Ugrás a kommentre

6x13 - Sacrifice


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Aztán a másik Skywalker. Yoda vajon mire gondolhatott? Hogy van Anakinnak egy testvére?

Szerintem nem tudta kiről van szó konkrétan. Nekem van egy olyan gyanúm, hogy már az ikrekre gondolhatott a papnő. Viszont akkor az azt jelenti, hogy Padmé már terhes. Így kb. 9 hónap lehet még vissza a ROTS eseményekig.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem tudta kiről van szó konkrétan. Nekem van egy olyan gyanúm, hogy már az ikrekre gondolhatott a papnő. Viszont akkor az azt jelenti, hogy Padmé már terhes. Így kb. 9 hónap lehet még vissza a ROTS eseményekig.

Szerintem holt biztos, hogy a gyerekekre gondolt. Egyrészt, kétszer van megemlítve a "van egy másik Skywalker" mondat: egyszer a papnő mondja (ez Luke-ra utal), másodszor Yoda hangja hangzik fel a halálos ágyán (ez Leiára utalás). És végül, a Vader maszk hangja előtt gyereksírás hallható. Ebből már könnyű kikombinálni, mi merre hány lépés, Yoda rájöhetett, hogy Anakinnak utódja születik - még ha arra nem is jött rá, ki az anya és hány gyerek lesz. Amikor a droid bejelenti az ep3-ban, hogy ikrei vannak, Yoda akkor nagyon elgondolkodó fejet vág. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem holt biztos, hogy a gyerekekre gondolt. Egyrészt, kétszer van megemlítve a "van egy másik Skywalker" mondat: egyszer a papnő mondja (ez Luke-ra utal), másodszor Yoda hangja hangzik fel a halálos ágyán (ez Leiára utalás). És végül, a Vader maszk hangja előtt gyereksírás hallható. Ebből már könnyű kikombinálni, mi merre hány lépés, Yoda rájöhetett, hogy Anakinnak utódja születik - még ha arra nem is jött rá, ki az anya és hány gyerek lesz. Amikor a droid bejelenti az ep3-ban, hogy ikrei vannak, Yoda akkor nagyon elgondolkodó fejet vág. :)

 

Viszont Yoda nem tudja hogy Anakin lesz az egyik fő Jediírtó. Azt nem látja ki van a Templomban. Itt még azt hiheti hogy a másik Skywalker Anakin egy rokonára utal akiről nem tudnak. Fogalma sem lehet Anakin gyerekeiről.. Az EP 3-ban viszont mikor mondja Kenobinak hogy a megérzései után menjen már tudja hogy itt Anakin gyerekeire gondoltak , mert gondolom Padmé nagy hasából csak kilogikázta hogy ki az apa. Viszont eme epizód időpontjában még az egészről fogalma sincs, Anakin még a szemében egy kissé szertelen, de kitünő Jedi lovag aki teljesen kizárt hogy valaha a Jedik ellen forduljon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont Yoda nem tudja hogy Anakin lesz az egyik fő Jediírtó. Azt nem látja ki van a Templomban. Itt még azt hiheti hogy a másik Skywalker Anakin egy rokonára utal akiről nem tudnak. Fogalma sem lehet Anakin gyerekeiről.. Az EP 3-ban viszont mikor mondja Kenobinak hogy a megérzései után menjen már tudja hogy itt Anakin gyerekeire gondoltak , mert gondolom Padmé nagy hasából csak kilogikázta hogy ki az apa. Viszont eme epizód időpontjában még az egészről fogalma sincs, Anakin még a szemében egy kissé szertelen, de kitünő Jedi lovag aki teljesen kizárt hogy valaha a Jedik ellen forduljon.

De akkor hová teheti a csecsemő sírást? Anakin anyja már évek óta meghalt, apja nem is volt, szóval hugira vagy öcsire nem gondolhat Yoda. Azt biztos, hogy nem tudja ekkor még, hogy Anakin lesz az áruló, se azt, hogy Padmé az anyja, vagy, hogy ikrek lesznek, de abban, hogy Anakinnak utódja születik, abban szerintem már itt sincs oka kételkedni, amennyiben ő is hallja a csecsemő sírást, nem csak a nézőnek szól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a papnős megjegyzést eddig nem tudtam hova tenni igazából, de megvilágítottad mire is gondolhatott. :D Hát persze, hogy a gyerekekre! Ezért is hallhattunk újszülött sírást. Szerintem az volt a lényeg, hogy Yodának távolabb kell látnia Anakinon.

Ma újranéztem az epizódot és vele a jelenetet és új megvilágítást fedeztem fel rá:

Nemcsak újszülött sírás, hanem Vader légzés is van, de a lényeg;

éppen Yoda majdani haláláról van szó és hát szó szerint az Ő utolsó szavait idézik meg a számára, mintegy felidézve előre a mester távozásának körülményeit!

Hátborzongató!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon Dooku látta Sidious vízióját? Mert akkor a lefejezésének is más a hangsúlya. :hmm:

 

Én úgy képzelem látta, mert a vére is kellett a szertartáshoz, ő volt a kapcsolat Yoda-hoz, csak kiszállt a buliból, -mint Jake Sully mikor kiszedték a "szoláriumból".

Én Anakin és Rexék szereplésén agyaltam, mert az ő "játékuk" + Anakin kisértetiesen előrevetítő ollózása túl hiteles lett.

Bár Ők víziók kellettek, hogy legyenek, Dookunak akkor is elég frusztráló lehetett abszolválnia az alulmaradást..bár Sidiousnak is..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ezt a szálat egyben láttam, így aránylag egybefüggő az élmény. Inkább egyszerre írnék mindhárom részről, nehogy rossz topikban spoilerezzek.

 

Epikus hangulatú hármassal zárult a sorozat, melyhez természetesen a Star Wars világának esszenciája, az Erő szolgáltatott történeti alapot. Üdítő, hogy tovább bővültek ezzel a rejtélyes, mindent átható energiamezővel kapcsolatos ismereteink, ráadásul olyan formában, hogy valamelyest a mozifilmek (különösen az Ep3) is más megvilágításba kerültek.

 

Azt nem gondolnám, hogy Yoda 100%-os bizonyossággal ismerte volna a jövőt. Tény, hogy az események végkimenetelét illetően minimális eltéréssel vetültek elé bizonyos képsorok (Jedik ellen harcoló klónok, Fistóék, illetve Windu halála), de egyrészt, ezt követően is azt vallja, hogy a jövő mindig mozgásban van, másrészt Qui-Gon is közölte, hogy remény mindig van, ahogy jelenleg is a Jedik győzelmére... amit látott, csupán ízelítő volt a Sötét Oldal hatalmából, illetve arra való utalás, hogy az események jelenlegi medre milyen irányba tereli azok folyását. Az nem világos, hogy Sidious konkrétan milyen céllal kontárkodott bele Yoda illúziójába (azon kívül persze, hogy megtörje), miután egyrészt felfedte előtte a Dookuval használt közös rejtekhelyét az ipari szektorban, másrészt elég nyilvánvalóvá tette, hogy Anakinra pályázik, akinek halálával a jövőbeli események más irányt vennének. Apropó Jedik ellen harcoló klónok... ha a Sifo-Dyas-os nyomozást követően kiderült infók után ez sem erősíti meg Yodát abban a hitben, hogy a klónok életveszélyt jelentenek rá és a többi Jedire nézve, akkor nem tudom, mi igen. Bár az Ep3-ban nem tűnt különösebben meglepettnek a rá támadó klónoktól. Ha pedig pontosan tisztában van vele, még érthetetlenebb a tétlensége, miután annak látszatát sem próbálja kelteni, hogy bár a szakadék szélén áll a Jedi Rend, ha későn is, de mindent megtesznek azért, hogy ne zuhanjanak a mélybe. Már nem állja meg helyét az az érv sem, hogy a klónok eddig számtalanszor megmentették a Jedik életét, és remekül helytálltak a háborúban.

 

Qui-Gon visszatérése remek alaphangulatot adott a sztorinak, ráadásul az Ep2-es és Mortisos feltűnésének jellege is egyértelmű bizonyosságot nyert általa (nem illúzió vagy álomkép). Kíváncsi lennék, miként sikerült elsajátítania azt, amit számtalan más Jedinek nem... valószínűleg a Papnők/vagy az Erő szemelték ki erre az útra, mellyel biztosíthatták a Világos Oldal fennmaradását a sötétség erőivel szemben, hogy sose boruljon fel tartósan az a bizonyos Egyensúly. Minden esetre kiváló húzás, Palpatine-ék számára pedig ironikus, hogy a szellem halhatatlanságát a Világos Oldal követői előbb érték el, mint ő. Mivel nem akarom érvként felhozni a Legends EU-t, érdekelne, hogy „hivatalosan” (Lucas elképzelése szerint) vajon a Sötét Oldallal is elsajátítható-e (nyilván más úton) hasonló végkimenetelt eredményező tudás? Palpatine szerint a Sötét Oldal olyan képességek birtokába juttatják az illetőt, melyek egyesek szerint természetellenesek. Illetve továbbra is ott van Plagueis meséje, vajon mennyiben volt légből kapott? Ha nem is vált halhatatlanná, Maul túlélése kellő bizonyíték rá, hogy a Sötét Oldal is ügyes eredményeket lehet elérni, ami az életben maradást illeti. De említhetném a Sötét Oldalból táplálkozó fekete mágiát, amit Talzin anya használ előszeretettel... márpedig a Zardossa Stixen látott életerő elszívás dolog (amit rendszeresen művelt a dathomiri) könnyen lehet a testi-lelki halhatatlanság egyik sötét oldali kulcsa.

 

Bár ebben nagyban közrejátszanak a The Disappeared részek, a Papnők ezennel letaszították Talzint a sorozat legrejtélyesebb karaktere(i) trónjáról. Bár számos infóval gazdagondunk az Erőről (a Kozmikus Erő és Élő Erő kapcsolata külön érdekes), a Papnők által újabb megválaszolatlan kérdések ajtóit tárták fel az írók. Pontosan kik ők, és miként sajátították el a halál utáni létezés fortélyait? Ők is mástól tanultak, esetleg maga az Erő fedte fel ezt a kiskaput valami módon? Valószínűleg nem tudjuk meg. A Yodának állított próbáik érdekesek voltak, főleg a „sötét Yoda” koncepció tetszett... ahogy mindenkiben, úgy a Világos Oldal egyik legnagyobb tudású követőjében is ott rejlik a hasonló erővel bíró gonosz, a Sötét Oldal megtestesülése. A lecke is szimpatikus volt, mely szerint nem letagadni kell a bennünk lakozó sötétséget, hanem elfogadni és uralmunk alatt tartani. A jól ismert dogma itt is előjön: sötétség nélkül nincs világosság. Az „élet bölcsője” egyébként érdekes helyszín lett.

 

Darth Bane feltűnése (még ha csupán illúzióként is) nyerő húzás volt, bár küllemét megváltoztatni nagyjából annyira volt értelmes, mint Korriban átnevezése... azon kívül, hogy fölösleges, legalább zavaró. :) Az EU egyik legismertebb, legikonikusabb Sith-je, hozzám hasonlóan megjelenése valószínűleg sokak számára egybeforrt a közismertebb verziókkal. Bane hagyományos változata, illetve Korriban, mint bolygónév, semmit nem vont volna le a sztori értékéből, így szükségtelennek érzem. Ugyan egy Lucas által megálmodott karakterről van szó, így már „hivatalosan” (mozgóképen) is az új kánon részévé vált, a Kettő Szabályához hasonlóan. Kíváncsi vagyok, hogy a karakterrel együtt a története is átkerült-e ebbe a státuszba? Csak mert ami a TCW-ben elhangzott, az 100%-ig konzisztens az EU-val, viszont a Bane-regények a Legends részei lettek, tehát nem részei a kánonnak...

 

Ahsoka feltűnésére nemigen számítottam az évadban. Bár továbbra is biztos vagyok a Rebels-beli ziccere vele kapcsolatban, remélem, nem utalni szándékoztak azzal, hogy a halott Jedik közé fektették... valószínűbb, hogy ennek átvitt értelme van, és mindössze annyit jelent, hogy pályafutása Jediként véget ért, a karakter ebben a formában „meghalt”, amikor a Rend ellökte magától és kitaszította soraiból...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 2 héttel később...

Na, ez a Yoda-szál igencsak jól sikerült. Lehet, hogy megint egyedül leszek a véleményemmel, de a Mortis-hoz hasonlóan itt is úgy érzem, hogy a látottak döntő többsége nem valós. Úgy értem, hétköznapi értelemben nem mondható annak, csupán illúzió. Rengeteg bizonyíték van arra, hogy a Mortis- és a Yoda-szál misztikusabb eseményei nem lehetnek többek puszta látomásszerű képzelgéseknél, amit maga az Erő okozott. Mondhatnám úgyis, hogy mindezek megtörténtek ugyan, de a fizikai téren és dimenziókon kívül, egy más létsíkon, ami az Erő birodalma. Én így értelmezem ezeket és így összeáll egy teljes kép.

 

De hogy ne menjek el a Kiválasztottra vonatkozó utalás mellett, miszerint Luke a kulcs. Yoda-nak azt sugallja az egyik "papnő", hogy ő fogja majd tanítani azt, aki egyensúlyt hoz és ezért annyira fontos a kis zöld jedi személye. Ha ezt elfogadjuk, akkor egyértelműen Luke-ra utal, pláne a többi motívumot is idevéve (pl. "másik Skywalker").

Én ezt úgy értelmezem, hogy ugyan lehet Anakin a Kiválasztott, de ha valaki nem billenti hátsón a megfelelő pillanatban, akkor ez mit sem ér. Az egyensúlyhoz mindkét oldal kell, de Vader már nagyon elsodródott a sötétség felé. Kell valaki, aki a világosságot is elhozza számára és ez lesz Luke, akit Yoda-nak kell elindítania. Anakin megannyi jedit és sithet ölt meg, a végén ugyebár (eddigi tudásunk alapján) egyikből se marad már több. Luke nem annyira tekinthető a klasszikus értelemben vett jedinek.

 

Az elméletet alátámasztására érdemes belegondolni, hogy a Jedi Rend bukását és a Köztársaság pusztulását (mondhatni a világos oldalét) nem közvetlenül Anakin okozta, hanem egy hozzá közel álló személy, akit kiszolgált, ez volt Sidious. Ugyanígy a Sith Rend bukását és a Birodalom pusztulását (mondhatni a sötét oldalét) megint nem elsősorban Anakin-nak lehet köszönni, hanem egy hozzá közel álló személynek, akiben hitt, ő Luke. Így jött el az az egyensúly, amit egyelőre mérvadónak tekinthetünk a Saga alapján.

Arra nagyon kíváncsi leszek, hogy az új trilógia merre viszi tovább a Saga-t, mert ezek után nem esne túl jól, ha ezt a fajta egyensúlyt bolygatnák meg, pláne ha klasszikus sithek és/vagy jedik előhozatalával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra nagyon kíváncsi leszek, hogy az új trilógia merre viszi tovább a Saga-t, mert ezek után nem esne túl jól, ha ezt a fajta egyensúlyt bolygatnák meg, pláne ha klasszikus sithek és/vagy jedik előhozatalával.

 

A jóslat csak arról szól, hogy egyensúlyt hoz a galaxisba azt nem említi, hogy az mennyi ideig fog tartani :D szóval szerintem bolygathatják :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen van benen sok minden ami csak látomás vagy illúzió, sőt még a más létsíkra is gondolhatunk amikor az élet bölcsőjében járunk. Viszont vannak létező helyek, mint a Dagobah vagy a Moraband.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Az 6. évad utolsó 4 részét néztem meg. Csak annyit tudok kinyögni, annyit tudok kipréselni magamból, hogy köszönöm Lucas és Filoni! Ti vagytok a legnagyobb mesélők! Ez az egész SW univerzum az egyik legcsodálatosabb dolog! Olyan élményeket, érzéseket adtak, hogy nehéz szavakba önteni!

Mese - felnőtteknek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Basszus....vegeztem.Ennyi volt....nincs tovabb!

Eszmeletlen nagy elmeny volt!

Buszkeseg is,hogy vegre sikerult a vegeig eljutnom!

 

Egyben nagyon nagy fajdalmat is...ennyi lett volna a TCW?? :/t

 

Imadom!

 

Ez a 6. evad ez valami kegyetlen jo volt!

Pfuuhhhh

Szerkesztve: - ZoliZoltán
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...
  • 6 hónappal később...

Méltó befejezése ez az epizód ennek a hosszan tartó, több mint száz részből álló sorozatnak, amivel rengeteget foglalkoztak a készítők. Legfőképpen az tetszett benne, hogy Yoda volt a főszereplő. Vele kezdődött a sorozat, vele is fejeződött be. Nagyon jó ötlet volt ez a róla szóló szál az utolsó évadban, és szerintem nagyon jól is működött. Úgy gondolom, mindenképpen jobb befejezés ez a sorozatnak, mint az ötödik évados záróepizód, hiszen egy ideig az volt tekinthető a Klónok háborúja végeként, mivel sokáig bizonytalan volt, hogy lesz-e hatodik évad.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Yoda szála is letudva, Isten tudja hanyadszor. Az Erő misztikuma, Yoda próbatétele, hogy egyáltalán Qui Gon tanítványa lehessen. A sokak által lesajnált, gyereksorozatnak titulált animációs sorozat olyan témákat boncolgat, amire a mozifilmek nem voltak képesek. Csodálatos. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.