Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Szerintem az eredettörténetet már megkaptuk az első évadban. 1x04 Breaking Ranks. Amint Erőérzékeny-gyanúsra leltek, hívták a Főinkvizítort. Azt is megtudtuk, hogy amikor ilyen történik, az rendszerint elviszi a delikvenst valahová, ahonnét sosem tér vissza. A) megölik őket, amit kétlek, mert felesleges cécó, B), amit már akkor is mondtam: Inkvizítort nevelnek belőlük. Hetedik Nővér akár Zare nővére is lehet.

 

Erre utalhat a Clone Wars 2x03 Children of the Force rész története és az itt lezajló párbeszéd. Ugye ez volt az a rész amikor Cad Bane elrabolta az erőérzékeny gyerekeket Darth Sidiousnak. És a Mustafán felállított bázison egy droid ápolta a gyerekeket és ő beszélt a hologram Darth Sidious-al ahol elhangzott egy érdekes mondta.

 

Droid:Nagyúr, ebben a korban nem szokták túlélni a páciensek a rabszolga-kondicionáló folyamatot.

Darth Sidious:Pedig meg kell próbálnunk,Eme gyermekek természetes tehetsége túl drága ahhoz, hogy elpocsékolják a Jedik. Erő-érzékeny kémek ezreit látom magam előtt sötét oldal szolgáit, hogy a Galaxis minden pontján ott legyenek. Az ellenségeim nem lesznek képesek szembenézni ekkora túlerővel. Ha nem sikerül az operáció,nem vesztettem semmit.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ketten azért más lesz, de Kanantől is várok egysmást.

Hisz már szinte igazi Jedi!

Kanan kétség kívül nagy lépést tett előre az 1. évad végén, de szerintem azért még sokat kell tanulnia/megtapasztalnia ahhoz, hogy eljusson egy Jedi lovag szintjére. Már a The Siege of Lothal-ban is látszik, hogy még mindig igyekszik kerülni mindent, ami a múltjára emlékezteti és Freddie Prinze Jr. állítása szerint ez a téma még többször előkerül majd a 2. évad során, különösen az öreg klónok színre léptével.

 

Állítólag Ahsoka nem csak Ezrát fogja időnként tanítgatni, hanem őt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kanan kétség kívül nagy lépést tett előre az 1. évad végén, de szerintem azért még sokat kell tanulnia/megtapasztalnia ahhoz, hogy eljusson egy Jedi lovag szintjére. Már a The Siege of Lothal-ban is látszik, hogy még mindig igyekszik kerülni mindent, ami a múltjára emlékezteti és Freddie Prinze Jr. állítása szerint ez a téma még többször előkerül majd a 2. évad során, különösen az öreg klónok színre léptével.

 

Állítólag Ahsoka nem csak Ezrát fogja időnként tanítgatni, hanem őt is.

Ez logikus is lenne. Ahsoka több időt töltött a rendben. Képzettebb nála.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel nagyjából teljesen megcáfoltad korábbi állításaidat. :)

Mármint melyiket is?

 

Erre utalhat a Clone Wars 2x03 Children of the Force rész története és az itt lezajló párbeszéd. Ugye ez volt az a rész amikor Cad Bane elrabolta az erőérzékeny gyerekeket Darth Sidiousnak. És a Mustafán felállított bázison egy droid ápolta a gyerekeket és ő beszélt a hologram Darth Sidious-al ahol elhangzott egy érdekes mondta.

 

Droid:Nagyúr, ebben a korban nem szokták túlélni a páciensek a rabszolga-kondicionáló folyamatot.

Darth Sidious:Pedig meg kell próbálnunk,Eme gyermekek természetes tehetsége túl drága ahhoz, hogy elpocsékolják a Jedik. Erő-érzékeny kémek ezreit látom magam előtt sötét oldal szolgáit, hogy a Galaxis minden pontján ott legyenek. Az ellenségeim nem lesznek képesek szembenézni ekkora túlerővel. Ha nem sikerül az operáció,nem vesztettem semmit.

Valóban! Erre még én se gondoltam, de valószínűleg ez volt a koncepció elődje. Zseniális? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem igaza van Odynak. Dzséjt, pont te írod, hogy ez nem mester-tanítvány viszony, ergo kár a Sith-ekhez hasonlítani. Ott valóban kihalás alapján kapják meg a rangot, és valóban nehéz a tanítványnak a mester megölése nélkül előre ugrani, szóval simán lehet, hogy a tanítvány erősebb.

 

Csakhogy az Inkvizítoroknál nem ez a helyzet. Itt komoly verseny van, méghozzá Vader/Sidious irányába, aki eldönti, hogy ki a legjobb és legerősebb, és őt nevezi ki a csapat élére. Tehát ez itt egy felsőbb döntés, nem pedig két ember közötti függőség. Az Ozzel példa meg szerintem azért nem jó, mert pont Vader mutatja be, mit tesz annak érdekében, hogy a nem kompetens személyek elnyerjék a büntetésük, és azok vezessék a csapatokat, akiket elég képzettnek lát ehhez (Piett). Az Inkvizítoroknál is valószínűleg hasonló a helyzet: ha lenne nála jobb, már nem ő lenne a vezető, ő volt a vezető, ergo Vader /Sidious senkit sem látott alkalmasabbnak erre a posztra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint melyiket is?

Hogy a sötét Erő követői között a főnök az erősebb.

 

Szerintem igaza van Odynak. Dzséjt, pont te írod, hogy ez nem mester-tanítvány viszony, ergo kár a Sith-ekhez hasonlítani. Ott valóban kihalás alapján kapják meg a rangot, és valóban nehéz a tanítványnak a mester megölése nélkül előre ugrani, szóval simán lehet, hogy a tanítvány erősebb.

Én nem akartam Sith-ekkel példázni, Ody dobta be, hogy a Sötét Oldal követőinél márpedig az az erősebb, aki feljebb van a létrán. A többi már ennek a kijelentésnek a származéka.

 

Csakhogy az Inkvizítoroknál nem ez a helyzet. Itt komoly verseny van, méghozzá Vader/Sidious irányába, aki eldönti, hogy ki a legjobb és legerősebb, és őt nevezi ki a csapat élére.

És melyik Rebels epizód vázolja, hogy az inkvizítorok komolyan versengenek egymással Vader és/vagy Sidious kegyeiért és az előléptetésért? Mert én még két Inkvizítort sem láttam egy jelenetben eddig a leadott részekben, akik tudnának egymással versengeni, olyat meg aztán pláne nem láttam egyetlen epizódban sem, hogy a Sith-ek döntik el, ki a legerősebb közülük és azt nevezik ki. Tulajdonképpen, amíg Fulcrum be nem írta, mi hangzik el a BD-n, semmit sem tudtunk az inkvizítorok intézményéről, sőt, még vitában is voltunk azzal kapcsolatban, hogy lehet-e egynél több. Azóta sem tudunk sokkal többet, csak annyit, hogy a pau'an Grand Inquisitor volt.

Úgyhogy inkább a látottakból/hallottakból következtessük.

 

Tehát ez itt egy felsőbb döntés, nem pedig két ember közötti függőség.

Oké, akkor most nézzünk egy egyszerű eseménysort.

A) Meghozza Vader a döntést, mert éppen megüresedett a Főinkvizítor állás. Harmadik nővér tíz éve aktív inkvizítor, 12 Jedi lovagot és 24 padawant nyiffantott ki karrierje során, pláne mert egy olyan érában lett inkvi, amikor még nagyon sok esély volt arra, hogy Jedibe fut. És itt van mondjuk harmadik bátyó, aki öt éve szolgál inkvizítorként, életében egyszer harcolt egy padawannal, akit ugyan legyőzött, de hát ez csak egy padawan, viszont simán lecsapja Harmadik nővért, mert fizikailag erősebb és sokkal jobb kardforgató, és azért az Erőben is tud valamit. Melyik erő számít? Az Erő? Az eredményesség? A szolgálatban eltöltött év? A kardforgatási tudás? Kit választanál te?

Másik lehetőség. Megteszik Főinkvizítornak kilencedik bátyust, aki öt éven át a kakas a dombon. Csak éppen az öt év alatt kilenc nála jobb inkvizítor is lett. Akkor a ti olvasatotokban az a kilenc lemészárolja egymást és a Főinkvizítort (úgy aztán nagyon hatékony szervezet lehet), csak mert mindig minden körülmények között a legerősebbnek kell a bossnak lennie? Vagy egyszerűen kizárt, hogy a főnöknél jöhet egy vagy több jobb?

Bocs, de a kijelentés, miszerint a főnök mindig a legerősebb, totálisan életszerűtlen. Eleve, ha arra a nagydarab inkvire ránézek, már látszik rajta, hogy fizikai erejével le tudná nyomni a pau'ant.

 

Az Ozzel példa meg szerintem azért nem jó, mert pont Vader mutatja be, mit tesz annak érdekében, hogy a nem kompetens személyek elnyerjék a büntetésük, és azok vezessék a csapatokat, akiket elég képzettnek lát ehhez (Piett).

Nyilván, és semmi köze a dolognak ahhoz, hogy az Executor hídján rangban Ozzelt Piett követte, és mindketten katonák, ahol általában a rangsor szerint haladnak a dolgok ilyen helyzetben. Például kizártnak tartom, hogy Vader a háttérben lévő technikust nevezte volna ki a flotta parancsnokává, még akkor sem, ha az egy született stratégiai lángelme. Mert eleve, honnan tudhatná, ha nincs lehetősége letesztelni?

 

Az Inkvizítoroknál is valószínűleg hasonló a helyzet: ha lenne nála jobb, már nem ő lenne a vezető, ő volt a vezető, ergo Vader /Sidious senkit sem látott alkalmasabbnak erre a posztra.

De ez nem jelenti azt, hogy nincs is. Eleve, mennyi esélyük lehet mostanság inkvizítorokat tesztelni? Nem hiszem, hogy napi szinten jelennek meg Jedik a porondon, de azt is erősen kétlem, hogy havi szinten lenne ilyen.

 

Az Inkvizítoroknál is valószínűleg hasonló a helyzet: ha lenne nála jobb, már nem ő lenne a vezető, ő volt a vezető, ergo Vader /Sidious senkit sem látott alkalmasabbnak erre a posztra.

És ezért most Vader Kananék után küldi nem az új Főinkvizítort, aki e logika szerint a második legjobb. És nem is küldi oda annak helyettesét, aki a harmadik legerősebb volt a sorban. Nem, helyette odaküldi az ÖTÖDIK Fivért és a HETEDIK Nővért. Ezek szerint Vader szimplán idióta, hiszen nem a sorban legerősebbeket veti be (mit tudom én, Második Fivért és Második Nővért), hanem az ötödiket és a hetediket, olyanok ellen, akik már legyűrték a legeslegeslegeslegerősebbet.

Szóval, most vagy Vadert állítjuk be ostobának, vagy elfogadjuk azt, ami a valóságban gyakorta megesik: nem a főnök a legjobb a szakmájában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem akartam Sith-ekkel példázni, Ody dobta be, hogy a Sötét Oldal követőinél márpedig az az erősebb, aki feljebb van a létrán. A többi már ennek a kijelentésnek a származéka.

 

Attól még, amit írsz, nem alkalmazható az Invik helyezetére.

 

És melyik Rebels epizód vázolja, hogy az inkvizítorok komolyan versengenek egymással Vader és/vagy Sidious kegyeiért és az előléptetésért? Mert én még két Inkvizítort sem láttam egy jelenetben eddig a leadott részekben, akik tudnának egymással versengeni, olyat meg aztán pláne nem láttam egyetlen epizódban sem, hogy a Sith-ek döntik el, ki a legerősebb közülük és azt nevezik ki. Tulajdonképpen, amíg Fulcrum be nem írta, mi hangzik el a BD-n, semmit sem tudtunk az inkvizítorok intézményéről, sőt, még vitában is voltunk azzal kapcsolatban, hogy lehet-e egynél több. Azóta sem tudunk sokkal többet, csak annyit, hogy a pau'an Grand Inquisitor volt.

Úgyhogy inkább a látottakból/hallottakból következtessük.

 

Felteszem az admirálisokat és nagykutyákat is Sidious/Vader jóváhagyásával választják. Szerintem kizárt, hogy ilyen bizalmas posztot, mint az Inkvizítorok kiválasztása és azok között is a fő inkvizítor kiválasztása, kiengednének a kezük közül. Számomra egyértelmű, hogy ők döntenek arról, hogy ki lehet Inkvizítor (elvégre Erőérzékenyekről van szó, tehát képezni is kell őket), ahogy az is, hogy időről időre megvizsgálják, hogy ki mennyire fejlődik, mennyi kudarcot vall. A legerősebbet nyilván nem fizikai erőre kell érteni, hanem mint "legjobb" Inkvizítor. Azaz aki a többiek előtt jár pl. az Erőben való jártasságban, Jedik fejével való gondolkodásban és sikerességben. Ha pedig kudarcot vall, akkor meghal/megbüntetik és jöhet a következő.

 

 

És ezért most Vader Kananék után küldi nem az új Főinkvizítort, aki e logika szerint a második legjobb. És nem is küldi oda annak helyettesét, aki a harmadik legerősebb volt a sorban. Nem, helyette odaküldi az ÖTÖDIK Fivért és a HETEDIK Nővért. Ezek szerint Vader szimplán idióta, hiszen nem a sorban legerősebbeket veti be (mit tudom én, Második Fivért és Második Nővért), hanem az ötödiket és a hetediket, olyanok ellen, akik már legyűrték a legeslegeslegeslegerősebbet.

Szóval, most vagy Vadert állítjuk be ostobának, vagy elfogadjuk azt, ami a valóságban gyakorta megesik: nem a főnök a legjobb a szakmájában.

Hát ez meg miféle logika? Az Ötödik Fivér és a Hetedik nővér miért az erejükre/rangjukra utalna? Szerintem sokkal valószínűbb, hogy azt jelölik, hogy amikor szolgálatba álltak, hanyadik fiú inkvi és hanyadik női inkvi volt. Ezért lett a férfi az 5. fivér a lány pedig a hetedik nővér. Vagy a fő inkvit tudtomon kívül első fivérnek nevezték? Szerintem nem. Szóval nem nézem hülyének Vadert: gyanítom, hogy most, hogy a legjobb elhullott, küldi a következő kettőt. Szerintem semmi okunk feltételezni, hogy nem a legjobb Inkvi volt a főnök. Teljesen lehetséges, de fölösleges túlbonyolítása lenne a dolgoknak. Miért kéne szembe menni a mesékben bevett fő genya = leggonoszabb logikával?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, pont az írtam (Plaguies erősebb mint Sidious). Szerintem félreértetted. :)

De ha valakit meg akarsz cáfolni, akkor először a példáját kell megcáfolnod, amihez ragaszkodik. Sajnos nincs annyi Sötét Oldalink, hogy a Sith-eken kívül másokat bedobjak a közösbe. Remélhetőleg ez pár hónapon belül változni fog, és akkor már a Ren lovagjaival is példázhatok, vagy még jobb lenne, ha addigra világosan látnánk az inkvizítorok helyzetét. Ettől függetlenül akkor is nonszensz, hogy csak és kizárólag a főnök lehet a legjobb.

 

Felteszem az admirálisokat és nagykutyákat is Sidious/Vader jóváhagyásával választják.

Technikailag kizárt. A vezérkari tiszteket nyilván Sidious hagyja jóvá - mivel Vader jól láthatóan a katonai parancsnoki láncon kívül áll, neki ebbe úgyszólván nincs beleszólása és innét nézve nem is érdekli -, de hogy minden admirálist személyesen ő hagyjon jóvá, az kizárt. Egy ekkora hadseregben száz admirális is lehet, egy politikai vezetőnek, aki egy Galaxist irányít, meg aligha van ideje azzal foglalkozni, hogy a legeldugottabb peremvidéki flotta élén ki áll. Azért létezik a katonai parancsnoki lánc, hogy az ilyen ügyekkel ne a Birodalom urát kelljen zargatni. Nyilván van egy vezérkari főnök, aki gondoskodik az admirálisokról. Tippre azt mondanám, hogy az ep4 idején ez Tarkin lehetett, mert a vezérkari tiszteknek látszó figurák felett állt - sajnos nem tiszta, hogy ők tényleg a Birodalmi Hadsereg főparancsnokai-e, mert könnyen lehet, hogy csak a Peremvidékért felelős katonai vezetőkről van szó. Miután a Rebelsben kiderült, hogy Tarkin "csak" a Peremvidék kormányzója, könnyen lehet, hogy azok is "csak" ezért a bazi nagy területért felelnek.

 

Számomra egyértelmű, hogy ők döntenek arról, hogy ki lehet Inkvizítor (elvégre Erőérzékenyekről van szó, tehát képezni is kell őket), ahogy az is, hogy időről időre megvizsgálják, hogy ki mennyire fejlődik, mennyi kudarcot vall. A legerősebbet nyilván nem fizikai erőre kell érteni, hanem mint "legjobb" Inkvizítor. Azaz aki a többiek előtt jár pl. az Erőben való jártasságban, Jedik fejével való gondolkodásban és sikerességben. Ha pedig kudarcot vall, akkor meghal/megbüntetik és jöhet a következő.

Hát ez még mindig nem túl meggyőző. Egyszerűen törvényszerű, hogy előbb-utóbb lesz egy új ember, aki jobb az elődnél. Nyilván Vader választja ki, ki legyen a Főinkvizítor, ezzel nincs is semmi gond. De, egyrészt, Vader nem tévedhetetlen, másrészt, ha nincs mivel lemérned, ki a jobb, hogyan méred le? Lehet, hogy a pau'annál már tíz éve van húsz jobb inkvizítor, csak éppen sehol nem volt egy kósza Jedi, akin ezt tesztelhetnék. Akkor hogyan csinálják? Egymásnak eresztik őket? Mert azzal például azt biztos nem tudják lemérni, hogy ki a jobb inkvizítor, ki állja jobban a sarat egy Jedivel szemben.

Nem egyszerűbb egy Sith-nek, akinek valószínűleg egy inkvizítor annyit számít, mint bármi más egy Sith-nek, hogy éppen kinevezi a soron következőt, az megmurdel, aztán akkor jön az újabb soron következő? Utánpótlás mindig van, hiszen mindig születnek új Erőérzékenyek. Túl meg nem képezhetik őket, mert a fejükre nőnek - bár eleve, kétlem, hogy a Sith-ek képeznék őket, inkább csak felügyelik, hogy ne legyenek túlságosan képzettek. Tömegesen meg úgysem pusztulnak, de már a kiképzésükkel biztosítják, hogy egy valódi Jedinek azért ellenfelei ne legyenek (ebből is látszik, hogy mennyit érnek a Sith-ek szemében). És elképzelni sem tudom, hogy Vader leül statisztikákat olvasni.

Arról nem beszélve, hogy azért egy vezetői beosztás elvégzéséhez nem biztos, hogy ugyanolyan képességekben kell jónak lenni, mint ahhoz, hogy az ember kiváló inkvizítor legyen. Akkor még ezt is beveszik a statisztikák közé, lebontva, ki mennyire jó vezető, ki mennyire jó az Erőben, ki mennyire jó nyomozó, stb.?

Fölösleges túlbonyolítás, ami azért nem jellemző a Star Warsra. Inkább az, hogy ha meghal a boss, akkor az alboss lesz a következő boss. Hogy aztán az a krémek krémje vagy a balfütyik legbalfügyibbje, az már nem számít. Ha számítana, jobbak lennének a rohamosztagosok is.

 

Hát ez meg miféle logika? Az Ötödik Fivér és a Hetedik nővér miért az erejükre/rangjukra utalna? Szerintem sokkal valószínűbb, hogy azt jelölik, hogy amikor szolgálatba álltak, hanyadik fiú inkvi és hanyadik női inkvi volt. Ezért lett a férfi az 5. fivér a lány pedig a hetedik nővér. Vagy a fő inkvit tudtomon kívül első fivérnek nevezték? Szerintem nem. Szóval nem nézem hülyének Vadert: gyanítom, hogy most, hogy a legjobb elhullott, küldi a következő kettőt. Szerintem semmi okunk feltételezni, hogy nem a legjobb Inkvi volt a főnök. Teljesen lehetséges, de fölösleges túlbonyolítása lenne a dolgoknak. Miért kéne szembe menni a mesékben bevett fő genya = leggonoszabb logikával?

Három sörbe fogadok, hogy a szám a rangjukat jelöli, nem azt, hogy hányadikként esett rájuk a választás az inkvizítor válogatáson.

A főgenya Darth Sidious. A Főinkvizítor a genyák sorában valahol Ventress és Cad Bane között van. Még az első évadban sem ő volt a főgenya, hanem Tarkin. És, lőjenek le, de szerintem Tarkin gyenguszabb, mint az Inkvizítor volt. Mégis rangban, genyaságban és úgy alapból mindenben fölötte állt. Sőt, Vader fölött áll. Mi több, nagyon úgy fest, hogy még Kallus is beelőzi Mr. Inkvit, pedig hát...

 

De, pont az írtam (Plaguies erősebb mint Sidious). Szerintem félreértetted. :)

Nem értettem félre, csak elsiklasz a mondandóm fölött. Ha Plageuis annyival jobb/erősebb (ezt amúgy honnan veszed?), akkor hogyan tudta megölni Sidious? Egyszerűen: mert ő jobb volt észben és alamusziságban. Ergo: annyira azért mégsem volt jobb Plageuis. A tanítványa, a nála alacsonyabb rangú jobb volt nála. Nem feltétlen mindenben, de éppen abban az egyben, ami döntött életről és halálról. Ami elég lényeges egy olyan szakmában, mint a Sith-eké és az inkvizítoroké.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Technikailag kizárt. A vezérkari tiszteket nyilván Sidious hagyja jóvá - mivel Vader jól láthatóan a katonai parancsnoki láncon kívül áll, neki ebbe úgyszólván nincs beleszólása és innét nézve nem is érdekli -, de hogy minden admirálist személyesen ő hagyjon jóvá, az kizárt.

 

Rendben, maradjunk Sidiousnál. Ő választja ki a vezérkari tiszteket, akik meg az ő szája íze szerint döntenek a további kinevezésekben. Ha nagyon akar, Sidi vétó jogot bármire gyakorolhat, de nagyon elkanyarodtunk.

 

 

Hát ez még mindig nem túl meggyőző. Egyszerűen törvényszerű, hogy előbb-utóbb lesz egy új ember, aki jobb az elődnél. Nyilván Vader választja ki, ki legyen a Főinkvizítor, ezzel nincs is semmi gond. De, egyrészt, Vader nem tévedhetetlen, másrészt, ha nincs mivel lemérned, ki a jobb, hogyan méred le? Lehet, hogy a pau'annál már tíz éve van húsz jobb inkvizítor, csak éppen sehol nem volt egy kósza Jedi, akin ezt tesztelhetnék. Akkor hogyan csinálják? Egymásnak eresztik őket? Mert azzal például azt biztos nem tudják lemérni, hogy ki a jobb inkvizítor, ki állja jobban a sarat egy Jedivel szemben.

 

De ez miért lenne törvényszerű? Dooku is öregen sőt Yoda is öregen "oktatta" a fiatalokat. Az SW-ben csak azért, mert öregszik valaki, még nem lesz jobb nála feltétlenül az új generáció, sőt. Ha a Fő Inkvit a képességei alapján választották a kezdet kezdetén, azóta több évnyi tapasztalatot tudott felhalmozni, amit egy újonnan bekerült Inkvizítor nem mondhat el magáról. Engem fél éve vett fel a főnököm, de akárhogy igyekszem, a 10 év tapasztalatot, ami neki van ezen a munkahelyen sehogyan sem tudom befogni, mert amikor nekem 1 éves tapasztalatom lesz, neki 11 év és így tovább. Szerintem azért választották őt, mert egyrészt ő volt a legjobb vezetői képességekkel megáldva másrészt ki tudta vívni a többiek tiszteletét ami leggyakrabban ilyen munkakörben (gyilkolás, likvidálás, harc) abból fakad, hogy falhoz tudta vágni a többieket. Nem értem, miért kéne feltételeznünk, hogy a sokadik inkvizítor jobb volt a FŐ inkvizítornál. Teljesen logikátlannak tartom ezt az elképzelést. Még egyszer mondom: ez egy mese.

 

 

Három sörbe fogadok, hogy a szám a rangjukat jelöli, nem azt, hogy hányadikként esett rájuk a választás az inkvizítor válogatáson.

 

Fogadjunk! Ha így lenne, semmi értelme nem lenne külön bajnokságot nyitni a hölgyeknek és az uraknak. Ha kiderül, hogy valóban az erősorrendet jelöli, jövök neked 3 sörrel. De ha kiderül, hogy kronológia szerint kapták a számozást, akkor te jössz ugyanennyivel nekem. ;)

 

A főgenya Darth Sidious. A Főinkvizítor a genyák sorában valahol Ventress és Cad Bane között van. Még az első évadban sem ő volt a főgenya, hanem Tarkin. És, lőjenek le, de szerintem Tarkin gyenguszabb, mint az Inkvizítor volt. Mégis rangban, genyaságban és úgy alapból mindenben fölötte állt. Sőt, Vader fölött áll. Mi több, nagyon úgy fest, hogy még Kallus is beelőzi Mr. Inkvit, pedig hát...

 

Kiforgatod a szavaimat. Nem azt mondtam, hogy ő a főgenya, hanem hogy a mesékben a Főgenya a főgonosz, és egy szervezetben, ahol az Inkvi a főinkvizítor, elvárható, hogy az inkvizítorok között ő legyen a főgenya, azaz a legerősebb, leggonoszabb, vezetésre legrátermettebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez miért lenne törvényszerű?

Nem törvényszerű. Hát épp ez az, hogy semmi törvényszerű nincs ezekben. Lehetséges, hogy a főnök a legjobb, de semmivel sem kisebb az esélye annak, hogy vannak nála jobbak is a brancsban. Az sem törvényszerű, hogy csak a legjobb lehet a főnök.

A tapasztalat szép dolog, de számít az is, ki mennyire jó. Egy a szakmájában csak átlagot hozó alak öt évnyi tapasztalattal lehet, hogy ott van, ahol egy a szakmájában zseni egy évnyi tapasztalat után. Lásd: Anakin végül csak lekapta Dooku fejét, pedig elviekben semmilyen szinten nem érhetett fel hozzá. Plusz ne feledjük el, hogy a korral ugyan nő a tapasztalat, de kopnak egyéb képességek, bejátszhatnak az érzelmek, és a jó vezetéshez rengeteg, a Jedi vadászaton túlmutató képesség is kell.

Szóval, nem törvényszerű, hogy a főnök a legjobb, és az sem, hogy nem ő a legjobb.

 

Fogadjunk! Ha így lenne, semmi értelme nem lenne külön bajnokságot nyitni a hölgyeknek és az uraknak. Ha kiderül, hogy valóban az erősorrendet jelöli, jövök neked 3 sörrel. De ha kiderül, hogy kronológia szerint kapták a számozást, akkor te jössz ugyanennyivel nekem. ;)

Állom! Csak jegyezzük fel, hogy ne feledjük el. :)

 

Kiforgatod a szavaimat. Nem azt mondtam, hogy ő a főgenya, hanem hogy a mesékben a Főgenya a főgonosz, és egy szervezetben, ahol az Inkvi a főinkvizítor, elvárható, hogy az inkvizítorok között ő legyen a főgenya, azaz a legerősebb, leggonoszabb, vezetésre legrátermettebb.

Nem kiforgatni akartam, csak arra célozni, hogy ezen a nagyon alsó szinten már a mesékben sem számít az ilyesmi. Bár nem sok olyan mesét ismerek, ami a genyák ilyen széles skáláját prezentálja, de abban a kevésben az al-al-algenyák között nincs különösebb hierarchikus sorrend, legalábbis nem erőben. Általában már csak kidolgozatlanságuk miatt sem. Jönnek, meghalnak, jön a következő.

És sajnos az inkvizítorok sem tűnik úgy, hogy ezen módosítani fog, hiszen egy főinkvizítort lazán pótolnak kettő újjal, plusz a főinkvizítor is csak harmadlagos vagy negyedleges gonosz a Rebelsben. Főnöki mivoltát a sorozatban nem mutathatta be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem törvényszerű. Hát épp ez az, hogy semmi törvényszerű nincs ezekben.

 

Hát jó, csak azt írtad alább, hogy törvényszerű, hogy jön egy jobb előbb-utóbb. Erre írtam, hogy ez egyáltalán nem biztos. :) Szerintem logikusabb és egyszerűbb, ha a főnök a legjobb közülük.

 

 

Állom! Csak jegyezzük fel, hogy ne feledjük el. :)

 

Nem fogom elfeledni. ;)

 

És sajnos az inkvizítorok sem tűnik úgy, hogy ezen módosítani fog, hiszen egy főinkvizítort lazán pótolnak kettő újjal, plusz a főinkvizítor is csak harmadlagos vagy negyedleges gonosz a Rebelsben. Főnöki mivoltát a sorozatban nem mutathatta be.

Közelítsük meg máshogy: A Főinkvizítor annyival a többiek előtt jár, hogy most nem a következő legjobbat küldik Vaderék, hanem rögtön kettőt. Persze ezt két irányból is meg lehet közelíteni: az egyik, hogy egy inkvizítor eddig kevésnek bizonyult, ezért most küldenek kettőt. A másik irány hogy a fő inkvizítor annyival jobb volt, hogy csak ketten tudnak hozni legalább olyan szintet. Mindkettő benne van szerintem a döntésben, mondjuk 50-50% erejéig. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Három sörbe fogadok, hogy a szám a rangjukat jelöli, nem azt, hogy hányadikként esett rájuk a választás az inkvizítor válogatáson.

Szerintem se a rangjukat jelöli. Elég hülyén jön ki hogy Ötödik Nővér még múlthéten hatodik volt tavaly meg nyolcadik. Ha van mondjuk 10 nővér meg 10 fivér ki tudja követni hogy éppen ki hányadik. Teniszhez hasonlóan külön ranglista kéne hogy lehessen tudni ki hányadik helyen áll. Meg történetvezetésileg és nehézkes lesz hogy vissza utalnak a ötödik fivér múltbeli tettére a de ő még akkor nyolcadik volt de mikor hatodik fivér volt akkor megölte XY jedit és megmentette nyolcadik nővért aki most hetedik :D :D. Egy felnőtt ember se tudná követni nem hogy egy gyerek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem se a rangjukat jelöli. Elég hülyén jön ki hogy Ötödik Nővér még múlthéten hatodik volt tavaly meg nyolcadik. Ha van mondjuk 10 nővér meg 10 fivér ki tudja követni hogy éppen ki hányadik. Teniszhez hasonlóan külön ranglista kéne hogy lehessen tudni ki hányadik helyen áll. Meg történetvezetésileg és nehézkes lesz hogy vissza utalnak a ötödik fivér múltbeli tettére a de ő még akkor nyolcadik volt de mikor hatodik fivér volt akkor megölte XY jedit és megmentette nyolcadik nővért aki most hetedik :D :D. Egy felnőtt ember se tudná követni nem hogy egy gyerek.

 

Semmivel sem nehezebb ezt követni, mint egy átlag katonai ranglétrát. Történetvezetésileg meg elég könnyű megoldani, hogy nem szórakoznak előléptetéssel meg lefokozással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az Inkvizítor és Vader kiképzett kb 10 férfit és 10 nőt.

A nevüktől meg lettek fosztva; sorszámokat kaptak és afféle "testvériség" titulusokat, mert ugye mégsem Sithek..

Az Inkvizítor távozásával most kettő megbízást kap.

Szóval ez szerintem nem is rangsor és nem is erőt mutató szám és nem is sorrend.

Egyszerűen arra kell következtetnünk belőle, hogy többen vannak/voltak ebben az Inkvizítor-testvériségben.

Nem kizárt, hogy egyik másik a kiképzést sem élte túl; lehet, hogy például a Második Fívér és a Nyolcadik Nővér már rég halott..

De az egyen-fénykard is jelképezi egységüket.

Most az Ötödik Fívér és a Hetedik Nővér bizonyíthat majd Vadernek. Miért Ők? Nem biztos, hogy kell erre válasz. A jedik sem mindig a legjobbakat küldték egy küldetésre, hanem a "sorost".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A számozás ezt is, azt is jelölhet. Ebben még nem tudnék állást foglalni.

Az viszont szerintem egyértelmű, hogy a Főinkvizítor azért volt a vezető, mert neki voltak a legjobb képességei ezen a feladatuk terén, ergo ő volt a legjobb. A halálát követően valószínűleg azért küldtek mindjárt két másikat, mert egyénként egyikük sem ért fel a Főinkvizítorhoz, túlszárnyalni meg aztán végképp nem tudták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát jó, csak azt írtad alább, hogy törvényszerű, hogy jön egy jobb előbb-utóbb. Erre írtam, hogy ez egyáltalán nem biztos. :) Szerintem logikusabb és egyszerűbb, ha a főnök a legjobb közülük.

Szánom-bánom bűnömet, éjnek évadján kicsit már megkopik a fogalmazási készségem - le kéne szoknom az éjjeli fórumozásról. :) Természetesen a véleményem az, hogy nincsenek alapvető törvényszerűségek. Lehet ő is a jobb, lehet, hogy csak jobban tudott helyezkedni, az is lehet, hogy valaha ő volt a jobb, csak még nem volt vezetőváltás, mert a Sith-ek pont lecsokizzák, ki éppen hanyadik az inkvik között, úgyis csak fogyóeszközök.

 

Közelítsük meg máshogy: A Főinkvizítor annyival a többiek előtt jár, hogy most nem a következő legjobbat küldik Vaderék, hanem rögtön kettőt. Persze ezt két irányból is meg lehet közelíteni: az egyik, hogy egy inkvizítor eddig kevésnek bizonyult, ezért most küldenek kettőt. A másik irány hogy a fő inkvizítor annyival jobb volt, hogy csak ketten tudnak hozni legalább olyan szintet. Mindkettő benne van szerintem a döntésben, mondjuk 50-50% erejéig. :)

Ez reális lenne, csak szerintem van egy kis gubanc. Megváltozott a helyzet. Anno a Főinkvizítor egyetlen Jedi ellen ment, akiről semmit nem tudott. Most három ismert képességű Jedi ellen küld Vader két inkvizítort, ráadásul azok közül egyet nagyon jól ismer. Az a két inkvizítor nem Kanannak szól, hanem Kanannak, Ezrának és Ahsokának.

 

Nem fogom elfeledni. ;)

Király! Csak aztán nehogy úgy járjunk, hogy pont ez nem derül ki. :D

 

Semmivel sem nehezebb ezt követni, mint egy átlag katonai ranglétrát. Történetvezetésileg meg elég könnyű megoldani, hogy nem szórakoznak előléptetéssel meg lefokozással.

Pontyosan.

 

De a katonai ranglétrán ott van keresztnév is.

Nem mindig, néha csak simán az emberek rangján szólnak egymáshoz. Egy jó (vicces) példa erre:

http://www.youtube.com/watch?v=0Xb-oLS-cyY

És amit írtál, hogy történetvezetésben a visszautalás hogy lenne. Úgy, ahogy mindig. Maradva a fenti Stargate-nél, amikor visszautaltak Carter ezredes olyan tettére, amit még századosként követett el, nem azt mondták, hogy "akkor, amikor maga még csak százados" volt, hanem annyit mondanak, hogy "Carter ezredes ezt és ezt tette tíz évvel ezelőtt." Egyáltalán nem kell és kiváltképp amatőr húzás lenne visszautalni arra, hogy milyen rangban állt X idővel korábban.

Inkvizítorokra fordítva, tegyük fel, Hetedik Nővér öt éve, mondjuk akkor még Harmadik Nővérként megölte Bultar Swan Jedi mestert, és most előjön valaki ezzel. Ő sem azt fogja mondani, hogy "a Hetedik Nővér Harmadik Nővér korában megölte Swan mestert", hanem ennyit: "a Hetedik Nővér ölte meg Swan mestert."

Az előléptetéssel meg nem kell törődni. Szvsz. ezek lesznek az utolsók a hőseinkre vadászó inkvizítorok közül, akiket látunk a Rebels alatt. Mert ugye erőltetett lenne, ha ezeket is legyűrik, aztán mondjuk három új jön, aztán négy, öt, hat új. Inkvizítorból is megárt a sok. :)

Plusz káros is lenne a sorozatra nézve, mert ha túlságosan elszaporodnak, akkor jöhet a kérdés: hogy tartják őket kordában a Sith-ek? Oké, hogy ők a Sötét Oldal legjei, de sok lúd disznót győz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, leszámítva azt, hogy a Jedik soha nem a sorost küldték - ez honnan jött?

Meg, az elég evidens volt már a Rebels előtt is, hogy több inkvizítor van. Az elmélet viszont jó, bár szerintem eléggé valószínűtlen. Nem sok értelme van egy olyan szervezetnek, amit nem töltenek fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, leszámítva azt, hogy a Jedik soha nem a sorost küldték - ez honnan jött?

 

Ne vedd szó szerint! Épp úgy értettem, hogy a nem mindig a legjobbat küldték, hanem csak valakit.

Az ilyen döntéseikben, általában szerepelt: szubjektivitás, dac, és persze kényszerűség is.

 

Hogyérted, hogy a "szervezetet nem töltik fel"?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogyérted, hogy a "szervezetet nem töltik fel"?

Úgy, hogy ha valaki meghal kiképzés vagy akció közben, akkor azt pótolni kell. Így például nem lehet az, hogy mondjuk alapból volt tíz nővér, de mostanra már csak a Harmadik, a Hetedik és a Kilencedik van meg, mert a többi kinyiffant. Persze, ha belépési sorrendet takar a szám, akkor lehetnek lyukak a sorban, de mint írtam, ebben én nem hiszek, plusz kicsit szerintem hülyén is venné ki magát.

- Küldjük a Második Fivért és az Első Nővért.

- Sajnos nem küldhetjük őket, mert meghaltak.

- Akkor legyen a Harmadik Fivér és a Második Nővér.

- Harmadik Fivér a Tatooine-on követ egy nyomot, de egy ideje nem hallottunk róla. Második Nővér pedig kórházban van végtagvesztés miatt.

- Negyedik Fivér?

- Az anyját látogatja.

- Harmadik Nővér?

- Ő az anyja.

- Akkor küldjük Kilencedik Fivért és Tizenkettedik Nővért.

- Kilencedik Fivér elfogyott, Tizenkettedik Nővér nem is volt.

- Hatodik Fivér?

- Sarlaccba esett.

- Ötödik Nővér?

- Megpróbálta kihúzni.

- Nyolcadik Fivér?

- Kiképzési balesetben fejét vesztette.

- Tizedik Nővér?

- Jelentést tett Vader Nagyúrnak és megfulladt.

- Ojvé, van még egyáltalán inkvizítorunk?

- Hogyne. Van még Ötödik, Hetedik és Tizedik Fivérünk és Negyedik, Hatodik, Hetedik, Nyolcadik és Kilencedik Nővérünk.

- Akkor menjen az Ötödik Fivér és a Negyedik Nővér.

- Őőőőő...

- Mi az már megint?

- Ötödik Fivér bevethető, de most jött a hír, hogy Negyedik és Hatodik Nővér komoly versenybe kezdtek Vader Nagyúr kegyeiért, de még inkább azért, hogy ők legyenek a főnökök és kikaparták egymás szemét.

- Akkor most ki a legerősebb Nővér?

- Hát, mivel a bevethető Nővérek közül jelenleg Hetedik Nővér áll az első helyen, így kizárásos alapon ő.

- Jó, akkor menjen Ötödik Fivér és Hetedik Nővér.

- Igenis, felség, máris, felség.

- Még valami a napirenden?

- Igen, a következő rohamosztagosokat terjesztették fel előléptetésre: THX-1137, THX-1138, TK-421, TK-664...

- Amedda!

- Igen, felség?

- A következő szenátusi ülésen indítványozni fogom, hogy használjunk normális neveket az embereinknél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Humorodnál vagy! Dióhéjban megegyezhetünk menjenek a fenébe Filoniék előre is! :evil:

Értelek már, de én maradok az elméletemnél, annyit tennék hozzá, hogy nem tudjuk hány nővér és fívér lett kiképezve és hogy most hányan vannak, de nem biztos, hogy pótlásra kerültek az esetleges elhullottak.

Elvégre ott van Vader. Inkvizítorok nélkül is hittünk benne, hogy elbánt a jedi túlélőkkel. De hagyhatjuk ezt.

Inkvizítorok vannak.(pont) Nem tudjuk mennyi.

Egy kicsit visszatáncolnék a feltételes fantáziákból a filmgyártók szempontjaira. Klassz és merész dolog volt kinyírni Az Inkvizítort.

De felteszem most már nem lehet az a koncepció, hogy minden évad végén cseréljük Őket. Ez a kettő szerintem hosszabb távon marad.

Mi van, ha nincs több "testvér"? Bár tartom a korábbi elméletemet, eszembe jutott egy másik verziója is:

Szóval mi van, ha az "erő gyermekei közül" volt egy csokor fiú és egy csokor lány?

A névadás maradna úgy ahogy korábban írtam.

Mi van, ha csak egy-egy maradhat alapon lettek a csoportok kiképezve?

Afféle The Box-ot vezényelt le az Inkvizítor és Vader csak Inkvi-jelölteknek.

És a random számozott nevű csoport-tagok közül az egy-egy legalkalmasabb túlélő az Ötödik Fivér és a Hetedik Nővér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.