Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

ÚÚÚÚÚÚÚR isteeeeeen! Ha már megkísérelsz kioktatni valakit, legalább nézz előbb utána a témának.

Igen elismerem: valamiért azt hittem az USAF csak a szárazföldieket jelöli, és azzal tisztában vagyok hogy a SEAL búvárkodástól kezdve ejtőernyőzésen át az hegymászásig mindent csinál (ha kell). Azzal csak azt akartam szemléltetni, hogy akkora a különbség, mint egy tengerész és egy légierős között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az USAF jelöl fegyvernemet is, a US Air Force-t, szóval abban legalább nem tévedtél, hogy akár fegyvernemet is takarhat a rövidítés.

A hasonlattal az volt a baj, hogy pont olyanokhoz hasonlítottad, akik ők maguk is, minden értelemben, hiszen részben matrózok is, és az USAF teljes értékű tagjai. A cél érthető, de attól ez egy pocsék hasonlat volt. Ha azt írod, hogy annyi köze van a Fókáknak az Army-hoz, mint ejtőernyősnek a bányászhoz, akkor már közelebb vagyunk, bár semmi sem zár ki egy ejtőernyőző bányászt, a keszon betegséget leszámítva. :)

Mivel ezek elég kevert fegyvernemek, amúgy sem érdemes az ilyen hasonlítás. Hiszen a légierőhöz tartozó tiszt szolgálhat anyahajón, és akkor el kell sajátítania a tengerészet alapjait. És a tengerészgyalogságnak is vannak pilótái. A speciális alakulatok pedig még inkább kevertek. És akkor a Parti Őrségről még szó sem esett, akik egy személyben testesítik meg az összes fegyvernemet. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, részvétem a családtagoknak, sérülteknek. Nagyon durva. A sport alapeleme, hogy különböző emberrek elvannak egymás mellett, egy nemzetközi rendezvény meg pláne arról szól, hogy futói minden országnak lehetnek. Egy ilyenen robbantani......... nem mintha pl iskoláknál "jobb" lenne......

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy fórumtag véleménye nem lesz egyetemes igazság, de egy fórumtag mondhat egyetemes igazságot! A kérdés csak az, hogy van -e hozzá mellénye, mert ha van, akkor nosza, mondja és más jobb ha elfogadja, ha nincs, akkor maximum hülyét csinál magából. Ti fiatalok vagytok, tőlem fiatalabbak, de meg fogjátok majd tanulni, akár a munkahelyen, akár másutt, hogy nincs egyenlőség. Az ember az egymástól eltérő és különböző képességek miatt lépten-nyomon alá és fölérendeltségi viszonyrendszerbe botlik. Itt a fórumon sincs olyan, hogy mindenki szava ugyan annyit ér. Persze, elvben igen, de gyakorlatban ilyen nincs. Vannak témák, amihez nem értek, jobb ha nem is szólok, mert aki meg ért hozzá, az a téma tekintetében felettem van. Ez az alázat, amikor elismerem, hogy valaki jobb nálam. Az internet világa azt a képzetet és illúziót társítja az accountunkhoz, hogy véleményünk, témában tett hozzászólásunk értéke egymáshoz mérve egyenlő. De ez csupán merő illúzió, hiszen mindenki más kulturális háttérből jön. A valóságban egyszerűbb ezt levenni, hiszen én például nagyon jól és nagyon sokat beszélek, szemben a tesómmal, aki meg nem szeret beszélni. Soha nem veszekedtünk azon, hogy éppen ki pofázzon, de mivel a fórum egy sokkal felületesebb dolog, így itt mindenki azonos tulajdonságot és azonos értéket párosít magához. Na de ilyen nincs, mert van, aki nem tud írni, mert más az erőssége és ezt ki lehet vetíteni minden tudásanyagra és tulajdonságra. Például Dzséjt újságírással foglalkozott, én szobrászkodom, megint más jó matematikus és ezt a végtelenségig lehetne sorolni, ezen túl pedig ott a kvázi kulturális háttér, a kor, az élettapasztalat, a korábbi munkahelyek, az anyagi állapot és ezt is lehet a végtelenségig ragozni. Én komolyan mondom, senki ne lovalja bele magát abba a baromságba, hogy az életben mindenki egyenlő, mert ilyen nem létezik. Mindig lesz ember, aki fölötted helyezkedik el és mindig lesz ember, aki alattad helyezkedik el és neked ehhez a társadalmi viszonyhoz kell alkalmazkodnod. Itt a fórumon sincs ez másként. Hogyan lehetne nekem annyi szavam, mint mondjuk Odynak, aki a saját pénzét tette az oldalba, hozzá képest nekem kuss a nevem és ha azt mondja; Zééé, pofádat befogod, akkor maimum megkérdem tőle, hogy miért, de nem írom le, hogy; ja de kis bunkó voltál velem. Persze Ody azt mondja, hogy itt mindenkinek a szava egyenlő, de ezt a jóérzés mondatja vele (már ha ilyet mond), valójában ember nincs, aki ezzel azonosulna. Szerintem meg képmutatás, ha úgy tiszteled a másikat, hogy a háta mögött hülyézed. Én megmondom, amit gondolok, jogot formálok rá és maximum elfogadom, hogy mások legyintenek; jé egy bunkó. A másikat meg istenítik, mert modorosan tisztára nyalja az ülepet, mert az milyen kis rendes. Ezt hívják értékeltolódásnak, ugyanis ha valaki leírja egy hozzászólásra; fiam, akkora hülyeséget írtál, ideje lenne még tanulnod keveset, az nem bunkó, az őszinte, ugyanakkor ha nem tud jobbat felmutatni, akkor viszont lejáratja magát. Én is akkor írom le, hogy ej ezt de elb..tad, ha jobbat tudok prudukálni, de ha nem megy, akkor bevállalom a kudarcot és csendben égek mint a Rejsztág. Én leírom, ha valaki faxságot ír és utána megpróbálok összehozni egy annál magvasabb gondolatot, ezzel pedig nyíltan vállalom, hogy adott esetben hülyét csinálok magamból. Tényleg fejezzük be a képmutatást, mert annyira nonszensz ez az én tisztelem amit te írsz, cserébe te is tiszteld amit én írok...ilyen nincs....ilyen nem létezik. Tudod ki a legjobb barátod? Aki szól, ha büdös a szád és nem sunnyog, hogy; Ááááá én nem is érzek furcsa szagot.

 

Például volt itt régen vita, hogy a kardok lettek -e javítva a 2004-es DVD-n. Nem lettek, de ezt bizonyítottam is. HA most valaki beírja, hogy de igen, akkor zokszó nélkül beírom, hogy; kicsit tanulmányozd át jobban a kópiát. Meddő dolog ismét vitába kapni, fogadja el a másik személy, hogy jobban tudom, vagy ha vitába száll, mutasson erősebbet, sokkoljon jobban annál, mint amit mondjuk én mutattam. Nekem is így kell tennem, ha nem tudok erős ellenérvet felhozni....mert az erős ellenérven van a hangsúly (!) ha nincs erős ellenérv, akkor a legrosszabb, ha valaki azzal jön; de az én véleményem is ugyan annyit ér mint a tied. Nagy szélt ér annyit! Ellenérv, megtámogatott logikus ellenérv. Ez a véleményem.

 

szerk.: Amikor középsuli végén voltam, magam is úgy gondoltam, milyen szép a tisztelet, csak amikor már évek óta melóztam, rájöttem, hogy ezt rajtam kívül senki nem tartja be. Az emberek a szemedbe vigyorognak, majd a hátad mögött nyalnak a főnöknek, de ha te rosszul teljesítessz, vagy akár szemernyi okot is adsz rá, rögtön támadnak. Ez olyan, amikor a tinik számon kérik a tiszteletet, de közben bagóznak és trágárkodnak és köpködnek a buszmegállóban a csecsemőt a kezében tartó anyuka mellett. Én inkább elküldöm a pcsába az ilyen taknyokat és bunkóvá nemesülök, de nem adom fel a véleményemet, csak azért, hogy a köz finomnak gondoljon.

Megint nem arról beszélsz, amiről szó van. :) Amit leírtál, abban igazad van, de nem erről szólt a diskurzus.

 

Egyrészt egy film lényegének megragadása és a művészet értelmezése szubjektív. Nincs olyan élő ember a világon, akinek a véleménye vagy értelmezése objektív mércével vizsgálható lenne. Itt igenis egyenlőség van, ha tetszik, ha nem.

Nincs olyan, aki jobban értene egy festmény megítéléséhez, mint egy másik. Nincs olyan, hogy abszolút szép nő. Van olyan nő, aki nekem szép és olyan is, aki kevésbé. Neked is vannak ilyenek, Ody-nak is és mindenkinek. Ettől még senkinek nincs semmiféle joga lehurrogni bárkit is, hogy márpedig az ő nője ronda. Érted ezt? Senki nem mondhatja azt, hogy márpedig egy filmjelenetet ő értelmez jól, míg aki mást gondol az egy agyalágyult hülye, akit fel kell világosítani.

Még maga Lucas se mondhatja meg nekem vagy Neked, hogyan dolgozzunk fel magunkban egy jelenetet. Egyszerűen ez a művészet lényege.

 

Megint előadod azt, hogy Te vagy az erkölcsi magasságokban, mert nem álszenteskedsz és nem vagy seggnyaló, hanem egy őszinte és nyílt ember. Na már most, egyrészt én se (és szerintem egyikőnk se) ezekért a dolgokért írok kulturált hangnemben, hanem mert így tartom helyesnek. Nem hülyézlek le a hátad mögött sem, nem vigyorgok a képedbe később és nem szúrlak hátba. Ezt kénytelen leszel elhinni nekem. ;) Nehogy már az legyen a tróger és rossz, aki nem sérteget másokat és nem osztja fellengzősködve az észt.

Másrészt pedig megint ott tévedsz, amit az első bekezdésben is írtam. Ha büdös a szád, akkor vagyok barát ha szólok róla. Ez igaz. Ha vki szerint belenyúltak a fénykardjelenetekbe, közben meg bizonyíthatóan nem, akkor ő a "hülye" (bár nem így kéne ezt sem megfogalmazni) és joggal szólsz neki. Ebben is igazad van, pont erre vonatkozott a 2x2-es példám. De egy szubjektív dologban nincs igazság, tehát semmilyen körülmények között nem adhatod elő jogosan az igazságosztót. Olyan dolgokról nyilatkozol axiómaként, amik csak a saját képzelgéseid, nem tények.

 

A bunkóság és az őszinteség pedig bizony egyáltalán nem egy fogalom. Ha szerinted attól lesz vki őszinte, közvetlen és nyílt, hogy nyers, pökhendi és beképzelt stílusban kioktat és sérteget másokat, akkor az nagyon sajnálatos. Ha szerinted nem létezik tisztelet és megbecsülés, mert az csak álszent "gerinctelenkedés" lehet, akkor sajnálom. Ezzel nem igazán lehet mit kezdeni.

 

Részemről egyelőre nincs több mondanivaló. Ha érdemben, újabb fejtágítás és provokatív hangnem nélkül, tudsz vmi újat mondani, akkor szívesen meghallgatom, de parttalan vitákat nem kívánok folytatni. Az Erő legyen Veled. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé talán egy kicsit sok Dr. House-t nézett.

 

Szubjektív dolgokban etalonként észt osztani valóban nem túl bölcs dolog. Ez az alá-fölé rendeltség, amiről beszélsz Zééé, az pedig szép és jó, csak nem feltétlenül a korból, hanem inkább a teljesítményből fakad. Lehet hogy mondjuk Pb 10 évvel fiatalabb nálad, de itt 1-2 hónap alatt az értelmes hozzászólásaival elég sokat lerakott az asztalra és bizonyította, hogy értékes tagja a fórum társadalomnak... az ilyen értékes tagokat pedig nem elüldözni kéne aranyigazságoknak beállított karakán (és még enyhén fogalmaztam) nézőpontokkal, hanem kellemes hangvételű társalgást folytatni vele, és ütköztetni a nézőpontokat. Ha pedig valaki ilyesmire nem képes, arra nem büszkének kéne lenni, inkább szégyellje el magát.

 

Arról a részről pedig, amikor Dzséjthez hasonlítod magad: Dzséjtnek is van egy stílusa, az biztos, csakhogy ő nem akkor hív ökörnek, ha szubjektív dologban tévedsz, hanem ha objektív, mérhető, logikusan bizonyítható álláspont totális ellentetjét gondolod. Ja, és ha már a tiszteletnél tartunk: lehet, hogy Te idősebb vagy mint Dzséjt, csakhogy ő ezen a fórumon sokkal többet le tett az asztalra, így lehetséges, hogy neki olyat is elnézünk, amit neked nem. Saját érvelésed alapján ez teljesen természetes, nem?!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hű Donát, ezért mit kapsz. Főleg ezért a Dzséjt szakaszért. :lol:

 

Abban személy szerint egyetértek Zééé-vel (bármilyen furcsa, mert alapvetően semmiben sem tudok egyetérteni vele), hogy a vélemények nem mindig egyenlőek. Objektív dologban ez teljes mértékben abszurd, nyilvánvaló, hogy a hozzáértő ember az, akinek a véleménye azok fölé helyezhető, akik csak amatőrök (bár itt is érdemes különbséget tenni) vagy teljesen képzetlenek a témában.

Sőt, érzésem szerint szubjektív témában is vannak esetek, amikor bizony lehet nagyobb igazságot mondani. Például, ha valaki nekem annyit ír egy filmről, hogy mekkora fos, azt nagyon-nagyon az alá rendelem, aki szépen, tárgyilagosan, jól megfogalmazva kifejti, miért is fos. Sőt, ezen a ponton is lehet különbségeket mérni, például jómagam is két szemmel nézek egy filmet, könyvet, sorozatot. Az egyik a "szakmai" szem, a másik az "ízlés" szem (ezért állhat elő olyan faramuci helyzet, hogy a Transformers filmeket értékelhetetlen szutyoknak tartom, miközben imádom őket :D). Az utóbbi megközelítésben próbáljon csak valaki vitába szállni velem. :evil: Ha viszont az előbbi szerint ítélek jónak egy filmet, mondjuk az említett Transformerst, ott nyilván egy nálam szakmaibb ember simán lekezelhet, hogy mekkora marhaságot mondok, amikor a vágásról, az operatőri munkáról, a forgatókönyvről hadoválok, és bizony neki fentebb állhat a véleménye az enyémhez képest. Már ha tényleg ért hozzá, és nem csak ugatja a szakmát.

És itt jutottunk el oda, hogy azt, hogy hagyjam, hogy a véleménye az enyém fölé helyeződjön, be kell bizonyítania, hogy tényleg ért ahhoz, amiről beszél. Ki kell érdemelnie. Ez így elég egocentrikusan hangzik, tudom, de csak olyan emberek véleményére vagyok hajlandó adni, akik tudják, miről beszélek. Hogy hogyan lehet kiérdemelni, az egyénfüggő, mert nyilván ki kell ismerni a jómadarat, hogy tudjam, a tömör, trágár megfogalmazása egy barmot rejt, vagy csak ilyen a jelleme.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Velős vélemény következik TŐLEM "ki a hülye" kérdésben: Bizonyos szempontból nézve mind hülyék vagyunk ;)

 

Ja, és ha már a tiszteletnél tartunk: lehet, hogy Te idősebb vagy mint Dzséjt, csakhogy ő ezen a fórumon sokkal többet le tett az asztalra, így lehetséges, hogy neki olyat is elnézünk, amit neked nem. Saját érvelésed alapján ez teljesen természetes, nem?!

 

Szerintem itt újra előjön a "s*ggnyalós" kártyával...

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, szerintem ez a stílus semmiképpen sem igazolhat egy véleményt se. Intelligensen is el lehet mondani a másiknak, hogy finoman szólva sem ért egyet a véleményével, ez nem "egyenesség", hanem jólneveltség kérdése. Ráadásul pont olyan embert szólt le, pb-t, aki 1-2 hónapos ittléte alatt remek kifejtő véleményeket írt és nagyon jó eszmecseréket lehet vele folytatni. A vérfrissítés pedig mindig szükséges egy fórum számára, hiszen a "nagy öregek" (értsd törzstagok) már ismerik egymás véleményét a különböző témák kapcsán, míg pl. pb több dolgot is teljesen új megvilágítás alá tudott helyezni.

 

Úgyhogy Donátnak maximálisan igazat adok. És nem s*ggnyalás céljából. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, ezen a ponton is lehet különbségeket mérni, például jómagam is két szemmel nézek egy filmet, könyvet, sorozatot. Az egyik a "szakmai" szem, a másik az "ízlés" szem (ezért állhat elő olyan faramuci helyzet, hogy a Transformers filmeket értékelhetetlen szutyoknak tartom, miközben imádom őket :D).

Hogy ez a két szemmel nézés nálad mennyire szó szerint hangzik :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mióta itt vagyok közöttetek , a különböző témákban tett kijelentéseim kapcsán igazi zöldfülűnek érzem magam. Pedig azt gondoltam hogy 30évnyi rajongás után vannak dolgok amikhez "értek". De valójában elég sokszor cáfolva lettem. De mi az amitöl bármelyikünk is tévedhetetlen lenne, vagy annak érezhetné magát. Annyira fölösleges egymást kioktatni, mert az minden esetben sértőnek hat, akarva, akaratlanul. Az pedig hogy valaki tudálékosan kiosztja a másikat, az nem jelenti azt hogy igaza is van.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hétfői Bostonban elkövetett robbantással gyanúsított két férfi (akiknek a fényképét tegnap hozta nyilvánosságra az FBI) közül az egyiket lelőtték a rendőrök ma hajnalban. Csütörtök este tűzpárbaj tört ki az egyik massachusettsi campusban, ahová csendháborítás miatt érkeztek ki a rendőrök. Itt tartózkodott a két gyanúsított is (ezt ekkor a rendőrök még nem tudták) és lelőtték az egyik kiérkező rendőrt, majd ezek utána a rendőrök üldözőbe vették a menekülő két férfit. Szereztek egy autót (a sofőrt fegyverrel sakkban tartották, majd később elengedték) és menekülés közben robbanószerkezeteket dobtak az őket üldözőkre (mert az egyik férfinál még akadt néhány ilyen szerkezet), majd ismét egy lövöldözésbe keveredtek az egyik kereszteződésben, ahol úgy eltalálták az egyik rendőrt, hogy az is majdnem meghalt. Azonban az egyik gyanúsítottat is meglőtték, akit el is fogtak, de a kórházban belehalt a sérüléseibe (ettől még lehet, hogy a rendőrök megtudtak tőle valamit a halála előtt). Azt is mondták, hogy az elhunyt gyanúsított testére bombák voltak erősítve. A másik gyanúsított viszont meglépett. Eddig az derült ki, hogy mindkét elkövető Oroszországból származik és kb. egy éve érkeztek Amerikába, valószínűleg azzal a szándékkal, hogy itt majd végrehajtják a robbantásokat! Abban a kis városban lezártak mindent senki se ki, se be, de egész Bostonban készültség van, a mai napon nincs iskola, a munkahelyek sem nyitnak ki.... A filmekbe látni ilyeneket, mint ami most ott történik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hétfői Bostonban elkövetett robbantással gyanúsított két férfi (akiknek a fényképét tegnap hozta nyilvánosságra az FBI) közül az egyiket lelőtték a rendőrök ma hajnalban. Csütörtök este tűzpárbaj tört ki az egyik massachusettsi campusban, ahová csendháborítás miatt érkeztek ki a rendőrök. Itt tartózkodott a két gyanúsított is (ezt ekkor a rendőrök még nem tudták) és lelőtték az egyik kiérkező rendőrt, majd ezek utána a rendőrök üldözőbe vették a menekülő két férfit. Szereztek egy autót (a sofőrt fegyverrel sakkban tartották, majd később elengedték) és menekülés közben robbanószerkezeteket dobtak az őket üldözőkre (mert az egyik férfinál még akadt néhány ilyen szerkezet), majd ismét egy lövöldözésbe keveredtek az egyik kereszteződésben, ahol úgy eltalálták az egyik rendőrt, hogy az is majdnem meghalt. Azonban az egyik gyanúsítottat is meglőtték, akit el is fogtak, de a kórházban belehalt a sérüléseibe (ettől még lehet, hogy a rendőrök megtudtak tőle valamit a halála előtt). Azt is mondták, hogy az elhunyt gyanúsított testére bombák voltak erősítve. A másik gyanúsított viszont meglépett. Eddig az derült ki, hogy mindkét elkövető Oroszországból származik és kb. egy éve érkeztek Amerikába, valószínűleg azzal a szándékkal, hogy itt majd végrehajtják a robbantásokat! Abban a kis városban lezártak mindent senki se ki, se be, de egész Bostonban készültség van, a mai napon nincs iskola, a munkahelyek sem nyitnak ki.... A filmekbe látni ilyeneket, mint ami most ott történik.

 

 

Minen oroszt megállítani és Jack Bauernek adni. Az majd kiszedi hol bujkál a csávó. A vizbefojtáos technikát ajánlanám. A rendőrért meg 10 oroszt agyonlőni a fő téren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Ezek csecsenek, nem oroszok.

2. Lőjünk agyon ártatlan embereket, csak mert egy barom a saját népéből ámokfutást rendezett? :clap::facepalm: Csak én érzem ellentmondásosnak, hogy a modern demokrácia fellegvárát, Amerikát élteted és mellette durván fasiszta módszerek alkalmazását sürgeted, Frenkie?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azóta kiderült, hogy testvérek voltak az elkövetők. Az idősebbik fivér, aki közben meghalt 26 éves volt, a másik még mindig szökésben lévő gyanúsított pedig még csak 19 éves. Ő Kirgizisztánban született, majd a 90-es években a család Kazahsztánba költözött, onnan jöttek át az Egyesült Államokba. A CNN-en megszólalt az nagybátyjuk is, de más ismerőseiket is megkérdezték, akik a még szökésben lévő srácot csöndes, visszahúzódó, rendes gyerekként írták le, akiből nem néztek volna ki egy ilyen akciót (egyébként ez mindig így szokott lenni, az ilyen merényleteknél). Azért lehet különösen veszélyes a srác, mert már nincs veszítenivalója és valószínűleg robbanószerkezetek vannak még nála, amivel könnyen elképzelhető, hogy megpróbál másokat is magával vinni. Ezt az egész hajtóvadászatot is direkt ők provokálták ki a rendőr lelövésről szóval elég egyértelmű, hogy nem megúszni akarják a dolgot, hanem még több kárt okozni. Szerintem amúgy még ma elkapják a srácot, csak az a kérdés, hogy milyen áron. Egyébként érdekes, hogy ahhoz képest, hogy milyen profin leszervezték a robbantásokat, egyáltalán nem volt semmilyen tervük arra, hogy utána mit csináljanak!

Az meg természetesen nonszensz, hogy egyes személyek tettei alapján elítéljünk egy egész népcsoportot!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevesebb sör Frenkie!

 

 

Kevesebb? Egy sört sem ittam mikor ezt beírtam. Ne gondold már hogy 3-kor ittas vagyok.Állásinterjúkra járok, nem vagyok olyan idióta hogy ittasan jelenjek meg. Nekem ez a véleményem. A terrort meg kell állítani minden áron. Ennyi. És most is józan vagyok.

 

Elgurult a gyógyszered? :facepalm:

 

 

Nem. A terrort meg kell állítani minden áron a nyugati országokban. Robbantsanak Irakban vagy ahol akarnak, de ne ebben a körzetben. Szép szóval meg ezek sosem árulnak el semmit. A CIA szerinted viccből alkalmazza a vizbefúlásos technikát? Ha ártatlan akkor elengedik, ha meg nem akkor vall. Rendőrgyilkosságért meg sok jár ám.

 

1. Ezek csecsenek, nem oroszok.

2. Lőjünk agyon ártatlan embereket, csak mert egy barom a saját népéből ámokfutást rendezett? :clap::facepalm: Csak én érzem ellentmondásosnak, hogy a modern demokrácia fellegvárát, Amerikát élteted és mellette durván fasiszta módszerek alkalmazását sürgeted, Frenkie?

 

 

Amerika csak úgy maradhat a világ vezető hatalma ha a legbrutálisabban fellép az ilyen alakok ellen. A hangsúly a legbrutálisabban van. Odajön látja hogy normálisak az emberek ha tehetséges vagy előrejutsz, aztán robbant? Szerinted ezeket meg kell simogatni? Gyere Juszufkám nem baj jól tetted, kell még robbanóanyag? A demokrácia nem azt jelenti hogy hagyjuk a terrort. Hitlerrel is szépen beszéltek, pont a 2. világháború a legjobb példa arra hogy azonnal katonai támadást kell intézni a jövendőbeli agresszorok irányában mégpedig a nyugati világ békéje miatt.

Csak 1 évet kérek amerikai belügyminiszterként, garantálom hogy 1000 évig nem lesz terror a Földön. Már szeptember 11 után is az összes arabot vissza kellett volna küldeni a Közel-Keletre, mert azért nyugati civilizációban szocializálódott ember nem fog repülögépeket tornyokba vezetni, ez arab szokás. Következtetés. Nincs arab az országban nincs probléma.

Mondjuk ez furcsa hogy magyarázni kell nyugati embereknek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevesebb? Egy sört sem ittam mikor ezt beírtam. Ne gondold már hogy 3-kor ittas vagyok.Állásinterjúkra járok, nem vagyok olyan idióta hogy ittasan jelenjek meg. Nekem ez a véleményem. A terrort meg kell állítani minden áron. Ennyi. És most is józan vagyok.

Az baj, mert eddig legalább a sör mentségedre volt... :roll: Komolyan, ártatlan embereket lelövetni, megkínoztatni? Hát hogyne, persze, ez a civilizált nyugati módi. Istenem, már én szégyellem magam amiatt, hogy csak iróniából leírom ezeket. Légyszíves, állj a tükör elé és köpd már szemen magad helyettem, mert mert az ilyen kijelentések, amiket most te tettél, ezt érdemelnék. Pontosan így gondolkodnak a terroristák is, mit TE. Öljünk meg mindenkit válogatás nélkül, aki nem fér bele a buta, eltorzult világképünkbe. Csupán annyival vagy jobb, hogy te csak mondod a hülyeséget, ők sajnos megteszik.

Persze, a tettest lőjék csak szépen bele a Mississippibe, de ártatlanokat "megállítani és Jack Bauernek adni" vagy "10 oroszt agyonlőni a fő téren" enyhén szólva is állatság, embertelenség. És eme kijelentések után van még pofád bírálni bárkit is? Az eszem megáll. :facepalm:

Igen, terrorra válaszoljunk terrorral, az biztos nem szül több terrort. :pfff:

 

A demokrácia nem azt jelenti hogy hagyjuk a terrort.

De a te kényszerképzeteid is k*rva messze állnak a demokráciától...

 

Már szeptember 11 után is az összes arabot vissza kellett volna küldeni a Közel-Keletre, mert azért nyugati civilizációban szocializálódott ember nem fog repülögépeket tornyokba vezetni, ez arab szokás. Következtetés. Nincs arab az országban nincs probléma.

Mondjuk ez furcsa hogy magyarázni kell nyugati embereknek.

Persze, hogy meg kell magyaráznod, ó nagytudású uram. Tudod mi itten emberség földjén próbálunk nem hinni a rasszizmusban, a radikalizmusban, a zsarnokságban, a terrorizmusban, és az ilyen nyalánkságokban.

 

Ami meg a tornyokba repkedést illeti, hát persze, hogy mi itten nyugaton nem csinálunk ilyet. Nekünk jobban bevált a népirtás és/vagy a leigázás. Ott vannak például azok a rohadt indiánok, pofátlan egy banda volt az is. Mire az európai ember odaért, ők már rég otthon voltak. Nosza, hát jó modorra kellett őket tanítani, tudják már hol a helyük. Hát mi az, hogy ők oda születtek? Mi vagyunk a bevándorlók, kusshadjanak már, a fene beléjük. Na, szépen ki is irtottuk a javukat, a maradékot meg táborokba rezervátumokba zártuk.

Meg ott vannak azok a néger csókák is. Hát kérem, fekete színű ember? Mit gondolnak? Azok nem emberek, kérem, jobbak lesznek háziállatkának a gyapotültetvényeken, meg a kávéföldeken. Mégis a fehér az emberi szín, hát nem?

És ha már itt tartunk, az anyja úristeni, mi az, hogy valaki nem keresztet vet ima előtt, alatt, után, fölött és mellett, hanem szőnyegen térdepel kelet felé fordulva, és valami Allah után béget isten helyett. Hát most már aztán álljon meg a gyászmenet és kapja össze magát ez a nyugati civilizáció.

Tornyok összedöntése, ugyan kérlek. Sokkal jobb módszereink vannak tízezrek lemészárlására. Sőt, mi itt nyugaton, északon és délen olyan tökélyre fejlesztettünk technikáinkat, hogy milliókat tudtunk már a halálba küldeni, és képesek lennénk egyetlen gombnyomással az egész bolygót visszarobbantani a triász korba. Mert ez A civilizáció, a demokrácia alfája és omegája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie!

 

Félreérted, hogy miért lettél megszólva. Nem igazán az a gond, hogy a terroristákat és az ilyen bűnöket elkövető tetteseket fenyítenéd és minden áron kiszednéd belőlük az infokat, ill. hogy véget akarnál vetni a terrorizmusnak. Nem ott a gond, hogy az ilyen tömeggyilkosok szerinted megérdemlik a halált és rossz emberek. A javasolt módszereid brutalitásával se feltétlen velük szemben alkalmazva van gond.

Persze megnyugtatlak, hogy az USA és más országok (nem is csak a nagyhatalmak) is pontosan ilyen eszközökkel élnek, de nem elég az üdvösséghez. Azért ha vki képes felrobbantani magát vagy egyéb öngyilkos merényletet elkövetni, akkor abból elég nehéz kiszedni infokat. Ezt mi nyugatiak képtelenek vagyunk megérteni, mert merőben másképp civilizálódtunk. Nekünk sokkal többet ér a saját életünk és nem áldoznánk fel magunkat semmilyen eszméért sem. Legalábbis a többségünk nem. Így aztán hatékonyabbak a fenyegetések és kínzások is. Egy keleti terrorista hamarabb megöli magát, minthogy elkapnák. Ha pedig elkapják, akkor se annyira hatékonyak a klasszikus kihallgatási módszerek.

 

A probléma ott van, hogy olyan kijelentéseket teszel, miszerint kaszáljanak le teljesen ártatlan embereket, csak mert azok is ott születtek, ahol egy ilyen terrorista. Sőt, jelen esetben még csak egy népcsoportba/nemzetbe tartozónak se vallják magukat (orosz-csecsen mizéria), de Te azért legyilkolnál belőlük 10-et. Azért a magyarság is igen sok csúnya dolgot követett el a történelem során. Mit szólnánk hozzá, ha ezért egyszer csak vkik küldenék az atomot, vagy itt is ártatlanok ezreit mészárolnák le emiatt?

A másik meg, hogy az összes arabot kitiltanád Európából. Megint az általánosítás. Ok, elismerem, nem szokott az nyugati ember repülőket tornyokba vezetni, de nehogy azt hidd, hogy itt nincs terrorizmus. Azért a nyugati embert se kell félteni. Mi van az íreknél? Mi van/volt cipruson vagy a Balkánon?

Az USA meg aztán megint rendkívül érdekes téma. Aminek történelme ugye az "őshonos" nép egyszerű lemészárlásával és módszeres kiirtásával kezdődött. Ahol ugye még a 19. században is rabszolgaság volt. Ahonnan ledobták a történelem eddigi egyetlen atombombáját, csak mert egyszer az életben az ő területük (egy katonai) szeletére is vetült a háború, miközben Európa már másodszor égett porrá. Ami folyamatosan a keleten tartja a csapatait és csapolja onnan az olajat, csinálja ott a békét.

 

Ne gondold, hogy a nyugati ember annyival jobb lenne, mint a keleti. Teljesen más az életfelfogás, de mindkét oldalon vannak lárvák. Miattuk nem büntetheted az egész népet, mert az elvtelenség. Az alapján amit leírtál, Te is pontosan ugyanolyan mélyre süllyednél, mint ők.

Szerintem az utóbbi két bekezdést emésztgesd egy kicsit és futtasd végig az agyadon még párszor a dolgokat, amiket leírtál korábban. Próbáld magad a másik oldal helyébe képzelni pár pillanatra és könnyen rájössz miért is csinálják ők ugyanazt, mint amit Te az egyiknek javasolsz. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.