Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

23 órával ezelőtt, caseyjones írta:

De épp ez az! Az, hogy te a szívedben, a te úgymond "saját Star Wars-világodban" mit tekintesz folytatásnak, mit vagy kit befolyásol? Milyen hatással van ez bárkire vagy bármire is?  Semmire meg senkire, mert ez csak a te fejedben/szívedben létezik. A felhozott példáid meg szerintem nem feltétlenül idevalók. 

De ezt nem én találtam ki nem csak az én fejemben/ szívemben létezik, hanem ez a hivatalos, ez a különbség. A példáim azért ilyen szélsőségesek, hogy jól érzékeltessék mit is akarok mondani velük.

23 órával ezelőtt, caseyjones írta:

És a legnagyobb bajom ott rajzolódik ki, amit Frenkie leírt: ő azért nem olvas Legends-könyveket, mert nem illeszthetőek bele a hivatalos idővonalba - amelyet szerintem szubjektíven hoztak létre, de erről később írok. Frankie esetében ez még nem is akkora baj, mivel ő ugye az idősebb generációhoz tartozik, ebből kiindulva annak idején olvasott is több (akkor még ugye nem Legendsnek számító) Legends-könyvet. De jön a legújabb generáció, akik már a Disney-érában nőttek fel vagy születtek, amikor már megvolt a hivatalos Kánon. El tudom képzelni a következő fiktív párbeszédet egy jövőbeli apa és a kisfia között:

Frenkie hozzáállása meg az enyém között azért van különbség, én nem azt mondom, hogy nincs értelme Legendset olvasni, de igazából még ezt is érthetőbbnek tartom, mint ezt a "belső kánon" dolgot.

23 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Fiú: Apa, képzeld, láttam ma a boltban egy tök jó Star Wars-könyvet, Darth Plagueis a címe! Elolvastam a hátulját, és nagyon megtetszett! Megveszed nekem szülinapomra?

Apa: Sajnálom, fiam, de az a történet gyakorlatilag meg se történt, mivel nem a Kánon része. Így nincs is értelme elolvasni.

Fiú: Rendben, akkor majd valami más könyvet választok.

És ezzel az apuka megfosztja a gyermekét egy csodás Star Wars-élménytől, csak mert a Disney-nél úgy döntöttek, hogy azt a könyvet nem számítják bele a Kánonba, és ő márpedig nem hajlandó egy meg nem történt sztorit a fia elé tárni. Ez itt nekem a bajom. Inkább elolvas 10 Kánon-könyvet, miközben kihagyja az említett DP-t, és lehet, hogy az felülmúlná mind azt a 10 Kánon-könyvet. De ezt sosem fogja megtudni, hacsak nem változtat a hozzáállásán.

Lebeszélni biztos nem beszélném le róla, ugyanakkor elmondanám, hogy ez nem a hivatalos történetszál része és elmagyaráznám a Kánon-Legends helyzetét.

 

23 órával ezelőtt, caseyjones írta:

 Na igen, épp ezért írtam, hogy szubjektív. Ha én lettem volna ott, akkor biztos nem kukáztam volna minden irodalmi művet, a rosszakat meg jókat egyaránt. Szépen kiválogattam volna, hogy mit raknék bele az új Kánonba, és úgy építettem volna tovább az univerzumot. 

Pontosan ezt nevezik szubjektivitásnak azt meg, hogy mindent töröltek objektivitásnak. Milyen alapon dobod ki egyik alkotónak a művét míg a másikét nem, lehet más meg épp azt tartaná benn amit te kidobtál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 11/25/2019 at 9:26 PM , Darth Cupsy said:

De ezt nem én találtam ki nem csak az én fejemben/ szívemben létezik, hanem ez a hivatalos, ez a különbség.

Itt most konkrétan arra céloztam, hogy ha az én fejemben/szívemben a Thrawn-trilógiát meg K. J. Anderson trilógiáját stb. tekintem folytatásnak, nem pedig az Utóhatás-trilógiát, TFA-t, stb., és meg is tartom ezt ott, akkor az miben befolyásol bármit is? :D A "meg is tartom ezt ott" alatt azt értem, hogy nem fogom másra ráerőltetni, hogy márpedig a Thrawn-trilógiát kell a folytatásnak tekinteni, nem fogok vele érvelni egy TROS-es témánál, egyebek. 

És hozzáteszem, nem azért van ez, mert az új SW-filmet köpködők táborát erősítem, akik divatból utálják az új részeket. Szó sincs ilyenről. Arról van itt szó, hogy nekem Anderson meg Zahn könyvei sokkal jobban tetszenek. Tehát azzal, hogy az én szememben az ő műveik a sequel, inkább őket szeretném dicsérni, nem pedig az új filmeket lehúzni. 

 

On 11/25/2019 at 9:26 PM , Darth Cupsy said:

Lebeszélni biztos nem beszélném le róla, ugyanakkor elmondanám, hogy ez nem a hivatalos történetszál része és elmagyaráznám a Kánon-Legends helyzetét.

Itt most nem kifejezetten rád céloztam, ha esetleg így értelmezted, hanem úgy alapvetően. Több emberrel is találkoztam már, akik bizony ebben a felfogásban vannak, hogy nem szabad Legendákat olvasni, mert minek, rosszak a történetek, meg se történt, a Szukits is minek adja ki a Legendák-köteteket, anyámkínja. És hirdetik az igét, mint valami szektatagok. Ezt próbáltam leírni ezzel a fiktív apa-fia sztorival. 

 

És én ezt úgy írom, hogy sosem érdekelt, hogy rajta van-e a könyvön a Legends-csík vagy sem. Mindig is a tartalom alapján döntöttem el, mit szeretnék olvasni. Mindig is azt tartottam szem előtt, hogy egy jót akarok szórakozni a kedvenc univerzumomban! Tehát nem vagyok Legends-fan, se Canon-gyűlölő. Eddig is csak azért ignoráltam a Canont, mert meglátásom szerint javarészt a TFA-ra meg a TLJ-re koncentrált (amelyekkel nekem nem sikerült megbarátkoznom annyira), de mostanában már más időszakokat is felölel, így jobban elmerülök benne én is. De ha pl. valamilyen úton-módon létezne olyan Legends-könyv, amely a TFA-hoz kapcsolódna, akkor ugyanúgy nem olvasnám el, mert nem érdekel az az időszak.

 

On 11/25/2019 at 9:26 PM , Darth Cupsy said:

Pontosan ezt nevezik szubjektivitásnak azt meg, hogy mindent töröltek objektivitásnak. Milyen alapon dobod ki egyik alkotónak a művét míg a másikét nem, lehet más meg épp azt tartaná benn amit te kidobtál.

Hát ez az! Szerintem valahol az is egy szubjektív dolog, hogy a Disney-nél úgy döntöttek, hogy száműznek mindent - ők így álmodták meg ezt az egészet. Az is szubjektív, ahogyan én álmodnám meg az univerzumot, mert abba én beletenném pl. a Kirajzást vagy a Kenobit. Az megint szubjektív, ahogyan az autószerelő barátom vagy az unokatestvérem fia álmodná meg. Lehet, hogy ők meg A Klónok háborúja-regényeket tennék bele.

Akárhogyan is csűrjük-csavarjuk, nekem ez mindenhogyan szubjektívan jön ki. :( 

 

Valahol persze nem rossz dolog, hogy inkább tisztába tették az egészet, de szerintem semmi baj nem származott volna abból, ha néhány könyvet Kánonnak minősítenek (amelyek a rajongók körében igen nagy népszerűségnek örvendenek), és azt továbbszőve építik az univerzumot. Pl. nem hiszem, hogy mondjuk olyan nagy vitát váltott volna ki, ha a Kirajzást Kánonnak minősítik, míg a rajongók 99%-a által utált Jedi herceg-sorozatot nem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, caseyjones írta:

Itt most konkrétan arra céloztam, hogy ha az én fejemben/szívemben a Thrawn-trilógiát meg K. J. Anderson trilógiáját stb. tekintem folytatásnak, nem pedig az Utóhatás-trilógiát, TFA-t, stb., és meg is tartom ezt ott, akkor az miben befolyásol bármit is? :D A "meg is tartom ezt ott" alatt azt értem, hogy nem fogom másra ráerőltetni, hogy márpedig a Thrawn-trilógiát kell a folytatásnak tekinteni, nem fogok vele érvelni egy TROS-es témánál, egyebek. 

Arról van itt szó, hogy nekem Anderson meg Zahn könyvei sokkal jobban tetszenek. Tehát azzal, hogy az én szememben az ő műveik a sequel, inkább őket szeretném dicsérni, nem pedig az új filmeket lehúzni. 

Leírtam már, nem azzal van a baj ha szereted a Legends műveket, hanem azzal, ha azt tartod folytatásnak, mert mi lesz, ha jön egy olyan mű ami legalább annyira tetszeni fog, mint a Thrawn-trilógia és az totál keresztbe tesz annak a történéseinek akkor, hogyan oldod fel a paradoxont? Valami himi-humi kreált magyarázatot szősz hozzá, hogy lényegében ez is megtörtént meg az is?

 

9 perccel korábban, caseyjones írta:

Itt most nem kifejezetten rád céloztam, ha esetleg így értelmezted, hanem úgy alapvetően. Több emberrel is találkoztam már, akik bizony ebben a felfogásban vannak, hogy nem szabad Legendákat olvasni, mert minek, rosszak a történetek, meg se történt, a Szukits is minek adja ki a Legendák-köteteket, anyámkínja. És hirdetik az igét, mint valami szektatagok. Ezt próbáltam leírni ezzel a fiktív apa-fia sztorival. 

Ez rossz hozzáállás szerintem is. Viszont az nem ha, külön kezeljük mindkét vonalat nem pedig összemosva a 2-t.

 

9 perccel korábban, caseyjones írta:

Eddig is csak azért ignoráltam a Canont, mert meglátásom szerint javarészt a TFA-ra meg a TLJ-re koncentrált 

Hát azért ez nagyon nem így van. https://starwarsmedia.hu/oldalak/magyarul-megjelent-kanon-konyvek-idovonala nézd meg hány könyv játszódik az Új érában és mennyivel több az összes többiben, és ezek közül jó pár nem egy éves megjelenés, hogy a képregényekről már ne is beszéljünk, de azt te nem olvasol, ha jól emlékszem :) 

9 perccel korábban, caseyjones írta:

Hát ez az! Szerintem valahol az is egy szubjektív dolog, hogy a Disney-nél úgy döntöttek, hogy száműznek mindent - ők így álmodták meg ezt az egészet. Az is szubjektív, ahogyan én álmodnám meg az univerzumot, mert abba én beletenném pl. a Kirajzást vagy a Kenobit. Az megint szubjektív, ahogyan az autószerelő barátom vagy az unokatestvérem fia álmodná meg. Lehet, hogy ők meg A Klónok háborúja-regényeket tennék bele.

Akárhogyan is csűrjük-csavarjuk, nekem ez mindenhogyan szubjektívan jön ki. :( 

Valahol persze nem rossz dolog, hogy inkább tisztába tették az egészet, de szerintem semmi baj nem származott volna abból, ha néhány könyvet Kánonnak minősítenek (amelyek a rajongók körében igen nagy népszerűségnek örvendenek), és azt továbbszőve építik az univerzumot. Pl. nem hiszem, hogy mondjuk olyan nagy vitát váltott volna ki, ha a Kirajzást Kánonnak minősítik, míg a rajongók 99%-a által utált Jedi herceg-sorozatot nem. 

Persze ha azt veszed akkor nem létezik objektív döntés a világon, mert valami alapján döntesz, de ahogy már írtam annál nagyon objektívebb döntés nem létezik, mint hogy azt hagyták meg amihez Lucas tevőlegesen hozzátett. Messzemenőkig objektívebb, mint hogy bárki is felállítson egy listát, hogy mit tartsanak benn, mit nem. Hogy egyik-másik mű gyengébb az egy dolog, az meg egy másik, hogy ezt a szerzője pofájába is odavágnád azzal, hogy az övét kiszórod másét meg benn hagyod. Gondolj bele egyrészt elég nagy bunkóság, ugyanúgy dolgozott vele, mint a többi, ugyanúgy hozott is pénzt mint a többi, utána meg a szemébe vágnák, hogy sz*r vagy öcsém. Vagy mi van ha egyazon író 2 könyvéből csak az egyik kerülne be, az adott író jogosan kérdezhetné meg, hogy ez miért az meg miért nem? Vagy akkor beraknák neki mindkét könyvét csak azért, mert ha a jobban sikerült is benn van akkor már legyen benn a rosszabb is, mert elvégre ugyanaz az író? Ekkor meg joggal háborodhatna fel egy olyan író akinek legalább olyan a könyve, mint a másik író rosszabb könyve, de mégse maradt fenn a listán. Ezzel a hozzáállással nagyon sok írót idegeníthettek volna el maguktól, olyanokat is akik még nem is írtak SW-t.

 A Jedi herceg sorozatot amúgy sem fair felhozni, mert azt kifejezetten gyerekeknek írták kb. mintha a Mickey egér játszóterét hasonlítanád a Rebelshez. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 hours ago, Darth Cupsy said:

Leírtam már, nem azzal van a baj ha szereted a Legends műveket, hanem azzal, ha azt tartod folytatásnak, mert mi lesz, ha jön egy olyan mű ami legalább annyira tetszeni fog, mint a Thrawn-trilógia és az totál keresztbe tesz annak a történéseinek akkor, hogyan oldod fel a paradoxont? Valami himi-humi kreált magyarázatot szősz hozzá, hogy lényegében ez is megtörtént meg az is?

Ez alatt azt érted, hogy egy olyan mű, amelyik kifejezetten abban az időszakban játszódik, amikor a Thrawn-trilógia is (tehát pontosan abban az időben), vagy úgy alapvetően bármelyik időszakban? Mert ha előbbi, akkor nem hiszem, hogy az általad felvázolt szituációra sor kerülne, elvégre az Utóhatás-trilógia meg a filmtrilógia (TFA-TLJ-TROS) az, amelyik tulajdonképpen felváltja a Thrawn-ciklust. Bár a TFA valamivel később játszódik, mint a Thrawn-trilógia meg a Jedi Akadémia-trilógia. 

Ha meg a másik verzió... akkor nem tudom. :D Megfogtál. De én egyszerűen nem tudok nem úgy tekinteni Zahn meg Anderson könyveire, hogy nem azok a folytatások. :( 

 

22 hours ago, Darth Cupsy said:

Hát azért ez nagyon nem így van. https://starwarsmedia.hu/oldalak/magyarul-megjelent-kanon-konyvek-idovonala nézd meg hány könyv játszódik az Új érában és mennyivel több az összes többiben, és ezek közül jó pár nem egy éves megjelenés, hogy a képregényekről már ne is beszéljünk, de azt te nem olvasol, ha jól emlékszem :) 

Valóban nem olvasok képregényeket, én kifejezetten a regényekre céloztam, mikor ezeket leírtam. 

Az idővonal meg egy kicsit becsapós olyan szempontból, hogy Greg Rucka könyve valójában nem YU 0-kor játszódik. Mármint ugye az öreg Han ül egy kocsmában, és visszaemlékezik egy YU 0-kor játszódó sztorira. És hiába játszódik a regény nagy része akkor, ha egyszer az az egész tulajdonképpen csak flashback. Ezért nem tartom korrektnek a regény idővonalbeli elhelyezését. Vagy akkor írták volna úgy, hogy YU 0/YU 30 (a 30-at csak megsaccoltam, valamikor akkor játszódhat).

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy azt a könyvet is nyugodtan elkönyvelhetjük TFA érájában játszódó könyvnek. :D És az már eggyel több könyv, amely a TFA érájában játszódik. :P 

 

22 hours ago, Darth Cupsy said:

A Jedi herceg sorozatot amúgy sem fair felhozni, mert azt kifejezetten gyerekeknek írták 

De azért, mert ifjúsági regény, még nem kéne sz*rnak lennie. :D Az említett Rucka-kötet is gyerekeknek íródott, és (szerintem) teljesen jó volt. 

 

22 hours ago, Darth Cupsy said:

Persze ha azt veszed akkor nem létezik objektív döntés a világon, mert valami alapján döntesz, de ahogy már írtam annál nagyon objektívebb döntés nem létezik, mint hogy azt hagyták meg amihez Lucas tevőlegesen hozzátett. Messzemenőkig objektívebb, mint hogy bárki is felállítson egy listát, hogy mit tartsanak benn, mit nem. Hogy egyik-másik mű gyengébb az egy dolog, az meg egy másik, hogy ezt a szerzője pofájába is odavágnád azzal, hogy az övét kiszórod másét meg benn hagyod. Gondolj bele egyrészt elég nagy bunkóság, ugyanúgy dolgozott vele, mint a többi, ugyanúgy hozott is pénzt mint a többi, utána meg a szemébe vágnák, hogy sz*r vagy öcsém. Vagy mi van ha egyazon író 2 könyvéből csak az egyik kerülne be, az adott író jogosan kérdezhetné meg, hogy ez miért az meg miért nem? Vagy akkor beraknák neki mindkét könyvét csak azért, mert ha a jobban sikerült is benn van akkor már legyen benn a rosszabb is, mert elvégre ugyanaz az író? Ekkor meg joggal háborodhatna fel egy olyan író akinek legalább olyan a könyve, mint a másik író rosszabb könyve, de mégse maradt fenn a listán. Ezzel a hozzáállással nagyon sok írót idegeníthettek volna el maguktól, olyanokat is akik még nem is írtak SW-t.

Hm, jogos végül is. 

Most egyébként az jutott eszembe, hogy talán az is jó lett volna alternatívának, ha nem hozzák létre ezt a Kánon-Legendák dolgot, hanem inkább felosztják az egészet (minden létező SW-művet) párhuzamos univerzumokra/alternatív valóságokra. Mert hát ugye a Legendáknak minősített művek között is van rengeteg összefüggés! Pl. Kirajzás-JA-trilógia-A Tatuin szelleme-Thrawn-ciklus-A túlélők keresése, vagy a Klónok háborúja-ciklus regényei is összefüggenek egymással meg A gonosz útvesztője.

Tehát lenne a fő sík, amely ugye a való életben Kánon néven szerepel, és lenne egy B-idősík, egy C-idősík, stb. És mindegyik idősík értelemszerűen úgy lenne megalkotva, hogy azon az idősíkon belül ne legyenek ellentmondások. 

 

Bár lehet, hogy ez nagy káoszt okozott volna. Fene tudja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként pont témába vágó kommentet találtam a Filmek topikban. :D Dzséjttől idézek: 

Quote

Szóval nekem megmarad igazi folytatásnak a T3-TS vonal, ez meg mehet a Ganyézis mellé alternatívának.

 

Leszögezem, nem nagyon értek a Terminátorhoz (láttam az első öt filmet egyszer, ez minden), de ha jól tudom, akkor ez a hatodik film teljes mértékben szembeköpi a T3-at meg a Salvationt, és elvileg ezt kell a harmadik résznek tekinteni. Szóval szerintem itt most pont az a szituáció merült fel, mint az én viszonyom a Thrawn-trilógiával kapcsolatban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, caseyjones írta:

Hm, jogos végül is. 

Most egyébként az jutott eszembe, hogy talán az is jó lett volna alternatívának, ha nem hozzák létre ezt a Kánon-Legendák dolgot, hanem inkább felosztják az egészet (minden létező SW-művet) párhuzamos univerzumokra/alternatív valóságokra. Mert hát ugye a Legendáknak minősített művek között is van rengeteg összefüggés! Pl. Kirajzás-JA-trilógia-A Tatuin szelleme-Thrawn-ciklus-A túlélők keresése, vagy a Klónok háborúja-ciklus regényei is összefüggenek egymással meg A gonosz útvesztője.

Tehát lenne a fő sík, amely ugye a való életben Kánon néven szerepel, és lenne egy B-idősík, egy C-idősík, stb. És mindegyik idősík értelemszerűen úgy lenne megalkotva, hogy azon az idősíkon belül ne legyenek ellentmondások. 

 

Bár lehet, hogy ez nagy káoszt okozott volna. Fene tudja.

Aha, tehát te most leírtad a régi rendszert (T-szint, C-szint, G-szint, stb.) csak kicsit más felállásban. :hmm:

 

14 perccel korábban, caseyjones írta:

Valóban nem olvasok képregényeket, én kifejezetten a regényekre céloztam, mikor ezeket leírtam. 

Az idővonal meg egy kicsit becsapós olyan szempontból, hogy Greg Rucka könyve valójában nem YU 0-kor játszódik. Mármint ugye az öreg Han ül egy kocsmában, és visszaemlékezik egy YU 0-kor játszódó sztorira. És hiába játszódik a regény nagy része akkor, ha egyszer az az egész tulajdonképpen csak flashback. Ezért nem tartom korrektnek a regény idővonalbeli elhelyezését. Vagy akkor írták volna úgy, hogy YU 0/YU 30 (a 30-at csak megsaccoltam, valamikor akkor játszódhat).

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy azt a könyvet is nyugodtan elkönyvelhetjük TFA érájában játszódó könyvnek. :D És az már eggyel több könyv, amely a TFA érájában játszódik. :P 

Az ST korszakában egyelőre nincsen tumultus, Casey. Ezt elhiheted nekem, meg még sokaknak. Az OT időszakát már a legutolsó körmünkig megismertük - és képregényekben még csak most fog jönni az Ep5-6 közti terület felfedezése :| - az ST meg még mindig van a levegőben. Persze vannak már könyvek - Vérvonal, Phasma, Galaxy's Edge - Black Spire, - plusz Poe képregény és a jelenleg futó Resistance, de ezzel kb. ki is fújt. Szóval még mindig nem értem ezt az "ST -re fókuszálnak" dolgot. Korábban is írtam, amikor a PT ment terítéken, akkor ahhoz jöttek ki cuccok. Most az ST -hez jönnek, bár van, amikor ez nem éppen fedi a valóságot - Shattered Empire képregény + Utóhatás trilógia bár a TFA -hoz lettek kihirdetve Journey to TFA alcímmel, de 1-2 helyszínt/karaktert leszámítva inkább OT folytatások voltak. :)

 

19 perccel korábban, caseyjones írta:

Ez alatt azt érted, hogy egy olyan mű, amelyik kifejezetten abban az időszakban játszódik, amikor a Thrawn-trilógia is (tehát pontosan abban az időben), vagy úgy alapvetően bármelyik időszakban? Mert ha előbbi, akkor nem hiszem, hogy az általad felvázolt szituációra sor kerülne, elvégre az Utóhatás-trilógia meg a filmtrilógia (TFA-TLJ-TROS) az, amelyik tulajdonképpen felváltja a Thrawn-ciklust. Bár a TFA valamivel később játszódik, mint a Thrawn-trilógia meg a Jedi Akadémia-trilógia. 

Ha meg a másik verzió... akkor nem tudom. :D Megfogtál. De én egyszerűen nem tudok nem úgy tekinteni Zahn meg Anderson könyveire, hogy nem azok a folytatások. :( 

Nos ennyi erővel akkor én is mondhatnám, hogy pl. a HP könyvek a kánon és van ez a James Potter sorozat, amely fanfiction, de mégis a HP "folytatása". Bár még nem olvastam az utolsó részt - a fordítása még mindig folyik :? - de úgy van felépítve, hogy én azt eltudjam mondani róla: igen, ez folytatás. Namármost ha J.K egy nap azzal jönne, hogy megírta a HP folytatásait és kiadják őket, és én elolvasom őket, de ugyanakkor a JP sorozatot tartom folytatásnak, akkor kb. ott vagyok, mint te a SW kánon-legends rendszerével. ;)

 

Mondjuk szerintem úgy lenne a helyes hozzáállás, ha az emberek elfogadnák azt, hogy igen, van egy hivatalos(!) kánon, amely minden filmet/animációs és élőszereplős sorozatot/és 2014 óta megjelent regényt/képregényt magába foglal. A Legends meg ihletforrások. Van 2 alternatív univerzum (hivatalos kánon és "fanfiction" Legends) és meg is van oldva a dolog. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 minute ago, Bence1997 said:

Aha, tehát te most leírtad a régi rendszert (T-szint, C-szint, G-szint, stb.) csak kicsit más felállásban. :hmm:

Ez mi? :o Volt korábban ilyen? Én erről nem is tudtam.

3 minutes ago, Bence1997 said:

Nos ennyi erővel akkor én is mondhatnám, hogy pl. a HP könyvek a kánon és van ez a James Potter sorozat, amely fanfiction, de mégis a HP "folytatása". Bár még nem olvastam az utolsó részt - a fordítása még mindig folyik :? - de úgy van felépítve, hogy én azt eltudjam mondani róla: igen, ez folytatás. Namármost ha J.K egy nap azzal jönne, hogy megírta a HP folytatásait és kiadják őket, és én elolvasom őket, de ugyanakkor a JP sorozatot tartom folytatásnak, akkor kb. ott vagyok, mint te a SW kánon-legends rendszerével. ;)

Ha már HP: eszembe jutott a Cursed Child, amelyet Rowling jóváhagyott, tehát beleszámít a Kánonba. Viszont a rajongók temérdek része annyira csalódott a művel kapcsolatban, hogy nem akarják ezt a tényt elfogadni, és inkább fan-ficnek minősítik. Namármost ez is hasonló szitu a Star Warshoz. :D (Bár, mint ahogy azt már leírtam, én nem azért nem a TFA-t tekintem folytatásnak, mert csalódott vagyok vele kapcsolatban, hanem mert Zahn meg Anderson könyvei jobban bejönnek.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, caseyjones írta:

Ez mi? :o Volt korábban ilyen? Én erről nem is tudtam.

Persze. Ha jól emlékszem a T-szint volt a televízió - ugye a TCW. A C-szint volt azt hiszem a képregények. A könyvekre most nem tudom milyen szint volt, de a filmek voltak a G-szint. És volt egy hierarchia, amely a filmektől az N-canonig tartott - utóbbi ugye a nem meg történtek, ilyenek voltak ha jól tudom a régi infinite SW képregények.

És mindegyik szint külön volt. A filmek voltak az elsők. A TCW félig-meddig EU, félig-meddig Lucasi G-szint volt - mivel Lucas ügyködött rajta ugyebár. A többinél meg be voltak határolva, hogy melyik szint micsoda. Persze ez idővel kicsit összemosódott az egyes hivatkozások kapcsán, de volt ilyen rendszer. :)

8 perccel korábban, caseyjones írta:

Ha már HP: eszembe jutott a Cursed Child, amelyet Rowling jóváhagyott, tehát beleszámít a Kánonba. Viszont a rajongók temérdek része annyira csalódott a művel kapcsolatban, hogy nem akarják ezt a tényt elfogadni, és inkább fan-ficnek minősítik. Namármost ez is hasonló szitu a Star Warshoz. :D (Bár, mint ahogy azt már leírtam, én nem azért nem a TFA-t tekintem folytatásnak, mert csalódott vagyok vele kapcsolatban, hanem mert Zahn meg Anderson könyvei jobban bejönnek.)

Ez is egy opció. Nekem se a szívem csücske a TFA - viszont karakterekben J.J nagyot alkotott - de mivel hivatalos folytatás, ezért kánonnak tekinti az ember. :)

 

(Én szerintem soha a büdös életben nem fogom elolvasni az Elátkozott gyermeket - ha jól hallottam konkrét időutazás is van benne, WTF? :D)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Bence1997 írta:

Persze. Ha jól emlékszem a T-szint volt a televízió - ugye a TCW. A C-szint volt azt hiszem a képregények. A könyvekre most nem tudom milyen szint volt, de a filmek voltak a G-szint. És volt egy hierarchia, amely a filmektől az N-canonig tartott - utóbbi ugye a nem meg történtek, ilyenek voltak ha jól tudom a régi infinite SW képregények.

És mindegyik szint külön volt. A filmek voltak az elsők. A TCW félig-meddig EU, félig-meddig Lucasi G-szint volt - mivel Lucas ügyködött rajta ugyebár. A többinél meg be voltak határolva, hogy melyik szint micsoda. Persze ez idővel kicsit összemosódott az egyes hivatkozások kapcsán, de volt ilyen rendszer. :)

Ez is egy opció. Nekem se a szívem csücske a TFA - viszont karakterekben J.J nagyot alkotott - de mivel hivatalos folytatás, ezért kánonnak tekinti az ember. :)

  • G canon: George Lucas, ebbe a filmek mellett a legutolsó nyilatkozata is beleszámított, ezért lett pl. Obi-Wan szülőbolygója a Stewjon, amit hasraütés-szerűen Jon Stewart műsorában talált ki.
  • T canon: azaz televízió canon, ez volt a TCW, ez nagyon sok klónháború idején játszódó képregényt, regény ennél fogva felülírt
  • C canon: könyvek, képregények, videójátékok
  • S canon: ez kb a "gagyi" megfelelője, amelyet nyugodtan bárki felülírhatott a C kategóriában. Jedi herceg-sorozat, Holiday Special stb.
  • D canon: Ezt a Detours c. paródiasorozatra hozták létre, de ezt a Disney-vétel miatt soha nem vetítették le, így ezt a kategóriát nem használták
  • N canon: ide tartoznak a nem kánon művek, "mi lett volna, ha" történetek, Tag és Bink stb.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 minute ago, Bence1997 said:

Persze. Ha jól emlékszem a T-szint volt a televízió - ugye a TCW. A C-szint volt azt hiszem a képregények. A könyvekre most nem tudom milyen szint volt, de a filmek voltak a G-szint. És volt egy hierarchia, amely a filmektől az N-canonig tartott - utóbbi ugye a nem meg történtek, ilyenek voltak ha jól tudom a régi infinite SW képregények.

És mindegyik szint külön volt. A filmek voltak az elsők. A TCW félig-meddig EU, félig-meddig Lucasi G-szint volt - mivel Lucas ügyködött rajta ugyebár. A többinél meg be voltak határolva, hogy melyik szint micsoda. Persze ez idővel kicsit összemosódott az egyes hivatkozások kapcsán, de volt ilyen rendszer. :)

Na, hát ez nekem elég bonyolult és átláthatatlan. :D Viszont ez alapján egy kicsit eltérőnek tűnik nekem, mint amire én gondoltam: 

 

Tehát lenne egy fő szál, amely az Ep. 1-9-ből, Rogue One-ból, Solóból, TCW-ből, Rebelsből stb. állna. Tehát az lenne a fő szál, amelyet a való életben Kánonként ismerünk. Beleértve a könyveket, képregényeket, stb.

Lenne egy alternatív idősík, amely tartalmazná mondjuk az első hat filmet, a CW-t meg a Klónok háborúja multimédia-projekt könyveit meg a Thrawn-ciklus köteteit (a Kirajzástól kezdve A túlélők kereséséig mindent, meg egyéb könyveket, amelyek összefüggenek Zahn könyveivel). Azt hiszem, a Thrawn-ciklus meg a CW-könyvek nem mondanak ellent egymásnak, de javítsatok ki, ha tévedek.

Lenne egy harmadik idősík, amelyben benne lenne az első hat rész, meg - most csak a hasamra ütök - a KOTOR.

Lenne még egy, amely az első hat filmet tartalmazná, meg pár Legendsnek minősített művet, amelyek nem mondanak ellen se egymásnak, se a hat filmnek.

És ez mehetne még jó darabig. A támpont tehát az első hat rész lenne. És nem gondolnám, hogy ez olyan szokatlan vagy zavaros lenne, elvégre létezhet több párhuzamos világ is egy univerzumban. 

 

12 minutes ago, Ody Mandrell said:

@caseyjones akkor Te nem is beszélgetsz csak az EU-ról vagy a Legends-ről? 

Nos, ezt nem mondanám. Egyszerűen csak nem szeretem ezt a Kánon-Legendák rendszert, és azt, ahogy ez befolyásol rajongókat. Én nem az alapján döntöm el, hogy mit akarok nézni, olvasni stb. hogy az hova lett sorolva. Én az alapján döntök, hogy miről szól az adott mű. Azt tartom szem előtt, hogy egy jót akarok szórakozni a kedvenc univerzumomban!

A Kánonban is van jó pár dolog, amelyet szeretek. Például a TCW-t meg a Rebelst IMÁDOM. :love: Meg egy-két könyv is tetszett, pl. A királynő árnyéka vagy A csempész futása, de A sötét tanítvány is nagyon jó lett. Ugyanakkor az új filmek nem annyira tetszenek, így az ahhoz kapcsolódó regények abszolút nem hoznak lázba. Ahogy a Resistance sem.

A Legendsben/EU-ban is van csomó mű, amely nem érdekel. Pl. a Jedi herceg-sorozatot, Karen Traviss RC-könyveit vagy az X-szárnyúak-sorozatot soha nem fogom elolvasni, de az ewokos filmeket vagy a Droids rajzfilmsorozatot se hiszem, hogy valaha megnézem (bár utóbbi érdekelt, de belenéztem, és elment a kedvem sajna :().

De az, hogy mi érdekel és mi nem, a jövőben változhat. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit te leírtál, az a Marvel-univerzum, ahol számtalan idősík van rendszertelenül, mert egyik képregényíró sem vette a fáradtságot, hogy a többiekhez alkalmazkodjon. Nettó borzalom lenne, ha ez a Star Wars-ban meghonosodna, amelynek hatalmas előnye, hogy az univerzum koherens egészet alkot rengeteg crossover-rel és utalásokkal. Legyen az kánon vagy a most már alternatív idősík, a legends. Jó ez így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, caseyjones írta:

Tehát lenne egy fő szál, amely az Ep. 1-9-ből, Rogue One-ból, Solóból, TCW-ből, Rebelsből stb. állna. Tehát az lenne a fő szál, amelyet a való életben Kánonként ismerünk. Beleértve a könyveket, képregényeket, stb.

Lenne egy alternatív idősík, amely tartalmazná mondjuk az első hat filmet, a CW-t meg a Klónok háborúja multimédia-projekt könyveit meg a Thrawn-ciklus köteteit (a Kirajzástól kezdve A túlélők kereséséig mindent, meg egyéb könyveket, amelyek összefüggenek Zahn könyveivel). Azt hiszem, a Thrawn-ciklus meg a CW-könyvek nem mondanak ellent egymásnak, de javítsatok ki, ha tévedek.

Lenne egy harmadik idősík, amelyben benne lenne az első hat rész, meg - most csak a hasamra ütök - a KOTOR.

Lenne még egy, amely az első hat filmet tartalmazná, meg pár Legendsnek minősített művet, amelyek nem mondanak ellen se egymásnak, se a hat filmnek.

És ez mehetne még jó darabig. A támpont tehát az első hat rész lenne. És nem gondolnám, hogy ez olyan szokatlan vagy zavaros lenne, elvégre létezhet több párhuzamos világ is egy univerzumban. 

Aha, így már világos. Viszont Nute jól mondta, ez nagyon hajazna az amerikai nagyképregénykiadók (Marvel/DC) receptjéhez. Ott vannak számtalan Földek, mind-mind külön történettel.

 

Itt az a probléma, hogy a te javaslatod annyira szerteágazó lenne, hogy még átlátni is nehéz lett volna. :) Merthogy 40 év termelését kategorizálni, azért az nem kis meló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 minutes ago, Nute Gunray said:

Amit te leírtál, az a Marvel-univerzum, ahol számtalan idősík van rendszertelenül, mert egyik képregényíró sem vette a fáradtságot, hogy a többiekhez alkalmazkodjon.

De a Star Warsban szerintem kivitelezhető lett volna, hogy úgy hozzák létre ezeket az idősíkokat, hogy legyen bennük rendszer. Mint ahogy fentebb leírtam. Persze, ez nem kis meló lett volna, ahogy Bence írta az imént.

7 minutes ago, Nute Gunray said:

Legyen az kánon vagy a most már alternatív idősík, a legends. 

Na de épp ez az, hogy a Legends hivatalosan nem egy alternatív idősík, hanem egy "kuka". A felülírható, a tulajdonképpen nem számottevő SW-történetek összessége - így is fogalmazhatunk. Vannak művek benne, amelyek között van összefüggés, viszont sok az ellentmondásos.

Az alapján, amelyet én felvázoltam, lehetett volna számos idősík/párhuzamos világ, amelyekbe külön bele lehetett volna pakolni ezeket a műveket - értelemszerűen mindegyiket úgy, hogy egy adott világban ne legyen ellentmondásos mű. Pl. amennyiben a Fejvadász-háborúk meg a Jedi növendék-sorozat között lenne ellentmondás, akkor odafigyeltek volna, hogy a kettő ne kerüljön egy világba (nem tudom, hogy valóban van-e ellentmondás a kettő között, ez most nem lényeges, csak véletlenszerűen kiválasztottam két sorozatot). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felesleges bonyolítás lenne, ráadásul minden diskurzust megölne itt. És akkor bárki kénye-kedve szerint azt az univerzumot bővítené, amit éppen szeretne. Bőven elég, hogy lehet a régi, 2014 előtti történeteket is olvasni, és ahhoz hozzászólni, elvégre itt a fórumon sem szűnt meg a Legends szekció. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 minutes ago, Nute Gunray said:

Felesleges bonyolítás lenne, ráadásul minden diskurzust megölne itt. 

:? 

Gondolom, azt szűrted le, hogy szerintem ilyen változtatást kéne csinálni a jövőben. De nem, ezt az egészet egy képzeletbeli "mi lett volna, ha" címszó alatt írom, tehát nem azt mondom, hogy ezt a változtatást meg kéne lépnie a Disney-nek a jövőben, hanem hogy talán ez lehetett volna egy másik megoldás a Kánon-Legendák rendszer bevezetése helyett anno. 

13 minutes ago, Nute Gunray said:

És akkor bárki kénye-kedve szerint azt az univerzumot bővítené, amit éppen szeretne. 

Ezt sem igazán értem. Mármint hogy SW-szerzők bővítenék azt az univerzumot, amelyiket szeretnék? Mi ezzel a baj, amíg az általa megírni kívánt mű illeszkedik az adott univerzumba? 

Egyébként meg úgy is el lehetne képzelni, hogy a párhuzamos idősíkokat már nem bővítették volna, hanem hagyják úgy, ahogy vannak, és csak a fő idővonalra koncentrálnak. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából nem is értem azt, amikor azt mondják, hogy kukázták az EU-t.

Nem kukáztak semmit, aki megvette, annak ott van a polcán továbbra is.

 

Törölték a kánonból? Egy fenét. Soha nem is volt a kánon része.

Szerintem ilyet nem mondott senki, hogy amit most olvasol, az megtörtént abban a világban, amiben George Lucas filmjei játszódnak.

Nem volt szép Lucastól, hogy nem vett róluk tudomást, viszont a pénzt felvette, de ez történt.

 

Továbbra is jönnek ki regények, képregények, játékok, animációs sorozatok, mint a 70-es/80-as évek óta, annyi a különbség, hogy most már passzolnak a filmekhez, sőt egymásra is utalgatnak.

Nem szebb ez így?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Legendák dolgot, hanem inkább felosztják az egészet (minden létező SW-művet) párhuzamos univerzumokra/alternatív valóságokra.

Aha, még az kellett volna. Ezen kb egyetlen naiv olvasó sem tudott volna eligazodni. Sokkal jobban járt a franchise az egységesítéssel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Az idővonal meg egy kicsit becsapós olyan szempontból, hogy Greg Rucka könyve valójában nem YU 0-kor játszódik. Mármint ugye az öreg Han ül egy kocsmában, és visszaemlékezik egy YU 0-kor játszódó sztorira. És hiába játszódik a regény nagy része akkor, ha egyszer az az egész tulajdonképpen csak flashback. Ezért nem tartom korrektnek a regény idővonalbeli elhelyezését. Vagy akkor írták volna úgy, hogy YU 0/YU 30 (a 30-at csak megsaccoltam, valamikor akkor játszódhat).

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy azt a könyvet is nyugodtan elkönyvelhetjük TFA érájában játszódó könyvnek. :D És az már eggyel több könyv, amely a TFA érájában játszódik. :P 

A könyv 90+ %-a YU 0-ban játszódik és mert mert az új érában indul azért, nehogy már arra az időszakra soroljuk, akkor ennyi erővel a TFA is tizenakárhány évvel korábban játszódik, mert van benne egy flashback Rey-ről. De ha még azt is az új érához sorolod akkor is 10 könyv jelent meg 2016-ig ami nem az új érában játszódik ezzel szemben 2 ami az újban bár ahogy írtam eléggé bajos odasorolni A csempész futását. Azóta is összesen db új érában játszódó könyv van, ennek tükrében nem nagyon állja meg a helyét, hogy a Disney csak az új érára koncentrált kezdetben.

 

Idézet

De azért, mert ifjúsági regény, még nem kéne sz*rnak lennie. :D Az említett Rucka-kötet is gyerekeknek íródott, és (szerintem) teljesen jó volt. 

Ifjúsági és gyerek művek között van különbség. Lásd Destiny of the Force - Resistance kontra Rebels - TCW

Idézet

Most egyébként az jutott eszembe, hogy talán az is jó lett volna alternatívának, ha nem hozzák létre ezt a Kánon-Legendák dolgot, hanem inkább felosztják az egészet (minden létező SW-művet) párhuzamos univerzumokra/alternatív valóságokra. Mert hát ugye a Legendáknak minősített művek között is van rengeteg összefüggés! Pl. Kirajzás-JA-trilógia-A Tatuin szelleme-Thrawn-ciklus-A túlélők keresése, vagy a Klónok háborúja-ciklus regényei is összefüggenek egymással meg A gonosz útvesztője.

Tehát lenne a fő sík, amely ugye a való életben Kánon néven szerepel, és lenne egy B-idősík, egy C-idősík, stb. 

Hát én pontosan így fogom fel a Legends-Kánon kérdést a Legends egy alternatív univerzum.

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Brodie írta:

Igazából nem is értem azt, amikor azt mondják, hogy kukázták az EU-t.

Nem kukáztak semmit, aki megvette, annak ott van a polcán továbbra is.

 

Törölték a kánonból? Egy fenét. Soha nem is volt a kánon része.

Szerintem ilyet nem mondott senki, hogy amit most olvasol, az megtörtént abban a világban, amiben George Lucas filmjei játszódnak.

Nem volt szép Lucastól, hogy nem vett róluk tudomást, viszont a pénzt felvette, de ez történt.

 

Továbbra is jönnek ki regények, képregények, játékok, animációs sorozatok, mint a 70-es/80-as évek óta, annyi a különbség, hogy most már passzolnak a filmekhez, sőt egymásra is utalgatnak.

Nem szebb ez így?

Itt egy pár dolgot kiigazítanék. "Soha nem is volt a kánon része." A Disney korszak előtt a Lucasfilm  marketingesei kitalálták azt a többszintes, túlbonyolított kánon rendszert. Ha jól láttam Nute fentebb írt róluk. Ráadásul az akkoriban megjelent forráskönyvek, képeskönyvek az épp akkor aktuális regények, képregények tartalmát is beleszőtték. Persze ismerjük Lucas személyes álláspontját ezzel kapcsolatban. Nála a könyvek másik univerzum, vagy másik kategória volt. De a cége, a Lucasfilm nem követte ezt az álláspontot, hiszen akkor nem lett volna szükség a többszintes kánon kidolgozására, nem lett volna szükség állandóan a könyvíróknak alkalmazkodni Lucas épp aktuális  álláspontjához. Bizonyára a Lucasfilm azért nem követte akkoriban George álláspontját, mert marketing szempontból eladhatóbbnak vélték a könyveket, képregényeket, ha a fentebb említett rendszert alkalmazzák.

A Disney korszak előtti könyvek és képregények nagyrészt szintén passzoltak az akkoriban aktuális állapotokhoz. Legalábbis igyekeztek. Az más kérdés, hogy Lucas egy olyan ember, aki x időnként felülbírálja a dolgokat, sokszor saját maga álláspontját is. Így állandó változtatások jöttek. A mostani könyveknél, képregényeknél elméletileg jobban passzolnak. De még így is vannak hibák. Pl. az egyik ifjúsági regény egy komplett bekezdése ellentmond a Zsivány Egyesnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Brodie írta:

Törölték a kánonból? Egy fenét. Soha nem is volt a kánon része.

Szerintem ilyet nem mondott senki, hogy amit most olvasol, az megtörtént abban a világban, amiben George Lucas filmjei játszódnak.

Nem volt szép Lucastól, hogy nem vett róluk tudomást, viszont a pénzt felvette, de ez történt.

 

"I always said I wasn’t going to do any more, and that’s true: I’m not going to do any more. But that doesn’t mean I’m unwilling to turn it over to Kathy to do more. I have story treatments of 7, 8, and 9, and a bunch of other movies, and obviously we have hundreds of books and comics and everything you could possible imagine." George Lucas

 

És ezt még jóval a kánon bevezetése előtt nyilatkozta.

 

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas sok mindent mondott amit utána nem vett figyelembe.

 

11 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Nos, ezt nem mondanám. Egyszerűen csak nem szeretem ezt a Kánon-Legendák rendszert, és azt, ahogy ez befolyásol rajongókat.

De itt nem erről van szó, hanem arról, hogy ha pl. Thrawn kapcsán beszélgetünk és én a kánon szerint érvelek valami mellett, akkor egy Legends ellenpélda mit sem ér. Így már parttalanná is vált az egész mert nem egy platformról indulunk. Nekem mindig is ez volt a bajom ezzel az egésszel: nem a kánon része, nem hivatkozási alap egy SW beszélgetésben. Az más tészta, hogy kinek mi tetszik, és mit fogad el. De ha megvan a saját SW kánonja, akkor esélyes, hogy elég limitált beszélgetést folytathat olyanokkal akik a hivatalos kánon rendszer szerint nézik a dolgokat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom öszintén fel nem foghatom mi ez a ragaszkodás a Legendshez. Nem lehet rá hivatkozni(hisz nem történt meg az sw-ben), emiatt beszélni sem lehet róla. Ráadásul a csöcselék erre hivatkozva fikáz mindent. A Disney helyében én megszüntetném és csak kánon műveket adnék ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 hours ago, Brodie said:

Törölték a kánonból?

Szerintem ilyet senki nem írt. 

 

10 hours ago, Ody Mandrell said:

 

 

ha pl. Thrawn kapcsán beszélgetünk és én a kánon szerint érvelek valami mellett, akkor egy Legends ellenpélda mit sem ér. Így már parttalanná is vált az egész mert nem egy platformról indulunk. Nekem mindig is ez volt a bajom ezzel az egésszel: nem a kánon része, nem hivatkozási alap egy SW beszélgetésben. Az más tészta, hogy kinek mi tetszik, és mit fogad el. De ha megvan a saját SW kánonja, akkor esélyes, hogy elég limitált beszélgetést folytathat olyanokkal akik a hivatalos kánon rendszer szerint nézik a dolgokat. 

 

Nyilván... Ha Kánont érintő diskurzus van, nem is fogok egy Legendák-művel érvelni, mert - akármennyire is nem tetszik a szitu és nem értek vele egyet - tudomásul veszem, hogy az a valóságban nem a Kánon része, így nincs értelme vele érvelni. Ez a "saját Kánon" dolog meg csak az én fejemben létezik, és ott is marad - ezért is írtam Cupsynak, hogy ez nem kéne hogy befolyásoljon bármit is. Nem fogom terjeszteni az "igét", meg nem fogom azt írni a TROS-nél, hogy Jorus C'Baoth ebben nem szerepelhet, mert ő meghalt Az utolsó parancsban - ha esetleg szerepelne a filmben C'Baoth valamilyen formában (nyilván nem fog, csak valami érthető példát szeretttem volna felhozni). 

De én ezt már leírtam sokszor korábban, még külön neked is és még válaszoltál is rá, hogy ez így teljesen korrekt. 

15 hours ago, Iqvi said:

Aha, még az kellett volna. Ezen kb egyetlen naiv olvasó sem tudott volna eligazodni. Sokkal jobban járt a franchise az egységesítéssel.

Pedig hidd el, hogy a nagy Legendák-ellenző nagyokosokat, akik prédikálnak a Legendák ellen, így sokkal jobban érdekelték volna azok a művek, amelyeket a valóságban Legendák-bélyeggel elláttak. Mivel ha párhuzamos univerzum néven ismerik őket, akkor úgy vannak vele, hogy azok megtörténtek, csak egy másik univerzumban, így van értelme elolvasni őket - de mivel "Legendák" néven ismerik őket, ezért úgy fogják fel, hogy nem történt meg, így nincs is értelme velük foglalkozni. :|

 

15 hours ago, Darth Cupsy said:

A könyv 90+ %-a YU 0-ban játszódik és mert mert az új érában indul azért, nehogy már arra az időszakra soroljuk, akkor ennyi erővel a TFA is tizenakárhány évvel korábban játszódik, mert van benne egy flashback Rey-ről. 

A példa épp az ellentettje annak, amit én felhoztam. A csempész futása 90%-ban flashbackből áll, mivel Han ül egy kocsmában vagy hol, és elmesél egy YU 0-ban játszódó sztorit, és ezért a művet YU 0-nak minősítették. Szerintem meg nem egy flashbacknek kéne meghatároznia a mű idővonalbeli elhelyezkedését. Mondjuk, ez esetben kicsit fura a helyzet, mivel ugye a regény 90%-ban akkor játszódik - de az mégis csak egy flashback, tehát tulajdonképpen az a YU 0 egy in-universe dátum. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 minutes ago, Frenkie said:

Megmondom öszintén fel nem foghatom mi ez a ragaszkodás a Legendshez. 

Én speciel nem ragaszkodom hozzá, egyszerűen csak nem az alapján döntöm el, hogy mit szeretnék olvasni, hogy van-e rajta Legendák-csík vagy nincs.

 

11 minutes ago, caseyjones said:

Nem lehet rá hivatkozni(hisz nem történt meg az sw-ben), emiatt beszélni sem lehet róla.

És akkor mi van? Ha el szeretnél merülni a kedvenc univerzumodban, szórakozni szeretnél egyet, egy csodálatos élmény részese akarsz lenni, azt egy Legends-könyv nem tudja megtenni? Én személy szerint mindig is ezt tartottam szem előtt. Biztos, hogy nem fogok kihagyni egy izgalmas Palpatine-sztorit (Darth Plagueis) csak azért, mert xy a Disney-nél úgy döntött, hogy nem teszi bele a hivatalos idővonalba.

Tulajdonképpen azért nem történtek meg, mert x dátum előtt adták ki őket, és ennek estek áldozatává... Pl. A királynő árnyéka című könyvet Claudia Gray már 20 évvel ezelőtt megírta volna, ezt ő maga állította. Ha 20 évvel ezelőtt jelenik meg a könyv, az is a nagy "kisöprés" áldozata lett volna. De mivel most jelent meg, ezért Kánon... :roll:

 

Az meg, hogy nem lehet róla beszélni emiatt, barokkos túlzás. A Legends-könyvek között is van összefüggés. Nem mind között, az tény, de igenis van nem egy között. Pl. Clone Wars-regények (beleértve A gonosz útvesztőjét), Zahn regényei.

 

1 hour ago , Frenkie said:

Ráadásul a csöcselék erre hivatkozva fikáz mindent.

confused return of the jedi GIF by Star Wars

 

1 hour ago , Frenkie said:

A Disney helyében én megszüntetném és csak kánon műveket adnék ki.

Hogy mi? :lol: Nem elég megszüntetés az, hogy Legendáknak minősítették őket? Hogy lehetne még ennél jobban is megszüntetni őket?

Ha meg könyvkiadásra célzol, akkor nem hiszem, hogy az a pár Legends-könyv venné el a helyet a Canon-művektől. A Canon-műveket amúgy is kiadja a Szukits, nyilván azok élveznek prioritást, ezért miért nem jöhetnének utánuk a Legends-kötetek? :pill:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 hours ago, Darth Cupsy said:

De ha még azt is az új érához sorolod akkor is 10 könyv jelent meg 2016-ig ami nem az új érában játszódik ezzel szemben 2 ami az újban bár ahogy írtam eléggé bajos odasorolni A csempész futását. Azóta is összesen db új érában játszódó könyv van, ennek tükrében nem nagyon állja meg a helyét, hogy a Disney csak az új érára koncentrált kezdetben.

Quote

 

 

Most megnéztem a magyarul megjelent Kánon-regények listáját, és a következő statisztikai adatokkal tudok szolgálni:

 

"Új éra" nekem minden, ami A Jedi visszatér után játszódik. Tehát:

 

Utóhatás-trilógia (3 könyv értelemszerűen)

A végső dobás

Vérvonal

Phasma

Az ébredés előtt

Az ébredő Erő regényváltozata

Canto Bight

Az utolsó Jedik regényváltozata

 

Meg mondjuk számítsuk ide Greg Rucka regényét is, bár ahogy írtad, elég necces. Ez így összesen 11 (10) regény.

 

Vegyük számításba azt is, hogy se a Solótól, se a Rogue One-tól nem voltam elragadtatva (továbbra sem vagyok divatból utáló, egyszerűen csak nem tetszettek). Így az ahhoz kapcsolódó regények sem hoznak lázba:

 

A lázadás hajnala

Koréliai hajsza

Solo-regény

RO-regény

 

A maradék pedig:

 

Ahsoka

Tarkin

Új Hajnal 

Sith Nagyurak

Thrawn

A Jedik örököse

Elveszett csillagok

Két Battlefront-regény

maradék két ifjúsági regény 

Leia-regény 

 

Az eredeti trilógia regényváltozatait meg hagyjuk, az számomra örök rejtély, hogy mit keresnek a Kánonban... 

A Thrawn: Szövetségek, A királynő árnyéka, valamint a Mester és tanítványa könyveket szándékosan hagytam ki, mivel ezek mostanában jelentek meg.

 

Quote

nem nagyon állja meg a helyét, hogy a Disney csak az új érára koncentrált kezdetben.

 

Eleinte, még nagyon a legelején úgy fogalmaztam, hogy az új érára/új filmekre. Tehát ebbe beletartozik a Solo meg a RO is. Így már talán valamivel jobban megállja a helyét. 

@Bence1997 Te azt reagáltad korábban, hogy ez azért van, mert az adott filmhez kapcsolódó regényeket akkor adják ki általában, amikor az adott film megjelenik. Mint ahogy annak idején is történt a PT kapcsán. Ezért felteszem a kérdést, hogy akkor hogy lehetséges az, hogy a Lázadókhoz eddig csak egy regény jelent meg?! (Az amerikai kiadásokat nem követem, csak a magyart, de nem hiszem, hogy odaát is sokkal több regény lenne az animációs sorozathoz kapcsolódóan.) Nem az lett volna akkor a logikus, hogy ahhoz a sorozathoz is jelentetnek meg egy csomó regényt? 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, caseyjones írta:

De én ezt már leírtam sokszor korábban, még külön neked is és még válaszoltál is rá, hogy ez így teljesen korrekt. 

Így van, azért se értem ezt az egész témafelvetést, mert gyakorlatilag ha így látod nincs probléma. Neked bejön a Legends ez ok, ezért senki nem fogja a fejedet venni. Mindenki azt szeret amit akar. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Szerintem ilyet senki nem írt. 

 

10 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Ha 20 évvel ezelőtt jelenik meg a könyv, az is a nagy "kisöprés" áldozata lett volna. De mivel most jelent meg, ezért Kánon... :roll:

Ok, akkor nem törlés volt, hanem "kisöprés". Bár utóbbi szerintem erősebb. :)

10 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Nem elég megszüntetés az, hogy Legendáknak minősítették őket? Hogy lehetne még ennél jobban is megszüntetni őket?

De ez nem leminősítés, mert sosem volt azonos a filmek világával, csak Lucasban nem volt meg ez az elegancia, hogy ezt ki is mondja.

Inkább az előrelépés az, hogy most már olyan művek készülnek, amelyekre még a filmekben is utalgatnak.

Eddig az EU fogyasztók boldogok voltak, ha az új film nem mond ellent egy régi kedves regénynek, most meg játékra utalnak az ep8-ban. Ez a változás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Megmondom öszintén fel nem foghatom mi ez a ragaszkodás a Legendshez. Nem lehet rá hivatkozni(hisz nem történt meg az sw-ben), emiatt beszélni sem lehet róla. Ráadásul a csöcselék erre hivatkozva fikáz mindent. A Disney helyében én megszüntetném és csak kánon műveket adnék ki.

Nos, ez egy eléggé intoleráns vélemény. Vannak olyan olvasók, akiket a régi jobban érdekel, mint az új. Vannak, akik meg az újakat jobban szeretik és csak azokkal foglalkoznak. És vannak akik mindkettőt olvassák. Én ebben nem látok problémát, mindenki hadd döntse el maga, hogy mit szeret olvasni. Mindkét kategóriának megvan a maga helye. Mindenki megtalálja azokat, akikkel jót lehet beszélgetni ezekről a könyvekről, képregényekről. Na de csőcselék? Frenkie, ez engem őszintén szólva azoknak a fikagépeknek a véleményére emlékeztet, akik orrba szájba szidják azokat akik szeretik az utóbbi évek SW filmjeit is. Én például nemrég a molyon futottam bele ilyenbe. Mivel a Disney SW filmekből három tetszett és kifejtettem ezt, ezért volt aki nekem jött és agyatlan fanatikusnak, csőcseléknek hívott engem és másokat, akik szeretik az új filmeket, vagy szeretnek valamennyit az újak közül.  És még hozzátette, hogy mi elpusztítjuk a Star Wars-t amit szerettünk. Hát az is egy no comment kategória volt. De a véleményed is ehhez hasonló, csak a másik véglet. Szerintem nem kéne lesüllyedni az utálkozók szintjére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.