Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Most láttam a hírekben, hogy több tonnányi hamis árut megsemmisítettek, köztük ruhákat és játékokat is. A ruhákat meg a játékokat meg nem adták oda a nagycsaládosok egyesületének valamilyen jogi dologra hivatkozva.

Szörnyű, hogy ilyen országban élünk.

 

Ezt én is csúnya dolognak tartom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most láttam a hírekben, hogy több tonnányi hamis árut megsemmisítettek, köztük ruhákat és játékokat is. A ruhákat meg a játékokat meg nem adták oda a nagycsaládosok egyesületének valamilyen jogi dologra hivatkozva.

Szörnyű, hogy ilyen országban élünk.

Ezen a híren én is felháborodtam. A józan észt sokszor felülírja valami hülye jogszabály. A hamisított cég lehetett volna sokkal rugalmasabb is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most láttam a hírekben, hogy több tonnányi hamis árut megsemmisítettek, köztük ruhákat és játékokat is. A ruhákat meg a játékokat meg nem adták oda a nagycsaládosok egyesületének valamilyen jogi dologra hivatkozva.

Szörnyű, hogy ilyen országban élünk.

Ez tényleg marhaság, de ebben speciel nem vagyunk egyediek. Az ilyen hamis árukat majd mindenhol megsemmisitik. Így kerülhető el, hogy ne kerüljön be az árupiacba a hamis (mert ha már egyszer odaadták valakinek, semmi biztositék rá, hogy egyrészt nem adja el, másrészt mivel hamis márkajelzés van rajta rombolja az eredeti gyártó imidzsét ha vacak). Egyik megoldás hogy eltávolitják a hamis márkajelzést, csak az a baj, hogy sokszor ez túl sokba kerül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:lol: Eszem-f@szom megáll!!!

Nekem is végig olvasva az utóbbi pár oldalt, pedig az f-betússel soha nem is rendelkeztem........

Most, hogy kiderült, hogy mindenki rocker elképzeltem a következős Katicás talit.

Ody, mint black mötálos jön, talpig feketében, Frenkit metálmackóként tudom elképzelni, Pildi és Miss és Krande választhatnak a Jannis Joplin vagy a Tina Turner közt, Donát nekem olyan laza Bryan Adams vagy Bono, SimonZ talán Sting, Dzséjttel még nem találkoztam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A segélyező szervezet saját költségén eltávolította volna a márkajelzéseket.

Ennek az ügynek a részleteit nem ismerem, csak annyit tudok, hogy itthon van rá lehetőség, hogy segélyszervezeteknek adják ki a lefoglalt árut. Hogy most miért nem ez történt -ezek szerint nem azért mert drága lett volna- azt nem tudom. De itt a kormany.hu-ról az ide vonatkozó iránymutatás, mit nem lehet a lefoglalás és a hamis márkajelzés eltávolitása után SE használni, továbbadni:

 

1. Amelyek birtoklása a közbiztonságot veszélyezteti, vagy jogszabályba ütközik.

2. Amit rossz minőségű termék forgalomba hozatala miatt koboztak el, feltéve, hogy a termék rendeltetésszerűen nem használható.

3. Olyan termék, amelyet az elkobzást követően külön jogszabály rendelkezései szerint meghatározott szervnek kell átadni (kábítószer, lőszer, értéktárgy).

4. Közrendet, közegészséget, vagy közerkölcsöt sértő jellegű dolog.

5. Jövedéki termék (ásványolaj, az alkoholtermék, a sör, a pezsgő, a bor, a köztes alkoholtermék, a dohánygyártmány).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos van rá magyarázat, mert elvileg lehet márkajelzést leszedni. Magyarázat alatt most leginkább rossz tapasztalatot, visszaélést értek.

Mondok egy példát: egy jórészt nagykereskedelemmel foglalkozó multinál (tehát a fő profiljuk hogy olyan termékeket adnak el amit utána még tovább lehet adni) milliós nagyságrendben dobnak ki lejárt élelmiszert minden hónapban. Persze ők is leáraznak, meg a dolgozók viszik nagyon kedvezményesen, de még így is romlik a nyakukon. Milliós nagyságrend alatt nem azt értem, hogy egy millió. Per hónap, per áruház. DE. Egyszer megpróbálták, hogy helyi jótékony szervezetnek odaadták amit aznap még meg lehetett enni, zöldségfélét, ilyesmit. Aztán amikor egy komlói zöldségesénél felbukkant ugyanaz, akkor kénytelenek voltak leállni vele. És megy a kukába, amit mások nagyon nagyon szívesen megennének. És ez nem játék, meg márkakérdés, hanem élelmiszer.

Nem írtam hogy melyik cégről van szó, de érzésem szerint nem ők a hibásak. Legalábbis az vesse rájuk az első követ, aki még egyszer bevállalna egy ilyen konfliktust.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tényleg marhaság, de ebben speciel nem vagyunk egyediek. Az ilyen hamis árukat majd mindenhol megsemmisitik. Így kerülhető el, hogy ne kerüljön be az árupiacba a hamis (mert ha már egyszer odaadták valakinek, semmi biztositék rá, hogy egyrészt nem adja el, másrészt mivel hamis márkajelzés van rajta rombolja az eredeti gyártó imidzsét ha vacak). Egyik megoldás hogy eltávolitják a hamis márkajelzést, csak az a baj, hogy sokszor ez túl sokba kerül.

Elég nagy h*lyeség, hogy mindenhol megsemmisítik az ilyen termékeket. A gyártók és márkatulajdonosok meg lehetnének ilyen esetekben rugalmasabbak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

egy jórészt nagykereskedelemmel foglalkozó multinál (tehát a fő profiljuk hogy olyan termékeket adnak el amit utána még tovább lehet adni) milliós nagyságrendben dobnak ki lejárt élelmiszert minden hónapban.

Ez is milyen már, a haszonlesés igen csúfos formája (mármint a történet folytatása, csak nem idéztem be az egészet) :roll:

Erről jutott eszembe, egy ismerős dolgozik "kisker" multinál, mesélte, hogy hozzájuk mindig nagyon szép zöldségfélék, gyümölcsök érkeznek be. Azonnal kiszállítják az üzleteknek, ott pedig a helyi dolgozók cs*sznek arra, hogy a szép, friss árut ki is pakolják, hogy esetleg még teljesen szép, ép állapotban el lehessen adni. És emiatt ott is minden hónapban milliós tételekben keletkezik emiatt lejárt, romlott áru. Nagyon sajnálom ezt a pocsékolást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen a híren én is felháborodtam. A józan észt sokszor felülírja valami hülye jogszabály. A hamisított cég lehetett volna sokkal rugalmasabb is.

Miért, amikor a nagy Magyar termelők kiöntötték a több hektó tejet, meg egyéb dolgokat, tiltakozás gyanánt, meg az érett dinnyéket kidobolták az útra...a szegény, árva gyerekek tuti jobban örültek volna neki, ettől függetlenül még ezekben az esetekben, inkább tőlünk, hétköznapi emberektől kérnek a médián át dolgokat, addig meg az őstermelők eljátszanak egymással, meg az aktuális kormánnyal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az a gond, hogy tőlünk kérik, hanem néha már ennek az erőssége...ma is jöttem haza a busszal, a sofőr fülke mögött egy daganatos, kopasz, szomorú gyerek kért 1%-ot, a busz hátsó ablakán egy rákos nő szintén... ilyen melegben és elgyötörten tényleg már csak a szomorú és depresszív hirdetésekre, meg képekre van szüksége az embernek.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oh,3napja volt, hogy egy ismerős átjött pénzért, hogy a számlákat majd hó elején tudja fizetni, megbízható volt, meg jó fej (eddig), rá 3 órára már énekelve jött felfelé az utcán, le is ült az előttünk álló körte fa alatt és énekelt 3-4 ómagyar dalt... Remélem ezt nem kiegyenlítésnek gondolta!

Délután nekiláttunk a cseresznye pálesz főzésének (jeee, már ez is legális drog), most csak 56%os lesz, eddig mindig durvább volt, habár ízre nekem így jobban átjön...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felén elszaporodtak a kéregetők... Kell "kiflire", aztán tízkor már hulla részeg.

 

Gratula Kolmilan! :)

 

Ja ilyeneket bírom. Sosincs pénzük semmire de nap 26 órájában részegek. Ha meg nem adsz te vagy a f*sz :D

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most egy 24 órás buliban voltam, amiből csak a szép emlékek maradtak meg, magyarul, az a 3 óra alvás kiesett, de úgy összességében durván toltuk... :rock: Alapjában egy panzióban laktunk, kb. 60-an, medence körül tánctér, lehetett fürdeni is, éjfélkor Wet T-Shirt contest motherf*cker (németesek kedvéért: vizes póló verseny), meg 4-5 arc akik keverték a zenét, különben pedig CD-ről és bakelitről ment a muzsika...rég éreztem magam ilyen jól, vittem a vizi pipám is, az összes málnás dohány elfogyott, kicsit be is vagyok rekedve! :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én 6 éve gondoltam így és azóta csak munka és egyre sza*abb helyzet...szóval én a helyedben nem lennék ennyire vidám, most jön a neheze, addig volt jó, még kötelezően, heti számonkéréssel, egységesen ment a tanulás. Ha tovább tanulsz, majd megérted, hogy innentől kezdve már a fejkvóta nem annyira számít...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy Nabo ezt ne tudná... max első kézből még nem tapasztalta, majd fogja... de szerintem nem túl bölcs dolog elrontani a jókedvét. Had örüljön már a vakációnak! ;)

 

kolmilan gratulálok! :clap:

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hogy innentől kezdve már a fejkvóta nem annyira számít...

 

Pont, hogy innentől számít. :) Hisz az egyetemek hallgatói létszámuk alapján kapnak állami pénzeket, ergo az a jó nekik, ha minél több tanuló van náluk.

 

Én mondjuk életem eddigi legszebb szakaszát tudom majd következő félévben magam mögött: az egyetem a szabadság világa. A legtöbb fiatal ezzel nem tud mit kezdeni, nekik lelkük rajta. De aki átlátja, hogy mit hogyan merre kell, az hamar megtanulja élvezni ezeket az éveket. Én imádom - imádtam... lassacskán már érik a múlt idő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.