Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Engem az elmúlt években számtalanszor próbáltak meg kirabolni, vagy bucira verni. Szerencsére egyszer sem sikerült nekik, de vannak olyanok akik nem tudnak védekezni és pórul járnak.

Nálam lehetne próbálkozni. Mondjuk nálam általában vannak támadáselhárító eszközök. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nálam, meg a másik X millió embernél meg nincsenek... és ha azt írom, hogy félünk tőlük, akkor nem túlzok. A saját országomban félnem kell egy másik néptől, mert a legtöbbjük sajnos igencsak aggresszív. Nagyon nehéz nem általánosítani, pedig tényleg vannak, akik romának születnek, és ez ellen nem tehetnek, és valóban jó emberek.

 

Csak tudod amikor folyton folyvást arról hall az ember, és azt látja maga körül is, hogy mik történnek...egyrészt roppantul csalódik, másrészről figyeli, hogy mi történik az állam részéről...

 

És semmi, Ody, semmi. Még mi vagyunk a rasszisták, meg a meggondolatlanok. Nem lesz itt változás, mert korrupt az egész rendszer, úgy ahogy van. És ezt nem indulatból írom, ez sajnos tapasztalat. Hidd el, gondoltam én már arra, hogy változást kellene indukálni, de összetartásra lenne szükség, az meg sosem lesz itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam lehetne próbálkozni. Mondjuk nálam általában vannak támadáselhárító eszközök. :D

Sodrófa, és palacsintasütő? :D

 

Én is el vagyok látva ilyen téren, van gázpisztolyom, viperám és 13 db késem. Nem vagyok fegyvermániás. :D

 

Donát: Nem lehet változásokat eszközölni, mert senki se mer lépni. Nincs az a b*rom a politikai életben aki fel merne szólalni ellenük, mert másnapra már új munkahely után kellene néznie. És azt is észben tartják, hogy vannak vagy egy millióan, ami elég sok szavazatot jelent. Nem tudnak csak úgy ellenük tenni semmit.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudnak csak úgy ellenük tenni semmit.

Nem ellenük kellene tenni, hanem megvizsgálni a helyzetet és a kívánalmak szerint cselekedni. Egységesen lehetne változtatni. Bár az egység szó az hiányzik a politikai közéletből.

 

Egyébként igaza van Jake-nek ez nem igazán ide való, úgy hogy én le is zártam a témát a magam részéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek, én teljesen le vagyok döbbenve... nagyon durva, hogy ez történt itt nálunk, ráadásul egy olyan helyen, ami errefelé elitnek számított (tényleg, egy rendes, kultúrált hely volt a cikkben meg nem nevezett szórakozóhely). És sajnos, azt kell mondjam, hogy a rendőrök és a helyi éjszakai életben jártasak is tudják, kik voltak. Több szemtanú is volt, és megerősítették, hogy igen, romák voltak. Egy ajkai banda, akik nem először intéztek hasonló támadást veszprémi szórakozók ellen. S akik most jobb, ha egyenesen besétálnak a legközelebbi rendőrségre, mert ha az MKB drukkerek kapják el őket, nem lesz tárgyalás. És keresik őket...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán az lehetne a megoldás, ha tényleg felhagynánk a roma bűnözés kérdésével, és csak simán a bűnözés kérdésévé alakítanánk. Azaz nincs roma, vagy magyar, nincs szociális rászorultság, nincs semmilyen különbségtétel. Aki bűnt követett el, bűnhődjön! Megkülönböztetés nélkül! Hogy így is zsúfoltak a börtönök? Na és? Tudnak a rabok építeni másikat. Dunaújvárost is ők építették anno. Hogy 10-20 lurkó rágja a küszöböt? Na és? Arra akkor kellett volna gondolni, amikor elkövette a bűnt.

Sajnos azonban az igazán súlyos dolgokat nem a romák követik el, hanem azok, akiknek sokkal nagyobb ráhatásuk van a politikára. Nem azért nincs rend ebben az országban, mert nem lehet rendet tenni, hanem azért mert egyes befolyásos köröknek ez az érdeke. Ugyanis a zavarosban halászgatva közben pofátlanul megszedik magukat. (pofátlan = nagyon, de az eredeti jelentés is benne van...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, nekem eszembe nem jutna elmenni innen. Mondjuk számomra Budapest a legcsodálatosabb város a világon, igy talán érthető ha nem akarom leváltani a legjobbat valami másodvonalbélire... nyugaton lehet hogy kolbászból van a kerités, de például Pennsylvaniában (az USA-ban) bátyámra és a haverjaira rátámadtak miután kiderült, hogy nem helybéliek... az egyik srácnak (szintén zenész mint a bátyám) ugy szétverték a fejét, hogy soha életében nem tud már trombitálni. Ez nem egy nagyvárosban volt, hanem egy álmos kisvárosban. Ebből persze nem az következik, hogy az milyen rossz, itt meg milyen biztonságos... igazából nem sok minden következik belőle ha csak az nem, hogy verekedés, sőt gyilkosság mindenütt van. Mostanság pedig igen gyakran ugymond faji alapú, ugyhogy ha már nagyon menekülni akartok akkor ne Nyugat-Európába menjetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem külföldön sem jobb a helyzet, csak mások az okok, amiért lecsaphatnak. Itthon legalább többé-kevésbé tudjuk, hogy hol, mikor és kivel kell óvatosnak lennünk. Szóval én is a maradásra voksolok. Szép ez az ország, és minden probléma ellenére jó itt élni. (És ezt úgy mondom, hogy tőlünk néhány száz méterre 3-400 roma lakik két utcában...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A politikusokat le kell költöztetni néhány kancigány közé Bivalyb*sznádra és rögtön megoldanák a cigánykérdést.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
Moderátor létedre legalább Te oda figyelhetnél...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a gond, hogy nagyon sok mindent meg kéne szervezni, és rengeteg " áh, nem az én dolgom odafigyelni hogy még meg is valósítsák" jellegő intézkedést megvalósítani. Az sem állapot, hogy akit bedutyiznak, az állami pénzből van el, főznek rá satöbbi, miközben kint más ember meg éhenhal. Cigánybűnözéssel az a baj, hogy van egy rétegnyi MUNKAERŐ ami alig van lekötve/kihasználva. (ellenpélda a fehér galléros adócsaló, aki nem roma* általában, viszont sokkal nagyobb anyagi kárt okoz.

 

 

*csak a szóismétlés elkerülése végett

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, én azt mondom, hogy aki elvágyik, és van lehetősége rá, az menjen, próbálja ki, és majd meglátja, hogy tetszik a helyzet. Nyelvtudással és jó diplomával manapság könnyen lehet külföldön állást találni, magyar bejegyzésű külföldi tulajdonosú cégek sokasága kezdi a pályakezdők betanítását külföldön, akik aztán kint is maradhatnak. Van, akinek ez bejön, és van akinek nem.

 

De ha az elmenetel mellett döntesz, ne a közbiztonság legyen az ok, mert az máshol sem sokkal jobb (csekély számú kivételtől eltekintve). Ne legyenek ilyen illúzióid.

 

Én éltem kint pár hónapot ösztöndíj révén Svájcban, ahol szinte minden tökéletes: a közbiztonság, a rend, a tisztaság, az életszínvonal, és mégis alig vártam, hogy hazajöhessek, mert honvágyam volt. Azóta sem jutott eszembe, hogy külföldön éljek és dolgozzak, pedig lett volna rá lehetőség, legutóbb épp 3 éve. Nekem nem jön be az érzés, idegennek lenni valahol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mekkora puhap*cs banda ez a retekklub hírszerkesztői. Totál be lehetnek sz*rva, mert ki nem mondták az elkövetők cigányok voltak. De, hogy mitől azt nem tudom. A nép nem fogja őket fellógatni mert kimondják az igazságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kaptam egy ilyen levelet.... anyci emlegette ezt az ICE-dolgot korábban is. Vélemény?

 

 

 

A mentősök, tűzoltók stb. arra jöttek rá, hogy baleseteknél és más szerencsétlenségeknél, a szerencsétlenül járt személyeknél fellelhető a mobil telefon. A mentőakciónál azonban ők nem tudják, hogy a számtalan név közül kit értesítsenek hozzátartozóként a balesetről. Ezért olyan ajánlást tettek, hogy mindenki tegye be a mobiljába a szükség esetén értesítendő személy(-ek) nevét és számát. Ilyen esetekre jött létre az ICE (In Case of Emergency) nemzetközi pszeudonim. E név alatt bejegyezhetnénk azoknak a személyeknek a nevét és telefonszámát, akiket az ilyen esetekben értesíthetnek a mentők, tűzoltók, ill. a rendőrség. Amennyiben több személyt kívánnánk megadni, akkor ICE1, ICE2, ICE3 stb. pszeudonim alatt lehetne őket feltüntetni. Ez a megoldás egyszerű, nem kerül semmibe és hatékony lehet.

 

Amennyiben érdemesnek találja, kérem továbbítsa ezt az e-mailt ismerőseinek, hogy egyre jobban elterjedjen.

 

 

Határ Gábor

mentőápoló (OKJ), OMSZ-KDR, Szfvár

mentőtiszt hallgató, PTE-ETK, Pécs

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van benn igazság. Megfontolandó tanács.

 

Bár jobban belegondolva, a legtöbb telefonban található "Apu, Anyu, Fater, Muter, Húgi, stb" bejegyzés. Ezek általában családtagokra utalnak... De lehet, hogy csak én vonok le ilyen elvetemült következtetéseket... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van benn igazság. Megfontolandó tanács.

 

Bár jobban belegondolva, a legtöbb telefonban található "Apu, Anyu, Fater, Muter, Húgi, stb" bejegyzés. Ezek általában családtagokra utalnak... De lehet, hogy csak én vonok le ilyen elvetemült következtetéseket... :)

Na ez az, de pl. nálam meg még csoportokban is vannak, hogy család, haverok, ismerősök. Azt hiszem, ez éppen elég tájékoztató jellegű, hogy kit lehet hívni, ha engem eltaposnak a libák :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam van pl. anyu bejegyzés, de őt nem érdemes hívni, mert 1. mindig a szobája asztalán van a mobilja, 2. gyakran lemerülve, mindenki más névvel van ellátva, tesókon kívül mindenki teljes névvel. Egyébként tényleg jó ötlet, majd a húgihoz hozzácsapom ezt a cimkét, nálam őt érdemes elsőnek hívni vész esetén :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most hívott a legjobb gimis barátnőm, aki Veszprémbe jár. Épp nem volt kedvük lemenni szórakozni, mert egyébként oda járnak. Most egy darabig nem menek bulizni a párjával.

 

. Oldie és Kardee nagyjából ismerik a véleményem. Maradjunk annyiban, hogy kinyílik a bicska az ember zsebében........... az ilyen estek miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na hazaértem, üdv mindenkinek!

 

Karrde, boldog névnapot utólag! :lol:

 

Anno hallottam én is ezt az ICE megodlást, nagyon jó az elgondolás, csak egy baj van. Mikor anyám hív, nem azt akarom látni a kijelzőn, hogy ICE1, hanem inkább maradnék az Anyánál. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.