Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

12 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Megmondom öszintén fel nem foghatom mi ez a ragaszkodás a Legendshez. Nem lehet rá hivatkozni(hisz nem történt meg az sw-ben), emiatt beszélni sem lehet róla. Ráadásul a csöcselék erre hivatkozva fikáz mindent. A Disney helyében én megszüntetném és csak kánon műveket adnék ki.

Mert a Legendákban még mindig van több kedvenc sztorim, a Kánonban még nincs, bár van néhány nagyon erős sztori, amelyek megérdemelnek még egy olvasást. Mert a Legendákban több olyan karaktert tudtak írni, akik máig a kedvenceim, de a Kánon erre még nem volt képes. Nem számít, hogy nem lehet rájuk hivatkozni, azért van néhány ember, akikkel lehet beszélgetni róluk. A "Disney" nem is fog már Legends-műveket kiadni, mi csak azt szeretnénk, hogy itthon a Szukits ki tudja adni az eddig magyarul kiadatlan regényeket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, caseyjones írta:

A példa épp az ellentettje annak, amit én felhoztam. A csempész futása 90%-ban flashbackből áll, mivel Han ül egy kocsmában vagy hol, és elmesél egy YU 0-ban játszódó sztorit, és ezért a művet YU 0-nak minősítették. Szerintem meg nem egy flashbacknek kéne meghatároznia a mű idővonalbeli elhelyezkedését. Mondjuk, ez esetben kicsit fura a helyzet, mivel ugye a regény 90%-ban akkor játszódik - de az mégis csak egy flashback, tehát tulajdonképpen az a YU 0 egy in-universe dátum. 

Szóval szerinted, az határozza meg egy mű cselekményének az idejét amivel kezdődik??? Még ha a történet jelentős része más időben is játszódik? De még ha így is lenne, maga a könyv akkor  is nyúlfarknyi időt foglalkozik az új érával és neked az volt a bajod, hogy a Disney a könyveiben az új érára koncentrált, de már, hogy nevezhető az az új érára való koncentrálásnak, ha a történet magja a Birodalmi időkről szól azt építi, az új érához szinte semmit nem tesz hozzá. 

8 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Most megnéztem a magyarul megjelent Kánon-regények listáját, és a következő statisztikai adatokkal tudok szolgálni:

 

"Új éra" nekem minden, ami A Jedi visszatér után játszódik. Tehát:

Igen te meg a sajátos felfogásaid :roll:

8 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Utóhatás-trilógia (3 könyv értelemszerűen)

A végső dobás

Vérvonal

Phasma

Az ébredés előtt

Az ébredő Erő regényváltozata

Canto Bight

Az utolsó Jedik regényváltozata

 

Meg mondjuk számítsuk ide Greg Rucka regényét is, bár ahogy írtad, elég necces. Ez így összesen 11 (10) regény.

A film regényeket én egyik oldalon sem venném számításba, az alap, hogy kiadnak, minden filmhez regény változatot is ez már így van a kezdetektől, nem igazán számítható külön az adott érával való foglalkozásnak. A másik meg, hogy nagy statisztika nézegetésben a kiadási dátumokat is nézted, mert ezt írtad:

  

2019. 11. 27. - 23:23, caseyjones írta:

Eddig is csak azért ignoráltam a Canont, mert meglátásom szerint javarészt a TFA-ra meg a TLJ-re koncentrált (amelyekkel nekem nem sikerült megbarátkoznom annyira), de mostanában már más időszakokat is felölel, így jobban elmerülök benne én is.

A fentiek közül az Ébredés előtt és az Utóhatás első része az ami 2015-ös (mint írtam a filmregényekkel nem foglalkozom az alap dolog) a többi mind későbbi megjelenés így épphogy inkább lehet rájuk mondani, hogy mostanában jelent meg és az új érával foglalkozik, ezzel szemben Új hajnal 2014, Tarkin 2014, Elveszett csillagok 2015, Sötét tanítvány 2015, Sith Nagyurak 2015, Alkony század 2015, A Jedi fegyvere 2015, Mozgó célpont 2015, ebből, hogy jön ki, hogy a Disney eddig az új érára koncentrált főképpen és csak mostanában fordultak más idők felé???

8 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Vegyük számításba azt is, hogy se a Solótól, se a Rogue One-tól nem voltam elragadtatva (továbbra sem vagyok divatból utáló, egyszerűen csak nem tetszettek). Így az ahhoz kapcsolódó regények sem hoznak lázba:

De nem arról volt szó, hogy kit mi hoz lázba, hanem arról, hogy Disney főképpen az új érát tolta orrba szájba és csak mostanában kezdett el a többivel foglalkozni.

 

9 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Utóhatás-trilógia (3 könyv értelemszerűen)

A végső dobás

Vérvonal

Phasma

Az ébredés előtt

Az ébredő Erő regényváltozata

Canto Bight

Az utolsó Jedik regényváltozata

 

Meg mondjuk számítsuk ide Greg Rucka regényét is, bár ahogy írtad, elég necces. Ez így összesen 11 (10) regény.

 

A lázadás hajnala

Koréliai hajsza

Solo-regény

RO-regény

 

A maradék pedig:

 

Ahsoka

Tarkin

Új Hajnal 

Sith Nagyurak

Thrawn

A Jedik örököse

Elveszett csillagok

Két Battlefront-regény

maradék két ifjúsági regény 

Leia-regény 

Ez még úgy is 16 a 11hez, hogy kihagytad a Katalizátort és a Bizonyos szemszögbőlt valamint oly elegánsan az OT regényeket hiába olyanok amilyenek a kérdés szempontjából számítanak (ha már a filmregényeket is számolod), mert azok által sem az új érával volt foglalkozva, valamint az Utóhatás trilógia egyáltalán nem az új éra ahogy a Csempész futása sem szóval a valóságban ez inkább lenne

25-7

 

De, hogy feloldjuk az OT ifjúsági regény minőségi kérdését, meg ahogy írtam már a filmregényekkel amúgy sem érdemes példálózni ebben a kérdésben, így ha ezektől eltekintünk + megkapod a Csempész futását meg az Utóhatásokat akkor is ez az eredmény:  18-9

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Darth Cupsy said:

Igen te meg a sajátos felfogásaid :roll:

 

Ez igen. Ez a személyeskedős megjegyzés aztán nagyon kellett ebbe az eleve parázs hangulatú diskurzusba. Ezt a részét itt és most hagyjuk abba szerintem. :nana:

 

dislike thumbs down GIF

1 hour ago , Darth Cupsy said:

Szóval szerinted, az határozza meg egy mű cselekményének az idejét amivel kezdődik???

Még mindig nem érted. :( A YU 0 egy in-universe dátum. Ugyanis az alap dolog az, hogy Han egy asztal körül ül - a pontos időpont, azt hiszem, YU 22 - és nekiáll elmesélni egy történetet. Ez, hogy úgymond ül az asztalnál, az úgymond fősodor, vagy hogy is mondjam. Aztán nekiáll elmesélni egy sztorit, amely YU 0-ban játszódik. Tehát az a YU 0 egy történeten belüli történet időpontja, szóval, ezért tartom kicsit érdekesnek ezt az idővonalbeli elhelyezkedést.

Ez olyan, mint amikor A zöld íjászban néha belevágnak nagyon gyakran 5 évvel ezelőtti flashbackeket. De attól még a fősodor az, hogy Oliver Queen Starling Cityben van - és néha eszébe jutnak emlékek a múltból. Na, ez az SW-regénynél is valami hasonló.

 

Vagy akkor így írom, hátha így érthetőbb:

 

Rendezel egy családi filmet, amelyben 2012 szeptember 30-án a nagypapa leül egy történetet mesélni az unokáinak - egy történetet, amely 1983-ban játszódik. Attól, hogy az elmesélt történet 1983-ban játszódik, maga az egész nem 2012-ben van? Tehát 2012-ben elmesél egy történetet, vagyis az 1983 egy történeten belüli történet dátuma.  

 

1 hour ago , Darth Cupsy said:

De, hogy feloldjuk az OT ifjúsági regény minőségi kérdését, meg ahogy írtam már a filmregényekkel amúgy sem érdemes példálózni ebben a kérdésben, így ha ezektől eltekintünk + megkapod a Csempész futását meg az Utóhatásokat akkor is ez az eredmény:  18-9

Oké, mindenféle irónia/rosszindulat/lenézés nélkül elismerem, hogy te nyertél. :peace:

Valójában, én sokáig úgy éreztem, hogy a Kánon édeskeveset koncentrál eddig a PT-re regények terén, és ennek tükrében csalódottságomban és elfogultságomban éreztem azt, hogy az ST-re koncentrál inkább. De hála az égnek, már megjelent A mester és tanítványa - amely csalódás volt ugyan, de azért örülök, hogy jelent meg PT-regény mostanában - meg A királynő árnyéka, ráadásul annak előzményét is olvashatjuk jövőre. :yeah:

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, caseyjones írta:

@Bence1997 Te azt reagáltad korábban, hogy ez azért van, mert az adott filmhez kapcsolódó regényeket akkor adják ki általában, amikor az adott film megjelenik. Mint ahogy annak idején is történt a PT kapcsán. Ezért felteszem a kérdést, hogy akkor hogy lehetséges az, hogy a Lázadókhoz eddig csak egy regény jelent meg?! (Az amerikai kiadásokat nem követem, csak a magyart, de nem hiszem, hogy odaát is sokkal több regény lenne az animációs sorozathoz kapcsolódóan.) Nem az lett volna akkor a logikus, hogy ahhoz a sorozathoz is jelentetnek meg egy csomó regényt?

Talán azért, mert a Lázadók c. sorozat egy sorozat és nem film? :?

Amúgy meg, ha alaposabban utánanézel, igenis foglalkoztak a sorozattal. Nem jött ki felnőtt regény az Új hajnal óta? Na és? Attól még ugyanúgy foglalkoztak a sorozattal. Lásd. ifjúsági regények. Néhány epizód könyvadaptációt kapott (pl. Ezra's Duel with Danger - amely az első évad néhány epizódját dolgozta fel), vagy ott vannak az ifjúsági könyvek, ahol az egyes karakterekre koncentráltak. Ja és Zare Leonis kapott egy Servants of the Empire sorozatot. A Rebels magazine -ról meg nem is beszélve, ahol ugye megjelentek mini képregények a sorozatról: önálló történetek, sajna a 3.-4. évad környékén már csak a németeknél lehetett kapni ottani nyelven. :|

Szóval, de, foglalkozni éppen hogy foglalkoztak a sorozattal. ;)

 

33 perccel korábban, caseyjones írta:

Még mindig nem érted. :( A YU 0 egy in-universe dátum. Ugyanis az alap dolog az, hogy Han egy asztal körül ül - a pontos időpont, azt hiszem, YU 22 - és nekiáll elmesélni egy történetet. Ez, hogy úgymond ül az asztalnál, az úgymond fősodor, vagy hogy is mondjam. Aztán nekiáll elmesélni egy sztorit, amely YU 0-ban játszódik. Tehát az a YU 0 egy történeten belüli történet időpontja, szóval, ezért tartom kicsit érdekesnek ezt az idővonalbeli elhelyezkedést.

Ez olyan, mint amikor A zöld íjászban néha belevágnak nagyon gyakran 5 évvel ezelőtti flashbackeket. De attól még a fősodor az, hogy Oliver Queen Starling Cityben van - és néha eszébe jutnak emlékek a múltból. Na, ez az SW-regénynél is valami hasonló.

Az egy dolog, hogy Han az elején és a végén elbeszéli a történetet, de a sztori java mégis a Birodalom korszakában játszódik.

Igazából ST korszakról akkor beszélünk Cupsy Casey (elnézést :oops:), amikor az ottani időszakok történnek. Tehát az Utóhatás pont hogy Post-OT, de nem ST, mivel nincsen Első Rend, se nincsen Ellenállás. De van Birodalom és Lázadók.

A Zöld Íjász abból a szempontból érdekes, mivel tényleg úgymond 2 idősíkon játszódik- ez kb. 5 évig állja meg a helyét, utána 1 év kihagyás után elkezdték elmesélni a jövőt, amely elég érdekes választás volt, de itt ez most OFF -, de attól még a sorozat java, a fő történet a jelenben történik. Mint ahogy a fentebb említett Csempészek futásában. Csak éppen reverse van: itt a történet java a múltban játszódik, a Birodalmi időszakban. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Bence1997 írta:

Talán azért, mert a Lázadók c. sorozat egy sorozat és nem film? :?

Amúgy meg, ha alaposabban utánanézel, igenis foglalkoztak a sorozattal. Nem jött ki felnőtt regény az Új hajnal óta? Na és? Attól még ugyanúgy foglalkoztak a sorozattal. Lásd. ifjúsági regények. Néhány epizód könyvadaptációt kapott (pl. Ezra's Duel with Danger - amely az első évad néhány epizódját dolgozta fel), vagy ott vannak az ifjúsági könyvek, ahol az egyes karakterekre koncentráltak. Ja és Zare Leonis kapott egy Servants of the Empire sorozatot. A Rebels magazine -ról meg nem is beszélve, ahol ugye megjelentek mini képregények a sorozatról: önálló történetek, sajna a 3.-4. évad környékén már csak a németeknél lehetett kapni ottani nyelven. :|

Szóval, de, foglalkozni éppen hogy foglalkoztak a sorozattal. ;)

A Kanan képregény sem véletlen futott akkor. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én általában oda helyezem a könyveket az idővonalon, ahol a cselekmény vége játszódik. A három 2015-ös junior novelnél viszont ez az egész elmesélős keret marketingfogás, hogy rá lehessen nyomni a Journey to TFA-logót. Éppen ezért, én a polcomon az OT idejére raktam őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 minutes ago, Bence1997 said:

Talán azért, mert a Lázadók c. sorozat egy sorozat és nem film? :?

És? Attól még jöhetnek hozzá ugyanúgy (felnőtt) regények, nem? Mint annak idején a Clone Warshoz: Töréspont, Jedi próba, Yoda-regény, Cestus-csapda. És az is egy sorozat volt, nem pedig film. ;) 

36 minutes ago, Bence1997 said:

Attól még ugyanúgy foglalkoztak a sorozattal. Lásd. ifjúsági regények. Néhány epizód könyvadaptációt kapott (pl. Ezra's Duel with Danger - amely az első évad néhány epizódját dolgozta fel), vagy ott vannak az ifjúsági könyvek, ahol az egyes karakterekre koncentráltak. Ja és Zare Leonis kapott egy Servants of the Empire sorozatot. A Rebels magazine -ról meg nem is beszélve, ahol ugye megjelentek mini képregények a sorozatról: önálló történetek, sajna a 3.-4. évad környékén már csak a németeknél lehetett kapni ottani nyelven. :|

Szóval, de, foglalkozni éppen hogy foglalkoztak a sorozattal. ;)

Mint említettem, én a külföldi történéseket nem követem, szóval, köszönöm a kiigazítást. Viszont ebből is azt szűröm le, hogy felnőtt regények nem nagyon jöttek. De vajon miért? :hmm: Az Éjnővérekről például én szívesen olvasnék regényt, de az Inkvizítorokról is. 

(Bence, ha kérhetlek, erre a részre a Rebels topikban reagálj! Nem parancsolgatni akarok, csak szerintem ne OFF-oljuk tele a topikot, mert ennek már sok köze nincs a Legendshez. :) :peace:)

 

Quote

Így van, azért se értem ezt az egész témafelvetést, mert gyakorlatilag ha így látod nincs probléma. Neked bejön a Legends ez ok, ezért senki nem fogja a fejedet venni. Mindenki azt szeret amit akar. :) 

@Ody Mandrell Igazán még ezt se mondanám, mert nem magát a Legendset szeretem, hanem annak egy temérdek részét, mivel nekem nagy kedvencem a PT meg az OT, és hát nyilvánvalóan a Legends jószerével azzal foglalkozik. De amint a jövőben egyre több és több PT- meg OT-regény jelenik meg, a Kánont is jobban meg fogom szeretni. :peace: Például a Qui-gon-Obi-wan-regényt azon nyomban megvettem, amint megjelent! ;) A Padmé-regényt szintúgy!

A Legendsben például (egyelőre) nem érdekelnek a Coruscanti éjszakák, a Medstar, az ewokos dolgok (filmek, rajzfilm), a Droids, de igazán még a KOTOR se mozgat meg jelenleg, de a jövőben tervezek elmerülni benne, de az nagyon a távoli jövő, és ez a szándékom még elég bizonytalan.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

 

Ez igen. Ez a személyeskedős megjegyzés aztán nagyon kellett ebbe az eleve parázs hangulatú diskurzusba. Ezt a részét itt és most hagyjuk abba szerintem. :nana:

 

dislike thumbs down GIF

Még mindig nem érted. :( A YU 0 egy in-universe dátum. Ugyanis az alap dolog az, hogy Han egy asztal körül ül - a pontos időpont, azt hiszem, YU 22 - és nekiáll elmesélni egy történetet. Ez, hogy úgymond ül az asztalnál, az úgymond fősodor, vagy hogy is mondjam. Aztán nekiáll elmesélni egy sztorit, amely YU 0-ban játszódik. Tehát az a YU 0 egy történeten belüli történet időpontja, szóval, ezért tartom kicsit érdekesnek ezt az idővonalbeli elhelyezkedést.

Ez olyan, mint amikor A zöld íjászban néha belevágnak nagyon gyakran 5 évvel ezelőtti flashbackeket. De attól még a fősodor az, hogy Oliver Queen Starling Cityben van - és néha eszébe jutnak emlékek a múltból. Na, ez az SW-regénynél is valami hasonló.

 

Vagy akkor így írom, hátha így érthetőbb:

 

Rendezel egy családi filmet, amelyben 2012 szeptember 30-án a nagypapa leül egy történetet mesélni az unokáinak - egy történetet, amely 1983-ban játszódik. Attól, hogy az elmesélt történet 1983-ban játszódik, maga az egész nem 2012-ben van? Tehát 2012-ben elmesél egy történetet, vagyis az 1983 egy történeten belüli történet dátuma.  

 

Oké, mindenféle irónia/rosszindulat/lenézés nélkül elismerem, hogy te nyertél. :peace:

Valójában, én sokáig úgy éreztem, hogy a Kánon édeskeveset koncentrál eddig a PT-re regények terén, és ennek tükrében csalódottságomban és elfogultságomban éreztem azt, hogy az ST-re koncentrál inkább. De hála az égnek, már megjelent A mester és tanítványa - amely csalódás volt ugyan, de azért örülök, hogy jelent meg PT-regény mostanában - meg A királynő árnyéka, ráadásul annak előzményét is olvashatjuk jövőre. :yeah:

Na jó, határozottan emlékszem, hogy erre már válaszoltam 1x valaki törölte vagy mi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából én a Disney/Lucasfilm helyében azt csinálnám, hogy egy multimédia projekt keretében minden érában megjelentetnék néhány Legends könyvet és képregényt, amelyek megfelelő befejezést adnának az adott történetszálaknak, majd lezártnak tekinteném a Legendset. Ezzel a régi rajongókat is kielégíthetnék, hiszen legalább nem lógnának a levegőben a dolgok, és a kánonnal szembeni ellenérzést is sokakban megszüntethetnék. Én nem látok rá nagy esélyt, hogy valaha még komolyabb mennyiségben jönnének Legends történetek, de hát ki tudja, ha valaki nekem 2010-ben azt mondja, hogy az évtized végére jön 5 új SW film és egy élőszereplős sorozat, valószínűleg körberöhögöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, caseyjones írta:

És? Attól még jöhetnek hozzá ugyanúgy (felnőtt) regények, nem? Mint annak idején a Clone Warshoz: Töréspont, Jedi próba, Yoda-regény, Cestus-csapda. És az is egy sorozat volt, nem pedig film. ;) 

Miér adnának ki már bármit egy befejezett sorozathoz? A felsorolt regények se a TCW-hez készüktek, hanem egy külön multimédia projekt részei voltak. Nem tartom biztosnak, hogy már utólag bármilyen könyvet kiadnának a Rebelshez?

 

1 órával korábban, caseyjones írta:

De amint a jövőben egyre több és több PT- meg OT-regény jelenik meg, a Kánont is jobban meg fogom szeretni. :peace:

Az OT eddig is durva előnyt élvezett minden téren. Nem tudom, hogy ennél kéne-e több. Amit viszont biztosra mondhatok, hogy PT tartalmak lesznek már inkább, azokat mrg úgyis szereted.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

És? Attól még jöhetnek hozzá ugyanúgy (felnőtt) regények, nem? Mint annak idején a Clone Warshoz: Töréspont, Jedi próba, Yoda-regény, Cestus-csapda. És az is egy sorozat volt, nem pedig film. ;) 

Igen, a TCW is egy sorozat volt, jött is hozzá egy filmadaptáció, egy Külső Űr című regény és ha jól emlékszem ennyi is volt. Ezek is a startnál voltak, max. 2009 -ben érkezett még talán 1. De amit fentebb felsoroltál, azok mind az EpII-III közti évben jelentek meg, 2003 -ban és 2004 -ben. Azok a könyvek úgymond összekötötték az előzménytrilógia két legfontosabb filmjét. De a TCW -hez 2-3 könyvön kívül nem jött ki semmi. ;)

 

A Rebelshez meg majd a topikban beszélek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 hours ago, Iqvi said:

Miér adnának ki már bármit egy befejezett sorozathoz? A felsorolt regények se a TCW-hez készüktek, hanem egy külön multimédia projekt részei voltak. Nem tartom biztosnak, hogy már utólag bármilyen könyvet kiadnának a Rebelshez?

De én nem a TCW-re gondoltam! Nem véletlenül írtam CW-t. Tudod, a 2003-as rajzfilmsorozat. ;) Tudtommal az általam felsorolt regények mind ahhoz fűződnek. 

Quote

Miér adnának ki már bármit egy befejezett sorozathoz?

Nem is ezt taglaltam, hanem azt, hogy annak idején, amikor - vagy azelőtt, hogy - futott a sorozat, miért nem adtak ki több regényt. De ezt Bence1997 fentebb már megválaszolta, illetve a Rebels topikban is. Egyébként meg azért, mert befejezték, miért ne adhatnának ki hozzá regényt? Biztos vagyok benne, hogy van rengeteg olyan téma, amelyet fel lehetne dolgozni könyvekben. 

1 hour ago , Bence1997 said:

Igen, a TCW is egy sorozat volt, jött is hozzá egy filmadaptáció, egy Külső Űr című regény és ha jól emlékszem ennyi is volt. Ezek is a startnál voltak, max. 2009 -ben érkezett még talán 1. De amit fentebb felsoroltál, azok mind az EpII-III közti évben jelentek meg, 2003 -ban és 2004 -ben. Azok a könyvek úgymond összekötötték az előzménytrilógia két legfontosabb filmjét. De a TCW -hez 2-3 könyvön kívül nem jött ki semmi. ;)

Ide is azt tudom írni, amit Iqvinek, tehát hogy én a 2003-as CW-re gondoltam. :)

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, caseyjones írta:

De én nem a TCW-re gondoltam! Nem véletlenül írtam CW-t. Tudod, a 2003-as rajzfilmsorozat. ;) Tudtommal az általam felsorolt regények mind ahhoz fűződnek. 

50 perccel korábban, caseyjones írta:

Ide is azt tudom írni, amit Iqvinek, tehát hogy én a 2003-as CW-re gondoltam. :)

Oh bocsánat, ezt akkor elnéztem. :D

De amúgy még mindig jogos amit írtam, mert szerintem tévedésben vagy. Nem azért adtak ki anno CW -os történeteket, mert éppen akkor ment a Tarkovasky sorozat. Azért adtak ki, mert akkor éppen azok a filmek voltak a köztudatban. A CW sorozathoz most nem is tudom hirtelen, hogy mit adhattak, de az egy külön alkotás volt. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 minutes ago, Bence1997 said:

Nem azért adtak ki anno CW -os történeteket, mert éppen akkor ment a Tarkovasky sorozat. Azért adtak ki, mert akkor éppen azok a filmek voltak a köztudatban. A CW sorozathoz most nem is tudom hirtelen, hogy mit adhattak, de az egy külön alkotás volt. :)

 

Tehát tulajdonképpen a rajzfilmnek semmi köze azokhoz a regényekhez, attól függetlenül, hogy mindkettő Clone Wars címkével lett ellátva? 

Mert én mindig ebben a tudatban éltem. :) Tehát hogy azokat a könyveket a rajzfilmhez kapcsolódóan adták ki. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, caseyjones írta:

Tehát tulajdonképpen a rajzfilmnek semmi köze azokhoz a regényekhez, attól függetlenül, hogy mindkettő Clone Wars címkével lett ellátva? 

Mert én mindig ebben a tudatban éltem. :) Tehát hogy azokat a könyveket a rajzfilmhez kapcsolódóan adták ki. 

Én úgy tudom, hogy nem ahhoz adták ki. Véletlen egybeesés, hogy éppenséggel volt egy CW sorozat meg azon kívül a klónháborúkra koncentráló könyvek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fura. Én mindig is azt hittem, hogy a kettőnek volt köze egymáshoz. Azt tudom, hogy a könyvek egy multimédia-projekt keretén belül jöttek ki, de mivel Clone Wars bélyeggel látták el őket, és nagyjából a rajzfilm idején jelentek meg, azt gondoltam, van közöttük némi koherencia. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 hours ago, Darth Revan9 said:

Na de csőcselék? Frenkie, ez engem őszintén szólva azoknak a fikagépeknek a véleményére emlékeztet, akik orrba szájba szidják azokat akik szeretik az utóbbi évek SW filmjeit is. Én például nemrég a molyon futottam bele ilyenbe. Mivel a Disney SW filmekből három tetszett és kifejtettem ezt, ezért volt aki nekem jött és agyatlan fanatikusnak, csőcseléknek hívott engem és másokat, akik szeretik az új filmeket, vagy szeretnek valamennyit az újak közül.

OFF

Erről jut eszembe, hogy nem igazán értem ezt a csőcselék dolgot, és ahogy Frenkie használta a mondatában (mit akart ezzel mondani?). Kicsit összezavaró, mert az alapján, amit Frenkie írt, illetve amit ez az úriember írt neked, arra következtetek, hogy ez egy egyes számban használatos negatív jelző (mint mondjuk a gyökér vagy a hülye ember) ugyanakkor a Wikiszótár szerint:

 

"1. Összeverődött tömeg; fegyelmezetlen, erkölcsi felelősség nélküli, minden rosszra kapható emberek csoportosulása.

A politikai gyűlés után dühöngő csőcselékrandalírozott az utcákon. A csőcselékellen kivezényelték a rendőrséget.


2. Régies: Hitvány rész; a dolog szemete, alja, nem sokra becsült, értéktelen része.

A gyümölcs csőcselékét bedaráljuk, pálinka lesz belőle. Tanulj szorgalmasan, mert nem szeretném, ha az osztály csőcselékéhez tartoznál.


3. Elavult, tájnyelv: Csecsemő, még szopós baba.

Az anya elringatta a csőcseléket. A csőcselék pár óra múlva felsírt." 

 

10 hours ago, Brodie said:

Ok, akkor nem törlés volt, hanem "kisöprés". Bár utóbbi szerintem erősebb. :)

De én ezt a "kisöprés"-t nem úgy értettem, hogy törölték a Kánonból. :D Hanem úgy, hogy amikor megalkották a Kánont, ezeket a műveket (tehát amelyeket Legendák címszó alatt ismerünk most) ignorálták, nyersebben fogalmazva kukázták/kisöpörték. 

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem @Frenkie nem ránk gondolt "csőcselék" alatt, de majd kijavít, ha tévedek. :) 

Vannak, akik pl. a Legendákban megismert Ep6 utáni Luke Skywalkert akarták látni az Ep8-ban... de mivel nem ezt kapták, ezért fikázzák a filmet, ami nonszensz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemtom mi lett vele elsőre, de akkor nekifutok 2xra is.

 

9 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Ez igen. Ez a személyeskedős megjegyzés aztán nagyon kellett ebbe az eleve parázs hangulatú diskurzusba. Ezt a részét itt és most hagyjuk abba szerintem. :nana:

Erre csak így tudtam reagálni, hogy lehetne már pl. az Utóhatás az új éra, mikor még javában fenn áll a Birodalom???

9 órával ezelőtt, caseyjones írta:

 

Még mindig nem érted. :( A YU 0 egy in-universe dátum. Ugyanis az alap dolog az, hogy Han egy asztal körül ül - a pontos időpont, azt hiszem, YU 22 - és nekiáll elmesélni egy történetet. Ez, hogy úgymond ül az asztalnál, az úgymond fősodor, vagy hogy is mondjam. Aztán nekiáll elmesélni egy sztorit, amely YU 0-ban játszódik. Tehát az a YU 0 egy történeten belüli történet időpontja, szóval, ezért tartom kicsit érdekesnek ezt az idővonalbeli elhelyezkedést.

Ez olyan, mint amikor A zöld íjászban néha belevágnak nagyon gyakran 5 évvel ezelőtti flashbackeket. De attól még a fősodor az, hogy Oliver Queen Starling Cityben van - és néha eszébe jutnak emlékek a múltból. Na, ez az SW-regénynél is valami hasonló.

Nem te nem érted... az mindegy, hogy Han mikor beszél igazából az egész el is hagyható lenne csupán egy keretbe foglalja történetet. A könyv szempontjából épp, hogy a múltban játszódó események a fő sodor. Az Arrow esetében nem a flashbackek vannak többségben azért nem az a fő sodor.

9 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Vagy akkor így írom, hátha így érthetőbb:

 

Rendezel egy családi filmet, amelyben 2012 szeptember 30-án a nagypapa leül egy történetet mesélni az unokáinak - egy történetet, amely 1983-ban játszódik. Attól, hogy az elmesélt történet 1983-ban játszódik, maga az egész nem 2012-ben van? Tehát 2012-ben elmesél egy történetet, vagyis az 1983 egy történeten belüli történet dátuma.  

Nem, nem 2012-ben , amikor látsz a filmben egy flashbacket akkor a cselekmény áthelyeződik a múltba, "visszarepülnek" oda, az amit te mondasz akkor lenne, ha azt látnád végig ahogy az öreg ül a fotelban az unokák körében és mesélne, mint egy felolvasó esten.

9 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Oké, mindenféle irónia/rosszindulat/lenézés nélkül elismerem, hogy te nyertél. :peace:

Comedy Central Thank You GIF by The Jim Jefferies Show

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 minutes ago, Darth Cupsy said:

hogy lehetne már pl. az Utóhatás az új éra, mikor még javában fenn áll a Birodalom???

Az Utóhatás-trilógia Az ébredő Erőt/az új trilógiát vezeti fel, nem? Tudtommal így is harangozták be. Így akkor nem lehet sorolni az "Új érá"-hoz?

Vagy akkor tegyük tisztába, hogy te személy szerint mit értesz "Új éra" alatt.

 

19 minutes ago, Darth Cupsy said:

az mindegy, hogy Han mikor beszél igazából az egész el is hagyható lenne csupán egy keretbe foglalja történetet.

Na igen, tulajdonképpen nem is értem, hogy minek kellett azt a részt az elejére meg a végére beletenni. Emlékeim szerint nem sok ráhatása volt annak a mesélésnek a flashbackes sztorira... Bár, lehet, hogy tévedek.  Vagy tán azért lett így, hogy rá tudják erőltetni "Az ébredő Erő hajnala" címkét? :pfff:

 

Ezt csak szigorúan zárójelben, apróbetűs részként:

Quote

Erre csak így tudtam reagálni

(Hát jó, végül is ezeknél a parázs hangulatú vitáknál előbb-utóbb valaki megelégszik, és jobbik esetben egy apró személyeskedés jelenik meg, rosszabbik esetben megy a másik szülőjének örömlányként való titulálása és egyéb nyalánkságok. :D Szerencsére itt a jobbik eset történt, de a rosszabbik eset elkerülése érdekében nehogy elkezdjünk ezen vitázni! Ez a fórum még színvonalas és értelmes szerintem, ne süllyesszük le a Facebook-csoportok szintjére!)

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár Cupsy -nak írtál, azért én is válaszolok. ;)

24 perccel korábban, caseyjones írta:

Az Utóhatás-trilógia Az ébredő Erőt/az új trilógiát vezeti fel, nem? Tudtommal így is harangozták be. Így akkor nem lehet sorolni az "Új érá"-hoz?

Vagy akkor tegyük tisztába, hogy te személy szerint mit értesz "Új éra" alatt.

Felvezetni felvezeti, bár nem úgy, ahogy gondolja az ember. A 3 könyv megmutatja a Jakkui csatához vezető utat és annak következményeit. De ezeken kívül nincs semmi kapcsolat a kettő között. Nincsen flashforward jelenet, amely esetleg az ST időszakában játszódik.

Beharangozták, mint felvezetés, de ezt mindig úgy kell értelmezni, hogy egy marketingfogás. Nem mindig azt jelenti a promózás, amit. Pláne az Utóhatás-trilógia az, amely igenis OT, hiszen van benne Birodalom és Lázadás - később Új Köztársaság.

Akkor mondanánk új érának, ha az Utóhatás 30 évvel később játszódott volna és azt mutatta volna be, hogy az Első Rend hogyan kerül a képbe - kvázi a Vérvonal folytatása már ST területen játszódna.

Szóval az Új éra itt azt jelenti, hogy milyen időszakban játszódik. A TCW és néhány regény a PT időszakában, amiben szerepel Birodalom, az már Sötét idők és később OT terület. A Vérvonal szerintem egy határvonal. Az előtt igazából nem tudom hogy miként lehetne kifejezni: Post-OT? De nem ST korszak. Kicsit bonyolult, amit most így leközöltem, de remélem érthető. :)

31 perccel korábban, caseyjones írta:

Na igen, tulajdonképpen nem is értem, hogy minek kellett azt a részt az elejére meg a végére beletenni. Emlékeim szerint nem sok ráhatása volt annak a mesélésnek a flashbackes sztorira... Bár, lehet, hogy tévedek.  Vagy tán azért lett így, hogy rá tudják erőltetni "Az ébredő Erő hajnala" címkét? :pfff:

Egyszerű: marketingfogás, hogy jobban fogyjon a termék. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, caseyjones írta:

Az Utóhatás-trilógia Az ébredő Erőt/az új trilógiát vezeti fel, nem? Tudtommal így is harangozták be. Így akkor nem lehet sorolni az "Új érá"-hoz?

Vagy akkor tegyük tisztába, hogy te személy szerint mit értesz "Új éra" alatt.

Szerintem általánosan egy érát a galaxisban uralkodó államforma illetve annak fennállásának időtartalmára értjük (illetve ezek kicsit elcsúszhatnak, ha nem szilárdul meg egy hatalom rendesen), így szerintem van a Régi Köztársaság, mint éra, ez az amikor Bane-ék aktívak, aztán van a Köztársaság érája ebben játszódik a PT, aztán a Birodalmi éra, az Új Köztársaság-Első Rend érája.

26 perccel korábban, caseyjones írta:

Na igen, tulajdonképpen nem is értem, hogy minek kellett azt a részt az elejére meg a végére beletenni. Emlékeim szerint nem sok ráhatása volt annak a mesélésnek a flashbackes sztorira... Bár, lehet, hogy tévedek.  Vagy tán azért lett így, hogy rá tudják erőltetni "Az ébredő Erő hajnala" címkét? :pfff:

Valószínűleg pontosan ezért igen.

26 perccel korábban, caseyjones írta:

Ezt csak szigorúan zárójelben, apróbetűs részként:

(Hát jó, végül is ezeknél a parázs hangulatú vitáknál előbb-utóbb valaki megelégszik, és jobbik esetben egy apró személyeskedés jelenik meg, rosszabbik esetben megy a másik szülőjének örömlányként való titulálása és egyéb nyalánkságok. :D Szerencsére itt a jobbik eset történt, de a rosszabbik eset elkerülése érdekében nehogy elkezdjünk ezen vitázni! Ez a fórum még színvonalas és értelmes szerintem, ne süllyesszük le a Facebook-csoportok szintjére!)

well done thumbs up GIF by Minions

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 11. 30. - 9:48, Darth Revan9 írta:

Na de csőcselék? Frenkie, ez engem őszintén szólva azoknak a fikagépeknek a véleményére emlékeztet, akik orrba szájba szidják azokat akik szeretik az utóbbi évek SW filmjeit is. 

Nem kell magadra venni mert nem rátok gondolt, hanem azokra a fikagépekre, akik egyfolytában aláznak hivatalos SW műveket, pl. a filmeket és a Legends-el példálóznak.

22 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Na jó, határozottan emlékszem, hogy erre már válaszoltam 1x valaki törölte vagy mi?

Biztos nem törölte senki. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elismerem kicsit erős volt amit írtam. Elnézést érte.

 

Ahogy Ody írta nálam a csőcselék a neten írkáló idiótatömeg akik meg sem próbáljálk megérteni az új részeket csak fikázzák őket évek múlva. Bármely sw-s hír alatti hozzászólásokban megtalálható ez a tömeg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem kell magadra venni mert nem rátok gondolt, hanem azokra a fikagépekre, akik egyfolytában aláznak hivatalos SW műveket, pl. a filmeket és a Legends-el példálóznak.

Biztos nem törölte senki. :) 

Akkor lehet valami rendszer hiba. Na mindegy is.  :) 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
On 11/30/2019 at 10:56 PM , Bence1997 said:

Szóval az Új éra itt azt jelenti, hogy milyen időszakban játszódik. A TCW és néhány regény a PT időszakában, amiben szerepel Birodalom, az már Sötét idők és később OT terület. A Vérvonal szerintem egy határvonal. Az előtt igazából nem tudom hogy miként lehetne kifejezni: Post-OT? De nem ST korszak. Kicsit bonyolult, amit most így leközöltem, de remélem érthető. :)

 

On 11/30/2019 at 11:05 PM , Darth Cupsy said:

Szerintem általánosan egy érát a galaxisban uralkodó államforma illetve annak fennállásának időtartalmára értjük (illetve ezek kicsit elcsúszhatnak, ha nem szilárdul meg egy hatalom rendesen), így szerintem van a Régi Köztársaság, mint éra, ez az amikor Bane-ék aktívak, aztán van a Köztársaság érája ebben játszódik a PT, aztán a Birodalmi éra, az Új Köztársaság-Első Rend érája.

 

Értem. Nekem a 6. rész mindig is egyfajta zárás volt. Nekem ott lezárult egy korszak, és nem tudok nem úgy tekinteni az utána következő művekre - legyen az bármi, Legends vagy Canon -, hogy az már egy új éra. 

 

Quote

Egyszerű: marketingfogás, hogy jobban fogyjon a termék. 

Ha valóban így van, akkor ez az én szempontomból igencsak megtévesztő és egyben felháborító, ugyanis a korábban írt megjegyzéseimet, miszerint a Kánon az új éra filmjeire fókuszál, ezek alapján a könyvek alapján (is) írtam. Ugyanis, mikor megláttam egy könyv borítóján, hogy TFA meg TLJ hajnala, máris elment a kedvem, mivelhogy egyik film se tetszett annyira, hogy elolvassak hozzá kapcsolódó műveket. Aztán kicsi kutakodás, szemlélődés után rájöttem, hogy tulajdonképpen sok közük nincs is a filmekhez. Ezt követően meg is vettem a Leia-regényt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, caseyjones írta:

Ha valóban így van, akkor ez az én szempontomból igencsak megtévesztő és egyben felháborító, ugyanis a korábban írt megjegyzéseimet, miszerint a Kánon az új éra filmjeire fókuszál, ezek alapján a könyvek alapján (is) írtam. Ugyanis, mikor megláttam egy könyv borítóján, hogy TFA meg TLJ hajnala, máris elment a kedvem, mivelhogy egyik film se tetszett annyira, hogy elolvassak hozzá kapcsolódó műveket. Aztán kicsi kutakodás, szemlélődés után rájöttem, hogy tulajdonképpen sok közük nincs is a filmekhez. Ezt követően meg is vettem a Leia-regényt. :) 

Igen, ez mind marketingfogás, mert elvannak (elvileg) rejtve ezekben a történetekben olyan dolgok - legyen az bolygó, személy vagy akármi - amely kapcsolódik az új filmekhez. Ezért van az Utóhatás így híresztelve, mert szerepel benne Jakku, a Leia történetben Holdo - ha jól tudom - továbbá a Phasma azért TLJ -hez kötött, mert Phasma szerepel benne. :D Ennyire egyszerű.

 

(ezt az új éra-mikor éra dologra holnap rátérek. ;))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 11/24/2019 at 9:48 PM , Bence1997 said:

Azért az erős, hogy a jövő generációja nem fog olvasni Legends könyveket.

Nem egyáltalán nem fog, hanem kevésbé fog. Gondolj csak bele: mondjuk, 30 év múlva már lesz annyi Canon-mű, hogy a Legends jócskán háttérbe fog szorulni mellette. 

A Legends jócskán feledésbe merül majd egy idő után. Mert a legtöbb rajongó, főleg a jövő generációja nyilván olyan könyveket akar olvasni elsősorban, amelyek beilleszthetők az univerzumba. Amelyek kapcsolódnak a Canon-művekhez. Egyre több és több olyan sorozat, film fog jönni, mint a Rogue One, a The Mandalorian, a Rebels, amelyek már ténylegesen a Canon termékei, és ha ezek bejönnek a rajongóknak, akkor inkább ezekkel kapcsolatos könyveket szeretnének a kezükben tartani, mint a Clone Wars-regények (vigyázz! Clone Wars, nem The Clone Wars :P) vagy Zahn Thrawn-ciklusa. 

 

Hosszú évek múlva szerintem csak azok fognak Legends-könyveket is olvasni, akik:

 

- nosztalgiázni akarnak

- olyanok, mint én, vagyis akiket pont nem érdekel, hogy a Lucasfilm/Disney hogy határozott, és a műismertetők alapján választják ki, hogy mit akarnak olvasni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.