Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Ja, és csak az ő nevére nyomják rá reklámfogásból, sőt, még csinálnak is neki egy önálló promóképet is, amilyen még nem volt ezelőtt. Luke, Windu, Plo, Maul, mindegyiken látszik, melyik filmből van, a TCW-s Obi-Wan is jól láthatóan a TCW-ből van (mindegyik valójában egy korábbi promókép), de ez a Rebels Obi-Wan egy olyan figura, amilyen nem volt az ep1-2-3-ban, se a TCW-ben, és nem lehet az ep4-ből sem. Azért szerintem ez eléggé sokat mondó, és nem azt harsogja, hogy Ben nem jelenik meg a sorozatban.

 

Mondom: az egyik legnépszerűbb karakter. És pontosan erre a reakcióra számítva nyomták rá, hogy "Rebels".

 

Mellesleg, ha már kinézetével érvelsz: ennek a figurának még sötét a haja és a szakálla. Ha 15 év alatt alig őszült, négy év alatt fog színtelenné őszülni? Ugyanolyan életkörülmények közt?

 

És az már szóba sem jöhet, hogy esetleg a fő történetszál a főszereplőkkel a Tatooine-ra vezet, ahol találkoznak az öreg Bennel, aki ugyan segít nekik, de a Tatooine-t nem hagyja el egyéb kötelességei miatt?

Persze vezessék csak az Inkvizítor-t Luke közelébe....Ha nem fognak fontos szerepet játszani a történet egészében, hagyják békén a klasszikus karaktereket! Egy egy epizódos quasi-kameoért felesleges belerángatni őket.

De mondom, ez csak a személyes véleményem. Aztán ha tényleg megcsinálják, és jól megoldják, ugyanúgy lenyelem majd mint Maul-t. Sőt ha olyan jó lesz, vissza is szívom, amit most mondtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kenobi szerepeltetésén nem lepődnék meg, bár az még várhat, szerintem.

 

Nem tudom észrevettétek-e, de van a bal alsó sarokban két vuki is. Név szerint Wulffwarroo és Kitwarr. Gondolom ők majd a pilotban fognak szerepelni. Továbbá Kanan-tól jobbra ott van Kallus ügynök, aki úgy tudom az Inkvizítor jobbkeze lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább azt nem értem, hogy Obi szereplése miért kötődne valami akciójelenethez vagy komolyabb konfliktushoz?

 

Mi lenne, ha abba engednének egy kis betekintést hogyan és miről kommunikáltak Qui-Gon-nal? Vagy ha csak 1-2 szereplő "meglátogatja", mert tanácsot kérne tőle vagy hasonló. Ne felejtsük, hogy lesz egy jedi is a csapatban, miért ne kereshetné fel legalább 1x sunyiban? Azt se felejtsük el, hogy pl. Mothma vagy Bail ismerik Kenobi-t és többeknek tudnia is kell hol van, mert Leia valahonnan megtudja az Ep.4 idejére.

 

Vagy akkor mi van, ha csak pár flashback jelenetben kap szerepet vagy csak felvillantják hogyan tengeti a remeteségét a Tatooine-on? Azért ne úgy képzeljük ezt az egészet, hogy Obi odaadja Luke-ot Lars-éknak, aztán beül a kunyhóba és ki se teszi a lábát onnan ~20 évig. Azért ez nem igazán passzol Obi-Wan karakteréhez. Jól tudja hogyan maradhat inkognitóban, így ha Luke-ot nem veszélyezteti, akkor csinálhat ezt-azt.

Nyilván nem fog nekiállni fejvadászokkal lepaktálni vagy az alvilág mocskos ügyeit felgöngyölíteni, rabszolgákat felszabadítani, nem fog galaktikus eseményekbe, konfliktusokba belefolyni. De ~20 év alatt azért csak történhetnek vele olyan aprócska momentumok, amiből össze lehet rakni néhány izgalmas vagy érdekes jelenetet. Persze én se örülnék neki, ha koncepciótlanul elővennék random pillanatokban vagy beleerőltetnék hozzá vagy a helyzethez nem illő szitukba, csak azért, mert vele eladhatóbb a dolog. De pl. a TCW-nek is voltak kevésbé jelentőségteljes, ámde szórakoztató részei, szálai (pl. R2 és 3PO bohóckodása a semmiben), ugyanígy Kenobi-ról is lőhetnek pár ilyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondom: az egyik legnépszerűbb karakter. És pontosan erre a reakcióra számítva nyomták rá, hogy "Rebels".

 

Mellesleg, ha már kinézetével érvelsz: ennek a figurának még sötét a haja és a szakálla. Ha 15 év alatt alig őszült, négy év alatt fog színtelenné őszülni? Ugyanolyan életkörülmények közt?

A népszerűség lehet az ok, de akkor Darth Vader neve mellől miért maradt le a Rebels szócska? Vagy Luke Skywalker mellől? Enyhén szólva is bénák ezek a marketingesek. :)

 

Három évvel ezelőtt még nekem sem volt ősz hajszálam, most meg már minden rokonom, aki egy ideje nem látott azon csodálkozik, hogy őszülök, holott nem változott az életkörülményem. Apám alig hat év alatt őszült hófehérkévé, holott hollófekete haja volt.

 

Persze vezessék csak az Inkvizítor-t Luke közelébe....

Persze, nyilván minden túlélő Jedi lovag tudja, hogy Anakin Skywalkernek született egy fia, aki ott van a Tatooine-on és Benre vigyáz rá. Tudom már, a Jedi Templom vészadásába Obi-Wan ezt is gyorsan belekódolta: Túlélő Jedik, bújjatok el, mert el vagyunk árulva, de a Tatooine-ra ne gyertek, mert én ott fogom vigyázni Anakin Skywalker - legfőbb árulónk - nemsokára megszülető fiát - a lányát nem, amiatt az Alderaant kerüljétek, meg majd később a Coruscantot, és minden olyan helyszínt, ahol Leia majd megfordulhat, az se érdekeljen, ha az éppen az Uralkodó közvetlen közele -, aki amúgy minden reménységünk. Szóval oda ne menjetek, engem ne keressetek, és pláne ne vezessétek majd az Uralkodó jövőben létrehozásra kerülő Inkvizitorait hozzám. Oké? Megdumáltuk? F*sza! Itt Obi-Wan Kenobi, a Radiant VII utolsó túlélője, adás vége. :D

 

Ha nem fognak fontos szerepet játszani a történet egészében, hagyják békén a klasszikus karaktereket! Egy egy epizódos quasi-kameoért felesleges belerángatni őket.

Ez remek felfogás, csak akkor mit kezdjünk azzal a sok-sok szereplővel, akiknek fontos szerep nem igazán jutott, csak úgy vannak. Például, C-3PO, aki nem játszik fontos szerepet az ep1-2-3 egészében, csak lébecol. Vagy Chewbacca, akinek egyáltalán nincs fontos szerepe az EGÉSZ SAGA-ban. Vagy Boba Fett az ep2-ben. Vagy Jabba az ep1-ben. Vagy Greedo a TCW-ben. Stb. Ők nem azért kerültek be a sorozatba vagy az újabb filmekbe, mert fontos szerepet játszottak az aktuális történet egészében, hanem azért, mert szerepeltek a korábbi filmekben. Ha képesek arra, hogy bemeséljék Bent a sztoriba, igenis, éljenek vele - márpedig nem nagy kunszt, azért ő mégsem Yoda, aki egy seholsincs bolygón rejtőzött el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A népszerűség lehet az ok, de akkor Darth Vader neve mellől miért maradt le a Rebels szócska? Vagy Luke Skywalker mellől? Enyhén szólva is bénák ezek a marketingesek. :)

 

Közeledik a sorozat bemutatója, és hogy egyrészt meglovagolják, másrészt hogy hirdessék csináltak egy figurát egy karakterről, akiről most mindenki azt hiszi tuti-biztos szerepelni fog, így aztán megveszik a figurát, és annál jobban várják a sorozatot. Tényleg nagyon bénák....

 

Luke-ról és Vader-ről minek csinálnának ilyet? Luke nem ebben az időszakban érdekes, Vader-re így is mindenki számít, nincs meglepetés ereje. Arról nem beszélve, hogy hülyén nézne ki, hogy "Rebels Darth vader".

 

Három évvel ezelőtt még nekem sem volt ősz hajszálam, most meg már minden rokonom, aki egy ideje nem látott azon csodálkozik, hogy őszülök, holott nem változott az életkörülményem. Apám alig hat év alatt őszült hófehérkévé, holott hollófekete haja volt.

 

És gondolom sivatagi remeteként töltöttél előtte 15 évet. A lényeg, hogy kizárt ilyen pocsék életkörülmények közt 15 évig egyáltalán el se kezdjen megőszülni valaki, aztán négy év alatt teljesen kifehéredjen.

 

Persze, nyilván minden túlélő Jedi lovag tudja, hogy Anakin Skywalkernek született egy fia, aki ott van a Tatooine-on és Benre vigyáz rá. Tudom már, a Jedi Templom vészadásába Obi-Wan ezt is gyorsan belekódolta: Túlélő Jedik, bújjatok el, mert el vagyunk árulva, de a Tatooine-ra ne gyertek, mert én ott fogom vigyázni Anakin Skywalker - legfőbb árulónk - nemsokára megszülető fiát - a lányát nem, amiatt az Alderaant kerüljétek, meg majd később a Coruscantot, és minden olyan helyszínt, ahol Leia majd megfordulhat, az se érdekeljen, ha az éppen az Uralkodó közvetlen közele -, aki amúgy minden reménységünk. Szóval oda ne menjetek, engem ne keressetek, és pláne ne vezessétek majd az Uralkodó jövőben létrehozásra kerülő Inkvizitorait hozzám. Oké? Megdumáltuk? F*sza! Itt Obi-Wan Kenobi, a Radiant VII utolsó túlélője, adás vége. :D

Lehet, hogy a karakterek nem tudják, hogy hova nem kéne menniük. De az írók tudják, hogy melyik helyszíneket nem kéne belekeverni, mert szükségtelenül bonyolítaná a helyzetet! És ha a Lázadók az Inkvizítor elől menekülve a Tatooine-ra vetődnek, az szükségtelenül bonyolítja a helyzetet.

 

Ez remek felfogás, csak akkor mit kezdjünk azzal a sok-sok szereplővel, akiknek fontos szerep nem igazán jutott, csak úgy vannak. Például, C-3PO, aki nem játszik fontos szerepet az ep1-2-3 egészében, csak lébecol. Vagy Chewbacca, akinek egyáltalán nincs fontos szerepe az EGÉSZ SAGA-ban. Vagy Boba Fett az ep2-ben. Vagy Jabba az ep1-ben. Vagy Greedo a TCW-ben. Stb. Ők nem azért kerültek be a sorozatba vagy az újabb filmekbe, mert fontos szerepet játszottak az aktuális történet egészében, hanem azért, mert szerepeltek a korábbi filmekben. Ha képesek arra, hogy bemeséljék Bent a sztoriba, igenis, éljenek vele - márpedig nem nagy kunszt, azért ő mégsem Yoda, aki egy seholsincs bolygón rejtőzött el.

Ez az érvelés ott dől meg, hogy mindenki akit itt felsoroltál mellékszereplő volt. Ezért lehet rájuk sztorit építeni, anélkül, hogy erőltetnek hasson a szereplésük.

Obi-Wan viszont egy főszereplő volt, már ismerjük, és semmi szükség arra, hogy egy kis fanservice kedvéért tovább bonyolítsák az életét az EP4 előtt.

 

És javíts ki ha tévednék, de ha jól rémlik, te például sokáig nem barátkoztál meg Maul életben maradásával. Én is sokáig ellenkeztem ellene. Aztán a végén én viszonylag könnyen lenyeltem, te viszont még sokáig fintorogtál, hogy miért nem adtak komolyabb magyarázatot, minthogy a dühe életben tartotta. Na most én vagyok így. Ha nincs valami BAROMI jó okuk, akkor ne hozzák be Obi-Wan-t! Aztán ha mégis behozzák, és tényleg BAROMI jó lesz a végeredmény megkövetem a sorozatot. De addig tartom a véleményem.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közeledik a sorozat bemutatója, és hogy egyrészt meglovagolják, másrészt hogy hirdessék csináltak egy figurát egy karakterről, akiről most mindenki azt hiszi tuti-biztos szerepelni fog, így aztán megveszik a figurát, és annál jobban várják a sorozatot. Tényleg nagyon bénák....

Jól nézünk ki ha egy Obi-Wan figurának egy még el sem indult sorozat reklámja kell. Ennyire azért nem áll rosszul a renoméja. :) Biztosra veszem a figura alapján, hogy benne lesz a sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy szerepelni fog Obi a Rebelsben (a kép alapján igen)...de ezek a figurák SAGA Legends kategória. Én mint néhai figuragyüjtő meg tudom nektek erősíteni, hogy a kategóriák teljesen vegyesek szoktak lenni. Abban gondolom egyetérthetünk, hogy a képen szereplő Grievous tábornok sem fog szerepelni a Rebelsben. :D Amúgy igen, az ott tényleg egy Rebelses Kenobi...szóval boríték. Én örülök neki.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oda van írva, hogy Rebels Obi-Wan Kenobi. :)

A royal guard is eléggé REbels szerű...bár az ő megjelenésük egyértelmű. Érdekes, mert az első évad egy jelentős része elvben a Lothalon játszódik majd. Remélem, hogy nem így lesz és szélesebb betekintési szöget kapunk, szóval én üdvözlöm az ötletet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért gondoltuk mert oda van írva. :D Tényleg úgy van/volt, hogy az első évad főleg a Lothal -on játszódik, de nem hiszem, hogy annyira érdekes lenne az a bolygó, hogy egy teljes évad arra épülne.

Remélem én is! ;)

 

Amúgy pedig:

 

http://www.empireonline.com/news/story.asp?NID=40916

 

Ez az animációs szint azért valami!

 

Rebels_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Aki esetleg nem tudná, a TCW-be azért matt a paletta (nincs csillogás), mert a renderidőt (költség) nagyon megnövelte volna. A későbbi évadokba már finoman becsempészték az effektet, de csak nagyon költséghatékonyan.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem izzadsz ezek lepötyögése közben? :P Mert a szaga az megvan. Ilyen görcsösen ágálni valami ellen...

 

És javíts ki ha tévednék, de ha jól rémlik, te például sokáig nem barátkoztál meg Maul életben maradásával.

De én nem izzadtam az ellenérvek felsorakoztatásával. Mindaz, amit akkor felsoroltam, az a mai napig megállja a helyét - még az SFportalra írt TCW kritikában is megemlítem, hogy a mai napig nem barátkoztam meg vele teljes egészében. Pluszba, de nem utolsó sorba: éppen a Darth Maul eset tanított meg arra, hogy baromság előre leírni, görcsösen tiltakozni egy ötlet ellen, amíg azt sem tudom, mi sül ki belőle. ;) Te meg nagyjából ennyivel tudod le: azért biztos, hogy nem fog szerepelni, mert neked nem tetszik az ötlet és kész. Ez a görcsölés azon, hogy csak marketing fogás a Rebels név és a tök új figura képe (ami - mivel mindegyik promóciós kép - valószínűleg egy Rebelses promociós kép alapján készülhetett). Logika az pont nincs benne,

Luke nem ebben az időszakban érdekes? És? A te logikád szerint Ben sem érdekes ebben az időszakban, hiszen csak remeteként él. Mi az, csinálnak egy törökülésben ücsörgő Bent? :) Amúgy meg, már miért ne lehetne érdekes Luke? Ez az a korszak, amikor buckapatkánykra lövöldözik a T-16-osával, amikor kijön a Koldus-kanyonból, amikor együtt lóg Biggs-szel. Totál jó játékszempontból: ki lehet adni egy új Luke figurát, mellé buckapatkányokat, Biggset, T-16-ost, Koldus-kanyon diorámát. Sőt, még buckalakókat is. Tessék, egy komplett szett, amire rásüthetnék, hogy Rebels.

Vaderre meg mindenki számít, na és? Benre is elegen számítanak, és szerintem ebben sem lesz semmi meglepő, mert 100%, hogy benne lesz. Nem tudtam, hogy a marketing arról szól, hogy azokra alapozzuk, akire senki sem számít. Azt hittem a legnépszerűbb elemek a legjobbak erre a célra. Darth Vaderrel egy WC pumpa is eladható. Legoból sem azért van ötféle Vader figura, mert mindenki számított rá az ep3 megjelenésekor. :) Ja, és hülyén nézne ki, hogy Rebels Darth Vader. Mert az aztán tök királyul, überfrankón, szuperászul fest, hogy Rebels Obi-Wan Kenobi. Az esztétikai kinézet netovábbja (bár van egy olyan sanda gyanúm, hogy te a szavak hangzására gondoltál ;)).

 

És gondolom sivatagi remeteként töltöttél előtte 15 évet. A lényeg, hogy kizárt ilyen pocsék életkörülmények közt 15 évig egyáltalán el se kezdjen megőszülni valaki, aztán négy év alatt teljesen kifehéredjen.

Miért ne? Lehet, hogy pont a Rebelsben átélt kalandokba őszült bele olyan hamar-gyorsan. :P

 

Lehet, hogy a karakterek nem tudják, hogy hova nem kéne menniük. De az írók tudják, hogy melyik helyszíneket nem kéne belekeverni, mert szükségtelenül bonyolítaná a helyzetet! És ha a Lázadók az Inkvizítor elől menekülve a Tatooine-ra vetődnek, az szükségtelenül bonyolítja a helyzetet.

Vagy akár izgalmassá is teheti a dolgot, ha az Inkvizitor ott kelebólál. Ha pedig nem akarták volna soha bonyolítani a helyzetet, akkor nem kellett volna nagyon sok dolog az SW-be. Tudod, ilyen piszlicsáré dolgok, mint midi-chlorianok, klónozott Boba Fett, Qui-Gon Jinn, kiválasztott.

 

Ez az érvelés ott dől meg, hogy mindenki akit itt felsoroltál mellékszereplő volt. Ezért lehet rájuk sztorit építeni, anélkül, hogy erőltetnek hasson a szereplésük.

Obi-Wan viszont egy főszereplő volt, már ismerjük, és semmi szükség arra, hogy egy kis fanservice kedvéért tovább bonyolítsák az életét az EP4 előtt.

Épp ellenkezőleg, működött az érvelés, hiszen azonnal megváltoztattad véleményed, korlátozva a főszereplőkre. De legyen, bár én nem tudom, mit csinált Ben az ep3 és 4 között, egyik filmben sem említik. Szóval akár mászkálhat is a Galaxisban kedvére - jó, én sem akarom, hogy ez legyen, de a filmek nem szorították keretek közé Ben életét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert az itteni reakciók aztán azt bizonyítják, hogy nem nem vált be....De mindegy, befogom.

Szerintem még senki sem rohant el gyorsan Rebels Obi-Wan Kenobit venni. Sőt, van egy olyan sanda gyanúm, hogy senki nem is tette gyorsan félre a zsebpénzét miatta. Sőt, elég biztos, hogy ha nem kezdesz el lovagolni a témán, fele ennyi posztot sem ért volna meg. :) Szóval technikailag te csináltad most neki a reklámot. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett a trailer. Az Inkvizítor kimondottan badassnek tűnik, Herrának meg jól felvágták a nyelvét. Azt hiszem, ő lesz a kedvencem. Mondjuk ha időben közel járunk az EpIV-hez, akkor Tarkin jedikre vonatkozó kijelentése talán kevésbé megalapozott. Tudom persze, hogy addigra Kanant és társaikat kinyírhatják, és tényleg Vader maradhat az "utolsó hírmondó", inkább csak az a fura számomra, hogy ott az EpIV-es jelenetben eddig nagyon úgy festett, mintha évekkel ezelőtt történt volna az utolsó Jedis "incidens" (ezt támasztja alá pl. Han Erővel kapcsolatos tudatlansága is, ami egy világot látott csempésztől furcsa lenne, ha Jedikről szólnának közben a hírek), a sorozatból viszont valószínűleg az fog következni, hogy a lázadás létrejöttében is tevékeny részt vállalnak (mármint közvetlenül az EpIV előtt és nem csak az EpIII végén). És az Inkvizítor révén erről a Birodalomnak (ergo Tarkinnak is) tudnia kell, szóval kíváncsi leszek, hogy ez miként lesz kezelve.

Hera és Chopper nagy párost alkotnak már látom. :D Ők lesznek a humorforrás. Ami a felvetést illeti, remélem a sorozatban szépen el lesz simítva ez a dolog. Az biztos, hogy Kanan feltűnése fel fogja kavarni az állóvizet és vadászni fognak rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ha időben közel járunk az EpIV-hez, akkor Tarkin jedikre vonatkozó kijelentése talán kevésbé megalapozott. Tudom persze, hogy addigra Kanant és társaikat kinyírhatják, és tényleg Vader maradhat az "utolsó hírmondó", inkább csak az a fura számomra, hogy ott az EpIV-es jelenetben eddig nagyon úgy festett, mintha évekkel ezelőtt történt volna az utolsó Jedis "incidens" (ezt támasztja alá pl. Han Erővel kapcsolatos tudatlansága is, ami egy világot látott csempésztől furcsa lenne, ha Jedikről szólnának közben a hírek), a sorozatból viszont valószínűleg az fog következni, hogy a lázadás létrejöttében is tevékeny részt vállalnak (mármint közvetlenül az EpIV előtt és nem csak az EpIII végén). És az Inkvizítor révén erről a Birodalomnak (ergo Tarkinnak is) tudnia kell, szóval kíváncsi leszek, hogy ez miként lesz kezelve.

Ez egy jó fölvetés. Amit el tudok most képzelni, hogy Tarkin elég pökhendi ahhoz, hogy ilyen kijelentést tegyen (elvégre, Ben éppen ott grasszál a Halálcsillagon, erről Vader maga tájékoztatja, és mégis baromi szkeptikus, szinte gúnyolja Vadert a felvetése miatt). Másrészről meg lehet, hogy Palpatine igyekszik titokban tartani, ha feltűnik egy-egy Jedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt is el tudom képzelni, hogy a jedikkel találkozó parancsnokok kötelessége, hogy amint lehet, jelentsék a kirendelt/helyi Inkvizítornak a hasonló incidenseket. És mivel szerintem az Inkvizítor egyedül Vadernek (mint a jedik levadászásáért felelős legfőbb személynek) felel, így az Uralkodón, Vaderen, az Inkvizítoron és a közvetlen érintetteken kívül senki sem tud majd egy esetleges jedi aktivitásról - és talán az érintettek se sokáig.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt is el tudom képzelni, hogy a jedikkel találkozó parancsnokok kötelessége, hogy amint lehet jelentsék a kirendelt/helyi Inkvizítornak a hasonló incidenseket.

A trailer végén is ezt láthatjuk akkor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy gondolom, hogy a jedik felkutatása és irtása idővel háttérben történő akciókká fajult, amikről nem sokan tudtak. Eleinte még lehetett hergelni a népet, hogy vadászni kell a gonosz túlélő sátáni jedikre, azonban néhány év elteltével ez már kínos lett volna. Egyrészt már mindenki békét akart és a Birodalom megítélése se a pozitív irányba haladt, másrészt pedig ekkor már a rendszer egyértelmű gyengeségét jelezte volna ha mindenki arról fecserészik, hogy képtelenek voltak ennyi idő alatt bevégezni a jediket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Tarkin csak el akarta bagatellizálni a képességeiket, mert olyan dologgal bírtak, ami neki nem adatott meg. Ráadásul ő nyíltan a nyers erőben hitt, ami ellen a jediknek nem osztott lapot. Ettől függetlenül érdekes lehet ez a vonal, hogy a jedik mekkora "publicitást" kapnak ebben a korszakban... Még visszatérve Tarkinra, vele kapcsolatban jutott eszembe, hogy ugyan a trailerben nem láttuk, de azért remélem fel fog tűnni a sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Tarkin csak el akarta bagatellizálni a képességeiket, mert olyan dologgal bírtak, ami neki nem adatott meg. Ráadásul ő nyíltan a nyers erőben hitt, ami ellen a jediknek nem osztott lapot. Ettől függetlenül érdekes lehet ez a vonal, hogy a jedik mekkora "publicitást" kapnak ebben a korszakban... Még visszatérve Tarkinra, vele kapcsolatban jutott eszembe, hogy ugyan a trailerben nem láttuk, de azért remélem fel fog tűnni a sorozatban.

Ekkora magas labdát csak nem hagynak ki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarkin is szerintem borítékolható karakter. Sőt, szerintem nagyon sok mindenki fel fog majd tűnni az ep4-5-6-ból, ahogy a TCW-ben is feltűnt jó pár karakter az ep1-2-3-ból (és későbbi epizódokból is).

 

Amúgy, ami a Jedik hírét illeti, amint Ben előkapta a fénykardját a Cantinában, valaki máris füttyentett a rohamosztagosoknak. Szóval annyira nincsenek elfelejtve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy, ami a Jedik hírét illeti, amint Ben előkapta a fénykardját a Cantinában, valaki máris füttyentett a rohamosztagosoknak. Szóval annyira nincsenek elfelejtve.

Tekintve hogy még húsz év sem telt el az irtás óta, nem is lenne túl életszerű egy ilyen szintű felejtés, főleg azt a mennyiségű negatív propagandást is figyelembe véve, amivel tömték az emberek fejét. Elég a valós világból kiindulni: már lassan 70 éve a WWII-nak, de még mindig tudjuk, hogy mit is jelképez a horogkereszt, pedig az nem is olyan több ezer éve jelenlévő jelkép, mint a fénykard.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég a valós világból kiindulni: már lassan 70 éve a WWII-nak, de még mindig tudjuk, hogy mit is jelképez a horogkereszt, pedig az nem is olyan több ezer éve jelenlévő jelkép, mint a fénykard.

OFF

A szvasztika már az őskorban feltűnt. Jelen van évszázadok óta a hinduizmusban, a buddhizmusban, és még jó pár izmusban. A nácik csak egyike a számtalan felhasználónak az évezredek során. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért tudjuk, hogy kik használták a horogkeresztet, mert az alapműveltség része. :P

 

A régi trilógia alapján mindig is azt lehetett érezni, hogy a Birodalom megalakulása jóval régebbi időszakra tehető, mint 20 év, erre elég sok dolog utal (kivéve persze Luke és Leia életkorát, de hát erre lehetett volna akkor azt mondani, hogy Anakin nem feltétlenül a Birodalom megalakulásakor állt át illetve "halt meg", ahogy szegény Owen bácsiék mesélték).

 

Han meglehetősen földhözragadt ember, csak azt hiszi el, amit lát. Szerintem Obi-Wan előtt még soha nem találkozott Jedivel, csak a régi mendemondák és a birodalmi propaganda alapján élt benne róluk valamilyen eltorzult kép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

A szvasztika már az őskorban feltűnt. Jelen van évszázadok óta a hinduizmusban, a buddhizmusban, és még jó pár izmusban. A nácik csak egyike a számtalan felhasználónak az évezredek során. ;)

OFF

De a "nagyközönség" számára csak az elmúlt században vált ismertté (és jelképéve a náciknak), ellentétben a fénykarddal, ami már - az új EU szerint csak valószínűleg - évezredek jelképezi a Jedi rendet. De ennyi erővel mondhattam volna az SS jelét is, ugyanis még az is benne él a mai emberek tudatában.

 

Azért tudjuk, hogy kik használták a horogkeresztet, mert az alapműveltség része. :P

Valószínűleg a Birodalmi oktatás egyik alappillére, hogy a gonosz fénykarddal hadonászó jedik hataloméhsége ellen alakult meg a hőn imádott békés rendszer :D

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.