel. Ha viszont semmi in-universe magyarázat nincs, akkor baromi igénytelen megoldás volt ez a készítőktől. Lényegében a fajon kívül semmi közös pont nincs a TCW és Rebels Ahsoka modell között.

A kisebb szemeket vagy hosszúkásabb arcot még lehet magyarázni a stíluskülönbséggel (bár hozzátenném, hogy pl. Ezra-nak is elég nagy szemei vannak és az arca is kerekebb), a hosszabb lekku-kat meg az idősödéssel. Viszont a lekku-k textúrája is tök más, ill. az arcán lévő minták is. Kis érdekesség, hogy a szeme színe is más. Az amúgy jellegzetes áll is megváltozott. Lényegében minden erősebb jellemvonását megvariálták.

 

Barriss hangja kapcsán mondjuk az elég vad feltételezés, hogy lecserélik a szinkront, nehogy előre lelőjék a poént. Egy amúgy is torzított hologramüzenetnél még simán belefér, de az ominózus inkvizítor valószínűleg elég sokat fog "élőben" is szerepelni. Aztán ha már kiderült, hogy ő Barriss, akkor már visszahozhatják az eredeti hangját? Meg amúgy is, ha titkolózni akarnak, akkor ne fedjék fel a faját, a kinézetét, a szinkronhangját, semmit. Nem kötelezi őket arra senki, hogy mindig spoiler-es infókat és trailer-eket hozzanak ki. Szerintem ha vissza is tér Barriss, akkor se ez a nővér lesz az, hanem egy eddig még szóba nem került karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szinkron érvelések kapcsán bennem felmerült egy olyan lehetőség is hogy ha ő tényleg Barriss és ezt majd csak később akarják felfedni akkor egyértelmű hogy másik szinkron kell neki mert ha megkapta volna a régit azzal le lőtték volna a csavart.

A nézők ilyetén átb@szása nagyon igénytelen húzás lenne.

 

Amúgy kösz az összehasonlítást. Jó így szemügyre venni. Bár szokni kellett a Rebels-es Ahsokát megvan az oka, hogy miért ilyen.

A két animációs stílus közti különbség miatt.

Tedd egymás mellé a tcw-os és a Rebels-es Obi-wan-t. Akkor meglátod miről beszélek.

A tcw baltával faragott arcokkal és vékonyított testalkatokkal dolgozott. A Rebels formásabb és kevésbé karikaturisztikus.

Rendben van ez! Bizonyára nem hasra ütöttek az alkotók. Korábbról ismert figurákat biz át kell ültetni a "Rebels-platformra" is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka kinézetét tényleg érdemes kihagyni bármiféle érvelésből, mert valóban eléggé félrecsúszott a modell. Vagy nem tudom, lehet koncepcionálisan néz ki totálisan máshogy, mint anno. Akár direkt is megváltoztathatta a külsejét, amúgy is franc se tudja mi hogy van a togruta-knál. Lehet ilyen szinten változnak a mintáik idővel. Ha viszont semmi in-universe magyarázat nincs, akkor baromi igénytelen megoldás volt ez a készítőktől. Lényegében a fajon kívül semmi közös pont nincs a TCW és Rebels Ahsoka modell között.

A kisebb szemeket vagy hosszúkásabb arcot még lehet magyarázni a stíluskülönbséggel (bár hozzátenném, hogy pl. Ezra-nak is elég nagy szemei vannak és az arca is kerekebb), a hosszabb lekku-kat meg az idősödéssel. Viszont a lekku-k textúrája is tök más, ill. az arcán lévő minták is. Kis érdekesség, hogy a szeme színe is más. Az amúgy jellegzetes áll is megváltozott. Lényegében minden erősebb jellemvonását megvariálták.

 

Filoni beszélt erről talán az utolsó Recon -ban. A togruták növekedése közben átalakulnak. Ne mtudom mik azok a minták rajta, tetoválások vagy más, de ebből a szempontból nem számít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindentől függetlenül: szerintem Ahsoka abszolúte felismerhető, a változások legfeljebb a szőröző rajongók számára életbevágóan erőteljesek, amúgy totálisan elhanyagolhatóak. Ellenben Hetedik Nővérnél...

 

Talzin visszhangjához semmi köze nincs, egyébként ha már ott tartunk, hogy ki hall rosszul, felmerült benned, hogy esetleg te vagy az? James Earl Jones hangját pedig nem produkciós, hanem in-universe szempontból hoztam fel.

Tekintettel arra, hogy a nyár folyamán egy durva fülgyulladás miatt az egyik fülemre részleges halláskárosodást szenvedtem, esélyes, hogy én hallok rosszul. :P De ettől függetlenül nem hallok olyan durva hangtorzulást maszknélküli megszólalásakor, ami indokolttá tenné a hangcserét. Talzint nyilván csak hasonlatnak alkalmaztam, neki volt még ilyen visszhangozó hangszerűsége, de nem azt írtam, hogy ugyanolyan. ;)

 

Na ez érdekes. Te vádolsz engem fantazmagóriázással, miközben te magad is puszta feltételezésekre támaszkodva állítod, hogy Barriss már lovag volt, mikor megzakkant? Nézzük csak meg ezeket a "jeleket":

1: "az ep2-ben nem tűnik tinédzsernek". Ja mert a nyolc kiló csuklyát viselőt, a háttérben három másodpercig látható karakterről meg lehet állapítani, hogy mennyinek tűnik. A színész életkora irreleváns, elvégre a hatvan éves Qui-Gont is az akkor 45-47 éves Liam Neeson játszotta, a 14 éves Padmét meg a 17 éves Natalie Portman. A TCW-ben pedig Barris bőven tinédszernek nézett ki, legfeljebb 2 évvel idősebbnek Ahsokánál. Még emlékszem is sokan meglepődtek, mikor megjegyeztem, hogy elméletileg Anakin-nal közel egyidős. Arról nem beszélve, hogy egyáltalán nem pédátlan hogy valaki a húszas évei közepéig nőjön.

2: "Luminara sehol". Aha, mert nem láttunk rá tucatnyi példát, hogy Anakin Ahsoka nélkül rohangászik a Galaxisban, és fordítva....

Mégis több in-universe példát tudok állítani, mint te. És nem véletlen használom a feltételes módot. ;)

A TCW nem bírálja felül az ep2-t.

Valóban láttunk példát rá, ezért sem meggyőző teljesen az érvelésem, de mindaz, amit Barriss elért - robbantgat a Jedi Templomban, titokban bejut szigorúan őrzött börtönökbe, megőrül, átáll a Sötét Oldalra -, szerintem nagyjából lehetetlen, ha a mestere felügyelete alatt áll. Legalábbis a meghibbanást ki kellett volna szűrnie. Az azért nem olyan dolog, ami csak úgy jön egyik nap kávézás közben. Pláne, hogy Barriss esetében elég drasztikus jellemtorzulásról beszélünk, amit a vak is meglát, ha rendszeresen vele van. Persze nincs egyértelmű bizonyítékom - még -, de a jelek inkább azt támasztják alá, hogy már Jedi lovag, semmint azt, hogy még mindig padawan. De, elismerem, a dolog nem egyértelmű, ám a TCW több alapot ad erre, mint arra, hogy az ő lábait is levágták. Ugye érezhető, mi az, amit hasra ütésszerűen dobunk ki, és mi az, amire a látottakból próbálunk következtetni.

Ja, és nem vádoltalak. Kértelek. Azért ez sem mindegy. ;)

 

Ha Filoni kifejezetten arra a kérdésre válszolva, hogy "Mi lett Barriss-el?" azt válaszolja, hogy "Nem öltük meg, pedig terveztük", az nála olyan, mintha azt mondaná "Igen vissza fogjuk hozni." Azt meg egy szóval sem mondtam, hogy ugyanaz a terv fog megvalósulni, nem tudom, ezt honnan szedted.

Te írtad, hogy azért nem ölték meg, mert terveik voltak. Nyilván a TCW alatt ez a terv nem lehetett az, amit a Rebelsben esetleg látunk. Magyarul: nem ölték meg AKKOR, mert AKKOR terveik voltak. Hogy ez hová fejlődött, az majd kiderül. Én ezekre még nem alapoznék tényeket. Ebben ugyanúgy benne van az is, hogy hagyják a csudába. Nem valószínű, de benne van.

 

És megint, ki az aki fantazmagorizál? Sehol semmi nem állítja, hogy Palpatine csak és kizárólag kisdedek közül válogatna. Sem a Főinkvizítor, sem az Ötödik Fivér nem úgy néznek ki mintha 25 évesek lennének, és ő korukat sokkal inkább meg lehet saccolni, mint Barriss-ét a három másodperces ep2-es szerepléséről.

Ha már így kérdezed, te. :P Én csak a látottakból következtetek. A Children of the Jediban kisgyerekekre hajtott. Ha nem hiszed, nézd meg az epizódot. A Rebelsben az Inkvizítor tinédzserekért ment, ha nem hiszed, nézd meg az epizódot. Ha e kettőből neked az következik, hogy az Inkvizítorokat nem gyerekekből képzik ki, akkor no comment.

Mellesleg, nem kell az ep2-es 3 másodperces szereplésre apellálnom, mert tudod, van promóciós anyag, és egy képet annyi másodpercig bambulhatok, amennyi ideig csak akarom. :P;)

 

:facepalm: Ne haragudj Dzséjt, de ez már a mindenáron kézzel-lábbal rugdalódzva tagadás kategória. A Dathomiriak is fivérnek és nővérnek szólították egymást, az Inkvizítorok meg a jelek közt ugyanezt csinálják. Nem is értem mit akartál ezzel.

Én meg azt nem értem, ezzel mit akarsz. Szóval egálban vagyunk. :) Mivel a dathomiriak között nincsenek számok, plusz a fivérek és nővérek között sincs kapcsolat, hogy jött ez ide?

 

Filoni mondta vagy a "Fire Across the Galaxy", vagy a "Siege of Lothal" kommentárjában vagy az "Ahsoka's back" videóban, hogy direkt volt, hogy más játszotta Fulcrumot, hogy megpróbálják összezavarni azokat, akik esetleg megkísérelnék visszaállítani Fulcrum torzítatlan hangját (amire sor is került)

Erre örömmel vennék egy linket.

 

És most szépen felhoztál még egy érvet amellett, hogy miért hülyeség a Hetedik Nővér kinézetére alapozni...

Mert Hetedik Nővér végig hologram, értem én... :roll:

 

s pontosan azért mert a teljes titkolódzást egyszer már eljátszották, most úgy tartják életben a találgatást, hogy próbálnak összezavarni minket. Pontosan ugyanilyen viták tucatjaival volt tele a net, amikor arról beszéltek, hogy Fulcrum miért nem lehet Ahsoka, aztán persze, hogy ő volt.

Ugye tudod, hogy olyannal vitázol, aki akkor azt állította, sőt, még hosszabb eszmefuttatást is írt arról, hogy márpedig Fulcrum biztos Ahsoka. ;) Szóval nekem aztán írhatod, milyen viták voltak, tudom, részt vettem benne, azok között, akik váltig állították, hogy Fulcrum Ahsoka.

 

Már megint a magasság...Megnéztem azt két a videót még párszor, egyre biztosabb vagyok benne, hogy csak Ezrához képest magas. Kanan-nál jó félfejjel, az Ötödik fivérnél meg egy fejjel alacsonyabb

Váljék egészségére, de oké, felejtsük el a magasságát. Mivel magyarázod, hogy tök más a tetoválása és a hangja, miközben minden visszatérőnél gondosan figyeltek arra, hogy a hangja ugyanaz legyen, mint a TCW-ben vagy a filmekben, és eleddig például Luminaránál és Darth Maulnál (TCW, még mielőtt bele talnátok kötni), hogy a tetkói legalább formában és elhelyezkedésben ugyanott legyen. Ahsokát csak azért nem dobom be, mert bár szerintem abszolúte felismerhető a vakok számára is, nekem nyilvánvaló, hogy nem tetoválásai vannak, hanem ez a bőre természetes mintái, ami változhat életkora folyamán. Amire már a TCW hozott példát, hiszen a nagyon kicsi Ahsoka mintái sem egyeztek meg teljesen az öregebb változattal.

 

Ja mert egy tetkót nem lehet eltávolítani, abban az univerzumban, ahol egy injekcióval egy teljesen más emberré tudnak változtatni téged...apropó a hangodat is megtudják változtatni.

Igen, de annak oka volt. Mi oka van arra Barriss-nak, hogy megváltoztassa a hangját és a tetoválásait, amiket ugye nem eltávolított, csak más mintára és máshová szabott?

 

Hát mikor Ahsoka feltűnt én bizony csak azért tudtam, hogy ő az, mert bemutatkozott. Az arcszerkezete köszönőviszonyban sincs a TCW-s modellével.

Kérem jelentkezzenek a közösség azon tagjai, aki csak és kizárólag azért tudták, hogy az Ahsoka, mert bemutatkozott és amíg ez nem történt meg, száz százalékosan meg voltak győződve arról, hogy az nem Ahsoka, hanem egy random togruta. Ha ezen a fórumon többségében vannak az ilyenek, elfogadom, hogy a Rebelses Ahsoka ugyanolyan imposztor, mint az ep1-ben a báb Yoda volt. Megjegyzem: erősen kétségeim vannak afelől, hogy így lenne.

 

Amúgy a Dzséjt vs Werebazs párbajban inkább a Dzséjt oldalán állok de jó néhány érvein azért hangosan felnevettem volt 1-2 nevetségesen hülye érv

Pontosan melyekre is gondolsz? Csakhogy legyen lehetőségem később felhasználni a közhangulat javítása érdekében. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyanús volt, hogy valami nem kóser, de Werebazs ezen a címen hagyatkozott rá, gondoltam, jól tudja, követtem a példáját. :D De valóban, Children of the Force. Hm... Vader a "children of the Force" begyűjtésére utasította az Inkvizítort a Rebels elején, Palpatine pedig egy olyan epizódban kezdte el megalapozni kis Erőhasználó magán pribékjeit, aminek ugyanez a címe. Véletlen egybeesés lenne? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyanús volt, hogy valami nem kóser, de Werebazs ezen a címen hagyatkozott rá, gondoltam, jól tudja, követtem a példáját. :D De valóban, Children of the Force. Hm... Vader a "children of the Force" begyűjtésére utasította az Inkvizítort a Rebels elején, Palpatine pedig egy olyan epizódban kezdte el megalapozni kis Erőhasználó magán pribékjeit, aminek ugyanez a címe. Véletlen egybeesés lenne? :hmm:

Természetsen! Palpi körül sok ilyen volt! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan melyekre is gondolsz? Csakhogy legyen lehetőségem később felhasználni a közhangulat javítása érdekében. :D

Már pontosan nem is tudom melyik de am lehet nem is te írtad sok érv között néha elvesztem h ki érvel kire :D

de ezen jót röhögtem "Ja, meg az is lehet, hogy Ahsokát megerőszakolta egy wampa és az így született gyermek az Ötödik Fivér"

 

"Hayden karrierjét elsüllyesztették a prequel fikázók" meg ezen is de ezt látom nem te írtad

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már pontosan nem is tudom melyik de am lehet nem is te írtad sok érv között néha elvesztem h ki érvel kire :D

de ezen jót röhögtem "Ja, meg az is lehet, hogy Ahsokát megerőszakolta egy wampa és az így született gyermek az Ötödik Fivér"

Ez tényleg az én saram, de eleve viccnek szántam. Örülök, hogy célt ért. :) De komolyra fordítva a szót, miért ne lehetne? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát mondjuk nekem legalább annyira "hasonlít" Barriss a nővérre, mint Ahsoka saját magára. Ezzel nem azt mondom, hogy az inkvizítorról nekem Barriss ugrott volna be, vagy hogy annyira hasonlóak lennének, csak azt, hogy akkora hasonlóság lehet, mint a togruta-nál. Igazából ugyanúgy a "tetkók" térnek el, ill. Barriss-nél feltűnőbben más a szeme. Tano-nál meg egyéb eltérések feltűnőbbek. Ez amúgy tök jó, hogy ilyen szinten változhatnak a togruta-k a fejlődéssel, csak tudnám, hogy minek... Lehet a mirilaiaknál is így van ez. :D

 

Ahsoka-t szerintem nem azért ismerte fel rögtön mindenki, mert annyira feltűnő lenne a hasonlóság, hanem mert abban a szerepben, egy ilyen felvezetéssel csak igazán ütős karakter lehetett. Innentől kezdve a fajából már tök egyértelmű volt. Arról nem is beszélve, hogy már előzetesen azon csámcsogott mindenki, hogy vajon ő lesz-e. Meg ott vannak a fénykardok és a ruházata is hasonló (annyira tuti, mint az arca). Mondjuk a mimikájával és a "kisugárzásával" (ha lehet így fogalmazni) már jobban betaláltak. De önmagában a kinézete alapján lehet nem ismertem volna fel, ha csak úgy bedobják vmikor totál előkészületlenül vmelyik jelenetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint, ritka sz*r lehet a humorérzékem.

Hát, ha te komolyan vetted, hogy én csak hangyányit is lehetségesnek tartom, hogy az Ötödik Fivér Ahsoka és egy wampa erőszakos frigyéből született, akkor sajnos rossz hírem van: ja. :D

 

Kíváncsi vagyok, lesz-e a 2. évadban valami kapcsolódás az ep7-hez. Ez lesz az első alkalom, hogy SW film lesz a moziban, amikor egy SW sorozat is fut, és az a MCU-nál azért be-bekapcsolódunk a filmbe. Igaz, itt azért más a helyzet, hiszen a két történet között laza 40 év van, de azt tudjuk, hogy például Sarco Plank már vígan hepajkodott a polgárháború idején.

Vagy esetleg ez az évad felvezető is lehetne a Rogue One eseményeihez, bár azt is megelőzi pár évvel. Ugyanakkor beindulhatnak itt olyan események, amik a Halálcsillag terveinek ellopásához vezetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, lesz-e a 2. évadban valami kapcsolódás az ep7-hez. Ez lesz az első alkalom, hogy SW film lesz a moziban, amikor egy SW sorozat is fut, és az a MCU-nál azért be-bekapcsolódunk a filmbe. Igaz, itt azért más a helyzet, hiszen a két történet között laza 40 év van, de azt tudjuk, hogy például Sarco Plank már vígan hepajkodott a polgárháború idején.

Vagy esetleg ez az évad felvezető is lehetne a Rogue One eseményeihez, bár azt is megelőzi pár évvel. Ugyanakkor beindulhatnak itt olyan események, amik a Halálcsillag terveinek ellopásához vezetnek.

Hát szereplőre kevést esélyt látok bár szerintem nagyon jó lenne és mivel a 2 projekttett nagyjából egyszerre kezdték el fejleszteni bennem felmerült egy olyan gondolat (most csak hasra ütés szerűen mondok egy lehetőséget) hogy a TFA forgatókönyv írásakor megalkottak egy olyan mellék szereplőt aki jelen volt a lázadás korai szakaszában és segít az új karakternek. És mivel a két projektek párhuzamosan fejlesztik akkor adódik a lehetőség akkor ez a karakter legyen a Rebels egyik főszereplője mondjuk Ezra. Vagy mint a Sarco estén őt a filmre alkották meg de a párhuzamosan fejlesztés köszönhetően lehetőség van Rebels történetét fejlesztésekor hogy őt is beleírják már az elejétől fogva hogy majd a 2. évadban felbukkan. Vagy valami teljesen mást.

 

De azt ugyan úgy meglehet csinálni helyszínekkel is és erre több esélyt látok. Hogy például Ghost legénység majd az egyik epizódban elmennek a még roncs mentes Jakkura valami küldetése miatt. Szerintem valami kis aprók kapcsolat bizots lesz a film és a Rebels között.

 

A Rogue One kapcsolatban szinte biztos vagyok hogy a legkésőbb harmadik évadban megfog jeleni valamelyik Rogue One-os szereplő a Rebelsben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos Dzséjt ezt te hallod rosszul Werebazsnak ebbe igaza van ami most linkelt clipben halható hogy belenyúltak a hangjában maszk nélkül is.

Igen, itt már nagyon jól hallani a hangját - az előző még kicsit gány minőség volt, bár ott is hallottam, hogy van valami manipulálás, én azt hallottam visszhangszerűségnek. Itt viszont már egyértelműen mechanikus a hang. Bár ez továbbra sem indukálja, hogy emiatt hangot kellett volna váltani, ha ő lenne/lesz/volt Barriss.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filoni elárulta, hogy Sabine arra az akadémiára járt Manalore-on, amelyen A klónok háborúja egyik részében Ahsoka is tanított.

 

Basszus de jó! Kezdem azt hinni, hogy a Rebelst Filoni finoman tcw-bosszúra hasznàlja! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már korábban is bejöttek, de most már nagyon tetszenek a nővér droidjai. Bár itt csak egyet látunk de úgy tűnik szerves része a karakternek. Szerintem a hang torzítás is az ő műve. Eredeti ötlet!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.