Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

a legtöbb telefonban található "Apu, Anyu, Fater, Muter, Húgi, stb" bejegyzés. Ezek általában családtagokra utalnak... De lehet, hogy csak én vonok le ilyen elvetemült következtetéseket...
Én pár hete átírtam a Muter-t ICE-re. :hmm:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most hívott a legjobb gimis barátnőm, aki Veszprémbe jár. Épp nem volt kedvük lemenni szórakozni, mert egyébként oda járnak. Most egy darabig nem menek bulizni a párjával.

 

. Oldie és Kardee nagyjából ismerik a véleményem. Maradjunk annyiban, hogy kinyílik a bicska az ember zsebében........... az ilyen estek miatt.

Én meg nem merek suliba járni, pont a vár és az alsó kampusz között történt, arra szoktunk rövidíteni a felső kampusz felé... :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde: Aztán meg 'ICE anya' név lesz a kijelzőn a híváskor? Nem rossz :hmm:

 

Bomarr: Hát ha neked tetszik Pest, akkor irigyellek, mert én mostanában sokszor megfordultam ott, de az állandó köhögéstől és mocsoktól nem sok kedvem volt nézelődni.

 

Szemben pl. Béccsel, ahol lehet, hogy hasonlóan nagy a szmog (egyébként nem), de az utcák sokkal tisztábbak, és ez jellemző más nyugati országra is. Lehet, hogy kinéznének, nem tudom, de számomra nem létezik az a szó, hogy "honvágy", legalábbis "külföldi-magyar" viszonylatban, mert én itthon (értsd: Mo.) sem érzem otthon magam.

 

Ott, ahol ha szétnézek, minden második ember gondolkodás nélkül lepöcköli a cigi csikkjét az utca közepére, ott, ahol az emberek jelentős része képtelen helyesen beszélni, ott, ahol az embereknek fizikailag fájdalmas összefogni, és ráadásképp a folyamatos irigykedés...

 

Sajnálom, ha ki kell valakit ábrándítanom, de Magyarországon én speciel lépten nyomon ebbe ütközök. Abba, hogy itt mindenki valakinek a valakije, és szépen betolják egymást az emberek a különböző pozíciókba. Nem az számít, hogy mennyire vagy tehetséges, hanem hogy:

 

a) ha nő vagy, hogy nézel ki

b) más esetben kit ismersz.

 

Az, aki jó szakember, vagy tehetséges, de nincs protekciója, az nagyon nehezen tud csak érvényesülni. Klasszikus példa az egyik író ismerősöm, aki egy olyan könyvet dobott össze, hogy megszólal, közel sem lehet egy lapon említeni a fantasztikus mai " sikerkönyvekkel", Friderikusz 'MEGMONDOMAZIGAZAT' Sándorral, meg Showbert 'LEFOGYASZTALAK' Norbert huszadik zseniális művével, és mégis állandóan visszadobják a művét, mondván: nem ismer senkit, nem merik megkockáztatni a kiadást, mert első könyves író. Számomra ezek olyan csalódások, amik nyomot hagynak bennem.

 

Nyilván naív elképzelés azt hinni, hogy, más országban másképp van, de úgy érzem, hogy jelen pillanatban nincs vesztenivalóm. El akarok menni ebből az országból, mert annyi negatívum ért, hogy látni akarom: vajon máshol milyen. Remélem, hogy jobb, mert ha nem, akkor egy borzalmas világban élünk...

 

Persze mindez csupán a személyes véleményem, és hozzátartozik mindehhez, hogy rengeteg rendes embert, (köztük titeket) ismerek, de ez számomra kevés a növekvő rossz tapasztalattal szemben. Hacsak nem lesz VALAKI, aki miatt érdemes maradnom, biztos, hogy kimegyek innen, amint lesz rá lehetőségem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Klasszikus példa az egyik író ismerősöm, aki egy olyan könyvet dobott össze, hogy megszólal, közel sem lehet egy lapon említeni a fantasztikus mai " sikerkönyvekkel", Friderikusz 'MEGMONDOMAZIGAZAT' Sándorral, meg Showbert 'LEFOGYASZTALAK' Norbert huszadik zseniális művével, és mégis állandóan visszadobják a művét, mondván: nem ismer senkit, nem merik megkockáztatni a kiadást, mert első könyves író. Számomra ezek olyan csalódások, amik nyomot hagynak bennem.

Ez tény, így van, saját bőrömön tapasztalom (illetve, egy ideje már több író ismerősöm is van, akik végigjárták az utat és tőlük tudom, milyen nehéz ezen a pályán célba érni), hogy elérni ilyesmit ebben az országban nehéz. Nem kicsit, nagyon. Írói ambícióimat elég fiatal korom óta egyengetem, s most jutottam el oda, hogy ha isten, illetve pár a szakmában járatos ember is úgy gondolja, idén nyomtatásba kerül az első novellám, igaz, most még csak egy magazinban, de a sok kis lépésnek ez az egyik nagy megállója, aztán ebből vagy tovább jutok, vagy nem. Na persze, csak akkor, ha tényleg vagyok annyira jó író, mint aminek néhányan tartanak, és dícsérő szavaik nem csupán szimpátiából jönnek :hmm: Kapcsolat és nagyon sok kitartás kell ahhoz, hogy az ember íróvá válljon ebben az országban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, szerintem azért a negatívumokat látod, mert azokra figyelsz, azokon van a fókuszod. Figyelj a pozitívumokra, és idővel változni fog a véleményed. Én ha felmegyek Pestre a szép épületeket látom meg, és nem azt, hogy le van pusztulva egy részük; a nagy, mégis viszonylag rendezett forgalmat, ami sokkal jobb, mint az a káosz nyaranta a Balaton parton, ami csak az utóbbi években kezd enyhe javulást mutatni; azt, hogy ha van pénzem megvenni, akkor könnyedén beszerezhetek szinte bármit egész napos utazások nélkül; talik alkalmával a barátaimat, és nem a csöveseket, meg hajléktalanokat; a tiszta területeket, és nem a szemetet.

Sok évvel ezelőtt lehúztam egy tanévet Pesten, így kaptam némi betekintést, milyen is ott élni. Van hátránya, és van előnye is. De csak a vidéki élettel szemben. Számomra a külföldi élet erős hátrányban van az itthonihoz képest. Ugyanis itt vannak a rokonaim, barátaim, ismerőseim, itt nem kell szenvednem, hogy megértessem magam, ismerem a szokásokat, és viszonylag könnyen eligazodok minden téren.

Mondom mindezt úgy, hogy nincs munkám, segély a jövedelmem, órákat utazok minden komolyabb dolgom miatt, szmog helyett az égetett kábelek bűzlő műanyag füstjét, a szennyvíz és trágyaszagot érzem (ez persze hely és időpont függő), és én is saját bőrömön tapasztalom a protekció hiányának hátrányait.

Hogy milyen külföldön? Bizonyos dolgokban jobb, más dolgokban egykutya, megint más dolgokban rosszabb, mint itthon. Az, hogy itthon, vagy külföldön jobb-e összességében, attól függ, kinek mi a fontosabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy itthon, vagy külföldön jobb-e összességében, attól függ, kinek mi a fontosabb.

 

Azt hiszem, kimondtad a kulcsmondatot. Én nem azért emeltem ki a lentebbi dolgokat, mert csak a negatívumokra figyelek, hanem mert számomra ezek számítanak. Az intelligencia, az, hogy az emberek ne szemeteljenek, hogy képesek legyen összefogni, és ne irigyeljék a másét.

 

Továbbá én nem kötődöm annyira az emberekhez, sem a rokonaimhoz, sem a barátaimhoz, és most úgy érzem, hogy bárhová mennék, csak jobb lehet.

 

Persze ez idővel változhat, ha tapasztalatokat szerzek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Hát ha neked tetszik Pest, akkor irigyellek, mert én mostanában sokszor megfordultam ott, de az állandó köhögéstől és mocsoktól nem sok kedvem volt nézelődni.

 

Szemben pl. Béccsel, ahol lehet, hogy hasonlóan nagy a szmog (egyébként nem), de az utcák sokkal tisztábbak, és ez jellemző más nyugati országra is.

Hát akkor nem valami sokat járhattál Pesten. A főváros egy jó része például szimplán erdő, hogy mást ne mondjak. A budai oldalon alig vannak nagyvárosias központok, a pesti belváros (az V. kerület) pedig pont annyira van rendbe tartva, mint akármelyik átlagos európai nagyvárosé. A sétálóutcák különösen szépen rendben vannak tartva... ha ott köhögsz az csak az influenzától lehet. Természetesen mint minden egy millió fölötti városban vannak lepukkantabb részek, de ezalól sehol sincs kivétel. Az európai szintből semmivel sem lóg ki Budapest. Nagyon keveset járkálhattál külföldi városokban ha komolyan azt hiszed, hogy ott sokkal nagyobb tisztaság van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, Budán ott a Budai Tájvédelmi körzet, ami gyönyörű és nagyon kevesen tudnak róla, pedig ingyén látogatható. Ott lehet látni Pannon gyíkot, stadtler imolát, budai nyúlfarkfüvet.Ott van Kamaraerdő, Budakeszi, János hegy. Míg a fővárosban laktunk anyuék oda vittek ki minket, hogy friss levegőt szívjunk.

Norvég tapasztalataim alapján Oslo iszonyat jellegtelen, csak a szoborpark ötletes, a többi rész olyan szemetes, mint Pest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A belvárost éjszaka nem szeretem, mert sok a részeg csöves, az őrült estébé. Vagy csak én vagyok oly szerencsés, hogy beléjük botlok? Törekszem a konszolidált pont mennyiség használatára.

Tényleg van jópár "nem százas" figura bár félni én még sose féltem Pesten... persze lehet hogy azért mert férfi vagyok. Egyébként én imádom az éjféli Pestet (is). Ilyenkor lehet a legjobb sétákat megejteni... ilyenkor minden lecsendesedik, az utak kiürülnek. Picit olyan mintha valami atomtámadás után boklászna az ember ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg van jópár "nem százas" figura bár félni én még sose féltem Pesten... persze lehet hogy azért mert férfi vagyok. Egyébként én imádom az éjféli Pestet (is). Ilyenkor lehet a legjobb sétákat megejteni... ilyenkor minden lecsendesedik, az utak kiürülnek. Picit olyan mintha valami atomtámadás után boklászna az ember ;)

Egen, az nagyon hangulatos. Mikor legutóbb fenn voltam, hajnali kettőkor sétáltam el a Moszkva tértől Kelenföldre. Hatalmas város, sehol egy lélek, síri csend. Veszprémet is imádom ilyenkor, de Budapest sokszorosan hangulatosabb volt. Tényleg, mintha valami apokaliptikus horrorfilm szereplője lettem volna, amiben ilyenkor törnek rá az emberre a zombiseregek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én soha nem mennék el innen. Az életem gyönyörű emlékekkel teli, amit ebben az országban és ezek között az emberek között szereztem. Aki normálisan tud élni és viselkedni, annak elég kevés az esélye arra, hogy bajba kerüljön. Engem is zavar pár dolog, de éppen hogy fejlődött a társadalom a régi időkhöz képest. Donát még szerencse, hogy nem a nyolcvanas években éltél.....akkor már rég nem lennél itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Elég sok európai várost láttam, és elég sokat jártam Pesten is, van tehát viszonyítási alapom...

 

Csak sokat járni valahova meg sokat látni belőle nem ugyanaz. Én is sokat jártam Szentendrére, de mindig csak a főterét meg a környező utcákat láttam belőle. Nem merném azt mondani, hogy ismerem. Egy Budapest méretü vagy egy vele hasonló kaliberü európai városra ez halmozottan igaz.

 

ITT egy érdekes oldal. Tanulságos. Nyugat-Európai és amerikai turisták élményei... ezen az aloldalon a budapesti élmények vannak összegyüjtve. Rengeteg (érdemes beletúrni az adatbázisba... több száz beszámoló van itt). Nem is azaz érdekes, hogy mennyire találják jónak, hanem hogy sokuk szerint ez a város egészen tiszta. Lehet, hogy páran ugy mennek haza, hogy "bezzeg Budapesten" (s nem lehet mondani, hogy ne lenne viszonyitási alapuk; legtöbbjük egy európai körtúra részeként nézi meg a magyar fővárost). Bezzeg ha maradnának még egy pár napot és jobban körbenéznének. Valszeg megváltozna a véleményük. S ez oda vissza mükodik ;)

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, én is így gondolom. Láttam Klagenfurt nem turistáknak szánt részét. Valahogy itthon éreztem magam egy kicsit... Pedig Ausztria túlsó végén van... (Az ottani külvárosi bevásárlóközpont az ipartelep közelében van. Annyiban más a magyartól, hogy egy régebbi épületben van. Szemét és mocsok viszont ott is van...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olaszországban szemét maffia van. Komolyan! Hallod Oldi?! Konkurencia!

 

MÁs, a Botanikus kertben nyílik a téltemető, a hóvirág és a hunyor is. Reggel elzarándokoltam megnézni. Itt süt a nap. ;)

Szerkesztve: - orki
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, ott van például Párizs. A nevezetesebb helyeknél általában tisztaság van mindenhol, aztán ha bemész a belvárosba olyan mocsok fogad téged hogy olyan Budapesten se látsz. Volt hogy az utcán folyt a szennyvíz, szemét amerre a szem ellát, és orrfacsaró bűz van mindenhol. És ne hidd hogy ez a szegénynegyedében van, ilyen volt a Moulin Rogue teljes környéke is.

És ez csak Európa, az amerikai nagyvárosokban ezeknek a ezerszeresét kell venni.

Ami tiszta hely, az Anglia. De ott valahogy az emberek mentalitása is más.

 

 

Budapest szerintem gyönyörű hely, az egyik a legszebb városok közül. Persze lehet hogy én is szoktam néha mondogatni hogy pár év és már itt sem vagyok, de kötve hiszem hogy elhagynám ezt a várost valaha is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, Párizsban nekem is volt szerencsém a koszhoz és a szeméthez, mégis, amikor az ember egy sima utcán járt (nem holmi nevezetességnél, vagy belvárosi nyomortelepen), akkor sokkal tisztább volt az út, fel sem merült az emberekben, hogy a földön nyomják el a csikkjeiket.

 

Bomarr, igen, elismerem, hogy bár sokat voltam Pesten, nem jártam be minden porcikáját, de amerre jártam, ott bizony állandóan szemétbe ütköztem. Nem azt kérdőjelezem meg, hogy sok szép látnivaló van, hanem azt, hogy sok olyan utcája lenne, amin nem látni lépten nyomon piszkot és mocskot.

 

Bár a nagyvárosok jelentős részében valóban vannak olyan részek, amelyek kifejezetten koszosak, de például Ausztriában (Bécs, Salzburg), Svájcban (Schaffhausen), Németországban és Franciaországban (Strassbourg) is sokkal tiszátbbnak láttam a városokat, pedig nem kimondottan turista látványosságokat néztem, hanem általában be szoktam járni az egész várost, a legkisebb utcákig.

 

Németországban pl. olyan tisztaság volt az egyszerű játszótereken, hogy csak kapkodtam a fejem. Látszott, hogy az emberekben jelen van az a környezettudatos magatartás, ami nagyon hiányzik az itteniekben, és ami miatt én speciel nagyon dühös vagyok a magyarokra.

 

Arról nem is beszélve, hogy milyen állapotok uralkodnak mondjuk egy itthoni vonaton (pl.: graffitizés, mosdó, stb.), meg egy kinti vonaton, buszon - amikor No-ban buszoztam, el sem akartam hinni, hogy így is lehet.

 

Szóval nyilván ott is vannak olyan részek, amelyek olyan koszosak, mint a mi kis országunk, mégis, bár nem egyszer jártam már külföldön, sőt, mindig úgy jöttem haza, hogy bárcsak nálunk is ilyen mentalitásúak lennének az emberek, mint ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asszem ez már izlések és pofonok, de például Ausztria nekem egy nagy hegyes unalom. Tiszta, de igazán jól még nem éreztem ott magam vagy ha igen annak nem sok köze volt a helyhez. Svájc nálam dettó, akárcsak a skandináv országok. Budapest sokkalta izgalmasabb és jobb hely, mint ezeknek bármely szeglete, de mondom ez csak személyes vélemény. Görögország, Spanyolország vagy Olaszország nálam sokkal inkább a topban van és abszolut nem érdekel, hogy kosz van mindegyikben. Ez az ára annak, ha valahol tényleg zajlik az élet.

 

Ami Budapest utcáit illeti, azért elég jól terjeszkednek a szép, rendben tartott csökkentett forgalmú utcák... az V. kerületet tipp-toppra megcsinálták, de most például a józsefvárosi palotanegyedet csinálják. Ettől persze nem lesz soha Budapest egy újabb Svájc (hogy hála az égnek vagy sem ez nyilván nézőpont kérdése). Egyébként itt egy gyors példa a város kvázi fejlödőképességére: ez a kép tiz éve készült, amikor még mindenen állt a kosz és még nem indultak be a házfelújitások. A Bazilika is ilyen csúf volt és körülötte autóutak, elötte parkoló...

 

bazilika01yl0.jpg

 

S ilyen most, elötte a diszburkolattal lerakott Szent István tér:

 

bazilika02jf1.jpg

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.