Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Köszi mindenkinek a bíztatást, úgy érzem 100-ból legalább 75 pontot elértem, szóval négyes alaphangon (nyolcvantól ötös). Köszönöm mégegyszer mindenkinek! Végre vége az írásbeli résznek.

 

Dzséjt és Frenkie: Az a gáz, hogy ebben a rendszerben nem az a lényeg, hogy átmész-e vagy sem, az abban a suliban, ahol én tanultam, nem is lehet kérdés, hanem, hogy felvesznek-e oda, ahova akarsz menni. Én pl. első helyen azt a Corvinust jelölte meg, ahová két 90% fölötti emelt érettségit kellett írnom. A kettes ugyebár 20%-tól van. A szóbeli pedig ezért fontos, mert nem veszthetek rajta sokat, mert akkor 90 alá esik a % és nem vesznek fel.

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi mindenkinek a bíztatást, úgy érzem 100-ból legalább 75 pontot elértem, szóval négyes alaphangon (nyolcvantól ötös). Köszönöm mégegyszer mindenkinek! Végre vége az írásbeli résznek.

 

Dzséjt és Frenkie: Az a gáz, hogy ebben a rendszerben nem az a lényeg, hogy átmész-e vagy sem, az abban a suliban, ahol én tanultam, nem is lehet kérdés, hanem, hogy felvesznek-e oda, ahova akarsz menni. Én pl. első helyen azt a Corvinust jelölte meg, ahová két 90% fölötti emelt érettségit kellett írnom. A kettes ugyebár 20%-tól van. A szóbeli pedig ezért fontos, mert nem veszthetek rajta sokat, mert akkor 90 alá esik a % és nem vesznek fel.

 

Donát

Ok így már más tészta.Így tényleg nehezebb.De nálad nem lesz gond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amint elnézem senki nem járt úgy a viharral, mint minálunk.

Mi már Heroest akartunk nézni, mire kiment a net, aztán 6 körül az áram is.

Olyan kb. 200 km/h-s szél csapott le, amire nem emlékszem, hogy lett volna az utóbbi években. Bő tíz percig tombolt az ítéletidő. Az utcánkban fák dőltek ki, többek közt egy hatalmas, gyönyörű fűzfa az utcánk elején. Mi is aggódtunk, hogy szemben kidőlnek az akácok, de végül csak egy dőlt meg, amit éjszaka levágtak, most a lombja ott dekkol a kerítésünk előtt. A szomszéd utcát este lezárták, mert két több évtizedes fenyőnek annyi. Az egyik kb. négy méternél szilánkosra tört, ezt reggel láttam, ahogy jöttem be melóba. A másik meg gyökerestől, hatalmas földlabda van most az udvaron. Végig tetőcserepek az udvarokon, stb. Este hívta hugit a kollégája, éppen a polgival járták be a várost, és mondta, egy csomó helyen le vannak szakadva a vezetékek. És mi még jól jártunk, a szomszéd falu Cegléd felé eső részén gerendástól vitte le a szél a tetőket. Most mondják a kollégák, hogy a levegőben röpködtek a cserepek, pont akkor ment a főkönyvelőnk haza Bercelen keresztül. Meg palákat fújt ide-oda a szél a levegőben, mintha levél lett volna.

Ja, és amikor eljöttem, még nem volt áram az irsai részen. Albertin már hajnal óta van. Mint megtudtam, a mi részünkön kivitt két bazi nagy villanyoszlopot a szél, és még azért nincs. És mivel külterület vagyunk, nincs vezetékes víz, este óta vizünk sincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bazeg, tiszta Twister :yeah:

Itt is k*rva nagy szél volt, de nem ekkora (legalábbis, az ötödikről nem tűnt ekkorának).

Errefelé villámvihar volt. Mármint nem gyors lefolyású, hanem sok-sok villámmal teli. Egyik vaku a másik után sült el, kettő meg mellénk vágott be, az azt követő dörgés meg az ablakok tűrőképességét tette próbára.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú, ez nem semmi!

Én nagy viharra készültem.

Bekészítettem a szivattyúkat, tegnap (vagyis mához viszonyítva hétfőn) "felemeltem" a föld szintjét a kocsibejáró szintjére, hogy ne egyből a kertbe zúduljon be az utcán hömpölygő víz, mint volt ez tavaly augusztusban, meg kábé két hete.

De az átlagosnál nagyobb szelen kívül nem volt semmi.

Villámlott rengeteget, de az eső mennyiség átlagos volt.

 

Remélem nálatok hamarosan megcsinálják ami nem megy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mifelénk kábé egy órahosszát fújt a szél mint állat, közben eleredt az eső, a dörgés elmaradt és villámok is csak a távolban villóztak.

Az áram néhányszor elment de aztán rögtön vissza is jött így én áramtalanítottam a szobámban mindent nehogy betegyen vminek.

 

Miss, sajnálom ami nálatok/felétek történt és én is remélem hogy mihamarabb helyrehozzák a károkat.

 

Donát, neked pedig továbbra is szurkolok az érettségihez, most a szomszédunkál éppen van egy csomó szurok úgyhogy tudok tőle kérni. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde nem volt az 200 km/h. Az már hurrikán. :D Egy 100-120 -as szél már kemény.

 

Amúgy nálunk erős szél volt, de semmi 'extra'. ÁRam is csak egyszer ment el, kb. 1 percre :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi mindenkinek :D

Ody, az elég nagy gáz, hogy most átkötötték a környék fél villamos hálózatát, hogy estére IDEIGLENESEN legyen áram Homokrész egy részén?? Éjjelre ismét elveszik, hogy tudjanak itt még dolgozni rajta, mert óriási bajok vannak, és azt nem a lengedező nyári fuvallat okozta. Ráadásul 10 perc alatt. Mondjuk a szám tipp volt, de a homoktól és a totál vizszintbe hajló fáktól öt méterig nem lehetett látni. Kolléganőm is mondta, aki a legszélső utcában lakik, hogy forgott az egész. Nem messze kivitt két nagyobb méretű villanyoszlopot a szél, most tudják majd cserélni. Arrafelé semmi nem lesz egyelőre.

Obi1, Pesttől 50km-re lakom, de ott is külterületen. A felénk eső szomszéd falu határában olyan fákat döntött ki a szél, hogy a gyökérzetük felül négy méteres a földtől, ahogy nyúlnak az ég felé. Irsa-Bercel-Mikebuda és Tápióakármiket kapott el ez a pusztítás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülj neki, én meg kivagyok. Idősebbek szerint már nagyon rég nem történt ilyen errefelé.

Az a helyzet, hogy rossz helyen laksz. Egy sík területen mindig nagyobb az ilyen pusztítás, mert nincs ami útját állja. Egy városban más a helyzet. Letört pár ág, és ennyi. Itt nagyon letompulnak a viharok. Gyere ide lakni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az augusztus 20-i vihar pl Budapesten ölt... az eléggé város.

Akkor pont vidéken voltam, de azért az se volt semmi ott is csaptak a fákba a villámok rendesen a közelben

 

De azért a házak között a szűk utcában más a vihar mint a Dunaparton a Tüzijátékot nézni hogy mikor esik a fejemre egy

Szerkesztve: - Füge
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem van mákom mert a Belvárosban a magas házak felfogják a szelet és így gyakorlatilag védve volt minden.

Bentebb a városban nem is volt ilyen gáz. De mi a szélen lakunk, és itt volt minden. Meg a város másik fele is viszonylag megúszta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az augusztus 20-i vihar pl Budapesten ölt... az eléggé város.

Jaja. Ott voltam Lánchídnál. Ha tovább tart százak is akár. Egy férfi túlélte, hogy belecsapott a villám, azon a mai napig csodálkozom. Az a vihar azért is volt brutális, mert rengeteg ember volt az utcán és le voltak zárva hidak, így aki Pesten lakik és budai oldalról nézte az jobban járt, ha Budán keres szállást és vica versa.

Mindig benne van a levegőben, amikor ilyen vihar készülődik, szinte tapintható volt 20.-án is, amikor mentem le, bömbölt a zene és kóvályogtam másfél órát mire megtaláltam a többieket, rossz előérzetem volt, már előtte való nap árvízről álmodtam.

 

A mostani vihar Kelenföld-Kispest irányban nem volt durva, villámlott, dörgött, volt szél, tépte a fákat, az eső nem volt elázós mennyiség az alatt amíg a buszig értem és jött. Mondjuk hiába álltam a megállóba az erre a célra is kialakított tető alá, befújta az esőt a szél az orcámba. Az eső jó, mert szárazság van ahogy a hírekből hallani, az erős szél az ami pusztít.

 

Láttam képeket vihar utáni Budapestről, még tavaly; az alacsony buszoknak annyi volt, ha kinyitották az ajtót befolyt a víz. Egy ilyen vihar után, mikor mentem haza, azt vettem észre, hogy csurom víz a buszon az ülés, egy magas buszon, vízszintes eső miatt lehet csak.

 

Csodálkozni nem kell ezeken, a globális felmelegedés miatt a viharok egyre erősebbek lesznek.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csodálkozni nem kell ezeken, a globális felmelegedés miatt a viharok egyre erősebbek lesznek.

 

Ráadásul hinnétek vagy sem, de minket sokkal jobban érint a globális felmelegedés, mint az óceánhoz közelebbi országokat (Hollandia és Anglia kivételével), mert a pusztító viharok és az aszályok elsősorban a kontinens belsejében tombolnak (majd).

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul hinnétek vagy sem, de minket sokkal jobban érint a globális felmelegedés, mint az óceánhoz közelebbi országokat (Hollandia és Anglia kivételével), mert a pusztító viharok és az aszályok elsősorban a kontinens belsejében tombolnak (majd).

 

 

Donát

Már el is kezdődött.nem vol tél.Szélsőséges melegek.Áprilisban 25 fok.Vagy most nemrég 30.Ezek abnormális hőmérsékletek ilyenkor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért én emlékszem arra, hogy az általánosban májusban ájultan ültünk a padban, mert  legalább 30 fok volt. Mindez legalább 15 éve.

Most is volt 30 fok. Csodálkoztam is, hogy már nem érzem olyan melegnek, mint régen. Mint a béka, olyanok vagyunk, ami ha melegszik a víz és már fő akkor sem ugrik?

 

Donát! Erről én is olvastam, hogy Magyarországon is pl, sokkal hamarabb is lehet érezni a hatását. Mostanában hallgatott előadások zöme ide lukad ki és elég sötét jövőképpel jön mindegyik előadó. A mai előadás utáni beszélgetésben már túlélési terveket szőttek az emberek, az általános vélekedés az, hogy akik városban élnek nagyon ki vannak szolgáltatva, mivel mindent "cumisüvegben" kapunk...

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.