Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Frenkie, Dzséjt, Kudar, Rog, Oldie, Sky, Danityu, Riddick, Embo, NorbiLordi, Obi1, Krande, Kolmilan, Nabopolasszar, Ody, Karrde, Kiskósa, Bomarr, Hunner köszönöm szépen! :)

Kiskósa, köszönöm a videót, pont ez volt ez volt az egyik kedvenc részem.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt asszem jobb ha vársz jövő nyárig a vinyóvásárlással. Brutálisan felmentek az árak.

 

http://www.origo.hu/techbazis/20111110-itthon-is-dragulnak-a-pck-a-winchestervalsag-miatt.html

Sz*r ügy, de emiatt nem fogok egy évet várni. Ha ennyi, hát ennyi, még belefér a havi költő keretbe. Amúgy kicsit ironikus. A nagy cégek azért vitték oda a gyáraikat, mert ott olcsóbb legyártani. Erre a természet bent nekik, és most aztán egyáltalán nem tudnak gyártani. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt asszem jobb ha vársz jövő nyárig a vinyóvásárlással. Brutálisan felmentek az árak.

 

http://www.origo.hu/techbazis/20111110-itthon-is-dragulnak-a-pck-a-winchestervalsag-miatt.html

 

Én is épp új gépet akarok, azt múltkor csodálkoztam hogy egy 1 TB-s vinyó 1 hónapja csak 12.000 volt, most meg hogyan lett belőle hirtelen 30.000. De tegnap elolvastam a cikket azt már világos. Nyárra pont összejön elvileg annyi pénz hogy tudjak újat venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is épp új gépet akarok, azt múltkor csodálkoztam hogy egy 1 TB-s vinyó 1 hónapja csak 12.000 volt, most meg hogyan lett belőle hirtelen 30.000. De tegnap elolvastam a cikket azt már világos. Nyárra pont összejön elvileg annyi pénz hogy tudjak újat venni.

 

 

Ha nem sürgős akkor halaszd. Jövő nyárra lemegy. Ugyanaz van mint anno a memóriáknál. Egy taiwani földrengés miatt a memóriák nagyon drágák lettek, majd kb 1 év múlva visszaálltak a rendes kerékvágásba. Én is készültem beruházni külső vinyóra, de halasztom. Tudod ki ad kétszer annyit érte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem sürgős akkor halaszd. Jövő nyárra lemegy. Ugyanaz van mint anno a memóriáknál. Egy taiwani földrengés miatt a memóriák nagyon drágák lettek, majd kb 1 év múlva visszaálltak a rendes kerékvágásba. Én is készültem beruházni külső vinyóra, de halasztom. Tudod ki ad kétszer annyit érte.

 

Hát most 1 hónap ide-oda nem nagyon számít. szeretnék már újat de addig kibírom amíg lemennek újra az árak. Így kijöttem volna 80.000-ből, most így lenne egy laza 130-140.000. Tököm se fizet annyit. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sz*r ügy, de emiatt nem fogok egy évet várni. Ha ennyi, hát ennyi, még belefér a havi költő keretbe. Amúgy kicsit ironikus. A nagy cégek azért vitték oda a gyáraikat, mert ott olcsóbb legyártani. Erre a természet bent nekik, és most aztán egyáltalán nem tudnak gyártani. :)

 

 

Rettenetes ostobaságnak tartom hogy majdnem minden vinyógyárat oda raktak. Szét kellett volna választani és ha az egyik kiesik a másik nyomhatja a gyártást.

Meg azért ez megkopasztás ám. Azért mert árvíz van nem kerül többe az előállítás, hiába gyártanak kevesebbet. Ez mögött az van szerintem hogy úgyis megveszik annyiért mert nincs máshol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát most 1 hónap ide-oda nem nagyon számít. szeretnék már újat de addig kibírom amíg lemennek újra az árak. Így kijöttem volna 80.000-ből, most így lenne egy laza 130-140.000. Tököm se fizet annyit. :D

 

A pénztárcád elleni öngyilkosság lenne. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pénztárcád elleni öngyilkosság lenne. :D

 

Persze, meg hát nincs is annyim még. 1 éve spórolok lassan rá, számításaim szerint nyárra összejönne pont a szükséges 80.000, erre felmegy 140.000-re :D Na de remélem nyár végére már újra 12.000 lesz a vinyó amit kinéztem, és imádkozok hogy ne legyen megint egy katasztrófa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rettenetes ostobaságnak tartom hogy majdnem minden vinyógyárat oda raktak. Szét kellett volna választani és ha az egyik kiesik a másik nyomhatja a gyártást.

Meg azért ez megkopasztás ám. Azért mert árvíz van nem kerül többe az előállítás, hiába gyártanak kevesebbet. Ez mögött az van szerintem hogy úgyis megveszik annyiért mert nincs máshol.

Azt azért vegyük bele, hogy nem biztos, hogy a gyár szárazon maradt, sőt, meglehet, hogy a szerencsétlen kihasznált melósnak csónakja sincs és akkor innen jöhetne az, hogy nagyon helyesen megszívta a gyár, hogy oda költözött, visszanyalt neki a fagyi. Ment az olcsó munkaerő után és pórul járt. Ránk nézve meg ott a gebasz, hogy hiába a harminc százalék a piaci részesedése a taiwani gyártóüzemeknek, mi is megszívjuk. Már aki nem tud kivárni fél évet.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt azért vegyük bele, hogy nem biztos, hogy a gyár szárazon maradt, sőt, meglehet, hogy a szerencsétlen kihasznált melósnak csónakja sincs és akkor innen jöhetne az, hogy nagyon helyesen megszívta a gyár, hogy oda költözött, visszanyalt neki a fagyi. Ment az olcsó munkaerő után és pórul járt. Ránk nézve meg ott a gebasz, hogy hiába a harminc százalék a piaci részesedése a taiwani gyártóüzemeknek, mi is megszívjuk. Már aki nem tud kivárni fél évet.

 

 

De miért csak oda építettek? Nem hiszem el hogy bármely winchestergyártó ne tudott volna legalább 5 különböző gyárat létesíteni a világ 5 földrészére(Antarktiszt hagyjuk ott hideg van :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért csak oda építettek? Nem hiszem el hogy bármely winchestergyártó ne tudott volna legalább 5 különböző gyárat létesíteni a világ 5 földrészére(Antarktiszt hagyjuk ott hideg van :D )

Ezért írtam, hogy nem mindegyik van ott, de éppen elég ahhoz, hogy "kihatással" ( nagyon-nagyon idézőjelbe tettem) legyen a világ vinyóellátására.

Most lesz jó figyelni a SSD fejlődést. Le merném fogadni, hogy egészen véletlenül ;) kikerülnek nagy kapacitású tárolók is majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, Oldie: Azt hiszem megtaláltam a mennyországot. Néztem a Surviving the cut-ot és rákerestem pár dologra majd megtaláltam ezt az oldalt:

 

http://usmchun.hu/

 

Ez gyakorlatilag egy magyar amcsi tengerészgyalogos baráti kőr fóruma. Az érdekes az hogy rengeteg info van a U.S Marine-ről és a Navy Sealsról. Leírások, videók tömkelege mindez magyarul. Engem baromira érdekel amúgy is az amcsi hadsereg úgyhogy holnap ezt fogom olvasni, de nektek mindenképp érdemes megnézni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap - az amúgy eddig kifogástalanul működő és jól bevált - BS-Player meghibásodott, így töröltem, majd újra leszedtem és installáltam a progit. Már szépen működik, viszont valamiért a színes betűket (font color="xy", stb.) nem jeleníti meg. Utánanéztem a beállításoknál, de sehol nem találtam megoldást. Ha valaki tudja, mi lehet a gond, és le is írná nekem a megoldást, azt megköszönném. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: miért telepítenének az USA-ba, mikor Taiwanon 5-öd annyi munkásbérrel legyárthatják ugyanazt? Oké, ilyenkor persze szívás van, de ezért szoktak általában több ázsiai országba termeltetni. Ritka, hogy egy földrengés mindet érintené.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, Oldie: Azt hiszem megtaláltam a mennyországot. Néztem a Surviving the cut-ot és rákerestem pár dologra majd megtaláltam ezt az oldalt:

 

http://usmchun.hu/

 

Ez gyakorlatilag egy magyar amcsi tengerészgyalogos baráti kőr fóruma. Az érdekes az hogy rengeteg info van a U.S Marine-ről és a Navy Sealsról. Leírások, videók tömkelege mindez magyarul. Engem baromira érdekel amúgy is az amcsi hadsereg úgyhogy holnap ezt fogom olvasni, de nektek mindenképp érdemes megnézni

Na, ez jó! Köszi, megnézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz, majd megnézem, bár rajongani nem fogok érte, túl korcs már az amcsi hadsereg mögött lévő ideológia. De ezt már mondtam párszor. :) Filmeken jól néz ki, de amit már a való életben tesznek..... :S

 

 

Nem tesznek azok semmi rosszat a való életben. Jó pár idióta civileket is öl, de azok mennek hadbíróságra. Sokkal embertelenebb amit az ellenfeleik tesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.