Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Nem rossz elképzelése, bár sajnos kétlem, hogy a poszterkészítést ilyen megfontolások vezették - amilyen üzletiesen szabályzott manapság a poszterkészítés. :( De tételezzük fel, hogy valami ilyesmi áll a háttérben. Hogyan jön a képbe Chop?

Nem tudom, te hogy vagy vele, de engem Chopper egyetlen húzása képes lenne örökre a sötétségbe száműzni. :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ha Talzin holokronja lenne (ami megint non-sense, mert Talzin nem Sith), akkor Barbara Goodsont kérte volna fel Filoni

Nyilván nem sith, nem is jedi, de használja az Erőt, mégpedig olyan szinten, amit addig soha nem láttunk és egyesek számára (nem a fórumra gondolok) sok(k), mert hogy valaki pajzsot húzzon fel magára, illetve "varázsoljon" az már nem SW és semmi köze az Erőhöz.

Talzin nagyhatalmú, épp ezért belemagyarázható lenne, ha csinált volna egy sith Holokront.

 

Különben nem hiszem, hogy Filoni is így gondolja, ahogyan én és könnyen lehet, hogy teljesen más felé vezetnek majd a szálak.

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, te hogy vagy vele, de engem Chopper egyetlen húzása képes lenne örökre a sötétségbe száműzni. :P:D

Engem nem, gyorsabban lőném szét, minthogy legyen ideje a Sötét Oldalnak megkísérteni. :D

 

Nyilván nem sith, nem is jedi, de használja az Erőt, mégpedig olyan szinten, amit addig soha nem láttunk és egyesek számára (nem a fórumra gondolok) sok(k), mert hogy valaki pajzsot húzzon fel magára, illetve "varázsoljon" az már nem SW és semmi köze az Erőhöz.

Talzin nagyhatalmú, épp ezért belemagyarázható lenne, ha csinált volna egy sith Holokront.

Az elméletet már csak kicsit belegondolva is azonnal kizárja az a tény, hogy ez a Sith holokron nagyjából a malachori csata óta ott dekkol, ami alsó hangon is több ezer évvel a Rebels eseményei előtt volt. Talzin nem több ezer éves, de valószínűleg még száz éves sem volt.

Az sem elhanyagolható tényező, hogy a Sith holocronok Sith tudást rejtenek, azt meg nagyon jól tudjuk Talzinról, hogy erre a tudásra csak ácsingózott. Épp ez motiválta, hogy beszálljon a Galaktikus eseményekbe, hiszen Sidious neki ígérte ezt a tudást, ehelyett a fiát rabolta el tanítványnak.

Arról nem is beszélve, hogy a holcronhoz csak két erős Erőhasználó férhet hozzá, ő meg enyhén szólva is egyedül volt eme képességgel a klánjában, amíg Ventress oda nem ért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszatérve Sabine-ra, ebben az évadban ő olyan lehet, mint egy lakmuszpapír, amin keresztül Ezra lemérheti, hogy mennyire sodródott a "gonosz" felé. Az EpVII-ben épp Leia mondja ki, hogy mennyire más egy Jedi segítő és egy családi (aki az Erő szempontjából semleges). Ha Ezra eltévelyedik, Kanant maga ellen fordítja úgy is (hiszen ő Jedi), azzal, hogy szembemegy a Jedikkel. De Sabine nem Jedi, ergo az ő reakciója Ezra cselekedeteire szimplán azok sötétségére reflektálás, ami akár józan észre is térítheti Ezrát a végén.

Ez a gondolat nagyon tetszik. :) Nekem amúgy is szimpatikus lenne, ha ők ketten közelebb kerülnének egymáshoz, és itt leginkább egy komoly barátságra gondolok. Sabine idősebb, de mégis ő áll legközelebb korban hozzá, plusz ahogy Dzséjt is írta, az etikai kódexe általános érvényű és nem kötődik Jedi dogmákhoz, ergo talán egyszerűbben érthető általa magyarázva, hogy mi a jó és mi a rossz, egy olyan srác esetében, aki saját magára hagyatkozva élt jó pár évig, és nem könnyű megértenie, mi számít Jedi-útnak és mi nem (lásd azt pl., hogy elfogadja Maul segítségét minden fenntartás nélkül).

 

 

Az elméletet már csak kicsit belegondolva is azonnal kizárja az a tény, hogy ez a Sith holokron nagyjából a malachori csata óta ott dekkol, ami alsó hangon is több ezer évvel a Rebels eseményei előtt volt. Talzin nem több ezer éves, de valószínűleg még száz éves sem volt.

Az sem elhanyagolható tényező, hogy a Sith holocronok Sith tudást rejtenek, azt meg nagyon jól tudjuk Talzinról, hogy erre a tudásra csak ácsingózott. Épp ez motiválta, hogy beszálljon a Galaktikus eseményekbe, hiszen Sidious neki ígérte ezt a tudást, ehelyett a fiát rabolta el tanítványnak.

Arról nem is beszélve, hogy a holcronhoz csak két erős Erőhasználó férhet hozzá, ő meg enyhén szólva is egyedül volt eme képességgel a klánjában, amíg Ventress oda nem ért.

Ha Talzin holokronja lenne (ami megint non-sense, mert Talzin nem Sith), akkor Barbara Goodsont kérte volna fel Filoni

Fentiek miatt én sem hiszem, hogy Talzin hlokronja. Plusz nekem egyszerűen csak fura lenne, hogy egy ilyen varázslatokhoz szokott boszorkány modern technológiát használna a tanai hirdetésére. Nem illik hozzá.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól van na igazatok van, meggyőztetek. :D (a Holokront illetően)

Ettől még valamilyen módon lehetne hozzá köze, bár így valóban nehéz lenne. (Lőjjetek le, a Vén Dáká vagy ki a bánat lehet hogy van 2-3 ezer éves, ő csinálhatott Sith Holokront. :D Esetleg Talzin Ventressel karöltve visszamentek az időben (ha már teleportálni tud, meg pajzsot magára húzni) és úgy csinálhatott. :D )

Na jól van, befejeztem. :D

 

Kíváncsi leszek Filoni mit talált ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most újrázom az eddigi részeket, egyelőre a 2. évad elején tartok. Szerintetek mennyire lehetséges az, hogy Ahsoka az önálló kutatása során felkereste Obi-Wan-t? Ugye az évadnyitóban Vader egyértelműen megérzi a togruta-t, de ő is gyanakodhat egykori mesterére. Azonban Anakin-t anno halottként könyvelhették el, ami elbizonytalaníthatta Ahsoka-t. Szerintem a lelke mélyén érezte, hogy az a bizonyos sith nagyúr Anakin, de nem volt biztos benne, ill. nem is szerette volna elhinni. Gyanakvás viszont tuti volt benne, akkor pedig a legkézenfekvőbb megoldás Kenobi megkeresése. A Bail-család tudta is az öreg hollétét, így megfelelő óvintézkedések mellett kiadhatták az infót, Ahsoka pedig elmehetett a Tatooine-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sosem tartottam ezt lehetetlennek (anno még fejtegettem is, hogy ilyen módon be lehetne hozni Bent a történetbe), ugyanakkor kérdéses, hogy Bail hajlandó volt-e vállalni a kockázatot és felfedni a titkot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jókora kihagyott ziccer lenne Ahsoka részéről ha nem ment volna el Obi-hoz. A sori kreálóitól meg az lenne nagy kihagyott ziccer ha nem törődnének nagyobb mértékben Obi-val.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsokának mégcsak Obi-Wan-t sem kellett volna megkeresnie, hiszen maga Bail is tudta a titkot, ő is beavathatta volna. Másrészt Ahsokának nem sok oka volt feltételezni, hogy akár az egyikről, akár a másikról tudjon a szenátor.

Szerintem egyikre sem került sor, mert akkor Ahsoka definitíve tudta volna az évdzáróban, hogy kicsoda Vader, de mielőtt összecsaptak még mindig azt hangoztatta, hogy tévedett a megérzése, mivel Anakin sosem tudna olyan visszataszítóvá válni, mint Vader.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jókora kihagyott ziccer lenne Ahsoka részéről ha nem ment volna el Obi-hoz.

Azért nagy kockázata van ennek, szóval nem jelenteném ki egyértelműen, hogy Ahsoka bejátszotta. Az is kérdés, hogy mennyire akart egyáltalán utánajárni a dolognak. lehet csak inkább megkapargatta a felszínt itt-ott, elkerülve a szörnyű titok megkérdőjelezhetetlen lelepleződését. De még ha Ahsoka akarta is, kérdés Bail elmondta-e neki. Akármennyire is bíztak benne, de a sithek egyik legfőbb célpontjává a togruta vált, így elvezetni Kenobi-hoz necces lépés. Azt se tudjuk, hogy a jedik mivel bízták meg Bail-t, mennyire volt szigorú a titoktartási "kérelem".

 

A sori kreálóitól meg az lenne nagy kihagyott ziccer ha nem törődnének nagyobb mértékben Obi-val.

Ez jó kérdés, törődhetnek vele, ha van értelme. Csak azért, hogy ne maradjon kihagyott ziccer, nem érdemes. Egyébként akár az is elképzelhető, hogy pont a malachor-i balhé után valamivel akarja majd Ahsoka felkeresni az öreget, ha addig nem tette volna. Ekkor már 100%-ig tudja, hogy Vader valójában Anakin, ez pedig sok kérdést vet fel.

Ez annyiból érdekes, hogy mit kezdenének akkor Kenobi-val. Ha akcióztatni akarják, akkor abból a Birodalmat érthető okokból ki kell hagyni, szóval olyan potens ellenség kell, aki nem birodalmi. Megkerülhetetlenül felmerül Maul, aki amúgy is Obi nemezise. Ha netán Ezra és Kanan is belekeveredik az ügybe, az már erősen kihatna az Ep.4-re, hiszen Obi-Wan-ék egyáltalán nem beszélnek más jedi reménységekről, ill. bukottakról se. Szóval ez feltételezné, hogy addigra Ezra-ék totál kikerülnének a képletből. Úgyhogy érdekes kötéltánc lenne a dolog, de kit tudja.

 

Ahsokának mégcsak Obi-Wan-t sem kellett volna megkeresnie, hiszen maga Bail is tudta a titkot, ő is beavathatta volna. Másrészt Ahsokának nem sok oka volt feltételezni, hogy akár az egyikről, akár a másikról tudjon a szenátor.

Simán lehet, hogy Bail nem akarta felvállalni ezt a szerepet, nem ő akarta felfedni ezt a titkot. Ahsoka ugyan nem tudhatta, hogy Bail-nek vannak-e infói Kenobi-ról, de nem olyan elrugaszkodott feltételezés ez. Még mindig valószínűbb, minthogy Vader azonosságát tudja. Ahsoka helyében nekem rögtön Anakin volt mestere ugrott volna be, egy nagyon keresett és bujkáló jediről meg ki tudhat, ha nem a lázadást nagyban szervező fejesek. Még azt is el tudom képzelni, hogy Kenobi már korábban szóba került Organa-ék köreiben, akár Ahsoka is tudhatott pár dolgot a sorsáról. Ha a konkrét tartózkodási helyét nem is (bár még ez is lehetséges), de azt igen, hogy pl. Bail többet is tudhat.

 

Szerintem egyikre sem került sor, mert akkor Ahsoka definitíve tudta volna az évdzáróban, hogy kicsoda Vader, de mielőtt összecsaptak még mindig azt hangoztatta, hogy tévedett a megérzése, mivel Anakin sosem tudna olyan visszataszítóvá válni, mint Vader.

Szerintem Ahsoka tudta a dolgot, csak nem akarta elhinni és elfogadni a szörnyű igazságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nagy kockázata van ennek, szóval nem jelenteném ki egyértelműen, hogy Ahsoka bejátszotta. Az is kérdés, hogy mennyire akart egyáltalán utánajárni a dolognak. lehet csak inkább megkapargatta a felszínt itt-ott, elkerülve a szörnyű titok megkérdőjelezhetetlen lelepleződését. De még ha Ahsoka akarta is, kérdés Bail elmondta-e neki. Akármennyire is bíztak benne, de a sithek egyik legfőbb célpontjává a togruta vált, így elvezetni Kenobi-hoz necces lépés. Azt se tudjuk, hogy a jedik mivel bízták meg Bail-t, mennyire volt szigorú a titoktartási "kérelem".

Ez jó kérdés, törődhetnek vele, ha van értelme. Csak azért, hogy ne maradjon kihagyott ziccer, nem érdemes. Egyébként akár az is elképzelhető, hogy pont a malachor-i balhé után valamivel akarja majd Ahsoka felkeresni az öreget, ha addig nem tette volna. Ekkor már 100%-ig tudja, hogy Vader valójában Anakin, ez pedig sok kérdést vet fel.

Ez annyiból érdekes, hogy mit kezdenének akkor Kenobi-val. Ha akcióztatni akarják, akkor abból a Birodalmat érthető okokból ki kell hagyni, szóval olyan potens ellenség kell, aki nem birodalmi. Megkerülhetetlenül felmerül Maul, aki amúgy is Obi nemezise. Ha netán Ezra és Kanan is belekeveredik az ügybe, az már erősen kihatna az Ep.4-re, hiszen Obi-Wan-ék egyáltalán nem beszélnek más jedi reménységekről, ill. bukottakról se. Szóval ez feltételezné, hogy addigra Ezra-ék totál kikerülnének a képletből. Úgyhogy érdekes kötéltánc lenne a dolog, de kit tudja.

Szerencsémre egyik felvetéshez se ragaszkodok különösebben. Igazán csak Obi feltűnéséhez ragaszkodnék ha lett volna rá valamiféle utalás. Jelen állás szerint meg csak lóg a dolog a levegőben mint Obi a Kamino-n és úgy nem az igazi szóval lazán eltekintek tőle. Ha viszont Filoni-ék bejelentenék akkor máris elkezdenék ragaszkodni. Az mondjuk nagyon bejönne ha "Hidast" Obi rángatná vissza a setét oldal vonzásából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Simán lehet, hogy Bail nem akarta felvállalni ezt a szerepet, nem ő akarta felfedni ezt a titkot. Ahsoka ugyan nem tudhatta, hogy Bail-nek vannak-e infói Kenobi-ról, de nem olyan elrugaszkodott feltételezés ez. Még mindig valószínűbb, minthogy Vader azonosságát tudja. Ahsoka helyében nekem rögtön Anakin volt mestere ugrott volna be, egy nagyon keresett és bujkáló jediről meg ki tudhat, ha nem a lázadást nagyban szervező fejesek. Még azt is el tudom képzelni, hogy Kenobi már korábban szóba került Organa-ék köreiben, akár Ahsoka is tudhatott pár dolgot a sorsáról. Ha a konkrét tartózkodási helyét nem is (bár még ez is lehetséges), de azt igen, hogy pl. Bail többet is tudhat.

Már miért ne volna elrugaszkodott feltételezés (Ahsoka szemszögéből persze), hogy Bail tudja hol van Obi-Wan? Amennyire Ahsoka tudja, a kettő sosem állt kapcsolatban, Bail-nek pedig elég nyomós oka van rá, hogy ne mondja el neki, ha nem muszáj (például ha Ahsoka egyenesen rákérdezett volna). Azon is hogy leesett Ahsoka álla, amikor Kanan és Ezra mondták neki, hogy sikerült kapcsolatba lépniük Yodával. Ez alapján elég egyértelmű, hogy Bail nem kötött mindent az orrára.

 

Szerintem Ahsoka tudta a dolgot, csak nem akarta elhinni és elfogadni a szörnyű igazságot.

És hol mondtam én mást? Éppen azt mondtam, ha Ahsoka határozottan tudta volna az igazat akár Bail-től, akár Obi-Wan-tól, akkor nem hitegethette volna magát, hogy "Áh, mégsem!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már miért ne volna elrugaszkodott feltételezés (Ahsoka szemszögéből persze), hogy Bail tudja hol van Obi-Wan? Amennyire Ahsoka tudja, a kettő sosem állt kapcsolatban

Bail a lázadók egyik vezetőjeként, ill. politikai tisztségéből adódóan is kiterjedt ismeretségi körrel rendelkezik és sok infója lehet. Nem olyan biztos az, hogy Ahsoka szerint sosem álltak kapcsolatban Kenobi-val. Bail már a Klónháború idején elég fontos ember volt, ráadásul Padmé egyik legfőbb bizalmasa. Ahsoka is jóban volt Padmé-val, így hallhatott Organa-ról, akár találkozhattak is. Obi-Wan-ról se tudjuk, hogy pontosan mikor ismerte meg őt.

Persze ez még messze nem az a kapcsolat, ami majd később kialakul. Viszont ha Ahsoka ismeri Bail-t, nagyjából képben van a múltjával és nézeteivel kapcsolatban, akkor reménykedhet benne, hogy hátha tud vmit Kenobi-ról. Az is simán lehet, hogy sokat mesélt Obi-Wan korábbi karrierjével kapcsolatban. Ha a tartózkodási helyét nem is árulta el eközben, de az kiderülhetett, hogy régebb óta ismerik egymást és akár többet is tudhat. Ha vki tud még róla bármit, akkor az jó eséllyel pont Bail.

 

Bail-nek pedig elég nyomós oka van rá, hogy ne mondja el neki, ha nem muszáj (például ha Ahsoka egyenesen rákérdezett volna). Azon is hogy leesett Ahsoka álla, amikor Kanan és Ezra mondták neki, hogy sikerült kapcsolatba lépniük Yodával. Ez alapján elég egyértelmű, hogy Bail nem kötött mindent az orrára.

Most akkor nem feltételezi, hogy Bail tudhat róla, vagy nem gondolná, hogy elmondaná neki, ha így lenne? Nem mindegy. Nyilván nem köt mindent az orrára, de azért Ahsoka Fulcrum-ként a lázadás egyik legmeghatározóbb alakja volt, az eddigiek alapján az jön le, hogy maximálisan bíztak benne. Eleve korántsem biztos, hogy Kenobi rejtekhelye akkora hétpecsétes titok lett volna a lázadás vezetőinek körében. Ha annyira megbíztak egymásban, hogy együtt szervezkedtek és szinte mindent tudtak a lázadásról (sok infó ugye alacsonyabb szinten lévők előtt szigorúan őrizve volt), akkor ez a dolog se feltétlen volt kivétel. Pláne hogy Ahsoka egykor jedi volt és Obi-Wan-nal is nagyon jó viszonyt ápolt. Még az is lehet, hogy ekkortájt a togruta már rég tudott a tatooine-i remetéről.

 

És hol mondtam én mást? Éppen azt mondtam, ha Ahsoka határozottan tudta volna az igazat akár Bail-től, akár Obi-Wan-tól, akkor nem hitegethette volna magát, hogy "Áh, mégsem!"

Más az értelem és megint más az érzelem. Arról nem is beszélve, hogy az öreg Ben is tudott furcsán gondolkodni és fogalmazni. :) Ha netán találkozott is Ahsoka-val, nem tudjuk miről és hogyan beszéltek.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már több rég elfeledett karakter visszatért a Klónok háborújában, a Lázadókban, esetleg mindkettőben, én nem tartom kizártnak, hogy Mace Windu visszatérjen.

A Samuel L. Jackson által alakított jedi mestert időrendben utoljára a Sith-ek bosszújában láthattuk, abban a bizonyos jelenetben, amikor Anakint elragadja a Sötét Oldal, és Palpatine-nal karöltve megvív Windu mesterrel. Windu ugye két kézfejét elveszítve és egy jó kis "áramütés"-t kapva kizuhan több száz emelet magasról, és onnantól kezdve semmit nem tudunk róla. Ha már Darth Maul visszatért a TCW-ben úgy, hogy azelőtt Obi-wan a derekánál kettévágta őt, akkor szerintem a két végtagját elveszítő Mace Windu mesternek sem biztos a halála. Egyébként meg nem zárom ki, hogy Lucas szándékosan nem mutatta, ahogyan Windu meghal a kizuhanáskor, hogy később visszatérhessen valamelyik műben.

Találtam pár rajongói alkotást a világhálón Windu-ról, nekem ez tetszik a legjobban. Úgy látszik, nem én vagyok az egyetlen, akit foglalkoztat, mi történt pontosan vele. :D Egyébként azt hiszem, Samuel L. Jacksont egyszer megkérdezte valaki, hogy az általa megformált Star Wars-karakter életben van-e, ő pedig igent válaszolt.

13568903_1331798960168206_7955919554168683709_o-1.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na pontosan ez a probléma Maul visszatérésével is. Attól kezdve már senkinek a halálában nem lehetünk biztosak, visszatérhet Windu, Plagueis, Sidious, akárki. Ezért neheztelek a mai napig Filoni-ra és Lucas-ra, hogy meglépték ezt anno Maul-lal, lényegében mindenki halálát bizonytalanná tették. "Ha Maul-t visszahozták, akkor miért ne történhetne meg ugyanez bárki mással", és valahol jogos is ez a hozzáállás, ami szerintem elég szomorú

 

Párszor volt már szó Windu-ról is, szerintem több van a karakterében, de eszükbe ne jusson visszahozni a "halálból". Azzal már egy olyan bizonytalan és komolytalan irányba vinnék a sorozatokat és a kánont, ami ártalmas lehet az univerzumnak. Maul-nál úgy ahogy működött és lenyelte a többség, másnál már nem biztos, hogy így lenne. Eleve, attól, hogy valami egyszer működik, még korántsem biztos, hogy okos dolog többször elsütni. Ne felejtsük el, hogy Gregor-t is visszahozták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.