Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Na pontosan ez a probléma Maul visszatérésével is. Attól kezdve már senkinek a halálában nem lehetünk biztosak, visszatérhet Windu, Plagueis, Sidious, akárki. Ezért neheztelek a mai napig Filoni-ra és Lucas-ra, hogy meglépték ezt anno Maul-lal, lényegében mindenki halálát bizonytalanná tették. "Ha Maul-t visszahozták, akkor miért ne történhetne meg ugyanez bárki mással", és valahol jogos is ez a hozzáállás, ami szerintem elég szomorú

 

Párszor volt már szó Windu-ról is, szerintem több van a karakterében, de eszükbe ne jusson visszahozni a "halálból". Azzal már egy olyan bizonytalan és komolytalan irányba vinnék a sorozatokat és a kánont, ami ártalmas lehet az univerzumnak. Maul-nál úgy ahogy működött és lenyelte a többség, másnál már nem biztos, hogy így lenne. Eleve, attól, hogy valami egyszer működik, még korántsem biztos, hogy okos dolog többször elsütni. Ne felejtsük el, hogy Gregor-t is visszahozták.

Valahol igazad van. Én nem azt mondom, hogy hozzanak vissza minden egyes meghalt vagy meghaltnak hitt karaktert az elkövetkezendő Star Wars-alkotásokban, de Mace Windu szerintem még belefér, mivel az ő esetleges halála hagy némi kívánni valót maga után. Nekem és még sok más rajongónak például nem elég egyértelmű, hogy meghalt-e vagy sem abban a bizonyos jelenetben, hiszen csak annyit látni, hogy kizuhan az ablakon. Darth Sidious nem hinném, hogy túlélte volna azt a hatalmas robbanást a Jedi visszatér végén, őt ezért is nem szerepeltetném a későbbiekben.

Amúgy amikor meghallottam, hogy Darth Maul szerepelni fog a Klónok háborújában, fogtam a fejem, aztán végül kellemes meglepetés ért. Egy nagyon jó történetet találtak ki neki és a testvérének, Savage-nak, és egy igen emlékezetes fordulattal ért véget a történetük az ötödik évad végén. De még ezek után is azt mondom, hogy egy deréknél kettévágott szereplőt nem kellett volna visszahozni. A Rebelsben is igazán csak azért örültem a felbukkanásának, mert az említett TCW-s ötödik évadbeli utolsó jelenetéből nem tudtunk meg semmit a jövőjéről.

Egyébként most már igazán kinyiffanhatna Maul, az már kicsit túlzás lenne, ha még ezek után is életben marad. :P

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windut akár már a villámok megölhették az ep3-ban. A probléma az hogy már igy elég sok jedink van a Rebels érában. Yoda ráadásul úgy tűnik mindenkivel fel tudja venni a kapcsolatot. Akkor Winduval is dumcsiztak az elmúlt 14-15 évben? Az a baj hogy egy rakás erőltetett sztori-elemet kell beleszuszakolni a narrativába ha Windu újra előkerül. És látva a tendenciát hogy mennyire nehezen végeznek a behozott pozitiv hősökkel ha Windu visszatér akkor ki tudja mikor szabadulunk meg tőle. Kis túlzással tán még az ep.9 után is élni fog.

 

Kifejezetten ellene vagyok a halott karakterek visszahozásának: minden egyes ilyen húzás egy fokkal komolytalanabbá teszi az egész Star Warst, a figurák halálát és vele a sztori drámáját. Mault óriási hiba volt visszahozni de legyen ez egy egyszeri baki. Ne csináljanak belőle tendenciát. Nagyon remélem hogy például az új kánonban Boba Fett is kimúlik a sarlacc bendőjében. Legyen bátorságuk elengedni a cool mellékszereplőket még akkoris ha nem premier plánban csontozták ki őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kifejezetten ellene vagyok a halott karakterek visszahozásának: minden egyes ilyen húzás egy fokkal komolytalanabbá teszi az egész Star Warst, a figurák halálát és vele a sztori drámáját. Mault óriási hiba volt visszahozni de legyen ez egy egyszeri baki. Ne csináljanak belőle tendenciát.

 

Épp ez az, hogy nincs belőle tendencia. Úgy tűnik ez egy egyszeri alkalom volt, kifejezetten Lucas kérésére. Szerencsétlen Maul arra jó, hogy ha felmerül valami baromság, akkor lehessen példálózni, hogy"Maul után már minden elképzelhető". Szerintem meg éppen nem ez a helyzet, a tények nem ezt mutatják. Maul visszahozása elég jól sült el végül is, hála az íróknak, szóval szerintem hanyagolni kellene már szerencsétlent mint negatív óment.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem se. Filoni mondta is, hogy ha rajta múlik akkor Maul -t sose hozzák vissza, fel se merült bennük. Amikor Lucas előállt az ötlettel köpni-nyelni nem tudtak. Szóval szerintem kihúzhatjuk a listából az ilyen dolgokat. A rajongóknak meg persze szárnyal a fantáziájuk, mint mindig. Kitalálnak mindenféléket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem se. Filoni mondta is, hogy ha rajta múlik akkor Maul -t sose hozzák vissza, fel se merült bennük. Amikor Lucas előállt az ötlettel köpni-nyelni nem tudtak. Szóval szerintem kihúzhatjuk a listából az ilyen dolgokat. A rajongóknak meg persze szárnyal a fantáziájuk, mint mindig. Kitalálnak mindenféléket.

Igen, hála az égnek, ezt elég konkrétan tisztázta a TCW BD-n, hogy ő sosem akarta visszahozni Mault (direkt az ő coolságát meglovagolandó hozták létre Savage-t) és még ő is lecsüccsent Lucas ötletétől. Az más kérdés, hogy most viszont már csak ő az, aki életben tartja, de reméljük, mindezt azért, hogy valami kereket hozzon ki a sztoriból. Maul egyszeri baki volt, amit Lucas erőltetett rájuk. Jelenleg nem tartok attól, hogy ezt még egyszer eljátsszák. Nehezen engedik el a karaktereket, de ha megteszik, nem engedik vissza. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Király! Az már mindjárt itt van. :clap:

 

Szombatra tették át a vetítést, így nálunk majd csak vasárnapra lesz meg a rész vagy hétfőre... Nem túl kiveséző barát bemutató.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit sietősre fogták de sabaj. Az nekünk csak jó lehet. :D

 

A bejelentés apropóján egy kis tízerke is napvilágra került.

 

http://www.youtube.com/watch?v=_eyM5aHYR6c

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Rog, már elég várós! Jó lesz visszazökkenni az SW világába. :)

 

Ez jó hír 1 hónappal korábban mint tavaly. Bennem felmerült egy olyan gondolat hogy lehet hogy lesz valami Rogue One utalás és így hamarabb el kell indítani hogy lemenjen az a rész a premier előtt.

Én is pont erre gondoltam, remélem valóban így lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért mégiscsak egy admirális, aki egy komplett flottának parancsol. Szerintem itt a legkisebb hal Pryce kormányzó lehet, és neki is "csak" egy rendszer van a keze alatt, vagy Kallus, aki csak kisebb különítményeket kap a közelben lévő fegyveres erőktől (a végefelé Konstantine-tól)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval azért még Tarkin is marad egy kicsit a játszmában. Ebben a pillanatban jutott egyébként eszembe, hogy lehetne egy olyan kapocs a Rogue One-nal, illetve magával az EPIV előjátékával, hogy ezután a lázadós ramazuri után Tarkin hirtelen, rejtélyes módon távozik, ami jelenthetné, hogy a Halálcsillag munkálatai kezdenek befejeződni, és szeretné ő hozzávágni a pezsgőt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy teória szerint Sabine anyja nem más, mint Rook Kast, a a Halálőrségből kivált, Maul vezetését elfogadó mandalóriak vezetője. (Rook arcát 'A klónok háborúja' sorozatban nem láthattuk, csak a 'Son of Dathomir' című képregényben, amely azt mutatta be, hogyan menekült meg Maul Palpatine fogságából.)

13887084_1148338905239822_6836051990927293711_n.png?oh=437410518f6bb2701204fbfb313d3bda&oe=585BF475

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filoni az egyórás SW Show interjújában arról beszél, hogy már az első évadban be akarták hozni Thrawnt, de akkor úgy érezték, hogy a Lázadók folytonos sikerei és Thrawn zsenije a történetben nem összeegyeztethető, így elhalasztották, hogy később ütősebb legyen a belépője és az ázsióját se rombolják annyira

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader és az Inkvizítorok szerepéről annyit mondott Filoni, hogy sosem akarta, hogy a sorozat kizárólag arról szóljon, hogy Ezráék menekülnek Vader elől. Egyrészt, mert nem lenne esélyük ellene hosszú távon. Másrészt Filoninak nem állt szándékában, hogy a sorozat mindent megmutasson, amit a Sith ekkortájt csinált. Nem minden pillanat olyan fontos, mint az Ahsokával való találkozás.

 

Az Inkvizítorok kapcsán azt mondta, hogy mivel közeledünk az Ep4-hez (amiben az Inkvizítorokról tudó Tarkin is múlt időben beszél az Erő-használókról), igyekeznek háttérbe szorítani őket. Azt nem akarta elárulni, hogy feltűnik-e majd újabb Inkvizítor a harmadik évadban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader és az Inkvizítorok szerepéről annyit mondott Filoni, hogy sosem akarta, hogy a sorozat kizárólag arról szóljon, hogy Ezráék menekülnek Vader elől. Egyrészt, mert nem lenne esélyük ellene hosszú távon. Másrészt Filoninak nem állt szándékában, hogy a sorozat mindent megmutasson, amit a Sith ekkortájt csinált. Nem minden pillanat olyan fontos, mint az Ahsokával való találkozás.

 

Az Inkvizítorok kapcsán azt mondta, hogy mivel közeledünk az Ep4-hez (amiben az Inkvizítorokról tudó Tarkin is múlt időben beszél az Erő-használókról), igyekeznek háttérbe szorítani őket. Azt nem akarta elárulni, hogy feltűnik-e majd újabb Inkvizítor a harmadik évadban.

Ez rendben is van, csak két apró bökkenőt érzek. Az egyik, hogy a Sith-ek tudnak Kananről és Ezráról, és szent küldetésük elpusztítani a Jediket, különben "véget nem érő polgárháború vár rájuk". Ami persze már tart, de akkor is, nem hiszem, hogy a Sith-ek hagynák, hogy a Birodalom ellen lázadók sorait két Jedi erősítse. És ennek a hathatós módja, hogy további inkvizítorokat küldenek rájuk, elvégre, ez a feladatuk. Szóval, mire fel hagynák abba a két Jedi üldözését pláne azután, hogy a Malachoron két Sith és három inkvizítor is elhasalt, vagyis láthatóan az a két (három) Jedi igen nagy veszélyt jelent. Ezután hülyén venné ki magát, ha a Sith-ek nagy hirtelen nem törődnének velük.

Másrészt, attól, hogy az inkvizítorok háttérbe kerülnek, nem tűnnek el. Pont azt kéne elmesélniük, hogy Tarkin miért beszél már úgy, hogy Vader az utolsó az Erőhasználók sorában. Vagyis, hová tűntek az inkvizítorok? A háttérbe szorításuk a probléma elfelejtése, nem a megoldása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez rendben is van, csak két apró bökkenőt érzek. Az egyik, hogy a Sith-ek tudnak Kananről és Ezráról, és szent küldetésük elpusztítani a Jediket, különben "véget nem érő polgárháború vár rájuk". Ami persze már tart, de akkor is, nem hiszem, hogy a Sith-ek hagynák, hogy a Birodalom ellen lázadók sorait két Jedi erősítse. És ennek a hathatós módja, hogy további inkvizítorokat küldenek rájuk, elvégre, ez a feladatuk. Szóval, mire fel hagynák abba a két Jedi üldözését pláne azután, hogy a Malachoron két Sith és három inkvizítor is elhasalt, vagyis láthatóan az a két (három) Jedi igen nagy veszélyt jelent. Ezután hülyén venné ki magát, ha a Sith-ek nagy hirtelen nem törődnének velük.

Másrészt, attól, hogy az inkvizítorok háttérbe kerülnek, nem tűnnek el. Pont azt kéne elmesélniük, hogy Tarkin miért beszél már úgy, hogy Vader az utolsó az Erőhasználók sorában. Vagyis, hová tűntek az inkvizítorok? A háttérbe szorításuk a probléma elfelejtése, nem a megoldása.

Ahogy én emlékszem a Tarkin Vadert a "Jedi-vallás" ultolsó hírmondójának nevezi. Ez csak arról árulkodik, hogy tisztában van Anakin múltjával.

Hisz kimagyarázásban jók vagyunk; így ez is belefér, hogy pár inkvi és jedi-féleség néhány éve még kószált, ha esetleg addigra Kananék már Tarkin szemszögéből is ki vannak vonva az egyenletből.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, ha pár éve még kószált, az rendben van, de a Rebelsben azt kéne megmagyarázni, hogy az ep4-ben miért nem kószál már egy sem. Vagyis, pontosabban, az ep4 után miért nincsenek sehol. Miért nem az inkvizítorokkal kergeti Luke-ot Vader? Azért nem olyan bandáról van szó, amit jó lenne, ha off-screen vonnának ki a történetből, mindenféle érdemleges magyarázat nélkül. Ugyanúgy látni kell a végüket, mint az éjnővérekét - pedig azok fasorban sem voltak az inkvizítorokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.