Ugrás a kommentre

Metróközlekedés


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Élménydús a metróközlekedés, az szent. Amit én eddig, mint vidéki felhasználó megfigyeltem eme vakondjáratok használatakor:

 

- bárhol is szállok be a metróba, az a legtávolabbi pont a kijárattól.

- a tömeg jórészt nyomorog elől, éppen ezért hátra kell szállni - nem mint Moszkában, ahol minden utas hátra száll, mert az elülső kocsikat szokás felrobbantani

- a hosszú távú metróközlekedés árt a szemnek. Nekem mindig megfájdul a nap végére, ha Pesten vagyok és sokat vakondokozok.

- focimecs idején kerülendő az a vonal, ami érinti a focimecs megrendezésének helyét, mert olyankor jótékonyan kizárják az embereket, mivel ellepik az alagutakat az állatok

- a mozgólépcsőn kapaszkodni veszélyes, a szalag lesprinteli a lépcsőket

- a mozgólépcső trükkös jószág, a legváratlanabb pillanatokban áll meg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- a mozgólépcsőn kapaszkodni veszélyes, a szalag lesprinteli a lépcsőket

És anno egy kisgyereknek beakadt a keze a gumi alá...Állítólag mert nem tudták megállítani a mozgólépcsőt, az egyik pali 2 mp alatt levágta e gyerek újj-át, hogy ne tépje ki tőből a kezét a szallag.

 

Pedig van rajta megállító gomb..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, nekem nincsenek rossz tapasztalataim a metróról, ha pesten vagyok, azt szeretem a legjobban. Persze lehet, még nem utaztam eleget metrón ahhoz, hogy megtapasztaljam minden hátulütőjét. :D

 

Donát.

Én is azzal szeretek a legjobban közlekedni (utána jöhet a villamos, mert azon sem rázdódik az ember lánya, nem úgy mint a buszon, brrr). Már huszonéve metrózok, de még nem volt igazán rossz tapasztalatom. Maximum a nagy tömeg néhanapján. Főleg aug. 20-án, de tavaly inkább visszasétáltam a Nyugatiba. Még mindig a gyalogjárat a legjobb közlekedés, ha nem kell tíz kilométereket menni :D Legutóbb gyalog a Keleti-Bem rakpart távot tettem meg :D

 

Obi1, ez durva :o

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aug. 20, na igen, tavaj nekem is volt részem megtapasztalni azt az emberáradatot. A végén már azon tűnődtem, vajon miből van több: emberből a rakparton, vagy vízcsepből a Dunában?

És hogy mind egy metrólejárón akart lemenni, az volt a nagy poén (meg hogy egy metrókocsiba akartak bezsúfolódni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ezért hagytam ki a metrót :peace: A Lánchíd-Nyugati pályaudvar nem egy akkora táv, amit nem lehet vígan megtenni gyalog. Még kellemes is a nyári éjszakában való laza séta.

Még egy hasonló eset. T-mobile Kapcsolat koncert, Felvonulási tér. Ott is mindenki a földalattit célozza meg, aztán csak állnak a tömegek a lejárónál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És hogy mind egy metrólejárón akart lemenni, az volt a nagy poén (meg hogy egy metrókocsiba akartak bezsúfolódni).

Főleg, hogy a mozgólépcsős lejárónál zsúfolkodtak, ami le volt zárva. Miközben a gyaloglépcső tárva-nyitva volt:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

A BKV verheti a pici kobakját a falba! jan 2-től adnak ki bérleteket, éveset is meg az egységesített havibérletet is, ergo aki bérletes, annak van 3 napja sorban állni..... szép látvány. Ekkora sorok után nehezen győznek meg, hogy kevesen fizetnek a becses szolgálataikért. Részemről, már túl is vagyok egy szkennelésen.....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én péntek reggel jutottam oda, hogy a Móriczon bérletet vegyek. Fél órát álltam a jó levegőn, egy csomó kedves ember társaságában. A sor vége az úttestnél volt.

Igazán az volt szívbemarkoló, amikor a pénztár bejárata felé közeledve megláttam a BKV önnépszerűsítő plakátját:

 

I LOVE BKV

 

Hát, nyugodt maradtam, de azért ezt mégse kéne...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én péntek reggel jutottam oda, hogy a Móriczon bérletet vegyek. Fél órát álltam a jó levegőn, egy csomó kedves ember társaságában. A sor vége az úttestnél volt.

Igazán az volt szívbemarkoló, amikor a pénztár bejárata felé közeledve megláttam a BKV önnépszerűsítő plakátját:

 

I LOVE BKV

 

Hát, nyugodt maradtam, de azért ezt mégse kéne...

:D:D:D

Ilyen, mikor az élet szivat. Még, hogy a jóistennek nincs humorérzéke :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Kíváncsi lennék arra, mi van akkor, ha egy valaki akar csak leszállni a tömegből a következő állomáson. Kb. mindeki kiszáll, és kezdődik minden elölről. Aztán a menetidő kissé hosszúra nyúlik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.