Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

11 minutes ago, Bence1997 said:

Igen, ez mind marketingfogás, mert elvannak (elvileg) rejtve ezekben a történetekben olyan dolgok - legyen az bolygó, személy vagy akármi - amely kapcsolódik az új filmekhez. Ezért van az Utóhatás így híresztelve, mert szerepel benne Jakku, a Leia történetben Holdo - ha jól tudom - továbbá a Phasma azért TLJ -hez kötött, mert Phasma szerepel benne. :D Ennyire egyszerű.

Egyszerű valóban, ugyanakkor nagyon becsapós, mocsok marketingfogás. Ez engem kicsit arra emlékeztet, amikor a '90-es években megjelentettek szimpla sci-fi regényeket olyan szerzőktől, akik korábban adtak ki SW-regényeket. Ráírtak valami olyasmit, hogy a "nagy sikerű Star Wars-regények írójának újabb könyve", és a Star Wars logót aljas módon kiemelték a szövegből hatalmas betűtípussal, hogy a vevő azt higgye, SW-regényt lát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , caseyjones írta:

Egyszerű valóban, ugyanakkor nagyon becsapós, mocsok marketingfogás. Ez engem kicsit arra emlékeztet, amikor a '90-es években megjelentettek szimpla sci-fi regényeket olyan szerzőktől, akik korábban adtak ki SW-regényeket. Ráírtak valami olyasmit, hogy a "nagy sikerű Star Wars-regények írójának újabb könyve", és a Star Wars logót aljas módon kiemelték a szövegből hatalmas betűtípussal, hogy a vevő azt higgye, SW-regényt lát.

Én egyszer búcsúkor - még 10-12 éve talán - megvettem egy SW könyvet. A címe: A Jedi hatalma. Nos, 8. rész volt a hátuljára írva én meg sokáig abban a hitben éltem, hogy ez a 9. epizód, a záró akkord a Thrawn trilógiának. Hát tévedtem. Az a könyv az egyik leghíresebb magyar hamisitvány. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor az érás dologra visszatérve egy kicsit:

19 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Értem. Nekem a 6. rész mindig is egyfajta zárás volt. Nekem ott lezárult egy korszak, és nem tudok nem úgy tekinteni az utána következő művekre - legyen az bármi, Legends vagy Canon -, hogy az már egy új éra. 

Hogy mit nevezünk érának, az egy érdekes kérdés. Igazából nehéz behatárolni az embernek, hogy mi tulajdonképpen az előzmények érája, a klasszikusok érája és a folytatás trilógia érája. A PT általában az EpI-III között történő történések, az OT az EpIV-VI és a ST a 7-9. rész eseményei. Ezek között vannak különböző érák.

Például a PT előtt nem előzményről beszélünk, hanem a Köztársaság érájáról, vagy Nagy békéről. Legalábbis én is értelmezem. Az első és második trilógia között van a Sötét idők korszaka vagy másnéven a Birodalom érája. De ugyanúgy lehet a lázadók érájának is nevezni ezt a közel 20 évet. De sokkal inkább helyes kifejezés a Sötét idők.

Az OT véget ér a 6. résszel, de maga a Galaktikus Polgárháború még további 1 évig tart, szóval ezt az időszakot amellett hogy OT -nak nevezzük, éraként úgy hivatkozunk rá, hogy Galaktikus Polgárháború. Utána jön a Hidegháború időszaka, amely egészen a 7. részig megy. Ott kezdődik el a ST, továbbá az Első Rend vs. Ellenállás korszaka.

 

Remélem ezzel segítettem valamennyit. Persze lehet, hogy egy kissé katyvasz amit írtam, ha nem érthető eléggé, elmagyarázom részletesebben is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 12/1/2019 at 2:49 PM , Frenkie said:

Elismerem kicsit erős volt amit írtam. Elnézést érte.

 

Ahogy Ody írta nálam a csőcselék a neten írkáló idiótatömeg akik meg sem próbáljálk megérteni az új részeket csak fikázzák őket évek múlva. Bármely sw-s hír alatti hozzászólásokban megtalálható ez a tömeg.

Így már érthető, de az továbbra sem világos nekem, hogy mit értettél az alatt, hogy megszüntetnéd a Legendst. :? Nem elég megszüntetés az, hogy "Legends" jelzővel látták el a szóban forgó műveket? Hogy lehet ezt még tovább fokozni? :D Egy bizottság menjen be könyvesboltokba, könyvtárakba meg rajongók házaiba elkobozni a Legends-műveket, és máglyán égessék el az összeset? 

 

On 11/30/2019 at 2:20 PM , Whill said:

Igazából én a Disney/Lucasfilm helyében azt csinálnám, hogy egy multimédia projekt keretében minden érában megjelentetnék néhány Legends könyvet és képregényt, amelyek megfelelő befejezést adnának az adott történetszálaknak, majd lezártnak tekinteném a Legendset. Ezzel a régi rajongókat is kielégíthetnék, hiszen legalább nem lógnának a levegőben a dolgok, és a kánonnal szembeni ellenérzést is sokakban megszüntethetnék. Én nem látok rá nagy esélyt, hogy valaha még komolyabb mennyiségben jönnének Legends történetek, de hát ki tudja, ha valaki nekem 2010-ben azt mondja, hogy az évtized végére jön 5 új SW film és egy élőszereplős sorozat, valószínűleg körberöhögöm.

Kizártnak tartom, hogy a Disney/Lucasfilm egy fillért is költene - az általuk tulajdonképpen kukába száműzött - Legends-művekre a jövőben. Főleg, hogy masszívan mindenáron egy egységes univerzum kiépítésésére törekednek, és arra akarnak fókuszálni. Kötve hiszem, hogy bárki is foglalkozna ott náluk a Legends-dzel.

A Legends továbbra is megmarad merítési lehetőségnek számukra. Illetve a rajongóknak nosztalgiázni, szórakozni.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
2 hours ago, Ody Mandrell said:

De nem lett. :D Most arról beszélgetni, hogy egy el nem készült könyvben mi lett volna, annak mennyi értelme van? :D 

Nem arról beszéltünk, hogy egy el nem készült könyvben mi lett volna, hanem hogy ennek a könyvnek milyen hatásai lettek volna az SW-univerzumra. Mint ahogy @Pildi is kifejtette, fájna a szívünk, hogy nem lehetne a Kánon része, másrészt keveredést okozna, amikor hivatkozni kéne Leia fiatalkorára.

@Darth Revan9 pedig ecsetelte, hogy Solónak is vannak művei a Kánonban meg a Legendákban egyaránt, mégis "megvannak". Nem okoznak kavarodást stb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, caseyjones írta:

Mint ahogy @Pildi is kifejtette, fájna a szívünk, hogy nem lehetne a Kánon része,

Vagy akkor f*stenger lett volna, hogy örülünk. Ezt így kijelenteni nem lehet, hogy fájt volna a szívünk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Tök jó, magyar nyelvű összefoglalók  Sith nagyurakról, köztük olyanokról is, akik leginkább csak olyan Legends-kiadványokban szerepelnek, amelyek magyarul eddig nem jelentek meg.

 

Darth Andeddu

 

 

 

Darth Revan

 

 

 

Darth Nihilus

 

 

 

Darth Malgus

 

 

 

Darth Millenial

 

 

 

Darth Vectivus

 

 

 

Darth Plagueis

 

 

Darth Talon

 

 

 

-------------------------------

 

Az összes ismert Sith a Kettő Szabálya alatt, Darth Bane és Darth Vader között.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

  

28 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Lehet, hogy a Sith-ek nem mindig voltak "sokan" és Darth Bane az alapokhoz tért vissza, miután egyedüliként túlélte a mészárlást.

Azt hiszem ez így is van bár már rég olvastam a Bane trilógiát, azonban ha Ruusan után találtak egy Holocront ami a kettő Szabályáról szól akkor 2 dolgot feltételezhetnek róla szerintem

 

1. jóval a Ruusan előtt készíthették amikor a Sithek még más rendszerben működtek, azonban ezt a rendszert felülírta a sok Sithes felállás amivel legutoljára találkoztak és tudomásuk szerint ebben felállásban halt ki a Rend, ebben az esetben viszont nem jelenthetné ki Yoda magabiztosan, hogy mindig csak kettő van a Sithekből, mert Ruusan utáni információ hiányában semmi sem garantálja, hogy az alapokhoz tértek vissza a Sithek mikor újra felbukkantak, ugyanannyi esély van arra, hogy a sok felállásos rendszerben ténykednek, még ha nem is több 100ról vagy 1000ről beszélünk, de akár lehetnek 3-4-5-en is.

 

2. a Ruusan után készült, ebben az esetben biztosra vehető, hogy a Sithek visszatértek a 2 emberes felálláshoz, hisz a holocron kimondja, hogy mostantól ez a szabály, innentől Yoda helyesen lehet magabiztos abban, hogy csak ketten vannak ugyanakkor abban is biztosnak kell lenniük, hogy a Sithek nem haltak ki mind Ruusanon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Legends-ben jóval Bane után egy sötét Jedi, Kibh Jeen révén értesültek a Sithek fennmaradásáról és a Kettő szabályáról. A halála előtti vallomásának igazságtartalmát azonban sokan nem hitték el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gravid nem lett Jedi, nem is fedte fel kilétét. Megpróbálta össszeegyeztetni a világos és sötét oldal tanait, emiatt elméje elborult. Ténykedése abban merült ki, hogy rengeteg ősi Sith tekercset, holokront elpusztított, és a Nagy Terv megvalósulását évszázadokkal visszavetette. Végül tanítványa, Darth Gean végzett vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Azt 8-as számot nem tudom hová tenni. :D 8 fia van, vagy pedig a napszemüveges smiley-t akarta írni reaper? :D:cool:

Ha azt, akkor semmi értelmét nem látom, mert a kontextusból ítélve én nem arra következtetnék, hogy ő ezt menőnek gondolja. :D

 

Amúgy valamelyik könyvben meg ágyasa van az öreg Palpatine-unknak.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine ágyasáról meg fiáról jutott eszembe, hogy összeszedhetnénk, mik a Legends legmeredekebb dolgai ezeken kívül. :D Legyen ez játékban, könyvben, képregényben, sorozatban, bármiben.

A részemről szerencsére sikerült ezeket elkerülni, pedig viszonylag sok Legends-művel volt már dolgom. Talán ilyen kategóriába sorolnám, hogy a Yoda - Sötét találkozó című kötetben Esterhazy az egyik padavan neve, a TNJO-ben meg van egy Baljos Anrjak nevű figura, meg valami figura, aki valójában albán politikus, is felmerült itt, a fórumon a napokban. :D:lol::lol2:

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

:lol: 

Hát na, azóta sok minden történt :D

 

8 perccel korábban, caseyjones írta:

Palpatine ágyasáról meg fiáról jutott eszembe, hogy összeszedhetnénk, mik a Legends legmeredekebb dolgai ezeken kívül. :D

 

Így hirtelenjében IG-88 mint a második Halálcsillag vagy Beldorion a hutt Jedi jut eszembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Nem tudom már pontosan melyik könyvben volt (talán a Kristálycsillag) , de valamelyik szerint az aki nem érzi az Erőt az nem is tud bekapcsolni egy fénykardot.

Igen, a Kristálycsillagban volt ilyesmi, de szerintem az, hogy az Erővel lehet bekapcsolni, csak a Hethrirék által használt kardokra vonatkozott. Jaina meg is jegyezte, hogy "ez nem olyan kard, mint Luke bácsié".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 6/13/2020 at 10:00 PM , Darth Sky said:

Én annak a wampának a sorsára lennék kíváncsi, akit Luke megfosztotta az egyik karjától. :D Ha már a Legendák foglalkozott vele, kíváncsi lennék, itt mi történt vele. :P 

A Legendákban hol foglalkoztak vele? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 6/16/2020 at 1:34 PM , Dzséjt said:

Joruus C'baoth teljesen más tészta, ott sem Lucas szólt rá Zahnra, hanem a Lucasfilm, és csak azért, mert kifejezetten tiltva volt az íróknak, hogy bármi olyan sztorit írjanak, ami kapcsolódik az ep4 előtti eseményekhez, mert Lucasnak volt egy ilyen elvetemült ötlete, hogy egyszer majd csinál egy előzménytrilógiát. Nem írhatott senki a régi Köztársaságról, nem születhetett se Obi-Wan, se Vader eredetsztori, és nem is utalhatott senki ezen karakterek előtörténetére.

Ez nekem kicsit zavaros. Habár nem ismerem a teljes, részletes sztorit ezzel kapcsolatban, de nekem adja magát, hogy a Thrawn-trilógiában az Obi-wan klón az öreg Ben Kenobi klónja lett volna, akit már ugye láthattunk az eredeti trilógiában. Ebben az esetben nem igazán értem, hogy ez hogyan kapcsolódott volna az ep 4 előtti eseményekhez. Max. akkor szerintem, ha Obi-wan tett volna utalásokat arra az időszakra, de ez kiküszöbölhető lett volna. 

Én mintha olyasmit olvastam volna, hogy a Lucasfilm inkább azért szólt rá Zahnra, mert ökörségnek tartották a Kenobi klónt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.