Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

Részletesebben kifejtve a Kettő Szabályáról.

Baljós árnyak. Csak a film alapján azt látjuk, hogy a Jedik egy része a Sitheket kihaltnak véli. Ezt képviseli a Tanácsban Ki-Adi-Mundi és Mace Windu is. Képtelenségnek tartják, hogy visszatértek volna, a Sitheket kihaltnak tartják. Qui-gon Jinn viszont biztosan állítja, hogy a támadója egy Sith volt. Honnan tudja ilyen biztosan? Yoda a film végén említést tesz A Kettő Szabályáról. Honnan tud erről? Ha csak ebből a filmből indulunk ki, ez ellentmondásnak tűnhet, de nem az, csupán nem fejtették ki részletesen. De ha belegondolunk, akkor van logikus magyarázat. A Jedik egy része nyilvánvalóan valamiért biztosra veszi, hogy a Sithek kihaltak és végük. Míg más részük ebben kételkedik. Sőt, erről A Kettő Szabályáról is tudnak.

A kb. 20 évvel ezelőtti Expanded Universe alapján azt lehetett tudni, hogy volt olyan periódus, amikor a Sithek többen voltak, háborúztak a Köztársasággal és a Jedikkel. De volt egy reform, ami alapján, már csupán ketten lehettek, az egyik, aki birtokolja a hatalmat, míg a másik, aki sóvárog utána. Azért lehettek csak ketten, hogy ne egymás ellen harcoljanak majd állandóan, ha túl sokan vannak, akkor sokkal inkább ez történik, felhígul a hatalmuk. Karpyshyn feladata az volt, hogy a Darth Bane trilógia írásakor összekösse az akkoriban ismert, népszerű történeteket – Knights of the Old Republic, Jedi vs Sith képregények – a filmekkel. Kellett eredetet adni a Kettő Szabályának – ez volt Revan, aki elvetette az ideológia magvait – (Revan és Malak irányították az akkor ismert Sith Birodalom rendjét), Bane volt az, aki meg finomította és tökéletesítette.

A Bane-trilógiában Bane végzett a Sithekkel. Maga mellé fogadta Zannaht és hozzákezdett a Sithek nagy tervének kidolgozásához. Csakhogy erről valahogy a Jediknek is tudomást kellett szerezniük, illetve el kellett hitetni velük, hogy a Sithek mégis kihaltak. Ott van Darovit. Ő kihallgatta Bane és Zannah beszélgetését, pont akkor, amikor Bane a Kettő Szabályáról beszélt és a rend új alapvető törvényeiről. Egy Johun Othone nevű Jedi kézre kerítette ezt a Darovitot és magával vitte a Coruscantra, a Jedi Templomba. Darovit mesélt a Sithekről Johunnak. Itt a kapocs. Darovit elmesélte mindazt, amit kihallgatott. Csupán az nem világos a regényből, hogy erről készült-e feljegyzés, felvétel, vagy egyéb. Minden valószínűség szerint készült. Később, mint tudjuk a Jedik Bane és Zannah nyomába eredtek, majd a Sithek végeztek velük. És a Kettő Szabálya regény végén Bane és Zannah elhitették a Jedikkel, hogy a Sith is elpusztult, akit a Jedik társai üldöztek. A Jedik elkönyvelték, hogy a Sitheknek végleg végük. Viszont a Darovittal kapcsolatos dolgokról kellett, hogy készüljön feljegyzés. És bizonyos Jedik tudhattak erről, ahogy esetleg arról is, hogy már Revan idejében szárba szökkent a Kettő Szabályának magva.

Csupán mindez nincs kifejtve teljesen részletesen, mint, ahogy a Baljós árnyakban sincs megmagyarázva ez a látszólagos ellentmondás. Lucas nem rágta a nézők szájába a konkrét magyarázatot. Karpyshyn sem rágta az olvasók szájába a nyilvánvalót.

Ha nagyon akarja az ember mindenhol láthat ellentmondást, ahol csak akar, vagy ahogy csak akar. Végül is nézőpont kérdése. Az előzmény-trilógiát, vagy a folytatás-trilógiát gyűlölők is ellentmondásokkal dobálóznak, holott csak az ő szemszögükből valami nem stimmel, vagy logikai bukfencnek tűnik. Vannak, akik szájbarágósabb, konkrétabb magyarázatokat akarnak, nem csak olyan dolgokat, amiket tovább lehet gondolni. Számomra nyilvánvaló, hogy a régi rendszer keretei között itt a Kettő Szabálya ügyében nincs ellenmondás, csupán nincs részletesebben kifejtve. De én bele tudtam gondolni és összeáll a dolog. És nem csak nekem állt össze tizenvalahány éve, hanem másoknak is.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez nem kánon... Ezekre a dolgokra lehet más sztorit találnak ki.

De itt most nem a kánonról beszéltünk, hanem a legendákról, Arról beszéltünk, hogy kb. 20 évvel ezelőtt a régi rendszerben ez hogy volt felépítve. Akkor, amikor az említett művek voltak az aktuálisak. És ha jól látom, pont a Legendák szekcióban vagyunk.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2014 előtt ha született egy új regény, képregény, akkor az azért figyelembe vette az épp aktuális filmet, vagy sorozatot. Régen az volt, hogy a könyvek beépítették az aktuális filmekből vagy éppen az akkoriban aktuális könyvekből, képregényekből az infókat. A régi, túlbonyolított többszintes kánon rendszerben igyekeztek dolgokat kohézióban kezelni, vagy utólag magyarázgatták az esetleges ellentmondásokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

2014 előtt ha született egy új regény, képregény, akkor az azért figyelembe vette az épp aktuális filmet, vagy sorozatot. Régen az volt, hogy a könyvek beépítették az aktuális filmekből vagy éppen az akkoriban aktuális könyvekből, képregényekből az infókat. A régi, túlbonyolított többszintes kánon rendszerben igyekeztek dolgokat kohézióban kezelni, vagy utólag magyarázgatták az esetleges ellentmondásokat.

 

A lőtéri kutyát nem érdekli hogy mi volt 2014 elött. Most most van .  Nem hivatkozhatunk ma egy rejtélyre(Honnan tudnak a Jedik a Kettő Szabályáról, ugye az Acolyte kapcsán) úgy hogy régmúlt idők legendáit vesszük alapul.  Egyszerűen semmi értelme a Bane-trilógiában történtekre hivatkozni mert nem kánon. Tök mindegy mi volt abban leírva. Szerintem is a legjobb Legends-trilógia, de nem lehet hivatkozási alap.

De pár hete kifejtettem hogyan tudhatnak mégis a Jedik a Kettő Szabályáról annak ellenére hogy ez a szabály titokban jött létre(sok megoldás lehet ezer év alatt).

Igaz hogy Legends-topikban vagyunk, de akkor a hivatkozott műnek is legendának kell lennie, nem kánonnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Frenkie írta:

 

A lőtéri kutyát nem érdekli hogy mi volt 2014 elött. Most most van .  Nem hivatkozhatunk ma egy rejtélyre(Honnan tudnak a Jedik a Kettő Szabályáról, ugye az Acolyte kapcsán) úgy hogy régmúlt idők legendáit vesszük alapul.  Egyszerűen semmi értelme a Bane-trilógiában történtekre hivatkozni mert nem kánon. Tök mindegy mi volt abban leírva. Szerintem is a legjobb Legends-trilógia, de nem lehet hivatkozási alap.

De pár hete kifejtettem hogyan tudhatnak mégis a Jedik a Kettő Szabályáról annak ellenére hogy ez a szabály titokban jött létre(sok megoldás lehet ezer év alatt).

Igaz hogy Legends-topikban vagyunk, de akkor a hivatkozott műnek is legendának kell lennie, nem kánonnak.

Az, hogy te abszolút kánonpárti vagy, a te dolgod, attól még lehet beszélni a régi legendák művekről, ki lehet fejteni róluk a véleményt. Azt én értem, hogy a kánon pártiakat abszolút nem érdekli, hogy mi volt régen 2014 előtt, de mivel szólásszabadság van, és itt van ez topik, így úgy vélem bőven lehet ezekről is beszélgetni. Miért fáj az nektek, ha néha előkerülnek a régi művek a témákban? Ennyire szúrja a szemeteket, ennyire bánt benneteket, hogy nem mindenki úgy gondolkodik és úgy érez a Star Wars iránt, ahogy ti?

És ahogy fentebb kifejtettem, az akkoriban megszületett regények, képregények kapcsolatban vannak, az akkori filmekkel, tehát kihagyhatatlanok egy ilyen típusú vélemény nyilvánításból. A 15-20...stb éve megszületett regények már miből merítenének, ha nem az akkori filmekből, könyörgöm?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Senki az ég adta világon nem mondta, hogy baj lenne az, hogy beszélünk a legendák művekről. Igazad van, hogy az akkori regények a filmekből merítenek, meg amúgy nekem jó is volt, hogy leírtad, hogy a legendákban hogy volt megoldva ez az ellentmondás, de a kánnonnal kapcsolatban jelenleg nem releváns. Ugyanis nem ismerjük azt, hogy a kánonban mi történt a kettő szabályának megalkotásakor és közvetlenül utánna. Nem is biztos, hogy lesznek ilyen kapcsolatok amiket te most a leganádk alapján leírtál. Simán lehet, hogy csak amiatt tudják meg a jedik, hogy van kettő szabálya, mert valahogy felfedeznek egy a kettő szabálya után alkotott holokront vagy feljegyzést, és elkezdik keresni a sitheket, de mondjuk 200 éven át nem találnak egyet sem ezért elkönyvelik őket kihaltnak, és a kettő szabályát mint egy utolsó kétségbeesett próbálkozást. Bár őszintén szerintem itt a probléma az Lucas azon döntésével született, hogy megalkotta a kettő szabályát, és Yoda szájába adta, hogy mindig(!) ketten vannak a sithek, egy mester és egy tanítvány, de a régi köztársaság korszakára meg már ott tartottak, hogy annyi sith van mint égen a csillag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Iqvi írta:

Senki az ég adta világon nem mondta, hogy baj lenne az, hogy beszélünk a legendák művekről. Igazad van, hogy az akkori regények a filmekből merítenek, meg amúgy nekem jó is volt, hogy leírtad, hogy a legendákban hogy volt megoldva ez az ellentmondás, de a kánnonnal kapcsolatban jelenleg nem releváns. Ugyanis nem ismerjük azt, hogy a kánonban mi történt a kettő szabályának megalkotásakor és közvetlenül utánna. Nem is biztos, hogy lesznek ilyen kapcsolatok amiket te most a leganádk alapján leírtál. Simán lehet, hogy csak amiatt tudják meg a jedik, hogy van kettő szabálya, mert valahogy felfedeznek egy a kettő szabálya után alkotott holokront vagy feljegyzést, és elkezdik keresni a sitheket, de mondjuk 200 éven át nem találnak egyet sem ezért elkönyvelik őket kihaltnak, és a kettő szabályát mint egy utolsó kétségbeesett próbálkozást. Bár őszintén szerintem itt a probléma az Lucas azon döntésével született, hogy megalkotta a kettő szabályát, és Yoda szájába adta, hogy mindig(!) ketten vannak a sithek, egy mester és egy tanítvány, de a régi köztársaság korszakára meg már ott tartottak, hogy annyi sith van mint égen a csillag.

De, könyörgöm, @Iqvi, még egyszer hangsúlyozom. Fentebb nem arról beszéltem, hogy a kánonban hogyan oldják meg a Kettő Szabályát. Arról beszéltem, hogy régen hogy oldották meg. Én is tudom, hogy az új kánonban teljesen új sztorivonal, vagy magyarázat jöhet. Viszont, amikor arról beszélek, hogy a múltban hogy oldották ezt meg, akkor meg az az irreveláns, hogy most az új kánonban, Az akolitusban, vagy máshol hogyan fogják megoldani. Hiszen a múltban, 18-19 évvel ezelőtt nem tudta senki se, hogy most milyen történetek jönnek, így azokhoz, ha akartak se tudtak volna alkalmazkodni. Érted?

A legendákbéli Régi Köztársaság vonalon, pedig már Revan és Malak idejében megszületett a Kettő Szabályának alap gondolata, mi szerint két fő Sithnek kell irányítania a Sitheket, Bane ezt pedig finomította. És még egyszer elmondom, hogy az előbbi mondat szigorúan a régi, lezárt Legendákhoz tartozik. Nem annak fejtegetése, hogy a kánon hogyan fogja ezt megoldani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez nem kánon... Ezekre a dolgokra lehet más sztorit találnak ki.

 

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Kánon művet (EPI) magyarázol legendákkal. Ez húsz ével ezelőtt se számított magyarázatnak mert nem volt kánon. 

Itt valamit félreértesz. Arról van szó, hogy van egy rebós cikk, ami megemlít egy vélt ellentmondást egy legendákbeli történet és az Ep1 között. Most miért ne lehetne a Legendák topikban leírni, ha ezzel az állítással nem értünk egyet, mert szerintünk nincs ellentmondás?? Hogy jön egyáltalán a kánon ehhez a kérdéshez? Nem is volt arról szó

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez húsz ével ezelőtt se számított magyarázatnak mert nem volt kánon. 

Ez mondjuk fals. Pont ez volt a régi rendszer lényege, hogy minden kánon, amit egy magasabb besorolású mű felül nem ír. Egyedül az "N" besorolású művek (jellemzően paródiák) nem voltak kánon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Yoda József írta:

 

Itt valamit félreértesz. Arról van szó, hogy van egy rebós cikk, ami megemlít egy vélt ellentmondást egy legendákbeli történet és az Ep1 között. Most miért ne lehetne a Legendák topikban leírni, ha ezzel az állítással nem értünk egyet, mert szerintünk nincs ellentmondás?? Hogy jön egyáltalán a kánon ehhez a kérdéshez? Nem is volt arról szó

Ki mondta hogy nem lehet leírni jóember? Inkább @Dzséjt-et vegzáld mert szerinte ellentmondás van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ki mondta hogy nem lehet leírni jóember? Inkább @Dzséjt-et vegzáld mert szerinte ellentmondás van.

Hát már nem azért, de a reakciód kb azt sugallta, hogy "ez legendák, ki nem sz*rja le?" :D

 

Nem fogok vegzálni senkit, pláne nem megmondani, hogy van-e ellentmondás, hiszen nem olvastam a Bane trilógiát. A lekezelő hangnemen akadtam fenn 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érteni vélem Ody mire gondolt: régen még a Disney éra előtt az sw.hu-n majd itt ezen a fórumon is kialakult az a gyakorlat, hogy nem foglalkozunk semmivel, CSAK a filmekkel. Majd a TCW után mindez kiegészült azzal, hogy a filmek, plusz az animációs sorozat számít csak. 

A közmegegyezés az volt, hogy minden ami a filmeken kivül van az nem üti meg a szintet, ezért ha volt egy vita valamilyen sztori-elem kapcsán csak a filmeket (majd a TV-sorozatot) lehetett használni az érveléseknél. Aki azzal jött, hogy valamit írt ez vagy az a regény az teljesen érdektelen volt, mert nem vettük SW-nek. A régi kánon-rendszert mi a fórumon nem használtuk és ez nyilván beivódott többeknek. Nálam tutira és valszeg Ody-nál is.

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 1
  • Köszönöm 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Yoda József írta:

A lekezelő hangnemen akadtam fenn 

Hol volt lekezelő hangnem? A folytonos kioktató hangnemed viszont kezd irritálni.

 

Amúgy @Bomarr jól leírta mit gondolok a témában.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott hogy kb az első mondatnál lesöpörtél az asztalról egy terjedelmes és tök informatív hozzászólást.

 

Ami pedig a kioktatást illeti, ha (szerintem) valaki téved valamiben, azt le fogom írni, akkor is, ha éppen te tévedtél, meg ha ez nem tetszik neked. Ettől fórum a fórum

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Bomarr írta:

Érteni vélem Ody mire gondolt: régen még a Disney éra előtt az sw.hu-n majd itt ezen a fórumon is kialakult az a gyakorlat, hogy nem foglalkozunk semmivel, CSAK a filmekkel. Majd a TCW után mindez kiegészült azzal, hogy a filmek, plusz az animációs sorozat számít csak. 

A közmegegyezés az volt, hogy minden ami a filmeken kivül van az nem üti meg a szintet, ezért ha volt egy vita valamilyen sztori-elem kapcsán csak a filmeket (majd a TV-sorozatot) lehetett használni az érveléseknél. Aki azzal jött, hogy valamit írt ez vagy az a regény az teljesen érdektelen volt, mert nem vettük SW-nek. A régi kánon-rendszert mi a fórumon nem használtuk és ez nyilván beivódott többeknek. Nálam tutira és valszeg Ody-nál is.

Az egy dolog, hogy ha esetleg egyesek így szerették megbeszélni a dolgokat. De az egy abszolút nonszensz, hogy mindenkitől elvárás legyen, hogy a fentebbi módon gondolkodjon, érezzen és fejtse ki a véleményét. És ha valaki akármelyik régebbi könyvről, képregényről akar beszélgetni? Ráadásul pont olyan témában olyan területen, mint itt? Ami pont el is van különítve? Ráadásul olyan könyvről, ami a megjelenésekor kapcsolódni kívánt az addig ismert filmekhez, vagy filmek valamelyikéhez?

És ha valaki arról kíván beszélgetni, hogy hogyan volt a legendákban, hogyan van most a kánonban és összehasonlítják? Azt sem szabad, csak azért, mert bizonyos fórumozók körében kialakult az említett gyakorlat?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Érteni vélem Ody mire gondolt: régen még a Disney éra előtt az sw.hu-n majd itt ezen a fórumon is kialakult az a gyakorlat, hogy nem foglalkozunk semmivel, CSAK a filmekkel. Majd a TCW után mindez kiegészült azzal, hogy a filmek, plusz az animációs sorozat számít csak. 

A közmegegyezés az volt, hogy minden ami a filmeken kivül van az nem üti meg a szintet, ezért ha volt egy vita valamilyen sztori-elem kapcsán csak a filmeket (majd a TV-sorozatot) lehetett használni az érveléseknél. Aki azzal jött, hogy valamit írt ez vagy az a regény az teljesen érdektelen volt, mert nem vettük SW-nek. A régi kánon-rendszert mi a fórumon nem használtuk és ez nyilván beivódott többeknek. Nálam tutira és valszeg Ody-nál is.

 

Nem csak régen hanem azóta is ez a szabály. Szerintem magában a fórumszabályzatban is le van írva. Tulajdonképpen 2005 óta mióta ez a fórum létezik iratlan szabály hogy nem hivatkozunk legend eseményekre a kánon történéseire nézve. De ezt maga a Disney megoldása is erősíti Teljesen világos mi a kánon és mi nem. Tehát nem az van hogy ergy régi szabály be van idegződve hanem azóta ez az alapszabály. Fel nem tudom fogni hogy miért kell ezt egyeseknek 19 évvel ezen fórum indulása után magyarázni(nyilván nem neked).

Teljesen nonszensz hogy valaki a legend bane-trilógiát hivatkozási alapnak használja. Az meg sem történt a kánon szerint.

Hálistennek ez a fórum csak a kánonra épít. Csak így lehet értelmes vitát folytatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Frenkie írta:

Teljesen nonszensz hogy valaki a legend bane-trilógiát hivatkozási alapnak használja. Az meg sem történt a kánon szerint.

Még mindig baromira nem erről van szó... Idézem magam:

 

"Arról van szó, hogy van egy rebós cikk, ami megemlít egy vélt ellentmondást egy legendákbeli történet és az Ep1 között. Most miért ne lehetne a Legendák topikban leírni, ha ezzel az állítással nem értünk egyet, mert szerintünk nincs ellentmondás??"

 

A kérdésem tehát még mindig adott: hogy jön most ide a kánon, ha egyszer a legendákról folyik a diskurzus a legendák topikban?:roll:

 

Egyébként nincsen a szabályzatban semmi a kánonnal és a legendákkal kapcsolatban. Bármelyikről lehet beszélni, nyilván külön kezelve a kettőt - ami amúgy történt itt is, amíg ide nem kevertétek a kánont feleslegesen.

Szerkesztve: - Yoda József
  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Frenkie írta:

 

Nem csak régen hanem azóta is ez a szabály. Szerintem magában a fórumszabályzatban is le van írva. Tulajdonképpen 2005 óta mióta ez a fórum létezik iratlan szabály hogy nem hivatkozunk legend eseményekre a kánon történéseire nézve. De ezt maga a Disney megoldása is erősíti Teljesen világos mi a kánon és mi nem. Tehát nem az van hogy ergy régi szabály be van idegződve hanem azóta ez az alapszabály. Fel nem tudom fogni hogy miért kell ezt egyeseknek 19 évvel ezen fórum indulása után magyarázni(nyilván nem neked).

Teljesen nonszensz hogy valaki a legend bane-trilógiát hivatkozási alapnak használja. Az meg sem történt a kánon szerint.

Hálistennek ez a fórum csak a kánonra épít. Csak így lehet értelmes vitát folytatni.

Mutasd már meg nekem konkrétan szó szerint idézve, hol van leírva a fórumszabályzatban, hogy tilos a régi regényekről, képregényekről beszélni, úgy hogy tilos abban utalni a filmekre bármilyen módon? Vagy, hogy tilos a legendákat összehasonlítani a kánonnal?

Szerk. Sehol se láttam ezt a fórumszabályzatban. De ha benne is lenne, akkor finoman szólva is ez egy erősen kifogásolható része lenne. Mert ugyebár létezik Legendák szekció is. És elég sokan megszegték, még a legelső fórumozók is. Hiszen annak idején, mikor 2007-ben megjelent magyarul A gonosz útvesztője, meg a Sötét nagyúr és azok voltak az aktuális előzmények, folytatások A Sithek bosszúja, bőven volt róla diskurzus.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt szabályzatban. Annyi volt, hogy ha ment a vita és mondjuk egy új fórumozó bedobott valami infót egy regényből és azzal érvelt akkor rögtön jelezve volt, hogy minket csak a "lucasi koncepció" érdekel, úgyhogy az hogy ki mit írt egy regénybe az lényegtelen. A Disney óta ez változott és most már a kánon infók számítanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Bomarr írta:

Nem volt szabályzatban. Annyi volt, hogy ha ment a vita és mondjuk egy új fórumozó bedobott valami infót egy regényből és azzal érvelt akkor rögtön jelezve volt, hogy minket csak a "lucasi koncepció" érdekel, úgyhogy az hogy ki mit írt egy regénybe az lényegtelen. A Disney óta ez változott és most már a kánon infók számítanak.

Ez okés. De gondolom, akkor a Legendák részlegben csak szabad egy olyan könyvről kifejteni véleményt, ami kapcsolódik az akkori aktuális filmhez, filmekhez?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Nem kötelező olvasni senkinek a legendák topikot, ha csak a lucasi koncepció érdekel

Nem is szoktam hozzászólni mert nem érdekel. Most is csak az EPI miatt írtam be, mert a kánon lett magyarázva egy nem kánon eseménnyel. Bár ez itt alternatív univerzum, szóval elfér. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.