Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Addig örülj amíg nincs népismereted :hehe:

Pedig milyen hasznos tárgynak tűnik, a globalizáció korában szinte elengedhetetlen :evil:

 

Közgáz nincs benne, örülj neki. :D Az a tárgy egy borzalom.

Tudod Te, hány közgazdász és afelé tendáló ember van itt a fórumon? :P Szerintem ha sorba raknának minket végzettség szerint, mi végeznék az első helyen :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném. A barátnőmet nagyon szeretem, és hosszú távra tervezek vele. Ha az ember tényleg komolyan gondolja, a hűség alapvető, nézzen ki akárhogyan is az a k/rva, mert az a nő egyértelműen az volt a filmben. Tehát ilyen helyzetben abszolút kényelmetlen a szituáció a férfinak. Attól, hogy a férfiak jelentős része menne a farka után, még nem biztos, hogy ez mindenkire igaz, sőt: az a szomorú, hogy ezt tekintjük alapértelmezettnek egy ilyen szituációban.

Jó lenne, ha mindenki így gondolkodna. :) Csak hát ugye...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod Te, hány közgazdász és afelé tendáló ember van itt a fórumon? :P Szerintem ha sorba raknának minket végzettség szerint, mi végeznék az első helyen :P

Én meg az utolsón. :D Én vagyok itt a leghülyébb. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg az utolsón. :D Én vagyok itt a leghülyébb. :para:

Ne marháskodjál már, én se komolyan írtam, amit :) Inkább csak viccesen, hogy nem kell szidni a közgázt (mert jó páran műveljük, fogjuk, stb.) :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azért nem igaz. Neked elég jó józan paraszti eszed van.

 

 

Ne marháskodjál már, én se komolyan írtam, amit :) Inkább csak viccesen, hogy nem kell szidni a közgázt (mert jó páran műveljük, fogjuk, stb.) :)

 

Köszönöm, de azért lehettem volna szorgalmasabb is régebben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeg az időben van. Eleinte minden szép, ezt természetes. Idővel korcsosul el a 90%. Elhiheted Donát, nem csak a levegőbe beszélek. Nemes a mostani lovag lelked, de térjünk vissza rá 10 év múlva. Sajnos ez olyan iskola, amit csak az élettapasztalat adhat. Az pedig egy dolog, hogy Te miként látod a dolgot, az egy másik, hogy a lány hogy érez. Ő se egy statikus "építmény". Ma az a divat, hogy ha kihűl valami akkor lépjünk le. Erre lehet prüszkölni, de ez sajnos tény. Persze vannak kivételek is, de nem ez a jellemző.

Ez lehet, hogy igaz, és sok esetben így lesz, de így nem szabad nekiindulni. Huszonévesen az a normális, ha hiszel a szerelemben.

 

 

Közgáz nincs benne, örülj neki. :D Az a tárgy egy borzalom.

Lehet, hogy az, de viszont sok gyakorlati hasznát veheted a való életben is. :P

 

 

Köszönöm, de azért lehettem volna szorgalmasabb is régebben. :)

Még nem késő szorgalmasnak lenni. ;) Észben nem lenne hiány. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez lehet, hogy igaz, és sok esetben így lesz, de így nem szabad nekiindulni. Huszonévesen az a normális, ha hiszel a szerelemben.

Persze. És nem akartam lelombozni. :D Lehet, hogy benne lesz a 10% -ban. :D

 

 

Még nem késő szorgalmasnak lenni. ;) Észben nem lenne hiány. :)

Köszönöm, de azért ne túlozzunk. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeg az időben van. Eleinte minden szép, ezt természetes. Idővel korcsosul el a 90%. Elhiheted Donát, nem csak a levegőbe beszélek. Nemes a mostani lovag lelked, de térjünk vissza rá 10 év múlva. Sajnos ez olyan iskola, amit csak az élettapasztalat adhat. Az pedig egy dolog, hogy Te miként látod a dolgot, az egy másik, hogy a lány hogy érez. Ő se egy statikus "építmény". Ma az a divat, hogy ha kihűl valami akkor lépjünk le. Erre lehet prüszkölni, de ez sajnos tény. Persze vannak kivételek is, de nem ez a jellemző.

Én hiszek Neked, és valóban nincs annyi élettapasztalatom, de hiszek abban is, hogy ha valakit szeret az ember, az évek során még jobban megszereti. Az élmények és az együtt töltött idő ugyanúgy lehet pozitív hatás, mint negatív, persze tenni kell érte. Igen, manapság ez a ritkább, de attól még lehet életszerű.

 

Nem mellesleg, a filmben a srác most akart megházasodni, tehát nem 10 év távlatában volt a csajjal. Az ördög ügyvédje leszek, de ha innen nézzük, a házasság előtt naná, hogy nem tesz semmi rosszat. ;):evil: Tehát életszerű. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én hiszek Neked, és valóban nincs annyi élettapasztalatom, de hiszek abban is, hogy ha valakit szeret az ember, az évek során még jobban megszereti. Az élmények és az együtt töltött idő ugyanúgy lehet pozitív hatás, mint negatív, persze tenni kell érte. Igen, manapság ez a ritkább, de attól még lehet életszerű.

 

Nem mellesleg, a filmben a srác most akart megházasodni, tehát nem 10 év távlatában volt a csajjal. Az ördög ügyvédje leszek, de ha innen nézzük, a házasság előtt naná, hogy nem tesz semmi rosszat. ;):evil: Tehát életszerű. ;)

Ámen. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik témában, Ody: hasonlót tudok rólad elmondani, mint Dzséjtről. Értelmesebb embereknek tartalak titeket a diplomások 70-80%-ánál. Persze itt most végzettséget néztünk, mert a munkáltatónak az számít, de az biztos, hogyha nekem lenne egy vállalatom (ahogy remélem, hogy majd lesz is), nem a papírt, hanem az értelmi képességeket nézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik témában, Ody: hasonlót tudok rólad elmondani, mint Dzséjtről. Értelmesebb embereknek tartalak titeket a diplomások 70-80%-ánál. Persze itt most végzettséget néztünk, mert a munkáltatónak az számít, de az biztos, hogyha nekem lenne egy vállalatom (ahogy remélem, hogy majd lesz is), nem a papírt, hanem az értelmi képességeket nézem.

Akkor remélem kell majd biztonsági őr is! Megyünk! :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik témában, Ody: hasonlót tudok rólad elmondani, mint Dzséjtről. Értelmesebb embereknek tartalak titeket a diplomások 70-80%-ánál. Persze itt most végzettséget néztünk, mert a munkáltatónak az számít, de az biztos, hogyha nekem lenne egy vállalatom (ahogy remélem, hogy majd lesz is), nem a papírt, hanem az értelmi képességeket nézem.

 

Akkor már most jelentkeznék nálad számteches munkára. Munkaidőben nem iszom, nem kések. és elvégzem a rám bízott feladatot is. :D Értelmes nem igazán vagyok, de félművelt igen. :D :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átléptem 11.-be, öcsém ilyen hülye órákat. Oké hogy van matek, nyelv, meg fizika stb. De még ének óra, rajz óra, etika óra, meg művészet történet :D

Eszem megáll.

Nyik, KVK, ilyen nincs? Széééégyen. :D

Nálunk anno még kilencedikben erőltették az énekórát. Aztán az első után rájöttek, hogy inkább nem kéne ezt erőltetni. Úgyhogy lett helyette plusz egy gazdaságföldrajz.

 

Én meg az utolsón. :D Én vagyok itt a leghülyébb. :para:

Papírok tekintetében én sem végeznék előkelő helyen, azt hiszem. Még úgy sem, hogy két szakmám van (ha a bizt. őrt is számoljuk - NE SZÁMOLJUK -, akkor három).

 

Nem mellesleg, a filmben a srác most akart megházasodni, tehát nem 10 év távlatában volt a csajjal. Az ördög ügyvédje leszek, de ha innen nézzük, a házasság előtt naná, hogy nem tesz semmi rosszat. ;):evil: Tehát életszerű. ;)

Bár nem láttam a filmet, azért erre is vannak kivételek. Ismerek olyat, aki 15 év együtt járás után vette el a csajt, majd fél év után el is vált tőle. Azóta ugyan újra együtt vannak, de össze nem házasodnak soha többé. :) Szóval akár a házasság is lehet tíz év távlatából, és sajnos az sem általánosítható, hogy házasság előtt álló egyén nem csalja meg a jövendőbeli házastársát. :(

A szerelemben én is hiszek, csak az örök szerelemben nem. De abban már annál inkább, hogy újra és újra fellobbantható.

 

Akkor remélem kell majd biztonsági őr is! Megyünk! :lol:

Jaja, kettő van már! Ody lesz a járőr, én a diszpécser, Frenkie meg majd karbantartja nekünk a csekkolókat. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átléptem 11.-be, öcsém ilyen hülye órákat. Oké hogy van matek, nyelv, meg fizika stb. De még ének óra, rajz óra, etika óra, meg művészet történet :D

Eszem megáll.

Érdekes, nekem ezek mind kilencedikes tantárgyak voltak, kivéve etika ami nem is volt. Helyette heti 3 elektronika, 2 mérés, 2 műszaki tervezés/programozás, 5 gyakorlat. Nincs az a pénz amiért én villamosmérnök lennék. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm, de azért lehettem volna szorgalmasabb is régebben. :)

Még lehetsz, a legidősebb kezdő egyetemisták a statisztikák szerint 70+ évesek szoktak lenni, attól még messze állsz :P

 

Jaja, kettő van már! Ody lesz a járőr, én a diszpécser, Frenkie meg majd karbantartja nekünk a csekkolókat. :lol:

A pénzügyeiteket meg rám bízhatjátok :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy az, de viszont sok gyakorlati hasznát veheted a való életben is. :P

Nálam ez nem jött be. Az elmúlt négy évben egyáltalán nem vettem hasznát és valószínűleg nem is fogom.

Számomra szinte megtanulhatatlan. Vagy 9-10-szer átrágtam magam mindig minden anyagrészen és mindig vért izzadtam a 2-esért minden számonkérés alatt. Pedig nem egyetemi szinten volt, hanem csak főiskolás szinten.

A másik ilyen megtanulhatatlan, és értelmetlen tárgy volt számomra a gazdasági matek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pénzügyeiteket meg rám bízhatjátok :evil:

Hogy is ne? Én meg munka nélkül maradok?! :P Én nem az a fajta vállalkozó leszek (ha leszek), aki csak besöpri a profitot. Ja, és ha egyszer lesz tőkém, és valóban nyitok vállalkozást, számíthattok rám, srácok. Csak legyetek mobilisak, mert lehet, Debrecenig kell jönni. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy is ne? Én meg munka nélkül maradok?! :P Én nem az a fajta vállalkozó leszek (ha leszek), aki csak besöpri a profitot. Ja, és ha egyszer lesz tőkém, és valóban nyitok vállalkozást, számíthattok rám, srácok. Csak legyetek mobilisak, mert lehet, Debrecenig kell jönni. :P

Ha jó pénzt adsz, Kínáig is elmegyek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ha már végzettségek: a napokban készitettem interjút egy ürgével: a legfelsőbb végzettsége a lakatos volt. A pályáját egy ötször ötös műhelyben kezdte. Ma is mint akkor, fémmegmunkálással foglalkozik. Csak most hétszáz alkalmazottja van és a cégei (több is van) kb. két milliárd forintot termelnek per év. És ez már a sokadik ilyen eset, akivel találkoztam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ha már végzettségek: a napokban készitettem interjút egy ürgével: a legfelsőbb végzettsége a lakatos volt. A pályáját egy ötször ötös műhelyben kezdte. Ma is mint akkor, fémmegmunkálással foglalkozik. Csak most hétszáz alkalmazottja van és a cégei (több is van) kb. két milliárd forintot termelnek per év. És ez már a sokadik ilyen eset, akivel találkoztam.

 

 

Ezért nem lényeg a papír. A lényeg az üzleti érzék. Ha az nincs lehet valakinek ezer papírja is, akkor sem lesz sikeres ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam ez nem jött be. Az elmúlt négy évben egyáltalán nem vettem hasznát és valószínűleg nem is fogom.

Számomra szinte megtanulhatatlan. Vagy 9-10-szer átrágtam magam mindig minden anyagrészen és mindig vért izzadtam a 2-esért minden számonkérés alatt. Pedig nem egyetemi szinten volt, hanem csak főiskolás szinten.

Ez érdekes, hiszen ha még nincs is, de lesz majd jövedelmed, lesznek kiadásaid, tervezned is kell majd ezekkel, beruháznod is kell majd dolgokba, és majdnem biztos, hogy legalább egyszer hitelt is fel kell venned erre-arra, amit majd valamiből vissza kell fizetni. Nem a bonyolultnak talált képletekre kell emlékezni ilyenkor (azok közül én is csak azokat ismerem, amiket napi szinten használok, a többi rég elfelejtődött), hanem a racionális szemléletre, amit a közgazdaságtan közvetít.

 

 

Hogy is ne? Én meg munka nélkül maradok?! :P Én nem az a fajta vállalkozó leszek (ha leszek), aki csak besöpri a profitot. Ja, és ha egyszer lesz tőkém, és valóban nyitok vállalkozást, számíthattok rám, srácok. Csak legyetek mobilisak, mert lehet, Debrecenig kell jönni. :P

Donát, belőled biztos sikeres vállalkozó lenne, nagyon jó szemléletben látod a dolgokat. :)

 

 

Na ha már végzettségek: a napokban készitettem interjút egy ürgével: a legfelsőbb végzettsége a lakatos volt. A pályáját egy ötször ötös műhelyben kezdte. Ma is mint akkor, fémmegmunkálással foglalkozik. Csak most hétszáz alkalmazottja van és a cégei (több is van) kb. két milliárd forintot termelnek per év. És ez már a sokadik ilyen eset, akivel találkoztam.

Az ilyen emberek viszik a legtöbbre az életben, ezek a legjobb vállalkozók, akik ráadásul arra is képesek, hogy ha megbuknak valami miatt, akkor újra kezdjék. Őket én is nagyra becsülöm.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: És ő is intézi az üzleti ügyeit a cégnek? Nem írtad le, így ebből még lehet, hogy ő csak tulajdonosa ezen vállalatnak, míg a menedzsment feladatokat másokra bízza.

 

Ezt csak azért írom, mert lényegében akkor ez azt az elméletemet támasztaná alá, hogy a jó szakemberekre (szakmunkásokra) nagy szükség van (nagyobb, mint a tucatszámra érkező értéktelen diplomával rendelkezőkre), és aki a szakmájában kiemelkedőt nyújt, az előbb-utóbb bővülő piaca révén sikeres lesz. Valószínűleg a fickóval is ez történt, jól dolgozott, egyre több megrendelést kapott, és aztán egyre több alkalmazottat vett fel maga alá, hogy teljesíteni tudja a bővülő igényeket.

 

De tényleg kíváncsi lennék, hogy ő intézi-e az üzleti ügyeit a vállalatnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglepő, de ő intézi. Egyébként egy hajdúsági jó értelemben vett paraszt embert kell elképzelni, aki a mai napig izes tájszólással beszél. Az a tipus, akinek ösztönösen jó érzéke van a vezetéshez. Látta, hogy mire van szükség és azt gyártotta, közben szépen terjeszekedett és attól se ijedt meg, hogy ha menetközben valami másba kellett fogjon. Amikor jött egy kis válság az iparágban, beruházott mondjuk egy pékségbe, a textiliparba vagy ami úgy látsztt hogy szépen jön fel és kompenzálni tudja a kieső bevételeket, majd amikor újra beindult a fémipar akkor rendszerint eladta a mellékesbe felvett üzletágakat... nem racionalitásból hanem mert a fémmegmunkálás a szerelme.

Persze egy bizonyos pont felett már neki is kellett a segítség. Amikor a rendszer már túl nagy lett és amikor egyértelművé vált, hogy a cégei akkorák hogy nem irányithat mindent egy személyben, akkor azért kellettek a tanácsadók, más ügyes vezetők, a bevált vállalatirányitási rendszerek stb.

De igen az üzleti ügyeket nagyrészt a mai napig ő intézi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.