Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Holnap megyek Törökországba, még soha nem voltam Ázsiában, nagyon várom. :) Egy hétig nem leszek, ha valakinek hiányoznék. :P A magyar híreket én is próbálom kerülni, csak nehogy kitörjön egy forradalom és úgy járjak, mint Viktor Navorski. :)

 

Boldog születésnapot, Werebazs :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boodogat

 

 

Csak egy kerdes mivel meg semmi hivatalos dolgot nem talaltam errrol a net ado dologrol es sokak-nal mar kiverte a biztositekot es mindez 3 nappal 23 -ika elott nem talljatok ezt furcsanak -nem talaljatok azt is hogy bedobtak ezt az amerikai botranyt es hogyis van ez a 4 megszavazas a Fidesznek egyhuzamba en elhiszem hogy sok embernek megvaltoztatt az eletet es nagyon sok korupcio lett felszamolva es sokan mar nem elhetnek segejekbol es mellete vigan dolgoznak kint vagy feketen ,es megmielott gyulolkoznenk egymas ra ujjal mutogtava csak eszmecseret folytatunk . amit utolag eszrevettem ma magyarorszagon hatalmas gyulolet van de kerdem en ha ekkora a gyulolet hogyan lehetseges az hogy alig 1000 embert tudott a baloldal maga mogott 23 felvonultatni .

azon is elmelkedjenek el uraim hogy a vilagok kozotti piac kicsi egy rosz szo egy ujsagban vagy teveben maris tonkreteheti ugy a magyar piacot mint barmelyik masikat . es nagyon nagy erok munkalkodnak a haterben amiket mi nem is ertunk meg nem is tudunk rollla .

mivel nem elek magyarorszagon en nem szavazok hogy ne az legyen hogy kulfoldi... de azt tudnotok kell jobb esetbe 9 mill magyar el ma odahaza ebbol ingyenelo es nem ma barnult kb 3 mill van meg 2 mill nyugdijas van meg 2 mil gyerek es van durvan 2 -3 mill akik dolgoznak na ok sajnos nem tudjak eltartani az orszagot es kihuzni a szarbol .

amit en latok minden lehetoseget meg kell ragadjon a fidesz hogy kirangassa a sz..-bol magyarorszagot hogy ez sokaknak nem tetszik azt meghiszem hogy sok kulfoldinek nem tetszik aztis elhiszem mert europa sziveben ha valaki megtudja csinalni rogton belathatalan kovetkezmenyei lesznek sok fejek fognak hullani sok multi elbukika nagy bodon meztol

ezert tamadjak reggeltol estig a Fideszt es ha egyszer megmergezik az embereket akkor elpartolnak tolluk es megpucsoljak az orszagot . Tudjatok regota nezem magyarorszagon eloket anyira sirnak egyesek hogy nem igaz igy meg ugy csak dolgozni ne kelljen varjuk sultgalambot eus fizetes meg hasonlo ... tisztelet a kivetel mielot valakit megsertenek .... es kerlek benneteket ne haragudjatok meg ram e sorok miatt... de nezd meg a szlovakokat hiaba vezetek be az eurot 400 euronal nem nagyobb a fizu es a megelhetes is gajra van vagva ,en 2006 ig hivatalosan bejelentve 1000 ft orabert fizettem az alkalmazotamnak es nem hazudoztam reggeltol estig es ha ma is hazamennek barmikor eltudok menni napi 10 000 ft dolgozni hivatalosan tehat van ott csak akarni kell . hogy sokan az unios fizetesre ahitoznak hat edig is ugyvolt aki tudott meg akart annak van aki meg nem az vagy nincs tudasa vagy nem akar es a kulfold mindig jatszott . de peldat mondok hogy mire fel sir a magyar 7 eves egyetem mesterivel es a menyaaszonyom tanari fizetese 180-200 euro erdelyben es kulfoldon nemetorszagban nem fogadjak el az egyetemet meg magyarorszagon sem es nem akarok belemenni abba hogy hanyilyen orszag van. az emberek nem torodomsege ide vezetett es ennek nagyon nagy kovetkezmenyei lesznek. viszaterve a fideszre 10 ev sem lesz eleg arra hogy rendet tegyen magyarorszagon . plane ha roghoz koti oket az eu . miert nem pofazik pl abba bele hogy szar az elatas es az oktatas vagy a fizetesek ::????????? es hasonlok miert zavarja az EUa mics az akac a palinka kerdem en stb stb... mert mindenhez erdekek folynak egybe . Viszaterve az internetre Ody szolj ha bajban vagy segitek ennek az oldalnak nem szabad megszunnie ok

a masik pedig 99 ig erdelyben a szamitogep csak egy a miliohoz volt internet sehol megis felnottunk ok ertem en hogy sokan nem tudnak letezni nelkule szoveget fujnak es megertem de akkor is eltek emberek .

latod te mit okozott az internet a csaladban a gyerek orakon at ott csucsul es egy levelet nem tud megfogalmazni vagy helyesen irni. mint mar mondtam nekem nem megy a helyesiras es elnezest kerek erte meg mielott valaki a torkomnak ugrik . de ma napig az ember legnagyobb vivmanya az IROTT SZO .mert ebben van a kulturaja minden nemzetnek . ha a rohano vilagbanem veszed ezt eszre akor elvisz az ar , en ezert szeretek megalni es szetnezni es arral szemben uszni . pl 3 honapig nem ultem kocsiba 3 honapig nem dolgoztam szuneteltettem a cegem csak ithon a sajatomat amikor kedvem volt 3 honapig kikapcsolva tartottam a telefont es alig hasznaltam a tv vagy a szamitogepet egyszeru kivancsisagbol megneztem menyire tud megnyugodni a szervezetem nulla streszszel mert az akadt nallam boven elnemtudod kepzelni mekkora elmeny es egy ido utan csak azt veszem eszre mindenki rohan senkinek nincs idelye csak gondja ,olyan latvany ez mint amikor nezed a kisegereket a kerekben szaladgalni .komolyan nezzetek egyszer magatok kore es alljatok meg egy percre meglatod a felismerest magad kornyezeteben hogy mi s miserts mi a fontos az eletben Ezuton is maradok tisztelettel mindenki irant ezen az oldalon es sajnalom ha valaki sertesnek vette a fentebb leirtakat udv

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedves Hunner. Én nem haragszom a véleményed miatt sőt megtiszteltetésnek veszem hogy leírtad. Mondjuk abszolút nem értek vele egyet de ez nem gond.

Az ok hogy '99-ben sőt 86'-ban is megvoltam internet nélkül. Csak most 2014-et írunk mikorra az internet már szinte létszükséglet. Gyakorlatilag pontosan olyan mint az áramszolgáltatás. Áram nélkül sem tudnánk ma meglenni. Mindent, szó szerint mindent az interneten intézünk ma már. A mindennapi élethez szükséges dolgokat. Ezen beszélünk külföldi barátainkkal, ezen fizetjük a számláinkat, ezen keresünk munkát, ezen tanulunk(az iskolákba már interneten kell beküldeni a házit, as zülök a gyermek jegyeit ezen keresztül nézik meg). Ezen rendelünk árucikkeket. Nyitott lett a világ szó szerint a tiéd az egész világ.

Ha ezt elveszik vagy megint attól kell rettegni hogy vajon mennyi az adatforgalmam és nehogy túllépjem az iszonyú visszalépés. Én úgy gondolom hogy előre kéne haladni, nem visszafelé. A haladást nem tudja megállítani sem a Fidesz sem senki. Alkalmazkodni kéne hozzá.

Te leírtad azt az unalomig ismert és olvasott pár negatív dolgot az internetről, amik szerintem nem is negativumok. Gondold el mekkora lehetőség ez egy fiatalnak ismerkedni? Ok nem szóban ,de akár facebook-on akár máshol. Már egyetemen ismerkedhet külföldi diákokkal, kereshet állást egész Európában.

Különben érdekes hogy azzal vádolod az itthoni embereket hogy nyugati fizetésre áhitoznak, miközben te is a jobb megélhetés miatt mentél Németországba. Miért nem maradtál akkor Erdélyben?

Én a Fideszt egy 100 éves ősöreg és elmaradott pártnak tartom akik nagyon rossz válaszokat adnak a XXI. század kihívásaira. Nem lehet ma már a Horthy-rendszer bizonyos elemeit bevezetni hisz közben eltel majd 80 év. És mivel ezt nem látják be és nem veszik észre olyan szintü visszalépés jön hogy tényleg a betárcsázós modem jön megint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Manapság az internet a fejlődés mozgatórugója (egyik mozgatórugója, de az egyik legnagyobb). Internetet használnak a cégek a marketingükre az adataik tárolásához, a vevők pedig a vásárláshoz, szórakozáshoz. Az internet már-már olyan, mint kenőolaj az autóba - hatékonyabbá teszi a működést. Persze ahogy az első autók átalakították a közlekedést, úgy az internet is átalakította az életet. De ez így van rendjén.

 

A fejlettség egy fokát úgy mérik egy adott országban, hogy az ország mekkora része jut internethez és milyen gyors a sebesség. Ezt akadályozni nem más, mint a fejlődést akadályozni. Nem véletlen, hogy sehol máshol nincs ilyen; nem azért, mert egyetlen kormánynak sem jutott eszébe, hanem azért, mert eszetlenség. Az emberek szabadságát, szabadidejét stb. a pénzen keresztül korlátozni már eleve káros, de ez eltörpül amellett, amit egy ilyen adó a gazdaságon belül rombolna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előre is elnézést, de most nyers leszek, mert Hunner posztjában minden benne van, amitől falra tudok mászni.

Először is, a Fidesz nem kihúz minket a sz*rból, hanem a fejünkre ül, ugrál kicsit, hogy jól elsüllyedjünk, aztán még ránk is sz*rik. Gyere haza, élj itthon egy évet, és tuti nem fogsz olyat írni, hogy ők kirángatni akarnak minket. Jelzem, sokkal rosszabbul él MINDENKI, aki nem valamelyik rohadt, szemét, tetű (párttó függetlenül mind az) politikus mutyikomája. Ezt odakint lehet, hogy nem látni, de mi itt k*rvára látjuk, sőt, ami rossz, hogy érezzük. Ne ott kintről papolj, papolj idebentről. Németországban én is vidám lennék ugyanazokkal az állásokkal (igen, -kal, mert három van!), mint amikben idehaza dolgozom.

És nekem nem kell EU-s fizetés, tökéletesen elégedett lennék a jelenlegi fizetésemmel, ha a forintnak az értéke nem a béka hátsója és a föld között lenne. Hidd el, tök jól meg tudnék élni belőle, mint ifjú titán, de sajnos mivel a forint kutyagumit sem ér manapság, így a fizetésem fele számlákra megy el - és nem valami luxusszámlákra, csak ilyen közös költség, villany, net, stb. A maradék meg arra, hogy egyen a család, és egy kevés marad arra, hogy ne csak legyek egyik napról a másikra, hanem éljek is valamicskét.

És azzal jönni 2014-ben, hogy a múltban felnőttünk net nélkül, meg mindennek a legalja. Akkor miért nem dobjuk a roncstelepre a kocsikat, hiszen anno jó volt a ló is? Miért nem költözünk barlangokba, hiszen anno az emberek ott is felnőttek. Nosza, menjünk ki a placcra vadászni és gyűjtögetni. Baromság! 2014-et írunk, nem 14-et, 1014-et, de még csak nem is 1994-et. A jelenhez, ne a múlthoz hasonlítsuk már a világot, hiszen, kapaszkodjon meg mindenki valamiben, aki még nem tudná: a jelenben élünk. A múltból max tanulhatunk,tanulnunk kell. Az más kérdés, hogy sokan nem tanulnak, inkább visszasírják, meg példáloznak vele, rosszul, hülyeségeket. Az, hogy a kölyök nem tud egy levelet megfogalmazni, baromira nem az internet hibája, ahogy nem a ceruza érdeme, ha megtudja fogalmazni azt a levelet. Nem az eszköz az okozó, hanem 1) a szülő, 2) a tanár, 3) a politikai vezetés. Ma sajnos mindhárom inkompetens Magyarországon a témában, mélységesen mély tisztelet a kivételnek - mert szerencsére azért akadnak. A szülők lesz*rják a gyerekeiket, hiszen kényelmesen elvannak azok a net és/vagy tévé előtt. A felelősség áthárítása egy élettelen tárgyra könnyű. A tanárok még lehetnének a segédek, de sajnos a pocsék oktatási program és a tanárok jogainak és tiszteletének politikai szinten történt sárba tiprása őket is ellehetetleníti a munkájukban, arról nem beszélve, hogy ők is már egy színvonalon aluli iskolarendszerben tanulják a szakmájukat. Ez ugye a népbutítás. Amit nem a Való Világ, a Big Brother meg az Éjjel-nappal Budapest okoz, nem a tárgyak, hanem az emberek.

Jómagam az internettel együtt nőttem fel, általános iskolában láttam először, középiskolában jutottam hozzá rendszeresen, és akkoriban került be hozzánk is. Érdekes, mégis megtanultam helyesen írni, fogalmazni, mi több, ezzel keresem a kenyerem. És én többnyire azt csinálom, amit szeretek, ami kicsi szívem vágya volt. Az más kérdés, hogy ebben az országban se az írót, se az újságírót nem fizetik meg jól (se a vagyonőrt), kár, hogy mindegyik vagyok. De túlzottan nem érdekel, mert legalább azt csinálom, amit szeretek. Az más kérdés, hogy más országokban jobban megbecsülik a hozzám hasonló embereket, és nem vezetnek be olyan adókat, aminek egyik egyenes következménye valószínűleg az lesz, hogy elvesztem a munkáim kétharmadát. Szép dolog, hogy te ott Németországban elgondolod, hogy csak akarni kell, az viszont csúf dolog, hogy én akartam, meg is szereztem, aztán a kormány meg elintézi magát a munkahelyet - amiknél már előzetesen biztosította, hogy véletlen se tudjak annyit keresni, hogy az elég legyen ebben az országban rendesen megmaradni. De biztos, hogy a Fityesz a sz*rból akar kihúzni, és nem rám sz*rni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak néhány szemelvény a "Magyarország jobban teljesít"-ből:

 

- Jelenleg a magyar társadalomban több mint 3.000.000 ember szegénynek számít, ami több, mint a népesség 30%-a. (ombudsmani jelentés, 2013: http://444.hu/2014/03/30/az-ombudsmani-jelentes-szerint-harommillio-szegeny-ember-el-magyarorszagon/)

- A versenyképességi index alapján a világon a 62-ek vagyunk, a 28-os EU országból pedig a 24-ek. Ugyanezen listán 2007-ben még 47-ek voltunk, 2011-ben pedig 48-ak. Azóta még románok is lehagytak minket, hála a fantasztikus gazdaságpolitikánknak (forrás: Globális Versenyképességi Index http://index.hu/gazdasag/2014/09/03/magyarorszag_a_kanyarban_sincs_lengyelorszag_elhuzott/)

- korrupció érzékelési index alapján a 28 tagállamból a 20-ok voltunk 2013-ben (forrás: http://www.transparency.hu/CPI2013)

 

És akkor még nem beszéltünk olyan dolgokról, mint a magánnyugdíj pénztár vagyon kvázi államosítása, hadüzenet a demokráciának a fékek és egyensúlyok rendszerének kiiktatásával (lásd még: jogállamiság mérce http://data.worldjusticeproject.org/, ahol regionálisan 20-ak vagyunk a 24 országból), az adhoch és politikai célra felhasznált ágazati adók, stb. Gyanítom Hunner, hogy erdélyi révén téged megvettek a kettős állampolgárság lehetőségével kilóra, de attól még hatalmas bajok vannak itthon. Sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És itt jön elő az a probléma is, hogy a külföldi magyarok szavazhatnak. Minek? Egy szomszédos országban élő magyar mit tudhat az itteni viszonyokról? A napi életről? Nem ide fizet adót, nem itt él! Ez olyan mintha én szavaznék a szlovák parlamenti választáson holott nekem teljesen mindegy mi van ott, rám nincs hatással. Ez egy hatalmas agyrém.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak néhány szemelvény a "Magyarország jobban teljesít"-ből:

 

- Jelenleg a magyar társadalomban több mint 3.000.000 ember szegénynek számít, ami több, mint a népesség 30%-a. (ombudsmani jelentés, 2013: http://444.hu/2014/03/30/az-ombudsmani-jelentes-szerint-harommillio-szegeny-ember-el-magyarorszagon/)

- A versenyképességi index alapján a világon a 62-ek vagyunk, a 28-os EU országból pedig a 24-ek. Ugyanezen listán 2007-ben még 47-ek voltunk, 2011-ben pedig 48-ak. Azóta még románok is lehagytak minket, hála a fantasztikus gazdaságpolitikánknak (forrás: Globális Versenyképességi Index http://index.hu/gazdasag/2014/09/03/magyarorszag_a_kanyarban_sincs_lengyelorszag_elhuzott/)

- korrupció érzékelési index alapján a 28 tagállamból a 20-ok voltunk 2013-ben (forrás: http://www.transparency.hu/CPI2013)

 

És akkor még nem beszéltünk olyan dolgokról, mint a magánnyugdíj pénztár vagyon kvázi államosítása, hadüzenet a demokráciának a fékek és egyensúlyok rendszerének kiiktatásával (lásd még: jogállamiság mérce http://data.worldjusticeproject.org/, ahol regionálisan 20-ak vagyunk a 24 országból), az adhoch és politikai célra felhasznált ágazati adók, stb. Gyanítom Hunner, hogy erdélyi révén téged megvettek a kettős állampolgárság lehetőségével kilóra, de attól még hatalmas bajok vannak itthon. Sajnos.

 

Nekem meg 2002 ben meg vizsgaznom kellet az allampolgarsaghoz tehat nemigen vettek meg kilora es amit fenteb leirtal az mind okes de nem a fidesz miatt jutot ide az orszag ezt ne feledd ?))) mert szerintem ha 2002 ben is viszi a fidesz az orszag nem itt tartana

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

csak ugy mellesleg megirok valamit folleg neked Dzsjet mivel 6 odikes koromig tanultam magyart utanna sajnos megszunt a faluban az oktatas es csak 2 faluval arraeb volt roman suli igy a helyesirasert elnezest ujfent eretsegi utan ami romanul volt a nyakamba vettem a vilagot eladtam az MZ motoromat amit a motorok butykolesebol kerestem azt tudom hogy 90.000 ft ertekre valtottak at na en ebbol indultam a nagyvilagnak 98-2006 kozot megfordultam sok helyen bejartam a vilagot de pest volt mindigis az othonom mivel katonasagot romaniaban kellet letenni igy 1,5 ev bukta volt hidd el magyarkent Lugajd zsandar tisztkepzo es rohamosztag de erlo enyit aztan ceg pesten epitoipar rengeteg kulfoldi tovabbkepzesek .2006 okt 23 enyi bejelentettem megyek londonba vegul egy ribanc miatt bayororszag ban ragadtam" a ribanc kesobb az egyik alkalmazottamal karoltve meglopot es ezt vedd szo szerint 6 honapig alig aludtam 2009 ben mire a birosagtol viszakaptam mindent amit elvettek hoszu tortenet de csak anyi 5 ev egyuteles es fifti fifti van ami hamis dokumentumokal akartak a nyakamba varni ..." de akkor is felaltam a mocsarbol es most a sajat hazamat epitem . tehat azoknak buzditolag irom es felre ne ertsd nem nagyzolasbol ha nekem sikerult egy erdelyi parasztnak akkor nekedmiert ne sikerulne csak akarni kell es komolyan mondom akarni kell . az teny es valo 16-20 orakat dolgoztam majdnem 5 evig mire sikerult kipotolnom a magyarorszagon oszekapargatot penzt hogy itt egy romot vegyek de akkor is az en kis hobbituregem :))

 

az internetrol megegyszer okt 23 elot probaltak befolyasolni sokakat ez nem jott osze

gatyaszoritas van mindenut europaban jo mondjuk a nemeteket kiveve de mar ittis kezdik

 

es csak az ismeroseim koreben latom mit okozott ez a nagy liberalizmus egyszeruen nem tudjak feldolgozni ami a nyakukba szakadt

 

es mielot meg valaki beirja miert nem maradtam erdelyben mert nem adjak a romansag melle a kalasnyikovot ingyen es a loszert:))))

 

hogy miert mentem el pestrol mert a zsidok amit az orszaggal muveltek elviselhetetlen szamomra es ha akarod sorolok neveket hogy hogyan is mukodott az epitoiprban a tortenet es a kapcsolat es nem a levegobe beszelek

 

pl 8 mill 3 viszakelett volna osztani amit en nem voltam hajlando megtenni vagy pl megkertek hogy mivel szidtam a balodalt mint a bokrot , hadjam el az epitkezest satobi

 

es itt is ez megy uraljak a piacot egyes emberek a faluban ahol elek pl a szientologiai szekta akar keresztbe tenni mert jobb vagyok mint ok minosegben es nem nagykepusegbol irom es ez nem jon be nekik de hadjuk nem akarok politizalni mert csak a vita van belolle es megegyszer ha valakit sertett a velemenyem kerlek ne haragudj meg ram emiatt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg 2002 ben meg vizsgaznom kellet az allampolgarsaghoz tehat nemigen vettek meg kilora es amit fenteb leirtal az mind okes de nem a fidesz miatt jutot ide az orszag ezt ne feledd ?))) mert szerintem ha 2002 ben is viszi a fidesz az orszag nem itt tartana

Nem CSAK a Fidesz miatt jutottunk ide, de a Fidesz NAGY mértékben hozzájárult. Főleg az utolsó hatalomra kerülésük óta. Persze, felelős sok van, úgy nagyjából a '90-as évektől napjainkig sok-sok nevet, pártot, akármit fel lehetne sorolni. De a tény akkor is tény marad: jobb volt Magyarországon élni, mielőtt ez a sok tetvedék hatalomra került. Jó lehet neked ott Németországban, de ismétlem, mielőtt megpróbálod osztani az észt a magyar helyzetről, töltsél el itt egy évet, ide adózva, az itteni feltételeknek megfelelően élve. Aztán majd utána lehet miről érdemben beszélni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hogy miert mentem el pestrol mert a zsidok amit az orszaggal muveltek elviselhetetlen szamomra es ha akarod sorolok neveket hogy hogyan is mukodott az epitoiprban a tortenet es a kapcsolat es nem a levegobe beszelek

 

Na nálam barátom itt vesztetted el minden hitelességedet. Ja a csúnya zsidók. Mindenért ők a felelősek mi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Fidesz előtt politikai amatörizmus és gazdasági balf*szság jellemezte az országot. Most politikai profizmus (negatív értelemben), gazdasági demagógia és a jogállamiság lerombolása zajlik. 2000 és 2014 között egy olyan kormányunk volt, amit nem kell így utólag visszatekintve szégyellni. De ami 2002 és 2010 között volt, még mindig milliószor jobb, mint ami most zajlik. Diplomáciai baklövések, kihátrálási üzenet az EU-nak, trafikbotrány, nyugdíjpénztár, internetadó... :facepalm: nagyon-nagyon-nagyon szomorú a helyzet, és az is kérdéses, hogy egyáltalán meddig lehet erről nyíltan beszélni és mikor indul el a tisztogatás...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden kormánynak megvoltak a maga baromságai és baklövései. A jelenlegi magyar helyzetért az egész politikai "elit" felelős, mert a jobb- és baloldal együtt juttattak minket ide. És itt nem elég visszamenni mondjuk 90-ig, mert bizony a rendszerváltás előtti és utáni politikában bicskanyitogatóan sok a közös személy. Sajnos a rendszerváltás nagyon balul sült el, én ide tudnám visszavezetni a független államunk sanyarú helyzetét. Talán nem voltak eléggé felkészülve a nagy változásokra, talán tudatosan foglalkoztak csak azzal, hogy maguknak minél nagyobb falatot tudjanak kiemelni a fazékból, sőt valószínűleg mindkettő.

 

Akkor és ott jogilag és erkölcsileg is élhetetlen alapokat fektettek le, aminek a mai napig isszuk a levét. Sajnos a társadalomban uralkodó hurráhangulat és optimizmus megadta a politikusoknak a visszaélés lehetőségét. Ráadásul a magyar emberek többsége a mai napig nem érti igazán a demokrácia, a kapitalizmus vagy a liberális eszmék lényegét. ~500 évig nem volt igazán független, önálló Magyarország, gyakorlatilag még a nagyszüleink se ismertek olyat, aki élt volna ilyen magyar államban. Na meg amúgy is annyira régen volt már az, hogy összehasonlíthatatlanul más világ volt akkor. Azt kell mondjam, hogy a magyar társadalom (globálisan) egyelőre nem elég érett ahhoz, hogy egy demokratikus államot működtessen. Sokaknak igazából még mindig király kell és feudális viszonyok, max. másképp nevezik.

 

Nonszensznek tartom, hogy évtizedek óta ugyanazok a trógerek zsigerelik ki a népet, mert megtehetik, mert nem sikerül őket kiszorítani a politika "tetejéről". Még mindig ugyanazokban a vezetőkben gondolkoznak egy-egy választáson, akik már többször bizonyították dilettantizmusukat. A választás mindig arról szól, hogy kiválaszthatjuk a sok rossz közül azt, amelyik a legkevésbé rossznak próbálta magát beállítani. Majd kiderül, hogy megint hazudtak és átkúrtak, de felelősségre nem vonják őket. Eldönthetjük, hogy tökön rúgást vagy felpofozást szeretnénk, majd rendszeresen a pofánkhoz is vágják, hogy mit kértünk, hát azt kapjuk.

 

A Fideszről meg annyit, hogy az egy dolog miket csinálnak és merre fele viszik az országot. Ami engem végtelenül dühít, az az, ahogyan teszik mindezt. Anno amit Kósa leművelt az RTL Híradóban vagy az Orbán-beszédek. A internetadó kapcsán is megkérdezték Vargát, mégis miért ez a sok új adó és még terveznek is továbbiakat. A válasz vmi olyasmi volt, hogy nem ismer ilyen adókat, szerintük nem kellenek új adók, hanem támogatni kell a családokat és a munkahelyteremtést. És még órákig lehetne sorolni a példákat.

A Fidesz kommunikációja alapján kijelenthető, hogy olyan szinten néznek hülyének mindenkit, annyira látványosan röhögnek a pofánkba, ami tolerálhatatlan. A legkisebb látszatát se akarják fenntartani annak, hogy a 2/3-os hatalmukkal visszaélve nem a saját kis holdudvaruknak nyomják a pénzt. A trafikmutyi, a stadionépítések, a magánynyugdíjpénztárak stb.. és ezek közlése felénk. Amikor 100 üres lappal összetűzve lehet pályázatot nyerni és hasonlók. Az ilyenekhez képest az őszödi beszéd gyerekcsíny.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv Bomarr! Gondoltunk rád tegnap. :D Természetesen én is várom az élménybeszámolót!

 

A politikát meg szerintem kibeszéltük, ennyi elég is volt belőle. Mától visszatér az alapfelállás. Hanyagoljátok a témát!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nashville-i élmények

nq6qemW.jpg

 

A pontos részletekbe menő beszámoló helyett inkább listába rendezett random gondolatokat írnék, konkrét élményekről, benyomásokról és általános tapasztalatokról:

 

-Szerencsére a hosszú 8-9 órás repülőutak rengeteget fejlődtek azóta hogy ilyesmiben volt részem. Kis lurkó koromban a személyzet az ellen, hogy az utasok ne unják halálra magukat annyit tudtak tenni, hogy lehúztak egy jókora fehér vásznat, fel a kivetítőt és aki akarta aki nem, nézni kellett az aktuális filmet. Most viszont már az előttünk lévő székébe épített digitális kijelzőn játszhatunk, illetve filmeket és komplett albumokat érhetünk el. Úgyhogy meghallgattam egy Aretha Franklin válogatáslemezt, megnéztem az új Majmok bolygója filmet, a Holnap határát, Scorsese Departed-jét és mire mindennek a végére értem már meg is jöttünk. Egyedül a visszaút volt izgalmas ahol a böhöm nagy gépet az óceán kellős közepén hosszú tiz percekre úgy dobálta a turbulencia, hogy ott egy kis időre komolyan el kezdtem aggódni.

 

-Fogadtatás: Nashville-be érve először még bosszankodtam, mert a buszjárat, ami a reptér és a hotel között ingázik nem akart elvinni kinyomtatott foglalás nélkül (hogy miért nem volt ilyen nálam az egy hosszú történet). De aztán beleakadtam három amerikaiba, akik pont arra tartottak amerre én. Az egyiküknek, egy denveri üzletembernek nagyon felkeltette az érdeklődését, hogy én Magyarországról jöttem, ráadásul először jövök az USA-ba. Az útnak mindenképp egy jó élménnyel kell kezdődnie - szögezte le és kifizette a teljes taxi költségemet, majd mosolyogva hozzátette: "Welcome to America!"

 

-Nashville azon ritka amerikai városok egyike aminek van számottevő történelmi negyede. De ha régi épületekről van szó persze még így sem fogható egy átlag európai településhez. Mindezt az amerikaiak úgy kompenzálják, hogy magukat a szállodákat is egyfajta turista attrakcióvá teszik. A hely ahol én voltam például üvegtetővel fedett növényházakból állt. A legnagyobb ilyen terület közepén egy kis sziget is volt, amin régies hatású utca kanyargott, a körülötte lévő folyócskán csónakázni is lehetett. A hotelnek számtalan saját étterme, kocsmája, boltja volt és egy olyan konferencia központja amitől leesett az állam. A méreteiről sokat elárul, hogy a szálló tele volt olyan dolgozókkal akiknek ez állt a pólóján: "Eltévedtél? Kérdezz engem!" Pár fotóm a szállóról.

Az egyik étterem a sokból:

3r1yZMF.jpg

 

Az emlegetett utcácska. Az épületek mind működtek: volt például amelyik kifejezetten a kisgyerekeknek volt felépítve, de volt könyvtár és persze itt is akad több étterem is:

7GMUive.jpg

 

Az emlegetett "csónakázó-folyó":

Fhs3ywl.jpg

 

Mindezek fentről a konferenciaközpont felől:

ApyYiqD.jpg

 

-Persze a szállóban minden rendesen túl is volt árazva. A helyi "ír" kocsmában egy alkalommal 8 dollárt fizettem ki egy Guinness sörért.

 

-A konferenciát övező profizmus és pénzbőség elképesztő volt: nekünk újságíróknak külön terem felpakolva inni és ennivalókkal, nyomtatóval, gépekkel, külön hangszigetelt szobák az interjúkhoz, de ami a legdurvább volt hogy akadt egy külön PR-os akinek csak az volt a feladata, hogy mi remekül érezzük magunkat: fizette a kajáinkat, a városlátogatásokat, ahol kellett a jegyeket.... persze tudja az ember hogy egy közepesen nagy amerikai cégnek is messze több pénze van mint a legnagyobb magyar vállalatoknak, de hátborzongató volt ezt élőben tapasztalni

 

-Angol tudás: rólam tudni kell, hogy ha olvasom és hallgatom akkor jól értem az angolt, de beszélni nem nagyon tudom, mivel a nyelvvizsgám óta nem kellett komolyabban társalognom senkivel ezen a nyelven. Emiatt az utazás előtt tartottam is picit az egésztől: az első gyakorlások után kiderült hogy inkább csak makogva és elképesztő nyelvtani hibákkal tudok megszólalni. Na ez az ami odakint senkit nem zavar. Emiatt könnyű volt fellazulni és amire előzetesen pláne nem számítottam: külhoniakkal még afféle ideiglenes barátságok is kötődtek. Voltak estébe nyúló beszélgetések, közös sörözések. Úgyhogy a tapasztalat tényleg ez: jó ha az ember helyes nyelvtannal beszéli az angolt, de nem ez számít igazán.

 

-A déli amerikai akcentus viszont élőben közel érthetetlen. Egy alkalommal egy sima kajarendelés leadása is komoly procedúra volt.

 

-A tömegközlekedés Nashville-ben egy ismeretlen fogalom. Ez persze igaz a legtöbb amerikai city-re, de itt például a külső részekről konkrétan csak autóval lehet bejutni a városba. Igen, bizony gyalogút se vezet be. Mivel a turisták hozzá vannak ehhez szoktatva, a legtöbbjük még a szálloda közvetlen környékét se fedezi fel. Emiatt érdekes élmény volt sétálni egyet: öt percre a hoteltől már csak helyi arcokat lehetett látni.

Ez a Hazzard megye lordjai sorozathoz készült múzeum egy boltsor végén állt és ahányszor erre jártam csak amerikaiakat láttam a közelében

aK0jCkI.jpg

 

-Ahogy a prospektusokból hamar kiderül: Nashville a country zene városa. És ez most kivételesen tényleg nem egy üres turisztikai címke. Mindenhonnan a country szól! Délelőtt 10 körül a belvárosi közterek megtelnek country zenészekkel, minden utcában legalább 2-3 bár van ahonnan kiszűrődnek egy-egy élő country fellépés dallamai (már délelőtt!) és ha ez nem lenne elég, a város különböző pontjain még hangszórók is ki vannak helyezve, amikből ezek után azt hiszem nem meglepő: country zene szól. Úgyhogy aki Nashville-ben jár függetlenül attól hova megy, mit csinál, miért érkezett rengeteg country-t fog hallgatni. Én nem vagyok a stílus rajongója, bevallom őszintén az egy szál Johnny Cash-en kívűl egyetlen előadót se tudtam volna mondani, de ott Nashville-ban mindez baromi jó volt. Főleg, hogy mint ott megtudtam a country-nak már vannak egészen új, modern hajtásai is: sokan például a rock-al keverik és az eredmény egészen szenzációs (erről később majd bővebben).

Egy kép az egyik bárénekesről:

5vbnBrv.jpg

 

Ez pedig a kérdéses bár egy másik részlete

B237Lu7.jpg

 

-Az amerikai sörökről sok rosszat hallottam, de amiket mi próbáltunk ki -kifejezetten tennessee állambeli készítmények- meglepően rendben voltak

 

-Szenzációs találmány: Nashville-ben a taxi utasának meg van a csendes úthoz való joga! Én csak pár alkalommal taxiztam Budapesten, de akkor viszont rendre kifogtam az olyan fazonokat akik az egész világlátásukat be akarták mutatni. Az egyik például hogy mennyire gyűlöli a nőket. Itt viszont a taxis csak akkor szólal meg, ha az utas kezdeményezi a beszélgetést. Kiváló!

 

-Nashville egy 600 ezres város, tehát annak ellenére, hogy Tennessee állam fővárosa, Budapestnél egyértelműen kisebb. Nagyon kíváncsi voltam, hogy ez mennyire fog érződni. A helyzet az hogy nagyon. Felhőkarcolói ellenére Budapethez képest Nashville kisvárosnak érződik: pár háztömbnyire a központtól már csak pár szintes házak sorakoznak és a központban lévő Capitol Hill-en állva már látni a közeli erdőket.

Mindezt azonban nem feltétlenül mondanám negatívumnak. Nashville egy nagyon élhető, tiszta, barátságos város, ahol az itt élő -úgy láttam- mindent megkaphat, amit akarhat. Elképesztő kulturális életük van és hogy mást ne mondjak még IMAX-al felszerelt mozi-komplexumuk is van. Általában az volt az érzésem Nashville-t járva, hogy ez a város bizony működik. És még csak azt se mondom, hogy ne láttam volna egy-két szegény embert, de összbenyomásra ez olyan emberek városa akik elégedettek magukkal. Rengeteg a mosolygó arc. Nashville ráadásul tele van új építkezésekkel, ami jól jelzi, hogy mindeközben folyamatosan fejlődik.

 

-A város lelke a Broadway nevű út: ez illetve a mellékutcái adják gyakorlatilag az "óvárost". Az alig 3-4 szintes épületekből jól látszik, hogy nemrég Nashville még a mostani méreteinél is sokkal kisebb volt. Itt szinte végig szórakozóhelyek és boltok sorakoznak.

6KWh2YG.jpg

 

A város növekedésének a léptékét jól mutatja az alábbi kép. Nyilván amikor a templom épült még kifejezetten nagynak számított, ám időközben körbenőtték a felhőkarcolók

e6ThO4t.jpg

 

A legnagyobb tornyuk az alább és az első képen is látható "AT&T Building", amit alakja miatt egy helyi arc szerint csak "Batman-toronynak" neveznek

RQkCH2A.jpg

 

-Amerikában még nem haltak ki a játéktermek! A könyves boltok viszont úgy tűnik igen. Volt egy elképesztő méretű bevásárlóközpont, ahol egy fia könyvet nem lehetett találni. Nyilván ha rosszmájú lennék azt mondanám, azért mert az amerikaiak nem olvasnak, de valószínűbb, hogy azért mert minden könyvet a netről rendelnek. LEGO-t viszont szeretnek boltból venni: amellett, hogy egy rakás üzletből lehet vásárolni még egy külön LEGO márkakereskedésbe is belefutottam.

 

-A filmekből bizonyára ismerősök a sötét, mocskos sikátorok, amikben a szemétlerakók, meg a fekete szemetes zsákok sorakoznak. Meglepő, de ez nem csak filmes kellék. Tényleg vannak ilyenek. Az egyébként patyolat-tiszta Nashville-ben is ráakadtam legalább két ilyenre. Itt találkoztam össze a leglezüllöttebb arccal is, egy igazi "white trash"-el, akinek szemét szaga volt és nagyon meg akart rá kérni, hogy vegyek neki piát a közeli boltból, ahonnan nemrég tiltották ki

iwIjEZH.jpg

 

-Ezt viszont sehova se tudtam tenni. Egy első világháborús emlékmű, ami pont úgy néz ki mint egy ógörög templom... mi van?

YarNJWn.jpg

 

-Európában a pincérek akkor végzik jól a munkájukat, ha csak akkor vannak ott amikor kell, egyébként pedig szinte észrevétlenül kiszolgálják minden óhajunkat. Amerikában a pincér, amíg bent vagy a legjobb barátod akar lenni.

 

-Amihez egy hét alatt se tudtam hozzászokni: hogy az áraknál nem írják ki a rá rakodó adókat. Azt már neked fejben kell hozzáadni. A logika gondolom az mögötte, hogy az adót már nem a kereskedő hanem az állam kéri, így úgy vannak vele hogy ők csak azt az összeget tüntetik fel amit ténylegesen ők kérnek az adott termékért/szolgáltatásért

 

-Bár mint írtam Nashville nem túl nagy, hozzá kell tennem, mindeközben minden hatalmas: az autók, a boltok, a fizetések és persze a desszertek is. Utóbbiaknál néha azaz érzése az embernek, hogy az étterem csak viccel. Volt egy hely, ahol kirendeltünk egy jégkrémes-csokis kockát. Elvileg egy személyre szólt, de négyen nem birtuk megenni (igaz, egy amerikai se volt köztünk). Tipikus amatőrként azt hittük hogy egy különleges helyet fogtunk ki, de másnap egy másik helyen akkora csokis szeletet hoztak ki, hogy a társaság pusztán a látványától rögtön jól is lakott. Mentségünkre legyen szólva: mint később kiderült az állam tiz legdekadensebb ételeinek toplistáján ez a fogás szerezte a kilencedik helyet.

 

-Hamburgerek: én azon kevesek közé tartozok, aki kifejezetten szereti a burgereket. Sajnos mondjuk pont a McDonalds irtó sz*rokat csinál, de például a Whooper menü a Burger Kingnél már kifejezetten jó és hála égnek már nálunk is kezd gyökeret verni a burger-kultúra, így egyre több olyan helyi bár és étterem van, ami tisztában van vele, hogy mint minden kaja úgy ez is lehet egy kulináris fogás.

Ennek fényében persze kíváncsi voltam, hogy mindez hogy megy Amerikában. Először egy Burger Kinget próbáltam ki: mint arra számítani lehetett nagyon hasonló mint az itthoni, csak kis apró eltérések vannak. A paradicsom az itthoninál frissebbnek tűnt, ráadásul meglepő mód ők nem az egész burgert hanem csak a húst melegítik meg. De talán a megszokás beszél belőlem: az itthoni mindennel együtt jobban ízlik.

Viszont volt egy helyi burgeres, ahova hamar odaszoktam. Ennek a láncnak (Johnny Rockets) az Európai Unióban csak egy helyen van étterme: Németországban egy amerikai légibázison. Amit ők csináltak az simán benne volt a három legjobb burgerben, amit valaha ettem

RotF1mo.jpg

 

-Azt hogy az utcán tilos italozni azt Nashville-ben nagyon komolyan veszik: voltunk egy kerti partyn, ahol két ember állt a kapuban kifejezetten azzal a feladattal, hogy nézzék, nehogy valaki a kezében kivigyen egy kis piát

 

-Gyakran mondjuk itthon, ha egy jó hangú magyart hallunk, hogy bezzeg ha nyugatabbra születik akkor már biztos világsztár lenne. Nos az a helyzet, hogy Amerikában se lesz minden tehetség automatikusan szupersztár. A konferencia zárása egy koncert volt, ahol egy olyan banda lépett fel akikről még se én se más kollégák nem hallottak és talán pont ezért nem is vártunk túl sokat. A koncert viszont valami eszméletlen jó volt: itt hallottam először milyen az amikor valaki igazán jól keveri a rock-ot a country-val. Mindez tökéletes hangosítással, és egy elképesztő hangú énekesnővel párosult, aki simán megőrjítette a pár száz fős hallgatóságot. Mivel most életemben először voltam kint amerikai koncerten ezért nem tudtam, hogy ez ottani mércével mennyire számít jónak, de a lengyel kolléga akivel kint voltam már vagy tucatszor járt az Államokban, egyszer kifejezetten azzal a céllal, hogy végigbulizza fél Las Vegast és még ő is azt mondta, hogy ez valami szenzációs lett.

tnLTOU4.jpg

 

Hát így hirtelenjében ennyi. Ahogy írtam szenzációs élmény volt. Amerika egy fantasztikus hely és remélem lesz még rá alkalmam, hogy más részeit is meglátogassam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.